WIZAŻ TRIP 2013 ! W pogoni za przygodą ;-) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-17, 23:02   #1
Klaczeq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 98
Arrow

WIZAŻ TRIP 2013 ! W pogoni za przygodą ;-)


Witam wszystkie wizażanki
Piszę do Was z nadzieją, że znajdę jakieś na prawdę odważne i żądne przygód kobietki! Na pewno większość z Was marzy o super wakacyjnej przygodzie, takiej najbardziej szalonej w życiu oraz o zwiedzeniu ciekawych miejsc. Jednak nie zawsze jest z kim, czasem wydatki są zbyt duże, albo zdarzają się różne inne przeszkody. Wpadłam więc na pomysł, żeby urządzić Wizażowy Wakacyjny Trip!
Pomysł jest dość szalony, ale jak najbardziej do zrealizowania Moje plany są jak na razie tylko wstępne, wszystko musiałybyśmy wspólnymi siłami dopracować i poprawić. Przedstawiam Wam jednak główny zarys projektu, który wymyśliłam. Chcę tylko zaznaczyć że na pomysł wpadłam sama, zainspirowana podróżami innych osób, wszystkie pomysły są mojego autorstwa i bardzo proszę o nie kopiowanie mojego projektu


Jak ma wyglądać nasza wyprawa?

Zbierzemy kilkuosobową grupę osób, umówimy się w konkretnym mieście w Polsce (z łatwym dojazdem) i rozpoczniemy nasza przygodę życia. Będzie to totalny survival, dlatego nie ma co liczyć na luksusowe noclegi! Dokładny plan i cel podróży chcę, abyśmy wymyśliły wspólnie. Zależeć to będzie od naszych oczekiwań, transportu jaki uda nam się załatwić oraz przede wszystkim od kwoty jaką będzie każda z nas mogła przeznaczyć na podróż. Wtedy zdecydujemy czy zwiedzamy piękno Polski, bliskie granice, czy wyruszamy w głąb Europy Wyprawa chcę, aby planowana była na sierpień.


Dla kogo Wizażowy Trip?


Na pewno dla osób szalonych, które nie boją się wyzwań i spania w plenerze. Ważna jest też otwartość i bezkonfliktowość, aby podróż minęła nam jak w najbardziej przyjemnej atmosferze. Proponuję, aby były to zarówno kobietki jak i panowie. Wiadomo, że męska ręka też się czasem przyda. Jeżeli chodzi o wiek - myślałam raczej o osobach młodych, wiek 18-26 (sama mam lat 19), ale to nie są żadne granice! Wszystkie kandydatury chcę taktować równo niezależnie od wieku czy płci. Jeżeli chodzi o osoby niepełnoletnie - tutaj sprawę trzeba poważniej przemyśleć, na pewno wymagana będzie zgoda waszych rodziców, a jeżeli chodzi o podróż zagraniczną konieczne będzie wyrobienie dowodu tymczasowego.
Chcę tutaj bardzo wyrównać szanse, ale wiadomo, że przede wszystkim rozpatrywane będą kandydatury osób gotowych udostępnić środek transportu. Jednak, aby osoby, które nie mają takich możliwości mogły wziąć udział w tym projekcie proponuję podzielić się na grupy. Przykładowo na jeden samochód może przypaść 2 lub 3 osoby.


Jaki transport?

Tutaj sprawa również jest jeszcze do ustalenia. Pierwotnie myślałam o zrobieniu kilku 'drużyn'. Przykładowo: Udało nam się zebrać 3 osoby z samochodami osobowymi, więc na każdy samochód przypadną 3 osoby: właściciel pojazdu i dwie dodatkowe osoby. Takie 3 osoby będą stanowiły jedną drużynę. Ale jeżeli byłaby możliwość, aby zdobyć bus, lub campera wiadomo, że podział wyglądałby zupełnie inaczej. Myślałam też o osobach, które gotowe są podróżować motorami. Bagaże przejęłyby samochody, więc podróż byłaby łatwa i przyjemna. Na prawdę każdy pomysł się liczy!


Jakie będą koszty?

