Najlepsze szkoły, kursy kosmetyczne w Polsce? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-05, 21:51   #121
sasza21
Raczkowanie
 
Avatar sasza21
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 160
Dot.: Bezpłatne kursy w woj.zachodniopomorskim(ko smetyka,fryzjer,makjaż,pa znokcie i

a ja czekam do lipca jak skoncze studia dzienne by móc zarejestrowac sie jako bezrobotnai siup...na kurs
sasza21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 08:08   #122
Pamelciaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2
Dot.: Kosmetologia - Studium kosmetyczne

Mam pytanie. Jestem w 3 klasie liceum i zamierzam iść na kosmetologie. Czy jest jakas szkola, gdzie przyjmuja na kosmetologie tylko z Biologia ? Prosze o szybka odpowiedz !
Pamelciaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 21:01   #123
kasiolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 6
Thumbs down Dot.: Re: Kosmetologia - Studium kosmetyczne

Cytat:
Napisane przez veiled Pokaż wiadomość
własśnie ja tez nie jestem rewelacyjna chemii i interesuje mnie to czy ta chemia jest rzeczywiscie tak ceizka i wazna na tym kierunku...wiem ze jej nie omine... ah no i co zdawac na maturze? interesuja mnie takze studia zaoczne, moze ktoras z Was studiuje kosmetologie zaocznie?
Cześć.
Jestem studentką III roku Kosmetologii zaocznie w Poznaniu w Wyższej Szkole Pielegnacji Zdrowia i Urody w Poznaniu. Właśnie meczę się nad II-gą poprawką egzaminu z chemii, a matołem nie jestem!!! Na egzaminie masz chemię organiczną, nieorganiczną a do tego jeszcze kosmetyczną!!!
Poza tym gdybym miała jeszcze raz startować, to nigdy w życiu nie wybrałabym tej uczelni i tego kierunku!!! Powyższa uczelnia jest na maxa beznadziejna!!! Piszą w informatorze, że pracują na kosmetykach prestiżowych marek - a pracujemy na dr Eris, Dermice, a najlepsza marka z jaką tu się spotkałam to Norell. W pakiecie również są wyschnięte lakiery do paznokci, więc oprócz czesnego 500 zł miesięcznie płatnego od września jeszcze musisz sobie kupić cały zestaw kosmetyków, bo od szkolnych można jakigoś trypla złapać!!!! Proponuję zastanowić się czy chcesz wydać przez 3 lata ok. 20.000 zł, stracić mnustwo czasu i nerwów po to aby później za 1.800 zł miesięcznie skrobać cudze pięty!

Pozdrawiam
kasiolka
kasiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 11:21   #124
9bcd8d6a9691606220db279acbf81f81b2ccc931_62ddcef27e2e2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 739
Dot.: Kosmetologia - Studium kosmetyczne

hej wypowiedz dziewczyny wyzej mnie troche przerazizla... zwlaszcza kwota...:O:O
ale mniejsza: jakie przedmmioty trzeba zdawac na maturze? podobnoo biologie i chemie a z bioli nie jestem za dobra i czy mozna bez zdania z niej matury dostac sie na kosmetologie... no i jaki przedmiot musi byc rozszerzony?
9bcd8d6a9691606220db279acbf81f81b2ccc931_62ddcef27e2e2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 00:08   #125
kasiolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 6
Dot.: Kosmetologia - Studium kosmetyczne

Nie istotne jest jaki przedmiot bedziesz zdawać na maturze!!! Ważne żebyś zapłaciła wpisowe 500 zl, za wyprawke kolejne 500 zl i przez 10 m-cy kolejne po 500 zl. Na start 1500zl i jesteś studentką!!!!!!!!!!! Takie to są właśnie studia!!!!!!!!!!!!!!!!!! Płacisz i jesteś, za I-szą poprawkę egzaminu 60 zł, za drugą 120 zł i ciągle jesteś!!!!! Proponuję bardzo mocno się zastanowić!!! To jest szajs jakich mało!!!! Chyba że masz na zbyciu 300.000 zł żeby otworzyć własny gabinet i zatrudnic do czarnej roboty ludzi ( a propos z tej uczelni !!!!!!!!!!!!!!) !!!!!!!!!!!
Polecam gorąco przejrzec inne kierunki studiów! Przede wszystkim lepiej płatne!
kasiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 00:28   #126
kasiolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 6
Dot.: Kosmetologia - Studium kosmetyczne

