Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-15, 23:26   #991
soni
Raczkowanie
 
Avatar soni
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 316
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez doduŚ Pokaż wiadomość
ej dziewczyny...ja mam pytania...bo przy stosowaniu Diff nalezy unikac skonca prawda...o solce nie ma niby mowy....ale...dlaczego? ze szkodzi to skorze?spowoduje raka,wypali skore?porobi plamki i czy chodzi przede chodzi tylko o slabsze dziala retonoidow pod wplywem slonca??

odpowiedzcie

bede wdzieczna

dobranoc

buziaki
;p
chodzi o przebarwienia .
soni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 09:01   #992
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez soni Pokaż wiadomość
chodzi o przebarwienia .


a tak poza, mówicie że nie wyciskacie, to chodzicie z tymi białymi glutami ? ughhh ja to nie moge się powstrzymać od wyciskania, a ktoś wie jak się zaskórników pozbyć?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 10:02   #993
pete86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 69
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

mam pytanie, mam dosc glebokiego zaskornika na policzku, smarowalem sie dwa dni temu differinem ale nie wyszedl. czy dzisiaj moge go sprobowac wycisnac, czy po differinie jest jakis zakaz dotykania skory ?

wiem wiem ze sie nie wyciska, ja tez nie wyciskam, ale zaraz sie z tego zrobi jakis stan zapalny, poza tym ewidentnie widze czarny czubek

kwasy mialem 3 tyg temu robione, ale to chyba nie ma znaczenia. differin uzywam raz na tydzien

dzieki !!

Edytowane przez pete86
Czas edycji: 2009-02-16 o 10:03
pete86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 11:42   #994
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez pete86 Pokaż wiadomość
mam pytanie, mam dosc glebokiego zaskornika na policzku, smarowalem sie dwa dni temu differinem ale nie wyszedl. czy dzisiaj moge go sprobowac wycisnac, czy po differinie jest jakis zakaz dotykania skory ?

wiem wiem ze sie nie wyciska, ja tez nie wyciskam, ale zaraz sie z tego zrobi jakis stan zapalny, poza tym ewidentnie widze czarny czubek

kwasy mialem 3 tyg temu robione, ale to chyba nie ma znaczenia. differin uzywam raz na tydzien

dzieki !!
Ja bym wycisnela hehe, po diff nie ma zakazu dotykania skory, ale najlepiej byloby nie dotykac co nie. Ja tam wyciskam ;p
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 12:15   #995
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Ja zaskórniki takie większe wyciskam, chwilę po wyciśnięciu zaczerwienie, poza tym żadnych śladów, więc się nie krępuję :P
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 15:10   #996
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cześć DziewczynyMam Differin w domu.Co prawda nie mam trądziku ale zaskórniki których chce się pozbyć i przebarwienia.Ale mam do wyboru Differin albo Effeklar K.Co będzie wg Was lepsze?
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 17:16   #997
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Cześć DziewczynyMam Differin w domu.Co prawda nie mam trądziku ale zaskórniki których chce się pozbyć i przebarwienia.Ale mam do wyboru Differin albo Effeklar K.Co będzie wg Was lepsze?
Wszystko zależy od skóry, jednym pomoże to, innym co innego. Ale wydaje mi się, że diff jest na mocniejszy trądzik, podskórne grudki itd, a nie na zaskórniki. Pozatym zaskórników nie usuniesz 100% maścią. Co do effeclar to się nie wypowiem, bo nie stosowałam. A zaskórniki zminimalizowały się po brevoxylu.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-18, 18:43   #998
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od skóry, jednym pomoże to, innym co innego. Ale wydaje mi się, że diff jest na mocniejszy trądzik, podskórne grudki itd, a nie na zaskórniki. Pozatym zaskórników nie usuniesz 100% maścią. Co do effeclar to się nie wypowiem, bo nie stosowałam. A zaskórniki zminimalizowały się po brevoxylu.
Dzięki niczka.Już sama nie wiem bo mam naczynka na nosie i boję się experymentować:\A co wg Ciebie jeszcze stosować bo piszesz, że sam krem nie pomoże.
Kupiłam zieloną glinkę i będę się maseczkować
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 19:53   #999
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Dzięki niczka.Już sama nie wiem bo mam naczynka na nosie i boję się experymentować:\A co wg Ciebie jeszcze stosować bo piszesz, że sam krem nie pomoże.
Kupiłam zieloną glinkę i będę się maseczkować
Jeżeli chodzi o przebarwienia to polecam Skinoren, wybiela skórę i przebarwienia schodzą. Kosztuje ok 40zl. (jest na receptę). Jeżeli chodzi o zaskórniki, to napewno peeling, glinka-wątpię, raczej na rozszerzone pory, ale próbuj. Niedawno czytałam na wizażu wątek o zaskórnikach i tam laski podawały jakąś "mieszankę" z nafty i czymś tam w odpowiednich proporcjach na zaskórniki właśnie. Poszukaj
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 11:41   #1000
aguuska
Raczkowanie
 
