Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-24, 14:36   #181
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Hehe, zdrabniaj jak Ci wygodniej

A jak na przykład można zdrabniać? Bo ja nie mam pomysłu
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 14:41   #182
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja też nie
"Inthe"???
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 14:45   #183
Astra
Rozeznanie
 
Avatar Astra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 692
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

A moze poprostu SHADOWS?
Astra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 14:53   #184
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

A może Shad?
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 14:56   #185
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Zostawiamy Shad
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 15:02   #186
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez chocolatka
A jak na przykład można zdrabniać? Bo ja nie mam pomysłu
A Shadi?
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 15:15   #187
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Nie ma sprawy
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-24, 15:21   #188
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Nie ma sprawy
Rozumiem, że akceptujesz Shadi
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 15:38   #189
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Tak, tak Shadi, Shad według uznania
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 20:23   #190
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Tak, tak Shadi, Shad według uznania
To fajnie
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 21:15   #191
charmider
Raczkowanie
 
Avatar charmider
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 101
GG do charmider
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

chciałam wszystkich serdecznie powitac
a ju t takim pytaniem od tygodnia używa acne-dermu ale już na początku myślałam o stosowaniu Diacnealu, jednak przeczytał na którymś tam wątku że latem się nie powinno. I tu przytaczam cytat alchemiczki

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Ja nie czuję zadnego ściagnięcia, więc raczej w tej kwestii Ci nie pomogę. Co do łuszczenień, miałam dwa, ale takie pyci, pyci, czyli jakby ich nie było. Nie odpuszczam, stosuję dalej Diacneal i w lecie też zamierzam, choć nie tak często (aktualnie 6 razy w tygodniu). Prawdopodobnie w lecię będę stosowac Diacneal 3-4 razy w tygodniu.
to wybaczcie ale już zaczynam się denerwować, to wolno czy nie wolno bo widzicie tu już jest tyle wątków na ten temat że jest to naprawde duży problem, bo na wilu informacje na te temat są zprzeczne, a nie chcę też zawalić sibię cery, licze na jakąkowiek pomoc

przy acne dermie nie czuje nic, jedynie wczoraj troszke mnie piekł policzek w jednym miejscu i to wszystko (mam cerę tłustą w strefie T) , wogule nie czuję że go urzywam, wieć też nie wiem co mam o tym myślec
__________________
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
charmider jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-24, 21:29   #192
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez charmider
chciałam wszystkich serdecznie powitac
a ju t takim pytaniem od tygodnia używa acne-dermu ale już na początku myślałam o stosowaniu Diacnealu, jednak przeczytał na którymś tam wątku że latem się nie powinno. I tu przytaczam cytat alchemiczki



to wybaczcie ale już zaczynam się denerwować, to wolno czy nie wolno bo widzicie tu już jest tyle wątków na ten temat że jest to naprawde duży problem, bo na wilu informacje na te temat są zprzeczne, a nie chcę też zawalić sibię cery, licze na jakąkowiek pomoc

przy acne dermie nie czuje nic, jedynie wczoraj troszke mnie piekł policzek w jednym miejscu i to wszystko (mam cerę tłustą w strefie T) , wogule nie czuję że go urzywam, wieć też nie wiem co mam o tym myślec

Charmiderku, ponieważ D. zawiera retinal i was glikolowy w ierwszej fazie kuracji moze wystąpić podrażnienie i łuszczenie. I z tego włąśnie powodu zaleca się nie zaczynanie kuracji retonoidowych latem. Co iinego jak skóra jest juz zaprawiona w boju, ale nawet i wtedy istnieje ryzyko powstania przebarwien.
Moze zastanów się nad effaclarem K, a diacneal przełóż na jesien...?