Zależy w którym, ale ogólnie masakra!!!!!!!!!!!!!! Jeżeli po pierwszych dwóch miesiacach będziesz miała dość zrezygnuj! Nie ciągnij tej paranoi tak długo jak ja!!! Każdego dnia budzę się z przeświadczeniem, że wyciełam sobie z życia 3 lata poświęcając temu badziewiu 3 lata!!! Zero wakacji, zero weekendów i zero spotkań z przyjaciółmi, bo albo musisz kuć anatomię, albo histologię, albo kosmetologię albo najwiekszą kobyłę chemię!!! a na 3-cim roku jeszcze dojdzie Ci bardzo potrzebny przedmiot jakim jest ekonomia!!!!!!!!!!!!!!!!! Debilizm!!!!!!!!!!!!!! Zapomnij o tym przekletym kierunku studiów, zwłaszcza że będziesz po nim posługaczką ludu czyli malowanie paznokci i skrobanie pięt paniom , które nie znają słowa pielęgnacja codzienna!!!!!!!!! A chemia którą będziesz ryć przez 2 lata do niczego nie będzie Ci potrzebna!!!!!!!!!! Być może ktoś powie że mam kryzys 3-ciego roku, ale z ręką na sercu nikomu nie życze tej katorgi w perspektywie do wykonywanego zawodu. Dzięki Bogu ja go nie wykonuję na codzień i zdecydowałam się tylko na te studia ze wzgledu na to, że mój mąż chce mi otworzyć gabinet. Ale w tej chwili powiem Wam że nic nigdy mnie nie przekona do wykonywania tego zawodu ( to jest brudny zawód mechanika)!!!!!!!!!! Nie myślcie że jestem rozkapryszoną primadonną, pracuję zawodowo, ale umysłowo i zarabiam 6 razy wiecej niż bym zaczęła wykonywać ten zawód!!!!!!!!!!!! Zastanówcie się bardzo mocno czego pragniecie w życiu!!!!!!!!!! Ja wolę leżeć i pachniec jak powiedziała Marlin Monroe na tym fotelu u jakiejś kosmetyczki niż obsługiwać jakąś Panią na niej leżącą!!!!!!!!!!
Pozdawiam
kasiolka
kasiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 00:43   #127
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Kosmetologia - Studium kosmetyczne

Kasiolka, jestem w lekkim szoku po przeczytaniu Twoich wypowiedzi

sama studiuję kosmetologię.

chyba bylas swiadoma, ze kosmetologia to nie studium kosmetyczne i podstawe przyrodnicza (biologia-chemia-fizyka) musisz opanowac. w ogole nie wyobrazam sobie jak mozna swiadomie wybrac ten kierunek jezeli interesuje nas wylacznie praca w gabinecie, lepiej isc do studium.

kosmetologia wbrew powszechnej opinii to nie sa banalne studia, trzeba poswiecic im troche czasu i uwagi na przedmioty kierunkowe, opanowac wiedze teoretyczna, w koncu to sa studia wyzsze, tak jest (chyba) na kazdym kierunku-nie uczysz sie tylko rzeczy, ktore wykorzystasz bezposrednio w pracy z klientem.

a co do reszty Twojej wypowiedzi: rozumiem Cie prawie w 100%. ja tez nie chce pracowac w gabinecie jako kosmetyczka, tylko, ze chyba od poczatku tego nie chcialam gdyby tak bylo-poszlabym do studium, nie tracilabym czasu na 3-letnie studia, ktore i tak przygotowuja gorzej jezeli chodzi o praktyke zawodowa. z moich obserwacji wynika, ze absolwentki studium sa lepiej przygotowane, maja zwyczajnie duuuzo wiecej godzin praktycznych niz studentki kosmetologii.

