Aparaty ortodontyczne cz.XIII - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-12-19, 08:27   #1231
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Irish184 Pokaż wiadomość
Jakie rozklinowanie i w jakim celu będziesz to miała?
Szczerze mowiac to nie do konca wiem o co chodzi. Chyba bedzie mi podnosic zgryz zeby go dobrze ulozyc. Mam dosc trudna wade zgryzu. Dolna szczeka na rowni z gorna.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 08:55   #1232
kiitty
Zakorzenienie
 
Avatar kiitty
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 5 456
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Mi orto powiedziała, że czasem jest tak, że nic się nie rusza, a potem jest "skok" . Ja się nie znam, ale na jednej dwójce nie nie masz druta w zamku?
tak jedna dwójka nie jest podłączona do druta moja orto zdecydowała, żeby ją tak narazie zostawić, bo jest trochę cofnięta.
__________________
wymiankuję
kiitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 09:08   #1233
_Justa_
Raczkowanie
 
Avatar _Justa_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 100
GG do _Justa_
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez KinkyGirl Pokaż wiadomość
Cieszę się, że już po wszystkim. teraz będzie tylko lepiej. A jak zobaczysz efekt prostych ząbków za te dwa lata, to zapomnisz o bólu, jaki teraz przechodzisz Ps. nie wiedziałam, że narkoza to tak duży koszt. Aż tysiąc złotych? Ale poszaleli z ceną...Kiedyś rozmawiałam ze znajomą, brała narkozę do wykonania gastroskopii, bo okropnie się bała. No i zapłaciła 200 zł. Ale Twój zabieg był dłuższy niż gastro, może stąd ta cena
Może jeszcze nie teraz tak lepiej. zabieg miałam przedwczoraj i mam wielką nadzieję, że gorzej jak teraz już nie będzie. Same dziąsła mnie nie bolą. Gorączkuję i prawie mdleję z głodu. W życiu mnie aż tak brzuch nie bolał. Mam mdłości jak tylko czuję zapach jedzenia i jestem strasznie opuchnięta.
Najprzyjemniejszą częścią leczenia chirurgicznego z tego co wychodzi był sam zabieg mimo tego strachu.

Cytat:
Napisane przez Irish184 Pokaż wiadomość
_Justa_ z tego co piszesz to nie wyglądało to za wesoło, ale dobrze, że już po zabiegu Gratuluję odwagi, bo ja bym chyba spanikowała.
W porównaniu z tym co mam teraz, zaryzykowałabym że operacja była wesoła i przyjemna

Cytat:
Napisane przez Aria93 Pokaż wiadomość
Justa, brawo za wytrwałość . Dość wesoło o tym napisalaś, a to takie nieprzyjemności... Pewnie się cieszysz, że już będzie z górki .
Kurczę, narkoza to koszt aż 1000 zł?
Dziękuję wam dziewczyny za wsparcie. Muszę przetrwać te kilka dni. Nie wiem jak to zrobię. Staram się nie marudzić (tak bardzo w domu ) ale to mnie powoli przerasta.
Jak pisałam sam zabieg dwa tysiące. Niestety narkoza tysiąc, bardzo dużo, teraz jednak nie pieniądze są moim największym problemem. Nie spodziewałam się czegoś takiego.

Przepraszam jeszcze raz za te smęty ;(
__________________
May the odds be ever in your favour


28.11.12 Aparatka

Wybrałam elegancką Miss Marine!
_Justa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 09:48   #1234
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Szczerze mowiac to nie do konca wiem o co chodzi. Chyba bedzie mi podnosic zgryz zeby go dobrze ulozyc. Mam dosc trudna wade zgryzu. Dolna szczeka na rowni z gorna.
Moja orto mówiła "rozklinowanie" na płytkę podnoszącą zgryz / stałą powierzchnię nagryzową - ma różne nazwy. I tym miałam podnoszony zgryz, ale ja miałam trochę inną wadę - zgryz głęboki i lekki tyłozgryz. Może Twoja orto nazywa "rozklinowaniem" coś innego. Nie wiesz czy u Ciebie to ma być dodatkowa część do aparatu za którą będziesz musiała płacić czy może tylko kompozyt naklejony?
Ja teraz noszę wyciągi w konfiguracji dolne 6 - górne 3. Wyciągają mi one żuchwę do przodu ale już mam praktycznie zęby dolne zaraz za górnymi. Jak tak dalej pójdzie to będą na równi z górnymi Nie wiem już o co chodzi.

