Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-26, 19:00   #31
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Jezu , współczucia!
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 10:13   #32
helootka
Raczkowanie
 
Avatar helootka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 36
GG do helootka Send a message via Skype™ to helootka
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Ja miałam wycinany trzeci migdał pod narkozą. Jeszcze pamiętam, jak mnie usypiali... Ale w trakcie zabiegu się obudziłam... Ja tego nie pamiętam, rodzice tak mówią. Teraz bardzo się boję, że będę musiała mieć usunięte pozostałe dwa. Mama mnie pociesza, że jak byłam mała, to nie mogli mi dać mocnej narkozy, a teraz jestem już duża i będą mogli mi dać taką normalną i wszystko będzie dobrze. Tata to samo... Mówi, że najważniejsze, żeby zajął się tym dobry fachowiec i zastosował taką narkozę, żebym się już nie obudziła tak jak wtedy... Więc już nie wiem... Ale ja się w życiu nie zgodzę bez narkozy... Nie wyobrażam sobie, żeby mi w gardle grzebali na żywca. PO MOIM TRUPKU!
__________________
"Oooooaria raio oba oba oba, oooooaria raio oba oba oba"
helootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 10:29   #33
Hinter
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 41
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Cytat:
Napisane przez helootka Pokaż wiadomość
Ja miałam wycinany trzeci migdał pod narkozą. Jeszcze pamiętam, jak mnie usypiali... Ale w trakcie zabiegu się obudziłam... Ja tego nie pamiętam, rodzice tak mówią. Teraz bardzo się boję, że będę musiała mieć usunięte pozostałe dwa. Mama mnie pociesza, że jak byłam mała, to nie mogli mi dać mocnej narkozy, a teraz jestem już duża i będą mogli mi dać taką normalną i wszystko będzie dobrze. Tata to samo... Mówi, że najważniejsze, żeby zajął się tym dobry fachowiec i zastosował taką narkozę, żebym się już nie obudziła tak jak wtedy... Więc już nie wiem... Ale ja się w życiu nie zgodzę bez narkozy... Nie wyobrażam sobie, żeby mi w gardle grzebali na żywca. PO MOIM TRUPKU!
To nie jest na żywca. Jest znieczulenie do gardła, zastrzyk w tyłek i tabletka ( głupi jaś), mimo to nic się nie czuje praktycznie a jest się zupełnie świadomym. Naprawdę nie ma sensu do takiego małego zabiegu dawać sie usypiać całkowicie. Całkowita narkoza może powodować małe spustoszenia z pamięcią czy coś, więc póki to nie jest jakaś poważna operacja lepiej mieć miejscowe znieczulenie. A z tym grzebaniem to prawie jak u dentysty, i tyle.
Hinter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 12:45   #34
justynka200
Raczkowanie
 
Avatar justynka200
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 72
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

według mnie bardzi prawdopodobne jest to ze tradzik moze byc spowodowany przez jakąs infekcje w organizmie, jeśli w twoim ciele zle sie dzieje to skóra jest zainfekowana słyszałam że jeśli w organizmie gromadzą sie toksyny to moga mieć ujście w postaci paskudnych wykwitów na twarzy!!!!!!!!!!!!!!!! bleeeeeeeeeeeee
__________________
mniami...
justynka200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 13:38   #35
Hinter
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 41
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Ten organizm człowieka taki niedoskonały
Hinter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 17:35   #36
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Cytat:
--------------------------------------------------------------------------------

Ten organizm człowieka taki niedoskonały
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 22:42   #37
helootka
Raczkowanie
 
Avatar helootka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 36
GG do helootka Send a message via Skype™ to helootka
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Cytat:
Napisane przez Hinter Pokaż wiadomość
To nie jest na żywca. Jest znieczulenie do gardła, zastrzyk w tyłek i tabletka ( głupi jaś), mimo to nic się nie czuje praktycznie a jest się zupełnie świadomym. Naprawdę nie ma sensu do takiego małego zabiegu dawać sie usypiać całkowicie. Całkowita narkoza może powodować małe spustoszenia z pamięcią czy coś, więc póki to nie jest jakaś poważna operacja lepiej mieć miejscowe znieczulenie. A z tym grzebaniem to prawie jak u dentysty, i tyle.
Dzięki za wyjaśnienie
Ale "zastrzyk w tyłek"?! Aaaaa!!
Ja chcę do mamy Mamusiu boję się
__________________
"Oooooaria raio oba oba oba, oooooaria raio oba oba oba"
helootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-29, 14:34   #38
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Jesli chodzi o zastrzyki w tyłek to pamietam jak byłam mała to jakieś świństwo złapałam i własnie zastrzyki dostawałam i bolało.

