jak masować? masaż, który może wykonać każdy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-05, 20:51   #1
DorotkaPsotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 925

jak masować? masaż, który może wykonać każdy


czy znacie jakieś techniki, które są łatwe, a efektowne
na przykład kiedy chcę pomasować Tż'ta kiedy boli go kręgosłup po pracy więc jak to można wykonać

z góry dziękuję za odpowiedzi

[nie zjedzcie mnie ]
__________________
dobrze jest!
DorotkaPsotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-05, 21:03   #2
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: jak masować? masaż, który może wykonać każdy

za kręgosłup to się nalepiej nie brać - żeby nie zaszkodzić. jak go boli niech się pogimnastykuje niezawodne na rozluźnienie mięśni i "nastawienie" kręgów jest jedno proste ćwiczonko (oczywiście wykonywane powoli i nie na siłę!). stanąć w lekkim rozkroku, ręce zapleść z tyłu na wysokości pupy, schylać się i jednocześnie powolutku unosić splecione dłonie. naprawdę pomaga po źle przespanej nocy, zbyt długim siedzeniu. poza tym w internecie znajdziesz dużo innych rozciągająco - rozluźniających wygibasów.

jeśli koniecznie chcesz masować, to pamiętaj o kilku podstawowych zasadach - masuj z dołu do góry (od pupy do karku) oraz na zewnątrz - od krędosłupa ku ramionom. raczej nie bierz się za kręgosłup sensu stricto. znalazłam na youtubie filmiki instruktażowe. są chyba niezłe, choć przeczą temu co napisałam wcześniej (ale ja miałam jedynie zajęcia z masażu, nie jestem fizjoterapeutą) http://www.youtube.com/watch?v=xG_zU...rom=PL&index=4 można sobie przejrzeć, czegoś się nauczyć. tylko ostrożnie, żebyście sobie krzywdy nie zrobili
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 16:57   #3
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: jak masować? masaż, który może wykonać każdy

hm tak jak umiesz aby mu było miło
masaz bez ćwiczeń niewiele da
ajlepiej do rehabilitanta iść
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 19:30   #4
Carmen_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6
Dot.: jak masować? masaż, który może wykonać każdy

Jeżeli chcesz pomasowac męza po pracy to ja nie widze przeciwskazań - nie sadze zebys mogła delikatnym masazem mu zaszkodzic.Tak jak wczesniej napisano o kierunkach masażu-ok .Wazna jest pozycja do masazu -najlepiej w lezeniu przodem[tj na brzuchu] -daj coś pod stopy aby lekko ugiąc kolano -generalnie jak najwygodniej bez zbędnego napiecia miesni.Zacznij od delikatnego przegłasakania pleców -aby przyzwyczaic skóre do dotyku ,pozniej mozesz stopniowo zwiekszac siłe ucisku.Nastepnie mozesz pobawić sie w roznego rodzaju rozcierania[np.kostakami ,"eski-floreski " opuszkami palców ] ugniatanie etc.Jest tego bardzo bardzo duzo -ale mozesz sie pobawić jako amatorka- czemu nie.
Omijaj kręgosłup -nie uciskaj ,nie rób nic na siłe , nie pracuj na kręgosłupie[!] -tylko na miesniach lezacych w okolicy .
Skup sie głownie na relaksie i miłym spedzeniu czasu .A jeżeli nadal mąż bedzie narzekał na bóle -poszukajcie w okolicy gabinetu np.z tarapia manualna[terapia tkanek miekkich],pnf . Przy duzych dolegliwosciach bólowych unikaj masażystów bez doswiadczenia i kursów -takie jest moje zdanie . Pozdrawiam
Carmen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 19:37   #5
ankaxs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: jak masować? masaż, który może wykonać każdy

Różne techniki masażu można poznać uczestnicząc w kursach i szkoleniach organizowanych poprzez odpowiednie placówki.
Uczestniczyłam w takim kursie w Katowicach w Instytucie MENOS http://akademiamasazu.pl/kurs-masazu
Bardzo miła atmosfera, dobry kontakt z prowadzącym, kurs prowadzony profesjonalnie, ale też w sposób zrozumiały dla osób nie mających wcześniej kontaktu ze sztuką masażu.
Na prawdę polecam.

