Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-27, 08:49   #4351
Tomaan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 429
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Polyacrylamide- okazało się, że jest rakotwórczy, hmm.. ale z drugiej strony nikt tego nie potwierdził..

Na jakimś forum pisano, że znane są przypadki, kiedy producent zmienił pod wpływem klientów skład kosmetyku, komuś zależy razem ze mną, żeby ten tani śmierdzący kremik Ziaja TinTIn zmienił skład? Dzwonimy jutro?

Już wiem dlaczego poszukiwanie tego całego KWC jest takie trudne
__________________
Chillout

Edytowane przez Tomaan
Czas edycji: 2010-06-27 o 09:06
Tomaan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-27, 10:52   #4352
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Tomaan Pokaż wiadomość
Polyacrylamide- okazało się, że jest rakotwórczy, hmm.. ale z drugiej strony nikt tego nie potwierdził..
Niestety jest to potwierdzone badaniami. Dlatego jest ograniczenie, jeśli chodzi o jego zawartość w kosmetyku. W sumie nie rozumiem tego, lepiej chyba jakby składnik był zakazany. Nie wiem co kieruje przemysłem kosmetycznym. Polyacrylamide zresztą odkłada się i kumuluje w organizmie, bo nie jest z niego wydalany. Dlatego długotrwałe stosowanie kosmetyku z polyacrylamidem jest raczej ryzykowne. Jeśli już stosujemy takie kosmetyki, warto robić sobie przerwy w jego używaniu. Ja osobiście wolę nie ryzykować i trzymam się od takich kosmetyków z daleka.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-27, 11:14   #4353
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Tak wgl to gdzie jest wątek z analiza składu? Dacie linka? Bo ja mam w subskrypcjach jeden, ale tam tylko dziewczyny wrzucają składy, a odpowiedzi nie ma...
to właśnie o ten wątek chodzi
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-27, 12:01   #4354
dolce&gabbana
Zadomowienie
 
Avatar dolce&gabbana
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 864
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Tomaan Pokaż wiadomość
Polyacrylamide- okazało się, że jest rakotwórczy, hmm.. ale z drugiej strony nikt tego nie potwierdził..

Na jakimś forum pisano, że znane są przypadki, kiedy producent zmienił pod wpływem klientów skład kosmetyku, komuś zależy razem ze mną, żeby ten tani śmierdzący kremik Ziaja TinTIn zmienił skład? Dzwonimy jutro?

Już wiem dlaczego poszukiwanie tego całego KWC jest takie trudne
Ja byłabym ZA wyrzuceniem polyacrylamidu z tego kremiku, bo bardzo go lubiłam, jako jeden z niewielu nie robił mi krzywdy.
__________________




dolce&gabbana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-27, 17:14   #4355
Tomaan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 429
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Nie wiem co kieruje przemysłem kosmetycznym.
Zysk netto.

Mam pytanie jeszcze takie do Was, czy jest jeszcze jakiś składnik na blackliście, którego powinno się unikać poza tymi zapychającymi?

Chodzi mi o to, że w żelach jak czytam tutaj należy unikać SLES, w kremach rakotwórczego Polyacnylamide, czy jest coś jeszcze, np. w tonikach czy peelingach?

Dziękuję!
__________________
Chillout

Edytowane przez Tomaan
Czas edycji: 2010-06-27 o 17:52
Tomaan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-27, 20:32   #4356
93paulina
Rozeznanie
 
Avatar 93paulina
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 504
GG do 93paulina
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Słyszałam tylko o składniku o nazwie TRICLOSAN. Ma go np. ten produkt:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...owa-wersja.htm
__________________
Jak łatwo obudzić w człowieku pragnienie, a jak trudno je potem zaspokoić...
93paulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-27, 21:46   #4357
VampIrzyca
Zadomowienie
 
Avatar VampIrzyca
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 770
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 93paulina Pokaż wiadomość
Słyszałam tylko o składniku o nazwie TRICLOSAN. Ma go np. ten produkt:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...owa-wersja.htm
Mam ten krem i codziennie się nim smaruję... Co jest nie tak z tym Triclosanem?
VampIrzyca jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-28, 08:50   #4358
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Tomaan Pokaż wiadomość

Mam pytanie jeszcze takie do Was, czy jest jeszcze jakiś składnik na blackliście, którego powinno się unikać poza tymi zapychającymi?

