Czy to zaszkodzi dziecku? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-07, 13:04   #1
chomik_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 71

Czy to zaszkodzi dziecku?


Witam Was ponownie drogie kobietki, to już mój 6 miesiąc Ja standardowo zaglądam do Was z problemem i pytaniem ... i jak zwykle liczę na odpowiedzi bez pocieszania.

Tak więc tym razem chciałabym zapytać czy pozycja w jakiej siedziałam często np.przed laptopem, w poczekalni, podczas oglądani telewizji może zaszkodzić dziecku i w jaki sposób? Siedziałam mocno nachylona do przodu z łokciami opartymi na kolanach - tak jakby lekko uciskając brzuch ,oczywiście bólu przy takiej pozycji nie czułam i była ona dla mnie wygodna , tym samym nie zwróciłam na to uwagi, jednak jakies kilka dni ( szkoda,że dopiero kilka dni temu) zastanowiłam sie czy nie zrobie tym krzywdy dziecku, czy zbyt mocno go nie ściskam doprowadzając do ograniczenia jego ruchu, albo niedotlenienia, czy po prostu go nie uszkadzam, tym bardziej,że dziecko jest już ułozone główka do dołu . Bardzo Was proszę o odpowiedź i za każdą będę bardzo wdzięczna
Pozdrawiam

Edytowane przez chomik_
Czas edycji: 2011-05-07 o 13:09
chomik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 13:44   #2
kwiatek84
Raczkowanie
 
Avatar kwiatek84
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: tu i uwdzie:)
Wiadomości: 146
GG do kwiatek84
Dot.: Czy to zaszkodzi dziecku?

Nie , nie zrobisz mu krzywdy bo ono plywa w wodzie i jest pod dobra ochrona w twoim bruchu jak bys miala mu zrobic krzywde w takiej pozycji to w wielu innych tez bys mogla a jak by mu bylo niewygodnie to nie martw sie dal by ci o tym znac ja tez siedzialam taka schylona przed laptopem ,tylko ze mialam rece oparte o stol ale byl niski , jedyne co to nie mozesz leżeć na plecach (o ile jeszcze umisz ) bo uciskasz zylee glowna i malemu moze tlen nie dochodzic a tak to sie nie martw bo on ma sie tam napewno dobrze ja 2 razy w ciazy upadlam i tez sie nic nie ssdtalo ale nie na brzuch , i to byla zima pozdrawiam
kwiatek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 13:56   #3
chomik_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 71
Dot.: Czy to zaszkodzi dziecku?

Hm, wierzę,że masz rację...bo moja wyobraźnia jest bardzo wybujała , wydaje mi się,ze wręcz zgniatałam dziecko w brzuchu,po naprawdę pozycja w jakiej siedziałam nie była za szczególna, nogi lekko podkulone, ja mocno pochylona
A na plecach staram się nie spać ...czasami budze sie w nocy leżąc na plecach ...ale jeszcze nie potrafie tego do końca kontrolować .
chomik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 14:11   #4
kwiatek84
Raczkowanie
 
Avatar kwiatek84
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: tu i uwdzie:)
Wiadomości: 146
GG do kwiatek84
Dot.: Czy to zaszkodzi dziecku?

wiez mi ja tez mialam taka wyobraznie i myslalam ze wszystkim mu zaszkodze a prawa jest taka ze nic mu drobnostkami nie zrobisz
kwiatek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 14:43   #5
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Czy to zaszkodzi dziecku?

Zakładając że nie masz malo wód płodowych nic nie powinno się stać. Ja miałam mało ale leżałam na plecach w nocy, w dzień często z laptopem pod brzuchem i wsio ok
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 22:25   #6
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Czy to zaszkodzi dziecku?

