Wysypka.... Problem.. !! dziwna wsypka... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-20, 12:52   #1
luzi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33

Wysypka.... Problem.. !! dziwna wsypka...


Zacznę od tego,że Od połowy sierpnia, na małych wargach sromowych wyszła mi wsypka, coś Ala gęsiej skórki jest to białe jest to na zwenętrznej stronie w tym dołku to, stosowałam na to climotozolum, Tridem, pimuforcot, vritazolin, tabletki heviran, maść herepex, globulki Gyno-pervyl 150, tabletki na florę bakteryjną , teraz inovag globlki dopochwowe..... wysypka nie schodzi, czasem mnie tam piecze, ale jako tako ona nie jest uciążliwa... coraz bardziej się schiz uje co to może być... za dużo na internecie czytam... tam jakieś kłykciny, tu Kiła.. w czasie gdy miałam te wysypkę oddawałam krew, więc choroby typu. kiła odpadają, bo zacznijmy od tego,że mam jednego partnera seksualnego, któremu nic nie dolega... więc nie mam już na to siły... byłam u chyba 4 czy 5 lekarzy ginekologów, jedni mówią, bym się tym nie martwiła... itd. jedni coś zapisują... ale gdyby to wyglądało na kiłę po wysypce to Ginekolog by chyba o tym mi powiedział prawda? już po prostu odbija mi, bo wcześniej tego nie miałam, nie wiem z skąd się wzięło...naprawdę już głowa mnie od tego ...myślenia boli. miał ktoś takie problemy ?? proszę o pomoc.... więc jak widać powyżej brałam i maści na grzybicę i tabletki na opryszczkę i maści także, sama już nie wiem co to jest... piecze, wysypka się nie powiększa... nie da się tego wycisnąć, nie ropieje.... więc co to jest głowa mnie od tego boli... współżyłam, z chłopakiem niczym się ode mnie nie zaraził..... mam jednego chłopaka... piszę tu na dermatologii bo na ginegologii nie wiem już co i jak ..... wydaje mi się ,że to jakieś uczulenie, problem skórny jest....
luzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 14:39   #2
Nyappy
Rozeznanie
 
Avatar Nyappy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 829
Dot.: Wysypka.... Problem.. !! dziwna wsypka...

To nic takiego. Tak jak powiedziałaś to taka 'gęsia skórka' na wargach sromowych, nie Ty jedna ją masz. A skoro ginekolodzy powiedzieli, że nie ma się czym przejmować, to naprawdę nie rozumiem skąd ta panika? Nic dziwnego, że piecze skoro męczysz ją tymi wszystkimi specyfikami. Dbaj o higienę to nie będzie szczypało i przestań sobie wmawiać nie wiadomo co.
Nyappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 16:16   #3
luzi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Wysypka.... Problem.. !! dziwna wsypka...

Cytat:
Napisane przez Nyappy Pokaż wiadomość
To nic takiego. Tak jak powiedziałaś to taka 'gęsia skórka' na wargach sromowych, nie Ty jedna ją masz. A skoro ginekolodzy powiedzieli, że nie ma się czym przejmować, to naprawdę nie rozumiem skąd ta panika? Nic dziwnego, że piecze skoro męczysz ją tymi wszystkimi specyfikami. Dbaj o higienę to nie będzie szczypało i przestań sobie wmawiać nie wiadomo co.
jedni mówią tak a drudzy tak, ale jakby to była opryszczka, to by to ropiało prawda? i pękało samo ?? a mi to nie ropieje nie pęka ? to dlaczego jeden z nich zapisał tabletki na to i maść ?? dlatego się schizuje.
luzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 17:36   #4
Nyappy
Rozeznanie
 
Avatar Nyappy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 829
Dot.: Wysypka.... Problem.. !! dziwna wsypka...

Cytat:
Napisane przez luzi Pokaż wiadomość
jedni mówią tak a drudzy tak, ale jakby to była opryszczka, to by to ropiało prawda? i pękało samo ?? a mi to nie ropieje nie pęka ? to dlaczego jeden z nich zapisał tabletki na to i maść ?? dlatego się schizuje.

