Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-08, 18:27   #4111
Mall_88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez gorzka prawda Pokaż wiadomość
Mam pytanie do Was - mam w domu 4 nowe opakowania yasminelle (bo miałam je dalej brać, ale jednak postanowiłam się ,,oczyścić") i nie wiem co z nimi zrobić. W aptece mi ich nie przyjmą, prawda?
Jeżeli jesteś z warszawy to chętnie odkupię od Ciebie te tabletki
Będę wdzięczna za szybką odpowiedź. Może być na e-maila malwaaa9@o2.pl

Pozdrawiam ))))
Mall_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 10:59   #4112
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Mall_88 Pokaż wiadomość
Jeżeli jesteś z warszawy to chętnie odkupię od Ciebie te tabletki
Będę wdzięczna za szybką odpowiedź. Może być na e-maila malwaaa9@o2.pl

Pozdrawiam ))))
CZegoś takiego chyba nie można robić na tym forum, jeśli się nie mylę.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 13:46   #4113
201701251209
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 487
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez kulka131 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Co prawda wydaje mi się że powinno być wszystko dobrze ale wole się zapytać. Biorę Yasminelle od roku z miesięczną przerwą na wrzesień. W listopadzie wziełam tabletki 3 dni wcześniej niż powinnam i w grudniu zrobiłam to samo. Przez cały okres brałam tabletki no może nieraz brałam 1-2 godziny po niż powinnam ale to raczej na nic nie wpływa... problem w tym że w grudniu pod koniec 1 tygodnia pękła nam gumka... to jeszcze mnie nie zaniepokoiło tylko to że teraz mam tygodniową przerwę i już jest 4 dzień a tu nic... co wy na to?? bo ja nie chce się nakręcać... wiem że jak coś powiecie o teście...
Co do pogrubionego- dobrze rozumiem, że skróciłaś przerwę o 3 dni?
Jak tak, to wszystko ok jest.

Nie stresuj się, "okres" ma 7 dni na przyjście. Czekaj cierpliwie.
Czasem może sie zdarzyć, że krwawienie w ogóle nie wystąpi, ot tak po prostu.
Gdyby tak się stało, to wiadomo test, żeby się uspokoić i nie stresować.
201701251209 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 16:02   #4114
kulka131
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

tak skórciłam... Wszystko w normie... Ja byłam pewna że bedzie dobrze ale czasem człowiek zaczyna świrować.... Dziekuje
kulka131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 20:29   #4115
ewa7713
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

hej dziewczyny jestem tu nowa i proszę o pomoc
Mam pytanie a zarazem prośbę
Tabletki Yasminelle biorę już od prawie dwóch lat ,zawsze o stałej porze ,zawsze regularnie i zawsze po 4 dniach od odstawienia dostaję okres.Nigdy nie miałam żadnych problemów.Około 2 miesiące temu w trakcie brania tabletek (7 do końca blistra) dostałam okresu -trwał 8 dni .Oczywiście wizyta u lekarza ,wszystko ok ,Pani doktor zrobiła USG dopochwowe ,przepisała jakieś globułki twierdząc że mogłam się przeziębic i uspokoiła mówiąc że tak czasem bywa.Kolejne tabletki ,okres po 4 dniach od odstawienia myślałam że już wszystko ok ,aż do piątku 8 stycznia gdzie znów dostałam okres w trakcie przyjmowania tabletek ( w blistrze 9 do końca) ,bardzo proszę o radę i pomoc ,czy to może byc wina że tabletki są za słabe? pozdrawiam
ewa7713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 20:37   #4116
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez ewa7713 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny jestem tu nowa i proszę o pomoc
Mam pytanie a zarazem prośbę
Tabletki Yasminelle biorę już od prawie dwóch lat ,zawsze o stałej porze ,zawsze regularnie i zawsze po 4 dniach od odstawienia dostaję okres.Nigdy nie miałam żadnych problemów.Około 2 miesiące temu w trakcie brania tabletek (7 do końca blistra) dostałam okresu -trwał 8 dni .Oczywiście wizyta u lekarza ,wszystko ok ,Pani doktor zrobiła USG dopochwowe ,przepisała jakieś globułki twierdząc że mogłam się przeziębic i uspokoiła mówiąc że tak czasem bywa.Kolejne tabletki ,okres po 4 dniach od odstawienia myślałam że już wszystko ok ,aż do piątku 8 stycznia gdzie znów dostałam okres w trakcie przyjmowania tabletek ( w blistrze 9 do końca) ,bardzo proszę o radę i pomoc ,czy to może byc wina że tabletki są za słabe? pozdrawiam
Dokładnie tak, mogą być one już po prostu za słabe. To normalne po pewnym czasie stosowania pigułek. Jeżeli miesiączka jest bardziej obfita, pojawia się wcześniej, występują plamienia, zaczynają dokuczać dolegliwości okołomiesiączkowe jak ból piersi, ból brzucha i PMS to wszystko wskazuje na to, że ich działanie się osłabiło.
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 20:45   #4117
ewa7713
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