Cytat:
Napisane przez _Justa_ Pokaż wiadomość
Może jeszcze nie teraz tak lepiej. zabieg miałam przedwczoraj i mam wielką nadzieję, że gorzej jak teraz już nie będzie. Same dziąsła mnie nie bolą. Gorączkuję i prawie mdleję z głodu. W życiu mnie aż tak brzuch nie bolał. Mam mdłości jak tylko czuję zapach jedzenia i jestem strasznie opuchnięta.
Najprzyjemniejszą częścią leczenia chirurgicznego z tego co wychodzi był sam zabieg mimo tego strachu.



W porównaniu z tym co mam teraz, zaryzykowałabym że operacja była wesoła i przyjemna



Dziękuję wam dziewczyny za wsparcie. Muszę przetrwać te kilka dni. Nie wiem jak to zrobię. Staram się nie marudzić (tak bardzo w domu ) ale to mnie powoli przerasta.
Jak pisałam sam zabieg dwa tysiące. Niestety narkoza tysiąc, bardzo dużo, teraz jednak nie pieniądze są moim największym problemem. Nie spodziewałam się czegoś takiego.

Przepraszam jeszcze raz za te smęty ;(
Teraz z dnia na dzień powinno być już coraz lepiej, musisz jakoś się przemęczyć jeszcze trochę.
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 10:45   #1235
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Justi xP Pokaż wiadomość
Hej "Madziarka.n" skierowała mnie do tego wątku.
Mam do was pytanie.Znacie dobrego ortodontę we Wrocławiu? Byłam już na dwóch konsultacjach i obydwóch ortodontów stwierdziło, że mogą wyleczyć mój zgryz, ale muszę poddać się ekstrakcji górnych i dolnych czwórek Dodam, że wykształciły się również 4 ósemki (w tym 2 wyrżnięte). Nie chcę decydować się na usuwanie zdrowych zębów!
Proszę poradźcie mi dobrego specjalistę.
Pozdrawiam
wyslę Ci PW
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 17:25   #1236
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Wyrwałam siódemkę w poniedziałek i do tej chwili ból czuję okropnyWstaję z bólem,pracuję z bólem i idę spać z bólem.Mam 3 ósemki do wycięcia i nawet nie chcę myśleć o tym co będzie "po"
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 17:40   #1237
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Wyrwałam siódemkę w poniedziałek i do tej chwili ból czuję okropnyWstaję z bólem,pracuję z bólem i idę spać z bólem.Mam 3 ósemki do wycięcia i nawet nie chcę myśleć o tym co będzie "po"
Nie zawsze po każdym zębie jak tam samo, może ósemki będą bardziej znośne
Ja miałam usuwanego dodatkowego zęba i wyglądałam jak chomik, najchętniej przez cały dzień jadłabym lody, żeby chociaż trochę nie czuć bólu. A ósemki miałam dłutowane obie na raz i zniosłam to dosyć dobrze
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-19, 17:46   #1238
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Nie zawsze po każdym zębie jak tam samo, może ósemki będą bardziej znośne
Ja miałam usuwanego dodatkowego zęba i wyglądałam jak chomik, najchętniej przez cały dzień jadłabym lody, żeby chociaż trochę nie czuć bólu. A ósemki miałam dłutowane obie na raz i zniosłam to dosyć dobrze
Mi lody nie pomagają

zastanawiam się ciężko czy pójść i pozbyć się dwóch ósemek na raz,ale po poniedziałku najchętniej nigdzie bym nie poszła


Justa strasznie Ci współczuję i nawet nie chcę sobie wyobrażać Twojego bólu
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 17:52   #1239
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Mi lody nie pomagają

zastanawiam się ciężko czy pójść i pozbyć się dwóch ósemek na raz,ale po poniedziałku najchętniej nigdzie bym nie poszła


