Farbowanie henną - część III - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-01, 12:27   #4531
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez gusia825 Pokaż wiadomość
Ja słyszałam o tych farbach, są w 100% roślinne i nie musisz się ich bać Wiele osób je chwali, ponieważ poza henną mają w składzie też takie zioła jak hibiskus, czy liście orzecha włoskiego i stąd znacznie więcej możliwości kolorystycznych. Ta farba blond to w rzeczywistości też miks kilku ziół, które tylko podkreślają naturalny blond raczej nie rozjaśniając
no domyslalam sie ze blond henna nie rozjasni ale mnie teraz akurat te ciemniejsze interesują..
a testowałaś już ich??
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 12:50   #4532
gusia825
Raczkowanie
 
Avatar gusia825
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 422
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
no domyslalam sie ze blond henna nie rozjasni ale mnie teraz akurat te ciemniejsze interesują..
a testowałaś już ich??
Nie, ja używam tylko czystej henny Farbuję się na jak najbardziej rudo-czerwone tony Aczkolwiek może przyda Ci się link do tej galerii:
http://www.langhaarnetzwerk.de/phpBB...4242&start=225

Wiele osób miesza najróżniejsze rzeczy, więc może i farby Sante Tam są też przepisy. Sante i Logona są w Niemczech znacznie popularniejsze niż w Polsce. Aczkolwiek odnośnie wszelkich wątpliwości co i jak, na pierwszy raz ja po prostu zastosowałabym się do ulotki Potem można kręcić
__________________
Eliza, 22.02.2015, 3640g
gusia825 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 14:51   #4533
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez gusia825 Pokaż wiadomość
Nie, ja używam tylko czystej henny Farbuję się na jak najbardziej rudo-czerwone tony Aczkolwiek może przyda Ci się link do tej galerii:
http://www.langhaarnetzwerk.de/phpBB...4242&start=225

Wiele osób miesza najróżniejsze rzeczy, więc może i farby Sante Tam są też przepisy. Sante i Logona są w Niemczech znacznie popularniejsze niż w Polsce. Aczkolwiek odnośnie wszelkich wątpliwości co i jak, na pierwszy raz ja po prostu zastosowałabym się do ulotki Potem można kręcić
dzięki to miłe zaraz zajżę tam co piszą..
no ja patrze w necie gdzie tu kupić zwykłą najzwyczajniejszą hennę w dobrej cenie mam u jednej babki wypatrzoną ma ciemne kolory i czerwien i czern..a takze jasne czerwieni.. zobacze jak narazie to najlepsza oferta bo normalnie u mnie w miescie ta sante i ta druga jest po 5-7 euro za bodajże 80-90gr a tej zwykłej henny bez dodatków nie widziałam choć może w tureckim sklepie by mieli prędzej.. jak narazie na próbę wezmę tą od tej kobiety z neta z tego co słyszałam można hennę mieszać ale nie tylko kolory ale i z odżywką lub herbatą i olejem...? co wy o tym myslicie
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 17:04   #4534
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Farbowanie henną - część III

jaką mieszankę uzyc i w jakich proporcjach aby uzyskac ten efekt.
naturalna henna + cassia
czy
cassia i alma
???

(coś nie mogę zamieścic mojego zdjęcia ;/ jest na poprzedniej stronie)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg rude wlosy inspiracja.jpg (28,4 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg rudyyyyyyyyyy.jpg (41,9 KB, 20 załadowań)
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 17:07   #4535
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
jaką mieszankę uzyc i w jakich proporcjach aby uzyskac ten efekt.
naturalna henna + cassia
czy
cassia i alma
???