A co d "braku objawów", to uwierz mi - nie warto się tym przejmować, to i tak działa. Zresztą łuszczenie może byc minimalne, albo - jak w moim przypadku - moze byc minimalne i wystąpić dopiero po miesiącu stosowania.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 21:39   #193
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez charmider
przy acne dermie nie czuje nic, jedynie wczoraj troszke mnie piekł policzek w jednym miejscu i to wszystko (mam cerę tłustą w strefie T) , wogule nie czuję że go urzywam, wieć też nie wiem co mam o tym myślec
Naprawdę ciesz sie, ze nie czujesz. Ja czuję i to mocno, wyszły mi jakieś białe swedzące krostki, nie wiem czy to od tego w doatku dostalam silnego podrażnienia A jak czesto go stosujesz? Ja codziennie, tylko dzsiaj zrobiłam przerwę.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 21:41   #194
charmider
Raczkowanie
 
Avatar charmider
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 101
GG do charmider
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez L_V
Charmiderku, ponieważ D. zawiera retinal i was glikolowy w ierwszej fazie kuracji moze wystąpić podrażnienie i łuszczenie. I z tego włąśnie powodu zaleca się nie zaczynanie kuracji retonoidowych latem. Co iinego jak skóra jest juz zaprawiona w boju, ale nawet i wtedy istnieje ryzyko powstania przebarwien.
Moze zastanów się nad effaclarem K, a diacneal przełóż na jesien...?


A co d "braku objawów", to uwierz mi - nie warto się tym przejmować, to i tak działa. Zresztą łuszczenie może byc minimalne, albo - jak w moim przypadku - moze byc minimalne i wystąpić dopiero po miesiącu stosowania.
dziękuje bardzo w końcu jakaś konkretna informacja, z powodu takiej ilości informacji zaczęłam już robić notatki, skorzystam z twojej rady i nabęde efaclar k,
__________________
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
charmider jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 21:45   #195
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez charmider
chciałam wszystkich serdecznie powitac
a ju t takim pytaniem od tygodnia używa acne-dermu ale już na początku myślałam o stosowaniu Diacnealu, jednak przeczytał na którymś tam wątku że latem się nie powinno. I tu przytaczam cytat alchemiczki



to wybaczcie ale już zaczynam się denerwować, to wolno czy nie wolno bo widzicie tu już jest tyle wątków na ten temat że jest to naprawde duży problem, bo na wilu informacje na te temat są zprzeczne, a nie chcę też zawalić sibię cery, licze na jakąkowiek pomoc

przy acne dermie nie czuje nic, jedynie wczoraj troszke mnie piekł policzek w jednym miejscu i to wszystko (mam cerę tłustą w strefie T) , wogule nie czuję że go urzywam, wieć też nie wiem co mam o tym myślec
Ja powiem to, co wyczytałam dawno temu na BU. Znana i często cytowana Basia mówiła, że można stosowac nawet Retin A w lecie (ja na razie nie sięgam po tak mocne srodki), ale:
- należy unikać słońca (!) i solarium (!),
- stosować filtry z PPD ok. 30, a najlepiej 30+,
- nie męczyć skóry codzienie, niech się biedna też regeneruje, a nie tylko ciagle złuszcza,
- jeśli ktoś ma tylko taką możliwość to reaplikacja filtrów w ciągu dnia.

Ja stosuję Diacneal i w lecie tez będę go stosować, ale tak jak pisałam, znacznie rzadziej. Słońca unikam, o opalaniu nawet nie myślę, nad morze nie wyjeżdzam więc, wszystko powinno być ok. Nawet na razie nie wprowadzam BHA (choć miałam taki zamiar) by dodatkowo nie podrażniać skóry.

Więc terqaz podsumuję moje wywody. Generalnie mozna w lecie stosowac retinoidy (Diacneal jest słabszy od Retinu A), ale należy to robić rozważnie. Bezpieczniej jest zaś odstawić je w lecie.

