Aparaty ortodontyczne cz. XII - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-19, 18:14   #3271
mivol
Rozeznanie
 
Avatar mivol
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 838
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Ja piaskowałam i wszystko było ok, byle nie za często
mivol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 19:56   #3272
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Hiver Pokaż wiadomość
Podobno można piaskować w aparacie - tak gdzieś czytałam. Sama muszę zapytać orto.

A co do irygatora też zastanawiam się nad kupnem, bo używanie nitki strasznie mnie denerwuje Myślę nad modelem Waterpik W450 - taki bezprzewodowy, nie chciałabym mieć takiego z osobnym pojemnikiem na wodę, bo nie mam tego gdzie postawić. Przegrzebałam internet i podobno warty kupna - kosztuje około 220 złotych na Allegro.
Cześć Dziewczyny,

Ja mam Waterpika z wieloma końcówkami, kupiłam na Allegro za 300 zł. Jestem bardzo zadowolona. Znajomi mają ten turystyczny i też jest ok. Ogólnie bardzo polecam irygator.

Dziewczyny mam do Was pytanie. We wtorek miałam zakładany aparat na dół i od aparatu mam poranioną wewnętrzną stronę policzka> Przypomniało mi się później, że wcześniej dostałam od oto wosk.
Czy możecie coś polecić, aby się rana szybciej goiła?
__________________
Życie bez glutenu.
Zapraszam: https://www.instagram.com/megip1/
Zapisz
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 20:32   #3273
on_na
Raczkowanie
 
Avatar on_na
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 127
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Hiver Pokaż wiadomość
Podobno można piaskować w aparacie - tak gdzieś czytałam. Sama muszę zapytać orto.

A co do irygatora też zastanawiam się nad kupnem, bo używanie nitki strasznie mnie denerwuje Myślę nad modelem Waterpik W450 - taki bezprzewodowy, nie chciałabym mieć takiego z osobnym pojemnikiem na wodę, bo nie mam tego gdzie postawić. Przegrzebałam internet i podobno warty kupna - kosztuje około 220 złotych na Allegro.
Waterpik ma dobre opinie i jakość porównywalną do np. Oral B za o wiele niższą cenę.
A ja myślę nad Waterjetem który ma tę zaletę ze jest po prostu najtańszy:
http://allegro.pl/irygator-dentystyc...546072271.html

Chyba że sobie na razie dam spokój i potrenuję z nićmi i wyciorkami, a potem pomyślę nad Waterpikiem. Aparat to spory jednorazowy wydatek, nie wszystko na raz

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:05 ----------

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,

Ja mam Waterpika z wieloma końcówkami, kupiłam na Allegro za 300 zł. Jestem bardzo zadowolona. Znajomi mają ten turystyczny i też jest ok. Ogólnie bardzo polecam irygator.

Dziewczyny mam do Was pytanie. We wtorek miałam zakładany aparat na dół i od aparatu mam poranioną wewnętrzną stronę policzka> Przypomniało mi się później, że wcześniej dostałam od oto wosk.
Czy możecie coś polecić, aby się rana szybciej goiła?
Od koleżanki ex-aparatki wiem że najlepsze są żele dla ząbkujących dzieci, ale w praktyce jeszcze nie stosowałam
__________________
Bądź pozdrowi_onn_a

Aparatka:
Góra 24.08.2012
Dół 7.09.2012
on_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 20:36   #3274
paolaa07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 30
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

[QUOTE=on_na;35967751]Jak byłam u orto to nic nie mówiła o separacji a raczej konkretna jest i dokładna, więc może obejdzie się bez?
Heh, nic nie mów, dochodzę do siebie po ósemce, dziś jest pierwszy dzień bez bólu po 8 dniach, cieszę się jak nie wiem, od razu wrócił mi humor )[COLOR="Silver"]

Ja nie miałam separacji przez założeniem aparatu więc może się odbyć bez
paolaa07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 20:36   #3275
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,

Ja mam Waterpika z wieloma końcówkami, kupiłam na Allegro za 300 zł. Jestem bardzo zadowolona. Znajomi mają ten turystyczny i też jest ok. Ogólnie bardzo polecam irygator.

