Kolejna ciąża bardziej świadoma?? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-19, 19:58   #31
starapanna
Wtajemniczenie
 
Avatar starapanna
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 093
GG do starapanna
Dot.: Kolejna ciąża bardziej świadoma??

Cytat:
Napisane przez itakasia Pokaż wiadomość
panienko
gratuluje upragnionego maluszka. nie martw sie, kazde dziecko kocha sie rowno choc inaczej, ja mam 3 i sa dla mnie oczkiem w glowie
Kasiu ho ho sto lat Cie nie widzialam . Wpadnij czasem na "nasz watek" i dziekuje za odpowiedz.
__________________
Aniołku, nigdy o Tobie nie zapomne

http://www.suwaczki.com/tickers/1usahdgekp8qz8sz.png
starapanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 09:41   #32
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Kolejna ciąża bardziej świadoma??

Takie gadanie, że każde dziecko się kocha tak samo mocno jest moim zdaniem przesadą. Wiesz jak ty kochasz, wiesz co czujesz. Ale ja naokoło mam mnóstwo znajomych, którzy wcale nie czuli się kochani tak samo jak któreś ze swojego rodzeństwa. I to nie jest takie użalanie się nad sobą, tylko prawdziwa trauma, która rzutuje na ich całe życie. To właśnie mnie przeraża, i mimo, że nie mam nawet jednego dziecka to już boję się myśleć o drugim.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 10:13   #33
itakasia
Zakorzenienie
 
Avatar itakasia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4 159
Dot.: Kolejna ciąża bardziej świadoma??

panienko
bo doba za krotka zeby ogarnac wszystko, ale zajrze z przyjemnoscia
Ilonka
ja myslalam ze pytanie bylo odnosnie doswiadczenia kazdego z nas osobiscie a nie twoich znajomych
__________________
Nasz synek Antoś
itakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 10:40   #34
chomiczek00000
Raczkowanie
 
Avatar chomiczek00000
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 379
Dot.: Kolejna ciąża bardziej świadoma??

Ilonka ja właśnie trochę się tak czuję- zaniedbywana bo mam 2młodszego rodzeństwa i jako że jestem najstarsza to zawsze miałam 'pod górkę'. Dlatego właśnie mając teraz już drugie dziecię staram się żeby starsza nie odczuwała że nią się zajmuję mniej czy poświęcam mniej czasu. Nie zawsze mi to wychodzi bo przecież nie wytłumaczę 7miesięcznemu dziecku które marudzi żeby przestało bo teraz muszę spędzić trochę czasu z siostrą Ale staram się jak mogę. I obie kocham tak samo
chomiczek00000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 07:32   #35
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Kolejna ciąża bardziej świadoma??

Cytat:
Napisane przez itakasia Pokaż wiadomość
panienko
bo doba za krotka zeby ogarnac wszystko, ale zajrze z przyjemnoscia
Ilonka
ja myslalam ze pytanie bylo odnosnie doswiadczenia kazdego z nas osobiscie a nie twoich znajomych
Ja ze swojego doświadczenia też nie czułam się na równi dobrze traktowana z moim bratem, chociaż nie tragicznie. Mój mąż bardzo. Jak i większość naszych znajomych. To jest moje doświadczenie. Moja wiedza o temacie zdobyta w trakcie życia. Nie mogę się opierać tylko i wyłącznie na swoich przeżyciach, bo byłoby to zwyczajnie głupie i zbyt nieobiektywne.

Cytat:
Napisane przez chomiczek00000 Pokaż wiadomość
Ilonka ja właśnie trochę się tak czuję- zaniedbywana bo mam 2młodszego rodzeństwa i jako że jestem najstarsza to zawsze miałam 'pod górkę'. Dlatego właśnie mając teraz już drugie dziecię staram się żeby starsza nie odczuwała że nią się zajmuję mniej czy poświęcam mniej czasu. Nie zawsze mi to wychodzi bo przecież nie wytłumaczę 7miesięcznemu dziecku które marudzi żeby przestało bo teraz muszę spędzić trochę czasu z siostrą Ale staram się jak mogę. I obie kocham tak samo
Wiem, o co ci chodzi Co najdziwniejsze, to nie zawsze starsze rodzeństwo ma gorzej. Akurat u mnie i męża jest odwrotnie. Najwyraźniej nasi rodzice zachłysnęli się pierwszym potomstwem i później my już nie byliśmy tacy "fajni", żeby kochać nas równie mocno. I to właśnie mnie przeraża w myśleniu o dzieciach. A jeśli się nie zorientuję i zacznę tak robić? Bo większość (wszyscy?) tych nierównie kochających rodziców chyba nie widzi, co robi drugiemu dziecku?
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 09:50   #36
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Kolejna ciąża bardziej świadoma??

mielismy miec synka dobrze kojarzysz i na usg przed porodem waga wychodzila ok 3300-3400 a bylo sloniatko 4050 i 61 cm no i CORA!
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 03:56   #37
mlmFM
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 811
GG do mlmFM Send a message via Skype™ to mlmFM
Dot.: Kolejna ciąża bardziej świadoma??

