Słowacja - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-31, 20:33   #61
rsedzicki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4
Exclamation Zorganizowana grupa przestepcza w OSCADNICY przy VELKIEJ RACY na Slowacji KRADNIE NAR

Zorganizowana grupa przestepcza w OSCADNICY przy VELKIEJ RACY na Slowacji KRADNIE NARTY

Pensjonat "KYCERA", wlasciciel JOZEF KOPERA
Calkowity zakaz przechowywania nart w pokojach, nakaz przechowywania sprzetu w narciarni.
Narciarnia miesci sie z tylu budynku w piwnicy, jest zamykana na klucz i monitorowana przez kamery. Kazdy z pokoi ma swoj boks na narty zamykany na klodki. i pech chcial, ze pewnego wieczoru podczas kolacji "otworzono" kilka boksow wyciagajac z nich cenniejsze narty.
Przyjechala Policja, spisala zeznania i ocenila nasze straty, Nastepnie pojechalismy na komisariat, gdzie wydano nam protokol ze zdarzenia w jezyku slowackim . Trwalo to CALY DZIEN, czyli z nart tego dnia nici. Wezwany na miejsce ubezpieczyciel pensjonatu "KYCERA" powiedzial, ze WYPLACI ODSZKODOWANIE ZA NASZE SKRADZIONE NARTY wlascicielowi, a on przekaze je nam, zakladajac ze troche moze to potrwac, bo trzeba czekac na umozenie sprawy prze policje.
Czekalismy, czekalismy, czekalismy, mailowalismy, dzwonilismy, w wiekszosci wypadkow odbierala zona wlasciciela pensjonatu (kto tam byl, na pewno ja zapamietal - wyjatkowo niesympatyczna osoba) i twierdzila, ze wlasciciela nie ma w domu. OKAZALO SIE PO KILKU MIESIACACH, ZE WLASCICIEL OTRZYMAL ODSZKODOWANIE OD UBEZPIECZYCIELA ZA NASZE NARTY ALE NAM NIE WYPLACIL.
Na marginesie: z analizy poszkodowanych wynikalo, ze obsluga restauracji w pensjonacie najprawdopodobniej byla w zmowie ze zlodziejami, gdyz okradziono tylko gosci ktorzy podczas kradziezy przebywali w restauracji na kolacji.
PRZESTRZEGAM PRZED OSZUSTEM z OSCADNICY.
rsedzicki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 09:28   #62
LEW
Rozeznanie
 
Avatar LEW
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kociewie
Wiadomości: 760
Dot.: Słowacja

Cytat:
Napisane przez Lustereczko Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. A ja mam takie pytanie. Jedziemy na weekend do Zakopanego, chcemy w jeden dzień pojechać na Słowacje do Aquaparku. Jak wygląda poruszanie sie po drogach na Słowacji? czy wjeżdzając tam musimy zapłacić jakąś obowiązkową opłate? Czytałam coś o jakis winietkach ale nie wiem do końca o co w tym chodzi. Wytłumaczcie blondynce
Jeśli chcesz jechać autostradą lub drogę ekspresowa musisz kupić winietę(dostepna na granicy w kantorze,na stacjach benz.),poza nimi drogi free
LEW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 11:47   #63
limba1
Raczkowanie
 
Avatar limba1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Keflavik/Krakow
Wiadomości: 111
Dot.: Słowacja

UWAGA! Na Slowacji obowiazuje juz euro! Niestety skutek wprowadzenia tej waluty jest taki, ze wszystko strasznie podrozalo. Juz Zakopane jest tansze, no i wiecej sie tam dzieje!
limba1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 21:09   #64
Koncista
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1
Dot.: Zorganizowana grupa przestepcza w OSCADNICY przy VELKIEJ RACY na Slowacji KRADN

Podobna sprawa:
Kradną w Tatrance na Słowacji!!! Piszę to ku przestrodze turystów, którzy wybierają się właśnie do chaty Tatranka w Stoli. Zginął nam aparat fotograficzny cyfrowy oraz wartościowy pierścionek. Dodam, że chata była zamknięta, a klucz mieliśmy przy sobie. Drugi komplet kluczy miał właściciel.


