Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2013-02-24, 21:51   #2731
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomo¶ci: 322
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

A co by tak bylo gdyby, zostawic to .11 i zrobic:
.22 + niebieski mixton?hm..
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudniêcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/
Koralyn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-25, 07:42   #2732
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

To farbowanie Igor± rzeczywi¶cie mega nieudane ale co siê dziwiæ, ¿e pora¿ka jak .11 to fiolet? Ewidentnie na Twoich w³osach widaæ, ¿e nie masz ¿ó³tego do wybicia tylko pomarañcz.... a ja ju¿ powtarzam enty raz ¿e to co na palecie nie wyjdzie !!

Zyta nie za³amuj r±k , gdyby to farbowanie by³o dobrane do tego co ma neutralizowaæ a nie wed³ug "naj³adniejszego koloru z palety" to by³oby pewnie lepiej..


A z racji tego, ¿e jestem grzebacz internetowy znalaz³am ko³o kolorów z Igory , nie rozumiem zdumienia t± farb± (prócz palety) bo nie ma wcale odpowiednio dobranych odcieni.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg ko³o kolorów igora.jpg (42,4 KB, 50 za³adowañ)

Edytowane przez Veroniqe22
Czas edycji: 2013-02-25 o 07:57
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-25, 08:55   #2733
Zadie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 148
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka¿ wiadomo¶æ
To farbowanie Igor± rzeczywi¶cie mega nieudane ale co siê dziwiæ, ¿e pora¿ka jak .11 to fiolet? Ewidentnie na Twoich w³osach widaæ, ¿e nie masz ¿ó³tego do wybicia tylko pomarañcz.... a ja ju¿ powtarzam enty raz ¿e to co na palecie nie wyjdzie !!

Zyta nie za³amuj r±k , gdyby to farbowanie by³o dobrane do tego co ma neutralizowaæ a nie wed³ug "naj³adniejszego koloru z palety" to by³oby pewnie lepiej..


A z racji tego, ¿e jestem grzebacz internetowy znalaz³am ko³o kolorów z Igory , nie rozumiem zdumienia t± farb± (prócz palety) bo nie ma wcale odpowiednio dobranych odcieni.
Veroniqe22, dziêki za to ko³o, co¶ mi siê zafiksowa³o, ¿e -11 to zieleñ. Bêdê wiedzia³a co braæ nastêpnym razem, je¶li zdecydujê siê na t± farbê

Tak patrzê na ich paletê, na ko³o i my¶lê, ¿e na mój pomarañczowy refleks bêdzie ok 7-12 (6 za ciemne, innych z dwójk± nie ma) plus 0-22, bez dodawania 0-33, bo czerwonego refleksu brak.

Edytowane przez Zadie
Czas edycji: 2013-02-25 o 08:58
Zadie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-25, 10:28   #2734
Veroniqe22
Raczkowanie
 
Avatar Veroniqe22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Proszê Próbuj, bo bez prób do niczego nie dojdziesz, ka¿da ma inne w³osy.. Uwa¿aj tylko na mixy bo one przyciemniaj± i nawet nie wiem ile sie centymetrów w tej igorze dodaje na 60 ml.

.11 to zielen ale w oysterze..

