wolontariat w szpitalu, 17 lat - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-14, 21:01   #1
kociara561
Przyczajenie
 
Avatar kociara561
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 17

wolontariat w szpitalu, 17 lat


Hej, potrzebuje waszej porady i opinii. Mianowicie zastanawiam się nad wolontaraitem w szpitalu. Rozwazam to ponieważ jestem w drugiej klasie liceum na profilu biologiczne chemicznym i nie mam pojęcia co chce robić dalej, jedyne co przychodzi mi na myśl to pielęgniarstwo, ponieważ największą radość daje mi właśnie pomaganie ludziom. Chcialabym żebyście się wypowiedzialy się co o tym mysliscie, czy w wieku 17 lat jest to w ogóle możliwe, czy nie byłoby to dla mnie zbyt trudne psychicznie, a może macie jakies doświadczenia związane z tym tematem? Z góry dziękuje za odpowiedzi!
kociara561 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 21:13   #2
_Mia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 121
Dot.: wolontariat w szpitalu, 17 lat

Nie wiem jak szpitale, ale hospicja często szukają wolontariuszy, w Twoim przypadku za pisemną zgodą rodziców.
Czy nie jest to za bardzo obciążające... Zależy od człowieka. Jeśli jesteś bardzo wrażliwa, warto pomyśleć o tym na studiach- jest czas, są warunki, a przynajmniej tak łatwo się nie zniechęcisz
Mówię to profilaktycznie, bo szkoda stracić w tym 'fachu' chętną, młodą osobę
_Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 21:43   #3
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: wolontariat w szpitalu, 17 lat

Eeee ale ze istnieje jakas organizacja ktora wygryza z pracy pracownikow szpitala podstawiajac w zamian za darmo licealistow...? pics or it didnt happen


Tak, jak juz to hospicja. W szpitalach masa ludzi trzyma sie swojej prcy a poza nimi czesto wiezniowie wykonuja prace np w gdansku ci z przerobki. Wiec nie masz za bardzo na co liczyc.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 22:23   #4
przylaszczka50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 009
Dot.: wolontariat w szpitalu, 17 lat

Hospicja stacjonarne, domy starców, domy dla osób niepełnosprawnych często szukają wolontariuszy.
Także można pomagać jeżdżąc do osób , które hospicjum ma pod opieką lecz przebywają w swoim domu nawet z rodziną. Można pomóc tej rodzinie zastępując ją aby mogli pozałatwiać sprawy czy choćby odpocząć a ktoś zostanie z chorym dzieckiem czy starszą osobą.
przylaszczka50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 22:27   #5
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: wolontariat w szpitalu, 17 lat

Wolontariat w szpitalu? Jako kto? Nie ma szans nawet na noszenie basenu, srsly. Zostają hospicja.
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 22:34   #6
przylaszczka50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 009
Dot.: wolontariat w szpitalu, 17 lat

Cytat:
Napisane przez harleyka Pokaż wiadomość
Wolontariat w szpitalu? Jako kto? Nie ma szans nawet na noszenie basenu, srsly. Zostają hospicja.
www.dobrze ze jestes.pl
Fundacja działa w 6 większych miastach w Polsce, poszukują wolontariuszy na onkologię w szpitalach . Czy osoba niepełnoletnia może zostać wolontariuszem tej fundacji to nie wiem.
przylaszczka50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 22:42   #7
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: wolontariat w szpitalu, 17 lat

Cytat:
Napisane przez przylaszczka50 Pokaż wiadomość
www.dobrze ze jestes.pl
Fundacja działa w 6 większych miastach w Polsce, poszukują wolontariuszy na onkologię w szpitalach . Czy osoba niepełnoletnia może zostać wolontariuszem tej fundacji to nie wiem.
Wydaje mi się, że jednak nie pomagaja oni w żaden medyczny sposób, a biorąc pod uwage profil autorki chyba o to jej chodziło? Poza tym onkologia to strasznie duże psychiczne obciążenie dla tak młodej dziewczyny.

Cytat:
Chcemy pomagać ludziom ciężko chorym i umierającym.
Poprzez pracę wolontariuszy na oddziale pragniemy wspierać pacjentów oraz ich rodziny.
Mam duże wątpliwości czy przyjmą do tego 17 latkę. No ale nie zaszkodzi tam zadzwonić.

Edytowane przez 201604130936
Czas edycji: 2014-09-14 o 22:44
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-14, 22:50   #8
przylaszczka50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 009
Dot.: wolontariat w szpitalu, 17 lat

Cytat:
Napisane przez harleyka Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że jednak nie pomagaja oni w żaden medyczny sposób, a biorąc pod uwage profil autorki chyba o to jej chodziło? Poza tym onkologia to strasznie duże psychiczne obciążenie dla tak młodej dziewczyny.



Mam duże wątpliwości czy przyjmą do tego 17 latkę. No ale nie zaszkodzi tam zadzwonić.
Medycznie osoby nieprzeszkolone nie mogą pomagać.
Lecz można takiemu choremu poczytać, porozmawiać, pomóc się najeść, jabłko choćby obrać, jakaś drobna pomoc w poprawieniu poduszki, podniesieniu zagłówka, podać coś.
Często są tam młode osoby, rówieśnicy. Łatwiej się dogadać takiej osobie z kimś w tym samym wieku niż z dorosłym wolontariuszem.
przylaszczka50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 07:15   #9
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: wolontariat w szpitalu, 17 lat

Cytat:
Napisane przez przylaszczka50 Pokaż wiadomość
Medycznie osoby nieprzeszkolone nie mogą pomagać.
Lecz można takiemu choremu poczytać, porozmawiać, pomóc się najeść, jabłko choćby obrać, jakaś drobna pomoc w poprawieniu poduszki, podniesieniu zagłówka, podać coś.
Często są tam młode osoby, rówieśnicy. Łatwiej się dogadać takiej osobie z kimś w tym samym wieku niż z dorosłym wolontariuszem.
Dokładnie. Autorka nie będzie wolontariuszką na zasadzie praktykantki po I roku studiów, nikt jej nie pozwoli np. zmieniać opatrunków, robić zastrzyków. Ale jak najbardziej niektóre oddziały zapraszają wolontariuszy, by np. czytali pacjentom, na oddziałach dziecięcych - wiem, że koleżanki w liceum chyba jeździły czytać w szkole średniej. Nie wiem, czy Autorce da to rozeznanie, czy się do tego nada czy nie, jednak co innego czytanie pacjentom onkologicznym, a co innego pielęgnacja odleżyn, karmienie przez sondę i wszystkie czynności pielęgnacyjne...

Powiem tak, ja po I roku studiów trafiłam na oddział chemioterapii, mnie to przekonało, że to ten kierunek na 100%. Ale nie wiem, czy dwa lata wcześniej bym temu psychicznie podołała, czasami wracałam tak przejęta, że trudno mi było myśleć cały dzień o pierdołach, po rozmowach z niektórymi pacjentami. Z drugiej strony, dawniej istniały przecież licea medyczne, gdzie szły młodsze od Autorki dziewczyny i dawały radę na praktykach. Trochę moich znajomych ze studiów w szkole średniej miało dłuższy czy krótszy wolontariat w hospicjum.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-15 08:15:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:09.