Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-16, 17:23   #2881
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

o to chodzi ze nic tam nie pisze ale za bardzo nie wierze ze sa obojetne dla zdrowia
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 17:52   #2882
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Odpowiem reklamowo: Przed użyciem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą :/
Na nasze zdrowie ma wpływ chleb który jemy, woda którą pijemy i której używamy do mycia, powietrze którym oddychamy - wszystko ma wpływ.
Jeśli plusy ze stosowania danych medykamentów przewyższają minusy - wybór jest prosty.
Z tej przyczyny chorym na ciężką odmianę trądziku (tak, trądzik jest chorobą) przepisuje się Aknenormin czy Roacuttan mimo jego zabójczego działania na wątrobę na przykład.
Inaczej leczenie byłoby karalne.
Ale skoro nie wierzysz, to po co pytasz, żadna odpowiedź Cię raczej nie zadowoli.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 19:30   #2883
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

czytałam że stosowanie retonoidów zmniejsza ryzyko powstawania raka w obrebie głowy
wiesz w ulotkach nie zawsze wszystko pisza...
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 20:28   #2884
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ale w jakiej formie mają być retinoidy - jako stosowane wewnętrznie wspomniane przeze mnie wyżej czy zewnętrznie - sprecyzuj proszę.

Jestem przekonana, że gdyby maść na pryszcze tak oddziaływała - producent pisałby o tym czcionką wielkości konia. Skoro nie pisze - nie ma potwierdzenia albo kolejne badania nie potwierdziły tej tezy. Ja o tym nic nie słyszałam.

W tym celu można pić zieloną herbatę, też ponoć zapobiega nowotworom
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 20:49   #2885
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

chodziło mi o te na skore, nie no ja nie stosuje ich w tym celu:P tak to napisałam jako ciekawostke
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 16:52   #2886
m.mc7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 46
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Zadałam pytanie naszej Pani dr. na forum ale nie wiem kiedy mi odpowie. Może wy wiecie, jak długo po kuracji retinoidami należy unikać słońca i stosowac bardzo wysokie filtry (je teraz słońca wręcz panicznie się boje). Czy np jeśli zakończe kurację ostatniego dnia marca to w lecie mogę normalnie przebywać na słoncu? Nie chcę tu rozpocząć dyskusji na temat szkodliwoći opalania więc proszę nie piszcie że opalanie jest niezdorwe i filtr 50 trzeba stosowac zawsze. Interesuje mnie konkretna informacja, jak długo po kuracji naskorek w pełni odbudowuje się.
m.mc7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 17:17   #2887
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Całkowita odnowa naskórka trwa od 5-10 dni, a potem rozpoczyna się odnowa górnych części skóry właściwej, która trwa około 2-3 tygodni. W okresie do 6 tygodni skóra może źle reagować na zmiany temperatury, naświetlania promieniami UV.

