Singielka na swoim - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-30, 08:07   #361
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Singielka na swoim

[1=7ccce98bd1fb37e774261cb 8463420b8c7814618_5eb735f 295b28;87038895]Dla mnie to chore, ze w kraju, gdzie czlowiek zarabia 13 zl za godzine samodzielny pokoj potrafi kosztowac 1000 zl.[/QUOTE][1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;87038886]Bo ponad 70% mieszkań kupowana jest za gotówkę, jako inwestycja.
Dopóki wynajem będzie tak super opłacalny, to tak niestety będzie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Mnie w ogóle fascynuje kupowanie mieszkań za gotówkę. Mam chyba niski próg wyobrażenia, ale jak można mieć w gotówce pół miliona? I to takie chmary ludzi, że masowo kupują jako inwestycję?

Dla mnie to też jest chore. Chore jest to, że w Polsce singiel pracujący w budżetówce, Biedronce czy fast foodzie nie wynajmie nigdy kawalerki. W Niemczech za minimum uznaje się samodzielne mieszkanie (gdzie dla pary to są 2 pokoje, a nie kawalerki jak u nas), samochód, wakacje z raz do roku, no i oczywiście wyżywienie, lekarza itd. U nas wynajmem kawalerki to dla wielu marzenie nie do osiągnięcia i zostaje im pokój. A wynająć pokój będąc 30+ nie jest takie łatwe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 08:26   #362
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Singielka na swoim

Podczytuję wątek, bo jestem na etapie zbierania na wkład własny.
Jeszcze długa droga przede mną, bo i wydaję jeszcze na własne przyjemności, chociaż z niektórych mogłabym zrezygnować, a ponadto kiedyś sytuacja zmusiła mnie do wyczyszczenia się z oszczędności i rozpoczęcia od nowa.

Nie wyobrażam sobie wynajmować mieszkania przez całe życie, bo chcę mieć własny kąt na starość, a poza tym zniechęca mnie kultura wynajmu w Polsce, gdzie znaleźć "normalnego" właściciela, który pozwala przesunąć meble, zwinąć dywan albo przemalować ściany - nie jest tak łatwo...



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 08:28   #363
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Singielka na swoim

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;87038863]Ja jestem w związku od 6 lat, także kupujemy osobne mieszkania.
Tz się powoli przymierza.
Mi to jeszcze daleko do czegokolwiek. Ceny są tak wysokie, że narazie nawet o tym nie myśle. Pozbieram jeszcze z 5 lat i zobaczymy.

Te ceny nie mogą już w górę w nieskończoność. Nie wiem kogo będzie stać niedlugo na te mieszkania?? :/
Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

zarobki rosną, duzo firm otwiera oddziały w Polsce, obcokrajowcy też kupują mieszkania w Polsce i jak widać ludzi stać. Deweloperzy nie mają problemów ze sprzedażą. Według mnie to jak już to zwolni tempo wzrost cen ale na spadki bym nie liczyła.
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 08:31   #364
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Singielka na swoim

Ewentualny spadek cen też nie odbędzie się szybko moim zdaniem w dużych miastach, gdzie kwitnie rynek wynajmu i gdzie zwyczajnie ludzi stać na kupno swojego mieszkania. W małych miastach (przykładowo moim rodzinnym) ceny raczej stoją od lat, a w niektórych częściach spadają, bo chętnych na kupno brak, młodzi ludzie stamtąd wyjeżdżają masowo, a starsi i emeryci mają już swoje mieszkania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 08:49   #365
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ewentualny spadek cen też nie odbędzie się szybko moim zdaniem w dużych miastach, gdzie kwitnie rynek wynajmu i gdzie zwyczajnie ludzi stać na kupno swojego mieszkania. W małych miastach (przykładowo moim rodzinnym) ceny raczej stoją od lat, a w niektórych częściach spadają, bo chętnych na kupno brak, młodzi ludzie stamtąd wyjeżdżają masowo, a starsi i emeryci mają już swoje mieszkania.
racja, pisałam o sytuacji w dużych miastach.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Mnie w ogóle fascynuje kupowanie mieszkań za gotówkę. Mam chyba niski próg wyobrażenia, ale jak można mieć w gotówce pół miliona? I to takie chmary ludzi, że masowo kupują jako inwestycję?
mam wielu znajomych co dostało mieszkanie/dom po dziadkach czy jakiejś innej rodzinie lub rodzice są w stanie dołożyć kilkadziesiąt tysięcy. Ludzie wracają z emigracji. Na zachodzie odłożone 20 tysięcy euro to niby niewiele ale w Polsce to już ponad 80 tysięcy złotych. Znam też młode małżeństwa gdzie rodzice wyprawiają wesela a młodzi zgarną z prezentów kilkadziesiąt tysięcy i już mają sporo na wkład...
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png