Dziewczyny mam do Was pytanie. We wtorek miałam zakładany aparat na dół i od aparatu mam poranioną wewnętrzną stronę policzka> Przypomniało mi się później, że wcześniej dostałam od oto wosk.
Czy możecie coś polecić, aby się rana szybciej goiła?
Płukanie szałwią albo rumiankiem
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 20:51   #3276
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez juva Pokaż wiadomość
Co do barwienia to jest tragedia. Nie wiem już jak mam czyścić te zębiska! Rzuciłam palenie i myślałam, że to pomoże przy likwidowaniu odbarwień, ale okazało się, że głównym winowajca jest herbata i to zielona! Mam chyba wszystko co możliwe i pomocne w czyszczeniu zadrutowanych ząbków, a nic to nie daje i zastanawiam się nad piaskowaniem powoli.
A Wy piaskujecie ząbki? I jak często? Z tego co u siebie widzę to by się przydało z raz na kwartał, ale boję się, że to za często
Ja raz piaskowałam i osady bardzo ładnie się doczyściły. Myślę, że raz na pół roku jest optymalnie, bo za często nie można piaskować.

Cytat:
Napisane przez paulina18021995 Pokaż wiadomość
juva, też mam osad od herbaty, ale tylko na dolnych. nie robię z tym nic, bo niedługo ściągam i zawsze jak myślałam żeby się wybrać do dentysty to nie miałam czasu bo nauka i jakoś tak wyszło
Ja też mam osad głównie na dolnych zębach, najgorzej wyglądają jedynki i dwójki. Na górnych mniej się osadza.

Cytat:
Napisane przez on_na Pokaż wiadomość
Zielona herbata? A myślałam że już nic mnie nie zdziwi Bardziej stawiałam na herbatę taką zwykłą i przyprawy (curry itp) i czerwone warzywa i owoce.
juva jednak robię aparat z porcelanowymi zamkami 3-3.
Niestety od zwykłej herbaty też się przebarwiają
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 21:01   #3277
dtka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 46
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez on_na Pokaż wiadomość
Co do piaskowania spytaj dentystki, nawet nie wiedziałam że można piaskować w aparacie?
I ostatnie pytanie, używa(ła) któraś z Was irygatora zamiast nici i wyciorków?
Koleżanka powiedziała mi że irygator to bardzo fajna ale droga rzecz - 300 zł, a na allegro znalazłam za 100 i tak się zastanawiam.
Piaskowanie robię raz na kilka miesięcy. Asystentka ściąga mi druty, idę do pokoju obok gdzie higienistka robi piaskowanie i skaling. Potem wracam na fotel orto gdzie mam normalną wizytę, nowe łuki, ligatury itd.

Mam irygator Waterpik ten turystyczny i jest extra. Mąż (bez aparatu) mi nawet podkrada... Zrobił test: umył zęby najdokładniej jak umiał a na koniec użył irygatora. Był w takim szoku ile resztek jeszcze wypłukało, że od tamtej pory to jego ulubione urządzenie.
Tu kupiłam http://www.vitasense.pl/pl/p/WATERPI...4-koncowki/902
dtka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-19, 21:02   #3278
paulina18021995
Zakorzenienie
 
Avatar paulina18021995
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 5 398
GG do paulina18021995
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Irish184, ja widzę też, że jak np mam jakiś element górny zasłonięty drutami (łańcuszkiem metalowym) to też tam mam osad (widoczny po zdjęciu łańcuszka) ale dość szybko znika
__________________
góra: 9.06.2010r.
dół: 22.09.2010r.
http://aparat-orto.blog.onet.pl

"Wierz w siebie, wiara czyni cuda, wielu się nie udało, ale Tobie się uda..."
/Drużyna Mistrzów - RDW, RPS, Dobrzan - "Wierz w Siebie"/
paulina18021995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 07:58   #3279
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość

Dziewczyny mam do Was pytanie. We wtorek miałam zakładany aparat na dół i od aparatu mam poranioną wewnętrzną stronę policzka> Przypomniało mi się później, że wcześniej dostałam od oto wosk.
Czy możecie coś polecić, aby się rana szybciej goiła?
Dentosept z apteki. Super sprawa. I silikon na aparat.