Pozdrawiam
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 21:54   #196
charmider
Raczkowanie
 
Avatar charmider
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 101
GG do charmider
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
:
- należy unikać słońca (!) i solarium (!),
- stosować filtry z PPD ok. 30, a najlepiej 30+,

Pozdrawiam
jejku i co woglue sie nie opalać jak to , przecież to lato
i naprawde niebedziesz się opalać toż to zbrodnia taka bladą chodzic

oczywiście żartowałam
za rady dziekuję i na pewno skorzysta ale Diacenal już zostawie na jesień
__________________
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
charmider jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 22:14   #197
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Wszystko pięknie Alchemiczko, tylko jak latem unikać słońca?! Zamknąć się w piwnicy i tam przeczekac do smutnej jesieni? Czy wyjechać do "zimnych krajów"? Bez sensu Więc jest to chyba tylko teoria, która z praktyką ma niewiele wspólnego.
moniga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 22:33   #198
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja w lato odstawiam retinoidy i AHA.
Szkoda mi ryzykować zepsucie wypracowanej cery.
Lepiej podtrzymywać efekt delikatnymi BHA i wit. C
Te zalecenia są niemożlwie do zrealizowania: większość z nas wyjeżdża do ciepłych krajów czy nad wodę,no i trudno przemykać się chyłkiem po zacienionych zakamarkach miasta
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 09:26   #199
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez moniga
Wszystko pięknie Alchemiczko, tylko jak latem unikać słońca?! Zamknąć się w piwnicy i tam przeczekac do smutnej jesieni? Czy wyjechać do "zimnych krajów"? Bez sensu Więc jest to chyba tylko teoria, która z praktyką ma niewiele wspólnego.
Monigo, wampiry nie jesteśmy, w trumnach nie siedzimy [chociaż.....]

NA dziób i inne wystające i odsłonięte części ciała kładziemy krem z filtrem, w miarę możliwości reaplikujemy. Na oczy okulary przeciwłoneczne [duuuuuuże], czapa z daszkiem albo kapelusik.

A jeśli ie chcesz "straszyć bladością" to możesz użyć samooplacza. Większość panienek i tak ma sztuczną solaryjną opaleniznę, więc nie beziesz odstawać od tłumu
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-25, 10:56   #200
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

A ja tak sobie myślę, że nie trzeba demonizować tego lata i słońca Przecież nawet pomimo dużego nasłonecznienia nie zmieniamy latem trybu zycia, dalej musimy pracować, chodzić do szkoły itp., więc lato nie równa się ciągłe-smażenie-w-upale (niestety ). Promieniowanie UVA jest właściwie takie samo, jak zimą, tyle że dzień jest dłuższy. UVB z kolei w większym stopniu pochłaniane jest przez różne "przeszkody", które nas otaczają, nawet szyby. No a przy naszych zwyczajach filtrowych można założyć, że poziom bezpieczeństwa jest co najmniej dostateczny. Nikt przecież nie będzie wychodził na plażę wysmarowany diacnealem
Zamierzam latem kontynuować effaclarowanie z acnedermowaniem , ostrożnie dokładam ostatnio diroseal. Odstawię na czas plażowania A na jesień zaplanuję sobie jakąś "kampanię wrześniową"... albo październikową...

A słońca nie unikam! Wolę nawet kilka przebarwień, niż deprechę z powodu unikania słońca! Jak sobie pomyślę o cieplutkim czerwcowym popołudniu w moim ogródku albo o nadbałtyckiej plaży w słoneczny (zdarza się ) dzień, to od razu mi lepiej. Wolę uśmiechniętą gębę z paroma zmarszczkami i plamami, niż bladą i gładką, za to smętną No, a oczywiscie zakładam, że żadnych plam i zmarch nie będzie, bo wiadomą manię mam w rozkiwicie... A bladość ucieknie w panice na widok samoopalacza

Pozdrawiam Was bardzo słonecznie
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 12:04   #201
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez L_V
Monigo, wampiry nie jesteśmy, w trumnach nie siedzimy [chociaż.....]