Edytowane przez Zorzoli
Czas edycji: 2019-07-30 o 08:51
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 09:07   #366
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
racja, pisałam o sytuacji w dużych miastach.


mam wielu znajomych co dostało mieszkanie/dom po dziadkach czy jakiejś innej rodzinie lub rodzice są w stanie dołożyć kilkadziesiąt tysięcy. Ludzie wracają z emigracji. Na zachodzie odłożone 20 tysięcy euro to niby niewiele ale w Polsce to już ponad 80 tysięcy złotych. Znam też młode małżeństwa gdzie rodzice wyprawiają wesela a młodzi zgarną z prezentów kilkadziesiąt tysięcy i już mają sporo na wkład...
No ale nadal, to tylko wkład własny.
Była mowa o posiadaniu pół miliona w gotówce. Takich znajomych ile masz?

Myślę, że jest trochę tych ludzi, co mają parę milionów na koncie i kupują po kilka mieszkań pod wynajem. Szczególnie to widać na starym mieście.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:07 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
zarobki rosną, duzo firm otwiera oddziały w Polsce, obcokrajowcy też kupują mieszkania w Polsce i jak widać ludzi stać. Deweloperzy nie mają problemów ze sprzedażą. Według mnie to jak już to zwolni tempo wzrost cen ale na spadki bym nie liczyła.
To takie nasze gdybanie. Może się na dobrą sprawę wszystko zmienić.
Parę lat temu był spory spadek cen, mieszkania stały puste, developerzy obniżali ceny. A zaraz potem był bum.
Albo przyjdzie jakiś kryzys, mieszkania stanieją, ale i tak mało kogo bedzis stać. loteria.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 09:11   #367
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
racja, pisałam o sytuacji w dużych miastach.


mam wielu znajomych co dostało mieszkanie/dom po dziadkach czy jakiejś innej rodzinie lub rodzice są w stanie dołożyć kilkadziesiąt tysięcy. Ludzie wracają z emigracji. Na zachodzie odłożone 20 tysięcy euro to niby niewiele ale w Polsce to już ponad 80 tysięcy złotych. Znam też młode małżeństwa gdzie rodzice wyprawiają wesela a młodzi zgarną z prezentów kilkadziesiąt tysięcy i już mają sporo na wkład...
No dobra - wkład własny to jedno, ale kupienie za gotówkę mieszkania w cenach 10 tys/m2 i wykończenie go to koszt dużo wyższy niż 80 tys. Wszyscy moi znajomi biorący kredyt mieli wkład własny w okolicach 20%, ale nie znam nikogo, kto mieszkanie kupił za gotówkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-30, 09:54   #368
Tataraczka
Rozeznanie
 
Avatar Tataraczka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 695
Dot.: Singielka na swoim

Mnie fascynuje to jak deweloper otwiera sprzedaż mieszkań i w 2 tygodnie po 80% jest porezerwowane. A niby ludzie tak mało zarabiają. Osobiście znam parę osób którym rodzice kupili mieszkania za gotówkę stolicy A cała reszta podostawała pieniądze na wkład własny i wykończenie. Strasznie mnie denerwuje jak ktoś taki się wymądrza i daje mi "złote rady" w stylu "kupuj mieszkanie teraz bo ceny ida w gorę". Ludzie nie mają pojęcia jak to jest nie mieć wsparcia w nikim i samodzielnie się dorobić czegokolwiek.
__________________
"Co nie zabije to wzmocni...To nieprawda. Co nie zabije, to nie zabije. Wcale nie musi wzmacniać, potrafi sponiewierać i zostać na całe życie." Jacek Walkiewicz
Tataraczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 09:58   #369
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Tataraczka Pokaż wiadomość
Mnie fascynuje to jak deweloper otwiera sprzedaż mieszkań i w 2 tygodnie po 80% jest porezerwowane. A niby ludzie tak mało zarabiają. Osobiście znam parę osób którym rodzice kupili mieszkania za gotówkę stolicy A cała reszta podostawała pieniądze na wkład własny i wykończenie. Strasznie mnie denerwuje jak ktoś taki się wymądrza i daje mi "złote rady" w stylu "kupuj mieszkanie teraz bo ceny ida w gorę". Ludzie nie mają pojęcia jak to jest nie mieć wsparcia w nikim i samodzielnie się dorobić czegokolwiek.
O tak. Złote rady od osób, które mieszkały z rodzicami, a potem oni dali na wkład własny a resztę zaoszczędzili: "ja bym nie mogła wynajmować, to ładowanie w kieszeń komuś innemu, lepiej spłacać kredyt". Bardzo pomocne. Ciekawe, co te osoby by zrobiły, gdyby nie mogły mieszkać u rodziców i nie dostałyby od nich finansowego wsparcia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 10:00   #370
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Singielka na swoim