Wieczorem w przeddzień wyjazdu (piątek) moja siostra zauważyła brak pierścionka. Pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy osobie, która zakłada pierścionek od czasu do czasu i nie wyobraża sobie cokolwiek robić w biżuterii na palcach to: „Gdzie ja to położyłam?” Jednak po dokładnych poszukiwaniach, które trwały kilka godzin i uczestniczyli w nich wszyscy włącznie z dziećmi, nie odnaleźliśmy pierścionka. W dzień wyjazdu rano odkryliśmy też brak aparatu fotograficznego, co utwierdziło nas w przekonaniu, że doszło do kradzieży. Prawdopodobnie okradziono nas, gdy byliśmy na stoku poprzedniego dnia. Pech chciał, że wyjątkowo tego dnia zapomnieliśmy wziąć plecaka z aparatem z domu. Przypomniało się nam na miejscu. Ponieważ był to ostatni dzień naszych krótkich wakacji i mieliśmy już dużo zdjęć, nie wróciliśmy się. Poza tym byliśmy pokrzepieni myślą, że nic nie ginie w Tatrance. Dziwne przeczucia odłożyliśmy na bok.
O kradzieży poinformowaliśmy „właściciela”. Reakcja była właściwa. Padały słowa szok, nielogiczne, nigdy się coś takiego nie wydarzyło itp.
Poinformowaliśmy policję. Od razu zapytali, czy oskarżamy właściciela. Nie mogliśmy tego zrobić, bo nie mieliśmy pewności, dowodów ani czasu na rozwiązywanie sprawy. Czuliśmy się beznadziejnie.
Sytuacja zakończyła się tak, że policja wzięła do nas telefon kontaktowy, nie było oficjalnego protokołu, bo chcieliśmy już jechać do domu i właściciel miał zmienić zamki. W nas pozostało uczucie rozżalenia, bezsilności i wielkiego rozczarowania, że zostaliśmy oszukani. Teraz nic nie możemy zrobić tylko napisać kilka słów ostrzeżenia dla potencjalnych gości Tatranki. Odradzamy Wam pobyt w tym domu. Chociaż znajdą się osoby, które myślą, że im to się nigdy nie zdarza albo takie, które uważają, że postąpiliśmy pochopnie i naiwnie zostawiając pierścionek i aparat w chacie, to chcemy poinformować wszystkich czytelników, że taki przykry incydent miał miejsce w Tatrance w miejscowości Stola na Słowacji w styczniu 2009 roku i rzucił cień na wszystkie nasze miłe wspomnienia związane z tym pięknym górskim zakątkiem Słowacji. Czy znajdą się skradzione przedmioty?!... Wątpliwe. No cóż ... straty materialne są niczym w porównaniu z uczuciem rozgoryczenia, które w nas pozostało, a przecież każdy chce się czuć zrelaksowany i zadowolony po urlopie.
Koncista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 20:41   #65
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Słowacja-Velky Meder-kto był ?

Ja kiedyś często bywałam, ale ostatnio chyba 4 lata temu, słyszałam że sporo się od tego czasu zmieniło. Jeździ tam mnóstwo osób z południa Polski (wiele co roku), można w basenie spotkać sąsiadkę
havana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 21:01   #66
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Słowacja

Cytat:
Napisane przez limba1 Pokaż wiadomość
UWAGA! Na Slowacji obowiazuje juz euro! Niestety skutek wprowadzenia tej waluty jest taki, ze wszystko strasznie podrozalo. Juz Zakopane jest tansze, no i wiecej sie tam dzieje!
ja związku z tym euro.
Był ktos w te wakacje? Jak z cenami?
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 18:33   #67
Blk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Świętokrzyskie :)
Wiadomości: 557
Dot.: Słowacja

byłam na Słowacji co prawda tylko dwa dni, ale ceny przerażają - przykład:
jak do tej pory właśnie tam można było kupić najtańsze paliwo, a teraz najtańsze paliwo na Słowacji jest droższe niż najlepsze (czyt. najdroższe) np. w Austrii
Na Słowacji litr kosztuje: 1.15 euro, a w Austrii: 0,975 euro.