Justa strasznie Ci współczuję i nawet nie chcę sobie wyobrażać Twojego bólu
Ja wolę obie na raz, bo po co się 2x męczyć I tak się siedzi na zwolnieniu, a u mnie opuchlizna ustąpiła równocześnie po obu stronach
Niestety ortodontka mi nie pozwala usunąć górnych ósemek. Mam nadzieję, że po zdjęciu aparatu będzie mi je łatwiej doczyścić, bo teraz jednak dosyć ciężko włożyć tam szczoteczkę przez pierścienie.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 17:58   #1240
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Ja wolę obie na raz, bo po co się 2x męczyć I tak się siedzi na zwolnieniu, a u mnie opuchlizna ustąpiła równocześnie po obu stronach
Niestety ortodontka mi nie pozwala usunąć górnych ósemek. Mam nadzieję, że po zdjęciu aparatu będzie mi je łatwiej doczyścić, bo teraz jednak dosyć ciężko włożyć tam szczoteczkę przez pierścienie.
również tak myślę,ale w obecnym stanie to wiesz

jak mi ból przejdzie to inaczej będę patrzeć na sprawę i ciachnę dwie na raz
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 18:06   #1241
hellyeah0
Zadomowienie
 
Avatar hellyeah0
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 307
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Wyrwałam siódemkę w poniedziałek i do tej chwili ból czuję okropnyWstaję z bólem,pracuję z bólem i idę spać z bólem.Mam 3 ósemki do wycięcia i nawet nie chcę myśleć o tym co będzie "po"
Nie mów ja się dzisiaj umówiłam na usuwanie siódemki po nowym roku i na samą myśl mam ciarki. Boję się bólu, opuchlizny, wszystkiego... Jeszcze teraz Twojego posta przeczytałam na dobitkę :<

Zastanawiałam się nad usunięciem od razu ósemki (7 o której piszę na dole i 8 u góry po tej samej stronie), ale nie wiem co na to lekarz. Skoro i tak ma mnie boleć i mam puchnąć, to może spuchnę raz, a dobrze, zamiast 2 razy po ekstrakcji każdego zęba osobno ;-p
hellyeah0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-19, 18:08   #1242
Cocktailraspberry
Zakorzenienie
 
Avatar Cocktailraspberry
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 320
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Wyrwałam siódemkę w poniedziałek i do tej chwili ból czuję okropnyWstaję z bólem,pracuję z bólem i idę spać z bólem.Mam 3 ósemki do wycięcia i nawet nie chcę myśleć o tym co będzie "po"
Współczuje ja miałam wyrywaną 7 w listopadzie i raczej nie bolało mnie tak strasznie. Wiadomo jakiś dyskomfort był ale znośny.

A żeby nie było zbyt wesoło dzisiaj podczas jedzenia rogala odkleił mi sie zamek na dolnej dwójce i mam tak sobie chodzić do nowego roku wtedy dopiero orto może mnie przyjąć. Dzisiaj pracowała ostatni dzień, bo wyjeżdża na święta także spoko Stwierdziła, że jak mi to nie przeszkadza to moge tak chodzić. To nic że co chwile dynda mi w prawo i w lewo. Mam samoligature kosmetyczną.
Cocktailraspberry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 18:57   #1243
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez hellyeah0 Pokaż wiadomość
Nie mów ja się dzisiaj umówiłam na usuwanie siódemki po nowym roku i na samą myśl mam ciarki. Boję się bólu, opuchlizny, wszystkiego... Jeszcze teraz Twojego posta przeczytałam na dobitkę :<

Zastanawiałam się nad usunięciem od razu ósemki (7 o której piszę na dole i 8 u góry po tej samej stronie), ale nie wiem co na to lekarz. Skoro i tak ma mnie boleć i mam puchnąć, to może spuchnę raz, a dobrze, zamiast 2 razy po ekstrakcji każdego zęba osobno ;-p

Cytat:
Napisane przez Cocktailraspberry Pokaż wiadomość
Współczuje ja miałam wyrywaną 7 w listopadzie i raczej nie bolało mnie tak strasznie. Wiadomo jakiś dyskomfort był ale znośny.
to jest ten moment kiedy około 20 razy dziennie w myślach mówię"potrzebny mi był ten aparat jak rybie ręcznik"
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 19:03   #1244
Cocktailraspberry
Zakorzenienie
 
Avatar Cocktailraspberry
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 320
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość



to jest ten moment kiedy około 20 razy dziennie w myślach mówię"potrzebny mi był ten aparat jak rybie ręcznik"
Trochę się namęczymy, ale mam nadzieje że nasz późniejszy uśmiech nam to wynagrodzi
Cocktailraspberry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 19:04   #1245
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Cocktailraspberry Pokaż wiadomość
Trochę się namęczymy, ale mam nadzieje że nasz późniejszy uśmiech nam to wynagrodzi
ja również mam taką nadzieję
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 21:05   #1246
ceciii
Zadomowienie
 
Avatar ceciii
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Na Mazury, Mazury, Mazury, popływamy tą łajbą z tektury!
Wiadomości: 1 425
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

"chciałaś być piękna, to cierp!" Ot, nasze motto! :-D
__________________


23.09.2010r.



