Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-18, 19:54   #271
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Natalia 1 - gdzie w Krakowie się zaopatrujesz?
Podawałam w poście 267 , tak naprawde jeszcze nie doszłam do sklepu , chce iść na Bratysławską bo po drodze mam , tylko za późno wracam jakbym klikła myszą to już bym miała w domu , dawno ale też chce powąchać .
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-18, 21:45   #272
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Natalia - ja na razie tylko po zielarskich chodzę i naturalnych w okolicach rynku. Jakbyś znalazła dalej jakiś dobrze wyposażony sklepik, to daj znać, podczytuję wątek cały czas
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 09:48   #273
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

zmajstrowałam dziś coś na modłę serum Granat z BU:

olej z czerwonej maliny
olej herbaciany [niezmienna_ ]
olej kokosowy frakcjonowany
olej z pestek granatu 5%
Q10 1%
dorobię do tego jeszcze żel HA wzbogacony o ekstrakt z granatu i colostrum
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 10:18   #274
mirrera
Raczkowanie
 
Avatar mirrera
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 394
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

no i z jakim efektem ?
mirrera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 10:22   #275
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez mirrera Pokaż wiadomość
no i z jakim efektem ?
na razie to mogę jedynie powiedzieć, że wygląda przyzwoicie
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 12:03   #276
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
dorobię do tego jeszcze żel HA wzbogacony o ekstrakt z granatu i colostrum
Fajny pomysł z tym granatowym HA. Jak znajdę chwilę, splagiatuję

Cieszę się, że herbatka Ci się spodobała. Mnie surowa truskawa takoż - ZSK może Ci zacząć dywidendy płacić, bo niechybnie kupię większe opakowanie
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 12:08   #277
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Fajny pomysł z tym granatowym HA. Jak znajdę chwilę, splagiatuję

Cieszę się, że herbatka Ci się spodobała. Mnie surowa truskawa takoż - ZSK może Ci zacząć dywidendy płacić, bo niechybnie kupię większe opakowanie

sama herbatka jest dla mnie ciut za lekka - wchłania się lotem błyskawicy
podobnie i truskawka, stąd pomysł dodania kokosa

a granat, mango, cococin, banan są wybitnie regenerujące, więc pomyślałam, że jak można alantoinę, to można i je
banan się jedynie może ciut lepić
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-19, 12:48   #278
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witam Dziewczyny!
Mam tłustą cerę, wskutek czego mam zamiar przetestowac oleje: jojoba, z pestek arbuza i herbaciany ( który z Was lepszy na uregulowanie nadmiaru sebum?) i gdzie kupię stacjonarnie w Krakowie? Macie jakieś wypróbowane sklepiki ekologiczne, mydlarskie lub apteki? Boję się kupić w ciemno z obawy czy towar będzie pełnowartościowy. Proszę o rady i dziękuję!
Jik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 14:50   #279
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Jik Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny!
Mam tłustą cerę, wskutek czego mam zamiar przetestowac oleje: jojoba, z pestek arbuza i herbaciany ( który z Was lepszy na uregulowanie nadmiaru sebum?) i gdzie kupię stacjonarnie w Krakowie? Macie jakieś wypróbowane sklepiki ekologiczne, mydlarskie lub apteki? Boję się kupić w ciemno z obawy czy towar będzie pełnowartościowy. Proszę o rady i dziękuję!
Witaj
O te oleje będzie Ci trudno w sklepach stacjonarnych - może z wyjątkiem jojoby, którą ma w ofercie m.in. Pollena Aroma, więc ten olej często bywa w zielarniach. Nie wiem jednak, czy nie jest rafinowany - Pollena nie chwali się tłoczeniem na zimno, a ich olej nie pachnie. Jojoba tłoczona na zimno jest w Mazidłach i w EcoSpa (i w ZSK, ale tego nie znam), pestki arbuza i herbatka w Naturalnym Pieknie. Polecam wszystkie - pestek arbuza nie używałam dłużej, bo butelka stoi krótko tylko przetestowana. Wszystkie te oleje są lekkie, ale najlepiej reguluje wydzielanie sebum chyba jednak jojoba.
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2009-05-19 o 14:52
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 19:10   #280
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