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

Jeśli chodzi o kręgosłup, to częścią masażu klasycznego jest masaż kręgosłupa:
http://akademiamasazu.pl/kurs-masazu-klasycznego
Kurs trwa albo miesiąc albo 3 miesiące, w zależności od częstotliwości zajęć praktycznych.
Certyfikat ukończenia kursu oraz dyplom otrzymuje się niespełna tydzień po zakończeniu kursu.
Masaż klasyczny jest właściwie podstawą do poznania innych technik masażu ale są też takie techniki, które można poznać niezależnie od tego czy znamy techniki klasyczne czy nie.
ankaxs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 21:12   #6
poterr11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 24
Dot.: jak masować? masaż, który może wykonać każdy

Pobawić się możesz ale rzeczywiście delikatnie. Ja jestem ofiarą złego obchodzenia się z kręgosłupem. To co z ciekawości zobaczyłam na proponowanym powyżej filmiku nic wspólnego z prawdziwym masażem nie ma. Nawet kierunek się nie zgadza. Uwierz lepiej powierzyć to fachowcowi i nie szaleć z samoleczeniem. Masaż w wersji "miziania" owszem nikomu jeszcze nie zaszkodził, ale jeżeli męża rzeczywiście boli kręgosłup to lepiej zwrócić się do masażysty o odpowiednich kwalifikacjach.
poterr11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 20:33   #7
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: jak masować? masaż, który może wykonać każdy

Cytat:
Napisane przez DorotkaPsotka Pokaż wiadomość
czy znacie jakieś techniki, które są łatwe, a efektowne
na przykład kiedy chcę pomasować Tż'ta kiedy boli go kręgosłup po pracy więc jak to można wykonać

z góry dziękuję za odpowiedzi

[nie zjedzcie mnie ]
Najpierw zdjęcie RTG. Może mieć zmiany zwyrodnieniowe, szybsze zużycie dysków, itd.
Nie radziłabym miziac nawet na właśna rękę. Możesz co najwyżej wetrzec oliwki rozgrzewające lub maści, ale nie te z seriii przeciwbólowe. Bardzo dobra jest maść burzsztynowa- rozgrzewa i rozpreża.
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-09, 12:21   #8
ZuziaFruzia
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 445
Dot.: jak masować? masaż, który może wykonać każdy

Bardzo bym chciała, żeby mój facet potrafił robić masaż, ez często odczuwam ból kręgosłupa i sztywny kark, mięśnie mam tak napięte że są twarde jak skała. Niestety jego zdolności masażu dają wiele do życzenia i po jego kuracji było jeszcze gorzej także naprawdę z kręgosłupem n ie ma żartów.
ZuziaFruzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 11:31   #9
poterr11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 24
Dot.: jak masować? masaż, który może wykonać każdy

ZuziaFruzia, jak masz takie straszne problemy z napięciem mięśni karku to mogę ci polecić niedrogiego ale fachowego masażystę a właściwie masażystkę ale niestety tylko we Wrocku: Sama korzystałam, więc sprawdzona pani. Robi to rewelacyjnie a efekty są już po kilku zabiegach. Ja co prawda dla lepszego efektu musiałam brać około 15, ale warto ponieważ ulga niesamowita. Jak chcesz to napisz na e-maila to podam ci namiary
poterr11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 17:23   #10
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: jak masować? masaż, który może wykonać każdy

Masaż kręgosłupa wykonuje się od karku do do kości krzyżowej, natomiast grzbietu od szpary pośladkowej do barków. Jako amatorka możesz spróbować z głaskaniem, ale tak, żeby skóra nie marszczyła się pod dłońmi i broń Boże nie po samym kręgosłupie, kategorycznie nie wolno!
Spróbuj delikatnie rozcierać, ugniatać jak to już ktoś nade mną pisał, odpowiednia pozycja jest bardzo ważna! (czyt.leżenie przodem-na brzuchu, pod brzuchem np zwinięty koc ażeby spłycić wgięcie pleców do dołu co spowoduje napięcie mięśni,a nie można na takich wykonywać masażu klasycznego; pod stawy skokowe również zwinięty koc, lub jakiś wałeczek, ręce wzdłuż tułowia z dłońmi pod biodrami)
Myślę, że taki odprężający masaż będzie dobry, jednak jeśli dolegliwości nie ustąpią, masaż nie zastąpi wizyty u ortopedy.

Edytowane przez 1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Czas edycji: 2009-12-15 o 17:29
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:51.