NO PAIN, NO GAIN!


Najpiękniejsza
<i>filmy zablokowane</i>
ceciii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 21:11   #1247
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez ceciii Pokaż wiadomość
"chciałaś być piękna, to cierp!" Ot, nasze motto! :-D
Przykre, ale prawdziwe
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 21:24   #1248
imnotsweetnow
Raczkowanie
 
Avatar imnotsweetnow
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 50
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Ja wolę obie na raz, bo po co się 2x męczyć I tak się siedzi na zwolnieniu, a u mnie opuchlizna ustąpiła równocześnie po obu stronach
Niestety ortodontka mi nie pozwala usunąć górnych ósemek. Mam nadzieję, że po zdjęciu aparatu będzie mi je łatwiej doczyścić, bo teraz jednak dosyć ciężko włożyć tam szczoteczkę przez pierścienie.
Ja również chciałam obie naraz (dłutowanie na dole ) to chirurg stwierdził, że on na to nie pozwala bo coś takiego na dwie strony ciężko znieść potem. Jednakże ja nie wiem czy jak już jedną mi wydłutuje to czy dam sobie z tą drugą zrobić to samo, strachliwa baba ze mnie mimo wyrwania już dwóch 5
__________________
od 28.12.12 aparatka
imnotsweetnow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 21:51   #1249
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Przerażacie... . Teraz chyba boję się jeszcze bardziej wyrywania ósemek, czy raczej w moim przypadku dłutowania, jak tu fachowo określono
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-19, 22:15   #1250
angellisia
Wtajemniczenie
 
Avatar angellisia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 512
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

ja zęby miałam wyrywane jak miałam mieć aparat ruchomy(którego w końcu nie miałam) dwie szóstki na dole i jednego kła z góry , przez to mam asymetrie . jak byłam młodsza to byłam taka panikara , że wyrywałam te 3 zęby w narkozie całkowitej także bólu nawet nie poczułam a teraz jedynkę leczyłam na hardcora bez żadnego znieczulenia

jestem 2 dni po wymianie drucika w aparacie na górze (na dole jeszcze nie mam) w nocy obudził mnie ból całej prawej strony szczęki włącznie z zębami dolnymi a przez cały dzień dzisiaj bolały mnie tylko dolne zęby , trochę dziwnie skoro nie mam tam aparatu
angellisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 08:08   #1251
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez imnotsweetnow Pokaż wiadomość
Ja również chciałam obie naraz (dłutowanie na dole ) to chirurg stwierdził, że on na to nie pozwala bo coś takiego na dwie strony ciężko znieść potem. Jednakże ja nie wiem czy jak już jedną mi wydłutuje to czy dam sobie z tą drugą zrobić to samo, strachliwa baba ze mnie mimo wyrwania już dwóch 5
mnie powiedzieli,że prawa i lewa strona robiona na raz nie wchodzi w grę.Góra i dół owszem

mnie boli dzisiaj tak samo ja wczoraj i dwa dni temu

mój tż jutro idzie wyrwać ósemkę i już ma stracha patrząc na mnie
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 09:34   #1252
Irish184
Rozeznanie
 
Avatar Irish184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez imnotsweetnow Pokaż wiadomość
Ja również chciałam obie naraz (dłutowanie na dole ) to chirurg stwierdził, że on na to nie pozwala bo coś takiego na dwie strony ciężko znieść potem. Jednakże ja nie wiem czy jak już jedną mi wydłutuje to czy dam sobie z tą drugą zrobić to samo, strachliwa baba ze mnie mimo wyrwania już dwóch 5
Ja mam takie same obawy