znalazłam na jakiejs stronie osobiscie slyszałam ze to trwa 3 miesiace

jesli za wczesnie sie wystawisz na slonce nabawisz sie plam i krostek
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-19, 07:47   #2888
m.mc7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 46
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dzięki Paulinka675 , o taką konkretną odpowiedź mi chodziło.
m.mc7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 09:48   #2889
becia99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 29
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny, Jestem tu od niedawna i na razie dopiero się uczę.
Od tygodnia stosuję taką kurację:
Rano zawsze Effaclar H (nawilżający), a wieczorem na zmianę Diacneal, a drugi dzień retinol serum ROCa.
Wczoraj mnie trochę wysypało, ale to podobno normalne. Co sądzicie o takiej kuracji? Myślę, żeby jeszcze raz w tygodniu włączyć vit. C.
becia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 10:45   #2890
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez becia99 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, Jestem tu od niedawna i na razie dopiero się uczę.
Od tygodnia stosuję taką kurację:
Rano zawsze Effaclar H (nawilżający), a wieczorem na zmianę Diacneal, a drugi dzień retinol serum ROCa.
Wczoraj mnie trochę wysypało, ale to podobno normalne. Co sądzicie o takiej kuracji? Myślę, żeby jeszcze raz w tygodniu włączyć vit. C.
Becia! Ganiam Cię po forum. Jak diacneal to daruj sobie wszystko inne, Zwłaszcza serum roca i vit. C, Tylko się nawilżaj jakimś porostym kremem czy olejkami. Moim zdaniem za ostro zaczynasz. Mam wrażenie ze nie przeczytałaś wątków.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 11:42   #2891
becia99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 29
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Majreg, Bardzo Ci dziękuję za radę. Czytałam te wątki, ale jest ich tak dużo...
Rzeczywiście może trochę za ostro zabrałam się do pielęgnacji, ale zaczęłam od retinolu, a wypryski nie zniknęły. Więc po tygodniu dołożyłam diacneal. Na razie nic mi się nie łuszczy i nie boli. Czasami mam tylko wrażenie że mam mocno ściągniętą skórę, więc mocno ją nawilżam.
Może rzeczywiście przesadziłam. Wezmę pod uwagę Twoją radę i na czas diacnealu zrezygnuję z retinolu.
Wiesz po jakim czasie powinny być widoczne zmiany z diacnealem?(oczyści mi się buzia)
becia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-22, 12:38   #2892
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez becia99 Pokaż wiadomość
Majreg, Bardzo Ci dziękuję za radę. Czytałam te wątki, ale jest ich tak dużo...
Rzeczywiście może trochę za ostro zabrałam się do pielęgnacji, ale zaczęłam od retinolu, a wypryski nie zniknęły. Więc po tygodniu dołożyłam diacneal. Na razie nic mi się nie łuszczy i nie boli. Czasami mam tylko wrażenie że mam mocno ściągniętą skórę, więc mocno ją nawilżam.
Może rzeczywiście przesadziłam. Wezmę pod uwagę Twoją radę i na czas diacnealu zrezygnuję z retinolu.
Wiesz po jakim czasie powinny być widoczne zmiany z diacnealem?(oczyści mi się buzia)
U mnie jest super po 3 miesiącach. Idealnie wręcz. Ale już po pierwszych dwóch seriach, przy których oczywiście przesadziłam (byłam czerwona jak burak)dużo mi oczyściło. Teraz już sobie tylko podtrzymuję. Mam czystą buźkę, zapobiegaczo pod oczami locacidem który ma 0,05, czyli jest słabszy od diacneala działam na mimiczne i od czasu do czasu na całą twarz. Ale nie miałam też mocno zanieczyszczonej. W każdym razie teraz mogę wyjść bez podkładu do ludzi, co kiedyś było nie do pomyślenia. Pod wpływem wizażu zmieniłam całą pielęgnację diametralnie i jestem bardzo zadowolona. Używam produktów naturalnych z mazideł i biochemii, filtruję się. Zwracam też uwagę na zapychające składniki w kosmetykach. Bo to od nich biorą się zanieczyszczenia głównie. Tak myślę.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 14:50   #2893
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witam. Kuruję się już jakiś czas, a teraz mam pytanko.
Mam skórę trądzikową, mieszaną, z okropnymi bliznami i przebarwieniami.
Stosuj obecnie atrederm i skinoren. Czy dobrym pomysłem byłoby włączenie lysanelu active?
Dodam, że miałam już do czynienia z kwasami, więc lysanel nie powinien mnie "skrzywdzić". Oczywiście stosuję wszystko rozważnie. Teraz chciałabym tylko wiedzieć, czy lysanel pasowałby do atredermu i skinorenu?
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 17:40   #2894
Shandusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Shandusia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 583
GG do Shandusia
pielęgnacja po kwasach

Witam,
Czytałam sporo na forum ale konkretnej odpowiedzi nie znalazłam.Miałam robiony zabieg w gabinecie kosmetycznym kwasami o duzym stezeniu w celu zlikwidowania bardzo rozszerzonych porow,przebarwien, w jednym miejscu cos jakby dziurki np.jak po ospie. Efekty sa zadawalajace tylko mam teraz problem z pielęgnacją.Boję się,ze efekt ten nie utrzyma się długo.Zastanawiam się co zrobic-czy za jakiś czas uzywac na noc np.co drugi dzien effaclar k lub lysanel active... ale co później kiedy bedzie lato,nie chcialabym stosowac kwasow gdyz wybieram sie do Grecji,ale rowniez nie chcialabym popsuc calego efektu.Bardzo prosze o pomoc!
Shandusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 18:05   #2895
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: pielęgnacja po kwasach