Koszty należy zsumować i podzielić przez liczbę osób (ogółu lub jak wyżej pisałam drużyny). Wiadomo, że im dłuższa podróż tym większe koszty. Przede wszystkim należy wliczyć wysoki koszt paliwa i zapasy żywności, ewentualnie koszty pól kempingowych.


Jak zgłosić kandydaturę?

Na końcu podam Wam wzór, jak się zgłosić. Proszę Was, abyście o pomyśle powiedziały także swoim znajomym, przyjaciołom czy rodzinie. Jeśli chodzi o wybieranie kandydatów, to wstępnie ja sama wybiorę jedną czy 2 osoby, które są chętne, a później wraz z wybranymi osobami będziemy wybierać kolejne. Liczba osób zależy tylko i wyłącznie od środków transportu jakie uda nam się zorganizować. Proszę także przy wypełnianiu nie zmyślać - to ważne aby inni uczestnicy podróży wiedzieli czy nie chorujesz na coś, nie masz astmy, nie palisz itp. Nie skreśla to nikogo, ale ważne jest abyśmy o tym wiedzieli! Także brak doświadczenia w podróżach nikogo nie eliminuje


Co będzie potrzebne?

Na pewno dowód osobisty, tyczy się to również osób niepełnoletnich. Własny śpiwór, namiot (do dogadania się z pozostałymi uczestnikami). Konieczny będzie wkłąd pieniężny, jego wysokość będzie ustalona po wybraniu chętnych i opracowaniu trasy. Resztę omówimy przed wyjazdem



Pytania i pomysły oraz chęć wzięcia udziału proszę kierować tutaj, na forum, jednak bardzo proszę o przesyłanie swojej kandydatury na maila, będę wtedy miała wszystko w jednym miejscu.
Jeśli chodzi o wybór wstępnie trasy - również proszę o dyskusję na forum

Wzór:
Imię i nazwisko:
Wiek: (skończony wiek w sierpniu 2013)
Miejsce zamieszkania: (miasto + województwo)
Zawód: (lub kierunek uczelni/profil szkoły)
Środek transportu:
Najważniejsze 5 zalet: (chodzi o cechy charakteru np. pracowity, otwarty na nowe znajomości)
Najgorsze 2 wady: (np. leniwy, śpioch)
Moje umiejętności: (bardzo ważne! np. dobry kucharz, fotograf, mechanik, kierowca, znajomość języków obcych, potrafi udzielić pierwszej pomocy itp)
Moje doświadczenie: (podróże, survival, spanie pod namiotami)
Dlaczego chcę pojechać w podróż?:
Najbardziej szalona rzecz, jaką w życiu zrobiłaś:
Jak radzisz sobie w pracach grupowych i jakie masz zdolności przywódcze?:
Jaką trasę zaproponujesz na wyprawę Wizaż Trip 2013?:
W jakiej roli widzisz siebie podczas wyprawy:
Kilka słów o sobie i od siebie: (czyli dlaczego powinieneś jechać właśnie Ty! )
Dane do kontaktu: telefon + numer gg + mail

Proszę przesłać min. jedno zdjęcie!
(dla lepszego poznania, wygląd nie jest brany pod uwagę )

Adres e-mail specjalnie dla projektu:
WizazTrip@wp.pl


Kilka inspiracji do podróży:

Busem przez Świat - znany Wam na pewno, grupka studentów zwiedza świat starym busem. Koniecznie do obejrzenia
Top Gear - odcinki specjalne, gdzie trójka zabawnych panów zwiedza w jeszcze bardziej zabawny sposób różne zakątki świata, polecam!


Uwaga!
Jeżeli któraś z Was wpadłaby na pomysł, aby zdobyć jakiś sponsoring niech koniecznie napisze na forum! Wtedy koszty wyprawy znacznie by się zmniejszyły.