(coś nie mogę zamieścic mojego zdjęcia ;/ jest na poprzedniej stronie)
ciężko powiedzieć jakie proporcje
no wg mnie na pewno nie kasja z amlą bo one jako takiego efektu kolorystycznego nie dają - amla w połączeniu z henną trochę ją przyciemnia tłumi a kasja nadaje tzw złocistego połysku jest to tak zwana bezbarwna henna
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 17:11   #4536
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Farbowanie henną - część III

oj sylwka37 dla mnie to masło maślane. pozostanę chyba przy cassia + henna naturalna. ale jak je zmieszać? i ile tego?
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 17:26   #4537
Aarion
Zadomowienie
 
Avatar Aarion
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 195
GG do Aarion
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
dzięki to miłe zaraz zajżę tam co piszą..
no ja patrze w necie gdzie tu kupić zwykłą najzwyczajniejszą hennę w dobrej cenie mam u jednej babki wypatrzoną ma ciemne kolory i czerwien i czern..a takze jasne czerwieni.. zobacze jak narazie to najlepsza oferta bo normalnie u mnie w miescie ta sante i ta druga jest po 5-7 euro za bodajże 80-90gr a tej zwykłej henny bez dodatków nie widziałam choć może w tureckim sklepie by mieli prędzej.. jak narazie na próbę wezmę tą od tej kobiety z neta z tego co słyszałam można hennę mieszać ale nie tylko kolory ale i z odżywką lub herbatą i olejem...? co wy o tym myslicie
niektórzy dodają trochę odżywki, żeby uniknąć siana jakie robi henna, możesz zamiast w wodzie rozrobić hennę w herbacie np rumianek może troche rozjaśnić kolor. Oleju się nie dodaje i nie olejuje sie włosów tuż przed nałożeniem henny. Skoro to twoje pierwsze hennowanie lepiej nałożyć czystą rozrobioną z wodą jeśli efekt nie będzie cię zadowalał to wtedy kombinować z dodatkami
__________________
Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny - inaczej znałby ją tylko ze słyszenia.
Aarion jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-01, 17:30   #4538
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Aarion Pokaż wiadomość
niektórzy dodają trochę odżywki, żeby uniknąć siana jakie robi henna, możesz zamiast w wodzie rozrobić hennę w herbacie np rumianek może troche rozjaśnić kolor. Oleju się nie dodaje i nie olejuje sie włosów tuż przed nałożeniem henny. Skoro to twoje pierwsze hennowanie lepiej nałożyć czystą rozrobioną z wodą jeśli efekt nie będzie cię zadowalał to wtedy kombinować z dodatkami
aha no to zrobie z wodą normalnie.. szopa, siano mówisz?? o kurde.nieźle.. a moge spytac czemu nie mozna olejować przed hennowaniem?? szkodzi kolorowi czy co?
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..

Edytowane przez SugarbabyLove
Czas edycji: 2013-10-01 o 17:32
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 17:35   #4539
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
oj sylwka37 dla mnie to masło maślane. pozostanę chyba przy cassia + henna naturalna. ale jak je zmieszać? i ile tego?
hmm ciężko tak doradzać weź może na początek 50g jednego zioła i drugiego. Zmieszaj razem ciepłą wodą ale nie wrzątkiem zakryj woreczkiem foliowym i odstaw w jakieś ciepłe miejsce na kilka godzin po czym wymieszaj jeszcze raz i na umyte szamponem z slesem nałóż, na papkę worek foliowy lub czepek owiń dokładnie ręcznikiem albo załóż starą czapkę i min 2 godzinki siedzisz następnie spłukujesz samą wodą bo jeśli umyjesz szamponem to kolor się nie rozwinie po 2 -3 dniach myjesz szamponem i tyle no chyba że kolor uzyskany zaraz po zmyciu henny ci się spodoba to od razu umyj szamponem
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 18:08   #4540
Aarion
Zadomowienie
 
Avatar Aarion
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 195
GG do Aarion
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
aha no to zrobie z wodą normalnie.. szopa, siano mówisz?? o kurde.nieźle.. a moge spytac czemu nie mozna olejować przed hennowaniem?? szkodzi kolorowi czy co?
oleje mogą utrudniać wnikanie barwnika. Pamiętaj, że kolor po spłukaniu henny ciemnieje jeszcze przez jakieś 3 dni więc jeśli kolor będzie ci się podobał to myj od razu włosy żeby zatrzymać rozwijanie się koloru
__________________
Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny - inaczej znałby ją tylko ze słyszenia.
Aarion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 18:48   #4541
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
hmm ciężko tak doradzać weź może na początek 50g jednego zioła i drugiego. Zmieszaj razem ciepłą wodą ale nie wrzątkiem zakryj woreczkiem foliowym i odstaw w jakieś ciepłe miejsce na kilka godzin po czym wymieszaj jeszcze raz i na umyte szamponem z slesem nałóż, na papkę worek foliowy lub czepek owiń dokładnie ręcznikiem albo załóż starą czapkę i min 2 godzinki siedzisz następnie spłukujesz samą wodą bo jeśli umyjesz szamponem to kolor się nie rozwinie po 2 -3 dniach myjesz szamponem i tyle no chyba że kolor uzyskany zaraz po zmyciu henny ci się spodoba to od razu umyj szamponem
oby nie było marchewki, oby nie było marchewki, oby nie było marchewki