albo jak poszłam na wycięcie modzela do chirurga , bo korzen był tak głęboko ze trzeba było wycinac, a bolało jak cholera i jeszcze znieczulenie w sam korzeń mi dał...


ale robimy offtopa
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 21:21   #39
jakajataka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 92
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

wlansie trafilam na ten temat i wszystko dokladnie przeczytalam i w trakcie czytania az sie za gardlo trzymalam;/
ja tez mam problem z tradzikiem i to od 7 lat na pewno, lecze sie u dermatologa, rozne kremy, plyny, kosmetyki ehh bralam 2 razy tetralysal po 3 miesiace i bylo wtedy ok, cos wychodzilo, ale bylo ok, teraz tez nie mam tragedii, ale zawsze kilk apryszczy jest i to naciskam skore i czuje jakis bol pod skora i ze cos sie tam formuje... dostalam od dermatologa skierowanie do laryngologa, poszlam i stwierdzil, ze mam ogniska zapalne i tradzik jest od tego, no ale nie wiem jak to badanie powinno wygladac... on tylko kazal mi otworzyc usta zerknal na chwile, nawet zadnych narzedzi nie uzyl, zeby dokladnie mogdalki obejrzec, tylko zerknal normalnie na chwilke i powiedzial, ze sa ogniska zapalne... tez tak Was szybko badali? pojde na wizyte to chce od dermatologa jeszcze 2 skierownaia do 2 innych lekarzy, zeby to potwierdzic, bo troche boje sie skutkow ubocznych po tym zabiegu... jesli ma mi na tradzik pomoc to od razu lece na ten zabieg! ale jesli mam pozniej chorowac czesto to mi sie to nie usmiecha, chociaz tutaj pisalyscie, ze nie chorujecie... ale tez czytalam, ze mozna czesciej chorowac, a ja nie choruje, nieraz mnie gardlo boli, ale to wszystko i nie jakos mocno, a to i tak rzadko mam... wiem, ze kiedys mialam tez gronkowca zlocistego, czyli tego najgorszego, ze niby nie mozna go calkowicie nigdy wyleczyc, robilam wymaz z gardla niedawno, to wyszlo, ze mam inna bakterie, a gronkowca nie... nic nie rozumiem:/ a chcialabym byc pewna od czego mam tradzik... mam juz 21 lat, wiec moglby ustapic;/
jakajataka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 21:24   #40
jakajataka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 92
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

no i nie napisalam jeszcze, ze ten tradzik to dla mnie zmora, bo nie dosc, ze ciagle cos mam na twarzy, to jeszcze po kazdym pryszczu zostaje mi slad:/
jakajataka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 10:21   #41
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Cytat:
kiedys mialam tez gronkowca zlocistego, czyli tego najgorszego, ze niby nie mozna go calkowicie nigdy wyleczyc, robilam wymaz z gardla niedawno, to wyszlo, ze mam inna bakterie, a gronkowca nie... nic nie rozumiem:/ a chcialabym byc pewna od czego mam tradzik... mam juz 21 lat, wiec moglby ustapic;/
od bakterii własnie moze byc tez , a na jaką robiłaś badania?



Cytat:
--------------------------------------------------------------------------------

no i nie napisalam jeszcze, ze ten tradzik to dla mnie zmora, bo nie dosc, ze ciagle cos mam na twarzy, to jeszcze po kazdym pryszczu zostaje mi slad:/
a wyciskasz je ?na przyspieszanie dojrzewania ich mozesz np masc ichtiolowa albo tormentiol kupic sobie, ale nalepiej jak leczenie bedzie ukierunkowane na bakterie
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-04, 12:23   #42
jakajataka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 92
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

