Bielenda proffesional - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-11, 19:32   #1
Quande
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 38

Bielenda proffesional


Witam,

Kupiłam kosmetyki Bielendy w e-drogerii. Zorientowałam się, że są one z serii "Proffesional", na serum jest dopisek "wyłącznie do użytku profesjonalnego". Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto pomoże mi określić czy mogę je bezpiecznie używać w domu. Trochę szkoda mi teraz z nich nie korzystać, kiedy już wydałam pieniądze...
Sera wybrałam po zapoznaniu się z koreańską pielęgnacją twarzy, ale może trafiłam na kosmetyki nieprzeznaczone do częstego/domowego stosowania?

- Lekki krem z kwasami AHA i PHA o potrójnym działaniu (nie ma opisu tylko dla profesjonalistów), składniki aktywne: kwas migdałowy, kwas laktobinowy, wit. B3, olej arganowy, D-panthenon
- Odbudowujące serum naprawcze do twarzy z ekstraktem ze śluzu ślimaka - ekstrakt ze ślizu ślimaka, kwas hialuronowy, aloes, wit. B3
- Ultranawilżające serum do twarzy - składniki aktywne: trehaloza, Betaina

Czy z kremem z kwasami powinno się stosować filtr SPF na codzień?
Pierwsze dwa kosmetyki są dla osoby z cerą tłustą, potrzebującej regeneracji, ostatnie dla cery suchej.

Mam nadzieję, że pomożecie Nie chciałabym wyrzucać tych kosmetyków, ale z drugiej strony mogę jeszcze bardziej zaszkodzić taką 'pielęgnacją'... Jeśli potrzebujecie całego składu, chętnie dopiszę.

Pozdrawiam
Quande jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 08:15   #2
Gazzzowana
Wtajemniczenie
 
Avatar Gazzzowana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 388
Dot.: Bielenda proffesional

Jeśli jest napisane "wyłącznie do użytku profesjonalnego" to ja bym tego nie ruszała.
Możesz spróbować odsprzedać np na Allegro.
Gazzzowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 11:42   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Bielenda proffesional

Cytat:
Napisane przez Quande Pokaż wiadomość
Witam,

Kupiłam kosmetyki Bielendy w e-drogerii. Zorientowałam się, że są one z serii "Proffesional", na serum jest dopisek "wyłącznie do użytku profesjonalnego". Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto pomoże mi określić czy mogę je bezpiecznie używać w domu. Trochę szkoda mi teraz z nich nie korzystać, kiedy już wydałam pieniądze...
Sera wybrałam po zapoznaniu się z koreańską pielęgnacją twarzy, ale może trafiłam na kosmetyki nieprzeznaczone do częstego/domowego stosowania?

- Lekki krem z kwasami AHA i PHA o potrójnym działaniu (nie ma opisu tylko dla profesjonalistów), składniki aktywne: kwas migdałowy, kwas laktobinowy, wit. B3, olej arganowy, D-panthenon
- Odbudowujące serum naprawcze do twarzy z ekstraktem ze śluzu ślimaka - ekstrakt ze ślizu ślimaka, kwas hialuronowy, aloes, wit. B3
- Ultranawilżające serum do twarzy - składniki aktywne: trehaloza, Betaina

Czy z kremem z kwasami powinno się stosować filtr SPF na codzień?
Pierwsze dwa kosmetyki są dla osoby z cerą tłustą, potrzebującej regeneracji, ostatnie dla cery suchej.

Mam nadzieję, że pomożecie Nie chciałabym wyrzucać tych kosmetyków, ale z drugiej strony mogę jeszcze bardziej zaszkodzić taką 'pielęgnacją'... Jeśli potrzebujecie całego składu, chętnie dopiszę.