Ja dodaje zdjêcia moich k³aków po prawie(?) miesi±cu od farbowania oysterem.. (bardzo mocna lampa i bez lampy przy halogenie)
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 20130225_105034 (2).jpg (30,8 KB, 65 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 20130225_112028 (2).jpg (43,0 KB, 82 za³adowañ)
Veroniqe22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-25, 14:36   #2735
kamilka240116
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 19
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Witam... Bardzo proszê o poradê, bo ju¿ nie wiem co mam robiæ... Aktualnie mam w³osy pomalowane na blond, ale chcia³abym co¶ zmieniæ. Mój naturalny kolor to mysi blond, czyli jak dla mnie zupe³nie nijaki, po prostu OKROPNY. Oczy mam koloru piwnego, ale obwódka jest ja¶niejsza, bia³ko za to wygl±da jakby przybiera³o odcieñ delikatnie ¿ó³tego ;/ Cerê mam jasn±, ale w lato ³adnie siê opalam na taki z³ocisty odcieñ, usta koloru ró¿owego. Rysy ogólnie nie s± ostre tylko delikatne. Bardzo proszê poleæcie mi jaki¶ ³adny kolor tak abym wygl±da³a bardziej wyrazi¶cie, mam namawia mnie na br±z, ale pytanie jaki mi bêdzie pasowa³? W blondzie nie do¶æ, ¿e wygl±dam md³o, to jeszcze strasznie niszczy mi w³osy, mam w³osy za ramiona.
kamilka240116 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-25, 18:25   #2736
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez kamilka240116 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam... Bardzo proszê o poradê, bo ju¿ nie wiem co mam robiæ... Aktualnie mam w³osy pomalowane na blond, ale chcia³abym co¶ zmieniæ. Mój naturalny kolor to mysi blond, czyli jak dla mnie zupe³nie nijaki, po prostu OKROPNY. Oczy mam koloru piwnego, ale obwódka jest ja¶niejsza, bia³ko za to wygl±da jakby przybiera³o odcieñ delikatnie ¿ó³tego ;/ Cerê mam jasn±, ale w lato ³adnie siê opalam na taki z³ocisty odcieñ, usta koloru ró¿owego. Rysy ogólnie nie s± ostre tylko delikatne. Bardzo proszê poleæcie mi jaki¶ ³adny kolor tak abym wygl±da³a bardziej wyrazi¶cie, mam namawia mnie na br±z, ale pytanie jaki mi bêdzie pasowa³? W blondzie nie do¶æ, ¿e wygl±dam md³o, to jeszcze strasznie niszczy mi w³osy, mam w³osy za ramiona.
Niestety nie pomo¿emy bo to nie ten w±tek - poszukaj gdzie¶ na pewno znadziesz co¶ o doborze koloru w³osów. sama kiedy¶ wkleja³am swoje fotki w aki¶ makeover i sprawdza³±m kolory w³osów... albo do jakiej¶ stylistki fryzur wbij siê w temat. Mo¿esz jeszcze zrobiæ eksperyment, wkleiæ nam swoj± fotkê ale tylko twarz, bez konturu w³osów, ¿eby nie by³o widaæ koloru w³osów, ¿eby¶my siê nie sugerowa³y to mo¿e co¶ wymy¶limy... W zale¿no¶ci od podzia³u na typ kolorystyczny dziewczyn doradzaj±, ale nie u nas niestety. pozdrawiam

