Tylko jedno dziecko. Czy to był dobry wybór? - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-21, 08:44   #301
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to byl dobry wybor?

Ja również nie namawiam nikogo na więcej niż jedno dziecko, czy na dziecko w ogóle Chciałam tylko napisać z własnego doświadczenia, że wg. mnie fajnie jest mieć dwoje dzieci- szczególnie w zbliżonym wieku, bo na przestrzeni lat po prostu widzę dużo więcej plusów niż minusów. Owszem na początku nie jest łatwo ale tak jak wika pisała to jest okres przejściowy, a potem jest duuużo lepiej. Najfajniejsze jest to, że dziecko ma w domu kompana do zabawy.
Argument z brakiem czasu też średnio do mnie trafia, bo jak ktoś ma czas dla jednego dziecka to raczej będzie też miał dla drugiego.
Prędzej rozumiem argumenty Ingrid, która otwarcie mówi, że cieszy się, że ma już starszaka z którym może pogadać, aktywnie spędzać wolny czas, nie martwić się pieluchami i drzemkami i zwyczajnie nie chciałoby się jej przechodzić przez to jeszcze raz.
Na pewno z 1 dzieckiem jest taniej, pewnie wygodniej, szczególnie jak dzieci brałyby udział w różnych zajęciach dodatkowych, na które trzeba je wozić, no i w szkole mniej prac i zadań domowych do ogarnięcia.

Natomiast na tytuł wątku chyba nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dla jednych to był pewnie dobry wybór, dla innych nie. Trzeba by było zapytać jedynaków, chociaż tu też ciężko o obiektywną odpowiedź, bo takie osoby nie wiedzą co to znaczy mieć rodzeństwo.
Ja akurat zawsze chciałam mieć więcej dzieci, pewnie dlatego, że sama mam brata, którego kocham miłością wielką i nie wyobrażam sobie życia bez niego, bo jest mi największym przyjacielem. I żałuję, że mam go tylko jednego. Oczywiście wiem też, że w rodzeństwach bywa różnie i kobiety, nie utrzymujące kontaktów ze swoim rodzeństwem inaczej wtedy posiadanie rodzeństwa postrzegają.
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 09:47   #302
silly78
tut tuut
 
Avatar silly78
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 688
GG do silly78
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to byl dobry wybor?

Dobrze juz dobrze jestescie bardzo elokwentne, juz bron boze nie mlode i glupie, piszecie bardzo przekonujace elaboraty
Ze mnie akurat raczej te wywody pomagaja w utrwaleniu sie decyzji o jednym potomku, to inna sprawa. Pewnie temu ze jestem mloda i glupia (chcialabym, szczegolnie to pierwsze ).
Fatastycznie sie Was czyta, serio.
__________________
Panicz

Maluch
silly78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 09:54   #303
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to byl dobry wybor?

Cytat:
Napisane przez silly78 Pokaż wiadomość
Dobrze juz dobrze jestescie bardzo elokwentne, juz bron boze nie mlode i glupie, piszecie bardzo przekonujace elaboraty
Ze mnie akurat raczej te wywody pomagaja w utrwaleniu sie decyzji o jednym potomku, to inna sprawa. Pewnie temu ze jestem mloda i glupia (chcialabym, szczegolnie to pierwsze ).
Fatastycznie sie Was czyta, serio.
Bardzo ułatwiłoby sprawę, gdybyś zwracała się bezpośrednio do osób, o których mówisz
Nigdzie, zupełnie nigdzie nie widziałam, by ktoś cie określił młodą i głupią, (może coś przeoczyłam?).
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 10:08   #304
silly78
tut tuut
 
Avatar silly78
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 688
GG do silly78
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to byl dobry wybor?

Alez ja tak sama o sobie, nikogo o nic, gdziez bym smiala
__________________
Panicz

Maluch
silly78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 14:37   #305
kognisia
PeEma
 
Avatar kognisia
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 025
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to byl dobry wybor?

Cytat:
Napisane przez sliweczka85 Pokaż wiadomość
Natomiast na tytuł wątku chyba nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dla jednych to był pewnie dobry wybór, dla innych nie. Trzeba by było zapytać jedynaków, chociaż tu też ciężko o obiektywną odpowiedź, bo takie osoby nie wiedzą co to znaczy mieć rodzeństwo. .

Ale opinię tych, którzy mają rodzeństwo też nie są obiektywne. Skoro już mają rodzeństwo, to znaczy, że nie mogą sobie wyobrazić życia bez niego .