niestety wyciskam;/ wiem, ze sie nie powinno, ale kazdy kto ma tradzik, wie doskonale, ze wytrzymac trudno bez wyciskania... jak cos idzie wycisnac, to wyciskam, bo i tak wiem, ze niedlugo sie zrobi taka postac idealna do wyciskania, a tak zostanie slad, a tego stozka nie mam... eh cos za cos
wlasnie mysle teraz o wycinaniu migdalkow, albo autoszczepionce, ale malo wiem o autoszczepionce, czy rzeczywiscie pomaga...
jakajataka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 15:47   #43
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

to juz wiesz od czego te plamki, a bez wyciskania da sie wytrzymac, looknij na wątek jak powstrzymac sie od wyciskania, a na przyspieszanie ziarninowania zmian uzyj tormentiolu, czy masci ichtiolowej, benzacne tez posiada takie własciwosci, mniej niz 2 produkty wymienione jako pierwsze ale posiada
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 16:19   #44
helootka
Raczkowanie
 
Avatar helootka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 36
GG do helootka Send a message via Skype™ to helootka
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Ech... ciężkie jest to całe życie... Dzisiaj spotkałam koleżankę, która ma przeszło 20 lat i niedawno wycinali jej migdałki właśnie tą metodą: znieczulenie, głupi jaś i coś tam jeszcze. Mówiła, że mimo tego czuła to grzebanie w gardle i pod koniec i tak zemdlała, i radziła mi, żebym się nie zgadzała na ten sposób i upierała się przy narkozie. Więc się nie zgodzę, bo to i tak wydaje mi się podejrzane, takie grzebanie bez narkozy A ja jestem wrażliwa i nie wiadomo, jak bym to przeżyła i czy w ogóle.
Chciałam jeszcze coś powiedzieć. Ekhem. No to tak. Kiedyś, dawno temu wykryto u mnie tego całego gronkowca złocistego, ale powiedzieli, że w takie małej ilości to każdy to ma. 3 lata temu byłam bardzo chora. Strasznie się męczyłam, aż w końcu moja genialna lekarka (która notabene wyjechała już do Szwecji, bo tu się niestety, w tym naszym kraju marnowała... a szkoda.) wpadła na to, żebym skierować mnie na badania moczu i krwi, m.in. ASO. ASO wykazało obecność paciorkowca w moim organizmie (organizmie? organiźmie? ). Norma wynosi 200, a ja miałam 800, więc w ogóle superowo (kilka dni temu dowiedziałam się, że niektóre dzieci mają nawet 1800... bidule). Pani doktor natychmiast posłała mnie do kilku specjalistów na kontrole, bo owe bakterie mają niestety zdolność do przemieszczania się i atakują wiele narządów, dlatego są bardzo niebezpieczne. Oczywiście poszłam też do laryngologa, który na szczęście stwierdził, że nie trzeba wycinać migdałków. Po 2-miesięcznych zmaganiach z tym badziewiem wreszcie wyzdrowiałam. Ale często choruję. Obecnie już 4 tydzień siedzę w domu z wiadomego powodu. Lekarka dwoi się troi, załamuje ręce i mówi, że ona już naprawdę nie wie, co ma robić Wczoraj też miałam pobieraną krew, między innymi na badanie ASO, mogę się założyć, że wynik znowu będzie przekraczał normę... Lekarze twierdzą, że to dziadostwo siedzi w migdałach i to one sieją zarazki na cały organizm. Cały czas powtarzają, że trzeba będzie wyciąć. Jedynie mój własny osobisty prywatny laryngolog się jeszcze ostatecznie nie wypowiedział, a to jemu najbardziej ufam. Ale i tak pewnie powie to samo. Takie już moje życie. A ja nie chciem. Bojem siem Mamo
A co do trądziku, to dzisiaj miałam iść, ale oczywiście nie mogę ;/ Ale jak pójdę, to zapytam, czy mój trądzik może być spowodowany stanem zapalnym w organizmie, czy to na pewno sprawka tylko hormonów.
Sorry, że się tak rozpisałam. I tak pewnie nikt wszystkiego nie przeczyta, bo kto by miał tyle zdrowia. Ale przynajmniej opowiedziałam swoją nieciekawą historię i wypowiedziałam się nie na temat
Pozdrawiam wszystkich choruszków i zdrowizny
__________________
"Oooooaria raio oba oba oba, oooooaria raio oba oba oba"
helootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 16:23   #45
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

