Studia na politechnice - IM, IŚ i budownictwo - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-25, 16:18   #1
Beti7797
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4

Studia na politechnice - IM, IŚ i budownictwo


Witam wszystkich. Chciałbym prosić o pomoc w wyborze kierunku. Za dwa tyg zdaje maturke i potem chciałabym pójść na jeden z trzech kierunków inżynieria materiałowa, inżyniera środowiska lub budownictwo. Nie mogę się zdecydować. Jeśli chodzi o studia to wszystkie mnie interesują i myślę że na wszystkich sobie poradzę, jestem ścisłowcem ale zastanawiam się który z tych jest najlepszy potem też do pracy dla kobiety? Może ktoś studiuje lub studiował i chciałby się podzielić opinia o studiach i pracy po studiach? Bardzo proszę!
Beti7797 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 18:40   #2
Beti7797
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4
Dot.: Studia na politechnice

Pomocy!
Beti7797 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 22:09   #3
coccorocco
Przyczajenie
 
Avatar coccorocco
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 23
Dot.: Studia na politechnice

Mogę się tylko wypowiedzieć o inżynierii materiałowej. To trudne studia, pełne matematyki, fizyki i chemii (u nas było tak, że matfizy uwalały chemię, a biochemy chemię albo fizykę ), ze 100 osób przyjętych zrobiło się nas ok 60 osób na drugim semestrze, a mnóstwo osób chce jeszcze rezygnować/poprawiać matury... Moim zdaniem pójście na te studia dlatego, że jesteś ścisłowcem, to średni pomysł... musi cię to jednak interesować - kierunek jest mocno... naukowy, nastawiony na badania, nie na praktykę, przynajmniej u nas. Jeżeli kręcą cię różne stopy metali, materiały ceramiczne, biomateriały, jesteś mocna z tych przedmiotów, co wymieniłam - to możesz próbować. A, i zastanów się, czy leży ci ogólnie pojęta technika - maszyny, rysowanie części, to jest, bo to w końcu politechnika, do przejścia, ale, np. dla mnie - strasznie upierdliwe. Ja rezygnuję z tych studiów po roku, bo przekonałam się, że to nie dla mnie. Poszłam z przekonaniem, no, jestem ścisłowcem, po tym jest praca, a jestem rozczarowana i nie lubię tych studiów. Ale nie zniechęcam, bo jest sporo osób, które się dobrze odnalazły
coccorocco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 09:19   #4
Beti7797
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4
Dot.: Studia na politechnice

Dzięki za opinie ;-) wydaje mi się generalnie że takie coś mogłoby mi się podobać ale pewności też nie mam. Zależy mi bardzo na projektowaniu i rysowaniu połączonym z wiedzą naukowa. Ale części do maszyn do trochę mnie już zniechęca :-P. Bardziej widzę się w projektowaniu np. Wentylacji, kanalizacji w budynkach tylko zastanawia mnie po czym jest łatwiej znaleźć pracę czy inżynieria środowiska czy materiałowa
Beti7797 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 15:22   #5
coccorocco
Przyczajenie
 
Avatar coccorocco
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 23
Dot.: Studia na politechnice

Poczytaj programy studiów Inżynieria materiałowa i kanalizacje i wentylacje nie łączą się bezpośrednio. Inżynieria środowiska z tego co wiem właśnie na tym polega. Zorientuj się, jak sprawa ma się z uprawnieniami itp... Więcej nie umiem Ci powiedzieć, bo nigdy się nie interesowałam tego typu tematyką, myślę, że jest tutaj parę dziewczyn w trakcie albo po inż. środowiska, może Ci pomogą. Powodzenia w wyborze!
coccorocco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 19:05   #6
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia na politechnice - IM, IŚ i budownictwo

Jest obszerny wątek na temat inżynierii środowiska, polecam
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 10:14   #7
Beti7797
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4
Dot.: Studia na politechnice - IM, IŚ i budownictwo

Tak tak wiem że na inzynierii środowiska właśnie te kanalizacje wentylacje. Poczytam jeszcze o tym w tym wątku drugim. Dziękuje za pomoc
;-)
Beti7797 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-27 11:14:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:57.