Macie jakąś opinię o ludziach co nie chcą mieć dzieci bo... - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-13, 00:10   #91
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Macie jakąś opinię o ludziach co nie chcą mieć dzieci bo...

Większość metod antykoncepcji ma swój próg błędu i mimo ich stosowania można zajść w ciążę (ja jestem tego przykładem)
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 08:40   #92
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Macie jakąś opinię o ludziach co nie chcą mieć dzieci bo...

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Prawda jest taka, że dziecku się trzeba poświęcić, a dzisiaj poświęcanie się nie jest w modzie i stąd problemy.

Łączy się z tym, że ludzie nie chcą "dorastać" to oni chcą być tymi którymi ktoś się "opiekuje", a sami nie chcą ponosić ani odpowiedzialności za drugiego człowieka ani nie chcą mieć w życiu żadnych utrudnień i liczy się tylko ich dobre, niczym nie zakłócone samopoczucie. Ja chcę sie dobrze bawić i niepotrzebny mi ktos kto to zakłóci.
Takie wieczne dzieci, które nie potrzebują "konkurencji" czyli innych dzieci.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 09:15   #93
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Macie jakąś opinię o ludziach co nie chcą mieć dzieci bo...

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
no jasne,
ale "wpadki" są tak na prawdę bardzo rzadkie
Mówisz?

W gronie moich najbliższych znajomych połowa par zaliczyła wpadki. Planowane po ślubie dzieci to ma może 1/5.

---------- Dopisano o 10:15 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Jak ktoś mówi, że "wpadł", a na pytanie jaki środek go zwiódł, to się okazuje, że akurat ten jeden raz się nie zabezpieczył ale że był to stosunek przerywany,
no to przepraszam, ale wg mnie to żadna wpadka tylko ciąża na własne życzenie
To jest Twoje zdanie. Nie zmienia to faktu, że ciąża nie była planowana przez parę. A że zamiast antykoncepcji była nadzieja, to już inna rzecz.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 10:05   #94
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Macie jakąś opinię o ludziach co nie chcą mieć dzieci bo...

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość

Łączy się z tym, że ludzie nie chcą "dorastać" to oni chcą być tymi którymi ktoś się "opiekuje", a sami nie chcą ponosić ani odpowiedzialności za drugiego człowieka ani nie chcą mieć w życiu żadnych utrudnień i liczy się tylko ich dobre, niczym nie zakłócone samopoczucie. Ja chcę sie dobrze bawić i niepotrzebny mi ktos kto to zakłóci.
Takie wieczne dzieci, które nie potrzebują "konkurencji" czyli innych dzieci.
ja tylko tak z offtopem

świetny filmik w podpisie
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 15:18   #95
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Macie jakąś opinię o ludziach co nie chcą mieć dzieci bo...

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość

Małżeństwo mojego brata rozpadło się min. dlatego, że wydawało im się, że z dzieckiem będzie im fajnie, a jak już dziecko się pojawiło to okazało się, że wcale nie jest tak fajnie jak sobie wyobrażali... no i że tak powiem po ptokach bo wsadzić dziecko tam, skąd przyszło się nie da, szczególnie już w jakiś czas po narodzinach... problemy z rodzicielstwem lawinowo pociągnęły za sobą inne i tak wszystko padło.

Smutne, ale faktycznie dość często tak się zdarza .
__________________
No silicone



jelonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 16:30   #96
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Macie jakąś opinię o ludziach co nie chcą mieć dzieci bo...

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Mówisz?

W gronie moich najbliższych znajomych połowa par zaliczyła wpadki. Planowane po ślubie dzieci to ma może 1/5.

---------- Dopisano o 10:15 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------


To jest Twoje zdanie. Nie zmienia to faktu, że ciąża nie była planowana przez parę. A że zamiast antykoncepcji była nadzieja, to już inna rzecz.
tak, to moje zdanie
jak można uprawiać seks bez zabezpieczenia i nie dopuszczać myśli, że może tego być dziecko

a jeśli chodzi o moich najbliższych znajomych to mało osób ma dzieci
a ci co mają to akurat planowane
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2011-05-13 o 17:50
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 19:33   #97
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Macie jakąś opinię o ludziach co nie chcą mieć dzieci bo...

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
tak, to moje zdanie
jak można uprawiać seks bez zabezpieczenia i nie dopuszczać myśli, że może tego być dziecko

a jeśli chodzi o moich najbliższych znajomych to mało osób ma dzieci
a ci co mają to akurat planowane
Ja mam 2 przyjaciółki, które mają po 2 dzieci. A tylko jedno z całej czwórki było zaplanowane pozostałe 3 to wpadki rodziców stosujących mniej lub bardziej skutecznie antykoncepcję...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-15, 11:00   #98
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Macie jakąś opinię o ludziach co nie chcą mieć dzieci bo...