ja przeczytałam biedna
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 20:26   #46
jakajataka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 92
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Emilia1 - dzieki za rady uzywalam tego kiedys, benzacne mam do teraz... ale ja uzywam jakis czas, nie widze poprawy i pzrestaje, a wiem, ze trzeba dluzej uzywac, wyczytam o czyms nowym, uslysze i juz chce cos innego hehe mam tez glyco-A ale ehh nie mam cierpliwosci, keidys po tym syf mi sie duzy zorbil;/ a nie przesadzalam z iloscia, najpierw stawiam na wyleczenie tradzika, pozniej plamki, usuwalam je kiedys laserowo i bylo super, bylam bardzo zadowolona, ale co z tego, jak ciagle mi cos wychodzi i sa plamki nowe... kiedys nie wyciskalam i tez zostawaly plamki, ale juz nie tak intenstwne jak przy wyciskaniu i szybciej znikaly, sama jestem sobie winna, ale najpierw chce sie pozbyc tych niespodzianek

helootka - ja tez przeczytalam mialam tez te badania, ale mi wszystko wyszlo w normie, wszystko prawie idealnie... wiec przyczyna lezy gdzie indziej, ale czytalam duzo o wycinaniu migdalkow i osobiscie jesli mialo by mi to pomoc, to bym sie zgodzila... duzo osob pisalo, ze nie choruje dzieki Tobie i na tradzik tez niby pomaga, tzn. na pewno cos nieraz bedzie wychodzilo... zabieg raczej nieprzyjemny, ale to mozna wybrac znieczulenie, czy narkoze... takze jesli orzez to chorujesz i masz tradzik to warto sie czegos wiecje o tym dowiedziec i poddac sie temu zabiegowi, jeden nieprzyjemny zabieg, ale pozniej juz jest tylko lepiej... z czasem chociaz boje sie tego, ze moge pozniej chorowac bardziej, ze pojdzie mi to na pluca, itp. ja juz nie wiem jak z tym jest, trzeba sie dokladnie dowiedziec wszystkiego, zycze powodzenia!
jakajataka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 10:09   #47
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

ale przy uzywaniu gluco a mozliwy jest wysyp wiec normalne ze Ci sie duży syf zrobił, nie ma w tym nic dziwnego
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 12:02   #48
helootka
Raczkowanie
 
Avatar helootka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 36
GG do helootka Send a message via Skype™ to helootka
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Ech... dzięki za odpowiedzi i za przeczytanie
No nie wiem... ciągle się zastanawiam... czasem myślę, że muszę się w końcu zdecydować na ten zabieg, kiedy indziej trzęsę się ze strachu i poddaję się. Ale to naprawdę okropne, przecież ja prawie non stop jestem chora! I to zazwyczaj nie jakieś tam przeziębienia, tylko zapalenie oskrzeli, rzadziej angina. Co za paskudztwo.
Pozdrawiam
__________________
"Oooooaria raio oba oba oba, oooooaria raio oba oba oba"
helootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 12:05   #49
helootka
Raczkowanie
 
Avatar helootka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 36
GG do helootka Send a message via Skype™ to helootka
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Aha. jakajataka: Bardzo chciałabym pomóc Tobie i innym, którzy proszą o porady dotyczące walki z prycholami, ale nie potrafię Nie znam się na tym, bo chodzę do dermatologa i grzcznie robię wszystko co każe Nie zagłębiam się w to
Jeszcze raz wszystkich serdecznie pozdrawiam
__________________
"Oooooaria raio oba oba oba, oooooaria raio oba oba oba"
helootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-05, 14:11   #50
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
to juz wiesz od czego te plamki
Nie zawsze plamki są tylko po wyciskaniu. Ja np. mam taki trądzik, że nawet jak nie wyciskam, to zostają mi plamki.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 14:25   #51
dureksis
Zadomowienie
 