Jednak mysle ze rodzice tak samo mocno kochaja swoje dzieci, tylko nie zawsze potrafia to okazac... i dzieci odbieraja to ze mama bardziej kocha brata/siostre niz mnie...

my planujemy roznice wieku od 3 do 6 lat... tyle, ze my jedno urodzilismy [w koncu maz tez byl na sali porodowej razem ze mna] drugie zamierzamy adoptować [najlepiej chlopiec z przedziału 2-5 lat - z nadzieja ze trafi sie blizej gornej granicy]... moze jak sytuacja finansowa pozwoli to postaramy sie jeszcze o 3cie, ale to opcja i jeszcze nad tym bedziemy myslec
mlmFM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-27, 12:03   #38
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Kolejna ciąża bardziej świadoma??

Widzisz, tylko że ja mam gdzieś to, czy rodzic czuje to samo do dzieci i jego miłość jest równa, kiedy nie potrafi tego okazać. Jakie znaczenie ma dla jednego syna, że rodzic mu mówi o swojej identycznej miłości, kiedy on widzi, że tak nie jest?
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 12:28   #39
mlmFM
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 811
GG do mlmFM Send a message via Skype™ to mlmFM
Dot.: Kolejna ciąża bardziej świadoma??

Grunt żeby rozmawiać z dzieckiem dlaczego ono czuje się mniej kochane...
u mnie sytuacja była odwrotna... ja czułam się bardziej kochana - ale nie jest mi z tym dobrze, bo miałam wrażenie że gdyby nie ja to brat miałby lepiej...

Ale oboje wiemy że rodzice nas kochają tak samo - pomogą w każdej sytuacji etc...
mlmFM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 12:36   #40
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Kolejna ciąża bardziej świadoma??

Cytat:
Napisane przez starapanna Pokaż wiadomość
A ja troche z innej beczki .
Mam malucha 5 miesiecznego i bardzo chcialabym miec drugie. Planuje starania gdy synek bedzie mial okolo roku, ale..zaczelam sie zastanawiac, jak to jest jak pojawia sie drugie dziecko. Czy obdarze go taka sama miloscia jak pierwsze? Czy wystarczy mi sily na wychowanie dwojki? Boje sie odpowiedzialnosci . Jak to jest u Was??
Ta miłość pewnie będzie inna, bo każde dziecko jest inne i Ty już będziesz inna niż przy pierwszym ale to nie znaczy, że mniejsza, czy gorsza.
Co do sił, to pewnie okaże się, że do tej pory jechałaś na 10% mozliwości i gdybys chciała, to dałabyś sobie radę z 3 czy 4

Między moimi dziewczynami jest 18 misięcy różnicy i uważam, że w naszym przypadku wyszło idealnie
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 20:08   #41
mlmFM
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 811
GG do mlmFM Send a message via Skype™ to mlmFM
Dot.: Kolejna ciąża bardziej świadoma??

Rzabba - każda różnica wieku jest idealna
u nas jest 7 lat różnicy i też jest idealnie [z bratem się świetnie dogadujemy]
Kwestia wychowania
Z tą miłością w sumie dobrze powiedziałaś - najtrafniejsze określenie.
mlmFM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-09, 08:31   #42
pelnia1980
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk - Legnica
Wiadomości: 1 538
GG do pelnia1980
Dot.: Kolejna ciąża bardziej świadoma??

