Zmieni się? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-28, 16:12   #1
blueberryxx
Raczkowanie
 
Avatar blueberryxx
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 33

Zmieni się?


Hej. Ciekawi mnie opinia innych ludzi na ten temat. Sama mam bardzo podobny problem i chcę sprawdzić co sądzicie o tym wszystkim.
Czy wierzycie w to, że ludzie się zmieniają? Czy komuś z was udało się wyjść z beznadziejnej sytuacji w zawiązku na plus, tak że ten człowiek się zmienił? Podzielcie się ze mną swoimi historiami.
blueberryxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 16:13   #2
angelynn
Raczkowanie
 
Avatar angelynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Amsterdam
Wiadomości: 390
Dot.: Zmieni się?

Nie.
__________________
"Kobieta jest organizmem ultradoskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko."
angelynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 16:21   #3
aleks_90
Zadomowienie
 
Avatar aleks_90
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 557
Dot.: Zmieni się?

To zależy. Jesli chodzi o małe rzeczy to tak. Jesli o dużo to NIE.
aleks_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 16:24   #4
pysiek89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 32
Dot.: Zmieni się?

Tak, mój (już) były zmienił się o 180 stopni, obecnie facet-marzenie. Ale ja nigdy nie zapomniałam co zrobił, więc zmiana niewiele dała. Chociaż może jakaś następna skorzysta
pysiek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 16:25   #5
moniczkkka123
MISIA
 
Avatar moniczkkka123
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 5
Dot.: Zmieni się?

Zależy od człowieka...
moniczkkka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 16:42   #6
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Zmieni się?

Jeśli chodzi o to, że masz nadzieję, że Twój chłopak się zmieni i będzie cudowny związek, to nie. Tak to nie działa.
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 16:47   #7
blueberryxx
Raczkowanie
 
Avatar blueberryxx
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 33
Dot.: Zmieni się?

Cholera, ja mam tak głupi charakter, że najchętniej zmieniłabym cały świat i każdemu niezależnie od tego jak bardzo mnie zranił pomogła wyjść z bagna. Straaasznie to problematyczne.

A może ktoś jednak pocieszy mnie jakąś miłą historią? Chociaż łudzenie się chyba niewiele da.
blueberryxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-28, 17:05   #8
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Zmieni się?

Ludzie się nie zmieniają.
Mówię o dorosłych ludziach.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 17:13   #9
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Zmieni się?

Ludzie sie zmienia wtedy gdy tego naprawde chca.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 17:19   #10
blueberryxx
Raczkowanie
 
Avatar blueberryxx
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 33
Dot.: Zmieni się?

Patrząc z perspektywy tego, że ma on 21 lat, a dojrzewa nieco później to tym bardziej mam jakąś tam nadzieję. Naprawdę chętnie poczytam Wasze historie - te z dobrym zakonczeniem i tym złym.
blueberryxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 17:22   #11
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Zmieni się?

Cytat:
Napisane przez blueberryxx Pokaż wiadomość
Patrząc z perspektywy tego, że ma on 21 lat, a dojrzewa nieco później to tym bardziej mam jakąś tam nadzieję. Naprawdę chętnie poczytam Wasze historie - te z dobrym zakonczeniem i tym złym.
Nie. Wszystkie są ze złym. On się nie zmieni.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-28, 17:23   #12
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Zmieni się?

Z takimi dzieciuchami tylko randkowałam, nie robiłam planów na przyszłość. Jak zaczynał działać na nerwy, to - żegnaj chłopcze.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 17:31   #13
aidam11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 160
Dot.: Zmieni się?

Cytat:
Napisane przez blueberryxx Pokaż wiadomość
Cholera, ja mam tak głupi charakter, że najchętniej zmieniłabym cały świat i każdemu niezależnie od tego jak bardzo mnie zranił pomogła wyjść z bagna. Straaasznie to problematyczne.
No, jak ktoś ma miękkie serce to musi mieć twardą... no, wiadomo co
aidam11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 17:55   #14
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Zmieni się?