NA dziób i inne wystające i odsłonięte części ciała kładziemy krem z filtrem, w miarę możliwości reaplikujemy. Na oczy okulary przeciwłoneczne [duuuuuuże], czapa z daszkiem albo kapelusik.

A jeśli ie chcesz "straszyć bladością" to możesz użyć samooplacza. Większość panienek i tak ma sztuczną solaryjną opaleniznę, więc nie beziesz odstawać od tłumu
L_V chodziło mi tylko o unikanie skrajności. Pewnie, jak ktoś chce smarowaćsię latem Retinem A, czy innym tego typu przyjemnym preparatem latem, to niech to robi Chce unikać słońca? Prosze bardzo Tylko moim zdaniem lato nie jest po to, żeby go unikać, tylko żeby się nim cieszyć Ochrona - wiadomo, ale nie wyobrażam sobie spędzać tego czasu w jakiś zaciemnianych miejscach. Ja osobiście wolę korzystać ze słońca normalnie (tj. nie smażyć się) i jak napisała Erato, może w rezultacie skończę z większą ilością zmarszeczek czy plam, ale tak jak ona normalnie cieszyć się tą porą roku, bo WIOSNĘ i LATO UWIELBIAM
moniga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 12:09   #202
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez moniga
L_V chodziło mi tylko o unikanie skrajności. Pewnie, jak ktoś chce smarowaćsię latem Retinem A, czy innym tego typu przyjemnym preparatem latem, to niech to robi Chce unikać słońca? Prosze bardzo Tylko moim zdaniem lato nie jest po to, żeby go unikać, tylko żeby się nim cieszyć Ochrona - wiadomo, ale nie wyobrażam sobie spędzać tego czasu w jakiś zaciemnianych miejscach. Ja osobiście wolę korzystać ze słońca normalnie (tj. nie smażyć się) i jak napisała Erato, może w rezultacie skończę z większą ilością zmarszeczek czy plam, ale tak jak ona normalnie cieszyć się tą porą roku, bo WIOSNĘ i LATO UWIELBIAM
Monigo, dokładnie to miałam na myśli Po prostu swego czasy była na wizażu awantura i nazwano nas "trupio bladymi" czy też "wampirami" i tak mi się przypomniały te wampirze porównania
Ale oczywiście żadna z nas nie poleca spędzania lata w bunkrze czy w piwnicy.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 12:21   #203
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Wink Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez L_V
Monigo, dokładnie to miałam na myśli Po prostu swego czasy była na wizażu awantura i nazwano nas "trupio bladymi" czy też "wampirami" i tak mi się przypomniały te wampirze porównania
Ale oczywiście żadna z nas nie poleca spędzania lata w bunkrze czy w piwnicy.
moniga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 15:04   #204
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja tam lato spędzam opalając się w ogrodku, mocząc się w baseniku a potem nad morzem - filtruję się, ale ciało i tak leciuchno opalam
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 15:19   #205
Debora86
Raczkowanie
 
Avatar Debora86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 65
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ja jade nad morze wiec od słońca nie uciekne wiec postanoiwłam ze przerwe moja kuracje izotrexową... Zastąpie ja effeclarem.Ale słyszałam ze lato ma byc szare, brzydkie i deszczowe Dla cery to dobrze ale dla psychiki napewno nie..Uwielbiam lato i wiosne.A szczególnie wieczorne spacery i pływanie w morzu
Debora86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 15:38   #206
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Nie ma co się przejmować prognozami - zawsze mówią, że albo będzie lato stulecia, albo pochmurne i brzydko, a i tak jest zawsze takie same
Nie ma się czym przejmować, Deborko
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 18:46   #207
Debora86
Raczkowanie
 
Avatar Debora86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 65
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Mam nadzieje Słonka troszke nie zaszkodzi
Debora86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 18:57   #208
charmider
Raczkowanie
 