Z tymi przebarwieniami jest faktycznie ciężko. Wcześniej nie miałam takich problemów z domyciem zębów. Ja co kilka dni po dokładnym wyszorowaniu płuczę rozcieńczoną wodą utlenioną. Taki babciny sposób, ale bardzo skuteczny.
Zapomniałam dodać, że kolega od przezroczystego aparatu pije czerwone wino, kawę, pali jak smok... Co kilka miesięcy chodzi na skaling i piaskowanie.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 11:46   #3280
juva
Raczkowanie
 
Avatar juva
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 61
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Ja też używam irygatora właśnie tego wielokońcówkowego i jestem zadowolona chociażby ze względu na to, że bardzo dobrze robi na dziąsła i mniej się boję, że wda się jakaś próchnica. Wyciorki aż tak wszędobylskie nie są
Mam jeszcze problem ze śrubą od Hyraxa, od strony języka nie ma problemu utrzymania w czystości, ale najgorzej jest od strony podniebienia Nie mam pojęcia czym to doczyścić, próbowałam pałeczkami do uszu, ale to gładkie jest dziadostwo i nie spełnia swojej roli. Wyciorek jest za krótki. Będę chyba musiała mojej orto zapytać, może ona coś wymyśli.
__________________
Dumna Aparatka:
Hyrax 2.07.2012 Dół 2.07.2012 Wyciągi 15.07.2012

Piję drożdże! 27.08.
OCM 27.08
Zdrowo się odżywiam 27.08
Dbam o włosy 27.08
juva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 11:52   #3281
imnotsweetnow
Raczkowanie
 
Avatar imnotsweetnow
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 50
Talking Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

tak się wtrącę macie ortodontę pana czy panią ?
__________________
od 28.12.12 aparatka
imnotsweetnow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-20, 12:08   #3282
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez imnotsweetnow Pokaż wiadomość
tak się wtrącę macie ortodontę pana czy panią ?
Panią, niezła laska a propos I też nosiła kiedyś aparat
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 12:28   #3283
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez imnotsweetnow Pokaż wiadomość
tak się wtrącę macie ortodontę pana czy panią ?
panią
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 13:30   #3284
on_na
Raczkowanie
 
Avatar on_na
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 127
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Dentosept z apteki. Super sprawa. I silikon na aparat.

Z tymi przebarwieniami jest faktycznie ciężko. Wcześniej nie miałam takich problemów z domyciem zębów. Ja co kilka dni po dokładnym wyszorowaniu płuczę rozcieńczoną wodą utlenioną. Taki babciny sposób, ale bardzo skuteczny.
Zapomniałam dodać, że kolega od przezroczystego aparatu pije czerwone wino, kawę, pali jak smok... Co kilka miesięcy chodzi na skaling i piaskowanie.
Ciekawy sposób z tą wodą utlenioną - a powedz nie 'żre' Ci jamy ustnej? (pytam serio).
Gadałam dziś z koleżanką od aparatu (metalowego) mówiła że gumki srebrne i nie ma problemu z przebarwianiem, no kurczę kurczę kurcze no co tu wybrać. Tzn chcę_porcelanę na przednie zamki ale jak mam wyglądać gorzej poprzebarwiana niż z metalem to jednak bez sensu.
(Wybaczcie dylematy tutaj ale najbliższe otoczenie już chyba ma mnie dosyć a wiem że tak jak zdecyduję teraz tak będę mieć do końca, czytałam o kimś komu odklejali po miesiącu na żądanie zamki metalowe i przyklejali porcelanę ale to chyba nie o to chodzi żeby sobie zrąbać na amen szkliwo i finanse)

