Sucha skóra - jak o nią zadbać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-05-28, 20:30   #1
NUSIA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2
Wyślij wiadomość przez ICQ do NUSIA

sucha skóra


witam
mam problem z sucha skórą byłam u dermatologa ale nic to mi nie pomogło wszystkie dostępne balsamy w sklepach nie pomagają a w aptekach zostawiłam już fortunę pomóżcie kobiety
dziekuje [img]icons/icon7.gif[/img]
NUSIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-29, 09:46   #2
anikka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 110
Re: sucha skóra

Ja kiedyś miałam potwornie suchą skórę po długotrwałej diecie odchudzającej, czy czasem nie jesteś w trakcie?Jeżeli nie, to myślę ,że po prostu pijesz za mało płynów, zwłaszcza wody,próbowałaś?
anikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-29, 10:07   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: sucha skóra

ja również mam ten sam okropny problem. U mnie nasila się przy zmęczeniu , zestresowaniu jeszcze bardziej. Pomagają mi tabletki z olejka wiesiołka do nabycia w aptece. Piję dużo wody mineralnej unikam opalania. Teraz przy właściwej pielęgnacji sucha skóra nie dokucza mi tak bardzo. Nie myj twarzy mydłem tylko mleczkiem z tonikiem.Absolutnie unikaj solarium. Świetny jest krem nutrilogie Vichy zarówno 1 jak i 2. Nie wiem czy próbowałaś jeśli nie to spróbuj. Pozdrawiam.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-29, 16:08   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: sucha skóra

Spróbuj maści nagietkowej ( nie kremu, a właśnie maści)
powinno zadziałać.
NUSIA napisał(a):
> witam
> mam problem z sucha skórą byłam u dermatologa ale nic to mi nie pomogło wszystkie dostępne balsamy w sklepach nie pomagają a w aptekach zostawiłam już fortunę pomóżcie kobiety
> dziekuje [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-11, 18:27   #5
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 534
sucha skóra w zimie, tłusta w lecie

Mój mężczyzna ma bardzo wysuszoną skórę twarzy. Do tego stopnia że momentami zaczyna go swędzieć i piec. Jest też zaczerwieniona. Tak to wygląda w zimie. W lecie natomiast skóra się błyszczy i wydziela nadmiar tłuszczu. Poza tym na głowie występują podobne objawy (swędzenie i pieczenie) bez względu na pogodę i temperaturę. Skóra głowy jest lekko zaczerwieniona. Czy istnieją jakieś kosmetyki lub zabiegi nawilżające skorę głowy? Czy może problem nie polega na nadmiernym wysuszeniu? Co zarobić z tak wysuszoną twarzą u mężczyzny? Czy powinno się stosować jakieś specjalne kosmetyki? Bo maseczki na pewno sobie nie pozwoli nałożyć.
maja101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-11, 20:12   #6
Justyna
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: sucha skóra w zimie, tłusta w lecie

I jeszcze nie wylądował u dermatologa???
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-06, 17:51   #7
Patuta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1
Sucha skóra

Konczy sie zbyt dluga zima i byc moze to jest przyczyna okropnie suchej skory na moim nosie. Probowalam zmieniac kremy, ale nic nie pomoglo. Codziennie moge "skubac" moj nos, po prostu "schodzi z niego skora" jak po dlugotrwalym opalaniu. Dodam, ze nie opalalam sie i prawie w ogole nie stosuje kosmetykow kolorowych, ktore by mogly byc przyczyna. Co moge z tym problemem zrobic?
Patuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-04-06, 18:00   #8
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Sucha skóra na nosie

Też tak kiedyś miałam i kupiłam sobie w aptece "maść witaminową z witaminą A" kosztuje ok.3 zł i smarowałam się nią na noc.Po kilku dniach przeszło.Ta maść nadaje się tylko do smarowania na noc bo jest niesamowicie tłusta i pieknie się po niej człowiek świeci [img]icons/icon10.gif[/img] Czasem też ją stosuję gdy mi się robi sucha skórka na ustach.Smaruję na noc i rano "usta jak marzenie" [img]icons/icon10.gif[/img]
Jesli dziewczyny nic nie doradzą to może spróbuj [img]icons/icon7.gif[/img]