Są wątki o kuracjach kwasowych i peelingach - trzeba poczytać.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 09:52   #2896
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

stosuje retinoidy dluzszy czas i wogole sie nie opalam. mam wrazenie ze od kad ich uzywam nie mam ładnego naturalnego koloru cery ttylko jakiś taki biały, wygladam jakbym była chora. jak jest z tym u was? probowałam stosowac krem bronzujacy ale efekt byl zerowy, wszystko sie na biezaco zluszczało. da sie cos z tym zrobic? moze jakies tabletki z beta-karotenem? czy to tez jest baz sensu?
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 13:07   #2897
Shandusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Shandusia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 583
GG do Shandusia
Dot.: pielęgnacja po kwasach

Czytam czytam i wciąż nie mogę wymyślić odpiwiedniego zestawu na wiosne,juz kiedy pojawi się mocniejsze słońce.
Shandusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 14:39   #2898
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: pielęgnacja po kwasach

Też się zastanawiam jaki zestaw na wiosnę.I jak myślicie kiedy należy przerwać kurację kwasami można stosować gdzieś do końca kwietnia czy już wtedy będzie zbyt mocne słońce dla kuracji kwasowych. Dodam ze stosuje effaclar i white objective.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 15:21   #2899
Queenie
Raczkowanie
 
Avatar Queenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 100
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witam i proszę o pomoc
Od 3-4 tygodni stosuję retinoid z antybiotykiem - Isotrexin. Chciałabym wybrać się na peeling kawitacyjny (ostatnio mam bardzo zanieczyszczone pory), ale nie jestem pewna, czy to nie zaszkodzi cerze już i tak "męczonej" tym lekiem. Peeling kawitacyjny jest podobno łagodny, ale sam Isotrexin złuszcza już skórę, więc nie wiem, czy nie zaszkodzę sobie tym peelingiem.
Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Queenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-13, 08:45   #2900
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny, chcecie się przyłączyć do akcji zakupowej glikolu polietylenowego PEG400 na LU? Zostało jeszcze trochę do rozparcelowania, więc jak coś to zapraszam. O pegu można poczytać na wątku peeling migdałowy i inne.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 10:34   #2901
kimiko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny, mam okazje dostac recepte na jakis retinoid i nie wiem, o co poprosic. Choc czytalam na ten temat juz sporo. Co jest dobre na poczatek i jednoczesnie jest dostepne aktualnie w aptekach? (Bo nie wiem juz, jak jest z retinem-A) Stosowalam diroseal i mnie nie podraznial, skora lekko sie luszczyla, jednak nie przepadam za jego ciezka, lepka konsystencja. Mam 29 lat, skore sklonna do wysuszen, ale trzyma sie w normie dzieki olejkom, troche rozszerzonych naczynek, ale to raczej nie postepuje, rumienia tez brak. Cere mam raczej ladna, zmarszczki tylko na czole, ale nie chcialabym, zeby po 30 bylo juz z gorki
kimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 13:55   #2902
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

podpinam się po części pod pytanie kimiko

skórę mam dość suchą, z naczynkami (w miarę opanowanymi), tylko z tą różnicą, że parę lat starszą, więc i zmarszczek więcej; innych problemów w zasadzie brak

RetinuA używam od niedawna; naczytałam się że na początku cudownie nie jest, tylko pytanie - jak długi okres można traktować jako ten początek?
ponadto mam wrażenie, że każdą kolejną aplikację moja skóra znosi coraz gorzej; dwa dni temu wyretinowałam się, wczoraj zaczęłam obłazić, a dziś mam sporo rozognionych plamek i taką kaszkę (najwięcej na czole i w bruzdach nosowo-wargowych) - po pierwsze wygląda to fatalnie, po drugie piecze i pali; cały dzień walczę żeby to jakoś ukoić, ale nici z tego
to chyba nie jest prawidłowa reakcja na retin może tak się objawiać nietolerancja tretinoiny?

co prawda mam jeszcze jednego podejrzanego o spowodowanie powyższego stanu, ale mimo wszystko retin wydaje mi się bardziej prawdopodobny
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 20:52   #2903
gosia1207
Rozeznanie
 
Avatar gosia1207
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 816
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

mam nadzieję że w dobrym wątku pisze czy stosując tonik z 2% kwasem BHA można używać peelingów? bo zaczełam stosować tonik 2 razy w tyg i teraz nie wiem jak z resztą pielęgnacji, czy robić peeling czy nie
gosia1207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 20:54   #2904
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Gosia, robić!
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 11:45   #2905
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

mam nadzieję, że to właściwe miejsce na zadanie mojego pytania - lepszego na wizażu nie znalazłam..