niezamienna_juz_na_nic, no właśnie, rafinowany, czyli traci swe właciwosci? I po prostu lepiej kupić w mazidłach czy gdzieś?
A gdzieś dziewczyny mi polecały olej z pestek malin i olej z pestek czarnej porzeczki - ale poczytałam na BU, na mazidłach itp., one jakoś specjalnie nie są przeznaczone do regulacji skóry tłustej. A co z olejem z wiesiołka? Ten to juz spokojnie mozna kupić w aptece, w takich kapsułkach? Czy nadawałby sie do tłustej cery?
Jik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 19:43   #281
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Jik Pokaż wiadomość
niezamienna_juz_na_nic, no właśnie, rafinowany, czyli traci swe właciwosci? I po prostu lepiej kupić w mazidłach czy gdzieś?
Owszem

Cytat:
Napisane przez Jik Pokaż wiadomość
A gdzieś dziewczyny mi polecały olej z pestek malin i olej z pestek czarnej porzeczki - ale poczytałam na BU, na mazidłach itp., one jakoś specjalnie nie są przeznaczone do regulacji skóry tłustej. A co z olejem z wiesiołka? Ten to juz spokojnie mozna kupić w aptece, w takich kapsułkach? Czy nadawałby sie do tłustej cery?
Czerwona malina to jest raczej do cery suchej, ale jest jeszcze czarna malina, która tłuścioszkom służy znakomicie, tak samo jak czarna porzeczka. Olej z wiesiołka jest cięższy, ale na tłuste cery działa dobrze - ja mam taką właśnie i bardzo sobie go chwalę. Musisz sama testować, nie ma rady.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-19, 19:53   #282
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Wiesiołek może zapychać, uwaga
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 21:44   #283
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Weszłam na własną odpowiedzialność
Witajcie, olejko-maniaczki

Przyszły do mnie zamówione z ZSK olejki migdałowy i z wiesiołka plus wit. E.
Zamówiłam je z zamiarem wykorzystania do masażu brzucha w profilaktyce rozstępów ciążowych, ale skoro już je mam... To może podpowiecie mi także Wasze inne sprawdzone, ulubione zastosowania tych olejków?
Albo inne olejki absolutnie niezbędne i oszałamiająco skuteczne w ciąży?

Mam też problem z tą witaminą E - jej konsystencja jest tak gęsta, że nie spływa mi ze skraplacza... Wyciągam ją z fiolki igłą od strzykawki, ale nie jestem przekonana do tej metody - może ktoś ma skuteczniejszą (i bardziej higieniczną, boję się, że zabrudzę sobie tą witaminę i pozbawię dzialania )

Za rady i dobre słowa dla początkującej z olejami będę wdzięczna
karamari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 22:02   #284
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez karamari Pokaż wiadomość
Weszłam na własną odpowiedzialność
Witajcie, olejko-maniaczki

Mam też problem z tą witaminą E - jej konsystencja jest tak gęsta, że nie spływa mi ze skraplacza... Wyciągam ją z fiolki igłą od strzykawki, ale nie jestem przekonana do tej metody - może ktoś ma skuteczniejszą (i bardziej higieniczną, boję się, że zabrudzę sobie tą witaminę i pozbawię dzialania )
Witaj

Wszystko co gęste i nie chce spływać , robi się rzadkie w temp. pokojowej .Tak jak masło .Te gęste olejki wyciągam 5-10 minut przed użyciem , z lodówki .
Można włożyć na chwilke do ciepłej wody , postawić na grzejniku .Niektórzy używają suszarki do włosów. W lodówce trzymaj tam gdzie jest najcieplej . U mnie to na drzwiach i na górnej półce jest najcieplej , czyli olejek mi nie robi się ciałem stałym
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 22:56   #285
metice
Rozeznanie
 
Avatar metice
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 715
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Hej dziewczyny

Szczerze przyznam, że w ogóle się nie orientuje w tych olejkach, ale szukam od dłuższego czasu jakiś specyfików, które ściągną mi pory koło nosa na policzkach i na czole - żadne sklepowe produkty nie działają (albo działają doraźnie)

Czy znalazłby się jakiś olejek, który temu by poradził? Mam skórę b. wrażliwą, mieszaną, przesuszoną na większości twarzy.