bardzo dziękuję za szybką odpowiedź pozdrawiam gorąco
na pewno będę częstym gościem na forum
ewa7713 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-11, 19:47   #4118
MAGDA1704
Zakorzenienie
 
Avatar MAGDA1704
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: irgendwo in Polen
Wiadomości: 3 111
GG do MAGDA1704
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

dziewczyny pisze bo mam problem ale zaczne od pocztaku;
od prawie trzech lat biore yasminelle i dzis dostałam opryszczke na wardze(nigdy nie cierpiałam z tego powodu) i od dwoch dni mam nichy zapalenie pochwy -tak mi sie wydaje! obiawia sie świadem i pieczeniem i jest wiecej wydzieliny raczej nie ma za duzo, bo generalnie suchosc jak na pustyni, a i przy oddawaniu moczu odczuwam ból jutro ide do lekarza i stasznie sie denerwuje,bo w sumie nie wiem czy to grzybica,czy zapalenie czy moze cos jeszcze innego, no i z tego stresu nie moge juz wytrzymac(wizyte mam dopiero wieczorem) i mam pytania miała któras z was podobnie????????mi sie wydaje ze moje anty zaczynaja dawac o sobie znac,czytalam ulotke i tam wszystko jest w objawach nieporzadanych suchosc pochwy zapalenie pochwy pewnei i ta opryszczka na ustach tez wina anty...dziewczyny jak myslicie????????
MAGDA1704 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 20:25   #4119
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez MAGDA1704 Pokaż wiadomość
dziewczyny pisze bo mam problem ale zaczne od pocztaku;
od prawie trzech lat biore yasminelle i dzis dostałam opryszczke na wardze(nigdy nie cierpiałam z tego powodu) i od dwoch dni mam nichy zapalenie pochwy -tak mi sie wydaje! obiawia sie świadem i pieczeniem i jest wiecej wydzieliny raczej nie ma za duzo, bo generalnie suchosc jak na pustyni, a i przy oddawaniu moczu odczuwam ból jutro ide do lekarza i stasznie sie denerwuje,bo w sumie nie wiem czy to grzybica,czy zapalenie czy moze cos jeszcze innego, no i z tego stresu nie moge juz wytrzymac(wizyte mam dopiero wieczorem) i mam pytania miała któras z was podobnie????????mi sie wydaje ze moje anty zaczynaja dawac o sobie znac,czytalam ulotke i tam wszystko jest w objawach nieporzadanych suchosc pochwy zapalenie pochwy pewnei i ta opryszczka na ustach tez wina anty...dziewczyny jak myslicie????????
U mnie yasminelle były przyczyną częstych infekcji pochwy (nigdy wcześniej nie miałam z tym problemu), co w konsekwencji doprowadziło do nadżerki. Dodam, że wszystkie infekcje były regularnie leczone u ginekologa. Jeżeli chodzi o infekcje to przyczynę często można poznać po kolorze i zapachu wydzieliny.
Poza tym z tego co wiem, to tabletki anty mogą wywoływać również opryszczkę (ale to niekoniecznie przez anty, powodów może być wiele).
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 20:47   #4120
MAGDA1704
Zakorzenienie
 