Śmieszy mnie jak niektórzy mówią, że posiadanie rodzeństwa jest super, bo nie są w stanie sobie wyobrazic, że nagle miałoby ich zabraknąć. No popatrz Ty się! Serio!?

To zupełnie tak samo jak jedynak, który nie potrafi sobie wyobrazić, jakby to by było mieć rodzeństwo
__________________
28.08.2008r.
kognisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 16:04   #306
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to byl dobry wybor?

Cytat:
Napisane przez sliweczka85 Pokaż wiadomość
No to może ja się wypowiem

Z dziećmi nigdy jakoś szczególnie się nie bawiłam, bo nie lubię tego raczej,
Serio? Nie przepadasz nad spedzniem z nimi czasu?To pytam z ciekawości szczerej - po co Ci 3-ka?



Cytat:
Napisane przez sliweczka85 Pokaż wiadomość

Aktualnie czekam z utęsknieniem na czas kiedy będę z maleństwem w domu żeby trochę zwolnić i odpocząć.
No tak to rozumiem. Tak mozna uciec od "kieratu" na jakis czas,
wreszcie szczery glos w dyskusji - umeczona matka dwojki ktora decyduje sie na 3-ke, żeby troche zwolnic...
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 16:51   #307
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to byl dobry wybor?

Cytat:
Napisane przez kognisia Pokaż wiadomość
Ale opinię tych, którzy mają rodzeństwo też nie są obiektywne. Skoro już mają rodzeństwo, to znaczy, że nie mogą sobie wyobrazić życia bez niego .

Śmieszy mnie jak niektórzy mówią, że posiadanie rodzeństwa jest super, bo nie są w stanie sobie wyobrazic, że nagle miałoby ich zabraknąć. No popatrz Ty się! Serio!?

To zupełnie tak samo jak jedynak, który nie potrafi sobie wyobrazić, jakby to by było mieć rodzeństwo
Nie do końca tak jest
Wiele moich znajomych jedynaków mówi, że chciałoby miec rodzeństwo.
Z kolei ja mam brata, ale nie mamy dobrych relacji, czyli 'na logikę' powinnam chcieć żeby moje dziecko było też jedynakiem, a jednak chcę mieć dwoje
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-21, 16:53   #308
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to byl dobry wybor?

Ja mam siostrę, którą kocham bardzo, ale nie chcę dwójki.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 16:57   #309
kognisia
PeEma
 
Avatar kognisia
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 025
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to byl dobry wybor?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Nie do końca tak jest

Wiele moich znajomych jedynaków mówi, że chciałoby miec rodzeństwo.

Z kolei ja mam brata, ale nie mamy dobrych relacji, czyli 'na logikę' powinnam chcieć żeby moje dziecko było też jedynakiem, a jednak chcę mieć dwoje

Przecież nie o to mi chodziło. Jedynak nie wie jak to jest mieć rodzeństwo, ten kto ma rodzeństwo nie wie jak to jest być jedynakiem. No i tyle
__________________
28.08.2008r.
kognisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 17:30   #310
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to byl dobry wybor?

Cytat:
Napisane przez kognisia Pokaż wiadomość
Przecież nie o to mi chodziło. Jedynak nie wie jak to jest mieć rodzeństwo, ten kto ma rodzeństwo nie wie jak to jest być jedynakiem. No i tyle
No ale nie zmienia to faktu, że jedynak może mówić:
- super jest być jedynakiem, nie chciałbym mieć rodzeństwa
albo
- zawsze chciałem mieć rodzenstwo

Tak samo ktoś, kto ma rodzeństwo
- nie wyobrażam sobie nie mieć siostry/brata
albo
- wolałbym być jedynakiem

Po prostu posiadanie/nieposiadanie rodzeństwa nie determinuje chęci posiadania jednego/więcej dzieci.

Jak widać Perse ma rodzeństwo, a będzie mieć jedynaka, ale wiadomo, że powody takiej decyzji są bardziej złożone.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 19:32   #311
kognisia
PeEma
 
Avatar kognisia
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 025
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to byl dobry wybor?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
No ale nie zmienia to faktu, że jedynak może mówić:

- super jest być jedynakiem, nie chciałbym mieć rodzeństwa

albo

- zawsze chciałem mieć rodzenstwo



Tak samo ktoś, kto ma rodzeństwo

- nie wyobrażam sobie nie mieć siostry/brata

albo

- wolałbym być jedynakiem



Po prostu posiadanie/nieposiadanie rodzeństwa nie determinuje chęci posiadania jednego/więcej dzieci.