Dzio³chy- nawet by³am dzisiaj w czytelni przejrzeæ t± ksi±¿kê "fryzjerstwo wraz z poradami kosmetycznymi" niestety z braku czasu ¶mignê³am tylko, ale jakie¶ stare wydanie z 2000r mieli...to stare dzieje... w kazdym razie by³a tabelka "niepowodzeñ" i napisane by³o, ¿e za jasne w³osy po farbowniu s± przyczyn±....bla...bla..b la...jest min, za krótki trzymanie farby...i rzeczywi¶cie w rysunkach dopiero koñcowy rysunek mia³ po³±czony barwnik bespo¶redni i co¶ tam przez co¶tam sprzêgaj±ce, ³±cz±ce...i tak jak pis±³am gdzie¶ wcze¶ñiej, ¿e ogl±da³±m filmik, ¿e najpierw siê w³osy rozja¶niaj±, ¿eby siê pó¿niej przyciemni³y.
A popiel wychodzi na popielato ponoæ na w³osach siwych i pozbawionych pigmentu czerwieni i fioletu...ale co auto mia³ na my¶li
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-26, 04:21   #2737
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomo¶ci: 738
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Czesc dziewczyny, farbowala ktoras farba o oznaczeniu 7.22? Zastanawiam sie nad jakims kolorem ktory troche by przyciemnil moje wlosy, a odrost nie bylby bardzo widoczny (mam kolor ciemny popielaty blond), chyba bylby dobry, fiolet ma niwelowac zolc ja wlasnie mam duzo zoltego barwnika we wlosach, nawet moje pasemka od slonca sa zoltawe.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg Loreal-Majirel-Hair-Color-7-22.jpg (66,6 KB, 14 za³adowañ)
__________________
9.10.2013 zapuszczam w³osy. Aktualna d³ugo¶æ do ramion.
9.01.2014 w³osy za liniê obojczyków.
24.08. 2016 w po³owie drogi do talii
uca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-02-26, 12:45   #2738
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez uca Poka¿ wiadomo¶æ
Czesc dziewczyny, farbowala ktoras farba o oznaczeniu 7.22? Zastanawiam sie nad jakims kolorem ktory troche by przyciemnil moje wlosy, a odrost nie bylby bardzo widoczny (mam kolor ciemny popielaty blond), chyba bylby dobry, fiolet ma niwelowac zolc ja wlasnie mam duzo zoltego barwnika we wlosach, nawet moje pasemka od slonca sa zoltawe.
Je¶li masz swoje naturalne w³osy to przemy¶l jeszcze milion razy zanim zafarbujesz,bo pó¼niej do niego ju¿ nie wrócisz ...no chyba, ¿e nie lubisz swojego koloru.
Majirel dziewczynom wyp³ukiwa³ siê na rudo....refleks .22 to wzmcniony fiolet, tak neutralizuje z³oto i ¿ó³æ, w teorii do szaro¶ci/neutralnego br±zu...niestetu w rzeczywisto¶ci...ró¿ñie to bywa
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-26, 15:41   #2739
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
A popiel wychodzi na popielato ponoæ na w³osach siwych i pozbawionych pigmentu czerwieni i fioletu...ale co auto mia³ na my¶li
No proste wtedy nic nie musi byæ neutralizowane, wiêc wychodzi taki popiel jak na palecie. Te próbki w³osów na palecie to te¿ podobno z bia³ych "w³osów". A na naszych w³osach bez neutralizacji niestety siê nie da. Ale jak osiwiejemy to jest szansa na popiel bez neutralizacji
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-26, 16:41   #2740
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Poka¿ wiadomo¶æ
No proste wtedy nic nie musi byæ neutralizowane, wiêc wychodzi taki popiel jak na palecie. Te próbki w³osów na palecie to te¿ podobno z bia³ych "w³osów". A na naszych w³osach bez neutralizacji niestety siê nie da. Ale jak osiwiejemy to jest szansa na popiel bez neutralizacji
Ano jasne jak s³oñce
tylko z przekor± napis±³am bo w takim razie musimy siê odbarwiæ do siwych/platynowych i wtedy siê traktowaæ popielem... czyli k³adzenie popielu na jakikolwiek ciep³y refleks, z góry skazane jest na niepowodzenie i w rezultacie nadal pozostaj±cy ciep³y refleks znajomy nam bardzo dobrze, i poprostu do korekcji koloru s³u¿± korektory i ich nale¿y bezwzglêdnie u¿ywaæ, jednocze¶nie spodziewaj±c siê przyciemnienia koloru....ale wymodzi³am
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-26, 17:16   #2741
kachulka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 54
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Hej dziewczyny, podczytuje was ju¿ od d³u¿szego czasu i staram siê korzystaæ z waszych porad
Zastanawiam siê nad zakupem farb Genezy i bêd±c w sklepie fryzjerskim sfotografowa³am ich ko³o kolorów + opis pigmentów. Za³±czam, mo¿e siê wam przyda
Niestety upatrzy³am sobie kolor 8BA, ale nie mogê go zlokalizowaæ na kole ;-))

http://i.minus.com/ikQdbyEzHZkhH.jpg
kachulka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-26, 17:22   #2742
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Veroniqe22 Poka¿ wiadomo¶æ
Proszê Próbuj, bo bez prób do niczego nie dojdziesz, ka¿da ma inne w³osy.. Uwa¿aj tylko na mixy bo one przyciemniaj± i nawet nie wiem ile sie centymetrów w tej igorze dodaje na 60 ml.

.11 to zielen ale w oysterze..

Ja dodaje zdjêcia moich k³aków po prawie(?) miesi±cu od farbowania oysterem.. (bardzo mocna lampa i bez lampy przy halogenie)
jestes zadowolona z formy wyplukiwania sie?
patrzac na drugie zdjecie ta czerwien mnie szokuje

u mnie po miesiacu wyglada tak...moze ta wella nie jest taka zla jak myslalam? w sloncu wpada w rudy, w sztucznym swietle widze refleksy czerwieni, za to w neutralny dziennym, mamy zloto. bladego pojecia nie wiem jaki krok nastepny podjac
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg SDC14225.jpg (73,9 KB, 67 za³adowañ)
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-26, 21:03   #2743
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez kachulka Poka¿ wiadomo¶æ
Hej dziewczyny, podczytuje was ju¿ od d³u¿szego czasu i staram siê korzystaæ z waszych porad
Zastanawiam siê nad zakupem farb Genezy i bêd±c w sklepie fryzjerskim sfotografowa³am ich ko³o kolorów + opis pigmentów. Za³±czam, mo¿e siê wam przyda
Niestety upatrzy³am sobie kolor 8BA, ale nie mogê go zlokalizowaæ na kole ;-))