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość

Łączy się z tym, że ludzie nie chcą "dorastać" to oni chcą być tymi którymi ktoś się "opiekuje", a sami nie chcą ponosić ani odpowiedzialności za drugiego człowieka ani nie chcą mieć w życiu żadnych utrudnień i liczy się tylko ich dobre, niczym nie zakłócone samopoczucie. Ja chcę sie dobrze bawić i niepotrzebny mi ktos kto to zakłóci.
Takie wieczne dzieci, które nie potrzebują "konkurencji" czyli innych dzieci.
Nie zawsze tak jest. Sugerujesz, ze posiadanie dziecka to objaw dojrzałosci i ten dorosły, kto dzieci nei ma, jest niedojrzały. A niektórzy nie chca mieć po rpostu dzieci. Bo ich nie lubią. Bo wychowywanie dzieci jest ponad ich siły - np. psychiczne. I to jest - dal mnie - objaw dojrzałości.
Gdyby kazdy był na tyle dojrzały i zanim rozewrze uda, czy tez pryzgotuje penisa, zastanaowilby się nad tym co robi, nie byłoby nieszczeslwiych dzieci, bo mieliby je tylko ci, którzy naprawde zasługuja na to, aby miec dziecko.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 11:15   #99
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Macie jakąś opinię o ludziach co nie chcą mieć dzieci bo...

Cytat:
Napisane przez Jaatkaa85 Pokaż wiadomość
Nie zawsze tak jest. Sugerujesz, ze posiadanie dziecka to objaw dojrzałosci i ten dorosły, kto dzieci nei ma, jest niedojrzały. A niektórzy nie chca mieć po rpostu dzieci. Bo ich nie lubią. Bo wychowywanie dzieci jest ponad ich siły - np. psychiczne. I to jest - dal mnie - objaw dojrzałości.
Gdyby kazdy był na tyle dojrzały i zanim rozewrze uda, czy tez pryzgotuje penisa, zastanaowilby się nad tym co robi, nie byłoby nieszczeslwiych dzieci, bo mieliby je tylko ci, którzy naprawde zasługuja na to, aby miec dziecko.
I to właśnie oznacza, że są niedojrzali. Objawem dojrzałości jest także gotowość na wychowywanie potomstwa.
Tak, sugeruję, że gotowość do posiadania dziecka jest jednym z objawów dojrzałości i ludzie, którzy nie chcą mieć dzieci w pewnym sensie są niedojrzali, nie sa gotowi do podjęcia odpowiedzialności za drugiego człowieka całkowicie (czasowo) zależnego od nich. Szczególnie jeśli swoją niechęć do posiadania dzieci tłumaczą tym, że dzieci srają, rzygają i co tam jeszcze.
Jednocześnie wcale nie twierdzę, że wszyscy muszą byc koniecznie dojrzali (szczególnie do opieki nad potomstwem). Nie, ludzie którzy nie decydują sie na posiadanie potomstwa są niedojrzali ale jednocześnie w niczym im to "nie ujmuje", nie ma jeszcze obowiązku bycia dojrzałym i posiadania potomstwa. Nie jest to żadna wada, przynajmniej do czasu kiedy jednak pojawia się dziecko i osoby niedojrzałe takimi pozostają.

Poza tym mieszasz tu dwie sprawy.
Bycie niedojrzałym do posiadania dzieci i świadomości tego a bycia niedojrzałym do posiadania dzieci i bycia tego nieświadomym, co jest oczywiście o wiele gorsze niż to pierwsze.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 16:58   #100
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Macie jakąś opinię o ludziach co nie chcą mieć dzieci bo...

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
I to właśnie oznacza, że są niedojrzali. Objawem dojrzałości jest także gotowość na wychowywanie potomstwa.
Tak, sugeruję, że gotowość do posiadania dziecka jest jednym z objawów dojrzałości i ludzie, którzy nie chcą mieć dzieci w pewnym sensie są niedojrzali, nie sa gotowi do podjęcia odpowiedzialności za drugiego człowieka całkowicie (czasowo) zależnego od nich. Szczególnie jeśli swoją niechęć do posiadania dzieci tłumaczą tym, że dzieci srają, rzygają i co tam jeszcze.
Jednocześnie wcale nie twierdzę, że wszyscy muszą byc koniecznie dojrzali (szczególnie do opieki nad potomstwem). Nie, ludzie którzy nie decydują sie na posiadanie potomstwa są niedojrzali ale jednocześnie w niczym im to "nie ujmuje", nie ma jeszcze obowiązku bycia dojrzałym i posiadania potomstwa. Nie jest to żadna wada, przynajmniej do czasu kiedy jednak pojawia się dziecko i osoby niedojrzałe takimi pozostają.

Poza tym mieszasz tu dwie sprawy.
Bycie niedojrzałym do posiadania dzieci i świadomości tego a bycia niedojrzałym do posiadania dzieci i bycia tego nieświadomym, co jest oczywiście o wiele gorsze niż to pierwsze.
Toż włąsnie o tym pisałam.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:58.