Jak widać Perse ma rodzeństwo, a będzie mieć jedynaka, ale wiadomo, że powody takiej decyzji są bardziej złożone.

A gdzie napisałam, że jest inaczej? Zgadzam się z tym co napisałaś. Ja jedynie stwierdziłam fakt, że nieobiektywne są obie strony.
__________________
28.08.2008r.
kognisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-21, 19:41   #312
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to byl dobry wybor?

Cytat:
Napisane przez silly78 Pokaż wiadomość
Dobrze juz dobrze jestescie bardzo elokwentne, juz bron boze nie mlode i glupie, piszecie bardzo przekonujace elaboraty
Ze mnie akurat raczej te wywody pomagaja w utrwaleniu sie decyzji o jednym potomku, to inna sprawa. Pewnie temu ze jestem mloda i glupia (chcialabym, szczegolnie to pierwsze ).
Fatastycznie sie Was czyta, serio.
Nie bądź już taka skromna, Ty piszesz najlepsze "elaboraty"... w dodatku okraszone żarcikami.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...

Edytowane przez wika82
Czas edycji: 2016-02-21 o 19:42
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 19:47   #313
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to byl dobry wybor?

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Do mnie tez nie trafiają argumenty o braku czasu. Jak się ma czas dla jednego, to ma się czas dla dwóch, ten czas nie traci na jakości przez to, że nie jest tylko dla jednego.
Troche jednak traci,mimo ze zyskue oczywiscie z zamian towarzystwo rodzenstwa. Przeciez kazdy z dzieci potrzebuje pobyc tez z rozdcem sam 1:1. Przynajmniej o tym czytalam i moje kolezanki - jedna mama trojaczkow (! ) o tym mowia... wiec to jest innej jakosci czas - nie lepszy nie gorszy - inny.


Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość

Poza tym - co jest takiego strasznego w odbieraniu dziecka jako ostanie? Ktoś ostatni być musi. Ja czasem byłam odbierana jako ostatnia z przedszkola i traumy nie mam.
Juz chcialam napisac - zapytaj dziecko... ale Ty to przezylas - to nie wiem, ja nie bylam, ale wydaje mi si e ze to nie nalezy do przyjemnosci...

Cytat:
Napisane przez boska latynoska Pokaż wiadomość

Tytuł wątku '' Tylko jedno dziecko- czy to był dobry wybór?'' mógłby wskazywać, że wypowiedzą się tu mamy jedynaków, nic bardziej mylnego, prym wiodą podwójne mamusie

Proponuje nowy watek : Dwojka dzieci - wybor idealny?

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
chociaż podświadomie szkoda mi dzieci. Ale z drugiej strony, czy ci dorośli mieli zrezygnować z posiadania dwójki, czy w ogóle z dziecka..?
No wlasnie...
Moim zdaniem trzba liczyc sily na zamiary...

Cytat:
Napisane przez boska latynoska Pokaż wiadomość
JA bym w takiej sytuacji miała chyba wyrzuty sumienia, że tak mało czasu poświęcam dzieciom. Ale to ja..
Mam takie samo zdanie.

W niektorych przypadkach wydaje mi sie to wrecz przejawem ogromnego egoizmu...
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 20:01   #314
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to byl dobry wybor?

No wiadomo ze pod sufit ze szczescia nie skakalam ale wiedzialam ze mama akurat tym razem pozniej mnie odbierze bo cos tam. I naprawde tragedia to nie bylo.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 20:22   #315
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to byl dobry wybor?

"tym razem" a "zawsze" to co innego...
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 20:40   #316
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to byl dobry wybor?

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Serio? Nie przepadasz nad spedzniem z nimi czasu?To pytam z ciekawości szczerej - po co Ci 3-ka?





No tak to rozumiem. Tak mozna uciec od "kieratu" na jakis czas,
wreszcie szczery glos w dyskusji - umeczona matka dwojki ktora decyduje sie na 3-ke, żeby troche zwolnic...

Ubawiłam się czytając te Twoje wnioski. Serio
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 20:42   #317
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to byl dobry wybor?