dziękuje, dam znać jak zacznę działać. 100g starczy na włosy za ramiona ??
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-01, 18:54   #4542
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Aarion Pokaż wiadomość
oleje mogą utrudniać wnikanie barwnika. Pamiętaj, że kolor po spłukaniu henny ciemnieje jeszcze przez jakieś 3 dni więc jeśli kolor będzie ci się podobał to myj od razu włosy żeby zatrzymać rozwijanie się koloru
aha no to pierwsze słysze przy normalnym farbowaniu prawie zawsze był olej i nie było problemy wrecz przeciwnie lepsza była kondycja po farbowaniu na olej.. Ale ok w takim razie przy hennie nie bedę olejowała
Ciemniej w sensie do czerni bardzo czy tylko ciut moze przyciemnic sie? ja mam teraz akurat dosc jasno na głowie chce ciemniej ale nie ZA ciemno czyli jesli wyjdzie kolor po farbowaniu fajny to mam myc od razu drugi raz na 2 dzien czy jak? bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam

---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
oby nie było marchewki, oby nie było marchewki, oby nie było marchewki

dziękuje, dam znać jak zacznę działać. 100g starczy na włosy za ramiona ??
też się o to modlę przy moich mam jasne czerwono rudawa wypłukane i chce henną na ciemną czerwien /machoń wyjść ale czy wyjdzie.. uuu nie wiem wlasnie sie obawiam ze czerwony jak to lubi wychodzic rożnie
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 18:55   #4543
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
oby nie było marchewki, oby nie było marchewki, oby nie było marchewki

dziękuje, dam znać jak zacznę działać. 100g starczy na włosy za ramiona ??
eeee tam nie panikuj ja bym wiele dała za marchewkę jak będzie za jasno to następnym razem zmieszasz z amlą i będzie ok.
100 g starczy
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 19:07   #4544
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
eeee tam nie panikuj ja bym wiele dała za marchewkę jak będzie za jasno to następnym razem zmieszasz z amlą i będzie ok.
100 g starczy
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 19:10   #4545
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
to teraz cierpliwie czekam aż pohennujesz włoski i oczywiście na foty
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 19:30   #4546
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Farbowanie henną - część III

henne niedługo zamówię żeby sie nie wycofac, z farbowaniem trochę bede sie musiała wstrzymac. oczywiscie daam znac co i jak,
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 19:36   #4547
Aarion
Zadomowienie
 
Avatar Aarion
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 195
GG do Aarion
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
aha no to pierwsze słysze przy normalnym farbowaniu prawie zawsze był olej i nie było problemy wrecz przeciwnie lepsza była kondycja po farbowaniu na olej.. Ale ok w takim razie przy hennie nie bedę olejowała
Ciemniej w sensie do czerni bardzo czy tylko ciut moze przyciemnic sie? ja mam teraz akurat dosc jasno na głowie chce ciemniej ale nie ZA ciemno czyli jesli wyjdzie kolor po farbowaniu fajny to mam myc od razu drugi raz na 2 dzien czy jak? bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam

---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------



też się o to modlę przy moich mam jasne czerwono rudawa wypłukane i chce henną na ciemną czerwien /machoń wyjść ale czy wyjdzie.. uuu nie wiem wlasnie sie obawiam ze czerwony jak to lubi wychodzic rożnie
Przy zwykłym farbowaniu używasz farby do włosów, henna (przynajmniej ta prawdziwa) to zioła, którym trzeba umożliwić "wniknięcie" do włosa, dlatego przed nie olejuje się włosów, a włosy myje się szmaponem oczyszczającym.
Zamierzasz farbować henną czy jakąś farbą z domieszką/na bazie henny?
Nie do czerni, ale tak ze dwa tony potrafi zciemnieć. Henne zmywa się samą wodą, jeśli kolor po zmyciu ci odpowiada to możesz umyć szamponem żeby zahamować rozwój koloru.
__________________
Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny - inaczej znałby ją tylko ze słyszenia.
Aarion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 20:01   #4548
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Aarion Pokaż wiadomość
Przy zwykłym farbowaniu używasz farby do włosów, henna (przynajmniej ta prawdziwa) to zioła, którym trzeba umożliwić "wniknięcie" do włosa, dlatego przed nie olejuje się włosów, a włosy myje się szmaponem oczyszczającym.
Zamierzasz farbować henną czy jakąś farbą z domieszką/na bazie henny?
Nie do czerni, ale tak ze dwa tony potrafi zciemnieć. Henne zmywa się samą wodą, jeśli kolor po zmyciu ci odpowiada to możesz umyć szamponem żeby zahamować rozwój koloru.
chcę farbować zwykłą henną taką w proszku.. zwykła bez dodatków.. aa to ciekawe samą wodą mówisz? a odzywki po myciu tez sie nie daje?? to by był aż grzech.. zreszta ja bez mycia szamponem mam przyklap..;/ hmm zobaczymy co to wyjdzie. ja zawsze myje tym dla dzieci.. no prawie zawsze, raz na jakis czas zwykłym szamponem z sls..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 20:07   #4549
Aarion
Zadomowienie
 
Avatar Aarion
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 195
GG do Aarion
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
chcę farbować zwykłą henną taką w proszku.. zwykła bez dodatków.. aa to ciekawe samą wodą mówisz? a odzywki po myciu tez sie nie daje?? to by był aż grzech.. zreszta ja bez mycia szamponem mam przyklap..;/ hmm zobaczymy co to wyjdzie. ja zawsze myje tym dla dzieci.. no prawie zawsze, raz na jakis czas zwykłym szamponem z sls..
Po hennie przyklap ci nie grozi polecam lekturę: http://polehenny.wordpress.com/ znajdziesz tam wszelkie potrzebne informację.
Ja nie stosuje odżywki i mimo, że po spłukaniu henny z włosów nie da rady wbić w nie grzebienia to jak je wysuszę bez problemu dają się rozczesać
__________________
Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny - inaczej znałby ją tylko ze słyszenia.
Aarion jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-01, 20:37   #4550
201605170931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 490
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
chcę farbować zwykłą henną taką w proszku.. zwykła bez dodatków.. aa to ciekawe samą wodą mówisz? a odzywki po myciu tez sie nie daje?? to by był aż grzech.. zreszta ja bez mycia szamponem mam przyklap..;/ hmm zobaczymy co to wyjdzie. ja zawsze myje tym dla dzieci.. no prawie zawsze, raz na jakis czas zwykłym szamponem z sls..
odżywkę lepiej sobie odpuścić, tak samo jak szampon, bo kolor się utlenia. A przyklapu na pewno miała nie będziesz, ja też go często mam, ale po nałożeniu henny i przez tydzień mam efekt push up
201605170931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 21:51   #4551
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
henne niedługo zamówię żeby sie nie wycofac, z farbowaniem trochę bede sie musiała wstrzymac. oczywiscie daam znac co i jak,
Zawsze możesz zafarbować jakieś niewidoczne pasemko na próbę albo kilka z różnymi proporcjami mieszanki...jak się kolor spodoba to zrobisz całość. Na szczęście to proszek, więc możesz odsypać tyle ile potrzebujesz.
Po co hennować się "w ciemno"?
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 06:28   #4552
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Farbowanie henną - część III

No niewiem umyć niemyte włosy samą wodą.. to jakoś strasznie brzmi.." brudno" sztywne?? wy mnie nie straszcie,,, ja mam loki i to dość problematyczne.. bez pomocy jakichkolwiek kosmtyków cięzko bedzie je rozczesać czy ułożyć po myciu.. chyba że je od razu zepne i nie bede ruszać az wyschną.. a potem ew,, dam olejek albo cuś.. hmm troche mnie przerażą coraz bardziej ta henna.. sztywne siano.. mycie bez mycia.. bez olejów.. kurde..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 07:27   #4553
gusia825
Raczkowanie
 