No a co Ci mają powiedzieć, żeby Cie uspokoić? Jeden widocznie uznał, że jak już Ci przepisze te tabletki to będzie spokój. Lekarze często tak robią. Skoro nic się z tym strasznego nie dzieje, nie powiększa się, to zostaw to tak jak jest. Nie męcz się maściami tylko dbaj normalnie o higienę i ewentualnie bierz zwykłe tabletki na prawidłową florę bakteryjną. Ginekolog powiedziałby gdyby coś było naprawdę nie tak, przestań o tym myśleć. Miejsca intymne czasem mają skłonności do dziwnego wyglądu. Nic niezwykłego.
Nyappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 19:36   #5
luzi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Wysypka.... Problem.. !! dziwna wsypka...

tak tak wiem, ale ja tego wcześniej nie miałam.... dlatego tak się boje co to może być itd..... jestem młoda to i nie doświadczona itd... ale patrząc na to skoro by była to opryszczka, to i mój by miał to bo by się ode mnie zaraził prawda ? w sumie to już nie wiem czy iść do lekarza raz jeszcze i poprosić o cytologie czy jakiś wymaz.... wziełam te 1 opk. haviranu, herpex maść na opryszczkę i nie pomaga to więc dlatego mi juz odbija
luzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 20:19   #6
Nyappy
Rozeznanie
 
Avatar Nyappy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 829
Dot.: Wysypka.... Problem.. !! dziwna wsypka...

Cytat:
Napisane przez luzi Pokaż wiadomość
tak tak wiem, ale ja tego wcześniej nie miałam.... dlatego tak się boje co to może być itd..... jestem młoda to i nie doświadczona itd... ale patrząc na to skoro by była to opryszczka, to i mój by miał to bo by się ode mnie zaraził prawda ? w sumie to już nie wiem czy iść do lekarza raz jeszcze i poprosić o cytologie czy jakiś wymaz.... wziełam te 1 opk. haviranu, herpex maść na opryszczkę i nie pomaga to więc dlatego mi juz odbija

Gdyby to było coś poważnego to te wszystkie leki już dawno by to załatwiły. Nie świruj, pójdziesz do dziesięciu ginekologów i na co? Nie ma co wpadać w paranoję.
Nyappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 15:31   #7
luzi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Wysypka.... Problem.. !! dziwna wsypka...

Byłam u innego ginegologa, powiedział,że to nie jest opryszczka, ale dalej mi przepisał Heviran drugie opakowanie... zrobił mi cytologie, to takie małe krosteczki koloru białego na wargach sromowych.... tak się przejmowałam bo mam 22 lata, ale uspokoił mnie trochę, że to żadna opryszczka, ale oprócz tego Heviranu przepisał mi maść hascofungin, przestało mnie pięknąć, chciałam się zapytać w środku jak rozchyle wargi sromowe to też mam takie grudki, to jest chyba normalnie w sumie to do końca nie umie opisać, gdybym nie pokazała tego sama to by mnie olał... bo nawet tego nie zauważył... mam 22 lata mam ost. rok studiów planuje ślub i dzieci dlatego tak się tym wszystkim przejmuje, biorę tabletki anty oc-35, wcześniej był daylette, i duphaston.... miałam w wieku 18 lat laparoskopie na prawym w tym roku leczyłam lewy jajnik dlatego mi tak odwalało, i się tak strasznie boje... bo mi zależy na zdrowym malutkim cudem, dziewczyny też mi dodawałyście mi otuchy dzięki wam ... mam nadzieje,że wszystko się ułoży może ta wysypka jest na jakimś hmm w sensie podłóżu hormonalnym, bo przestałąm brać te daylette i po tym mi to wyszło, chłopak się ode mnie niczym nie zaraża więc już eeh.. teraz mam oc-35 i to co zapisał i czekam na wynik cytologi, ale chyba powinno być już ok !
luzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:12.