Będę wdzięczna za pomoc

Aha - te olejki można od tak wsmarowywać, czy koniecznie trzeba je w jakieś kremy przerabiać?

Sorry - zielona totalnie jestem w temacie, a wątek dłuuuuuuuugi
metice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 23:10   #286
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez metice Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Szczerze przyznam, że w ogóle się nie orientuje w tych olejkach, ale szukam od dłuższego czasu jakiś specyfików, które ściągną mi pory koło nosa na policzkach i na czole - żadne sklepowe produkty nie działają (albo działają doraźnie)

Czy znalazłby się jakiś olejek, który temu by poradził? Mam skórę b. wrażliwą, mieszaną, przesuszoną na większości twarzy.

Będę wdzięczna za pomoc

Aha - te olejki można od tak wsmarowywać, czy koniecznie trzeba je w jakieś kremy przerabiać?

Każdy produkt działa tylko doraźnie , nie ma raz użyje i już .
U mnie olejkiem , który ściąga pory na maxa jest -olejek z pestek malin z BU .Czarna malina tego nie robi.
Wszystko co nas ściąga na twarzy , niestety będzie potem przesuszać .
Musisz dostosować pielęgnacje do swojej twarzy. Ja używam kilka razy w tygodniu czerwoną maline , na zmiane z różą piżmową . Można również te dwa olejki mieszać , w wproporcjach , które ci służą.

Ja nie przerabiałam jeszcze olejków na kremy , miziam się samym olejkiem
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 09:05   #287
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez metice Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Szczerze przyznam, że w ogóle się nie orientuje w tych olejkach, ale szukam od dłuższego czasu jakiś specyfików, które ściągną mi pory koło nosa na policzkach i na czole - żadne sklepowe produkty nie działają (albo działają doraźnie)

Czy znalazłby się jakiś olejek, który temu by poradził? Mam skórę b. wrażliwą, mieszaną, przesuszoną na większości twarzy.

Będę wdzięczna za pomoc

Aha - te olejki można od tak wsmarowywać, czy koniecznie trzeba je w jakieś kremy przerabiać?

Sorry - zielona totalnie jestem w temacie, a wątek dłuuuuuuuugi
........
może zacznij od poczytania sobie tego wątku ?
<kopalnia wiedzy w pigułce>
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 13:11   #288
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny kochane, mam problem z olejem z czarnej porzeczki. Mam go z mazideł i szczerze mówiąc trochę mnie on przeraża. Wygląda jak błotko, nawet ma takie drobniutkie paproszki w sobie, po nałożeniu na twarz niby się wchłania, ale twarz wygląda jakby się jej nie myło przez dobry miesiąc, no i jednak trochę brudzi poduszkę. W działaniu fajny, nic nie mogę mu zarzucić ale ten kolor i konsystencja . Czy to jest dla niego normalne? Bo on taki nawet jest mało tłusty jak na olej, gęsty i się zastanawiam czy na pewno z nim wszystko w porządku . Wasze porzeczki też są takie?
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 13:24   #289
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Dziewczyny kochane, mam problem z olejem z czarnej porzeczki. Mam go z mazideł i szczerze mówiąc trochę mnie on przeraża. Wygląda jak błotko, nawet ma takie drobniutkie paproszki w sobie, po nałożeniu na twarz niby się wchłania, ale twarz wygląda jakby się jej nie myło przez dobry miesiąc, no i jednak trochę brudzi poduszkę. W działaniu fajny, nic nie mogę mu zarzucić ale ten kolor i konsystencja . Czy to jest dla niego normalne? Bo on taki nawet jest mało tłusty jak na olej, gęsty i się zastanawiam czy na pewno z nim wszystko w porządku . Wasze porzeczki też są takie?
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-21, 14:18   #290
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
zmajstrowałam dziś coś na modłę serum Granat z BU:

olej z czerwonej maliny
olej herbaciany [niezmienna_ ]
olej kokosowy frakcjonowany
olej z pestek granatu 5%
Q10 1%
dorobię do tego jeszcze żel HA wzbogacony o ekstrakt z granatu i colostrum
mogę stwierdzić tyle:
kolor - ciemno żółty, ładny
zapach - no cóż, do przewidzenia, jednak granat jest "niezabijalny"
tłuste toto okropnie ale rozsmarowuje się i wchłania nieźle [dzięki kokosowi]
zostawia na skórze powłoczkę
w duecie z HA jeszcze nie próbowałam
reasumując: jestem zachwycona , bo używam filtra mineralnego Bioderma i cały czas było mi za mało natłuszczenia/nawilżenia
i najważniejsza informacja - jestem ekstremalny SUCHAREK

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Dziewczyny kochane, mam problem z olejem z czarnej porzeczki. Mam go z mazideł i szczerze mówiąc trochę mnie on przeraża. Wygląda jak błotko, nawet ma takie drobniutkie paproszki w sobie, po nałożeniu na twarz niby się wchłania, ale twarz wygląda jakby się jej nie myło przez dobry miesiąc, no i jednak trochę brudzi poduszkę. W działaniu fajny, nic nie mogę mu zarzucić ale ten kolor i konsystencja . Czy to jest dla niego normalne? Bo on taki nawet jest mało tłusty jak na olej, gęsty i się zastanawiam czy na pewno z nim wszystko w porządku . Wasze porzeczki też są takie?
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 14:26   #291
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny, uspokoiłyście mnie. Ale coś mi się wydaje, że więcej na ten olej się nie skuszę
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 19:57   #292
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny, uspokoiłyście mnie. Ale coś mi się wydaje, że więcej na ten olej się nie skuszę
A ja wprost przeciwnie - coraz bardziej go lubię. Chyba zaprzyjaźnię sie z nim na dłużej, pomimo jego wad... Ależ tolerancyjna jestem
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-21, 21:08   #293
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
........
może zacznij od poczytania sobie tego wątku ?
<kopalnia wiedzy w pigułce>
W tym wątku to jeszcze dużo nie ma, ale w poprzednim ohoho... Jakieś 10% przebrnęłam na razie
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-26, 01:58   #294
Candy Killer
Zakorzenienie
 
Avatar Candy Killer
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Dzierżoniów
Wiadomości: 12 327
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witajcie
kuszona cudownymi efektami hydrolatow i olejkow mam checi zrobic pierwsze zakupy w tym kierunku z tym ze mam problem bo moja skora jest sucha ale naczynkowa i nie wiem czy ktorys ze specyfikow poradzi cos na te naczynka bo na suchoty to wiem ze na pewno cos sie znajdzie ciekawego
ma moze ktoras z was takie problemy jak ja i wie co z olejkow byloby odpowiednie?
__________________
BLOG
INSTAGRAM
Candy Killer Fan Page


If You can dream it , You can do it...




Candy Killer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-26, 06:33   #295
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

no proszę, w koncu tu zawitałaś Jeszcze trochę i moze na minerałowym Cię zobaczymy
Candy, na naczynka to na pewno hydrolat z kocanki (choć wrażenia zapachowe dość hardcorowe), a z resztą, to Ci dziewczyny na pewno lepiej doradzą, bo ja naczynek nie mam i też podpieram się ich wiedzą przy zamawianiu dla mamy, która wlaśnie naczynkową i suchą cerę ma.
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-26, 07:28   #296
mirrera
Raczkowanie
 
Avatar mirrera
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 394
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

dostałam paczuszkę :
oleje: róża piżmowa, bawełna, truskaweczka
oraz lipofilna postać witaminy c
postosuję troszkę i opisze efekty
mirrera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-26, 07:39   #297
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez karamari Pokaż wiadomość
Weszłam na własną odpowiedzialność
Witajcie, olejko-maniaczki

Przyszły do mnie zamówione z ZSK olejki migdałowy i z wiesiołka plus wit. E.
Zamówiłam je z zamiarem wykorzystania do masażu brzucha w profilaktyce rozstępów ciążowych, ale skoro już je mam... To może podpowiecie mi także Wasze inne sprawdzone, ulubione zastosowania tych olejków?
Albo inne olejki absolutnie niezbędne i oszałamiająco skuteczne w ciąży?

