obciąć czy nie ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-17, 18:04   #1
ese14
Przyczajenie
 
Avatar ese14
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 11

obciąć czy nie ?


Witam Mam pewnien problem, a mianowicie włosy. Moje włosy sa niesforne, bardzo bardzo zniszczone, rozdwojone i spalona (to praktycznie to samo ) . Obcinałam je jeden raz w życiu. Są one dosyć długie i grube, bardzo szybko nie przetłuszczają. Zmierzam do setna, wiec pytanie do was \Drogie wizażystki czy obciac te włosy ? Z jednej strony nigdy nie miałam "krótkich" włosów, wiec trochę sie boje, a z drugiej są bardzo popalone aż to brzydko wygląda .... Na zdjęciach aż tak nie widać tych NIEDOSKONAŁOŚCI, ale w rzeczywistosci to porażka + NIE PROSTUJE, NIE SUSZE RAZ ZDARZYŁO MI SIE UŻYC LOKÓWKI
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg _DSC1166.jpg (76,5 KB, 551 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _DSC1092.jpg (84,1 KB, 579 załadowań)

Edytowane przez ese14
Czas edycji: 2012-04-17 o 18:06
ese14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 18:11   #2
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: obciąć czy nie ?

Ja bym cięła do miejsca, gdzie są zniszczone. Nie ma sensu ich trzymać, bo będą rozdwajać się jeszcze dalej.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 18:28   #3
suserz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 16
Dot.: obciąć czy nie ?

Masz piękne włosy i szkoda je obcinać najwyżej tylko końcówki, przetłuszczają się bo pewnie używasz złego szamponu, zadbaj o nie a będa jeszcze ładniejsze kup sobie dobrą odżywkę i szampon a potem patrz jak ci zazdroszczą tych włosów.
suserz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 18:31   #4
ese14
Przyczajenie
 
Avatar ese14
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 11
Dot.: obciąć czy nie ?

Używałam wiele odżywek i szamponów. Lecz to nic nie pomagało. :/
ese14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 18:51   #5
Dotka81
Zakorzenienie
 
Avatar Dotka81
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 305
Dot.: obciąć czy nie ?

Obciąć
__________________
Z wierzchu anioł, w oczach diabeł


Dotka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 18:57   #6
suserz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 16
Dot.: obciąć czy nie ?

to dziwne piszesz że nie uzywasz suszarki nie malujesz to może używasz złych szamponów ja np często maluje i wcale nie obcinam ani nie używam odżywek wszystko co robie to myje w headshoulders i to jest najlepszy szampon włosy są nawilżone a nie przetłuszczają się i są gładkie cała reszta szamponów to syf dla mnie się ie sprawdziły.
suserz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 19:00   #7
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: obciąć czy nie ?

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
Ja bym cięła do miejsca, gdzie są zniszczone. Nie ma sensu ich trzymać, bo będą rozdwajać się jeszcze dalej.
Zdecydowanie się zgadzam! moim zdaniem włosy są piękne przede wszystkim wtedy gdy są zdrowe - długość idzie na dalszy plan.

Leć do dobrego fryzjera, żeby nowa fryzurka cieszyła długo oko
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-17, 19:09   #8
jola0078
Rozeznanie
 
Avatar jola0078
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 560
Dot.: obciąć czy nie ?

Niestety nawet na zdjęciach widać, że są zniszczone. Obciąć włosy, no przynajmniej rozdwojone końce....chociaż ja bym obcięła o połowę. Idź do dobrego fryzjera, a skoro sklepowe odżywki i szampony ci nie służą zwróć się w stronę domowych sposobów lub kosmetyków własnoręcznie robionych ( receptury chociażby z mazidla.com)
jola0078 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 19:30   #9
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: obciąć czy nie ?

Cytat:
Napisane przez suserz Pokaż wiadomość
to dziwne piszesz że nie uzywasz suszarki nie malujesz to może używasz złych szamponów ja np często maluje i wcale nie obcinam ani nie używam odżywek wszystko co robie to myje w headshoulders i to jest najlepszy szampon włosy są nawilżone a nie przetłuszczają się i są gładkie cała reszta szamponów to syf dla mnie się ie sprawdziły.
Bo to szampon pełen sylikonów i daje wrażenie, że są zdrowe
A gdybyś zmyła ich warstwę to szczerze wątpię, żeby tak było.