Avatar aguuska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 180
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

ja się zastanawiam nad kremem no - scar pera inków ponoć dobry na blizny.. tylko kiedy bym go stosowala?? skoro codzienne mam uzywac differinu ? sama juz niewiem chyba musze isc do dermy najwyzszy czas..
__________________
bo ja i tak zawsze robie swoje...
aguuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 12:53   #1001
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez aguuska Pokaż wiadomość
ja się zastanawiam nad kremem no - scar pera inków ponoć dobry na blizny.. tylko kiedy bym go stosowala?? skoro codzienne mam uzywac differinu ? sama juz niewiem chyba musze isc do dermy najwyzszy czas..
A co Ty chcialas stosowac masci bez konsultacji z lekarzem?? marsz do derma! na blizny kolezanka polecila mi tani tormenitol ok5zl, a co do tego kiedy mialabys stosowac no scar, to diff na wieczor np. a no scar - rano.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-19, 14:28   #1002
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o przebarwienia to polecam Skinoren, wybiela skórę i przebarwienia schodzą. Kosztuje ok 40zl. (jest na receptę). Jeżeli chodzi o zaskórniki, to napewno peeling, glinka-wątpię, raczej na rozszerzone pory, ale próbuj. Niedawno czytałam na wizażu wątek o zaskórnikach i tam laski podawały jakąś "mieszankę" z nafty i czymś tam w odpowiednich proporcjach na zaskórniki właśnie. Poszukaj
Niczka miałam tą mieszankę.Nafta plus olejek pichtowy.Nafta - straszna rzecz dla mojej skóry a pozatym nic dobrego nie zrobił z moimi zaskórnikamiNiestety peelingi to u mnie kicha bo mam przez nie popękane naczynka na nosie tzn po jego bokach:\Kupiłam dziś Effaclar K.Może pomozeJa już na kremy na przebarwienia wydałam w cholere kasy i nic.Moze pycnogenol w tabletkach pomoże.Teraz stosuje kremy brązujące i jakoś daję rade ale jakbym się ich pozbyła to byłoby bosko
Dlaczego na Eff pisze że ten krem jest doskonałą bazą pod makijaż?
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2009-02-19 o 14:31
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 15:37   #1003
aguuska
Raczkowanie
 