Nie zaszkodzisz. Dziecko jest dobrze chronione. Ja np. dużo spałam w "zakazanej" pozycji czyli na plecach i kompletnie nic się nie stało
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 10:59   #7
znasz_mnie
Matka na full etat
 
Avatar znasz_mnie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 315
Dot.: Czy to zaszkodzi dziecku?

nie, to nie powinno zaszkodzić mi też się zdarzało czasem zapomnieć przy użytkowaniu laptopa, na szczeście aż na brzuch to nigdy nie kładłam. Ale byłam czasem schylona czy trochę przykurczona. Córcia jest zdrowa
znasz_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-10, 19:53   #8
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Czy to zaszkodzi dziecku?

Nasze babcie i prababcie spędzały całe dnie na polu, w oborach i nieźle machały grabiamy do porodu samego, następne pokolenia mają się dobrze, więc na pewno nic się dziecku nie stanie od jakiejś tam pozycji matki.

Bardziej bym się zastanawiała nad częstym siedzeniem przed laptopem (ekran) niż nad pozycją.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 20:19   #9
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Czy to zaszkodzi dziecku?

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Bardziej bym się zastanawiała nad częstym siedzeniem przed laptopem (ekran) niż nad pozycją.
Mój tż z wykształcenia informatyk obala ten mit

Nic się nie stanie ponieważ nowoczesne ekrany nie promieniują.
Promieniowały te z kineskopem, tak więc nie poleca się też oglądania telewizji na starym sprzęcie Dla przyszłych matek tylko plazmy i laptopy

Ale trzymanie laptopa na kolanach tak czy siak jest niezdrowe - dla trzymającego bo podgrzewa ciało, i dla laptopa bo nie ma zapewnionej odpowiedniej wentylacji.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 15:56   #10
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Czy to zaszkodzi dziecku?

Ja tez miałam fazę że laptop promieniuje ale mnie mąż wyśmiał ( teraz tą prawdę niosę w świat ) natomiast ja tzrymałam laptop jedynie na udach , nie brzuchu, albo leżąc na plecach otworzony całkowicie pod brzusiem kolanka małe więc nic sie nie nagrzewało
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 16:58   #11
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Czy to zaszkodzi dziecku?

A tak mi się przypomniało, jak byłam w ciąży chodziłam do ginekologa z listą pytań, wiele z nich dotyczyło tego, co może zaszkodzić lub nie. Pamiętam, że pani doktor mi powiedziała, że przyszła mama powinna przede wszystkim stosować swój zdrowy rozsądek bo szkodliwości wielu rzeczy nie da się sprawdzić, a powstaje wiele mitów bo ciąża to delikatna sprawa i wielu ludzi, w tym także lekarzy specjalistów boi się stać wyrocznią i orzec czy coś zaszkodzi czy też nie skoro nie mają ku temu podstaw - stąd też mity o tym, żeby nie farbować włosów przed 2 trymestrem (a nie ma znaczenia czy 1 czy 3, farba nie wnika do brzucha), mity o paście z fluorem (a dowiedziono, że sens jest stosowania przez dorosłą kobietę jest jedynie podczas właśnie ciąży), mit o tym, że niby herbata lub sok malinowy prowadzą do poronienia albo o tym, jako by współżycie przyspieszało poród itd.

Także zdrowy rozsądek + logiczne myślenie powinny rozwiewać wiele z naszych wątpliwości
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-11, 21:54   #12
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: Czy to zaszkodzi dziecku?

Nie powinno zaszkodzić jednek wydaje mi się, ży wygodniejsza pozycja jest wyprostowana

Ja w ciąży też miałam wiele obaw ale mój pan doktor rozwiał wątpliwości.
Generalnie byłam bardzo aktywna, do 6 miesiąca jeździłam na rowerze i biegałam trochę. Dużo spacerowałam w pod koniec 8 miesiąca nawet wybrałam sie nad morze na wakacje W dzień porodu byłam na całodniowym maratonie zakupowym
I to bardzo mi pomagało w ciąży ( duuuuuuuuuużo ruchu) ponieważ miałam niestety kilka razy rwę kulszową ale wszystko da sie przezwyciążyć
Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:06.