Cytat:
Napisane przez milona_ Pokaż wiadomość
Witam drogie koleżanki Wizażanki
Zastanawiam się jak planowałyście kolejną ciążę?
Mam jedno dziecko. Jestem mamą cudownego 6-latka, kolejną ciążę zawsze odkładaliśmy z mężem"na później" a to z powodu ciężkiego porodu (bałam się kolejnego) albo "zastanowimy się jak mały się odchowa". Teraz już coraz poważniej zaczynam uświadamiać sobie, że lepiej by było gdyby syn miał rodzeństwo. Załuję, że nie pomyśleliśmy o drugim dziecku wcześniej, no ale cóż. Tylko, że moj problem polega na tym, że będąc w ciąży z synem jakoś się nią za bardzo nie przejmowałam. Byłam w ciąży i ok. A teraz planuję, myślę, czytam w necie i najnormalniej w świecie się boję, bo wiem co mnie czekaWydaje mi się, że teraz podchodzę do ciąży bardziej świadomie i mimo tego, że bardzo chcę drugiego dziecka to wolałabym "wpaść" i po prostu to przeżyć niż się samemu decydować. Bo jak tak będę decydować to się do końca życia nie zdecyduję
Jak to było z Wami? Też miałyście takie obawy? Jak przechodziłyście kolejne ciąże?
hej, pierwsze dziecko ur. 2009 marzec, juz po 3 mies. chcialam drugie i staralismy sie choc gin powiedzial ze przynjmniej rok przerwy powinnam miec po cesarce i na ustabilizowanie hormonow, ale ze ja zawsze mialam klopoty z hormonami mowi ejak njszybciej i mimo staran przeciagnelo sie... drugi synek ur sie w grudniu 2010, roznica to 2 latka bez 3 miesiecy.

druga byla bardziej spokojniejsza ciaza, wiedzialam co i jak - bylam bardzo swiadoma obu zajsc, ale i przy obu na koniec balam sie porodu mimo ze zakonczone byly cesarka, trzecie dziecko tez juz chce ale mam klopoty zdrowotne, na wzglad swej astmy i genetycznosci chyba sie nei zdecyduje mimo bolu ale jak widze moje dzieci cierpiace chorujace to wole uniknac trzeciemu tego

no i u nas drugie dziecko ma bardziej lajtowo, nie przezywamy wszystkiego tak jak z pierwszym - towarzyszymy mu ale nie poswiecam mu tyle czasu jak pierwszemu z czytaniem bajek ogladaniem ksiazeczek tlumaczeniem, poprostu rozmawiamy... lecz drugi ma poki co fajniej, bo kolyszemy go nosimy na rekach jesli chce pierwszego odkladalismy do lozeczka bo sie balismy ze sie przyzwyczai, dlaczego taka zmiana? dojrzalam i uwazam ze kiedy mam je tulic i rozpieszczac pod niektorymi wzgledami jak nie teraz? wyrosnie z tego

powodzenia

p.s. sama wiem ze czym dluzej zwlekalam z zajsciem w ciaze tym ciezej bylo, proponuje nei zabezpieczac sie, wyciszyc i kochac kochac kochac jak sie pojawi cieszyc sie malym wielkim szczesciem i zyc zyc zyc
pelnia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 14:47   #43
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Kolejna ciąża bardziej świadoma??

my 3 mies probowalismy, Oliwka we wtorek tydzien temu miala rok, a dzisiaj ciaza potwierdzona u ginekologa.
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 10:49   #44
Ewelinka13
Rozeznanie
 
Avatar Ewelinka13
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 830
Dot.: Kolejna ciąża bardziej świadoma??

Cytat:
Napisane przez Darusiaaaa Pokaż wiadomość
my 3 mies probowalismy, Oliwka we wtorek tydzien temu miala rok, a dzisiaj ciaza potwierdzona u ginekologa.
Gratuluję!!!! Darusia podziwiam Cię, że tak szybciutko zdecydowaliście się na drugiego bejbika! Super!
Ewelinka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 19:26   #45
aalutka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 411
Dot.: Kolejna ciąża bardziej świadoma??

Drogie dziewczęta! Potrzebuję Waszej pomocy Poszukuję dziewczyn, które zaszły w ciążę lub urodziły dziecko, mając mniej niż 18 lat lub w wieku do 19 lat (chociaż głównie tych najmłodszych mam). Jestem studentką resocjalizacji i ped. opiekuńczo-socjalnej i piszę pracę licencjacką na temat młodych mam. Jeśli urodziłyście dziecko do 19. roku życia, ale mimo to obecnie jesteście już starsze, także proszę o wypełnienie ankiety. Jeśli znajdą się dziewczęta, które dopiero zaszły w ciążę i czekają na narodziny swojego malucha, także zapraszam do wypełniania, odpowiedzi powinny pasować
Pytania są tzw. "testowe", zamknięte, więc powinno się Wam w miarę sprawnie na nie odpowiadać, mimo iż jest ich 46 Mam też nadzieję, że nie będziecie czuły się urażone tymi pytaniami, bo niektóre, szczerze mówiąc, "zaglądają" w Waszą prywatność, ponieważ odpowiadają po prostu teorii w literaturze na ten temat... ale ankieta jest oczywiście ANONIMOWA!

Oto link do ankiety: http:// moje- ankiety. pl/respond-10310.html (trzeba usunąć spacje)

Mam nadzieję, że nie łamię regulaminu Wizażu tym ogłoszeniem, jeśli tak proszę o jakąś podpowiedź
__________________

aalutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:12.