Avatar aguuska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 180
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
A co Ty chcialas stosowac masci bez konsultacji z lekarzem?? marsz do derma! na blizny kolezanka polecila mi tani tormenitol ok5zl, a co do tego kiedy mialabys stosowac no scar, to diff na wieczor np. a no scar - rano.
hehehe oki pojde grzecznie i sie popytam co by byo najlepsze, juz nic na wlasna reke
__________________
bo ja i tak zawsze robie swoje...
aguuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 16:12   #1004
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Niczka miałam tą mieszankę.Nafta plus olejek pichtowy.Nafta - straszna rzecz dla mojej skóry a pozatym nic dobrego nie zrobił z moimi zaskórnikamiNiestety peelingi to u mnie kicha bo mam przez nie popękane naczynka na nosie tzn po jego bokach:\Kupiłam dziś Effaclar K.Może pomozeJa już na kremy na przebarwienia wydałam w cholere kasy i nic.Moze pycnogenol w tabletkach pomoże.Teraz stosuje kremy brązujące i jakoś daję rade ale jakbym się ich pozbyła to byłoby bosko
Dlaczego na Eff pisze że ten krem jest doskonałą bazą pod makijaż?
Ja nie stosowałam tej mieszanki, ale wiem,że dziewczyny bardzo chwaliły Jeśli na eff jest napisane, że nadaje się na bazę pod makijaż to napewno tak musi być Stosowałaś na przebarwienia Skinoren? Masz ptzebarwienia po pryszczach czy po czymś innym? Może masz "problemy" z pigmentem skóry?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 18:47   #1005
doduŚ
Rozeznanie
 
Avatar doduŚ
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 781
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

dobra to sie pytam.................... zaskorniki to pryszcze,ma sie rozumiec?
__________________


"Największym więzieniem jest przeszłość"



"należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia... "
doduŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 20:49   #1006
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Nie, zaskórniki to takie... coś, co siedzi w porach i je zatyka, ale nie jest pryszczem. W przeciwieństwie do pryszcza nie jest już przykryte żadną warstwą skóry.

Ja stosuję od wczoraj Epiduo, połączenie adapalenu z Differinu i nadtlenku benzoilu z Benzacne i powiem Wam, że nic mi jeszcze nigdy w życiu tak nie podrażniło twarzy. Nałożyłam na noc cieniutką warstwę żelu, tak jak zaleciła pani doktor. Jak się zbudziłam rano, to cała twarz był czerwona, najbardziej widoczny rumień był pod oczodołami, bo idealnie było widać granicę, do której naniosłam żel - nad nią jasna skóra, a pod nią czerwona. Poza bardzo dużym zaczerwienieniem prawie całej twarzy, dodatkowo swędzenie na kościach policzkowych i przy żuchwie.

Z upływem dnia trochę przeszło, ale koloryt cery wciąż bardziej czerwony niż mój własny. I leciutko swędzi.
Mam nadzieję, że skóra się przyzwyczai, tak jak do Differinu, bo jak nie... Dobrze chociaż, że jest zima, można kolor twarzy na mróz zwalić i nikogo to specjalnie nie zdziwi.

Differin poszedł w odstawkę.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 20:59   #1007
doduŚ
Rozeznanie
 
Avatar doduŚ
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 781
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez sabona89 Pokaż wiadomość
Nie, zaskórniki to takie... coś, co siedzi w porach i je zatyka, ale nie jest pryszczem. W przeciwieństwie do pryszcza nie jest już przykryte żadną warstwą skóry.


nie wiem ciezko mi to wyobrazic...no trudno...dziekuje za probe wyjasnienia
__________________


"Największym więzieniem jest przeszłość"



"należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia... "
doduŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 08:26   #1008
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Zaskórniki (comedones) powszechnie określane zatkanymi porami skóry.
Dzielą się na dwa podstawowe typy.
Zaskórniki otwarte (blackheads) – zablokowane, zanieczyszczone pory skóry, które tworzą się jeśli pory skóry są częściowo otwarte, wówczas zgromadzone w nich sebum [łój], martwe komórki skóry, bakterie znajdują się blisko powierzchni, mają kontakt z powietrzem, w wyniku procesów utleniania pojawia się ciemny kolor („czarne kropki”).
Zaskórniki zamknięte (whiteheads) – są to zablokowane sebum, martwymi komórkami skóry, bakteriami całkowicie zamknięte pory skóry. Nie dochodzi do kontaktu z powietrzem, dlatego maja one kolor biały. Zwykle są bardziej miękkie niż blackheads i łatwiej je usunąć niż twarde, otwarte zaskórniki.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 11:47   #1009
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Ja nie stosowałam tej mieszanki, ale wiem,że dziewczyny bardzo chwaliły Jeśli na eff jest napisane, że nadaje się na bazę pod makijaż to napewno tak musi być Stosowałaś na przebarwienia Skinoren? Masz ptzebarwienia po pryszczach czy po czymś innym? Może masz "problemy" z pigmentem skóry?
Niczka tak mam problemy z pigmentem i to nie małe niestety.Dość rozgległe mam te plamy na czole i polikach.Nie uzywałam Skinorenu.Za to wszystko inne tak.Myślisz że pomoze?

