Sklejajace sie wlosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-27, 17:50   #1
rr11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1

sklejanie włosów


Witam,
co prawda nie jestem kobietą, ale na tym forum jest chyba najwięcej profesjonalistów mogących mi doradzić.

Jestem facetem i mam dłuższe włosy.

Rano je myję, suszę itd., wyglądają ok. Po 2-3 godzinach jednak potrafią stracić objętość, puszystość, posklejać się i wyglądać tragicznie.

Jeszcze gorzej działa na nie wiatr - wystarczą 2 minuty(!) na wietrze, aby wyglądały na posklejane i przetłuszczone. Dopiero gdy potem 'przejadę' sobię po nich palcami i porozklejam, wracają do takiego wyglądu jak powinny.

Jak można na to poradzić?
Bardzo proszę o pomoc.
rr11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 19:52   #2
Maylina
Rozeznanie
 
Avatar Maylina
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 687
Dot.: sklejanie włosów

Szczerze?Nie wiem jak temu zaradzić ,ale mam prawie to samo.
Sklejają się,są jakby nie rozczesane ..strasznie mnie to denerwuje ale pomysłu jak temu zaradzić ,to jeszcze nie wymyśliłam
Maylina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 19:55   #3
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Dot.: sklejanie włosów

Mialam identycznie przy dlugich...
Moze je "wysuszyc" szmponem do przetluszcajacych i wyprostowac?? Mnie to tyci pomagalo
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 13:43   #4
Shiruki
Raczkowanie
 
Avatar Shiruki
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śrem
Wiadomości: 84
Dot.: sklejanie włosów

Włosy przetłuszczające się trzeba 'uspokoić' delikatnymi szamponami bez SLSów a nie jeszcze dodatkowo im dowalać mocne szampony To tak jak z przetłuszczającą się cerą, jak się ją przesusza silnymi środkami to skóra produkuje jeszcze więcej sebum żeby ją nawilżyć i w ten sposób tłuści się jeszcze bardziej. I powstaje takie błędne koło. Przy przejściu na delikatne szampony z początku może się wydawać, że jest gorzej, bo skóra się musi przestawić, ale kiedy się już uspokoi powinno być elegancko
__________________
...::: Dream as if you live forever, Live as if you gonna die today :::...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
...::: Who knows what miracles you can achieve
When you believe~ :::...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~

Shiruki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 16:48   #5
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: sklejanie włosów

pewnie masz cieniutkie włosy skoro się kleją do siebie. może warto obciąć, bo niestety mężczyzna z długimi cienkim włosami, które wyglądają na tłuste nie wygląda atrakcyjnie.
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 19:07   #6
tamudo2000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5
Sklejające się włosy

witam,mam wlosy które bardzo łatwo się układają ,i mam je z reguły proste,ale po pewnym czasie np,po bieganiu włosy sie sklejają i lekko kręcą.Jest na to jakaś rada>może używać jakiegoś lakieru?
tamudo2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 20:37   #7
marta_08
Przyczajenie
 
Avatar marta_08
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14
Dot.: Sklejające się włosy

też mam taki problem, niestety nie wiem co Ci poradzić.. moje się właśnie sklejają w strąki mimo że nie są tłuste i dzieje się to na wietrze. wszystko jest dobrze jeśli siedzę tam gdzie nie ma wiatru...:<
marta_08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-25, 13:48   #8
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: Sklejające się włosy

mnie się strąki robią nawet świeżo po myciu jak w domu jestem i nic nie robię, a na wietrze to już szczególnie... lakier pomaga jedynie na grzywkę, bo reszta włosów wtedy wygląda strasznie sztywno i sztucznie bo już tego próbowałam
dla mnie to jest problem nie do rozwiązania
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 14:51   #9
cyanid
Raczkowanie
 
Avatar cyanid
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 127
Dot.: Sklejające się włosy

Też mam ten typ włosów, też mi się kiedyś od razu w strąki zlepialy, ale odkąd zaczęłaś o nie dbać i się zagęściły dzięki wcierkom to problem zniknął. A przed wyjsciem z domu po prostu przechylam glowe do przodu, pryskam lakierem i są okej całe dzień
cyanid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 15:48   #10
Hebka25
Raczkowanie
 
Avatar Hebka25
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: góry świętokrzyskie
Wiadomości: 98
Dot.: Sklejające się włosy

Ja również mam ten problem zaraz po umyciu włosów jest w miarę ok ale po 1 dniu (nie będę myła włosów codziennie) są nieestetycznie posklejane. Trzeba je co chwilę rozczesywać ale to pomaga na krótko. Dodam jeszcze tylko że mam półdługie włoski.
__________________
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...
Hebka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 16:01   #11
MICHIRI
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 4
Sklejajace sie wlosy