Cytat:
Napisane przez angellisia Pokaż wiadomość
ja zęby miałam wyrywane jak miałam mieć aparat ruchomy(którego w końcu nie miałam) dwie szóstki na dole i jednego kła z góry , przez to mam asymetrie . jak byłam młodsza to byłam taka panikara , że wyrywałam te 3 zęby w narkozie całkowitej także bólu nawet nie poczułam a teraz jedynkę leczyłam na hardcora bez żadnego znieczulenia

jestem 2 dni po wymianie drucika w aparacie na górze (na dole jeszcze nie mam) w nocy obudził mnie ból całej prawej strony szczęki włącznie z zębami dolnymi a przez cały dzień dzisiaj bolały mnie tylko dolne zęby , trochę dziwnie skoro nie mam tam aparatu
Ale leczenie to jednak nie to samo co usuwanie - przynajmniej dla mnie to całkiem inna kategoria Ja miałam dużo zębów leczonych i nigdy w życiu nie miałam nawet znieczulenia. Ja się nawet tego zastrzyku boję
__________________
Była Aparatka
Stała powierzchnia nagryzowa: od 16.11.2011r. do 17.05.2012r.
Góra: od 16.11.2011r. do 06.09.2013r.
Dół: od 20.01.2012r. do 16.01.2014r.
Irish184 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 10:27   #1253
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
mnie powiedzieli,że prawa i lewa strona robiona na raz nie wchodzi w grę.Góra i dół owszem

mnie boli dzisiaj tak samo ja wczoraj i dwa dni temu

mój tż jutro idzie wyrwać ósemkę i już ma stracha patrząc na mnie
Ja miałam prawą i lewą
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 10:39   #1254
_Justa_
Raczkowanie
 
Avatar _Justa_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 100
GG do _Justa_
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Wyrwałam siódemkę w poniedziałek i do tej chwili ból czuję okropnyWstaję z bólem,pracuję z bólem i idę spać z bólem.Mam 3 ósemki do wycięcia i nawet nie chcę myśleć o tym co będzie "po"
Oj biedna, musisz być dzielna lada chwila ustąpi jestem pewna
Trzymaj się jakoś

Jak pomyślę ile już miałam z tymi zębami zachodu... Nie skończyłam gimnazjum a jestem uboższa już o 6 zębów! (stałych miałam tez wyrwane 2 mleczne) Możliwe że potem przyjdzie mi załatwić ósemki i znowu chirurg eeech.

Ciekawe ile będzie mi się zapełniała dziura! Dziura na przodzie bo mam wyrwane dwie jedynki nadliczbowe. Nie jem nic bo jak tylko dotknę językiem tego wszystkiego... Nie wiem ile będe chodziła z tą dziurą, nie powiedzieli mi. Pewnie do szkoły będę musiała tak wrócić Znowu mnie może wyśmieją? Jestem w gimnazjum lubiana ale w podstawówce przezywali..
__________________
May the odds be ever in your favour


28.11.12 Aparatka

Wybrałam elegancką Miss Marine!
_Justa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 10:56   #1255
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Ja miałam prawą i lewą
o widzisz,mi powiedzieli,że absolutnie
Cytat:
Napisane przez _Justa_ Pokaż wiadomość
Oj biedna, musisz być dzielna lada chwila ustąpi jestem pewna
Trzymaj się jakoś

Jak pomyślę ile już miałam z tymi zębami zachodu... Nie skończyłam gimnazjum a jestem uboższa już o 6 zębów! (stałych miałam tez wyrwane 2 mleczne) Możliwe że potem przyjdzie mi załatwić ósemki i znowu chirurg eeech.

Ciekawe ile będzie mi się zapełniała dziura! Dziura na przodzie bo mam wyrwane dwie jedynki nadliczbowe. Nie jem nic bo jak tylko dotknę językiem tego wszystkiego... Nie wiem ile będe chodziła z tą dziurą, nie powiedzieli mi. Pewnie do szkoły będę musiała tak wrócić Znowu mnie może wyśmieją? Jestem w gimnazjum lubiana ale w podstawówce przezywali..
nie przejmuj się tylko głupcy się śmieją z takich rzeczy,robisz ząbki,dbasz o nie i to Ci się chwali
Zobaczysz jak będą się śmiali kiedy za jakiś czas błyśniesz holiłudzkim uśmiechem

współczuję Ci strasznie tej dziury,bo masz pewnie parę razy większą ode mnie,a u mnie uczucie jest okropne.Jak wjadę tam językiem to czym prędzej uciekam
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 20:46   #1256
ceciii
Zadomowienie
 
Avatar ceciii
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Na Mazury, Mazury, Mazury, popływamy tą łajbą z tektury!
Wiadomości: 1 425
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Dobrze Anakazar mówi ;-) dokładnie tak będzie, a Ty jeszcze zobaczysz, jak im szczęki opadną! ;-)

Minęło już tyle czasu od wizyty, a jak od nowych wyciągów zęby zaczęły boleć, tak wciąż bolą
__________________


23.09.2010r.