Mam też problem z tą witaminą E - jej konsystencja jest tak gęsta, że nie spływa mi ze skraplacza... Wyciągam ją z fiolki igłą od strzykawki, ale nie jestem przekonana do tej metody - może ktoś ma skuteczniejszą (i bardziej higieniczną, boję się, że zabrudzę sobie tą witaminę i pozbawię dzialania )

Za rady i dobre słowa dla początkującej z olejami będę wdzięczna
ja swoje ciążowe brzuszysko traktowałam obficie olejem z kiełków pszenicy z wit. E - to był gotowy produkt Dr Schellera (nie mam pojęcia czy jeszcze to produkują, bo sporo czasu minęło od tamtej pory); teraz sama bym najpewniej toto skonstruowała
masowałam się tym sumiennie praktycznie przez calutką ciążę, od biustu zaczynając i na udach kończąc - zdało egzamin rewelacyjnie, w ciąży przytyłam prawie 20kg, ale nie mam z tego okresu ani jednego rozstępu
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-26, 07:41   #298
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witam
Podczytywałam co jakiś czas biochemie i chyba dojrzałam już do olejków. Mam cerę mieszaną, z pozostałościami trądziku, szybko się wysuszającą. Możecie zerknąć na zestaw, który wybrałam i powiedzieć czy może być?
- hydrolat aloesowy
- hydrolat geraniowy
- hydrolat z zielonej herbaty
- olej tamanu ekologiczny
- olej z pestek czereśni
- olej z róży rdzawej ekologiczny
- żel hialuronowy 1%
- masło mango ( ale to do ciała)

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
W tym wątku to jeszcze dużo nie ma, ale w poprzednim ohoho... Jakieś 10% przebrnęłam na razie
Doszłam do 15 strony wczoraj i już mnie ręka bolała od zapisywania dzisiaj ciąg dalszy.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-26, 07:47   #299
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Candy Killer Pokaż wiadomość
Witajcie
kuszona cudownymi efektami hydrolatow i olejkow mam checi zrobic pierwsze zakupy w tym kierunku z tym ze mam problem bo moja skora jest sucha ale naczynkowa i nie wiem czy ktorys ze specyfikow poradzi cos na te naczynka bo na suchoty to wiem ze na pewno cos sie znajdzie ciekawego
ma moze ktoras z was takie problemy jak ja i wie co z olejkow byloby odpowiednie?
jako, że ja takową mam, to polecam
hydrolaty dla naczynkowej:
kocanka, rumianek [ale uwaga, bo jest częstym alergenem], lipa, głóg, róża - zarówno dla suchej i naczynkowej, migdał
oleje:
róża, macerat z kasztanowca, kiełki pszenicy, orzech laskowy, porzeczka, malina czerwona, śliwka

sera z witaminą C np. z BU [byle bez alkoholu i glikolu]
kwasy PHA
liposomy na naczynka z ZySK lub Naturalis
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-26, 08:28   #300
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Candy Killer Pokaż wiadomość
Witajcie
kuszona cudownymi efektami hydrolatow i olejkow mam checi zrobic pierwsze zakupy w tym kierunku z tym ze mam problem bo moja skora jest sucha ale naczynkowa i nie wiem czy ktorys ze specyfikow poradzi cos na te naczynka bo na suchoty to wiem ze na pewno cos sie znajdzie ciekawego
ma moze ktoras z was takie problemy jak ja i wie co z olejkow byloby odpowiednie?
Do suchej naczyńkowej oprócz kocanki polecam Ci hydrolat z róży stulistnej, cudnie pachnie, fajnie nawilża i ma też działanie na naczyńka Rumianek do naczynkowej też jest dobry
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:30.