Avatar MAGDA1704
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: irgendwo in Polen
Wiadomości: 3 111
GG do MAGDA1704
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

dzieki za odp jutro sie dowiem moze czegos od swojego gina
MAGDA1704 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 21:17   #4121
rysienka
Wtajemniczenie
 
Avatar rysienka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: "duże" miasto na W.
Wiadomości: 2 809
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

ginekolog przepisał mi dzisiaj te tabletki. następny okres mam za ok tydzień więc wtedy zacznę brać. i mam pytanie, czy są tu dziewczyny, które jednocześnie przy przyjmowaniu tych tabletek palą? i czy przyniosło wam przez to jakieś skutki uboczne? dodam, że paczki dziennie nie palę, ale tak mniej więcej jednego dziennie palę, w weekend więcej.
pozdrawiam
rysienka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-11, 21:54   #4122
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez lexie42 Pokaż wiadomość
Dziewczyny.. właśnie odebrałam swoje wyniki na TSH (mam niedoczynność) i sie przeraziłam. Wynik mam strasznie mały, zawsze miałam w normie. Jednocześnie biore yasminelle, nigdy nie zdarzyło mi się pominąć tabletki. Panikuje że mogę być w ciąży, bo pamietam jak moja endokrynolog mi mówiła że jak zajdę w ciąże to mam się zgłosić po mocniejsze tabletki Czy biorąc prawidłowo tabletki anty mogłam zajść w ciąże? Czy to wogole coś innego a ja panikuje?
spokojnie Wydaje mi sie, ze nie jestes w ciazy, bo z tego co sie orientuje, na 99% tabletki antykoncepcyjne a tabletki na niedoczynnosc i hormony tarczycy to dwie rozne, NIEZWIAZANE ze soba sprawy. Najlepiej kup test ciazowy w aptece i sprawdz, to sie uspokoisz. Mnie sie wydaje, ze jesli yasminelle bierzesz prawidlowo, to w ciazy nie jestes.
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 22:11   #4123
qczelo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 85
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez rysienka Pokaż wiadomość
ginekolog przepisał mi dzisiaj te tabletki. następny okres mam za ok tydzień więc wtedy zacznę brać. i mam pytanie, czy są tu dziewczyny, które jednocześnie przy przyjmowaniu tych tabletek palą? i czy przyniosło wam przez to jakieś skutki uboczne? dodam, że paczki dziennie nie palę, ale tak mniej więcej jednego dziennie palę, w weekend więcej.
pozdrawiam

zaczne moze od tego co napisane jest w ulotce - że papierosy szkodzą, zwłaszcza w dużych ilościach i u kobiet powyżej 35 roku życia;

ja palę, sporadycznie choć ostatnio zdarza się cześciej,
ginekolog powiedziała tylko żeby "możliwie ograniczyć"
skutków ubocznych odbiegajacych od tych najprostszych i "najpopularniejszych" - brak
qczelo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 22:21   #4124
rysienka
Wtajemniczenie
 
Avatar rysienka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: "duże" miasto na W.
Wiadomości: 2 809
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez qczelo Pokaż wiadomość
zaczne moze od tego co napisane jest w ulotce - że papierosy szkodzą, zwłaszcza w dużych ilościach i u kobiet powyżej 35 roku życia;

ja palę, sporadycznie choć ostatnio zdarza się cześciej,
ginekolog powiedziała tylko żeby "możliwie ograniczyć"
skutków ubocznych odbiegajacych od tych najprostszych i "najpopularniejszych" - brak
dziękuję za odpowiedź. postaram się ograniczyć bardziej dla własnego zdrowia.
rysienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 22:27   #4125
qczelo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 85
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez rysienka Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedź. postaram się ograniczyć bardziej dla własnego zdrowia.