---------- Dopisano o 14:30 ---------- Poprzedni post napisano o 14:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Irish184 Pokaż wiadomość
panią
Panią też.
__________________
Bądź pozdrowi_onn_a

Aparatka:
Góra 24.08.2012
Dół 7.09.2012
on_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 14:17   #3285
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez on_na Pokaż wiadomość
Ciekawy sposób z tą wodą utlenioną - a powedz nie 'żre' Ci jamy ustnej? (pytam serio).
Gadałam dziś z koleżanką od aparatu (metalowego) mówiła że gumki srebrne i nie ma problemu z przebarwianiem, no kurczę kurczę kurcze no co tu wybrać. Tzn chcę_porcelanę na przednie zamki ale jak mam wyglądać gorzej poprzebarwiana niż z metalem to jednak bez sensu.
(Wybaczcie dylematy tutaj ale najbliższe otoczenie już chyba ma mnie dosyć a wiem że tak jak zdecyduję teraz tak będę mieć do końca, czytałam o kimś komu odklejali po miesiącu na żądanie zamki metalowe i przyklejali porcelanę ale to chyba nie o to chodzi żeby sobie zrąbać na amen szkliwo i finanse)

---------- Dopisano o 14:30 ---------- Poprzedni post napisano o 14:30 ----------


Panią też.

Nie żre Rozcieńczam sobie trochę w kubeczku z wodą. Żele wybielające są z H2o2 i nic nikomu nie odpadło

Za takie pieniądze zrobiłabym górę 4-4 b/b o ile nie jesteś palaczem i pijesz kawę z mlekiem
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 15:38   #3286
on_na
Raczkowanie
 
Avatar on_na
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 127
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Nie żre Rozcieńczam sobie trochę w kubeczku z wodą. Żele wybielające są z H2o2 i nic nikomu nie odpadło

Za takie pieniądze zrobiłabym górę 4-4 b/b o ile nie jesteś palaczem i pijesz kawę z mlekiem
Niezły patent, wart zapamiętania
Górę wystarczę że zrobię 3-3, dół 4-4 (mam węższe zęby na dole niż na górze i jak się lekko uśmiechnę to akurat tyle wystarczy) Na górze nie mam czwórki więc nauczyłam się uśmiechać do trójek
__________________
Bądź pozdrowi_onn_a

Aparatka:
Góra 24.08.2012
Dół 7.09.2012
on_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 15:51   #3287
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Nie żre Rozcieńczam sobie trochę w kubeczku z wodą. Żele wybielające są z H2o2 i nic nikomu nie odpadło

Za takie pieniądze zrobiłabym górę 4-4 b/b o ile nie jesteś palaczem i pijesz kawę z mlekiem
Kawa z mlekiem też przebarwia, tak samo jak herbata
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 17:01   #3288
paulina18021995
Zakorzenienie
 
Avatar paulina18021995
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa :)
Wiadomości: 5 398
GG do paulina18021995
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez imnotsweetnow Pokaż wiadomość
tak się wtrącę macie ortodontę pana czy panią ?
panią i ma mega proste zęby (jak moja mama która w życiu aparatu nie miała )

Cytat:
Napisane przez on_na Pokaż wiadomość
Niezły patent, wart zapamiętania
Górę wystarczę że zrobię 3-3, dół 4-4 (mam węższe zęby na dole niż na górze i jak się lekko uśmiechnę to akurat tyle wystarczy) Na górze nie mam czwórki więc nauczyłam się uśmiechać do trójek
a uśmiechnij się na maksa i zobacz ile będzie widać i wtedy zdecyduj czy 3-3 czy 4-4 ja zanim założyłam aparat uśmiechałam się 3-3 a teraz aż do pierścieni
__________________
góra: 9.06.2010r.
dół: 22.09.2010r.
http://aparat-orto.blog.onet.pl