Do autorki: obetnij, a potem dbaj
Odwiedź wątki o olejowaniu, pielęgnacji bez sylikonów a w pigułce to wszystko znajdziesz na blogu Anwen (mam nadzieję, że mogę ją tak reklamować ).
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 19:40   #10
Rockyyy
Zakorzenienie
 
Avatar Rockyyy
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 5 984
Dot.: obciąć czy nie ?

Podetnij tylko koncowki,jakieś 2 cm i dbaj,dbaj,dbaj.ja na długosc podcielabym tylko te koncowki.Jest jeszcze szansa zregenerowania reszty...Nie sztuką jest ściąć z długosci...Ja w lipcu obcielam i tak wolno mi rosną....ciezko Ci bedzie zapuscic na taka długosc.Spróbuj tylko z koncowkami i dbaj mocno o nie a jak to nie przyniesie skutku to wtedy ciachniesz jeszcze pare cm...
Rockyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 19:42   #11
kicia069
Zadomowienie
 
Avatar kicia069
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 059
Dot.: obciąć czy nie ?

Cytat:
Napisane przez ese14 Pokaż wiadomość
Witam Mam pewnien problem, a mianowicie włosy. Moje włosy sa niesforne, bardzo bardzo zniszczone, rozdwojone i spalona (to praktycznie to samo ) . Obcinałam je jeden raz w życiu. Są one dosyć długie i grube, bardzo szybko nie przetłuszczają. Zmierzam do setna, wiec pytanie do was \Drogie wizażystki czy obciac te włosy ? Z jednej strony nigdy nie miałam "krótkich" włosów, wiec trochę sie boje, a z drugiej są bardzo popalone aż to brzydko wygląda .... Na zdjęciach aż tak nie widać tych NIEDOSKONAŁOŚCI, ale w rzeczywistosci to porażka + NIE PROSTUJE, NIE SUSZE RAZ ZDARZYŁO MI SIE UŻYC LOKÓWKI
obciąc na równo, bez cieniowania tak na długość 5 cm za ramiona i regenerować bo widać ze zniszczone

czym je popaliłaś? prostownica czy jakieś rozjasniania i drastyczne farbowanie?
kicia069 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-17, 19:50   #12
daisy255
Przyczajenie
 
Avatar daisy255
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 26
Dot.: obciąć czy nie ?

Może coś pomogę

  • Po pierwsze ściąć włosy, ale bez przesady, nie na krótko tylko najbardziej zniszczone końce jakieś 5-7cm. Po jakimś czasie możesz ponownie udać się na podcięcie końcówek.
  • W międzyczasie natłuszczaj końcówki olejkiem rycynowym (do kupienia w aptece, buteleczka 3-5 zł), niewielka kropelkę rozetrzyj w dłoniach i nakładaj na same końce. Btw świetny specyfik zarówno na włosy jak i paznokcie, ja dodatkowo jeszcze nakładam na rzęsy i brwi. Uwaga może lekko przyciemniać włosy!
  • Proponuję zastosować odzywkę WAX np. raz w tygodniu, żeby nie obciążyć włosów. Ja mam wrażliwą skórę głowy i większość preparatów mnie uczula, a ona sprawdza się idealnie. Jest bez SLS i parabenów. Nawilża skórę głowy, a włosy są po niej błyszczące i mięciutkie. Po umyciu nakładam ją na skórę głowy i kłaczki, zakładam czepek i na to ręcznik. Z takim turbanem chodzę jakieś 40 minut po tym czasie dokładnie spłukuję Najlepiej byłoby w tym czasie wziąć kąpiel, pod wpływem ciepła jest lepsze działanie odżywki.
Kilka porad na przetłuszczające się włosy
  1. Mycie włosów w letniej wodzie
  2. Odzywki w niewielkiej ilości, jak wiadomo w mniejszym lub większym stopniu obciążają nasze włosy
  3. Szampon zawsze rozcieńczyć z wodą
  4. Przystępując do mycia, na samym początku szampon rozprowadzam na włosach u nasady, nie wcieram go w skórę głowy, następnie dokładnie spłukuję i ponownie nakładam roztwór u nasady, tym razem myję skórę. Tym sposobem pierwsze oczyszczam włosy z kurzu, który osiadł na mojej czuprynce. Dzięki temu do cebulek nie dostają się zanieczyszczenia
  5. Dokładne płukanie, czytałam kiedyś że powinno się 2 razy dłużej płukać włosy niż je myć, żeby pozbyć się tej całej chemii z szamponu.
  6. Stosowanie płukanek ziołowych np. z pokrzywy niedługo będzie sezon na to zielsko kiedyś to praktykowałam teraz brakuje czasu... W sklepach zielarskich są fajne już gotowe zestawy ziół do płukania w formie ekspresowej, czyli jak herbatki z tym że w ogromnych torebkach!
Co do wyglądu włosów, po myciu można również zastosować płukankę z octu jabłkowego rozcieńczonego z wodą. Fajna sprawa. Pięknie zamyka łuski włosa i nadaje połysk naszej fryzurce