[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-06, 21:06   #9
Catherine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 278
Re: Sucha skóra

Ahoj, mi tez sie czasami luszczy skora na nosku. Najczesciej, jak 1. jest sucho w mieszkaniu, 2. oczyszczalam sobie skore. Biore wowczas ostra rekawice (wczesniej uzywalam peelingujacej myjki-gabeczki), na mokro (!) scieram nos, nakladam krem i staram sie kolo niego za bardzo nie majstrowac. Pozdrawiam
Catherine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-10, 16:32   #10
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Re: Sucha skóra

A na dzień może na maxa nawilżający krem? Proponuję Thermal S2 z Vichy. Po kilku dniach ładnie likwiduje wszelkie przesuszenie.
Pozdrawiam
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-07, 11:29   #11
Magoo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 30
przesuszona skora - co robic?

Moja tłusta cera po zimie zrobila sie okropnie przesuszona, cala twarz, no moze za wyjatkiem brody i dolnej partii policzkow. Probowalam juz kilku kremow i zeli nawet dla skory suchej i odwodnionej i nic. Moge tak smarowac i smarowac, a ulga zadna. Troche obawiam sie tlustszych kremow,gdyz zawsze powodowaly po jakims czasie spore "niespodzianki", a jednoczesnie czuje ze tego mi potrzeba. Co mozecie polecic? Ja juz opadam z sil i pomyslow. Dodam ze codzienne maseczki nawilazajace tez zawiodly.
Magoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-05-07, 12:49   #12
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: przesuszona skora - co robic?

Ja z czystym sumieniem mogę polecić serię Daxa Re-lipid do cery suchej. Pięknie nawilżyła mi skórę przesuszoną po zimie [img]icons/icon12.gif[/img] i wcale nie tłuściła, a mam cerę mieszaną. Ja użyłam jako krótkiej kuracji. Cena też jest zachęcająca.

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-07, 21:21   #13
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: przesuszona skora - co robic?

Spróbuj zastosowac kurację "od wewnątrz" czyli witaminki , mikroelementy , możesz też spróbować przez jakiś czas stosować kapsułki z wit A+E na twarz (polecam także jako nie zbyt długą kurację kapsułki firmy Gal - świetne , z olejkiem z wiesiołka, koenzymem Q10, wit.E), a może wybierz sie na zabieg do gabinetu kosmetycznego? Jest taki duży wybór zabiegów - są skuteczne i bardzo przyjemne.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-21, 12:41   #14
Edyta_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 16
GG do Edyta_a
sucha skóra

Mam bardzo suchą skórę na dolnej powiece; powieka jest opuchnięta i boli, skóra się łuszczy; nie wiem co robić; kremy ani oliwka dla dzieci nie pomagają,
Edyta_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-21, 14:53   #15
niusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 249
GG do niusia
lekarza!

ooj - to wygląda poważnie. moim zdaniem nie powinnaś tracic czasu i biegiem udać się do lekarza. pamiętaj, że oczy są bardzo wrażliwe i nie wolno ich czymś zarazić
niusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-21, 21:33   #16
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: lekarza!

Niusia ma rację! Jeśli skóra jest zaczerwieniona, boli , łuszczy się to koniecznie idź do dermatologa,może okazać się ,że to alergia i wówczas dobrze byłoby zrobić testy aby łatwiej unikać alergenów.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-23, 09:35   #17
Edyta_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 16
GG do Edyta_a
Re: sucha skóra

Pomogła zwykła maść z wit. A
Edyta_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-23, 09:45   #18
ivka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 118
GG do ivka
Re: sucha skóra

jak pomogło to super ! [img]icons/icon7.gif[/img]
ja tez miałam taki problem! poszłam do lekarza i lekarz powiedział ze to z uczulenia na jeden ze składników do oczu. Zdziwiłam się troszkę bo uzywałam tylko cieni Avonu od zawsze i wczesniej nie maiłam tego typu problemów. Ale posłuchałam go odłozyłam serię Color Trend i problem zniknął. Czasem jak wróce z sentymentu od razu na drugi dzień skóra się łuszczy [img]icons/icon9.gif[/img]
__________________
Życoe rzuca na kolana...trzeba nauczyc się z nim wstawać
ivka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 07:14   #19
zoee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 5
sucha skóra

