Rozliczenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-12, 11:41   #1
truskawweczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3

Rozliczenie


jak wyglada sprawa rozliczenia? bylam na 4 miesiecznym stazu a potem zatrudniono mnie na miesiac na umowe zlecenie. jak powinnam to wszystko rozliczyc? co powinnam dostac z zakladu pracy po zakonczeniu umowy? rachunek jakis? a jesli chodzi o rozliczenie to czy zaklad powinien mi przyslać cos do rozliczenia czy sama musze do nich isc zeby mi cos wydali? orientuje sie ktos jak wyglada taka sprawa? prosze o pomoc
truskawweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 14:11   #2
buschann
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 75
Dot.: Rozliczenie

Cytat:
Napisane przez truskawweczka Pokaż wiadomość
jak wyglada sprawa rozliczenia? bylam na 4 miesiecznym stazu a potem zatrudniono mnie na miesiac na umowe zlecenie. jak powinnam to wszystko rozliczyc? co powinnam dostac z zakladu pracy po zakonczeniu umowy? rachunek jakis? a jesli chodzi o rozliczenie to czy zaklad powinien mi przyslać cos do rozliczenia czy sama musze do nich isc zeby mi cos wydali? orientuje sie ktos jak wyglada taka sprawa? prosze o pomoc
Zarówno z zakładu pracy jak i z UP powinnaś dostać (do końca lutego) PIT-11 na podstawie których normalnie rozliczasz się z US za pomocą druku PIT-37. Dochód z umowy zlecenie wpisuje się do odpowiedniej rubryki na PIT-37 (bodajże 'działalność wykonywana osobiście') dochód ze stażu płaconego przez UP to bodajże 'inne źródła' wszystko sumujesz no i dalej normalna procedura rozliczenia. Pit-37 musisz złożyć w twoim US do 30 kwietnia (jest też możliwość rozliczenia się drogą internetową).
Dodam że tak w ciemno obstawiam że otrzymasz jakiś mały zwrot podatku, więc im szybciej złożysz zeznanie tym wcześniej dostaniesz pieniążki
buschann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 14:39   #3
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: Rozliczenie

Ja tylko dodam, że może być tak jak buschann napisała i wtedy będziesz musiała się rozliczyć, ale niekoniecznie. Niektóre staże (finansowane ze środków UE) są zwolnione od podatku. Wtedy dostaje się całą kwotę brutto ok 900 zł.
Co do umowy zlecenia - jeśli kwota zarobku nie przekroczyła 200 zł to pracodawca mógł pobrać podatek zryczałtowany - w takim przypadku nie rozliczasz już tego sama.
Najlepiej zadzwonić do PUPu i tego pracodawcy i zapytać o to.
Dink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:58.