Mam nadzieję, że zainteresuję kogoś moim projektem i uda nam się wyruszyć w wyprawę życia
__________________
TRAVELBUS
Pomóż poszukiwaczom przygód, polub ;-)

Edytowane przez Klaczeq
Czas edycji: 2013-03-17 o 23:09
Klaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 17:50   #2
Sziszimoraa
Raczkowanie
 
Avatar Sziszimoraa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 129
Dot.: WIZAŻ TRIP 2013 ! W pogoni za przygodą ;-)

Genialny pomysł jak ja bym tak chciała ale mam dopiero 16 lat, 17 kończę dopiero we wrześniu więc moja mama na pewno się nie zgodzi
__________________
Zniszczą - odtworzą, zbudują - połamią
Żadne się na nich nie znajdzie lekarstwo
Gdy skrzydła światła przypną już do ramion -
Poniosą w kosmos genialne bestialstwo

Sziszimoraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 18:44   #3
Klaczeq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 98
Dot.: WIZAŻ TRIP 2013 ! W pogoni za przygodą ;-)

Szkoda Mam nadzieję, że pomysł jeszcze kogoś zainteresuje. Wymyśliłam pewien plan trasy, jeżeli znajdę chętne kobietki to chętnie się nim podzielę
__________________
TRAVELBUS
Pomóż poszukiwaczom przygód, polub ;-)
Klaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 18:53   #4
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: WIZAŻ TRIP 2013 ! W pogoni za przygodą ;-)

Popros o przeniesienie na plotkowe Tam wiecej osob zaglada
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 19:12   #5
Klaczeq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 98
Dot.: WIZAŻ TRIP 2013 ! W pogoni za przygodą ;-)

Bardzo proszę moderatora o przeniesienie!



Jestem bardzo ciekawa (o ile ktoś wgl byłby zainteresowany), czy wolałybyście podróż po Polsce, czy znacznie dłuższą, podczas której można by zwiedzić różne kraje Europy, przykładowo słoneczne Włochy, Francja, a nawet Hiszpanię? Taka wyprawa to ok 5500km. Koszt (głownie paliwo) znacznie większy niż po Polsce, ale nie byłby wiele droższy niż tydzień w kwaterze nad Polskim morzem

Przykładowe koszty: Jeżeli chcialibyśmy przejechać tę trasę samochodem, który spali średnio 8litrów, przyjmując że cena za litr to 6zł i w jednym aucie jechałyby 4 osoby (czyli taka jakby jedna drużyna) wtedy koszt za paliwo wynosiłby 660zł/os. Myślę że to i tak 'na wyrost'. Najlepiej w takiej sytuacji spisałby się samochód kombi, w końcu trzeba gdzieś pomieścić namioty. W większości miejsc nocleg będzie zupełnie darmowy, nawet na plażach czasem jest to kwota którą musimy zapłacić za rozbicie namiotów na polu. Pozostaje sprawa jedzenia, które sugeruję zakupić na zapas w Polsce No i odcinki płatne, ale to również trzeba dobrze przemyśleć. W kwocie nawet nie 1000zł (mam nadzieję, że wyjdzie jeszcze mniej) można by przeżyć na prawdę wielką przygodę i w niecały miesiąc poznać wiele krajów

https://maps.google.pl/maps?hl=pl&tab=wl taka przykładowa mapka, wiadomo, że wiele trzeba by jeszcze pozmieniać Czas jazdy to ok 57godzin.
__________________
TRAVELBUS
Pomóż poszukiwaczom przygód, polub ;-)

Edytowane przez Klaczeq
Czas edycji: 2013-03-18 o 19:38
Klaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 19:49   #6
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: WIZAŻ TRIP 2013 ! W pogoni za przygodą ;-)

Szczerze kibicuję w znalezieniu kompanów do podróży, ale wątpię, byś znalazła chętnych kierowców na taką wyprawę, szczególnie z samochodami. Myślę, że to ma szansę powodzenia w przypadku wyboru innego środku transportu, np. pociągu albo połączeniu kilku(nastu) lotów i innych środków transportu.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 20:10   #7
Klaczeq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 98
Dot.: WIZAŻ TRIP 2013 ! W pogoni za przygodą ;-)

Również się tego obawiam. Jednak taka wycieczka byłaby o wiele tańsza i praktyczniejsza. Samochodem podjedziesz gdzie chcesz i nie martwisz się o to, że dźwigasz plecak większy od ciebie. Trzeba by liczyć koszty każdego środka transportu (a nie są małe) oraz przede wszystkim kosztowne noclegi, bo na pieszo namiotów ze sobą nie zabierzemy. No i dyskomfort pod tytułem - wszystie rzeczy zawsze mamy przy sobie i nie spuszczamy z nich oka...