dokładnie tak palenie samo w sobie powoduje na tyle negatywnych skutkow, ze warto rzucic, dla samego siebie
qczelo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-13, 15:48   #4126
milkyway33
Raczkowanie
 
Avatar milkyway33
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 228
Unhappy Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cześć,
Jestem nowa na forum Yasminelle i piszę, bo bardzo liczę, że któraś z Was może doradzi mi i uspokoi..
Mam 20 lat, Yasminelle to moje pierwsze tabletki anty. Zaczęłam brać w styczniu, od pierwszego dnia okresu, dziś wzięłam 7-mą. Okres już praktycznie mi się skończył, póki co nie występuje dalsze krwawienie. Bolą mnie piersi i w ogóle jestem jakaś obolała, ale to jeszcze jest do przeżycia, w końcu ulotka określa to jako częste skutki uboczne.
Problemem jest natomiast to, że od tabletek zaczęło boleć mnie serce
Łykam Yasminellkę o 13stej, a ok. 16stej zaczyna się to dziwne uczucie i trwa już do wieczora. Nie jest to ból kłujący, a taka okropna "ciężkość" całej lewej połowy klatki piersiowej.
Dzwoniłam do sowjego ginekologa, stwierdził, że to faktycznie nietypowe i wysłał mnie do lekarza rodzinnego na EKG oraz stwierdził, że w razie czego będziemy zmieniać pigułkę. Doszedł do wniosku, ze może to być wina Drospirenonu, który podobno jest nowatorski i z reguły nie powoduje skutków ubocznych, ale jak już zaszkodzi to inaczej niż wszystkie inne tabsy

Czy któraś z Was też spotkała się czymś takim? Nigdy nie chorowałam na serce, w ogóle rzadko choruję. Idę jutro do tego rodzinnego po skierowanie na to EKG. Póki co wciąż biorę tabletki, bo to raczej niezbyt właściwe przerywć blister.

Okropnie się boję, że Yasminelle zrobił mi coś złego..
milkyway33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-13, 16:20   #4127
qczelo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 85
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez milkyway33 Pokaż wiadomość
Cześć,
Jestem nowa na forum Yasminelle i piszę, bo bardzo liczę, że któraś z Was może doradzi mi i uspokoi..
Mam 20 lat, Yasminelle to moje pierwsze tabletki anty. Zaczęłam brać w styczniu, od pierwszego dnia okresu, dziś wzięłam 7-mą. Okres już praktycznie mi się skończył, póki co nie występuje dalsze krwawienie. Bolą mnie piersi i w ogóle jestem jakaś obolała, ale to jeszcze jest do przeżycia, w końcu ulotka określa to jako częste skutki uboczne.
Problemem jest natomiast to, że od tabletek zaczęło boleć mnie serce
Łykam Yasminellkę o 13stej, a ok. 16stej zaczyna się to dziwne uczucie i trwa już do wieczora. Nie jest to ból kłujący, a taka okropna "ciężkość" całej lewej połowy klatki piersiowej.
Dzwoniłam do sowjego ginekologa, stwierdził, że to faktycznie nietypowe i wysłał mnie do lekarza rodzinnego na EKG oraz stwierdził, że w razie czego będziemy zmieniać pigułkę. Doszedł do wniosku, ze może to być wina Drospirenonu, który podobno jest nowatorski i z reguły nie powoduje skutków ubocznych, ale jak już zaszkodzi to inaczej niż wszystkie inne tabsy

Czy któraś z Was też spotkała się czymś takim? Nigdy nie chorowałam na serce, w ogóle rzadko choruję. Idę jutro do tego rodzinnego po skierowanie na to EKG. Póki co wciąż biorę tabletki, bo to raczej niezbyt właściwe przerywć blister.