Witajcie
Od zawsze moje wlosy byly cienkie i puszyste, ale to nigdy nie stanowilo to dla mnie problemu, musze myc je codziennie bo bardzo szybko mi sie przetluszczaja i zadne szampony mi nie pomagaja, ale to nie o tym chcialam powiedziec. Nie dawno zcielam wlosy. Z jednej strony na krotko, a z drugiej sa dluzsze, wiec nie mam mozliwosci zebrania ich w kitke lub koczek. Gdy mam je rozpuszczone na poczatku zaraz po rozczesaniu jest dobrze, lecz po chwili zaczynaja skleja sie w takie okropne pasemka. Nie chodzi o to, ze za rzadko je czesze. Nie moge caly szas ich rozczesywac. Na spacerach z przyjaciulmi wygladam jak mop. Moje kolezanki caly dzien moga wlosow nie rozczesywac i tak wygladaja wspaniale. Moze to przez to, ze sa tak cienkie. Mam tego dosc i nie wiem jak temu zaradzic. Wyglada to kropnie. Znacie moze jakies preparaty lub sposoby jak sobie z tym poradzic. Szczerze dziekuje za odpowiedzi.

Edytowane przez MICHIRI
Czas edycji: 2012-04-24 o 15:05
MICHIRI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-22, 12:14   #12
sonida
Raczkowanie
 
Avatar sonida
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 68
Dot.: Sklejajace sie wlosy

mialam ten sam problem, poszperalam troche i dowiedzialam sie, ze mogly nadbudowac mi sie silikony umylam pare razy wlosy najzwyklejszym szamponem (bez silikonow, z sls) i problem sie zmniejszyl
__________________
Walki o piękne włosy ciag dalszy

Wybrałam figlarną Sugar Baby!
sonida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 15:49   #13
amandaa_16
Raczkowanie
 
Avatar amandaa_16
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Zachodniopomorskie ;)
Wiadomości: 71
GG do amandaa_16
Dot.: Sklejajace sie wlosy

Może spróbuj dłużej płukać wodą ? możliwe jest że spłukujesz nie dokładnie szampon.
amandaa_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 21:03   #14
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Sklejajace sie wlosy

Cytat:
Napisane przez MICHIRI Pokaż wiadomość
Witajcie
Od zawsze moje wlosy byly cienkie i puszyste, ale to nigdy nie stanowilo to dla mnie problemu, musze myc je codziennie bo bardzo szybko mi sie przetluszczaja i zadne szampony mi nie pomagaja, ale to nie o tym chcialam powiedziec. Nie dawno zcielam wlosy. Z jednej strony na krotko, a z drugiej sa dluzsze, wiec nie mam mozliwosci zebrania ich w kitke lub koczek. Gdy mam je rozpuszczone na poczatku zaraz po rozczesaniu jest dobrze, lecz po chwili zaczynaja skleja sie w takie okropne pasemka. Nie chodzi o to, ze za rzadko je czesze. Nie moge caly szas ich rozczesywac. Na spacerach z przyjaciulmi wygladam jak mop. Moje kolezanki caly dzien moga wlosow nie rozczesywac i tak wygladaja wspaniale. Moze to przez to, ze sa tak cienkie. Mamtego dosc i nie wiem jak temu zaradzic. Wyglada to kropnie. Znacie moze jakies preparaty lub sposoby jak sobie z tym poradzic. Szczerze dziekuje za odpowiedzi.

Oczyść włosy z silikonów, bo pewnie się nadbudowały. Jest na ten temat mnóstwo wątkow i wiadomości na wizażu. Poszperaj nieco, a na pewno wszystkiego się dowiesz.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 14:49   #15
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: Sklejajace sie wlosy

też mam cienkie włosy i szybko przetłuszczającą się skórę głowy, a używam kosmetyków bez silikonów od paru miesięcy i dalej mi się włosy w strąki robią szybko, więc niekoniecznie to przez to...
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 14:59   #16
MICHIRI
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 4
Dot.: Sklejajace sie wlosy

Bardzo dziekuje za pomoc. Poszukam nowego szamponu i postaram sie znalezc cos odpowiedniego.
MICHIRI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 17:55   #17
Ania09121983
Zadomowienie
 
Avatar Ania09121983
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 751
Dot.: Sklejajace sie wlosy

miałam kiedys ten sam problem,
zmniejszyłam ilosc silikonów i włosy nie zbijaja sie już tak szybko w takie kolonie
__________________


"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Ania09121983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:38.