Chodzi mi o to, że w żelach jak czytam tutaj należy unikać SLES, w kremach rakotwórczego Polyacnylamide, czy jest coś jeszcze, np. w tonikach czy peelingach?

Dziękuję!
Warto unikać składników drażniących: http://www.zerozits.com/Articles/acn...e6.htm#inglist
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-28, 09:08   #4359
martusienka
Wtajemniczenie
 
Avatar martusienka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 125
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
Warto unikać składników drażniących: http://www.zerozits.com/Articles/acn...e6.htm#inglist
Na którą tabelkę patrzeć? COM czy IRR GRADE?

EDIT: Juz wiem.
__________________

Edytowane przez martusienka
Czas edycji: 2010-06-28 o 09:13
martusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-28, 09:49   #4360
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez martusienka Pokaż wiadomość
Na którą tabelkę patrzeć? COM czy IRR GRADE?

EDIT: Juz wiem.
Najlepiej na obie COM - składniki komodogenne, IRR- drażniące
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-28, 09:52   #4361
93paulina
Rozeznanie
 
Avatar 93paulina
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 504
GG do 93paulina
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez VampIrzyca Pokaż wiadomość
Mam ten krem i codziennie się nim smaruję... Co jest nie tak z tym Triclosanem?
Sama miałam ten krem, ale w ogóle mi nie podpasował... :/
Szczerze mówiąc nie jestem doświadczona, ale czytając opinie o tym właśnie kremie ludzie przestrzegali przed tym składnikiem.

Cytuję:
,,Triclosan, związek chemiczny stosowany jako popularny czynnik antybakteryjny w różnego rodzaju produktach higienicznych - między innymi w pastach do zębów, mydłach o silnych właściwościach antybakteryjnych - w kontakcie z chlorowaną wodą wodociągową, powoduje powstawanie chloroformu, substancji podejrzanej o właściwości rakotwórcze.''
__________________
Jak łatwo obudzić w człowieku pragnienie, a jak trudno je potem zaspokoić...
93paulina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-28, 13:46   #4362
VampIrzyca
Zadomowienie
 
Avatar VampIrzyca
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 770
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 93paulina Pokaż wiadomość
Sama miałam ten krem, ale w ogóle mi nie podpasował... :/
Szczerze mówiąc nie jestem doświadczona, ale czytając opinie o tym właśnie kremie ludzie przestrzegali przed tym składnikiem.

Cytuję:
,,Triclosan, związek chemiczny stosowany jako popularny czynnik antybakteryjny w różnego rodzaju produktach higienicznych - między innymi w pastach do zębów, mydłach o silnych właściwościach antybakteryjnych - w kontakcie z chlorowaną wodą wodociągową, powoduje powstawanie chloroformu, substancji podejrzanej o właściwości rakotwórcze.''
Mnie też on nie podpasował. Wyciąga na wierzch drobne krostki i zaskórniki, a potem to już ,,martw się sama, co z tym zrobisz", bo Iwostin już nic z tym nie robi, ani nie wysusza, ani nie zmniejsza = paskudztwa nadają się tylko do wyciskania. A co do tego Triclosanu, to skoro jest groźny tylko w kontakcie z wodą chlorowaną, to rczej nie ma się czego obawiać.
VampIrzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-28, 14:16   #4363
MsTseTse
Zadomowienie
 
Avatar MsTseTse
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Południe :)
Wiadomości: 1 355
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziewczynki, wiem, że jesteście ekspertkami w dziedzinie blizn i przebarwień dlatego się do Was zwracam.

Koleżanka ma na nogach wrastające włoski i je wyciska (głupia) a potem zostają jej blizny (czerwone- to pozapalne?) co mogę jej polecić na te blizny?
__________________


MsTseTse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 14:39   #4364
gosh85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 84
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez MsTseTse Pokaż wiadomość
Dziewczynki, wiem, że jesteście ekspertkami w dziedzinie blizn i przebarwień dlatego się do Was zwracam.