Okropnie się boję, że Yasminelle zrobił mi coś złego..

faktycznie, nie spotkalam sie dotad z takim skutkiem
ale bądź spokojna, w koncu juz sie wybierasz do lekarza,a Yasminelle przez kilka dni brania czy też cały blister nie powinien spowodować jakis szkod, gdyby tak bylo ginekolog zareagowałby i odradził Ci dalsze ich branie, tak myśle
qczelo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-13, 16:45   #4128
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez milkyway33 Pokaż wiadomość
Cześć,
Jestem nowa na forum Yasminelle i piszę, bo bardzo liczę, że któraś z Was może doradzi mi i uspokoi..
Mam 20 lat, Yasminelle to moje pierwsze tabletki anty. Zaczęłam brać w styczniu, od pierwszego dnia okresu, dziś wzięłam 7-mą. Okres już praktycznie mi się skończył, póki co nie występuje dalsze krwawienie. Bolą mnie piersi i w ogóle jestem jakaś obolała, ale to jeszcze jest do przeżycia, w końcu ulotka określa to jako częste skutki uboczne.
Problemem jest natomiast to, że od tabletek zaczęło boleć mnie serce
Łykam Yasminellkę o 13stej, a ok. 16stej zaczyna się to dziwne uczucie i trwa już do wieczora. Nie jest to ból kłujący, a taka okropna "ciężkość" całej lewej połowy klatki piersiowej.
Dzwoniłam do sowjego ginekologa, stwierdził, że to faktycznie nietypowe i wysłał mnie do lekarza rodzinnego na EKG oraz stwierdził, że w razie czego będziemy zmieniać pigułkę. Doszedł do wniosku, ze może to być wina Drospirenonu, który podobno jest nowatorski i z reguły nie powoduje skutków ubocznych, ale jak już zaszkodzi to inaczej niż wszystkie inne tabsy

Czy któraś z Was też spotkała się czymś takim? Nigdy nie chorowałam na serce, w ogóle rzadko choruję. Idę jutro do tego rodzinnego po skierowanie na to EKG. Póki co wciąż biorę tabletki, bo to raczej niezbyt właściwe przerywć blister.

Okropnie się boję, że Yasminelle zrobił mi coś złego..

Mnie może nie bolało serce ale jak już wcześniej pisałam miałam jakby kołatania, takie nierówne bicie serca - też niezbyt przyjemne. Trwało to tydzień ale nie bez przerwy tylko np 1-2 godziny dziennie, chciałam odstawić tabletki ale przeszło i od tamtego czasu był spokój, teraz przez 3 dni znowu tak się działo ale i tym razem przeszło.
Daj znać jak wyszło EKG i co Ci powiedział lekarz - mam nadzieję ze to jednak nic poważnego.
A z tego co pamiętam to kołatanie serca też jest niestety sutkiem tabletek wypisanym w ulotce
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-13, 17:30   #4129
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

milkyway - ja tak mialam 2 lata temu jak zaczynalam brac yasminelle. nie mam czasu teraz pisac, najlepiej przeszukaj watki yasminelle (pod katem moich postow). dobra wiadomosc to taka, ze u mnie ekg nic nie wykrylo, a bole serca szybko sie skonczyly (a mialam naprawde silne, promieniujace do lewego ramienia, wiec sobei wyobraz moje przerazenie). tak czy siak, zrob ekg.
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-14, 14:54   #4130
milkyway33
Raczkowanie
 
Avatar milkyway33
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 228
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Witam ponownie.
Już jestem po EKG (swoją drogą, okropne sińce mi te przyssawki zrobiły). Pani doktor (byłam na NFZ) stwierdziła, że wynik badania jest w porządku, jednak powiedziała, że jesli mam takie objawy, to powinnam odstawić tabletki i że "w ogóle nie rozumie, jak te młode dziewczyny teraz mogą tak się truć".
Zaniepokoiło ją natomiast moje podwyższone ciśnienie (140/80), przepisała mi wyciąg z jemioły i poleciła kupić sobie ciśnieniomierz. No i ponownie - przemyśleć branie tabletek.
W końcu natomiast stwierdziła, że jak się mocno martwię, to powinnam zrobić wyniki na transaminazy, GGTP i INR, ale że ona "nie da mi skierowania, bo mógł to zrobić ten mądry ginekolog, co pani tabletki bez niczego przepisał" Jutro rano idę zatem do laboratorium we własnym zakresie.