Cytat:
Napisane przez blueberryxx Pokaż wiadomość
Cholera, ja mam tak głupi charakter, że najchętniej zmieniłabym cały świat i każdemu niezależnie od tego jak bardzo mnie zranił pomogła wyjść z bagna. Straaasznie to problematyczne.

A może ktoś jednak pocieszy mnie jakąś miłą historią? Chociaż łudzenie się chyba niewiele da.
przeczytaj sobie książkę program zmiany sposobu życia i rozdział deficyt.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 18:35   #15
nyana89
Zakorzenienie
 
Avatar nyana89
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 4 758
Dot.: Zmieni się?

Nie zmieni się dla Ciebie, nie zmieni się dla nikogo innego. Jeśli się zmieni to tylko dla siebie, ze swojej wewnętrznej potrzeby, aczkolwiek to też jest bardzo rzadkie u dorosłego człowieka. Ale jeśli wydaje Ci się, iż Twoje uczucie/starania go zmienią to niestety, szanse na powodzenie tej misji są praktycznie żadne.
__________________
'Uwierz w siebie! Nie w takie rzeczy ludzie wierzą.'
nyana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 00:15   #16
Loisto
Rozeznanie
 
Avatar Loisto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 847
Dot.: Zmieni się?

Mój były się zmienił. Na gorsze

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
__________________
Wanna see father raping her stepdaughter? Visit: https://www.pis.wtf/s/pr06 (Tor Browser only)
Loisto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 05:52   #17
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Zmieni się?

Mój również eks obiecywał ciągle zmiany, no i mu się udało, na gorsze. Mam taki sam charakter, ale życie uczy. Wcześniej żyłam w przeświadczeniu, że jesteśmy tylko ludźmi, każdy popełnia błędy, każdemu należy się szansa. Dziś raczej z dystansem do tego podchodzę. Zmarnowałam sporo czasu na czekanie na zmiany, nigdy więcej.
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 06:52   #18
201702031224
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1 178
Dot.: Zmieni się?

Ludzie się zmieniają.
201702031224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 08:19   #19
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Zmieni się?

Mogą się zmienić, jeśli sami chcą i mają ku temu dobrą motywacje. Mój Tż tak miał z rzeczą, która bardzo mnie denerwowała. Teraz jest już dużo lepiej, ogranicza to na tyle, żeby nie odbijało się to na mnie.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-29, 10:40   #20
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Zmieni się?

Ludzie się nie zmieniają.
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 12:01   #21
Kociaak
Wielce Szanowna Pani
 
Avatar Kociaak
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 109
Dot.: Zmieni się?

Jeśli człowiek się chce zmienić, sam z siebie, dla siebie, to jest szansa. Ale liczyć ze zmieni swój stosunek, przekonania, nawyki, poglądy dla kogoś to słabo.

Nie wierzę w zmiany. Nie wierzę w trwałość takich zmian, mimo szumnych deklaracji.
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Wiąż się z człowiekiem, z jego charakterem, dobrocią, uczciwością, zasadami, tym, czy Ci się jego oczy i uśmiech podobają.


Nie palę od 15.03.2015


"Traciliśmy czas bez siebie"
19.02.2016 17.02.2017 1.09.2018



Nick pochodzi z komiksu KokoArt "Wiśnia"
Kociaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 12:04   #22
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Zmieni się?

Cytat:
Napisane przez blueberryxx Pokaż wiadomość
Hej. Ciekawi mnie opinia innych ludzi na ten temat. Sama mam bardzo podobny problem i chcę sprawdzić co sądzicie o tym wszystkim.
Czy wierzycie w to, że ludzie się zmieniają? Czy komuś z was udało się wyjść z beznadziejnej sytuacji w zawiązku na plus, tak że ten człowiek się zmienił? Podzielcie się ze mną swoimi historiami.
Z beznadziejnej nie tak to nie działa.

