Włosy w czasie menopauzy- htz pomaga? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-18, 06:49   #1
xsenia35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 198

Włosy w czasie menopauzy- htz pomaga?


Witam. Mam 37 lat i zaczynam obserwować u siebie zmiany wskazujące na zbliżanie sie do okresu menopauzalnego. Rok temu pojawiły sie migreny, wydłuzyła sie miesiączka, jest bardziej obfifa. Teraz pojawiło sie dodatkowo plamienie międzymiesączkowe. Nie mam innych objawów, ale to pewnie kwestia czasu. Może ich nie ma dlatego, że jestem na diane 35 - z uwagi na problemy z włosami. Problem z włosami mam od 19 r.ż i dzięki hormonom mam je jeszcze. Hormony bardzo mi w tym pomogły, zawsze jak je brałam włosy nie wypadały. Odstawiałam i zaczynała sie jazda. Po I porodzie omal nie zostałam łysa , po roku kuracji diana 35 wszystko wróciło do normy. terraz mam jednak schize menopauzalną. pewnie poradziłabym sobie z tym etapem, ale jak pomyśle, że w tym okresie włosy wypadają to zyć mi sie juz odechciewa. Po porodzie jest nadzieja ze odrosną a tu jej nie ma. Moje włosy sa bardzo wrażliwe na zmiany hormonalne, więc niebawem pewnie zacznie sie jazda. Jak jej zapobiec? Czy HTZ poroadzi sobie z tym. Oczywiście przejdę na HTZ jak trzeba będzie, wole miec chorą wątrobę i mieć włosy, niż być łysa ze zdrowa wątrobą. mam nadzieję, że wypowiedza sie tu Panie które miały problemy z włosami przed menopauzą i jak ona wpłynęła na ich kondycję. czy HTZ pomógł ?
xsenia35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 07:59   #2
miluck
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 115
Dot.: Włosy w czasie menopauzy- htz pomaga?

xsenia myślę ,że powinnaś udać się do ginekologa .Na objawy menopauzalne według mnie jeszcze za wcześniej ,natomiast objawy które opisujesz mogą odpowiadać wielu "babskim" schorzeniom.Miałam bardzo podobne objawy (a byłam ciut starsza niż Ty) i okazało się ,że mam mięśniaki. Sprawdź poziom żelaza bo przy długich i obfitych miesiączkach można mieć anemię , która jest między innymi powodem nadmiernego wypadania włosów.
__________________

miluck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 08:52   #3
xsenia35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 198
Dot.: Włosy w czasie menopauzy- htz pomaga?

dziekuje za szybka odpowedź. Włosy już nie wypadają, ale to zasługa Diane 35. Co do moich objawów, trwają już 1-1,5 roku, teraz doszło plamienie (jeden raz). Anemii nie mam bo robiłam badania. mam małego mięśniaka ale lekarz stwierdził, że jest zbyt mały by powodował zwiększenie krwawienia. Niestety moja mama w wieku 40 lat przestała miesiączkować, więc chyba u mnie tez sie zaczyna
xsenia35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 20:22   #4
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Włosy w czasie menopauzy- htz pomaga?

Żeby potwierdzić, czy to już początki menopauzy bada się FSH i estradiol w czasie 4-5 dnia @. Tylko jak jeszcze bierzesz Diane, to nie wiem czy to ma sens. Spytaj lekarza.
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 15:14   #5
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Włosy w czasie menopauzy- htz pomaga?

Cytat:
Napisane przez xsenia35 Pokaż wiadomość
Oczywiście przejdę na HTZ jak trzeba będzie, wole miec chorą wątrobę i mieć włosy, niż być łysa ze zdrowa wątrobą.
Nie przesadzaj. A Ty myślisz, że jak będziesz mieć chorą wątrobę to nie odbije się to także na włosach?
Przecież tak naprawdę włosy, skóra i paznokcie odzwierciedlają stan organizmu. Jeśli wszystko z nim ok, to wyglądają super.
Oczywiście wiek też ma znaczenie
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:54.