Edytowane przez Blk
Czas edycji: 2009-07-19 o 18:34
Blk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-20, 20:55   #68
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Słowacja

niedawno wróciłam. NIE POLECAM. Chleb ok 5zł. Objad 2gie danie=od 20zł, batonik kinder (u nas=1,20) 2zł.
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 14:49   #69
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: słowacja

Hej, odświerzam wątek.
Chę wybrać się na 3- 4 dni z chłopakiem na Słowację, w Wysokie Tatry Słowackie. Nie chodzimy po górach, możemy przejść raczej łatwiejszymi szlakami. Interesują mnie ciekawe miejscowości w tej lokalizacji oraz jakieś namiary na noclegi. MOże któraś z was była na takiej wycieczce i doradzi mi coś fajnego? Będę wdzięczna
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 07:48   #70
mm2k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 23
Dot.: Słowacja

ja swego czasu byłam w Beszeniowej i było bardzo fajnie, chociaż teraz nie wiem jak jest bo byłam tam jeszcze za czasów korony słowackiej. A później łaziłam po słowackich Tatrach i też było świetnie, chociaż szlaki trudne...
Pamiętam za to że było tanio, wyraźnie taniej niż w Polsce. Ciekawe jak jest teraz... Był ktoś ostatnio?
__________________
Podrozuje krotko, ale i intensywnie Znajduje inspiracje, chwytam tanie bilety lotnicze, plecak na plecy wrzucam i w droge..
mm2k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 12:06   #71
rsedzicki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4
Dot.: Zorganizowana grupa przestepcza w OSCADNICY przy VELKIEJ RACY na Slowacji KRADN

Cytat:
Napisane przez Koncista Pokaż wiadomość
Podobna sprawa:
Kradną w Tatrance na Słowacji!!! Piszę to ku przestrodze turystów, którzy wybierają się właśnie do chaty Tatranka w Stoli. Zginął nam aparat fotograficzny cyfrowy oraz wartościowy pierścionek. Dodam, że chata była zamknięta, a klucz mieliśmy przy sobie. Drugi komplet kluczy miał właściciel.


Wieczorem w przeddzień wyjazdu (piątek) moja siostra zauważyła brak pierścionka. Pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy osobie, która zakłada pierścionek od czasu do czasu i nie wyobraża sobie cokolwiek robić w biżuterii na palcach to: „Gdzie ja to położyłam?” Jednak po dokładnych poszukiwaniach, które trwały kilka godzin i uczestniczyli w nich wszyscy włącznie z dziećmi, nie odnaleźliśmy pierścionka. W dzień wyjazdu rano odkryliśmy też brak aparatu fotograficznego, co utwierdziło nas w przekonaniu, że doszło do kradzieży. Prawdopodobnie okradziono nas, gdy byliśmy na stoku poprzedniego dnia. Pech chciał, że wyjątkowo tego dnia zapomnieliśmy wziąć plecaka z aparatem z domu. Przypomniało się nam na miejscu. Ponieważ był to ostatni dzień naszych krótkich wakacji i mieliśmy już dużo zdjęć, nie wróciliśmy się. Poza tym byliśmy pokrzepieni myślą, że nic nie ginie w Tatrance. Dziwne przeczucia odłożyliśmy na bok.
O kradzieży poinformowaliśmy „właściciela”. Reakcja była właściwa. Padały słowa szok, nielogiczne, nigdy się coś takiego nie wydarzyło itp.
Poinformowaliśmy policję. Od razu zapytali, czy oskarżamy właściciela. Nie mogliśmy tego zrobić, bo nie mieliśmy pewności, dowodów ani czasu na rozwiązywanie sprawy. Czuliśmy się beznadziejnie.
Sytuacja zakończyła się tak, że policja wzięła do nas telefon kontaktowy, nie było oficjalnego protokołu, bo chcieliśmy już jechać do domu i właściciel miał zmienić zamki. W nas pozostało uczucie rozżalenia, bezsilności i wielkiego rozczarowania, że zostaliśmy oszukani. Teraz nic nie możemy zrobić tylko napisać kilka słów ostrzeżenia dla potencjalnych gości Tatranki. Odradzamy Wam pobyt w tym domu. Chociaż znajdą się osoby, które myślą, że im to się nigdy nie zdarza albo takie, które uważają, że postąpiliśmy pochopnie i naiwnie zostawiając pierścionek i aparat w chacie, to chcemy poinformować wszystkich czytelników, że taki przykry incydent miał miejsce w Tatrance w miejscowości Stola na Słowacji w styczniu 2009 roku i rzucił cień na wszystkie nasze miłe wspomnienia związane z tym pięknym górskim zakątkiem Słowacji. Czy znajdą się skradzione przedmioty?!... Wątpliwe. No cóż ... straty materialne są niczym w porównaniu z uczuciem rozgoryczenia, które w nas pozostało, a przecież każdy chce się czuć zrelaksowany i zadowolony po urlopie.
Sprawa ciagnie sie do tej pory, prowadzona z mojej strony przez kancelarię prawniczą, bez rezultatu, slowacka policja odrzuca wszystkie zarzuty i wyjatkowo sprzyja zlodziejowi.
OSTRZEGAM
rsedzicki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-18, 15:09   #72
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: Słowacja