Myślałam, że może jest taka sytuacja, że ktoś chciałby wyruszyć w taką podróż w dwójkę z przyjaciółka/TŻem/siostrą itp ale koszt paliwa jest dla nich za wysoki. Jakby dwie osoby się do nich dołączyły koszt byłby o połowę mniejszy. Dlatego tak istotne jest, aby popytać znajomych czy nawet rodzinę Myślę, że nigdzie indziej nie znajdzie się tylu chętnych co na forach internetowych, dlatego na prawdę trzymam kciuki, że znajdę chętnych! W końcu nawet małym fiacikiem da się zwiedzać świat, więc mam nadzieję, że znajdą się ochotnicy
__________________
TRAVELBUS
Pomóż poszukiwaczom przygód, polub ;-)
Klaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-21, 08:35   #8
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: WIZAŻ TRIP 2013 ! W pogoni za przygodą ;-)

w przypadku jazdy samochodem trzeba liczyć większą kasę na benzynę. chociażby z tego względu, że jak się przyciśnie na autostradzie to spalanie może znacząco wzrosnąć. poza tym warto mieć jakąś kasę w zapasie, gdyby przypadkiem coś się popsuło. kolejna sprawa - nawet zamknięty samochód to nie problem, żeby go okraść. no i gdybyście chcieli zobaczyć większe miasta to możecie mieć problem z zostawieniem gdzieś auta na dłużej.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 12:39   #9
Klaczeq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 98
Dot.: WIZAŻ TRIP 2013 ! W pogoni za przygodą ;-)

Wiadomo, że należy liczyć większe koszty ;-)

Mam nowe propozycje!
Na podróżniczym forum znalazłam aż 3 chętne osoby na wyjazd, w tym także gotowe udostępnić samochód. Do tego na facebooku znalazłam bardzo sympatyczną ekipę Travelbusa, która chce zwiedzić nieco więcej, jednak na aż 2 busy. Zawsze można by się do nich przyłączyć. Staram się dalej działać, planowac i ustalać, jednak już wiadomo, że koszty wzrosną. Czy znajdę jakieś odważne i chętne kobietki gotowe zwiedzić Europę na własną rękę? ;-)
__________________
TRAVELBUS
Pomóż poszukiwaczom przygód, polub ;-)
Klaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 10:27   #10
coccinelle7
Zadomowienie
 
Avatar coccinelle7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: far far away
Wiadomości: 1 188
Dot.: WIZAŻ TRIP 2013 ! W pogoni za przygodą ;-)

Ja jestem chętna na podróż po Europie, ale najlepiej w jakiejś większej, zorganizowanej grupie. Możesz mi dać jakieś namiary na tego Travelbusa?
__________________
coccinelle7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 19:08   #11
sznela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odrą
Wiadomości: 28
Dot.: WIZAŻ TRIP 2013 ! W pogoni za przygodą ;-)

Ja też bym prosiła o namiary na nich Ale trochę martwi mnie podróżowanie samochodem - jak się coś zepsuje, to pozamiatane Duża odpowiedzialność + nie do każdego miasta będzie się dało wjechać - np. do ciasnego Paryża, gdzie można sobie ładnie poobijać samochód Nie jestem fanką takiego transportu, ale chciałabym się zorientować w zamierzeniach
__________________
Od 8 marca 2013 - biegam

Cel: - 8 kg do wagi 60 kg
sznela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-28, 11:06   #12
Klaczeq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 98
Dot.: WIZAŻ TRIP 2013 ! W pogoni za przygodą ;-)

Wiadomo, że podróż samochodem ma masę swoich wad, ale z drugiej strony - jaka to ogromna przygoda
Namiary w podpisie, bo sama nie wiem czy mnie nie skarcą za podawanie linków do innych stron
Ponieważ jest spora szansa nawet na zdobycie sponsora części wyprawy, bardzo Was proszę o przekazanie innym o stronie oraz jeśli Wam to nie sprawi kłopotu o polubienie jej. Jest też szansa że wyjadą nawet dwa busy ;-) a to oznacza więcej miejsc dla nas, wizażanek
__________________
TRAVELBUS
Pomóż poszukiwaczom przygód, polub ;-)
Klaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:47.