Znam 2 przypadki zakupu za gotowke.

1. Kolezanka (i jej brat oraz wujek) odziedziczyli lacznie 150 tys po jakiejs ciotce. Kolezanka kupila za calosc malutka kawalerke i splacila wujka w jakies 2 lata, brat w miedzyczasie zmarl.

2. Znajomej ojciej jest emerytowanym wojskowym. Kupil corce 60m2 za gotowke w Wawie. Wojsko mu sie oplacilo, bo sam so ie na emeryturze w malym miescie wybudowal dom 200m2.

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 10:08   #371
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Singielka na swoim

Ja wielokrotnie słyszałam po co mi takie małe mieszkanie, lepiej bym poczekała i odłożyła. I po 2 latach mogłabym kupić dokładnie to samo mieszkanie tylko za dużo większe pieniadze
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-30, 10:10   #372
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Singielka na swoim

O, ciekawy wątek.

Mam znajomego, który ma 5 nieruchomości pod wynajem na cele mieszkaniowe oraz 2 lokale pod wynajem na cele działalności.
Jego czysty dochód to ok 15 tys zł na miesiąc. Dodatkowo pracuje zdalnie z Wietnamu, gdzie ceny są bardzo niskie. Praktycznie wszystko odkłada na kupno kolejnych nieruchomości pod wynajem. Oczywiście on do tego dokłada zawsze jakiś mały kredyt, aby szybciej móc zainwestować.
Tak więc, jeśli kogoś dziwi, że są ludzie kupujący mieszkania za gotówkę to radzę otworzyć oczy.

Póki co, ceny nieruchomości w Polsce wcale takie wysokie nie są. To głownie jakaś dziwna maniera Polaków, że mieszkanie trzeba kupić a potem żyć i spać na betonie, bo nie ma na wykończenie lub remont.
Mieszkałem wiele długich miesięcy w Londynie. Tam prawie każdy wynajmuje. Nie znałem nikogo kto by kupował mieszkanie aby mieszkać. Bo po co?

Mnie akurat stać kupić mieszkanie w Wawie samodzielnie, bo dla mnie rata kredytu to ok 10% moich dochodów.
Dodatkowo rozglądam się intensywnie za jakimś fajnym mieszkaniem w centrum pod wynajem oraz działką pod Wawą i mnie również denerwują ciągle rosnące ceny za metr. Tyle, że taki są prawa rynku. Każdy woli sprzedać drożej niż taniej.
Ale jeszcze bardziej denerwuje mnie dwieście papierków i tysiące stron drobnym druczkiem, a niby wszystko jest zawsze super, ale wyłączone jest to, to i tamto, a kredyt praktycznie można wziąć tylko przy oprocentowaniu zmiennym, bo stały jest tak kosmicznie nieopłacalny, że idzie się tylko roześmiać. Więc jest się zmuszonym przez bank grać w ruletkę.

Do tego wszystkiego dochodzi posiadanie pod telefonem ciągle fachowca, który odbiera z Tobą x razy mieszkanie, bo deweloper liczy, że odbierzesz fuszerkę. Dodatkowy argument mówiący o tym, że chętnych na mieszkania jest absurdalnie wielu.
Potem utarczki o opłaty, kontenery, umowy na prąd, problem z kurierami, materiałami, sąsiadami, ciągłymi usterkami i leniwymi "fachowcami" poprawiającymi rzeczy na gwarancji. A Ty oczywiście musisz na tych wszystkich ludzi robić aby im płacić.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 10:19   #373
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
O, ciekawy wątek.



