Rumieńce (?) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-05, 15:40   #1
norolim
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 75

rumieniec na dekolcie?


nie za bardzo wiem czy w dobrym forum to umieszczam no ale....
otoz mam taki problem zwiazany z czerwienieniem sie skóry pod wplywem emocji... ogolnie wystapienia publiczneitp.... twarz jak to twarz sie czerwieni normalnie jak u innych ludzi....
problemem jest rumieniec na dekolcie i szyji nie zawsze jednolity czesto sa to takie rozproszone plamy....i to jest dopeiro upierdliwe bo o dekoldach mozna zapomniec:/
i teraz pytanie czy to oznacza ze hmm na dekolcie mam skore naczynkowa? i w ogole jak sie z tym uporac....za rady wizytu u dermatologa z gory dziekuje bo dobrze wiem ze musze sie do niego wybrac ... ale za nim sie do niego wybiore chcialaby sie czegos dowiedziec

dzieki
norolim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 15:44   #2
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: rumieniec na dekolcie?

Ale to coś normalnego..sama gdy się denerwuję mam "plamy" na dekolcie...koleżanka gdy jest pod wpływem emocji albo gdy wypije alkohol tak ma..śmieje się,że jej dekold to alkometr...z tego co zauważyłam wiele osób tak ma wiec po co z tym walczyć.
__________________
31maj 2013 HANIA
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 15:47   #3
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: rumieniec na dekolcie?

ooo też tak mam i strasznie mnie to denerwuje unikam bluzek z dekoltem ale może koś znalazł na to metodę ??
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 15:49   #4
norolim
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 75
Dot.: rumieniec na dekolcie?

no wlasnie... wsrod moich znajomych jestem jedna jedyna... i to mnie czesto wprowadza w zaklopotanie bo jest mi goraco chce sie rozebrac a tu bach plamy... po alkoholu fakt tez mam... tu raczej nie chodzi o walke tylko zroumienie problemu
norolim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 15:36   #5
Agula 23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2
Dot.: rumieniec na dekolcie?

Przyczyn występowania problemu należy dopatrywać sie na podłozu psychicznym ( nerwowym, wywołanym wzmozoną pracą układu wegetatywnego). Wskazana wizyta u specjalisty. Schorzenie opisano, jako erytrofobia ( rodzaj fobii społecznej). Sama na to cierpię...
Agula 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 17:33   #6
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: rumieniec na dekolcie?

pewnie tzw. "nerwica" naczyniowa czy erytrofobia- ciężko z tym walczyć- lepiej sie przyzwyczaić lub przed stresującymi sytuacjami zakładać np. golf, apaszkę itp
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 16:29   #7
1bb39472b6b8b3c84e0f7cbc448813f8ada0cf81_63894027833d4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11
Rumieńce (?)

Ostatni przeglądałam sobie jakieś anglojęzyczne Cosmo. I w dziale Beauty tips znalazłam coś , co nie wiem czy dobrze zrozumiałam, a co sie wydaje być pomocne na rumieńce

If you turn red and stay that way after exercising (like seriously red for hours, even though you’re healthy and hydrated), take an antihistamine like Benadryl when you leave the gym to reduce redness.

Ja to rozumiem tak, że: jeśli stajesz się czerwona po ćwiczeniach weż "antihistamine like Benadryl" w celu usunięcia czerwoności . Dobrze to zrozumiałam? No więc co jest ta antyhistamina? z tego co wnioskuję z wyszukiwarki to coś antyalergicznego.
Co o tym myślicie?
1bb39472b6b8b3c84e0f7cbc448813f8ada0cf81_63894027833d4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-20, 14:42   #8
ryszbier
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 20
rumień, cera naczynkowa - oczyszczanie twarzy

Witam,

Mam cerę naczynkową i już w zasadzie ciągły rumień.

- Bardzo proszę o informacje jak mam oczyszczać skórę. Konkretnie chodzi mi o zaskórniaki/wągry w porach.


- Dodatkowo mam bardzo duże pory. jak sobie z tym radzić?


Moja dermatolog odradziła mi wszelkiego rodzaju peelingi, nawet te enzymatyczne ponoć są łagodne).