mam nadzieję, że mi pomożecie.
zawsze myślałam, że mam mieszana skórę, ale teraz nie jestem juz pewna.
rano wszystko jest ok, ale tak po 12 w pracy skóra robi mi sie ściagnieta i sucha, zwłaszcza po oczami (a czoło dalej się błyszczy) dodam, że praktycznie cały czas pracuję przy komputerze. Może ktoś wie jak należy pilęgnowac taką skórę, co robić w ciagu pracy. Jaki podkład i jaki krem?
Dziekuje za pomoc
zoee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-10-08, 08:26   #20
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: sucha skóra

Ewa napisał(a):
> zawsze myślałam, że mam mieszana skórę, ale teraz nie jestem juz pewna.

może to cera mieszana odwodniona?
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 08:41   #21
zoee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 5
Re: sucha skóra

moze tak tylko co mam robić. Zwłaszcza w ciągu dnia, czy jest na to jakiś sposób? Może woda termalna
zoee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 08:52   #22
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: sucha skóra

jeśli chcesz sie nawilżać wodą termalną- to odpada- woda nie nawilża, co najwyzej odświeaża.
nie próbowałaś zmienić kremu na "bogatszy" (szczególnie na partie bardziej przesuszone), zastosować np. nawilżacza pod krem; może na noc powinnaś stosować maseczkę nawilżająco. do tego moze w jakiś sposób wysuszasz skóre: mydło, tonik z alkoholem, zbyt odtłuszczający zel do mycia itd? moze masz możliwość zastosować w pracy nawilżacz powietrza?
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 09:07   #23
zoee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 5
Re: sucha skóra

nie myję twarzy woda tylko mleczkiem, krem zaczęłąm stosować erisu Pharmaceris T, OCTOPIROX&reg; (Krem- kuracja dla skóry łojotokowej ze skłonnością do łuszczenia się, ostatnio bardzo mi pomógł po podrażnieniu skóry kremem Garniera.
Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić
zoee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-08, 09:17   #24
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: sucha skóra

Nie zaszkodzi konsumować więcej nienasyconych kwasów tłuszczowych (oliwa z oliwek, orzechy, tłuste ryby, ostatecznie, jeśli nie ma innej możliwości, kapsułki z tranem lub olejem z wiesiołka ) i pić dużo wody, już po 2-3 tygodniach zauważysz różnicę.

Na mega-przesuszenia i jeśli nie masz wielkiej skłonności do zaskórników najlepsza jest zwykła wazelina (na noc).

Pod oczy polecam krem nawilżająco-łagodzący Avene, bardzo mi pomógł w identycznym problemie. Niezła jest też maseczka nawilżająca Avene, właśnie pod oczy (resztę twarzy nawilża tak sobie).
Spróbuj pod krem smarować się jakimś serum na bazie olejku (a nie alkoholu), może zmień podkład na bardziej nawilżający? A na noc koniecznie coś odżywczego, odbudowującego, justy dobrze mówi. Ja jestem wierna super-nawilżającemu Biotherm'owi (Aquasource Non Stop), może wydawać się za mało gęsty, ale wersja do skóry suchej nie wchłania się zupełnie bez śladu (na drugim miejscu listy składników, po wodzie, stoi olej z pestek moreli a na trzecim masło shea, dalej gliceryna), dlatego np. dla mnie nadaje się tylko nan noc.
A próbowałaś już Vichy Thermal S? Jestem fanką 2-ki.
Oba są niestety lekko alkoholizowane, mogą szczypać tuż po aplikacji

Dziewczyny na pewno cos jeszcze polecą!
Problem tylko w tym, że większość kremów i tak nawilża tylko naskórek ,więc skup się, myślę, na nawadnianiu od wewnatrz.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-11, 22:18   #25
GosikK
Zadomowienie
 
Avatar GosikK
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bartoszyce-Olsztyn
Wiadomości: 1 827
GG do GosikK
Question Sucha skóra

