Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56. - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-08-08, 19:29   #3541
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Ale niemowlaki płaczą też, kiedy nic im nie dolega. Często po prostu z nudów. Niektóre płaczą cały czas. Jak przyzwyczaisz dziecko, że usypia tylko, jak je nosisz,to się tak nauczy i będzie się tego domagało.

Persephone_ mieszkałam jakiś czas w krajach skandynawskich i tam ludzie serio tak cały czas dziecka nie nosili. Odkładali do łóżeczka, jak już było oporządzone i tyle. Powiedziałabym, że to raczej w krajach Trzeciego Świata dzieci nigdy nie są same, bo to rodziny wielopokoleniowe, pełno rodzeństwa, zawsze tam się ktoś koło tego dziecka kręci.
Niemowlaki nie umieją "manipulować". One nie płaczą bo robi co na złość albo chcą coś od ciebie wymusić. One płaczą bo coś im nie odpowiada. Mogą być głodne, znudzone, zmęczone itp. Niemowlaki to nie są dzieci 2-3 letnie. Niemowleciu zaszkodzi takie zostawianie go jak płacze, one wtedy po pewnym czasie przestają płakać ale nie dlatego, że już się nauczyły czegoś nie robić ale dlatego, że one wiedzą, że i tak im nikt nie pomoże.

Inna sprawa, że znam dużo rodziców małych dzieci ze Skandynawii i żaden z nich nie zostawiał niemowlaka aby się wypłakał. Starsze dziecko tak ale nie niemowlaka. Co więcej, akurat te osoby nosiły niemowlaki w chustach albo nosidełkach aby te były blisko a dało się porobić w tym samym czasie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 19:33   #3542
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez dooorra Pokaż wiadomość
One płaczą bo coś im nie odpowiada. Mogą być głodne, znudzone, zmęczone itp.
Nooo nie odpowiada im na przykład to, że leżą w łóżeczku, a nie są na rękach. I sama potwierdziłaś, że płaczą z nudów. A trochę nudy jeszcze nikogo nie zabiło.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 19:35   #3543
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Nooo nie odpowiada im na przykład to, że leżą w łóżeczku, a nie są na rękach. I sama potwierdziłaś, że płaczą z nudów. A trochę nudy jeszcze nikogo nie zabiło.
Przepraszam, ale to co piszesz jest okropne.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 19:37   #3544
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
No, ale właśnie dziecko potrzebowało jeść co chwilę czy jakieś inne względy zadecydowały?
Potrzebuje mamy. Bliskości. Ssania. Jest wystraszony. Nie ogarnia świata.
Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Słowa "miesiąc" i "chwilowe" bardzo mi się tu ze sobą kłócą oczywiście patrząc globalnie na życie, to ten miesiąc to krótko, ale tak tu i teraz jak pomyślę o takim ograniczeniu dzień w dzień, prawie bez przerw, bez samotnych wyjść na kilka godzin... To jest dla mnie osobiście straszne. Ogromne poświęcenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chwilowe w sensie że np. w ciągu pierwszego miesiąca życia 3/4 tak wyglądaly ale nie wszystkie. Nie mam statystyk. Kolejne dziecko tak nie miało zupełnie.
Tak to jest straszne. Dla mnie to było okropne. Wiedziałam że dziecko tego potrzebuje ale czułam się fatalnie.
Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
W krajach skandynawskich zimny chów jest popularny.

Szczerze mówiąc, to jakby mi się dziecko cały czas darło, to tym bardziej nie dawałabym mu tego, czego chce, żeby mu się takie zachowanie wymuszania krzykiem nie utrwalało. Raczej bym wolała zostawić w drugim pokoju w łóżeczku, aż się uspokoi, a sobie kupić korki do uszu, na pewno nie nosiłabym cały czas.
Szczerze mówiąc jest mi przykro jak czytam takie komentarze. Przykro mi że są noworodki które są tak traktowane. Na szczęście większość ludzi którzy mówi to co ty zmienia zdanie jak ma dziecko.
Jednak ten instynkt by reagować na płacz jest silniejszy.