po prostu to trzeba lubic, znam kosmetyczki pracujace od lat, z wielka pasja, ktore zwyczajnie kochaja swoj zawod.

ja tej pracy sie nie brzydze, lubie pracowac z ludzmi i nie mam wielkich oporow przed dotykaniem ich. ale zwyczajnie ciagnie mnie do teoretycznej strony kosmetyki, chemii kosmetycznej, farmakologii itd
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-30, 19:15   #128
asiczka337
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 11
Dot.: Bezpłatne kursy w woj.zachodniopomorskim(ko smetyka,fryzjer,makjaż,pa znokcie i

Czy są organizowane jakieś kursy dla osób z woj.pomorskiego?
asiczka337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 20:53   #129
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: zawód-kosmetyczka

naprawdę kosmetyczki tak mało zarabiają ??? a kosmetolog ile zarabia?? bo to chyba jest różnica czy nie ma żadnej ? nadal nie rozumiem czym to się różni bo często w ogłoszeniach piszą że szukają tego lub tego
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 12:35   #130
kasia911122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1
Dot.: Kosmetologia - Studium kosmetyczne

mam pytanie planuje studiować kosmetologie w Poznaniu na AM,ponieważ na prywatną szkołę mnie nie stać ;/ wymagana jest matura z biologi i chemii (oba na poziomie podstawowym) czy jeżeli zdam jeden z tych przedmiotów na poziomie rozszerzonym to dostane jakieś punkty??i tak muszę zdać jakiś na rozszerzeniu...
kasia911122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 11:14   #131
karolina2008
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 96
Dot.: Bezpłatne kursy w woj.zachodniopomorskim(ko smetyka,fryzjer,makjaż,pa znokcie i

Cytat:
Napisane przez Beata Pokaż wiadomość
Uwaga dziewczyny z woj. zachodniopomorskiego oraz miejscowości przylegających do woj.zachodniopomorskiego !

Jeśli jesteś osobą bezrobotną , zarejestrowaną w Urzędzie Pracy zgłoś się do swojego urzędu z prośbą o skierowanie na kurs do Studia Urody Beaty Krajnik. Na kursy przyjmowane są zarówno kobiety jak i mężczyźni.
W Studio Urody od ponad dwóch lat odbywają się różnego rodzaju kursy związane z kosmetyką, makijażem, fryzjerstwem itp.
Obecnie jest możliwość otrzymania skierowania na kurs z Urzędu Pracy. Z takiej szansy skorzystało już wiele osób i wiele z nich realizuje już swoje marzenia.
Kursy aktywizujące dla osób bezrobotnych już trwają!
Kursy, które organizujemy w Studio Urody prowadzone są w komfortowych warunkach, w bardzo małych grupach 2-4 osób. Kurs można rozpocząć w każdej chwili.
Osoby spoza Szczecina mają możliwość starania się o sfinansowanie noclegów.


Dostępne kursy:
  • Kosmetyka Stosowana Poziom I
  • Kosmetyka Stosowana Poziom II (tylko dla osób, które ukończą poziom I )
  • Odnowa Biologiczna i Pielęgnacja Ciała
  • Stylizacja Paznokci – manicure, pedicure, żel UV, akryl, fiberglass
  • Manicure - Pedicure
  • Pedicure leczniczy
  • Pedicure kosmetyczny
  • Fryzjerstwo nowoczesne
  • Makijaż profesjonalny
  • Masaż klasyczny poziom I
  • Masaż Shiatsu
  • Refleksologia stóp
  • Terapie Naturalne - Świece HOPI ,Konchy, Moksa
  • Masaż Gorącymi Kamieniami
  • Makijaż permanentny (wkrótce)
Zainteresowane osoby ze Szczecina i woj. zachodniopomorskiego , oraz z części woj. lubuskiego i pomorskiego zapraszam po więcej informacji na adres
beata.krajnik@ocean-urody.pl
a orientujesz sie moze czy w innych miejscowosciach tez sa takie kursy??chciałabym podniesc swoje kwalifikacje nim otworze swój salon jednak kazde szkolenie dosc duzo kosztuje i jeszcze dojazdy noclegi itp..
karolina2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-02, 19:55   #132
Wena90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 1 620
Dot.: zawód-kosmetyczka