Bardzo dziękuję za wszelkie porady...
ryszbier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 15:08   #9
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: rumień, cera naczynkowa - oczyszczanie twarzy

uzyj porsze wyszukiwarki , o naczynkowej cerze mamy tutaj pelno watkow. na biochemii jest jeden bardzo obszerny
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 18:14   #10
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: rumień, cera naczynkowa - oczyszczanie twarzy

Ja używam pianki do mycia Purritin firmy Iwostin i jestem zadowolona
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 13:21   #11
madame tissot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 44
Dot.: rumień, cera naczynkowa - oczyszczanie twarzy

ja zmywam makijaż Biodermą
aby zmniejszyć pory używan serum estee lauder pore minimizer
jest bardzo drogie i genialne
polecam iść do lepszej perfumerii , wybłagać próbkę a potem odlozyć kasę i kupić. żaden inny produkt nie daje lepszych rezultatów
madame tissot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 12:12   #12
nusia74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 13
Dot.: rumień, cera naczynkowa - oczyszczanie twarzy

Witajcie ja też miałam problem z cera naczynkową, obecnie po kilku zabiegach moja cera bardzo się zmieniła na plus. Kupiłam sobie urządzenie wielofunkcyjne (twarz, cellulit itd) i zostałam dystrybutorem tej firmy . Nie chce się tu reklamować (bo to chyba zakzane?) , więc jeśli któraś z dziewczyn jest zainteresowana to prosze o maila na prv.
nusia74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 22:12   #13
Punkowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 11
Rumieńce - jak maskować, by nie niszczyć cery?

Witam! Mam pewien problem, z którym nie wiem jak sobie poradzić. Mam 16 lat i dosyć ładną cerę, bez wyprysków, trądziku itp. Jednak cały czas się rumienię, co bardzo utrudnia mi życie, gdyż gorzej się przez to czuję. Dlatego też zaczęłam używać podkład i puder, żeby tylko zamaskować paskudne rumieńce (które co jak co urody mi nie poprawiają!) i wszystko było dobrze, dopóki nie musiałam odsłaniać szyi i dekoltu. Wówczas kolorystka między twarzą a tymi częściami była jedną wielką przepaścią.
Używam też na noc kremu firmy ZIAJA kakaowego, który ponoć ma poprawić koloryt skóry.
Co zrobić, żeby maskować rumieńce, ale nie zniszczyć skóry? Bo to chyba głupota, żeby przez 'czerwone plamy' na twarzy używać tony kosmetyków.

Bardzo proszę o poradę!
Punkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 07:16   #14
n1kotynka
Zadomowienie
 
Avatar n1kotynka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków/ Warszawa
Wiadomości: 1 065
Dot.: Rumieńce - jak maskować, by nie niszczyć cery?

zacznij używać kosmetyków do skóry naczynkowej/ z trądzikiem różowatym.

Czy rumieńce masz cały czas czy może pojawiają się pod wpływem stresu, wypicia alkoholu albo zjedzenia ostrych potraw?

Ja Ci mogę polecić krem Ruboril albo Avene Antirougeous ( chyba tak się pisze). Z tańszych fajną serią jest Lirene do skóry z rozszerzonymi naczynkami. Myj buzię łagodnymi płynami do skóry wrażliwej, naczynkowiej ( np. Bioderma płyn micelarny, fajny jest płyn Meybelline, żel Eucerin do skóry z zaczerwieniami).

Dość fajnym podkładem, który zamaskuje rumieńce i się nie odcina na twarzy jest podkład Pharmaceris - mi wszystko przykrył bez użycia korektora.
Jednakże jak zastosujesz odpowiednią pielęgnację to nie będzie potrzeby używania tony kosmetyków do makijażu jak piszesz. Ja odkąd zaczęłam odpowiednio pielęgnować skórę naprawdę zmniejszyłam rumień.
n1kotynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 14:50   #15
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Rumieńce - jak maskować, by nie niszczyć cery?

Przede wszystkim powinnas dobrac kolor podkladu tak by nie odcinal sie od reszty...to jest mozliwe

Tak swoja droga co rozumiesz przez "nie musialam odslaniac szyi"? przeciez tak sie nie da? Nawet w golfie czy hustce jednak jest spory kawalek szyji ponizej kosci szczeki widoczny

No i zasadnicze pytanie - rumienisz sie czy masz zaczerwieniona twarz caly czas? Bo to dwie rozne sprawy
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 14:41   #16
kreoolka
Rozeznanie
 
Avatar kreoolka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 506
rumieńce

