Dyskopatia a ciąża - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-29, 17:25   #1
Aggniesz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3

Dyskopatia a ciąża


Witam ! Od 19 roku życia cierpię na dyskopatię , na codzien nie doskwiera mi ból jednak raz na jakiś czas pojawia sie tak zwany ostry ból wygina mnie w pół i nie jestem w stanie funkcjonowac, potrafie tylko siedziec a jesli chodzic to w " zgięciu" . Chciałabym zajść w ciąże, ale obawiam się że dodatkowe kg mogą obciązyc za bardzo mój kręgosłup i przeleże ciąże albo moja choroba się pogłębi, czy mając taką chorobę poród może być naturalny czy tylko cesarskie cięcie, jakie leki są dozwolone podczas ciązy..?

Proszę o pomoc, pozdrawiam
Aggniesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 17:40   #2
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Dyskopatia a ciąża

Zadaj te pytania ginekologowi
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 17:43   #3
Aggniesz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3
Dot.: Dyskopatia a ciąża

Może ktoś był w takiej sytuacji, jakieś doświadczenia.. ?
Aggniesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 17:45   #4
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Dyskopatia a ciąża

Cytat:
Napisane przez nynka_1987 Pokaż wiadomość
Zadaj te pytania ginekologowi
Dokładnie, zapytaj ginekologa.

Moim zdaniem nie Ty pierwsza nie ostatnia Wiadomo, że raczej na pewno ciąża obciąży kręgosłup i pogłębi chorobę. Tak jak noszenie i dźwiganie noworodka na rękach. Niestety... Z tym się trzeba liczyć. Pewnie będziesz musiała dużo odpoczywać w pozycji siedzącej/ leżącej.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 12:45   #5
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: Dyskopatia a ciąża

No to ja się wypowiem z doswiadczenia.
Mam wadę wrodzona kregoslupa ( swoja droga wykryta dopiero kiedy mialam 19 lat). Mam za sobą dwie ciążę. W pierwszej ciąży przytylam 27 kilo, ucisk na kregoslup byli dość spory. A co za tym idzie bol okropny. Byly takie dni, ze dopada la mnie rwa i ladowalam w szpitalu na sor. Dostawalam dożylnie leki, ale nie pamiętam jakie. Smarowalam ziolowa maścią ale niewiele pomagalo, i tak bujalam się cala ciążę. Byly lepsze i gorsze dni. Poród solami natury choć mialam wskazanie do CC. W czasie porodu bóle krzyżowe, masakra.
Druga ciąża, przytylam 8 kilo. Dziecko byli tak ulozone, ze byli mega nacisk na kregoslup. Do tego stopnia, ze bol byl mega, dretwialy mi pośladki, noga. No i rwa. Leków nie dostawalam ze wzgledu na zagrożenie przedwczesnym porodem. Byly takie dni kiedy z lozka nie wstawalam, a każda zmiana pozycjipopowodów ala straszny bol. Poród sn , blyskawiczny ( 35 minut od pierwszego skurczu), boli krzyżowych nie mialam.
Po ciazach dolegliwości się oslabily, nie minely.
Najlepiej Porozmawiaj z ginekologiem i ortopeda jak oni się na to zapatruja, co doradzaja.
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-01 13:45:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:31.