Odświeżam temat.
Od zawsze chciałam być kosmetyczką. Ale wiele osób mnie nastraszyło, że po studium nie znajdę pracy i, że wyższe to wyższe. No to ambitnie stwierdziłam, pójdę na kosmetologię. Dużo tym czytałam, interesowałam się, wiedziałam, że rodzina będzie dumna. Teraz piszę maturę.
Im bliżej mojej przyszłości i im więcej czytam tym większe mam wątpliwości. Rzadko można spotkać tyle ogłoszeń "poszukuję kosmetologa" co kosmetyczki. Spójrzmy prawdzie w oczy... Nasz kraj jest delikatnie mówiąc nienormalny... Często ludzie z wyższym wykształceniem godzą się na niższe stawki i nawet nie wychylają się, ze swoim papierem ukończenia szkoły wyższej, bo boją się, że ich nie przyjmą. W takim razie po co to? ;/
Studia kosmetologiczne są cholernie drogie i cholernie trudne. A do tego jest bardzo mało praktyk. Pisze wszędzie, że to bardzo przyszłościowy zawód, dobrze płatny... Tak dobrze, o ile pracujesz w laboratorium! Większość pracuje w salonach za 1500 zł! A semestr studiów wynosi 2500 zł do tego koszty dojazdu i inne ukryte koszty jak to bywa... i już wychodzi ponad 3 tysiaki za semestr. Opłaca się? Ja jestem w kropce, mam ambicje na wyższe wykształcenie, ale jestem przerażona tym co się dzieje!! Wychodzi na to, że nie opłaca się kompletnie mieć w tym kraju ambicje! I już nie wiem co mam robić... strasznie mnie to męczy
Wena90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 23:44   #133
Patri89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: zawód-kosmetyczka

Witam!
Zastanawiam sie na kierunkiem - kosmetologia (studia licencjackie) na Gornoslaskiej Wyzszej Szkole Handlowej w Katowicach. Czy uwazacie Drogie Wizazystki, ze lepiej pojsc np. na jakies kursy czy do szkoly policealnej anizeli na Wyzsza Uczelnie? No wlasnie... i czy po studiach tez "trzeba" jezdzic na kursy? Prosze o odpowiedz! I co uwazacie o tej szkole? Moze ktoras z Was ukonczyla ja? Pozdrawiam serdecznie!
Patri89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 10:00   #134
cierra
Raczkowanie
 
Avatar cierra
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 375
Dot.: zawód-kosmetyczka

witam ja bardzo proszę o radę: otóż 5 lat temu ukończyłam studium kosmetyczne, niestety nie mogłam iść na staż, choć miałam propozycje, w tym świetna Pani kosmetyczna która nas uczyła teorii i praktyki również chciala żebym miala u niej staż, lecz ze wzgledu na to by nie utracić renty poszlam na studia pedagogiczne (jesienia bronie tytul mgr.) Teraz zastanawiam się czy jest sens wrocić do "korzeni" i zostać kosmetyczką, ukończyć kurs stylizacji i przedłużania paznokci i szukać pracy w tym zawodzie? Czy jest w ogole szansą ze ktoś się mną zainteresuje zważywszy na tak długą przerwę?
__________________
od 10.02.2007 jesteśmy razem
od 04.03.2011 zaręczeni

„Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził”
cierra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 16:01   #135
blondi19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 159
GG do blondi19
Dot.: Bezpłatne kursy w woj.zachodniopomorskim(ko smetyka,fryzjer,makjaż,pa znokcie i

Cytat:
Napisane przez karolina2008 Pokaż wiadomość
a orientujesz sie moze czy w innych miejscowosciach tez sa takie kursy??chciałabym podniesc swoje kwalifikacje nim otworze swój salon jednak kazde szkolenie dosc duzo kosztuje i jeszcze dojazdy noclegi itp..

czy nadal to jest aktualne?
__________________
Bo ja wiem kim jestem i nikt nie musi mi tego mówić. !!!