Koleżanka ma na nogach wrastające włoski i je wyciska (głupia) a potem zostają jej blizny (czerwone- to pozapalne?) co mogę jej polecić na te blizny?
Chyba pomyliłaś wątek na forum. Tutaj może zadaj pytanie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=431044
gosh85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 08:38   #4365
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
to właśnie o ten wątek chodzi
Właśnie zauważyłam, pojawiła się analiza
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 08:39   #4366
93paulina
Rozeznanie
 
Avatar 93paulina
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 504
GG do 93paulina
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez VampIrzyca Pokaż wiadomość
Mnie też on nie podpasował. Wyciąga na wierzch drobne krostki i zaskórniki, a potem to już ,,martw się sama, co z tym zrobisz", bo Iwostin już nic z tym nie robi, ani nie wysusza, ani nie zmniejsza = paskudztwa nadają się tylko do wyciskania. (...)
Mam dokładnie takie same odczucia. Do tej pory pamiętam jak to stosowałam - powstawały mi wtedy podskórne gule (których nie mam często, czasem się zdarzy taka przy okresie, ale nie tak często), stany zapalne. Zawsze jak stosowałam ten krem moja cera ulegała zdecydowanemu pogorszeniu. Nigdy aż takiej brzydkiej cery nie miałam niż jak używałam tego Iwostinu.

Teraz stosuję tylko piankę Pharmaceris, sok z Aloesu, punktowo jakiś pryszcz/zaskórniki przetrę płynem Acnosan T i pastę cynkową. Też punktowo. I nie mam gul, większych stanów zapalnych. Zawsze coś tam jest, ale szybko znika. Także jest lepiej.
__________________
Jak łatwo obudzić w człowieku pragnienie, a jak trudno je potem zaspokoić...
93paulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-03, 10:56   #4367
Little miau miau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: miejska dżungla
Wiadomości: 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziewczynki ratujcie!

Mam wrażenie, że Humektan niezbyt mi służy. Na dłuższą metę okazał się za słabo nawilżać no i prawie nie odżywia więc... wróciłam do fall in love sikn, under twenty nawilżającego - który kiedyś mi bardzo służył ale potem uznałam, że jestem na niego za stara i powinnam uzywac kremów przeznaczonych do mojej skóry (pic marketingowy). Teraz jednak mam wrażenie, że moja skóra jest o wiele bardziej delikatna, krem mocno pachnie, czasem podrażnia, nie wiem czy nie zapycha (cięzko stwierdzić czy jego wina bo moja cera ciągle się zmienia - niezależnie do tego czego akurat używam).

Jakie inne kremy radzicie? Bogate, niezapychające, max nawilżające i najlepiej delikatne?

Szukałam na KWC ale nic mnie nie przekonuje bo jak nie zapycha to nie jest dla wrażliwej, jak dla wrażliwej to nie dla mieszanej...

Może jakaś mała lista kremów?

Skorzystałam z Waszych rad odnośnie toniku (koniczyna) i żelu (malwa) i super mi służą. Może z kremem też pomożecie?
__________________
.
Little miau miau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-03, 11:15   #4368
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ziaja calma
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-05, 07:54   #4369
marta_ro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 31
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

hej
a ja mam taki problem - moja cera jest:
- naczynkowa - widać naczynka na nosie, lekko na policzkach, zybko reaguje czerwonymi polikami po ciepłej kawie, jedzeniu itp.
- wrażliwa - wręcz uczulona na Lauryth Sodium Sulfate, nie ma więc opcji stosowania kosmetyków z jego zawartością
- mieszana - częste wypryski, zaskórniki, wągry.

no i teraz pytanie - co jest priorytetem? to że jest wrażliwa, naczynkowa czy mieszana, a więc jednocześnie jakiego rodzaju kosmetyków powinnam używać? cała gama żeli do mycia wysuszających i przeznaczonych do skóry z problemami zawierających SLS odpada, ostatnio stosuje te z betainą. ale z kolei na wakacjach znów dały o sobie naczynka i czerwony nos po 1 kawie.
co o tym myślicie?
pozdrawiam
marta_ro jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-05, 09:12   #4370
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Hej! ja też używałam under 20, pasował mi idealnie, jedyny krem który mnie nie zapycha, humektan tez, ale słabo nawilża, teraz mam Lirene design your style, kremowy mus nawilżający i jestem bardzo zadowolona!
Coś mi nie wyszło cytowanie: to była odpowiedź na posta Little Miau Miau