http://i.minus.com/ikQdbyEzHZkhH.jpg
Kachulka Dziêêêki! Ale wyszpiegowa³±¶ no niestety tego 8BA nie widaæ
Zacytujê opis na 2 fotce : "Aby uzyskac kolor ton w ton nale¿y u¿yæ 6% emulsji z farb± w oczekiwanym kolorze"
"10vol 3% - tonowanie, przyciemnianie
20vol 6% - kolor ton w ton i przyciemnianie
"
Caate
- super masz kolor, tzn takiego jeszcze nie mia³a¶, lekko rudawy, ale widzê, ¿e odrost ciemniejszy od d³ugo¶ci, to wielki sukces

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2013-02-27 o 06:55
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-26, 21:34   #2744
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Kachulka Dziêêêki! Ale wyszpiegowa³±¶ no niestety tego 8BA nie widaæ
Zacytujê opis na 2 fotce : "Aby uzyskac kolor ton w ton nale¿y u¿yæ 6% emulsji z farb± w oczekiwanym kolorze"

Caate - super masz kolor, tzn takiego jeszcze nie mia³a¶, lekko rudawy, ale widzê, ¿e odrost ciemniejszy od d³ugo¶ci, to wielki sukces "10vol 3% - tonowanie, przyciemnianie
20vol 6% - kolor ton w ton i przyciemnianie
"
dlatego mysle potrzymac go jeszcze z 2tyg, bo ostatnie 3mycia mocno rozjasnily mi wlosy, ze widze ten odrost. chce zobaczyc dalsza reakcje. stety niestety w mieszkaniu, patrzac w lusterko odrostu nie widze. mysle, ze bede celowac w 3%.

dzieki
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-27, 08:12   #2745
kachulka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 54
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Kachulka Dziêêêki! Ale wyszpiegowa³±¶ no niestety tego 8BA nie widaæ
Zacytujê opis na 2 fotce : "Aby uzyskac kolor ton w ton nale¿y u¿yæ 6% emulsji z farb± w oczekiwanym kolorze"
"10vol 3% - tonowanie, przyciemnianie
20vol 6% - kolor ton w ton i przyciemnianie
"
Caate
- super masz kolor, tzn takiego jeszcze nie mia³a¶, lekko rudawy, ale widzê, ¿e odrost ciemniejszy od d³ugo¶ci, to wielki sukces
No szpiegowa³am, szpiegowa³am Pamiêta³am, ¿e interesowa³y¶cie siê jaki¶ czas temu t± farb±, wiêc skoro mam to zamieszczam
Dla przypomnienia przeczyta³am sobie w±tek w tamtym czasie i widzê, ¿e Caate mia³a z³e prze¿ycia po tym 8BA :-( Szkoda, ale z drugiej strony dobrze jest uczyæ siê na nie swoich b³êdach...
No có¿, bêde duma³a dalej jak pozbyæ siê mojej miedzi )
kachulka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-27, 09:41   #2746
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez kachulka Poka¿ wiadomo¶æ
No szpiegowa³am, szpiegowa³am Pamiêta³am, ¿e interesowa³y¶cie siê jaki¶ czas temu t± farb±, wiêc skoro mam to zamieszczam
Dla przypomnienia przeczyta³am sobie w±tek w tamtym czasie i widzê, ¿e Caate mia³a z³e prze¿ycia po tym 8BA :-( Szkoda, ale z drugiej strony dobrze jest uczyæ siê na nie swoich b³êdach...
No có¿, bêde duma³a dalej jak pozbyæ siê mojej miedzi )
oj mialam, mialam
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-28, 00:58   #2747
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

A ja tak sobie jeszcze my¶lê, czytaj±c o tym, ¿e refleksy typu .11 itd. nie chwytaj± w³osów, które maj± jakikolwiek ciep³y pigment, czy w takim razie nie pój¶æ w naturê, która jest neutralna i nie mieszaæ jej samej z czystymi pigmentami czyli np. 7, 7N (itp.) + mix niebieski, zielony (...).