A ostatnie czego potrzebuje słyszeć matka w takiej sytuacji to oceny innych ludzi jak bardzo daje sobą manipulować. Bo serio pierwsze dziecko i to takie to jest mózg rozje...ny. Próbujesz wszystkiego. Płacz swidruje ci mózg. Pęka ci głowa. Bolą Cię cycki. Czujesz się najgorsza matka świata A jeszcze masz wieczne wyrzuty sumienia że nie zaspokajajasz oczekiwań całego świata i jesteś nie taka matka jaka by chcieli. Okropne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 19:38   #3545
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Nooo nie odpowiada im na przykład to, że leżą w łóżeczku, a nie są na rękach. I sama potwierdziłaś, że płaczą z nudów. A trochę nudy jeszcze nikogo nie zabiło.
Jak ktoś nie potrafi lub nie chce zaspokoić podstawowych potrzeb dziecka, to nie powinien go robić.
Plus sąsiedzi też nie mają ochoty słuchać płaczącego dzieciaka, bo się rodzicom nie chce nim zajmować.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 19:39   #3546
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Ogólnie natura dlatego wymyśliła ten okropny płacz zdby rodzić reagował. Gdyby nie reagował nasz gatunek by wymarl bo wszystkich zjadlyby lwy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 19:40   #3547
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-08, 19:41   #3548
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Nooo nie odpowiada im na przykład to, że leżą w łóżeczku, a nie są na rękach. I sama potwierdziłaś, że płaczą z nudów. A trochę nudy jeszcze nikogo nie zabiło.
Czyli twoim zdaniem lepiej zostawić niemowlę w łóżku aby płakało? Bo trochę nie rozumiem twojego toku myślenia. One ci nie robi na złość tylko mówi, że nie chce być w łóżku. Może nie odpowiada mu materac, albo boi się że jest samo bez mamy. Tak czy siak trzeba mu pomóc bo on nie robi tego aby tobie uprzykrzyć życie.

Co do płaczu z nudów to wystarczy dać nową zabawkę i tyle. Znowu on tego nie robi na złość tylko pokazuje swoje potrzeby. Dla takiego małego dziecka akurat nuda może być dużym problemem. Z jego perspektywy to jest coś okropnego i akurat nuda go nie zabije ale jednak jeżeli rodzice nie reagują na jego potrzeby to mu szkodzi na dłuższą metę. Dodatkowo z nudów to raczej płaczą starsze niemowlaki a nie takie maluchy. Możesz swoją metodę nazywać "chłodnym chowem" ale jest to po prostu zaniedbania dziecka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 19:41   #3549
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Nooo nie odpowiada im na przykład to, że leżą w łóżeczku, a nie są na rękach. I sama potwierdziłaś, że płaczą z nudów. A trochę nudy jeszcze nikogo nie zabiło.
Trolololo.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 19:43   #3550
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 19:45   #3551
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Nooo nie odpowiada im na przykład to, że leżą w łóżeczku, a nie są na rękach. I sama potwierdziłaś, że płaczą z nudów. A trochę nudy jeszcze nikogo nie zabiło.
A jakby pies ci piszczal i też nie znasz powodu, to tak byś zostawiła?

Takie maluszki podobno często głowa boli, i ten mały człowiek nie powie nam o tym.

Serce by mi pękło jakby dziecko płakało, a ja bezradna , więc jak pomaga tulenie to jak można nie pomoc?
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-08, 19:45   #3552
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Potrzebuje mamy. Bliskości. Ssania. Jest wystraszony. Nie ogarnia świata.Chwilowe w sensie że np. w ciągu pierwszego miesiąca życia 3/4 tak wyglądaly ale nie wszystkie. Nie mam statystyk. Kolejne dziecko tak nie miało zupełnie.
Tak to jest straszne. Dla mnie to było okropne. Wiedziałam że dziecko tego potrzebuje ale czułam się fatalnie.Szczerze mówiąc jest mi przykro jak czytam takie komentarze. Przykro mi że są noworodki które są tak traktowane. Na szczęście większość ludzi którzy mówi to co ty zmienia zdanie jak ma dziecko.
Jednak ten instynkt by reagować na płacz jest silniejszy.

A ostatnie czego potrzebuje słyszeć matka w takiej sytuacji to oceny innych ludzi jak bardzo daje sobą manipulować. Bo serio pierwsze dziecko i to takie to jest mózg rozje...ny. Próbujesz wszystkiego. Płacz swidruje ci mózg. Pęka ci głowa. Bolą Cię cycki. Czujesz się najgorsza matka świata A jeszcze masz wieczne wyrzuty sumienia że nie zaspokajajasz oczekiwań całego świata i jesteś nie taka matka jaka by chcieli. Okropne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się z ostatnich. Tuż po porodzie czujesz się fatalnie, hormony szaleją a dodatkowo jest się ocenianym ze wszystkiego co się robi. Jest to bardzo przykre.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 19:54   #3553
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 19:56   #3554
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Widzę, że otworzyłam puszkę pandory swoim pytaniem. Mnie oczywiście nie chodziło o to, żeby dziecko zostawić samo sobie. Czytałam, że to bardzo szkodliwe dla jego mózgu. Po prostu nie wyobrażam sobie, że byłabym w stanie znieść to ciągłe podawanie piersi, tulenie, lulanie i odgadywanie co zrobić, żeby dziecko nie płakało. Dlatego między innymi nie mam dziecka, ale mam 29 lat, więc powoli muszę zdecydować czy w prawo czy w lewo. Dzięki ridja za szczerą wypowiedź