Edytowane przez Leseratte
Czas edycji: 2010-07-05 o 09:13 Powód: brak cytatu
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 08:54   #4371
pama_pama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 12
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja w zasadzie wcale nie używam kremów. Regularnie stosuję różne glinki kosmetyczne i mam cerę cud. Ostatnio najbardziej służy mi bentonit. Wcześniej używałam francuskiej zielonej i glinki z kanadyjskiego lodowca. Każda dziala inaczej ale w sumie są świetne. Ważne, żeby to była czysta glinka bez żadnych dodatków i o maksymalnie dużej zawartości substancji aktywnej.
pama_pama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 10:14   #4372
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez marta_ro Pokaż wiadomość
hej
a ja mam taki problem - moja cera jest:
- naczynkowa - widać naczynka na nosie, lekko na policzkach, zybko reaguje czerwonymi polikami po ciepłej kawie, jedzeniu itp.
- wrażliwa - wręcz uczulona na Lauryth Sodium Sulfate, nie ma więc opcji stosowania kosmetyków z jego zawartością
- mieszana - częste wypryski, zaskórniki, wągry.

no i teraz pytanie - co jest priorytetem? to że jest wrażliwa, naczynkowa czy mieszana, a więc jednocześnie jakiego rodzaju kosmetyków powinnam używać? cała gama żeli do mycia wysuszających i przeznaczonych do skóry z problemami zawierających SLS odpada, ostatnio stosuje te z betainą. ale z kolei na wakacjach znów dały o sobie naczynka i czerwony nos po 1 kawie.
co o tym myślicie?
pozdrawiam
Witaj. Mam ten sam typ cery, z tym że z trądzikiem już się uporałam, ale muszę dbać o to, by nie wrócił.
Nie ma tu priorytetów, każdy aspekt jest równie ważny. Problem tkwi w odpowiednio dobranej pielęgnacji - coś w rodzaju 3w1. A znaleźć coś odpowiedniego nie jest łatwo.

Ja do mycia twarzy używam żelu babydream z rosmanna, nie zawiera SLSów i nie wysusza. Jako toników używam hydrolatów z Biochemii Urody (z kocanki, rozmarynowy, oczarowy) są one stworzone do cer wrażliwych, naczynkowych i tłustych, mieszanych ze skłonnością do trądziku. Krem jaki stosuje to babydream z witaminą E i wyciągiem z rumianku. Ma on bardzo prosty skład, nie ma co w nim zapchać, nie ma substancji drażniących. Fajnie nawilża i wchłania się do matu (ja byłam w szoku, bo nic nie matowiło mi skutecznie twarzy). Na noc do porcji tego kremu daję kilka kropel olejku z kocanki (na naczynka) i smaruję twarz.

A co do kawy, to ja jestem na odwyku i widzę znaczną różnice na mojej cerze. W okresie, gdy nie piję kawy cera ma zdrowy koloryt, jest taka jakby bardziej sprężysta i uspokojona. Z kolei, gdy pije kawę jest poszarzała i robią się na niej podskórne maleńkie nierówności (nie widać ich, ale czuć pod palcami) oraz bardziej się czerwieni (policzki).
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass




Edytowane przez gorzka prawda
Czas edycji: 2010-07-06 o 10:15
gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 22:21   #4373
Little miau miau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: miejska dżungla
Wiadomości: 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Nie wiem, którą cytować więc odpowiem wszystkim:

- under twenty mi służył i uwielbiałam ale teraz kiedy do niego wrociłam nie dość, że zapchał to jeszcze coś mnie podrażniło w policzki (podejrzewam, że któryś z dodatków służących pachnieniu czy czymś w tym stylu...) - a uwielbiałam go!

- humektan - nie zapychał ale nie było spektkularnych efektów nawilżenia

- lirene mus lubiłam ale dziewczyny analizujące skład powiedziały, że nie ma w nim nic wartościowego. Nie chcę płacić 20 zł za "nic" poza tym mus może wysuszać bo jest matujący - używałam go na dzień, na noci tak powinnam dobrac coś innego.

Myślę o Lirene nawilżającym po prostu. TŻ używa Lirene do naczynek i mu podbieram i ani mnie nie zapycha ani nie uczula i nawilża lepiej niż humaten (nawet jeśli miałby to robić na zasadzie placebo).