I żyli długo i... ciii.. ! Ty nie jestes z tej bajki ksieżniczko!



blondi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 22:09   #136
elliz76
Raczkowanie
 
Avatar elliz76
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Moj swiat
Wiadomości: 310
Dot.: Bezpłatne kursy w woj.zachodniopomorskim(ko smetyka,fryzjer,makjaż,pa znokcie i

Witam Pani Beato
Mam pytanie: Czy w tym roku bedzie moze jeszcze realizowany kurs kompleksowy :KOSMETYKA, MASAŻ CIAŁA, STYLIZACJA PAZNOKCI I MAKIJAŻ z tym,ze dla osob zarejestrowanych w PUP w Szczecinie?.Bylabym ogromnie zainteresowana takim kompleksowym kursem
Moze byc bez stylizacji paznokci,bo taki juz posiadam.A w zamian moze byc jakis inny z tej dziedziny
PUP realizuja az tak drogie kursy?Jestem zdziwiona,bo mi powiedziano,ze tylko jeden mozna i to raczej do kwoty max.1800 zl.A drozsze w sumie sa z marszu odzucane i nie ma szans na takie drogie.
Prosze o szczegoly uczestnictwa i wyjasnienie jakie kryteria trzeba spelniac.A takze procedure jak uzyskac taki kurs,bo ja od w sumie roku nie moge zadnego od nich wydebic

Dziekuje z gory za odpowiedz
Pozdrawiam
__________________
Moj pazurkowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=195732

WZORKOWNIA-Hafty,szydelko
http://picasaweb.google.pl/elliz76


elliz76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 18:49   #137
Penelopa47
Raczkowanie
 
Avatar Penelopa47
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 391
Dot.: Bezpłatne kursy w woj.zachodniopomorskim(ko smetyka,fryzjer,makjaż,pa znokcie i

Ja dziś pytałam w PUP o możliwość sfinansowania takiego kursu przez nich..No.. może nie dokładnie takiego, ale podobnego..Bez problemu coś takiego sfinansują, łącznie z dojazdem i pobytem..Nie przyszło mi tylko do głowy żeby zapytać do jakiej kwoty..Ale jutro się tam wybieram i napewno dopytam się..Pytałam też o to czy taki kurs można odbyć indywidualnie i niekoniecznie w woj. w którym się mieszka..Pani powiedziała że tak i że wtedy dogadują się bezpośrednio z podmiotem gospodarczym , który ten kurs będzie przeprowadzał..więc chyba nie jest źle..
Penelopa47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 10:24   #138
Penelopa47
Raczkowanie
 
Avatar Penelopa47
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 391
Dot.: zawód-kosmetyczka

Podnoszę ten upadły wątek..dziewczyny nie załamujcie mnie swoim brakiem wiary w marzenia i w umięjętności które posiadacie! Tak nie wolno!Trzeba tylko strasznie dużo pracować a uwierzcie że sukces sam przyjdzie..
Mieszkam w naprawdę małej miejscowości.(15tys), kosmetyczek jest od groma, a ciągle trzeba czekać tygodniami na jakieś miejsce..Naprawdę..Większ ość to dziewczyny pracujące samodzielnie ,bez pracowników..jeśli nie ma zatrudnienia to same otwierajcie gabinety..
Właśnie ja, mimo wieku(!) chcę taki otworzyć..Pewnie narazie na studia nie pójdę, więc potrzebne są mi namiary na bardzo dobry kurs( z naciskiem na "bardzo dobry")kosmetyki i wizażu..I w tej kwestii liczę na Was..
Nie załamywać więc rąk, i nie myśleć ile zarabia ta czy tamta, tylko brać się do roboty i tworzyć swój własny wizerunek!Bo jak nie to..