Mam zamiar w te wakacje odwiedzić na Słowacji miejscowośc: Liptovský Mikulás. Czy ktoś tam był i może coś ciekawego napisać?
Zarezerwowałam miejsce w Hotel Villa Bianca. recenzje ma dość dobre, ale jeśli ktoś był to również jestem ciekawa opinii
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 15:27   #73
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Słowacja

Cytat:
Napisane przez tygrysia Pokaż wiadomość
Mam zamiar w te wakacje odwiedzić na Słowacji miejscowośc: Liptovský Mikulás. Czy ktoś tam był i może coś ciekawego napisać?
Zarezerwowałam miejsce w Hotel Villa Bianca. recenzje ma dość dobre, ale jeśli ktoś był to również jestem ciekawa opinii
byłam tam w tamtym roku.
Okolica piękna, dużo atrakcji. Choć gdybym miała jeszcze raz wybierać miejsce spędzenia wakacji wybrałabym Czechy (np. Praga). Słowacja po wejsciu Euro stała się droga dla Polaków [ceny pamiątek i obiadów w barach/restauracjach są bardzo drogie]
Warto odwiedzić Tatarlandie (cena za dzień to ok. 50-60zł przy bilecie ulgowym), choć dla mnie za dużo ludzi, kolejki do "zjeżdżalni" i innych atrakcji, mało miejsca. Natomiast aquapark Basenova polecam każdemu kto woli spokojniejsze klimaty- swietny na odpoczynek.
Z takich atrakcji jeszcze warta uwagi jest Demanowska Jaskinia Lodowa [radzę ubrać się ciepło]
Ja nocleg brałam u miejscowych ludzi

Edytowane przez 201804100943
Czas edycji: 2010-02-18 o 15:30
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 20:34   #74
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: Słowacja

Aanneett, dziękuję za informacje
W Pradze już byłam (piękne miasto) a że teraz jedziemy do Budapesztu to jakoś te Mikulásy nam po drodze wyszły Wiem, że niestety już na Słowacji jest euro (i bardzo ubolewam), ale właśnie słyszałam o Tatarlandii i chciałam wstąpić.
Ale widzę, że radzisz do aquapark Basenova O! jaskinię też warto zobaczyć Dzięki za info jeszcze raz
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 16:42   #75
marianna777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8
Dot.: Słowacja

a czy któraś zna może sprawdzone biuro tłumaczeń, które tłumaczy na słowacki?
marianna777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 15:43   #76
Ppx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 98
Dot.: Słowacja

Jak się traktuje zwierzęta w tym kraju?
Ppx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 23:05   #77
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Słowacja

Cytat:
Napisane przez Ppx Pokaż wiadomość
Jak się traktuje zwierzęta w tym kraju?
to zależy od ludzi, a nie od kraju
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 15:36   #78
ewelinap5
Raczkowanie
 
Avatar ewelinap5
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 205
Dot.: Słowacja