Mam samych mixtonów sporo, wiêc przetestujê (jak zwykle zreszt± )
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-28, 06:28   #2748
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
A ja tak sobie jeszcze my¶lê, czytaj±c o tym, ¿e refleksy typu .11 itd. nie chwytaj± w³osów, które maj± jakikolwiek ciep³y pigment, czy w takim razie nie pój¶æ w naturê, która jest neutralna i nie mieszaæ jej samej z czystymi pigmentami czyli np. 7, 7N (itp.) + mix niebieski, zielony (...).

Mam samych mixtonów sporo, wiêc przetestujê (jak zwykle zreszt± )
Chyba nie tyle nie ³apie na ciep³ych, co po prostu na "bia³ych" ³adnie wychodzi. to pewne dla mê¿czyzn jak siwiej± i ukrywaj± ...hehe farby 7.7N chyba nie ma jest 7N i 7.0 i 7.7.
Super, super nasz "króliczku do¶wiadczalny"
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-28, 07:46   #2749
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Chyba nie tyle nie ³apie na ciep³ych, co po prostu na "bia³ych" ³adnie wychodzi. to pewne dla mê¿czyzn jak siwiej± i ukrywaj± ...hehe farby 7.7N chyba nie ma jest 7N i 7.0 i 7.7.
Super, super nasz "króliczku do¶wiadczalny"
No mo¿e ¼le siê wyrazi³am pisz±c o "³apaniu farby", a z tym 7, 7N to by³o wymienianie po przecinku ró¿nych, nie ¿e 7.7N hahah!
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-28, 08:22   #2750
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Ojej, jak to nie ³api± ciep³ych? Czy to jakie¶ ostatnie odkrycie, czy lu¼na interpretacja tego, co pisa³a wcze¶niej Zytka? edit; ok, ju¿ wiem

S³uchajcie, ja jeszcze z takim g³upim pytaniem: tak, jak wspomina³am wcze¶niej, moja kolejna próba to bêdzie Oyster. 8.11 plus mixton niebieski, ale proszê mi wyt³umaczyæ, czy 8.1 to jest to samo, co 8.11 tylko w bardziej "lajtowej" wersji (mniej zieleni)? Bo nie wiem, czy jest sens braæ te¿ 8.1, ¿eby zmieszaæ j± z 8.11.

G³owiê siê te¿, czy dodawaæ mixton popielaty. Wydaje siê baaardzo ciemny na wzorniku, choæ niebieski te¿ jasny nie jest.

Czyli zamys³ jest taki:
8.11 plus mixton niebieski lub
8.11 plus mixton niebieski i popielaty.
ewentualnie 8.1 plus 8.11 plus mixton(y)

Co Wy na to? Tu fotki moich w³osów, z tym, ¿e w rzeczywisto¶ci s± ciemniejsze, o pó³ tonu, a mo¿e nawet o 1.

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post38785040

Jeszcze jedna sprawa mnie nurtuje, a mianowicie moc utleniacza. Piszecie, ¿e 6% za bardzo rozja¶nia, wiêc w³osy rudziej± i potem siê to wyp³ukuje. No i tu wszystko jasne, ale id±c dalej... je¶li pó¼niej farbniemy sobie na 3%, to przecie¿ te w³osy ni¿ej (oprócz odrostu, który ju¿ szóstk± nie jest traktowany) dalej s± wyrudzone wcze¶niejszymi farbowaniami. Ale kolor lepszy, jak donosicie. Dlaczego wiêc nie wyp³ukuje siê do rudego, mimo, ¿e wcze¶niej ta czê¶æ w³osów by³a farbowana na 6%, wiêc si³± rzeczy musia³a siê rozja¶niæ/zrudzieæ. Czy farba na 3% jako¶ lepiej trzyma ten kolor (mówiê o nie-siwych w³osach)?

Edytowane przez chickencrazy
Czas edycji: 2013-02-28 o 08:30
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-28, 13:50   #2751
Zadie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 148
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

To nie tak, ¿e popiele nie ³api± ciep³ych tonów, po prostu ich nie wybij±, a przynajmniej nie pomarañczowych.