---------- Napisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Zaskórniki (comedones) powszechnie określane zatkanymi porami skóry.
Dzielą się na dwa podstawowe typy.
Zaskórniki otwarte (blackheads) – zablokowane, zanieczyszczone pory skóry, które tworzą się jeśli pory skóry są częściowo otwarte, wówczas zgromadzone w nich sebum [łój], martwe komórki skóry, bakterie znajdują się blisko powierzchni, mają kontakt z powietrzem, w wyniku procesów utleniania pojawia się ciemny kolor („czarne kropki”).
Zaskórniki zamknięte (whiteheads) – są to zablokowane sebum, martwymi komórkami skóry, bakteriami całkowicie zamknięte pory skóry. Nie dochodzi do kontaktu z powietrzem, dlatego maja one kolor biały. Zwykle są bardziej miękkie niż blackheads i łatwiej je usunąć niż twarde, otwarte zaskórniki.
No to ja mam te otwarte
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-20, 11:51   #1010
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Niczka tak mam problemy z pigmentem i to nie małe niestety.Dość rozgległe mam te plamy na czole i polikach.Nie uzywałam Skinorenu.Za to wszystko inne tak.Myślisz że pomoze?




No to ja mam te otwarte
Wybierz sie do dermatologa koniecznie, zapewne sam wypisze Ci cos na przebarwienia, bardzo mozliwe że właśnie skinoren. A co do zaskórników to chyba każdy je ma. Właśnie wycyztałam w necie, że na nie pomaga maska z wody, mąki i miodu [nie za dużo miodu] wmasowujemy to w skórę i pozostawiamy do wyschnięcia. Niedługo sprobuję. ;d
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 12:05   #1011
LOLA7
Rozeznanie
 
Avatar LOLA7
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 545
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Ja jestem tu nowa więc niewiem czy gdzies juz to było. Co wam najbardziej pomaga na ropne syfy?? kurcze ja zawsze sobie powtarzam że nie powinnam wyciskać bo to niby gorzej ale jak juz mi cos takiego wyskoczy, a często wyskakuje, to nie moge sie powstrzymać. Ja smaruje często te syfy zieloną glinką ale i tak nie pomag tak bardzo wieć wyciskam. czy jest jakis sposób żeby sie ich szybko pozbyc??
LOLA7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 20:01   #1012
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Wybierz sie do dermatologa koniecznie, zapewne sam wypisze Ci cos na przebarwienia, bardzo mozliwe że właśnie skinoren. A co do zaskórników to chyba każdy je ma. Właśnie wycyztałam w necie, że na nie pomaga maska z wody, mąki i miodu [nie za dużo miodu] wmasowujemy to w skórę i pozostawiamy do wyschnięcia. Niedługo sprobuję. ;d
Niczka byłam i dostałam Iwostin.Mogłabym go kupić bez lekarza bo wiele jest takich środków.Dermatolożki u których byłam nie wiedzą skąd je mam bo wszystkie badania mam dobre poza podwyższoną bilirubiną która ponoć nie wpływa na przebarwienia.