Mam znajomego, który ma 5 nieruchomości pod wynajem na cele mieszkaniowe oraz 2 lokale pod wynajem na cele działalności.

Jego czysty dochód to ok 15 tys zł na miesiąc. Dodatkowo pracuje zdalnie z Wietnamu, gdzie ceny są bardzo niskie. Praktycznie wszystko odkłada na kupno kolejnych nieruchomości pod wynajem. Oczywiście on do tego dokłada zawsze jakiś mały kredyt, aby szybciej móc zainwestować.

Tak więc, jeśli kogoś dziwi, że są ludzie kupujący mieszkania za gotówkę to radzę otworzyć oczy.



Póki co, ceny nieruchomości w Polsce wcale takie wysokie nie są. To głownie jakaś dziwna maniera Polaków, że mieszkanie trzeba kupić a potem żyć i spać na betonie, bo nie ma na wykończenie lub remont.

Mieszkałem wiele długich miesięcy w Londynie. Tam prawie każdy wynajmuje. Nie znałem nikogo kto by kupował mieszkanie aby mieszkać. Bo po co?



Mnie akurat stać kupić mieszkanie w Wawie samodzielnie, bo dla mnie rata kredytu to ok 10% moich dochodów.

Dodatkowo rozglądam się intensywnie za jakimś fajnym mieszkaniem w centrum pod wynajem oraz działką pod Wawą i mnie również denerwują ciągle rosnące ceny za metr. Tyle, że taki są prawa rynku. Każdy woli sprzedać drożej niż taniej.

Ale jeszcze bardziej denerwuje mnie dwieście papierków i tysiące stron drobnym druczkiem, a niby wszystko jest zawsze super, ale wyłączone jest to, to i tamto, a kredyt praktycznie można wziąć tylko przy oprocentowaniu zmiennym, bo stały jest tak kosmicznie nieopłacalny, że idzie się tylko roześmiać. Więc jest się zmuszonym przez bank grać w ruletkę.



Do tego wszystkiego dochodzi posiadanie pod telefonem ciągle fachowca, który odbiera z Tobą x razy mieszkanie, bo deweloper liczy, że odbierzesz fuszerkę. Dodatkowy argument mówiący o tym, że chętnych na mieszkania jest absurdalnie wielu.

Potem utarczki o opłaty, kontenery, umowy na prąd, problem z kurierami, materiałami, sąsiadami, ciągłymi usterkami i leniwymi "fachowcami" poprawiającymi rzeczy na gwarancji. A Ty oczywiście musisz na tych wszystkich ludzi robić aby im płacić.
Nie lubię tego porównania do zachodnich krajów. Tam więcej zarabiają i wynajem jest sensowny. U nas na rynku większość ludzi to janusze wynajmujący jakies nory lub wytrącający się we wszystko. Plus żadnych szans na podpisanie umowy np na 10 lat. W każdym momencie mogą Cię wywalić. Gdyby u nas istniał wynajem długoterminowy za sensowne pieniądze, to by wszystko zupełnie inaczej wyglądało.
Wyobraź sobie, że na starość dostajesz 1500 zł emerytury. Jakim cudem masz wynająć mieszkanie?
Powiesz, trzeba było oszczędzać. Być może, ale też niewiadomo ile za 40 lat będą warte te nasze oszczędności.
Jasne z nieruchomości może być podobnie, ale to już dużo mniej prawdopodobne.

Polska to biedny kraj, ludzie zarabiają tu załosnie. I to że w Warszawce jest inaczej, nic nie zmienia w kontekście reszty kraju.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2019-07-30 o 10:21
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 10:32   #374
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Singielka na swoim

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;87039344]Nie lubię tego porównania do zachodnich krajów. Tam więcej zarabiają i wynajem jest sensowny. U nas na rynku większość ludzi to janusze wynajmujący jakies nory lub wytrącający się we wszystko. Plus żadnych szans na podpisanie umowy np na 10 lat. W każdym momencie mogą Cię wywalić. Gdyby u nas istniał wynajem długoterminowy za sensowne pieniądze, to by wszystko zupełnie inaczej wyglądało.
Wyobraź sobie, że na starość dostajesz 1500 zł emerytury. Jakim cudem masz wynająć mieszkanie?
Powiesz, trzeba było oszczędzać. Być może, ale też niewiadomo ile za 40 lat będą warte te nasze oszczędności.
Jasne z nieruchomości może być podobnie, ale to już dużo mniej prawdopodobne.