W drobniejszych sprawach - np. że ktoś pod wpływem ukochanej osoby zmienił fryzurę, zgolił zarost, zmienił styl ubierania się, polubił teatr i jazdę na rolkach, zaczął się zdrowo odżywiać itp. - tak.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 12:23   #23
blueberryxx
Raczkowanie
 
Avatar blueberryxx
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 33
Dot.: Zmieni się?

Zastanawia mnie na ile skuteczna jest taka "terapia szokowa". Bo byliśmy naprawdę zgraną parą, dogadywalismy się we wszystkim, ale ostatnio po prostu coś mu odwaliło i przesadził. Zauważył, że może mnie stracić, albo może nawet już stracił i obiecał poprawę. To wbrew pozorom porządny i inteligentny facet, tak samo wiem jak bardzo mu na mnie zależy. Wiem też, że jest w stanie się zmienić. Dopiero po tym wszystkim zaczął doceniać mnie. Powiedział sam, że mnie nie doceniał, że przesadzał. Po prostu płakał mi w słuchawkę i ciągle mnie przepraszał i mówił jak jest mu wstyd. Chodzi tu po prostu o to, że on jest nerwowy i po prostu ostatnio z tym przesadził. Ale tak samo wiem, że jest w stanie o zmienić. Myślę, że to co się stało to odpowiedni moment żeby do niego dotrzeć i wyprowadzić go na prostą.

Stąd moje pytanie - czy komuś się to udało.
Próbowałam też "naprostować" mojego poprzedniego faceta. Ale po czasie okazał się być przypadkiem beznadziejnym i wtedy nie byłam przekonana co do tego, że moge go zmienić. A tu jest inaczej. To nie jest tak, że jestem zaślepiona miłością i nie wiem kiedy powiedzieć "dość". Wiem. Ale nie chcę spisywać człowieka na straty, tym bardziej jeśli wiem, że mimo wszytsko może uczynić mnie bardzo szczęśliwą.

Poza tym, jak to mówią - bardziej żałuje się tego, czego się nie spróbowało. Boję się, że jeśli go teraz odrzucę, to stracę szansę na cudowny związek z nim. A szanse są ogromne. Chociaż wiadomo - istnieje również ryzyko.
blueberryxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 14:38   #24
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Zmieni się?

Jeżeli chłopakowi odwala, nie dlatego, że ma taki charakter, a po prostu wynika to z racji młodego wieku, niedojrzałości, chęci "pokazania komuś", to jest szansa, że on przestanie patrzeć na czubek swojego nosa i dotrze do niego, że ma dziewczynę nie po to, by z nią pogrywać.
Ale jeśli ma taki charakter, to ta "poprawa" będzie chwilowa.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 18:03   #25
BadLife
Rozeznanie
 
Avatar BadLife
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 684
Dot.: Zmieni się?

Mój facet się zmienił na lepsze. Kiedy się poznawaliśmy - coś było między nami, ale jakoś nie mogliśmy się dogadać. W końcu postanowiliśmy jednak spróbować. Jesteśmy razem od 2 lat. Zmiany:

- kiedyś często podnosił na mnie głos (gdy go nie zrozumiałam, albo robiłam coś ,,nieporadnie"). Teraz mówi spokojnie.
- stronił od jakiejkolwiek aktywności fizycznej/spacerów (bo był wiecznie zmęczony po pracy). Teraz mamy kompromis i wychodzimy od czasu do czasu na rower/spacer.
- podczas kłótni - nie wyciągał nigdy pierwszy ręki na zgodę. Teraz wie, że to nie ma sensu i lepiej porozmawiać - ustalić plan działania.