NO PAIN, NO GAIN!


Najpiękniejsza
<i>filmy zablokowane</i>
ceciii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-21, 09:28   #1257
_Justa_
Raczkowanie
 
Avatar _Justa_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 100
GG do _Justa_
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
o widzisz,mi powiedzieli,że absolutnie


nie przejmuj się tylko głupcy się śmieją z takich rzeczy,robisz ząbki,dbasz o nie i to Ci się chwali
Zobaczysz jak będą się śmiali kiedy za jakiś czas błyśniesz holiłudzkim uśmiechem

współczuję Ci strasznie tej dziury,bo masz pewnie parę razy większą ode mnie,a u mnie uczucie jest okropne.Jak wjadę tam językiem to czym prędzej uciekam
Już się przyzwyczaiłam do dziwnego uczucia dziury po zębie. W końcu miałam z tym do czynienia już 4 razy, a to jest piąty. Żyłam już jakiś czas bez jedynek, mleczne bardzo późno wyrwałam ale tym razem wszędzie wystają mi szwy no i takie kółeczko od zęba wyciąganego z dziąsła
Gdyby była normalna dziura to bym się nie przejęła ale jak tylko dotknę językiem jakiegoś wystającego elementu odrazu czuję to w całych dziąsłach. Między innymi dlatego nie jem.

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

no cóż, są osoby które potrafią się śmiać, raczej im szczęka nie opadnie bo będą pamiętali dawną mnie a do liceum pójdę już z nowym uśmiechem
Ale nie chcę 'przeczekiwać' aparatu. Jestem dumna, że go mam i chcę go mieć, ale z ogromnej dziury na przodzie dumna nie jestem
__________________
May the odds be ever in your favour


28.11.12 Aparatka

Wybrałam elegancką Miss Marine!
_Justa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-21, 11:59   #1258
aniolbezskrzydel89
Zadomowienie
 
Avatar aniolbezskrzydel89
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk (Tarnowskie Góry)
Wiadomości: 1 177
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Już zadrutowana (górny łuk).
Samo zakładanie aparatu bezbolesne, najgorzej z "wciskaniem" pierścieni- takie mało przyjemne.

I mam 2 pytania, może Wy odpowiecie:
- dlaczego nie mam zamków na jedynkach? Orto powiedziała, że mam przyjść 2 stycznia i mi założy te 2 zamki. Ale byłam tak zestresowana całym wydarzeniem, że nie zapytałam dlaczego nie od razu?
- i... Dopiero dziś zauważyłam, że na prawej trójce mam zamek ze zwykłego aparatu, ze srebrną ligaturką (mam aparat samoligaturujący i na wszystkich pozostałych zębach są zamki bezligaturowe). Czemu tak jest? Czy to jej pomyłka, czy tego 2 stycznia mi go odklei i przyklei bezligaturowy?
Znowu kolejne stresy... :P

Ogólnie spoko, gryźć tylko nie umiem, bolą na szczęście tylko dwójki, noc przespana spokojnie. I teraz 2 lataaa z tym złomemmm...
__________________
RUN faster - EAT better - SLEEP longer -TRY harder - AIM higher - LOVE more
day by day
GET HAPPIER!


Aparatka
20.12.2012 - góra
21.03.2013 - dół + wyciągi
aniolbezskrzydel89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-21, 14:01   #1259
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Nie wiem jak działają pierścienie, bo mam rurki, ale chyba wolałabym te pierwsze. Drut z rurki wypada mi średnio raz na tydzień. Dobrze, że nauczyłam się sama to wkładać, bo latać co tydzień do orto z drucikiem, to też lipa.
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-21, 14:05   #1260
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz.XIII

Cytat:
Napisane przez KinkyGirl Pokaż wiadomość
Nie wiem jak działają pierścienie, bo mam rurki, ale chyba wolałabym te pierwsze. Drut z rurki wypada mi średnio raz na tydzień. Dobrze, że nauczyłam się sama to wkładać, bo latać co tydzień do orto z drucikiem, to też lipa.
Mi się wydaje, że to jest albo wina zbyt krótkiego łuku (mój wystaje jeszcze za pierścień ok. 3 mm, więc nie ma szans wypaść albo za słaba jakościowo rurka, w której jest za dużo przestrzeni. W pierścieniu wypadałoby Ci tak samo często jeśli masz za krótki łuk.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:41.