Kilka ostatnich komentarzy trochę mnie zasmuciło. Spędziłam na Słowacji 2 tygodnie w sierpniu ubiegłego roku i mam odmienne zdanie o tym kraju.
Co prawda ceny są dość wysokie, ale też bez przesady obiad w zajeździe można znaleźć w takiej samej cenie jak i w Polsce.
Słowacja ma wiele do zaoferowania nie tylko dla wielbicieli basenów (ja do nich nie należę), ale również dla kochających góry, jaskinie i zamki (jest ich bardzo dużo). Ludzie są mili, nie spotkałam się z żadnymi przykrymi incydentami, opowieści o tamtejszej policji (trochę nas wystraszyły przed wyjazdem) też są raczej przesadzone. Samochodem przemierzyliśmy ok. 3500 km i nie zostaliśmy zatrzymani. Dużym plusem są drogi (przynajmniej w zachodniej Słowacji).
Gorąco polecam na wakacje!
Właśnie opisujemy odwiedzone miejsca na naszym blogu, więc zapraszam, może, któreś z nich Was zachwyci.
__________________
W poszukiwaniu ciekawych miejsc: www.podroze-ep.blogspot.com
ewelinap5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 19:33   #79
Ppx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 98
Dot.: Słowacja

Jak daleko ?
Ppx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-15, 14:50   #80
xlilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 56
Dot.: Słowacja

witam
bardzo bym chciała zwiedzić Słowacje raz tylko byłam w Oravicach na basenach termalnych a chciałabym zobaczyć Slowacki Raj, tatrzańską łomnicę i tatralandie , suchą belę czy te miejsca które wymieniałam są daleko od sibie położone?
xlilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 16:04   #81
jlys
Zakorzenienie
 
Avatar jlys
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 5 340
Dot.: Słowacja

Hej dziewczyny, w tym roku wybieram sie z tż do Liptowskiego Mikulasza , w planach mamy odwiedzić tatralandie, besenowa, i jaskinie Demanowska , bylam na wakacjach tam 12 lat temu , oraz przez 2 dni 6 lat temu Slowacja bardzo mi się podoba Ale do rzeczy :mam pytanko. Gdy bylam tam 12 lat temu , wjeżdzalam na Chopok wyciągiem , w tym roku też chcielibyśmy z tztem znaleźć się na Chopoku , ale z wielu względów odpada nasze wjechanie wyciagiem na góre..czy bez problemu można wejść na Chopok ???czy na wlasna reke , czy mozna w jakiejs grupie z przewodnikiem? Orientuje się ktoś dziewczyny ?
__________________
razem 01.01.2008
zaręczyny 13.03.2011
ślub 09.06.2012
jlys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 13:49   #82
joanwi
Zakorzenienie
 
Avatar joanwi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 12 048
GG do joanwi
Dot.: Słowacja

odświeżam wątek
mam pytanie o Łomnicki Szczyt - czy ktoś wjeżdżał na niego kolejką?? jak to mniej więcej wyglada, jak jest cena biletu na kolejkę??
__________________
Send Me a Postcard

2016: 29
joanwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 22:12   #83
mala malinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4
Słowacja

Co sądzicie o wakacjach na Słowacji?
Bo ja myślałam, że tam nie ma atrakcyjnych kurortów a tu prosze - prawie przy samej granicy, w Tatrach - ośrodek Tatralandia. Chłopak usłyszał od znajomych i mnie namówił. Mogliśmy popatrzeć na piękne góry, pochodzić po nich, albo po ściance, która tam jest, a potem relaksować sie w basenach termalnych i w saunie. Boooosko...
Byliście tam może? A może znacie inne ciekawe miejsca?
mala malinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 08:48   #84
KOTUCHA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: PODBESKIDZIE
Wiadomości: 305
Dot.: Słowacja

Cytat:
Napisane przez mala malinka Pokaż wiadomość
Co sądzicie o wakacjach na Słowacji?
Bo ja myślałam, że tam nie ma atrakcyjnych kurortów a tu prosze - prawie przy samej granicy, w Tatrach - ośrodek Tatralandia. Chłopak usłyszał od znajomych i mnie namówił. Mogliśmy popatrzeć na piękne góry, pochodzić po nich, albo po ściance, która tam jest, a potem relaksować sie w basenach termalnych i w saunie. Boooosko...
Byliście tam może? A może znacie inne ciekawe miejsca?
Na Słowacji lepiej niż w Zakopanem
Sama Tatralandia spoko, ja jakoś wolę Besenovą. Od razu zaznaczam, że nigdy tam nie nocowałam, bo jadąc spokojnie samochodem mam tam niecałe 2h, ale noclegi tańsze znajdziesz w kwaterach, no chyba, że chcecie spać od razu w hotelikach przy parku wodnym

Dużym plusem jest lokalizacja, wszędzie w miarę blisko!
Tatry niskie, zachodnie, wysokie, doliny kwaczańska i raczkowa, jezioro, jaskinie Lodowa i Wolności liczne zamki i skanseny
No i oczywiście pobyt w Parku Wodnym sam w sobie jest świetny!