Na moich w³osach o pomarañczowym refleksie podwójnie popielata farba po dwóch myciach da³a bardzo fajny efekt- mam w³osy ciep³o-zimne(!), miejscami refleksy s± szare, gdzieniegdzie pomarañczowe, by³am niezadowolona z Igory, teraz BARDZO mi sie podoba ten misz-masz, wklejam zdjêcia w s³oñcu i ¶wietle dziennym by zobrazowaæ co mam na my¶li.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0690.jpg (115,9 KB, 48 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0693.jpg (125,2 KB, 46 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0715.jpg (112,8 KB, 50 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0716.jpg (124,2 KB, 41 za³adowañ)
Zadie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-28, 14:08   #2752
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Nooo w³a¶nie, tak jak napisa³a Zadie, mia³am na my¶li, ¿e raczej trudno jest samym popielem wych³odziæ kolor.
Chocia¿... s³owo "nie ³apie" w sumie te¿ pasuje... Bo gdyby ³apa³o, to ka¿da z nas mia³aby ju¿ piêkny, zimny br±z na g³owie

Chickencrazy a ja mam ten sam dylemat co Ty! Czy braæ .1 czy .11 i te same mixy
Czajê siê jeszcze na ten Oyster, a je¶li to nic nie da, to celujê w tê naturê + mixy, o czym wspomina³am wcze¶niej.

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2013-02-28 o 14:13
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-28, 14:12   #2753
Zadie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 148
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

[/COLOR]Ju¿ mia³am zieleñ, nie dziêkujê, wolê rude
Bo zamalowaniu ciep³ego be¿u na poziomie 10, no, 9,5, farb± 7,1 na wodzie 3% zrobi³ siê taki glon, ¿e ludzie siê na ulicy obracali

chickencrazy, tak patrzê na Twoje w³osy i serio- nie bra³abym popielu, bo mog± wyj¶æ zielone.

Edytowane przez Zadie
Czas edycji: 2013-02-28 o 14:15
Zadie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-28, 14:17   #2754
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

O... na temat glonów to ja co¶ wiem Masakra, zgadzam siê Zreszt± pokazywa³am zdjêcia tego koszmaru... Ale to by³o na jasnych w³osach. Teraz mam poziom 6. Czujê siê nieco bezpieczniej

Chicken ale faktycznie w Twoim przypadku lepiej uwa¿aæ. Spróbuj na pasemku. Moje w³osy wtedy by³y mniej wiêcej tak jasne, jak Twoje...

Edit: znalaz³am te strrraszne fotki No wiêc na 1 w³osy zaraz po masakrze, a na 2 ju¿ przyciemnione - ale jak widaæ, zieleñ nadal przebija. Potem zosta³o tylko jedno... radykalne ciêcie.
Teraz znów mam w³osy za ramiona, ale na kilku pasemkach jeszcze widaæ co¶ takiego szarawo-zielonkawego jakby. Czekam i potem troszeczkê to zetnê. No wiêc... Warto uwa¿aæ, prawda?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjêcie 90.jpg (34,7 KB, 44 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (60,5 KB, 44 za³adowañ)

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2013-02-28 o 14:41
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-28, 15:52   #2755
L_ka
Rozeznanie
 
Avatar L_ka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomo¶ci: 653
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Shade
nie by³o mnie tu wtedy, to farba czy sam mix +oxy?
__________________
Lekarstwem na przyzwyczajenie jest inne przyzwyczajenie (Epiktet)
L_ka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-28, 15:58   #2756
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez L_ka Poka¿ wiadomo¶æ
Shade
nie by³o mnie tu wtedy, to farba czy sam mix +oxy?
To by³o przekombinowanie zesz³oroczne Chcia³am rozja¶niæ w³osy, a ¿e wcze¶niej bawi³am siê w hennowanie, to wysz³o co wysz³o Rozja¶nia³am 2 razy pod rz±d rozja¶niaczem popielatym, a potem na to jeszcze popielata farba (ju¿ nie pamiêtam jaka) i weso³o ¯adne pomidory itp. na to nie pomog³y... Jedynie no¿yczki

By³o, minê³o, ale warto o tym pamiêtaæ, ¿e zabawa we fryzjera mo¿e siê skoñczyæ koszmarnie
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-28, 16:19   #2757
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Ale zaraz, dziewczyny... po farbowaniu popielem (7.1 + 8.1)nie mam ¿adnego glona Farba by³a szara na w³osach, niestety najwyra¼niej niewystarczaj±co szara.
Chyba bardziej niebezpieczny jest niebieski, nie? Oczywi¶cie mam zamiar robiæ na pasemku najpierw.