"Wierz w siebie, wiara czyni cuda, wielu się nie udało, ale Tobie się uda..."
/Drużyna Mistrzów - RDW, RPS, Dobrzan - "Wierz w Siebie"/
paulina18021995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 17:42   #3289
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Dziewczyny, wielkie dzięki za odpowiedź, jutro kupię odpowiednie specyfiki.
__________________
Życie bez glutenu.
Zapraszam: https://www.instagram.com/megip1/
Zapisz
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-20, 17:47   #3290
smerffie
Zakorzenienie
 
Avatar smerffie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków/Przemyśl
Wiadomości: 12 514
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Hiver Pokaż wiadomość
Piję herbatę przez słomkę i nic się nie odbarwia. Tylko parę razu udało mi się poparzyć sobie podniebienie
Cytat:
Napisane przez on_na Pokaż wiadomość
Dziewczyny bardzo dziękuję za odpowiedź. Tak naprawdę byłam zdecydowana na porcelanowe zamki z przodu tylko zmartwiły mnie te opinie.
Nie palę od dnia wyrwania zęba (9-ty dzień) i już raczej palić przestanę właśnie ze względu na odbarwienie aparatu
Moja orto mówi że ustawia wizyty co 1,5 miesiąca (6 tygodni), mogę nie jeść jagodów burakow itp ale to co też barwi to moja ulubiona kawa i herbata i jak z tego zrezygnować

ja pierwszy miesiąc z aparatem piłam wszystko normalnie, przy dziennym swietle widziałam, że gumeczki są lekko zolte. Mama mowiła, że w ogóle tych przebarwień nie widzi.
drugi miesiąc z aparatem pilam doslownie wszystko oprocz wody przez slomke i widze tylko niewielką różnicę.... ale gumeczki się wymienia, więc się tym nie przejmuję. nawet z lekko przebarwionymi jak dla mnie wygląda lepiej niz metal
__________________
Good is never enough if better is possible

INSTA
smerffie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 19:24   #3291
imnotsweetnow
Raczkowanie
 
Avatar imnotsweetnow
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 50
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

o kurde to tylko ja mam mega przystojnego pana ortodontę ?

Cytat:
Napisane przez Kusum
Ja co kilka dni po dokładnym wyszorowaniu płuczę rozcieńczoną wodą utlenioną.
ja bym się trochę bała

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:18 ----------

wiecie, byłam dzisiaj u dentystki na ostatnich wykończeniach do aparatu i ceny mnie tam rozwalają
__________________
od 28.12.12 aparatka
imnotsweetnow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 19:58   #3292
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Byłam dzisiaj na wizycie kontrolnej. Założono mi zdjęty wcześniej pierścień (obyło się nawet bez separatorów) i wymieniono łuki, na jakieś o dziwnej nazwie - już nawet zapomniałam jak orto je nazwała. Ostatnimi czasy odzwyczaiłam się już od bólu aparatowego, a tu dzisiaj niespodzianka, bo kilka zębów mnie boli po tej wizycie, zwłaszcza szóstka z tym świeżo założonym pierścieniem i górne jedynki. I ogólnie czuje, że górny łuk jest jakoś bardzo mocno napięty - wcześniej jakoś tego nie odczuwałam.
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 19:59   #3293
on_na
Raczkowanie
 