Pozdrawiam

Edytowane przez daisy255
Czas edycji: 2012-04-17 o 19:53
daisy255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 20:02   #13
Ametys
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 257
Dot.: obciąć czy nie ?

.

Edytowane przez Ametys
Czas edycji: 2013-02-11 o 03:26
Ametys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 20:36   #14
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: obciąć czy nie ?

Cytat:
Napisane przez Rockyyy Pokaż wiadomość
Podetnij tylko koncowki,jakieś 2 cm i dbaj,dbaj,dbaj.ja na długosc podcielabym tylko te koncowki.Jest jeszcze szansa zregenerowania reszty...Nie sztuką jest ściąć z długosci...Ja w lipcu obcielam i tak wolno mi rosną....ciezko Ci bedzie zapuscic na taka długosc.Spróbuj tylko z koncowkami i dbaj mocno o nie a jak to nie przyniesie skutku to wtedy ciachniesz jeszcze pare cm...
Rozdwojone końce się nie zregenerują, co najwyżej zniszczenie pójdzie do góry.

A Twoje może nie rosną, bo właśnie łamią się końcówki?
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 22:10   #15
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: obciąć czy nie ?

Po co radzicie podcięcie końcówek, co to da? Jeśli włosy są w tym miejscu zniszczone to błyskawicznie rozdwoją się z powrotem. Spalonych włosów już się zregenerować nie da. Obcinanie 2 cm wg mnie nie ma żadnego sensu.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 07:15   #16
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: obciąć czy nie ?

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Rozdwojone końce się nie zregenerują, co najwyżej zniszczenie pójdzie do góry.
Któryś raz się z tym spotykam, że od rozdwojonych końcówek zniszczenie pójdzie w gorę i szczerze mówiąc kompletnie nie rozumiem o co chodzi
Może mi ktoś wyjaśnić? Zdarzało mi się mieć rozdwojone końcówki, ale to były końce włosów, w jaki sposób włosy będą się niszczyć wyżej od tego.
Nie mówię, żeby nie obcinać rozdwojonych, bo wiadomo rozdwojone wyglądają okropnie i obciąć trzeba.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 07:41   #17
hahihehy
Rozeznanie
 
Avatar hahihehy
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Bdg/Poz
Wiadomości: 570
Dot.: obciąć czy nie ?

rozdwojenie na końcówce będzie szło wyżej, czyli włos coraz bardziej będzie się rozdwajał o to w tym chodzi i dlatego trzeba obciąć rozdwojone końcówki, a nie czekać nie wiadomo ile
hahihehy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 08:23   #18
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: obciąć czy nie ?

Chyba nie wiecie, co to zniszczone włosy podaje przykład - kilka lat temu, za wszelką cenę chciałam blond, po rozjasnianiu żółtko+siano. Taka mała przestroga

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2016-07-03 o 22:00
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 08:36   #19
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: obciąć czy nie ?