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 20:16   #3555
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Ja bym chetnie krew oddala, bardzo mi sie podoba idea dzielenia sie czyms, co moze doslownie uratowac cudze zycie. Do tego jestem zdrowa, wiec nie byloby problemu. Tylko tak smiertelnie sie boje badania krwi, igiel i brzydza mnie zyly. Podczas zwyklego pobierania panikuje i mdleje, zielone mroczki skacza mi przed oczami. Wyobrazam sobie, ze oddawanie krwi trwa dluzej niz takie zwykle do badania. Wiec no, nie moge. Z tego co widze u lekarza tacy jak ja sie zdarzaja co jakis czas. Ze fizycznie czlowiek jest zdrowy to jeszcze nie znaczy, ze jest w stanie oddac krew.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Żeby opisać moje reakcje na pobieranie krwi, musiałabym założyć wątek "Moje zachowania, których nie rozumiem".

Krwi i igieł jako takich się nie boję, ale mam straszną żyłofobię. Robi mi się aż niedobrze, kiedy ktoś dotyka mnie w miejscu, w którym widać mi żyły. Wszystko jedno, czy chce pobrać mi krew, czy tylko zbadać puls.

A zemdleć też mogę, ale dopiero po pobieraniu krwi. Kiedyś myślałam, że to zależy od ilości. Czyli jak pobierają dużo, to mi słabo, a jak mało, to nie. Ale w tym roku się zaskoczyłam. Byłam dwa razy na pobraniu krwi, raz było dużo i wyszłam bez szwanku, a raz tylko morfologia. Wstałam na kozaka i podeszłam do rejestracji, żeby zapłacić i.... dobrze, że zdążyłam się lady chwycić, bo bym łeb rozbiła. Nie ogarniam, o co w tym chodzi.

Ja ma to samo: pobranie krwi, szczepienie, zastrzyk- po mroczki w oczach, świst w uszach. Nawet po pobraniu z palca albo ukłuciu glukometrem.
Jedynie jak w ciąży byłam to nic się nie działo, pobrania krwi, kroplówki, oksytocyna- nic się nie działo złego.
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 20:29   #3556
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 20:36   #3557
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez dooorra Pokaż wiadomość
Niemowleciu zaszkodzi takie zostawianie go jak płacze, one wtedy po pewnym czasie przestają płakać ale nie dlatego, że już się nauczyły czegoś nie robić ale dlatego, że one wiedzą, że i tak im nikt nie pomoże.
I to jest straszne. Wydaje mi się, że dziecko może się nawet nauczyć, że nie warto się o coś starać, bo i tak się nie uda.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 20:38   #3558
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Widzę, że otworzyłam puszkę pandory swoim pytaniem.
No cały wizaż, wszystko zaraz idzie do absurdu i zaczyna się krucjata. Jak mówisz, że nie chcesz nosić dziecka cały czas wszędzie ze sobą (nawet do kibla), to one to czytają jako: znęcasz się, zostawiać w głodzie i zimnie na pewną śmierć.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 20:42   #3559
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
No cały wizaż, wszystko zaraz idzie do absurdu i zaczyna się krucjata. Jak mówisz, że nie chcesz nosić dziecka cały czas wszędzie ze sobą (nawet do kibla), to one to czytają jako: znęcasz się, zostawiać w głodzie i zimnie na pewną śmierć.
No bez przesady, między noszeniem dziecka przy piersi do toalety a zostawieniem go, bez sprawdzenia, czy coś mu nie dolega, bo "może płacze z nudów" jest ogromny przeskok.
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-08, 20:43   #3560
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
No cały wizaż, wszystko zaraz idzie do absurdu i zaczyna się krucjata. Jak mówisz, że nie chcesz nosić dziecka cały czas wszędzie ze sobą (nawet do kibla), to one to czytają jako: znęcasz się, zostawiać w głodzie i zimnie na pewną śmierć.
Lol, przed chwilą pisałaś, że zostawiłabyś znudzonego niemowlaka i włożyła zatyczki do uszu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 20:44   #3561
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ja dziecka nie mam, ale uważam, że jest całe spektrum możliwości między całodobowym "wiszeniem na cycku" a zimnym chowem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ba. Ani jedno ani drugie nie jest super zdrowe psychicznie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 20:52   #3562
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87065932]Lol, przed chwilą pisałaś, że zostawiłabyś znudzonego niemowlaka i włożyła zatyczki do uszu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