Avatar dureksis
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z pracy ;)
Wiadomości: 1 366
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Cytat:
Napisane przez Gonia1 Pokaż wiadomość
Nie zawsze plamki są tylko po wyciskaniu. Ja np. mam taki trądzik, że nawet jak nie wyciskam, to zostają mi plamki.
Goniu ja tez wiem, marne pocieszenie
__________________
Empty skies but a butterflies wings
beat silent like air...
dureksis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 14:29   #52
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Cytat:
Napisane przez dureksis Pokaż wiadomość
Goniu ja tez wiem, marne pocieszenie
Jeśli w swoim avatarku jest Twoje zdjęcie, to mogę Cię zapewnić, że nie widać żadnych śladówi masz ładną buzię.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 14:34   #53
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Kolejna do klanu-nie wyciska,a ma plamki,bo trudno sobie samemu powyciskać coś na plecach
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 20:58   #54
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Dziewczyny oczywiscie, ze paciorkowiec, gronkowiec moze byc przyczyna tradziku . trzeba jak najszyciej pozbyc sie tych bakterii z organizmu. nie mozna tego zostawic bez leczenia . to samo nie przejdzie niestety. najpierw probujcie pozbyc sie tych gnid z organizmu, gdyz one sa zrodlem m.in. tradziku. mozna sobie leczyc tradzik zewnetrznie, ale to i tak nic nie da jak w organizmie cos siedzi . ja walcze z tymi bakteriami (walka dluga, meczaca psychicznie) i niedlugo wejdzie w ruch u mnie ta slynna autoszczepionka.

Cytat:
Napisane przez jakajataka
wiem, ze kiedys mialam tez gronkowca zlocistego, czyli tego najgorszego, ze niby nie mozna go calkowicie nigdy wyleczyc, robilam wymaz z gardla niedawno, to wyszlo, ze mam inna bakterie, a gronkowca nie... nic nie rozumiem:/
to jest tak z tymi bakteriami, ze jak robisz wymaz z gardla lub nosa to za kazdym razem moze wyjsc co innego. zalezy to od Twojego stanu zdrowia, od tego z ktorego miejsca pobierze sie ten posiew (czy np. bardziej na srodku gardla czy blizej migdalu). czasami moze tez byc tak, ze nic nie wyjdzie .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 07:46   #55
Gosiaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 7
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Cześć Dziewczyny! Z zaciekawieniem przeczytalam Wasze wpisy i muszę napisać jedno... sama walczę z trądzikiem od ponad 10 lat! "Przesmarowałam się" i "przejadłam" wszystkim co kryją w sobie apteki na trądzik a efekty były krótkotrwałe a powracające zmiany były coraz to większe i bardziej dokuczające! W tym roku przezyłam szok, gdy pewnego dnia obudziłam się a moja cera była cała zaczerwieniona, piekła, swędziała, każdy dotyk sprawiał ból!!!! Dermatolog oczywiście rozłożył ręce i przepisał kolejne środki na trądzik - trądzik nie boli i nie swędzi Za namowa pewnej pami mgr farmacji, zdecydowałm się na lecznie homeopatyczne Po I wizycie diagnoza była nastepująca: organizm jest skażony antybiotykami podawanymi zew. i wew., a skutkiem tego niegojące się zmiany na cerze i skórze ciała i związe z tym swędzenie, ból, pieczenie. Organizm po prostu już nie wytrzymał Dziś mija 7 tydzień leczenia - jak narazie oczyszczam watrąbe, jelita, nerki, żołądek a dodatkowo biorę leki stricte na zmiany skórne. Dodatkowo dieta: zero mleka i jego przetworów oraz cukru. Dieta drakońska ale skuteczna, potrzbea tylko dyscyplina!!!! Stan skóry poprawił się ale są dni kiedy jest raz gorzej raz lepiej = gorsze dni to oznaka, że organizm się broni i akceptuje leki = przewrotność prawda? Więc czasami zażywanie leków przepisanych przez dermatologa to wyrok na siebie.. który dokona się sam w późniejszym czasie niestety! Mam nadzieję, że mi homeopatia pomoże, mimo iż jestem pesymistką Jeśli któraś z Was będzie miała pytania, chętnie odpowiem Pozdrawiam serdecznie!!
Gosiaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 08:12   #56
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Cytat:
Nie zawsze plamki są tylko po wyciskaniu. Ja np. mam taki trądzik, że nawet jak nie wyciskam, to zostają mi plamki.
ale ja wiem, chodziło mi o ten konkretny przypadek
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 08:13   #57
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