Jak zrobisz tą maskę to daj znać o efektach
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 10:48   #1013
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

ok dam znac, bo narazie nie mam czasu na zabawy z maseczkami. Pojsc jeszcze raz do derma i sama zaproponuj Skinoren. A Iwostin krem dostalas jakis? I w czym on ma pomoc? Usunac te przebarwienia?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 12:47   #1014
pete86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 69
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

hej
czy differin zawiera jakis antybiotyk albo cos podobnego ?
stosuje go raz w tygodniu, na same policzki. zastanawiam sie czy lepiej jest go uzywac w dniu w ktorym jestem na silowni (mam od niej zawsze potem troche podrazniona buzie na wieczor) - aby zredukowac zaczernienie i zdezynfekowac twarz przez noc. czy moze lepiej jest go uzyc na drugi/trzeci dzien po silowni ?
pete86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 13:09   #1015
moonland
Przyczajenie
 
Avatar moonland
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 25
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Differin nie zawiera antybiotyku jako takiego, ale jego czynny składnik - adapalen (forma retinoidu) - ma działanie przeciwzapalne.
Co do stosowania, to chyba trzeba się samemu przekonać, ale wg mnie użycie go wieczorem, po siłowni nie jest złym pomysłem.
moonland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 14:14   #1016
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Dziewczyny piszę tutaj bo zbliża się wiosna, a ja nie wiem co zrobić ze swoją kuracją.
Co będzie w lecie?
Używam Differinu w żelu i emulsji Dalacin T 2x dziennie, trądzik prawie zniknął.
Najbardziej się boję, że jak przyjdzie lato i będę musiała odstawić to wszystko się pojawi na nowo.

Co można stosować w lecie ? (oczywiście nie mam zamiaru opalać się i pamiętam o filtrach) Chciałabym żeby cera nie była tak wysuszona jak po Differinie, bo przez to muszę stosować ciężkie kremy, bo inne nie dają rady.
Może Acne derm?
Słyszałam ze Brevoxyl 2x w tygodniu na noc dobrze zapobiega powstawaniu pryszczy...Może wy macie jakieś sprawdzone pomysły?
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 14:19   #1017
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Nie polecam stosowania diff na podrażnioną skórę.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 17:31   #1018
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
ok dam znac, bo narazie nie mam czasu na zabawy z maseczkami. Pojsc jeszcze raz do derma i sama zaproponuj Skinoren. A Iwostin krem dostalas jakis? I w czym on ma pomoc? Usunac te przebarwienia?
Iwostin ma w swojej ofercie krem na przebarwienia.Zbieram się do dermatolożki ale opornie mi to idzie bo ciężko się dostać a na termin nie chcą zapisywać @ jednea 100 zł za wizytę nie dam
Niczka a acne-derm?podobno to to samo co Skinoren ale tańszy no i bez recepty
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2009-02-22 o 20:03
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 11:46   #1019
Pikus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 44
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Witam,

Od roku mecze sie z tradzikiem i przetluszczajaca sie cera. Cale zycie mialem idealna skore, nie tlusta, nie sucha. Po rocznym bardzo duzym stresie moja skora zwariowala... Niesamowicie sie przetluszcza i ciagle mam wysypy pryszczy, czasami naprawde bardzo duze. Moje czolo jest juz bardzo zmaltretowane i coraz gorzej wyglada
Do tej pory glownie nawilzalem twarz ktora byla jednoczesnie sucha i tlusa. Obecnie kolejny wysyp pryszczy spowodowal iz musze zastosowac na dluzszy czas cos przeciw tradzikowi. Mam dwoch faworytow: Differin i Effaclar K.
Differin w zeszlym roku przepisal mi dermatolog i mam cala nienaruszona tubke. Obawiam sie troche go uzyc z powodu mozliwosci pogorszenia sie stanu skory. Nie wyobrazam sobie teggo u mnie, juz sa momenty ze nie moge wyjsc z domu.... Z kolei nie wiem czy effaclar nie bedzie zbyt delikatny ? Moze silniejszy avene?

Co powinienem wybrac ? Zaznaczam iz decydujacym czynnikiem u mnie jest/byl stres.


Pozdrawiam
Pikus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 12:58   #1020
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: DIFFERIN

Nie co tylko kogo wybrać... odp brzmi: dermatologa. Oceni on stan skóry i jego spytasz się co i jak stosować. Przy diff wysypu być nie musi, ale występuje on u większości. Może zbadaj sobie hormony, skoro masz takie mocne wysypy?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-24 22:59:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:07.