Mam wrażliwą cerę. Używam peelingu enzymatycznego, maseczki nawilżająco-odżywczej i kremów do skóry wrażliwej. Nie mam z nią nigdy problemów, oprócz jednego. Co jakiś czas na czole robi mi się taki "suchy punkt". Tak jakby skóra mi schodziła. Jest to najbardziej widoczne, gdy nałoże puder. Skąd to sie bieże i jak to zlikwidować???
GosikK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 06:58   #26
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Smile Dot.: Sucha skóra

Drga GosikK! Rowniez jestem posiadaczka suchej skory. Czesto na mojej twarzy wystepowaly takie suche pace, ktorych nie moglam zamaskowac ani podkladem a puder uwidacznial je dwa razy bardziej. Coz moge powiedziec bylam z tym problemem u dermatologa, powiedzial mi ze jest to na tle alergiczno-podraznieniowym. Przepisal mi cutibase, ktora pomogla zalagodzic stan zapalny bo taki byl, ale maly jednakze nie poradzila sobie z suchoscia tych placow. Zaczelam leczyc sie na wlasna reke: Otuz odstawilam wszelakie mazidla czy kolorowke czy tez peelingi itp rzeczy na kilka dni. (Po pewnym czasie doszlam do wniosku ze uczulal mnie peelnig enzymatyczny dr. Ireny Eris i podklad Loreal'a True Match). Nastepnie nakladalalm maseczki nawilzajace <polecam z soraya intensywnie nawilzajaca maseczke z mineralmai rafy koralowej linnia roduktu nazywa sie "kuracja dotleniajaca", jest suuper>. Strzelilam i kupilam krem kasztanowy krem bielendy na noc, tlusciutki super nawilzal iiii pozbylam sie mojej dolegliwosci. Trudno mi cos polecic Tobie mnie wyleczyl przypadek. Jak narazie nie mam podobnych zmian na twarzy, mam nadzieje ze efekt ten utrzyma sie jesszcze przez dluuuugi czas. Pozdrawiam papa
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 12:46   #27
GosikK
Zadomowienie
 
Avatar GosikK
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bartoszyce-Olsztyn
Wiadomości: 1 827
GG do GosikK
Smile Dot.: Sucha skóra

Droga maju_s.
Dziękuje za radę. Może rzeczywiście to uczulenie, bo jestem alergikiem, ale używam wszystkiego do cery wrażliwej, więc nie wiem jak to możliwe. O kupnie kremiku i mleczka z bieledny już myślałam wcześniej, ale miałam zamiar kupić serię różaną oczywiście do cery wrażliwej, ale jakoś nie mogę się do tych różyczek przekonaćAle może spróbuję tego, co ty

Jeszcze raz dzięki i pozdro
GosikK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 12:54   #28
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Sucha skóra

To, że używasz kosmetyków do cery wrażliwej nie oznacza, że nie możesz mieć na nie uczulenia. Mnie swego czasu załatwiło mleczko Avene do cer nadwrażliwych, dosłownie jakbym używała kwasu solnego, a tymczasem specyfik składa się w 96% z wody termalnej. Tak więc nie ma reguły. Może faktycznie powinnaś zmienić kosmetyki. Ja przez pewnien czas leczyłam dziwną podskórną wysypkę kremem Rosaliac, ale nic nie pomagało. Dopiero jak mi suchość skóry dała tak w kość, że myślałam, że dostanę obłędu i kupiłam sobie krem Hydraphase 2 LRP i przesuszenie z mojej skóry znikło razem z wysypką.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 13:12   #29
GosikK
Zadomowienie
 
Avatar GosikK
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bartoszyce-Olsztyn
Wiadomości: 1 827
GG do GosikK
Smile Dot.: Sucha skóra

Zwykle nie używam tych samych kosmetyków, tylko np. jak mi sie jeden kremik skończy to kupuję następny już z innej firmy. Tak samo robie ze wszystkimi kosmetykami. Nie jestem stała jednej firmie.
GosikK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 13:52   #30
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Talking Dot.: Sucha skóra

Droga GosikK uczulenie moze wyjsc nawet po pewnym czasie stosowania kremu czy innego preparatu nawet kiedy zmienisz go na inny.Nie musi wyjsc od razu. Pozdrawiam papa
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:27.