Mam pewien problem do nie dawna mi to nie przeszkadzało a nawet wydawało mi się bardzo kobiece ale teraz jest to ogromny problem ciagle bez powodu na twarzy wychodza mi tzw. rumieńce i gorąca buzia . Jest to nie miłe uczucie w szczególności iz kazdy zwraca na to uwagę ;( czy sa jakies zabiegi aby to zlikwidowac???
kreoolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 14:50   #17
chochol
Raczkowanie
 
Avatar chochol
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 228
Dot.: rumieńce

szukaj pod hasłem 'rumień'
chochol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 17:33   #18
villemo84
Raczkowanie
 
Avatar villemo84
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 165
Dot.: rumieńce

Pewnie istnieja jakies zabiegi majace dzialac kojaco na twarz, mozliwe ze by Ci pomogly, musialabys zapytac w gabinetach kosmetycznych. Ja od siebie moge Ci powiedziec ze majac cere naczynkowa zawsze mialam problemy z rumiencami a przede wszystkim z czerwonym nosem jak u pijaczka Jakies 8 lat temu, okolo, zabralam sie za to porzadnie, tzn zaczelam uzywac delikatnych kosmetykow przeznaczonych do mojej cery, maseczek, jesli peeling to tylko enzymatyczny. Moge polecic Ci maseczke Thalgo bio-soothing mask - "uspokaja" ona buzie i ma dzialanie kojace i nawilzajace, jest rewelacyjna- najlepsza maska jaka mialam. Oczywiscie nalezy unikac tez papierosow, ktore rozszerzaja naczynia krwionosne, alkoholu, goracych i ostrych potraw. W zime zabezpieczac sie tlustym kremem, natomiast w lato filtrem.
Jesli masz na policzkach widoczne pajaczki , zawsze mozesz sprobowac laserowego zamykania ich.
__________________
Bog stworzyl kota, aby czlowiek mogl glaskac tygrysa...
villemo84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 14:25   #19
kreoolka
Rozeznanie
 
Avatar kreoolka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 506
Dot.: rumieńce fotoodmładzanie

dziękuje za odpowiedź nie mam pajączkow i ogolnie nigdy nie miałam problemów ze skorą nie używam żadnych podkladów , fluidów itp jedynie byle jakiego kremu nawet bambino . Nigdy nie miałam pryszczy , koleżanki do tej pory mówia ,że mi zazdroszą .... ale Te rumieńce i uczucie goraca jest okreopne ;( kiedys zdarzalo sie raz na kilka miesiecy a teraz pojawia mi sie codzinnie ;/ slyszlam kiedys o fotoodmlazaniu czy to by pomoglo???
kreoolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 19:38   #20
wredek
Zadomowienie
 
Avatar wredek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z krainy kredek
Wiadomości: 1 985
Dot.: rumieńce fotoodmładzanie

Rumieńce i uczucie gorąca - skłonności do trądziku różowatego?
Masz cerę naczynkową?
W jakich okolicznościach pojawia się ten rumień?
__________________
'Nic tak nie irytuje ludzi, którzy chcą ci obrzydzić życie, jak to, że zachowujesz się, jak gdybyś tego nie zauważał.'
wredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 10:14   #21
kasiaczarnecka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 5
Dot.: rumieńce fotoodmładzanie

Również często się rumienię, mam cerę naczynkową, więc pewnie ma to jakiś związek. Koleżanka mowiła, że wyleczył ją z rumieńca homeopata, ja sama nie jestem przekonana, no ale...
kasiaczarnecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 12:06   #22
kreoolka
Rozeznanie
 
Avatar kreoolka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 506
Dot.: rumieńce fotoodmładzanie

Cytat:
Napisane przez wredek Pokaż wiadomość
Rumieńce i uczucie gorąca - skłonności do trądziku różowatego?
Masz cerę naczynkową?
W jakich okolicznościach pojawia się ten rumień?
własnie nie jestem w stanie okreslic w jakich sytuacjach sie pojawia;(( poprostu bez niczego nawet jak siedze przy komputerze.....
kreoolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 12:24   #23
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: rumieńce fotoodmładzanie

A ile masz lat?
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 10:10   #24
Jewels
Raczkowanie
 
Avatar Jewels
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 255
Dot.: rumieńce

Może masz wysuszoną skórę albo suche powietrze w pomieszczeniach to powoduje. Spróbuj używać kremu nawilżającego do twarzy i myć twarz delikatnym płynem np Cetaphil. Mi kiedyś pomogło
__________________
28/2015
38/2016
17/2017
15.11.2014

Jewels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:14.