jkesli chodzi o homeopatie to był juz taki wątek
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 08:14   #58
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Gosiaaaaa i bardzo dobrze, ze zaczelas oczyszczac organizm - to podstawa. lekarze dermatolodzy to najchetniej by tylko nas truli tymi antybiotykami doustnymi, itd. nie mysla w ogole o zdrowiu pacjenta. odwalaja swoje i tyle . ja teraz lykam czosnek w kapsulkach, ktory dziala bakteriobojczo, oczyszczajaco. ponadto probuje podniesc swoja odpornosc, bo antybiotyki na syfy mnie wykonczyly . jak "stane na nogi" to wezme sie za medycyne niekonwencjonalna.

a powiedz mi jakie bierzesz leki homeopatyczne - jednoskladnikowe, wieloskladnikowe? masz te granulki, tabletki dostosowane do siebie?
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 10:47   #59
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Cytat:
Napisane przez Gosiaaaaa Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny! Z zaciekawieniem przeczytalam Wasze wpisy i muszę napisać jedno... sama walczę z trądzikiem od ponad 10 lat! "Przesmarowałam się" i "przejadłam" wszystkim co kryją w sobie apteki na trądzik a efekty były krótkotrwałe a powracające zmiany były coraz to większe i bardziej dokuczające! W tym roku przezyłam szok, gdy pewnego dnia obudziłam się a moja cera była cała zaczerwieniona, piekła, swędziała, każdy dotyk sprawiał ból!!!! Dermatolog oczywiście rozłożył ręce i przepisał kolejne środki na trądzik - trądzik nie boli i nie swędzi Za namowa pewnej pami mgr farmacji, zdecydowałm się na lecznie homeopatyczne Po I wizycie diagnoza była nastepująca: organizm jest skażony antybiotykami podawanymi zew. i wew., a skutkiem tego niegojące się zmiany na cerze i skórze ciała i związe z tym swędzenie, ból, pieczenie. Organizm po prostu już nie wytrzymał Dziś mija 7 tydzień leczenia - jak narazie oczyszczam watrąbe, jelita, nerki, żołądek a dodatkowo biorę leki stricte na zmiany skórne. Dodatkowo dieta: zero mleka i jego przetworów oraz cukru. Dieta drakońska ale skuteczna, potrzbea tylko dyscyplina!!!! Stan skóry poprawił się ale są dni kiedy jest raz gorzej raz lepiej = gorsze dni to oznaka, że organizm się broni i akceptuje leki = przewrotność prawda? Więc czasami zażywanie leków przepisanych przez dermatologa to wyrok na siebie.. który dokona się sam w późniejszym czasie niestety! Mam nadzieję, że mi homeopatia pomoże, mimo iż jestem pesymistką Jeśli któraś z Was będzie miała pytania, chętnie odpowiem Pozdrawiam serdecznie!!

A według mnie trądzika nie pozbędzie się homeopatią. Oczywiście życzę Ci, Gosiu, żeby Tobie to leczenie pomogło, ale ja bym się czegoś takiego nie podjęła, tym bardziej, że jest to leczenie długotrwałe. Poza tym gronkowca nie wyleczy się chyba homeopatią, co innego jakieś uczulenie...
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 10:49   #60
Gosiaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 7
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

AaniaA tak, biorę leki jednoskładnikowe, dostosowane do mnie Związku z tym, że oprócz problemów z cerą, miałam ostatnio w życiu kilka zawirowań i sytuacji stresujących, co przełożyło się na nadmierną nerwoość, klopoty z zasypianiem i w ogóle " z sobą i życiem" (takie tam kobiece myślenie o wszystkim i wszystkich...) biorę obecnie granulki i krople. Jeśli chodzi o granulki to biorę ich kilka (jedne raz dziennie, jedne 2 x dziennie a są też i takie, które biorę raz w tygodniu, czy tylko raz na miesiąć). Jeśli chodzi o krople to są to krople oczyszczające organizm i biorę je 3 razy dziennie Muszę Ci jednak napisać, że branie lekarstw to "życie w zegarze" - leki trzeba brać 1/2 godziny przed posiłkami a dodatkowo w odstępie 10 minut!!!! Pisząc prosto: rozwalają cały dzień i nie można jeść kiedyś się chce
Gosiaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:48.