Ech, no i tak się zastanawiam, co mam zrobić Nie chcę mieć dzidziusia, antykoncepcja to przemyślana decyzja i może te skutki uboczne po prostu mi przejdą, jak niektórym z Was, które wypowiadały się powyżej. No ale jeśli ma mi to tak szkodzić, to czy warto... TŻ powiedział, żebym sama zadecydowała, bo moje zdrowie jest najważniejsze i że on może pozostać (acz z żalem) przy takim seksie, jak dotychczas - z prezerwatywą i tylko 3-4 dni w miesiącu przed okresem. Ale prawda jest taka, ze ja bym chciała więcej...
Tak czy siak, ten blister "dojem" do końca i dalej się zobaczy, może zamiast rezygnować zamienię Yasminelle na inne tabsy..
__________________
Na ludzką podłość i małość, na oschły Boży chłód,
Na to, że nic się nie stało, a zdarzyć miał się cud,
Na szary mysi strach, bliźniego wrogi gest,
Ratunkiem miłość bywa,
Jeżeli miłość jest. - Jeżeli jest możliwa. (...)

milkyway33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-14, 18:45   #4131
wela11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 58
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

witam was mam pytanie otoz bralam od 3 msc tabletki yasminelle ( 3 opak) lecz w 4 msc musialam przerwac,gdyz bralam mocny antybiotyk na 7 dni i bardzo pochorowalam sie lecz wrocilam do zdrowia juz,i teraz mam pytanie..czy moge zaczac od nowa brac tabletki tzn.od 1 dnia nowej miesiaczki bez zadnych obaw????
wela11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-14, 18:55   #4132
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez wela11 Pokaż wiadomość
witam was mam pytanie otoz bralam od 3 msc tabletki yasminelle ( 3 opak) lecz w 4 msc musialam przerwac,gdyz bralam mocny antybiotyk na 7 dni i bardzo pochorowalam sie lecz wrocilam do zdrowia juz,i teraz mam pytanie..czy moge zaczac od nowa brac tabletki tzn.od 1 dnia nowej miesiaczki bez zadnych obaw????
Nie rozumiem, po co przerwalas branie tabletek??
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-14, 20:46   #4133
elane
Rozeznanie
 
Avatar elane
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 594
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

oo, widze watek zbiorczy o yesminelle. Bralam je przez 8 miesiecy, ale w koncu odstawilam, bo myslalam, ze zwariuje. Juz od 2 miesiaca zaczelam łapac raz po ra zapalenie bakteryjne pochwy - wyleczylam sie z jednego, za 2 tygodnie mialam nastepne. Po brania roznych lekow, w koncu sie wkurzylam i odstawilam - strzal w 10. Jak na razie (odpukac) czuje sie doskonale, jak reka odjal!
__________________

Every day I love U more!


Per aspera ad astra
elane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-14, 21:00   #4134
MauaEgOistka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 3
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