Mi się pomysł podoba, ale ja to ogólnie jestem zakochana w Słowacji
KOTUCHA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 00:21   #85
mala malinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4
Dot.: Słowacja

Własnie nam zalezało na tym, zeby nocowac na miejscu, zeby sie juz niczym nie przejmować. No i oczywiscie nie było z tym problemu. A pokoje w świetnym stanie, obsługa miła i można z nią się dogadać po polsku, więc wszystko grało.
Zgadzam się też, że Słowacja sama w sobie jest wspaniała.
mala malinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 15:07   #86
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Słowacja

Słowacja jest fajna, ale jeszcze fajniejsze są cechy. Ostatnie oferty jakie się pojawiają na gruperach szokują. Np. http://www.znizkomania.pl/pokaz_ofer...za-1057zl.html
Wiecie ile w Polsce trzeba zapłacić za tydzień w hotelu ze spa z wyżywieniem dla dwóch osób? ;-)
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 20:57   #87
szafraanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 30
GG do szafraanka
Dot.: Słowacja

Mysmy wyhaczyli 3 gwiazdkowy hotel w Popradzie za 5 noclegów ze śniadanami typu szwedzki stół za 200 zł od osoby A z Popradu jest 14 km w góry, elektriczka jeździ czesto i gęsto...

Jesli chcecie poznać Tatry polecam ulokowanie się w którym ze Smokovców (Stary i Novy) lub Leśnej.
szafraanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 11:00   #88
ninagg
Zakorzenienie
 
Avatar ninagg
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 129
GG do ninagg
Słowacja - co zwiedzić, jakie ceny ??

Witajcie. Z racji, że nie znalazłam żadnego aktualnego wątku to postanowiłam założyć nowy.
Wybieramy się z TŻ za tydzień na Słowację. Nocleg już zarezerwowaliśmy - Nasza baza wypadowa to Spiska sobota. Planujemy pochodzić po Tatrach wysokich i również Zwiedzić słowacki raj i na jeden dzień udać się do Tatralandii.
Jakie szlaki w tatrach wysokich i słowackim raju mi możecie polecić. Chciałabym, aby to były urokliwe i ciekawe szlaki. My już jesteśmy zaprawieni w boju, to już 3 rok pod rząd wyjeżdżamy w góry.
Chcielibyśmy jeszcze zobaczyć jakieś ciekawe jaskinie ( wyczytałam o dobrzyńskiej jaskini lodowej w przewodniku), jakieś zamki.
mam jeszcze pytanie: Jakie są ceny w tym roku jedzenia na słowacji (obiad, śniadanie) , art. spożywczych, wino i piwo.
Jeśli możecie mi polecić jakieś restauracje w Popradzie, Spiskiej sobocie gdzie można zjeść dobrze i w umiarkowanych cenach. Ile Euro powinniśmy wsiąść jeżeli jedziemy na 7 dni a za sam nocleg płacimy 145 EURO??
Z góry dziękuję za dobre rady i polecone szlaki i miejsca, zaznaczę że to nasz pierwszy wypad na Słowację.
__________________
Pierwszy kontakt: 04.02.09
Poznaliśmy się: 14.02.09
Jesteśmy razem: 22.03.09
Zaręczyny: 16.10.10
Data zaślubin: 02.06.2012


Ola 11.12.2012

Wojtek 14.10.2015
ninagg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 13:54   #89
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Słowacja - co zwiedzić, jakie ceny ??

Może lepiej Czechy? Zobacz: http://www.znizkomania.pl/pokaz_ofer...kiecie-za.html
W Karkonoszach można spędzić 6 noclegów za niecałe 700 zeta ;-)
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 19:41   #90
beakarp
Raczkowanie
 
Avatar beakarp
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomości: 427
Dot.: Słowacja

osświerzam
Jak teraz z cenami żywności na Słowacji, jakieś przykładowe ceny? Czy opłaca się płacić kartą, czy lepiej gotówką /z kantoru/?
beakarp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:48.