Cytat:
Napisane przez hahihehy Pokaż wiadomość
rozdwojenie na końcówce będzie szło wyżej, czyli włos coraz bardziej będzie się rozdwajał o to w tym chodzi i dlatego trzeba obciąć rozdwojone końcówki, a nie czekać nie wiadomo ile
A to w taki sposób mi się włosy nie rozdwajały nigdy, bo coś takiego im się nie działo. Mi jak włos się "rozdwajał", to takie malutkie dodatkowe rozgałęzienia wyrastały na końcu w naturalnym kolorze, jak miałam farbowane włosy to było to widoczne, ale nie realne byłoby, żeby to szło w górę, dlatego spytałam.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-18, 09:44   #20
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: obciąć czy nie ?

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
A to w taki sposób mi się włosy nie rozdwajały nigdy, bo coś takiego im się nie działo. Mi jak włos się "rozdwajał", to takie malutkie dodatkowe rozgałęzienia wyrastały na końcu w naturalnym kolorze, jak miałam farbowane włosy to było to widoczne, ale nie realne byłoby, żeby to szło w górę, dlatego spytałam.
Jakbyś tego nie obcinała to by poszło. Masz np. włos rozdwojony na 2 mm, nie obetniesz to rozdwojenie będzie coraz większe.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 10:37   #21
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: obciąć czy nie ?

Hmm... ale z drugiej strony, ile osób widziało takie postępujące rozdwojenie na własnych włosach Ja jak miałam rozdwojeńce nie widziałam nic takiego Inną rzeczą było to, że jak włos zniszczony to po lekkim podcięciu zaczyna się zaraz rozdwajać...
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 12:27   #22
kicia069
Zadomowienie
 
Avatar kicia069
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 059
Dot.: obciąć czy nie ?

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Po co radzicie podcięcie końcówek, co to da? Jeśli włosy są w tym miejscu zniszczone to błyskawicznie rozdwoją się z powrotem. Spalonych włosów już się zregenerować nie da. Obcinanie 2 cm wg mnie nie ma żadnego sensu.
święte słowa
Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Któryś raz się z tym spotykam, że od rozdwojonych końcówek zniszczenie pójdzie w gorę i szczerze mówiąc kompletnie nie rozumiem o co chodzi
Może mi ktoś wyjaśnić? Zdarzało mi się mieć rozdwojone końcówki, ale to były końce włosów, w jaki sposób włosy będą się niszczyć wyżej od tego.
Nie mówię, żeby nie obcinać rozdwojonych, bo wiadomo rozdwojone wyglądają okropnie i obciąć trzeba.
bo jeśli włos na końcu jest rozdwojony to z raczej będzie sie rozdzielał jeszcze bardziej pod wpływem różnych czynników mechanicznych np ocieranie przez ubrania a o prostownicy i podobnych to juz nie mówie

czasem jesli włos jest rozdwojony np na 2 cześci na ok 2 mm to z czasem może Ci sie zrobić rozdwojenie na 3 albo 4 części na ok 4 mm albo więcej czyli zniszczenie pójdzie w górę włosa

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Hmm... ale z drugiej strony, ile osób widziało takie postępujące rozdwojenie na własnych włosach Ja jak miałam rozdwojeńce nie widziałam nic takiego Inną rzeczą było to, że jak włos zniszczony to po lekkim podcięciu zaczyna się zaraz rozdwajać...
oj ja widziałam, miałam popalone włosy i tak mi sie własnie działo
kicia069 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 13:26   #23
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: obciąć czy nie ?

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Hmm... ale z drugiej strony, ile osób widziało takie postępujące rozdwojenie na własnych włosach Ja jak miałam rozdwojeńce nie widziałam nic takiego Inną rzeczą było to, że jak włos zniszczony to po lekkim podcięciu zaczyna się zaraz rozdwajać...
Ja niestety często widzę, bo moje włosy mimo olejowania, spania w związanych, chronienia końcówek itd. rozdwajają się dosyć szybko, a nie są zniszczone (już).
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 13:33   #24
iza5954
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Düsseldorf
Wiadomości: 24
GG do iza5954
Dot.: obciąć czy nie ?

obetnij poszarpane koncowki.napewno bd to dla ciebie zmiana skoro mowisz ze sa b.zniszczone nie obawiaj sie,mily fryzjer utnie ci dosc duzo zniszczonych wlosow.tak to z nimi.nie radze radykalnie scinac poniewaz po prostu bedziesz zalowac a nawet jesli nie to pamietaj ze dlugie wlosy sa najpiekniejszym atrybutem
iza5954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 13:37   #25
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: obciąć czy nie ?