Polska to biedny kraj, ludzie zarabiają tu załosnie. I to że w Warszawce jest inaczej, nic nie zmienia w kontekście reszty kraju.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
A to czyja wina, że ludzie godzą się wynajmować nory i na warunkach narzucanych przez wynajmującego? Ludzi, czy wynajmującego?
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 10:37   #375
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
A to czyja wina, że ludzie godzą się wynajmować nory i na warunkach narzucanych przez wynajmującego? Ludzi, czy wynajmującego?
Czasami nie mają wyjścia, bo albo nic nie ma albo w kosmicznych cenach.


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 10:49   #376
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Singielka na swoim

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;87039393]Czasami nie mają wyjścia, bo albo nic nie ma albo w kosmicznych cenach. [/QUOTE]

I rozumiem, że Ty kupując mieszkanie, dajmy na to za pół miliona, 50 metrów, świeżo wykończone, wynajmowałabyś poniżej cen najmu 30-metrowych nor w gorszej lokalizacji?
No nie. Po to ludzie inwestują setki tysięcy złotych w nieruchomości aby na tym zarobić.
Kwestia tylko osób decydujących się mieszkać w takich inwestycjach czy się decydują na takie warunki, czy wolą dopłacić i mieszkać lepiej.

Jeśli po mieszkaniu biegają pluskwy, spod okna wieje wiatr, tynk wali się na głowę, a właściciel to burak, to kwestia przeliczenia czy danej osobie opłaca się oszczędzać na takich uniedogodnieniach.

Myślę, że również inni właściciele "ludzkich" lokali by odetchnęli z ulgą gdyby nie musieli rywalizować na rynku z takimi januszami. Ale to klient kształtuje rynek i widać takie "mieszkania" cieszą się wzięciem.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 10:50   #377
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
A to czyja wina, że ludzie godzą się wynajmować nory i na warunkach narzucanych przez wynajmującego? Ludzi, czy wynajmującego?
Ilość chętnych do wynajmu vs ilość mieszkań reguluje ceny, dodatkowo raty kredytów, itp. Ładne mieszkanie za niewielkie pieniądze nie powisi na tablicy ogłoszeń dłużej niż 2-3 dni, więc masz albo do wyboru płacić dużo, albo wynająć coś co Ci nie do końca odpowiada, albo masz czas i siedzisz na olx odswieżając stronę i modląc się o okazję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 10:51   #378
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Ilość chętnych do wynajmu vs ilość mieszkań reguluje ceny, dodatkowo raty kredytów, itp. Ładne mieszkanie za niewielkie pieniądze nie powisi na tablicy ogłoszeń dłużej niż 2-3 dni, więc masz albo do wyboru płacić dużo, albo wynająć coś co Ci nie do końca odpowiada, albo masz czas i siedzisz na olx odswieżając stronę i modląc się o okazję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale tak jest ze wszystkim. Nie tylko z nieruchomościami.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 10:55   #379
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
A to czyja wina, że ludzie godzą się wynajmować nory i na warunkach narzucanych przez wynajmującego? Ludzi, czy wynajmującego?
A może po prosty rynku, na którym jest nadpodaż wynajmujących i niedobór mieszkań?
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-30, 11:17   #380
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
A może po prosty rynku, na którym jest nadpodaż wynajmujących i niedobór mieszkań?
No i? Więc przynajmniej w Wawie jak grzyby po deszczu wyrastają nowe osiedla.
A może byś chciała kolejnych państwowych regulacji?
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 11:31   #381
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
No i? Więc przynajmniej w Wawie jak grzyby po deszczu wyrastają nowe osiedla.
A może byś chciała kolejnych państwowych regulacji?
Kiedy ogarniesz, że Warszawa to nie cala polska? 50km od Warszawy w tym momencie jest 5 mieszkań na wynajem - sprawdzałam dzisiaj, bo sama tam wynajmuje moje mieszkanie i sledze rynek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 11:40   #382
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Kiedy ogarniesz, że Warszawa to nie cala polska? 50km od Warszawy w tym momencie jest 5 mieszkań na wynajem - sprawdzałam dzisiaj, bo sama tam wynajmuje moje mieszkanie i sledze rynek.
A to śledzisz tylko na olx? Powodzenia.
Tak się składa, ze poza Wawą to bardzo januszowy biznes. Sam byłem zaskoczony, bo sprzedając mieszkanie najwięcej zainteresowanych miałem z biur nieruchomości, pośredniaków, a nie z ogłoszeń na olx, otodom, marketplace'a. Dużo, dużo więcej osób widać szuka lub się ogłasza poza Internetem.
Jeśli chodzi o rynek najmu jest podobnie. Tak - interesowałem się. Nie mam pojęcia z czego to wynika. Ludzie chyba się boją, że ktoś ich wyroluje, bo jest trzecia osoba(?) - agent.