od niedawna używam retinuA; do tej pory skutki uboczne były do zniesienia, tzn. łuszczenie (ale takie w normie) po 2-3 dniach od aplikacji, głównie na brodzie i wokół ust oraz trochę na skroniach i górnej powiece;

po ostatniej aplikacji tragedia: z początku tylko czoło i bruzdy nosowo-wargowe, w tej chwili już prawie cała twarz pokryta jest drobną kaszką, zaczerwienionymi plamkami i trochę swędząca; tendencji spadkowej nie widzę, a trwa to już kilka dni - zaczynam się martwić

póki co odstawiłam wszystkie mazidła oprócz zmajstrowanego naprędce łagodzącego serum z kompleksem naczynkowym i jęczmieniem od kesji

czy to może być uczulenie na tretinoinę
bo chyba takie objawy trudno nazwać standardową reakcją w początkach stosowania retinoidów, tym bardziej że po kilku wczesniejszych aplikacjach nic z takich rzeczy się nie działo..
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 11:49   #2906
kimiko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Pozwolę sobie ponowić moje pytanie: jakie preparaty z tretinoiną sa obecnie dostępne w aptekach i o co poprosić na początek? Bo Zorac na początek chyba nie jest najlepszy? Z góry dzięki za pomoc.
kimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 12:01   #2907
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez kimiko Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie ponowić moje pytanie: jakie preparaty z tretinoiną sa obecnie dostępne w aptekach i o co poprosić na początek? Bo Zorac na początek chyba nie jest najlepszy? Z góry dzięki za pomoc.
O ile wiem, to Zorac nie jest z tretinoiną.

Pisałam juz wczesniej, ze w aptkach jest atrederm i locacid.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 12:38   #2908
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

zorac to tazaroten

tretinoina (http://mediweb.pl/drugs/wyswietl_inter.php?id=94)
Locacid (krem 0,05%),
Retin A (krem 0,05%),
Atrederm (płyn 0,025%, płyn 0,05%)
Atrederm Forte (płyn 0,1%)
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 21:01   #2909
kimiko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dzieki! Co do Zoracu to wiem, źle się wyrazilam. W międzyczasie przeczytałam, ze Retin A jest znów dostępny - w aptece DOZ.
kimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 19:46   #2910
KaBu
Przyczajenie
 
Avatar KaBu
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Witam wszystkie maniaczki biochemii.
Moja cera jest sucha a może nawet bardzo sucha. Nie będę oryginalna i dodam, że jestem unieszczęśliwiona trądzikiem, z którym zmagam się prawie dwie dekady. Przez te wszystkie lata konsultowałam tę przypadłość z niejednym dermatologiem i co słyszałam? I tu znów nieoryginalnie: to coraz powszechniejsze i trzeba się z tym pogodzić. Przejdzie samo po okresie rozrodczym, czyli jak już będę naprawdę starą babą. Nie pogodziłam się.
Jakieś 2 lata temu kupiłam sobie tonik z Clinique ten z 3 kroków. Dość szybko mi pomógł. Już po ok. 4 mies. miałam gładkie czoło beż żadnych krost, ale policzki wciąż miałam zajęte przez podskórne grudki i stale 2-3 ropne krosty rozsiane na mym licu były. Jakieś 2 mies. temu przypadkowo trafiłam na info o retinoidach i od tego czasu używam m.in. Atre Dermu 0,025%. Skóra ma teraz ładny koloryt. Pozostało mi małe przebarwienie na dekoldzie. Nareszcie czuję, że jestem na właściwej drodze do rozwikłania trądzikowego problemu, choć pewnie wiele jeszcze kombinowania przede mną.
Pointa jest taka, żałuję, że tak późno trafiłam na Wizaż. A po tych wszystkich nieskutecznych maściach, antybiotykach – skutecznych tylko w czasie przyjmowania, antykonceptach i Bóg wie, po czym jeszcze, wścieka mnie fakt, że ci lekarze, na których trafiałam, albo nie chcieli, albo nie umieli mi pomóc. Sama nie wiem, co gorsze!!!

Edytowane przez KaBu
Czas edycji: 2009-04-08 o 19:49
KaBu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:23.