A glinki ewentualnie spróbuję obok kremu. Nie wyobrażam sobie nie używać kremu
__________________
.
Little miau miau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 09:44   #4374
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Little miau miau Pokaż wiadomość
Nie wiem, którą cytować więc odpowiem wszystkim:

- under twenty mi służył i uwielbiałam ale teraz kiedy do niego wrociłam nie dość, że zapchał to jeszcze coś mnie podrażniło w policzki (podejrzewam, że któryś z dodatków służących pachnieniu czy czymś w tym stylu...) - a uwielbiałam go!

- humektan - nie zapychał ale nie było spektkularnych efektów nawilżenia

- lirene mus lubiłam ale dziewczyny analizujące skład powiedziały, że nie ma w nim nic wartościowego. Nie chcę płacić 20 zł za "nic" poza tym mus może wysuszać bo jest matujący - używałam go na dzień, na noci tak powinnam dobrac coś innego.

Myślę o Lirene nawilżającym po prostu. TŻ używa Lirene do naczynek i mu podbieram i ani mnie nie zapycha ani nie uczula i nawilża lepiej niż humaten (nawet jeśli miałby to robić na zasadzie placebo).

A glinki ewentualnie spróbuję obok kremu. Nie wyobrażam sobie nie używać kremu
Używam musu nawilżającego, kupiłam w ciemno, nie znalazłam analizy składu, sugerowałam się tym, że nawilżający under twenty mi służył, a że nie można go nigdzie dostać, postanowiłam znaleźć zamiennik; tamto lirene i to lirene więc pomyślałam, że skład może być podobny - najważniejsze że nie zapycha - mam z tym przeogromny problem no i nawilża
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 22:41   #4375
kiciaaa87
Rozeznanie
 
Avatar kiciaaa87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 627
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Jestem tu pierwszy raz. Przeszukuję wizaż w poszukiwaniu odpowiedniego kremu na dzień. Obecna pogoda zmusza mnie do odstawienia mojego obecnego kremu Dermedic Hydrain 2 który dobrze nawilża, ale i w taką pogodę powoduje zbyt silne błyszczenie.
Od jakiegoś czasu zmagam się z trądzikiem, cera jest niekiedy przesuszona (szczególnie czoło, nos) i zarazem ma tendencję do błyszczenia. Dlatego myślałam o jakimś kremie matującym, z tym że nie chce pogarszać sytuacji.
Na co dzień stosuję pielęgnację Clinique (nr2). Tylko na krem nie mam pomysłu.
kiciaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 22:42   #4376
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Jeśli lubicie lirene, to polecam ten krem: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...ymi-algami.htm
Nawilża lepiej niż humektan, ale jest lekki. Mnie nie zapycha, ale warto zerknąć na skład, bo ma składniki mogące potencjalnie zapchać.Ostatnio pasują mi również kremy z serii ziaja med, np. krem redukujący podrażnienia do cery z trądzikiem różowatym, który działa jednocześnie na naczynka i zmiany trądzikowe. Jest dobry pod filtr na dzień, ale solo może za mało nawilżać. Za to wchłania się szybko do matu. Może jakiś inny krem ziaja med sprawdzi się lepiej w roli nawilżacza?

Prawie bym zapomniała o aptecznych sprawdzonych nawilżaczach, czyli cetaphilu i physiogelu. Oba treściwsze od humektanu, z prostym składem i dobrze nawilżają. Polecane do cery trądzikowej. Może warto rozejrzeć się za próbkami i sprawdzić na sobie
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-08, 08:38   #4377
violka63
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Firma Vitamed, właściciel produktu Emofix, NIE OPŁACIŁA REKLAMY na tym forum.

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2010-07-08 o 09:41
violka63 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-08, 08:41   #4378
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

a ja polecam cudownego tłuściocha (na noc) - cilafate Avene
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-09, 15:42   #4379
Little miau miau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: miejska dżungla
Wiadomości: 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Mnie np. Lirene nigdy nic nie zapchało za to Ziaji każdy jeden krem! Eh.
__________________
.
Little miau miau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-09, 22:40   #4380
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja używam aktualnie kremu Lirene Dermoprogram cera mieszana i normalna aksamitne nawilżenie czy coś..
- i sobie chwalę
__________________
Tak, to ja.
biala jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:25.