Edytowane przez Penelopa47
Czas edycji: 2009-11-08 o 10:25
Penelopa47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 10:00   #139
alllinna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 11
Dot.: Bezpłatne kursy w woj.zachodniopomorskim(ko smetyka,fryzjer,makjaż,pa znokcie i

Polecam kurs fryzjerski u Pani Beaty Krajnik, koleżanka robiła i ma miłe doświadczenia.
alllinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-28, 12:17   #140
Peggys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 80
Dot.: Bezpłatne kursy w woj.zachodniopomorskim(ko smetyka,fryzjer,makjaż,pa znokcie i

Jest tu może jakiś przedział wiekowy?
Peggys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 17:10   #141
Lady Guidette
Zadomowienie
 
Avatar Lady Guidette
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 204
Dot.: Bezpłatne kursy w woj.zachodniopomorskim(ko smetyka,fryzjer,makjaż,pa znokcie i

A ile w ogóle kosztuje taki jeden kurs?
Lady Guidette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 21:16   #142
sylcia698
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6
Question studium kosmetyczne Bydgoszcz

hej
mam problem otoz chce isc na studium kosmetyczne do Bydgoszczy ale nie wiem ktore bedzie najlepsze tzn chodzi mi o sposob nauczania praktyka ktora napewno jest bardzo wazna itp.Bardzo prosze o pomoc
sylcia698 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 06:55   #143
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Bezpłatne kursy w woj.zachodniopomorskim(ko smetyka,fryzjer,makjaż,pa znokcie i

Bardzo zaciekawił mnie ten temat. Dziewczyny powiedzcie mi - czy faktycznie na takim darmowym szkoleniu można czegokolwiek się nauczyć? Zawsze coś darmowego kojarzyło mnie się z czymś bezwartościowym. Angażują się instruktorzy na takich kursach?
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 17:34   #144
sylwusiia1993
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 636
Dot.: Kosmetologia - Studium kosmetyczne

Czy pomoże mi ktoś z wyborem studium>?Myślę nad:
Studium Beaty Mydłowskiej(Warszawa)
Studium Barbary Jaroszewskiej(warszawa)
centrum Kształcenia Maestra(Gdynia)
Plan mam taki żeby po studium szukać pracy w zawodzie i robić zaocznie studia kosmetologi ponieważ chciałabym założyć za pare lat własny salon.
Z góry dzięki za rady po którym studium byłoby najlepiej Jeśli ktoś z was chodził lub może koleżanki wasze.
Ponieważ za rok muszę coś wybrać i zastanawiam się jeszcze czy studia czy studiam.Zależy jak wypadne jeszcze na maturze
sylwusiia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 21:35   #145
Gwiazdkaaaa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7
Technik Usług Kosmetycznych PROJEKTY !!

Hej mam do was pytanko odnośnie napisania projektu do konkretnego zabiegu a mianowicie:

"Do gabinetu kosmetycznego zglosil sie 16letni Adam. Na jego twarzy widac liczne naskorniki otwarte i zamkniete. Skora z nasilonym lojotokiem. Zostal on skierowany przez dermatologa na zabieg leczniczo-pielegnacyjny skory tradzikowej do naszego gabinetu. Uprawia sport, gra w pilke reczna. Zaproponuj projekt realizacji prac zwiazanych z wykonaniem zabiegu leczniczo-pielegnacyjnego oraz pielegnacje domową wraz z suplementacja."