No i możliwe, że po prostu do najmu dokładają się rodzice? Więc to z rodzicami najemcy jeżdżą do agencji, bo rodzice nie ufają "ludziom z Internetów".
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 11:42   #383
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Singielka na swoim

Tylko że ja właśnie piszę o Warszawie. Cóż z tego, że budują się nowe osiedla, skoro one są na sprzedaż, a nie na wynajem. Powoli pojawiają się pojedyncze bloki przeznaczone na wynajem, w których wynajmującym jest firma, i być może ten trend byłby w stanie jakoś ten rynek ucywilizować, ale na razie to tylko kilka bloków w całym mieście. Warszawski rynek najmu jest rozdrobiony i zdominowany przez ludzi z jednym mieszkaniem na wynajem, z których część jest dziwakami, a część skompiradłami. Kiedy się szuka mieszkania do wynajęcia, można zwariować. Fajniejsze mieszkania znikają w jedno popołudnie, zanim człowiek zdąży wyjść z pracy i je obejrzeć, bo po prostu w tym mieście wciąż przybywa ludzi. A że chętnych dużo, to nawet właściciele nor nieremontowanych od czasów Gierka windują ceny.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 11:47   #384
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Tylko że ja właśnie piszę o Warszawie. Cóż z tego, że budują się nowe osiedla, skoro one są na sprzedaż, a nie na wynajem. Powoli pojawiają się pojedyncze bloki przeznaczone na wynajem, w których wynajmującym jest firma, i być może ten trend byłby w stanie jakoś ten rynek ucywilizować, ale na razie to tylko kilka bloków w całym mieście. Warszawski rynek najmu jest rozdrobiony i zdominowany przez ludzi z jednym mieszkaniem na wynajem, z których część jest dziwakami, a część skompiradłami. Kiedy się szuka mieszkania do wynajęcia, można zwariować. Fajniejsze mieszkania znikają w jedno popołudnie, zanim człowiek zdąży wyjść z pracy i je obejrzeć, bo po prostu w tym mieście wciąż przybywa ludzi. A że chętnych dużo, to nawet właściciele nor nieremontowanych od czasów Gierka windują ceny.
Nadal nie rozumiem. To chyba normalne, że jak się pojawia fajne ogłoszenie, okazja, to takie szybko z znika. A wiszą te, których nikt nie chce. I to się tyczy nie tylko mieszkań.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 11:54   #385
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
A to śledzisz tylko na olx? Powodzenia.
Tak się składa, ze poza Wawą to bardzo januszowy biznes. Sam byłem zaskoczony, bo sprzedając mieszkanie najwięcej zainteresowanych miałem z biur nieruchomości, pośredniaków, a nie z ogłoszeń na olx, otodom, marketplace'a. Dużo, dużo więcej osób widać szuka lub się ogłasza poza Internetem.
Jeśli chodzi o rynek najmu jest podobnie. Tak - interesowałem się. Nie mam pojęcia z czego to wynika. Ludzie chyba się boją, że ktoś ich wyroluje, bo jest trzecia osoba(?) - agent.

No i możliwe, że po prostu do najmu dokładają się rodzice? Więc to z rodzicami najemcy jeżdżą do agencji, bo rodzice nie ufają "ludziom z Internetów".
W mieście, w którym mam mieszkanie agencje praktycznie nie istnieją, bo nie ma tam rynku. Mieszkań jest niewiele, chętnych dużo i nie ma problemu z wynajeciem mieszkania bez pośrednika. Jeśli potrzebujesz pilnie coś wynająć to masz wybór kilku mieszkań. I tak, olx, to nie jedyne miejsce, ale najbardziej popularne w tamtym mieście. Każda nowa inwestycja wyprzedaje się w pień na miesiace przed rozpoczęciem budowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ogólnie zmierzam do tego, że nie zawsze możesz się nie godzić na wynajmowanie od dziwnych osób lub wynajmowanie mieszkania w stanie, który nie do końca odpowiada.