Avatar charmider
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 101
GG do charmider
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Erato
A ja tak sobie myślę, że nie trzeba demonizować tego lata i słońca Przecież nawet pomimo dużego nasłonecznienia nie zmieniamy latem trybu zycia, dalej musimy pracować, chodzić do szkoły itp., więc lato nie równa się ciągłe-smażenie-w-upale (niestety ). Promieniowanie UVA jest właściwie takie samo, jak zimą, tyle że dzień jest dłuższy. UVB z kolei w większym stopniu pochłaniane jest przez różne "przeszkody", które nas otaczają, nawet szyby. No a przy naszych zwyczajach filtrowych można założyć, że poziom bezpieczeństwa jest co najmniej dostateczny. Nikt przecież nie będzie wychodził na plażę wysmarowany diacnealem
Zamierzam latem kontynuować effaclarowanie z acnedermowaniem , ostrożnie dokładam ostatnio diroseal. Odstawię na czas plażowania A na jesień zaplanuję sobie jakąś "kampanię wrześniową"... albo październikową...

A słońca nie unikam! Wolę nawet kilka przebarwień, niż deprechę z powodu unikania słońca! Jak sobie pomyślę o cieplutkim czerwcowym popołudniu w moim ogródku albo o nadbałtyckiej plaży w słoneczny (zdarza się ) dzień, to od razu mi lepiej. Wolę uśmiechniętą gębę z paroma zmarszczkami i plamami, niż bladą i gładką, za to smętną No, a oczywiscie zakładam, że żadnych plam i zmarch nie będzie, bo wiadomą manię mam w rozkiwicie... A bladość ucieknie w panice na widok samoopalacza

Pozdrawiam Was bardzo słonecznie
bardzo prosze napisz coś wiecej na temat łączenia tych obu specyfików, też myślałam o takiej kombinacji ale nie za bardzo wiem jak się za to zabrać, jezeli już temat był poruszany to prosze nie denerwować się tylko podać odnośnik ponieważ nie udało mi się znależć takiej kombinacji w wyszukiwarce a wątków jak wiadomo jest wiele
__________________
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
charmider jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 19:00   #209
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Sandija
Ja tam lato spędzam opalając się w ogrodku, mocząc się w baseniku a potem nad morzem - filtruję się, ale ciało i tak leciuchno opalam
a ten basenik to w tym samym ogródku masz? bo ja bez moczenia nie wytrzymuje na słońcu, ogródek + baseik to mój ideał
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 19:42   #210
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez charmider
bardzo prosze napisz coś wiecej na temat łączenia tych obu specyfików, też myślałam o takiej kombinacji ale nie za bardzo wiem jak się za to zabrać, jezeli już temat był poruszany to prosze nie denerwować się tylko podać odnośnik ponieważ nie udało mi się znależć takiej kombinacji w wyszukiwarce a wątków jak wiadomo jest wiele
charmiderku-kiciu (rozbrajasz mnie tym avatarem ) - ja ten wątek założyłam właśnie w związku z używaniem kombinacji effaclar - acne derm Więc wystarczy przejrzeć tylko ten wątek... No ale niech tam, powtórzę: Effaclar K oraz Acne Derm stosuję na noc na zmianę z Active C LRP (effaclar - active - acne derm - active - itd.) Bardzo sobie chwalę taką kurację, bo nie drażni naczyń. Niemniej jednak czasami trzeba odpuścić i zmniejszyć częstotliwość, bo można się troszkę przesuszyć - vide początek wątku Więc tak sobie kombinuję, że program na lato będzie wyglądał tak, że jedna noc w tygodniu effaclar, jedna acne derm, a w pozostałe coś z wit. C albo jakiś miły nawilżacz. Na dzień tylko filtry, bo jak coś dam pod filtr, to tenże mi się nie wchłania No chyba że zrobię sobie wreszcie wodne serum z wit. C, bo już mam zamówiony kwas askorbinowy...
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:58.