Pozdrawiam
Jak najbardziej możesz ich używać. To są zwykłe produkty do codziennej pielęgnacji, żadne agresywne peelingi czy produkty do zaawansowanych zabiegów. Zwróć tylko uwagę na daty PAO. Miałam kosmetyki kwasowe i do pielęgnacji po kwasach tej marki i miały krótkie daty, np peeling tylko 3 m-ce.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 17:46   #4
Quande
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 38
Dot.: Bielenda proffesional

Dzięki za radę. Miałam nadzieję, że nie będą na tyle mocne w działaniu, bym mogła zrobić sobie krzywdę. Może sera były opisane jako 'tylko do celòw profesjonalnych', bo na etykiecie pisali o możliwości ich użycia w sonoferezie i mezoterapia bezigłowej? Widzę, że znasz się na kuracji kwasami, jesteś kosmetologiem? Czy jeśli krem ma kwas, to należy stosować filtry spf?
Quande jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 19:25   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Bielenda proffesional

Cytat:
Napisane przez Quande Pokaż wiadomość
Dzięki za radę. Miałam nadzieję, że nie będą na tyle mocne w działaniu, bym mogła zrobić sobie krzywdę. Może sera były opisane jako 'tylko do celòw profesjonalnych', bo na etykiecie pisali o możliwości ich użycia w sonoferezie i mezoterapia bezigłowej? Widzę, że znasz się na kuracji kwasami, jesteś kosmetologiem? Czy jeśli krem ma kwas, to należy stosować filtry spf?
Nie jestem kosmetyczką. Sięgnęłam po profesjonalne peelingi, bo nie miałam ochoty kręcić z półproduktów w domu, a chodzenie do gabinetów przy moim poziomie i szybkości zanieczyszczania się cery było dla mnie bez sensu.

Co to w ogole za kwasy są w tym kremie i jakie stężenie? Wiele osób powie Ci, że filtrów trzeba używać zawsze i wszędzie. W praktyce wszystko zależy od Twojej skóry.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 20:06   #6
Quande
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 38
Dot.: Bielenda proffesional

Niestety stężenia nie opisali nigdzie... Kwas laktobinowy i migdałowy. Doczytałam, że to seria proffesional, ale Home Care, więc o krem jestem spokojna.
Quande jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-14, 15:13   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Bielenda proffesional

Cytat:
Napisane przez Quande Pokaż wiadomość
Niestety stężenia nie opisali nigdzie... Kwas laktobinowy i migdałowy. Doczytałam, że to seria proffesional, ale Home Care, więc o krem jestem spokojna.
Skoro nie ma stężenia to są zapewne malutkie i/lub delikatne formuły. Tym bardziej nie ma się czego obawiać.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-14, 22:09   #8
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Bielenda proffesional

Cytat:
Napisane przez Quande Pokaż wiadomość
Niestety stężenia nie opisali nigdzie... Kwas laktobinowy i migdałowy. Doczytałam, że to seria proffesional, ale Home Care, więc o krem jestem spokojna.
Używaj. Bielenda ma taką politykę, że swoje gabinetowe produkty wprowadza do zwykłych drogerii (np. Hebe), czy aptek (doz). Nie zaszkodzą Ci.
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-18, 13:35   #9
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: Bielenda proffesional

Bez obaw można używać
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-18, 20:37   #10
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Bielenda proffesional

Wszystkich kosmetyków możesz bez obaw używać w domowym zaciszu

Przy stosowaniu kosmetyków z kwasami zawsze zalecana jest fotoprotekcja, więc warto sięgnąć rano po kosmetyk z filtrem mininum SPF30, najlepiej do 30 dni po zakończeniu stosowania kosmetyków z kwasami.

Widzę, że największe obawy wniosło serum ślimaczkowe - bez obaw, skład ma świetny, możesz je z powodzeniem stosować, sama bardzo je lubię szczególnie za jego specyficzną, 'śluzowatą' konsystencję Na pewno nie zrobi krzywdy
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-19, 20:19   #11
Quande
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 38
Dot.: Bielenda proffesional

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Bardzo mi pomogłyście!
Quande jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-19 21:19:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:28.