Pomoze ktoś??
Gwiazdkaaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 00:42   #146
madziulka085
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1
Dot.: zawód-kosmetyczka

Witam wszystich bardzo serdecznie

chcialam dodac tutaj pare slöw do tematu "zarobki kosmetyczki"

od roku czasu jestem Kosmetyczka i pracuje w Niemczech.
zrobilam kurs w jeden rok na kosmetyczke poczym dostalam dyplom i certyfikat .
Teraz zarabiam 1400 Euro miesiecznie czyli okolo 5600 zlotych .

Bylambym wdzieczna gdyby ktos napisal ile w tym zawodzie zarabiaja kosmetyczki w polsce ??

z göry dzieki
madziulka085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 19:06   #147
Mema
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3
GG do Mema
Dot.: Bezpłatne kursy w woj.zachodniopomorskim(ko smetyka,fryzjer,makjaż,pa znokcie i

Czy te kursy są jeszcze aktualne? Byłam w urzędzie pracy i powiedzieli że nie mają pieniędzy na finansowanie kursów, czy z Panią maja jakąś indywidualną umowę?
Mema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 12:42   #148
patriszka
Raczkowanie
 
Avatar patriszka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 46
Zawód kosmetyczki/ kosmetologa. Cieszy czy nie?

Do założenia tego wątku, zainspirował mnie inny o podobnej tematyce, gdzie także się wypowiadałam, jednak myślę, że tutaj może mieć to większy odzew.

Ostatnio zastanawiam się czy zawód kosmetologa/ kosmetyczki potrafi naprawdę cieszyć i przynieść satysfakcję ( nie tylko finansową !)
Skończyłam studia, jestem licencjonowanym kosmetologiem, póki co bezrobotnym. Sprawa wyglada tak, że wszędzie potrzebują ludzi z doświadczeniem, ale gdzie go zdobyć?
Co więcej, stawka jaka jest oferowana przez właścicieli salonów, jest wyjątkowo mała i nie satysfakcjonująca. Nie starczy na pewno na samodzielne utrzymanie sie, o przyjemnościach nie wspomnę.

I ostatnia kwestia, dla mnie bardzo znacząca. Zauwazyłam, że zawód kosmetologa/ kosmetyczki jest uważany za mało ambitny a osoby pracujące w zawodzie, jako ,, panie od paznokci'', którym nie chciało się studiować czegoś ,,poważniejszego''. Niestety, sama zaczynam się zniechęcać, kiedy to słyszę, że zawód kosmetyczki skupia się na nakładaniu maseczek, malowaniu i robieniu tipsów.
Jest to przykre, że profesja ta cieszy się tak małym uznaniem i wynagrodzeniem.

Zapraszam do udziału w dyskusji wszystkich kosmetologów, kosmetyczki, studentki

Pozdrawiam.
patriszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 18:05   #149
patriszka
Raczkowanie
 
Avatar patriszka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 46
Dot.: zawód-kosmetyczka

Jest wątek tutaj na forum na temat zarobków w zawodzie kosmetyczki/ kosmetologa. Nie pracuję w zawodzie, ale z tego co słyszałam jest bardzo marnie. Od 800 zł do 2.000. Niestety, zawód ten stał się nie tyle mało opłacalny co nie opłacalny.
patriszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 22:09   #150
gooniek
Zakorzenienie
 
Avatar gooniek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 716
Dot.: Zawód kosmetyczki/ kosmetologa. Cieszy czy nie?

studiuje kosmetologię, jestem na 3 semestrze i też zastanawiam się czy po studiach znajdę pracę w swoim zawodzie, wszędzie chcą doświadczenia.. tylko gdzie je zdobyć?
nawet na praktykach w salonach nie robi się nic innego niż sprzątanie i dezynfekowanie narzędzi.

no zobaczymy jak to będzie..

moim małym marzeniem jednak jest praca przy produkcji kosmetyków, tylko ciekawe jak będzie ze znalezieniem takiej pracy.

pozdrawiam
__________________

studiuję kosmetologię już ostatni rok
kocham swojego ukochanego!

8 grudnia 2008

www.goniaroniaa.blogspot. com
gooniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-20 11:19:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:45.