Avatar on_na
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 127
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Słuchajcie chcę pochwalić głośno moją orto po raz kolejny!
Powiedziała, że skoro gumki się przebarwiają to zróbmy bez, założy mi tzw. metalowe ligatury (widziałam na zdjęciach, wygląda to całkiem wporzo) i nic nie będzie się przebarwiało.
Rzeczywiście, założy mi rurki zamiast pierścieni. I tu mnie rozwaliła kompletnie - zapamiętała że moim hobby jest śpiewanie (trenuję intensywnie w tym kierunku) i stwierdziła że pierścienie przy szerokim otwieraniu paszczy obetrą mi język więc lepiej żeby mi się ewentualnie poodklejała parę razy rurka niż żebym miała cierpieć.
I na koniec kiedy jej z dumą obwieściłam o swoich zakupach powiedziała: ale przecież wyciorki takie poręczne to my dajemy swoim pacjentom w ramach leczenia?
Ludziska jak ktoś ma blisko do Pruszkowa to naprawdę, polecam ))
__________________
Bądź pozdrowi_onn_a

Aparatka:
Góra 24.08.2012
Dół 7.09.2012
on_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 19:59   #3294
Ines3037200
Rozeznanie
 
Avatar Ines3037200
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 768
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość

Dziewczyny mam do Was pytanie. We wtorek miałam zakładany aparat na dół i od aparatu mam poranioną wewnętrzną stronę policzka> Przypomniało mi się później, że wcześniej dostałam od oto wosk.
Czy możecie coś polecić, aby się rana szybciej goiła?
SOLCOSERYL DENTAL
jest rewelacyjny, na osuszoną (np. chusteczką) błonę śluzową smarujesz, on tak zasycha i przylega jak opatrunek
Sama używałam po założeniu aparatu, polecam też go pacjentom w różnych przypadkach.
Jedyny minus, to że stosunkowo dużo kosztuje (35-40 zł)
<to nie żadna kryptoreklama uprzedzając oskarżenia>


A co do zakładania kosmetycznego 4-4 to już bym na 5-5 założyła (+pierścienie/rurki), jak stać by mnie było na psa to i na budę
Mi mój team ortodontyczny chciał zakładać 3-3 kosmetyczny, ale już nie chciałam mieszać i mam metal po całości.

A ja chyba będę miała zamieniane na dole rury na pierścienie nie chcę buuu

Edytowane przez Ines3037200
Czas edycji: 2012-08-20 o 20:07
Ines3037200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 20:03   #3295
on_na
Raczkowanie
 
Avatar on_na
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 127
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez imnotsweetnow Pokaż wiadomość
o kurde to tylko ja mam mega przystojnego pana ortodontę ?



ja bym się trochę bała

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:18 ----------

wiecie, byłam dzisiaj u dentystki na ostatnich wykończeniach do aparatu i ceny mnie tam rozwalają
Dużo płacisz? A z jakiego miasta jesteś? To może jeszcze zmień dentystę czy orto póki jeszcze czas...
W samej Warszawie są ośrodki stomatologiczne gdzie się płaci za plombę ok. 300 zł i są dentyści którzy wezmą połowę tego, więc podejrzewam że tak jest wszędzie.
__________________
Bądź pozdrowi_onn_a

Aparatka:
Góra 24.08.2012
Dół 7.09.2012
on_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 20:04   #3296
Malwina_89
Zakorzenienie
 
Avatar Malwina_89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice Częstochowy/Opole
Wiadomości: 8 037
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Witam się po bardzo długiej przerwie (udzielałam się w poprzednim wątku).

Mam pytanie, może ktoś z Was zna odpowiedź - czy aparat jest przeciwwskazaniem do rezonansu magnetycznego głowy? Muszę mieć zrobione to badanie jak i TK i wiem, że można mieć aparat do TK, tak nie wiem, co z rezonansem, jeszcze na dodatek glowy.
__________________
Była aparatka

Mój zakątek czytelniczy
02.12.2012 r.
52/2013
75/2014
7/2015
Malwina_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 20:09   #3297
on_na
Raczkowanie
 
Avatar on_na
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomości: 127
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez Malwina_89 Pokaż wiadomość
Witam się po bardzo długiej przerwie (udzielałam się w poprzednim wątku).