Te zmiany utrzymują się już od ponad roku. Przez to nasz związek jest coraz lepszy. Aczkolwiek MY - podczas krytycznego momentu (byliśmy kiedyś blisko zerwania) - odbyliśmy poważną rozmowę. Wylałam wtedy wszystkie swoje smutki. On swoje. No i postanowiliśmy się postarać i pracować nad związkiem.

Nie wiem, czy to będzie trwało wiecznie...ale póki co - uważam, że oboje się zmieniliśmy na lepsze Pewne rzeczy wchodzą mi już w nawyk. Mojemu chłopakowi również.
BadLife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 19:26   #26
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Zmieni się?

Dorośli ludzie się nie zmieniają.
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 20:42   #27
electric_light
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 6
Dot.: Zmieni się?

Moj chciał się zmienić po 3 miesiącach od rozstania i zacząc niby "na nowo", niestety było już za późno. Przez pięć lat nie zdążył tego zrobić, więc po co miałam czekać na cud, pewnie chwilowy. z kolei w kolejnym związku wierzyłam,że partner się zmieni, a w rezultacie kłamał mnie , że chodzi do szkoły, ciągle zmieniał prace, moje płacze i prośby nic nie pomogły- nadal był śmierdzącym leniem i kłamcą. Więc tak jak mówia dziewczyny- małe rzeczy- tak, duże- nie, bo się nie doczekasz
electric_light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 21:25   #28
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Zmieni się?

Jeśli komuś bardzo zależy i ma odpowiednią motywację (choćby partner, na którym człowiekowi tak naprawdę mocno zależy), może się zmienić.
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 23:06   #29
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Zmieni się?

Cytat:
Napisane przez blueberryxx Pokaż wiadomość
Hej. Ciekawi mnie opinia innych ludzi na ten temat. Sama mam bardzo podobny problem i chcę sprawdzić co sądzicie o tym wszystkim.
Czy wierzycie w to, że ludzie się zmieniają? Czy komuś z was udało się wyjść z beznadziejnej sytuacji w zawiązku na plus, tak że ten człowiek się zmienił? Podzielcie się ze mną swoimi historiami.
Oczywiście, że ludzie mogą się zmienić. Ale tylko i wyłącznie wtedy, gdy sami tego chcą, tylko i wyłącznie dla siebie, nie dla partnerki lub partnera.

Tak naprawdę nigdy nie tkwiłam w beznadziejnej sytuacji w związku, bo kiedy tylko zauważałam, że facet ma ewidentny problem ze sobą (niekontrolowane wybuchy agresji, skłonność do rękoczynów, alkoholizm) właściwie od razu uciekałam gdzie pieprz rośnie.
I tak, potem Ci faceci się naprawdę zmieniali, wydaje mi się, że popracowali nad sobą i teraz nie zachowywali by się tak samo. Ale mój uraz pozostał i nawet nie mam ochoty przekonywać się o tym osobiście
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 08:29   #30
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Zmieni się?

[1=578537b29e2e39e1d6e3dc9 dfc9821e485b809af_62f97e7 3ceb2a;62411861]Oczywiście, że ludzie mogą się zmienić. Ale tylko i wyłącznie wtedy, gdy sami tego chcą, tylko i wyłącznie dla siebie, nie dla partnerki lub partnera.

Tak naprawdę nigdy nie tkwiłam w beznadziejnej sytuacji w związku, bo kiedy tylko zauważałam, że facet ma ewidentny problem ze sobą (niekontrolowane wybuchy agresji, skłonność do rękoczynów, alkoholizm) właściwie od razu uciekałam gdzie pieprz rośnie.
I tak, potem Ci faceci się naprawdę zmieniali, wydaje mi się, że popracowali nad sobą i teraz nie zachowywali by się tak samo. Ale mój uraz pozostał i nawet nie mam ochoty przekonywać się o tym osobiście [/QUOTE]
Skoro uciekałaś, to mogłaś obserwować wyłącznie z zewnątrz ich zachowanie. Jacy byli wobec własnych partnerek? Nie wiesz.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-06 23:38:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:37.