Shade, ja tak jasnych w³osów nie mam. Na fotkach telefonem wychodz± takie jasne. U Ciebie jest wyra¼ny ¿ó³ty (z³oty), moje w³osy s± rude. Swoj± drog±, po przyciemnieniu (nie mówiê o tym glonie, tylko reszcie) w³osy mia³a¶ fajne

Edytowane przez chickencrazy
Czas edycji: 2013-02-28 o 16:20
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-28, 16:25   #2758
L_ka
Rozeznanie
 
Avatar L_ka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomo¶ci: 653
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

efekt, nie powiem, ciekawy
no, uwa¿aæ trzeba, tak jak tu pichcimy
mi ju¿ wy³azi z³oto w ramach zmywania koloru, wiêc czas my¶leæ o zmianie farby, tak by mia³a w ofercie te¿ mix fioletowy, przy najbli¿szych zakupach przyjrzê siê tym ostatnim w±tkowym odkryciom: Igorze i Oysterowi

a co do farb .1 / .11 z mixem - ja lecê na naturze+mix, imo bardziej przewidywalne, no i stanowi lepsz± podstawê dla siwków (teoretycznie)

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:19 ----------

Chicken, jak nie masz glona to ok, znaczy, ¿e mia³a¶ te¿ rude tony, które wy³apa³y te .1
Mi te¿ d³ugo rude zjada³o, ale teraz widzê, ¿e g³ównie z³oto, no i ryzyko zglonowacenia ro¶nie,
a fakt, na zdjêciach masz bardzo jasne, w³a¶nie z³oto-¿ó³tawe + pasma rudawe

---------- Dopisano o 17:25 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Poka¿ wiadomo¶æ
Swoj± drog±, po przyciemnieniu (nie mówiê o tym glonie, tylko reszcie) w³osy mia³a¶ fajne
popieram
__________________
Lekarstwem na przyzwyczajenie jest inne przyzwyczajenie (Epiktet)

Edytowane przez L_ka
Czas edycji: 2013-02-28 o 16:24
L_ka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-28, 16:38   #2759
ifrit
Zadomowienie
 
Avatar ifrit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 1 959
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

witam

dziewczynki mam pytanie i prosbe farbuje w³osy brazem (z³oto brazowy odcieñ) 5.73 w swietle dziennym szczególnie w s³oncu pojawia sie bordowy refleks farba jest profesionalna londa

czy bordowo-czerwony refleks mozna" wybic " odcieniem naturalnym z tej samej firmy londy i ten sam poziom tylko ze odcien braz naturalnie brazowy 5,07? czy po takim farbowaniu z odcienia ciep³ego na neutralny moze wyjsc zieleñ?

Naturalne z 0 po kropce/przecinku/uko¶niku mo¿na nak³adac na ciep³y odcieñ ???
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg DSC07672.jpg (88,6 KB, 27 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSC07674.jpg (93,0 KB, 25 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg b468e33d420e430bc161fa4050e8a4e1_5.jpg (41,3 KB, 12 za³adowañ)
__________________
W my¶lach wszystko ma pocz±tek!

Edytowane przez ifrit
Czas edycji: 2013-02-28 o 16:43
ifrit jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-28, 17:17   #2760
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez ifrit Poka¿ wiadomo¶æ
witam

dziewczynki mam pytanie i prosbe farbuje w³osy brazem (z³oto brazowy odcieñ) 5.73 w swietle dziennym szczególnie w s³oncu pojawia sie bordowy refleks farba jest profesionalna londa

czy bordowo-czerwony refleks mozna" wybic " odcieniem naturalnym z tej samej firmy londy i ten sam poziom tylko ze odcien braz naturalnie brazowy 5,07? czy po takim farbowaniu z odcienia ciep³ego na neutralny moze wyjsc zieleñ?

Naturalne z 0 po kropce/przecinku/uko¶niku mo¿na nak³adac na ciep³y odcieñ ???
Natura to mieszanka 3 podstawowych kolorów, wiêc nie ma tam ¿adnego dominuj±cego....refleks zostanie taki sam, jak siê czerwieñ pokazuje, odnajd¼ pod jakim numerkiem kryje siê zieleñ w londzie
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:01.