Cytat:
Napisane przez iza5954 Pokaż wiadomość
pamietaj ze dlugie wlosy sa najpiekniejszym atrybutem
Jak są zdrowe Zniszczone, długie włosy to żaden atrybut.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 14:01   #26
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: obciąć czy nie ?

Ciekawe jakie wy macie włosy, że od razu doradzacie ścięcie? Proszę o zdjęcia, bo chętnie zobaczę jak wyglądają zdrowe włosy.

Autorko postu, masz piękne włoski, nawet jak w rzeczywistości wyglądają dużo gorzej niż na zdjęciach, to jeszcze nie powód żeby je ścinać. Bo może wina leży w nieodpowiedniej pielęgnacji. Moja siostra ma naturalne włosy bardzo podobne do twoich i mogę ci powiedzieć ze z tego co zauważyłam ich kondycja często się zmienia, raz wyglądają cudownie są lśniące i gładkie, innym razem ma okropnie poszarpane końce suche, wyglądające na bardzo zniszczone. ( i taki stan czasami trochę trwa) I gdyby wtedy przyszło jej do głowy pójść do fryzjera i ściąć to na pewno bardzo by tego żałowała. Bo takie włoski to skarb, na pewno wiele osób ci po prostu zazdrości tych włosów. Włosy nie wyglądają dobrze po zimie, źle znoszą wysokie temperatury, klimatyzacje. problem może tkwić w ich nieodpowiednim myciu, czesaniu. nieodpowiednio dobranych kosmetykach, lub braku ich używania. Warto podciąć końcówki, ale tylko kilka cm, bo po co od razu stosować aż tak drastyczne środki, może wystarczy zmiana w pielęgnacji, olejowanie ? zabezpieczanie końcówek jedwabiem, nie szarpanie włosków podczas czesania. Może napisz jak wygląda twoja pielęgnacja włosów, mycie, czesanie.
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 14:15   #27
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: obciąć czy nie ?

Ja doradzam obcięcie do linii piersi
@Assathra piękne włosy to zdrowe włosy . Mam koleżankę z gruubymi włosami do pasa . Od ramion są porozdwajane i połamane , przy skórze głowy łupież . Co z tego,że długie gęste i grube ? włosy piękne to włosy zdrowe . Obetnij je jakieś 10-15 cm i dbaj o nawilżanie,chroń końcówki przed uszkodzeniami mechanicznymi (tzn.otarciami o ubrania itp. )
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=591330&page=1 -- na tym wątku jest mnóstwo porad ,polecam lekturę
I pamiętaj , że żadna pielęgnacja nie zastąpi nożyczek,żadna . Może jedynie uchronić przed tnimi ale nigdy nie zastąpi
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 14:27   #28
uolcia
Rozeznanie
 
Avatar uolcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 696
Dot.: obciąć czy nie ?

ja też nie wiem po co dużo ścinać? Ja marzę o takich długich włosach!
Nie sądze by one naprawdę były bardzo zniszczone... obetnij parę cm (dobry fryzjer sam Ci zaproponuje odpowiednią długość) i zajrzyj do wątków o pielęgnacji włosów, a będą piękne
uolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 14:30   #29
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: obciąć czy nie ?

Napisane jest:
Cytat:
Napisane przez ese14 Pokaż wiadomość
Na zdjęciach aż tak nie widać tych NIEDOSKONAŁOŚCI, ale w rzeczywistosci to porażka
więc chyba to prawda, nie pisała tego po to by wszyscy ją zapewniali, że ma piękne włosy i lepiej nie ścinać. Skoro są popalone i jest jakaś maska czy olej, który to zmieni to chętnie poznam nazwę tego specyfiku.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki

Edytowane przez Jigoku
Czas edycji: 2012-04-18 o 14:38
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 14:36   #30
Ania990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 99
Dot.: obciąć czy nie ?

Bardzo podobają mi się Twoje włosy
Zetnij tylko tyle ile musisz.
__________________
Promocje, wyprzedaże, kody rabatowe http://shoppingnews.pl
Ania990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:42.