witam ) Mam taki problem i przed wizyta chcialam sie kogos doradzic bo nie wiem czy to cos powaznego. Mialam okres i mialam problem z wlozeniem tampona po prostu czulam jak by cos tam blokowalo. Po skonczeniu miesiaczki stwierdzilam ze sprawdze co tam przeszkadza (ciekawosc) no i wydaje mi sie jakby to byla szyjka macicy tylko dlaczego tak nisko jest ?. Martwie sie bo w 2009r bylam w ciazy i poronilam. Bylam czyszczona i nie wiem czy to moze byc zwiazane z tym zabiegiem. Pozdrawiam .
MauaEgOistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-14, 21:26   #4135
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez MauaEgOistka Pokaż wiadomość
witam ) Mam taki problem i przed wizyta chcialam sie kogos doradzic bo nie wiem czy to cos powaznego. Mialam okres i mialam problem z wlozeniem tampona po prostu czulam jak by cos tam blokowalo. Po skonczeniu miesiaczki stwierdzilam ze sprawdze co tam przeszkadza (ciekawosc) no i wydaje mi sie jakby to byla szyjka macicy tylko dlaczego tak nisko jest ?. Martwie sie bo w 2009r bylam w ciazy i poronilam. Bylam czyszczona i nie wiem czy to moze byc zwiazane z tym zabiegiem. Pozdrawiam .
Witaj. Po porodzie/poronieniu czasem dochodzi do obniżenia szyjki macicy. Moja kuzynka miała taki problem. Wczuwała szyjkę jedynie w pozycji stojącej. Mówię to jednak z pełną świadomością o innych przyczynach mogących wywoływać opisany przez Ciebie stan. Nie martw się na zapas. Lekarz na pewno rozwieje wszelkie Twoje obawy i pomoże. Mam nadzieję, że to nic poważnego.
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-14, 22:39   #4136
wela11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 58
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem, po co przerwalas branie tabletek??
bo bylam naprawde bardzo chora,bylam w szpitalu 2 tyg i nie mialam mzoliwsci...:/ z nerowow zapomnialam :/

mozecie mi pomoc z moim pyatniem ??? blagam
wela11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-15, 07:35   #4137
wela11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 58
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

dziewczynk odpowiecie mi? blagam
wela11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-15, 07:43   #4138
201701251209
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 487
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Tak możesz zacząć brać tabsy.
201701251209 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-15, 12:22   #4139
meire
Zakorzenienie
 
Avatar meire
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 318
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Witam..
mam pytanie odnośnie tych tabsów... teraz biorę Yasmin, ostatnie opakowanie i moja ginekolog zapisała mi Yasminelle twierdząc, że mniejsza ilość hormonów będzie mniej szkodzić przy dłuższym stosowaniu... i mam je brać bez robienia 7-dniowej przerwy po skończeniu obecnego opakowania Yasmin... ale tak się zastanawiam, czy będę dobrze zabezpieczona tą mniejszą dawką hormonów, jeśli mój organizm jest przyzwyczajony do większej dawki?... moja pani doktor niby twierdzi, że nie mam się czym matwić, ale ja czuję jakąś niepewność... Wy bierzecie już dłużej te tabletki.. czy myślicie, że w mojej sytuacji mogę być zupełnie spokojna?...
dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam..
__________________
Shouldn't let You torture me so sweetly... but I can't say "no" to You...





Zuzka - ur. 19.11.2009

Julcia - 08.11.2013

II - 22.05.2014

Natalka - 28.01.2015

16.01.2015


meire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-15, 15:41   #4140
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Yasminelle - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez meire Pokaż wiadomość
Witam..
mam pytanie odnośnie tych tabsów... teraz biorę Yasmin, ostatnie opakowanie i moja ginekolog zapisała mi Yasminelle twierdząc, że mniejsza ilość hormonów będzie mniej szkodzić przy dłuższym stosowaniu... i mam je brać bez robienia 7-dniowej przerwy po skończeniu obecnego opakowania Yasmin... ale tak się zastanawiam, czy będę dobrze zabezpieczona tą mniejszą dawką hormonów, jeśli mój organizm jest przyzwyczajony do większej dawki?... moja pani doktor niby twierdzi, że nie mam się czym matwić, ale ja czuję jakąś niepewność... Wy bierzecie już dłużej te tabletki.. czy myślicie, że w mojej sytuacji mogę być zupełnie spokojna?...
dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam..
tak, możesz być spokojna
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:46.