Mam pytanie, może ktoś z Was zna odpowiedź - czy aparat jest przeciwwskazaniem do rezonansu magnetycznego głowy? Muszę mieć zrobione to badanie jak i TK i wiem, że można mieć aparat do TK, tak nie wiem, co z rezonansem, jeszcze na dodatek glowy.
Wujek Google mówi że nie bardzo i że zostaje wtedy tomografia http://www.stalyparat.fora.pl/pytani...zeby,1144.html ale lepiej spytać lekarza w pracowni rezonansu niż na forach...
__________________
Bądź pozdrowi_onn_a

Aparatka:
Góra 24.08.2012
Dół 7.09.2012
on_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 20:11   #3298
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez on_na Pokaż wiadomość
Słuchajcie chcę pochwalić głośno moją orto po raz kolejny!
Powiedziała, że skoro gumki się przebarwiają to zróbmy bez, założy mi tzw. metalowe ligatury (widziałam na zdjęciach, wygląda to całkiem wporzo) i nic nie będzie się przebarwiało.
Rzeczywiście, założy mi rurki zamiast pierścieni. I tu mnie rozwaliła kompletnie - zapamiętała że moim hobby jest śpiewanie (trenuję intensywnie w tym kierunku) i stwierdziła że pierścienie przy szerokim otwieraniu paszczy obetrą mi język więc lepiej żeby mi się ewentualnie poodklejała parę razy rurka niż żebym miała cierpieć.
I na koniec kiedy jej z dumą obwieściłam o swoich zakupach powiedziała: ale przecież wyciorki takie poręczne to my dajemy swoim pacjentom w ramach leczenia?
Ludziska jak ktoś ma blisko do Pruszkowa to naprawdę, polecam ))
Ale wyciorki się dosyć szybko zużywają (przynajmniej u mnie) to na pewno Ci się nie zmarnują te co kupiłaś
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 20:13   #3299
Malwina_89
Zakorzenienie
 
Avatar Malwina_89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: okolice Częstochowy/Opole
Wiadomości: 8 037
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez on_na Pokaż wiadomość
Wujek Google mówi że nie bardzo i że zostaje wtedy tomografia http://www.stalyparat.fora.pl/pytani...zeby,1144.html ale lepiej spytać lekarza w pracowni rezonansu niż na forach...
Tak, wiem co mówi Wujek Google, ale może ktoś z Was ma takie doświadczenie za sobą, dlatego pytam. Jeżeli ktoś może powiedzieć coś konkretnego w tym temacie, to bardzo proszę Od lekarza dowiem się i tak swoją drogą, ale znalazłam sprzeczne informacje odnośnie rezonansu.
__________________
Była aparatka

Mój zakątek czytelniczy
02.12.2012 r.
52/2013
75/2014
7/2015
Malwina_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 20:23   #3300
imnotsweetnow
Raczkowanie
 
Avatar imnotsweetnow
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 50
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XII

Cytat:
Napisane przez on_na Pokaż wiadomość
Dużo płacisz? A z jakiego miasta jesteś? To może jeszcze zmień dentystę czy orto póki jeszcze czas...
W samej Warszawie są ośrodki stomatologiczne gdzie się płaci za plombę ok. 300 zł i są dentyści którzy wezmą połowę tego, więc podejrzewam że tak jest wszędzie.

jestem ze Świdnika to w lubelskim jest, moja dentystka jest jedną z lepszych w mieście i o tyle mam wygodnie że orto i dentystka są w tym samym budynku więc tak tylko latam między piętrami dzisiaj za zrobienie 6 zapłaciłam coś około 190 zł, piaskowanie 100 zł i wypiłowanie jedynki, patrząc po innych dentystach u mnie, jest to dość wygórowana cena a do innego miasta nie ma co dojeżdżać
__________________
od 28.12.12 aparatka
imnotsweetnow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-29 15:51:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:38.