Avatar gusia825
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 422
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
No niewiem umyć niemyte włosy samą wodą.. to jakoś strasznie brzmi.." brudno" sztywne?? wy mnie nie straszcie,,, ja mam loki i to dość problematyczne.. bez pomocy jakichkolwiek kosmtyków cięzko bedzie je rozczesać czy ułożyć po myciu.. chyba że je od razu zepne i nie bede ruszać az wyschną.. a potem ew,, dam olejek albo cuś.. hmm troche mnie przerażą coraz bardziej ta henna.. sztywne siano.. mycie bez mycia.. bez olejów.. kurde..
Myjesz przed nałożeniem henny i to koniecznie mocnym szamponem oczyszczającym. Po spłukaniu henny włosy nie będą ani tłuste, ani nijak obciążone Ja po spłukaniu, na mokro w ogóle ich nie rozczesuję, nie ma to sensu, bo są mocno splątane. Po suszeniu jest już lepiej. Olejek powinno się dać dopiero po kilku dniach od hennowania (2-3 dni utrwala się kolor).
__________________
Eliza, 22.02.2015, 3640g
gusia825 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 07:40   #4554
Aarion
Zadomowienie
 
Avatar Aarion
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 195
GG do Aarion
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
No niewiem umyć niemyte włosy samą wodą.. to jakoś strasznie brzmi.." brudno" sztywne?? wy mnie nie straszcie,,, ja mam loki i to dość problematyczne.. bez pomocy jakichkolwiek kosmtyków cięzko bedzie je rozczesać czy ułożyć po myciu.. chyba że je od razu zepne i nie bede ruszać az wyschną.. a potem ew,, dam olejek albo cuś.. hmm troche mnie przerażą coraz bardziej ta henna.. sztywne siano.. mycie bez mycia.. bez olejów.. kurde..
W takim skrócie to wygląda tak:
Rozrabiasz henne z wodą, przykrywasz folią i odstawiasz w ciepłe miejsce do czasu uwolnienia barwnika.
Myjesz włosy mocno oczyszczającym szamponem bez silikonów
Nakładasz henne (najłatwiej metodą supełkową), pamiętaj, że to nie farba i nie będzie się tak łatwo rozprowadzać. Nie zapomnij o rękawiczkach bo będziesz miała pomarańczowe ręce
Na nałożoną hennę nakładasz folię/czepek oraz ręcznik albo starą czapkę, możesz też podgrzać co jakiś czas suszarką
Trzymasz na głowie minimum 2 godz (można dłużej, krócej nie zaleca się bo kolor może nie chwycić równo)
Spłukujesz samą wodą, nie ma sensu ich na mokro rozczesywać bo pewnie będą mocno splątane, ale po wysuszeniu nie ma z tym problemu.
Jeśli kolor po wyschnięciu ci się podoba i nie chcesz ciemniejszego, najlepiej od razu umyć głowę szamponem żeby zahamować rozwój barwnika, bez tego kolor henny dojrzewa jeszcze przez jakieś 3 dni
Mam nadzieję, że nic nie pominęłam
__________________
Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny - inaczej znałby ją tylko ze słyszenia.
Aarion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 08:47   #4555
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Aarion Pokaż wiadomość
W takim skrócie to wygląda tak:
Rozrabiasz henne z wodą, przykrywasz folią i odstawiasz w ciepłe miejsce do czasu uwolnienia barwnika.
Myjesz włosy mocno oczyszczającym szamponem bez silikonów
Nakładasz henne (najłatwiej metodą supełkową), pamiętaj, że to nie farba i nie będzie się tak łatwo rozprowadzać. Nie zapomnij o rękawiczkach bo będziesz miała pomarańczowe ręce
Na nałożoną hennę nakładasz folię/czepek oraz ręcznik albo starą czapkę, możesz też podgrzać co jakiś czas suszarką
Trzymasz na głowie minimum 2 godz (można dłużej, krócej nie zaleca się bo kolor może nie chwycić równo)
Spłukujesz samą wodą, nie ma sensu ich na mokro rozczesywać bo pewnie będą mocno splątane, ale po wysuszeniu nie ma z tym problemu.
Jeśli kolor po wyschnięciu ci się podoba i nie chcesz ciemniejszego, najlepiej od razu umyć głowę szamponem żeby zahamować rozwój barwnika, bez tego kolor henny dojrzewa jeszcze przez jakieś 3 dni
Mam nadzieję, że nic nie pominęłam
OO dzięki o takie wytłumaczenie mi właśnie chodziło.. czyli myć włosy normalnie przed hennowaniem no to wtedy wiadomo że mogę zmyć tylko ciepłą wodą.. dobra czepek trza kupić w takim razie, rekawiczki zawsze mam do jakichlowiek farb, pianek, tonerów itp.. Pytanie co to jest metoa supełkowa..?? ja nakładam przewaznie partiami