Edytowane przez Ariada
Czas edycji: 2019-07-30 o 11:56
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 11:56   #386
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
W mieście, w którym mam mieszkanie agencje praktycznie nie istnieją, bo nie ma tam rynku. Mieszkań jest niewiele, chętnych dużo i nie ma problemu z wynajeciem mieszkania bez pośrednika. Jeśli potrzebujesz pilnie coś wynająć to masz wybór kilku mieszkań. I tak, olx, to nie jedyne miejsce, ale najbardziej popularne w tamtym mieście. Każda nowa inwestycja wyprzedaje się w pień na miesiace przed rozpoczęciem budowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No i? Nadal nie rozumiem problemu. Zwykle jeśli coś się chce pilnie sprzedać albo kupić, to jest się stratnym.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 11:58   #387
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
No i? Nadal nie rozumiem problemu. Zwykle jeśli coś się chce pilnie sprzedać albo kupić, to jest się stratnym.
Ale moja wypowiedź jest zupełnie nie o tym. Cofnij się do mojego posta i przeczytaj swoją wypowiedź, która zacytowałam. To się toczyło tego dlaczego ludzie wynajmują coś za duże pieniądze i na dodatek nie do końca im odpowiadającego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 12:17   #388
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Ale moja wypowiedź jest zupełnie nie o tym. Cofnij się do mojego posta i przeczytaj swoją wypowiedź, która zacytowałam. To się toczyło tego dlaczego ludzie wynajmują coś za duże pieniądze i na dodatek nie do końca im odpowiadającego.
Bo nie mają czasu poszukać czegoś lepszego, czekać na lepszą ofertę. Ok, zrozumiałem. I jak pisałem - normalne. Tak samo by było z samochodem. Albo czymkolwiek innym.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 13:16   #389
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
I rozumiem, że Ty kupując mieszkanie, dajmy na to za pół miliona, 50 metrów, świeżo wykończone, wynajmowałabyś poniżej cen najmu 30-metrowych nor w gorszej lokalizacji?

No nie. Po to ludzie inwestują setki tysięcy złotych w nieruchomości aby na tym zarobić.

Kwestia tylko osób decydujących się mieszkać w takich inwestycjach czy się decydują na takie warunki, czy wolą dopłacić i mieszkać lepiej.



Jeśli po mieszkaniu biegają pluskwy, spod okna wieje wiatr, tynk wali się na głowę, a właściciel to burak, to kwestia przeliczenia czy danej osobie opłaca się oszczędzać na takich uniedogodnieniach.



Myślę, że również inni właściciele "ludzkich" lokali by odetchnęli z ulgą gdyby nie musieli rywalizować na rynku z takimi januszami. Ale to klient kształtuje rynek i widać takie "mieszkania" cieszą się wzięciem.
Nikt nie mówi, żeby wynajmować po zaniżonej cenie.
Cieszą się wzięciem, bo ogólnie w Polsce jest patologiczna sytuacja z zarobkami, cenami wynajmu etc.
Dlatego często lepiej kupić własne mieszkanie.
A ty się dziwisz skąd u nas taki trend pogoni za własnym mieszkaniem. Właśnie dlatego.
Tylko o to mi chodzi.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2019-07-30 o 13:17
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 13:45   #390
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Singielka na swoim

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;87039959]Nikt nie mówi, żeby wynajmować po zaniżonej cenie.
Cieszą się wzięciem, bo ogólnie w Polsce jest patologiczna sytuacja z zarobkami, cenami wynajmu etc.
Dlatego często lepiej kupić własne mieszkanie.
A ty się dziwisz skąd u nas taki trend pogoni za własnym mieszkaniem. Właśnie dlatego.
Tylko o to mi chodzi.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

A Ty się dziwisz, że mało osób stać na kredyt. Bo dużo osób bierze kredyty, a wiadomo, że jak jest duży popyt to cena produktu rośnie. W tym wypadku kredytu. I mieszkań.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-08 11:39:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:32.