No bo bym tak zrobiła. Nie widzę potrzeby trzymania dziecka na rękach przez całą dobę. Jak dzieciak nie jest chory, obsrany i został nakarmiony, to nie widzę problemu w zostawieniu w łóżeczku, nawet jak marudzi. Człowiek też coś musi w życiu robić poza noszeniem dziecka, nie wiem odkurzyć, zrobić kupę, wziąć prysznic, zjeść. A zatyczki do uszu świetnie chronią przed bólem głowy wywołanym zbyt wieloma decybelami. Jak dla kogoś zostawienie dzieciaka w łóżeczku, bo łolaboga może się nudzić i to będzie takie straszne, jest zaniedbywaniem, to jak dla mnie on jest nienormalny i powinien się nad sobą zastanowić. Albo chociaż zaopatrzyć się w pampersy dla dorosłych, bo przecież nie można iść nawet do ubikacji, jak dziecko kwili.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 20:53   #3563
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Widzę, że otworzyłam puszkę pandory swoim pytaniem. Mnie oczywiście nie chodziło o to, żeby dziecko zostawić samo sobie. Czytałam, że to bardzo szkodliwe dla jego mózgu. Po prostu nie wyobrażam sobie, że byłabym w stanie znieść to ciągłe podawanie piersi, tulenie, lulanie i odgadywanie co zrobić, żeby dziecko nie płakało. Dlatego między innymi nie mam dziecka, ale mam 29 lat, więc powoli muszę zdecydować czy w prawo czy w lewo. Dzięki ridja za szczerą wypowiedź

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pierwszy miesiąc też byłam większość czasu z dzieckiem. Albo karmiłam albo ono na mnie spało albo je uspokajałam. Jednak jest to tylko miesiąc, co w sumie nie jest tak długo. Jedyne co dobrze wspominam to, że miałam wtedy czas na oglądanie seriali. Miałam też taki kącik z przekąskami obok siebie i to łazienki też chodziłam normalnie. No ale jednak moje dziecko potrzebowało bliskości. Teraz juz jest większe i już nie muszę go tak często nosić. Inna sprawa, że masz tylko 29 lat i jeszcze masz czas aby się zdecydować na to czy chcesz dziecko czy nie.

Inna sprawa, że to nie ty otworzyłaś puszkę pandory a osoba, która uważa, że niemowlaka ( i noworodka) można zostawić samego aby się wypłakał.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
I to jest straszne. Wydaje mi się, że dziecko może się nawet nauczyć, że nie warto się o coś starać, bo i tak się nie uda.
No dokładnie. Dla mnie to jest po prostu smutne.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
No cały wizaż, wszystko zaraz idzie do absurdu i zaczyna się krucjata. Jak mówisz, że nie chcesz nosić dziecka cały czas wszędzie ze sobą (nawet do kibla), to one to czytają jako: znęcasz się, zostawiać w głodzie i zimnie na pewną śmierć.
Akurat, to ty mówiłaś o tym aby niemowlaka zostawiać płaczącego w łóżeczku aby się nie przyzwyczajał do noszenia. To nie jest tak, że sobie napisałaś o zadowolonym maluchu, spokojnie leżącym w łóżeczku kiedy mama jest w łazience. Nie rób już z siebie męczennicy jak to zły wizaż, zwrócił Ci uwagę, że niemowlaka płaczącego nie powinno zostawiać się samego sobie.
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna

Edytowane przez dooorra
Czas edycji: 2019-08-08 o 21:01
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 20:57   #3564
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
No bo bym tak zrobiła. Nie widzę potrzeby trzymania dziecka na rękach przez całą dobę. Jak dzieciak nie jest chory, obsrany i został nakarmiony, to nie widzę problemu w zostawieniu w łóżeczku, nawet jak marudzi. Człowiek też coś musi w życiu robić poza noszeniem dziecka, nie wiem odkurzyć, zrobić kupę, wziąć prysznic, zjeść. A zatyczki do uszu świetnie chronią przed bólem głowy wywołanym zbyt wieloma decybelami. Jak dla kogoś zostawienie dzieciaka w łóżeczku, bo łolaboga może się nudzić i to będzie takie straszne, jest zaniedbywaniem, to jak dla mnie on jest nienormalny i powinien się nad sobą zastanowić. Albo chociaż zaopatrzyć się w pampersy dla dorosłych, bo przecież nie można iść nawet do ubikacji, jak dziecko kwili.
Różne głupoty już tu czytałam, ale nawet najzacieklejsze przeciwniczki posiadania dzieci takich nie wypisywały. Szkoda mi czasu i nerwów na jakąkolwiek odpowiedź.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 21:01   #3565
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87065957]Różne głupoty już tu czytałam, ale nawet najzacieklejsze przeciwniczki posiadania dzieci takich nie wypisywały. Szkoda mi czasu i nerwów na jakąkolwiek odpowiedź.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Jestem bardzo zagorzałą przeciwniczką posiadania potomka i potwierdzam, że nawet mnie wzdryga na samą myśl. Te podłe niemowlaki na pewno tak tylko knują, jak tu matce życie uprzykrzyć i co tu zrobić, żeby głośniej drzeć buzię.
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 21:05   #3566
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
No bo bym tak zrobiła. Nie widzę potrzeby trzymania dziecka na rękach przez całą dobę. Jak dzieciak nie jest chory, obsrany i został nakarmiony, to nie widzę problemu w zostawieniu w łóżeczku, nawet jak marudzi. Człowiek też coś musi w życiu robić poza noszeniem dziecka, nie wiem odkurzyć, zrobić kupę, wziąć prysznic, zjeść. A zatyczki do uszu świetnie chronią przed bólem głowy wywołanym zbyt wieloma decybelami. Jak dla kogoś zostawienie dzieciaka w łóżeczku, bo łolaboga może się nudzić i to będzie takie straszne, jest zaniedbywaniem, to jak dla mnie on jest nienormalny i powinien się nad sobą zastanowić. Albo chociaż zaopatrzyć się w pampersy dla dorosłych, bo przecież nie można iść nawet do ubikacji, jak dziecko kwili.
Ja to naprawdę nie wiem jak można nie mieć żadnej empatii.
Przecietny człowiek to by obcego piszczacego szczeniaka nie zostawił, bo by mu go było szkoda, a co tu mówić o własnym dziecku.

Ja dzieci nie lubię i trzymam się od nich z daleka, no ale nie miałabym serca płaczącego niemowlaka zostawić w łóżku.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2019-08-08 o 21:08
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 21:10   #3567
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
No bo bym tak zrobiła. Nie widzę potrzeby trzymania dziecka na rękach przez całą dobę. Jak dzieciak nie jest chory, obsrany i został nakarmiony, to nie widzę problemu w zostawieniu w łóżeczku, nawet jak marudzi.
A skąd masz pewność, że owo marudzenie jest z nudów, a nie że na przykład niemowlaka coś boli?
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 21:13   #3568
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Chyba za dużo bajki "dzieciak rządzi''

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 21:13   #3569
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
No bo bym tak zrobiła. Nie widzę potrzeby trzymania dziecka na rękach przez całą dobę. Jak dzieciak nie jest chory, obsrany i został nakarmiony, to nie widzę problemu w zostawieniu w łóżeczku, nawet jak marudzi. Człowiek też coś musi w życiu robić poza noszeniem dziecka, nie wiem odkurzyć, zrobić kupę, wziąć prysznic, zjeść. A zatyczki do uszu świetnie chronią przed bólem głowy wywołanym zbyt wieloma decybelami. Jak dla kogoś zostawienie dzieciaka w łóżeczku, bo łolaboga może się nudzić i to będzie takie straszne, jest zaniedbywaniem, to jak dla mnie on jest nienormalny i powinien się nad sobą zastanowić. Albo chociaż zaopatrzyć się w pampersy dla dorosłych, bo przecież nie można iść nawet do ubikacji, jak dziecko kwili.
Proszę, nie miejcie dzieci. Nie takie osoby jak Ty, megamag i inne Waszego pokroju...

Ja miałam kiedyś praktyki w jednym żłobku, gdzie właśnie noszenie dziecka było piętnowane,bo się dziecko przyzwyczai. Kurcze, dziewczynka chciała zobaczyć co się dzieje za oknem, bo ją to zaciekawiło, a te na mnie napadły, że dziecko na ręce wzięłam. N W innym żłobku za to dziecko stało przy takiej bramce, aby dzieci nie wychodziły z sali i jedno dziecko tak trzymało się tej bramki i okrutnie szlochało. Zapytałam dziewczyn dlaczego nie reagują, a one, że no płacze ale przestanie. Nie mogłabym pracować z osobami z takim podejściem. Okrutne i nieludzkie.

Edytowane przez 0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Czas edycji: 2019-08-08 o 21:18
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-08, 21:18   #3570
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 56.


Proszę, aby każda ze stron przystopowała troszkę.
Są różne metody wychowawcze i punkty widzenia i uszanujcie to.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-01 13:05:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:42.