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

Cytat:
Napisane przez gusia825 Pokaż wiadomość
Myjesz przed nałożeniem henny i to koniecznie mocnym szamponem oczyszczającym. Po spłukaniu henny włosy nie będą ani tłuste, ani nijak obciążone Ja po spłukaniu, na mokro w ogóle ich nie rozczesuję, nie ma to sensu, bo są mocno splątane. Po suszeniu jest już lepiej. Olejek powinno się dać dopiero po kilku dniach od hennowania (2-3 dni utrwala się kolor).
ojej.. to moje włosy będą spięte i rozczochrane kilka dni w takim razie.. moje loki sie nie chcą układać bez czegokolwiek a co dopiero rozczesać.. A TO CIEKAWE.. bo na tym blogu co posaliście mi link pisze ze mozna dac olejek do wlosow do henny tak samo jak te inne skladniki.. mocno oczyszczający czyli ten dla dzieci bez sls chyba bedzie ok? albo facelle mam tez zel do mycia..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 09:00   #4556
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część III

mocno oczyszczający znaczy z sls, taki zwykły ziołowy szampon. ja myje nim ze 2 razy, zadnych odzywek.
podobno glutek z siemienia mozna zrobić i nawilzy wlosy, ale nie wiem, nie robiłam.
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 09:28   #4557
Aarion
Zadomowienie
 
Avatar Aarion
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 195
GG do Aarion
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
OO dzięki o takie wytłumaczenie mi właśnie chodziło.. czyli myć włosy normalnie przed hennowaniem no to wtedy wiadomo że mogę zmyć tylko ciepłą wodą.. dobra czepek trza kupić w takim razie, rekawiczki zawsze mam do jakichlowiek farb, pianek, tonerów itp.. Pytanie co to jest metoa supełkowa..?? ja nakładam przewaznie partiami

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------



ojej.. to moje włosy będą spięte i rozczochrane kilka dni w takim razie.. moje loki sie nie chcą układać bez czegokolwiek a co dopiero rozczesać.. A TO CIEKAWE.. bo na tym blogu co posaliście mi link pisze ze mozna dac olejek do wlosow do henny tak samo jak te inne skladniki.. mocno oczyszczający czyli ten dla dzieci bez sls chyba bedzie ok? albo facelle mam tez zel do mycia..
tu masz metodę supełkową: http://polehenny.wordpress.com/categ...oda-supelkowa/
olejku czy odżywki można użyć przy glossie
__________________
Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny - inaczej znałby ją tylko ze słyszenia.

Edytowane przez Aarion
Czas edycji: 2013-10-02 o 09:29
Aarion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 10:41   #4558
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Farbowanie henną - część III

nie mam cierpliwości do takiego bawienia się.. dam sobie radę swoimi sposobami.. albo poproszę koleżankę zeby mi nałożyła i tyle.. no to szamponem z sls ok spoko wszystko juz chyba wiem nic tylko czekac az paczka mi przyjdzie
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 12:16   #4559
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Farbowanie henną - część III

Nie wiem, czy dasz radę innym sposobem, henna jest ciężka. Supełkowo jest najlatwiej.
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 12:24   #4560
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy dasz radę innym sposobem, henna jest ciężka. Supełkowo jest najlatwiej.
ja mam sobie sama dać rade wy sobie dałyście rade same?? i jak tył sama zakryje?? farbą zawsze bylejak napaćkałam i sie dało rade ale teraz jak to takie trudne zawijanie i bawienie się to potrwa godzine dwie.. kurcze no ciężko to widzę tą waszą metodą .. wiem wiem maruda ze mnie ale to moj 1 raz
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:28.