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
"tym razem" a "zawsze" to co innego...
Ale jakbyś nie zauważyła, to ja odnośnie odbierania, odpisywałam do wizażanki, która ma problem żeby 2-3 razy w tygodniu pójść na siłownię. A pracuje nieraz do 15:00, ale zamiast iść na siłownie, biegnie do domu żeby zjeść obiad. A potem płacz, bo 'mam dziecko i to mnie ogranicza żeby iść na siłownię'.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 23:53   #318
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to byl dobry wybor?

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Do mnie tez nie trafiają argumenty o braku czasu. Jak się ma czas dla jednego, to ma się czas dla dwóch, ten czas nie traci na jakości przez to, że nie jest tylko dla jednego.
Szczerze? Czasem traci.
Cytat:
Napisane przez boska latynoska Pokaż wiadomość
Ty SZaja możesz pewne rzeczy ogarnąć i dajesz radę, ale ktoś prowadzi inny tryb życia, ma inną pracę, obowiązki, więc nie piszmy , że WSZYSTKO MOŻNA, WYSTARCZY TYLKO CHCIEĆ


Cytat:
Napisane przez boska latynoska Pokaż wiadomość
Wystarczy przejrzeć kilka popularnych wątków na MzK, nie sposób nie zwrócić uwagi, że przewija się kilka stałych użytkowniczek, które tworzą kółko wzajemnej adoracji. Coraz mniej miejsca dla osób o odmiennych poglądach, nowych użytkowników, którzy od razu zostaną zakrzyczani.
Coz, tak to wlasnie bywa na forach internetowych, wizaz czy tez MzK nie rozni sie jakos szczegolnie od innych w tej kwestii.
Cytat:
Napisane przez boska latynoska Pokaż wiadomość
Tytuł wątku '' Tylko jedno dziecko- czy to był dobry wybór?'' mógłby wskazywać, że wypowiedzą się tu mamy jedynaków, nic bardziej mylnego, prym wiodą podwójne mamusie
Idac tym tropem to w watku powinny wypowiadac sie nasze mamy i babcie, ktore mialy tylko po jednym dziecku. One moga spojrzec na cale swoje zycie i powiedziec czy byl to dobry wybor.

Cytat:
Napisane przez silly78 Pokaż wiadomość
Dobrze juz dobrze jestescie bardzo elokwentne, juz bron boze nie mlode i glupie, piszecie bardzo przekonujace elaboraty
Ze mnie akurat raczej te wywody pomagaja w utrwaleniu sie decyzji o jednym potomku, to inna sprawa. Pewnie temu ze jestem mloda i glupia (chcialabym, szczegolnie to pierwsze ).
Fatastycznie sie Was czyta, serio.
Fantastyczny, duzo dajacy wpis w watku
Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Serio? Nie przepadasz nad spedzniem z nimi czasu?To pytam z ciekawości szczerej - po co Ci 3-ka?
Przypomnial mi sie wizazowy hejt na izabele, ktora kiedys napisala, ze nie lubi spacerow i nie wychodzi z corka na stricte spacery.
Sama nie przepadam za typowa zabawa na dywanie, moze dlatego mam dwojke, zeby sami sie bawili?
Rozgryzlas nas konspiracjo
Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Troche jednak traci,mimo ze zyskue oczywiscie z zamian towarzystwo rodzenstwa. Przeciez kazdy z dzieci potrzebuje pobyc tez z rozdcem sam 1:1. Przynajmniej o tym czytalam i moje kolezanki - jedna mama trojaczkow (! ) o tym mowia... wiec to jest innej jakosci czas - nie lepszy nie gorszy - inny.
Bardzo trafna uwaga. Nie ma sie co oszukiwac, ze wszystko jest tak samo przy dwojce/trojce jak przy jednym dziecku. Oczywiscie, ze nie i czasem proza zycia codziennego zmusza nas do redukcji tego 1:1.
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 06:48   #319
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to byl dobry wybor?

Kazdy ma tyle dzieci ile chce/ na ile go stać ale wmawianie osobom które pracują w normalnym wymiarze czasu/ ponad normalny czas pracy że jak się chce to da się wszystko jest według mnie nieporozumieniem. Diba ma 24 godziny i nic tego nie zmieni ;-)
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-22, 08:33   #320
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to byl dobry wybor?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Ale jakbyś nie zauważyła, to ja odnośnie odbierania, odpisywałam do wizażanki, która ma problem żeby 2-3 razy w tygodniu pójść na siłownię. A pracuje nieraz do 15:00, ale zamiast iść na siłownie, biegnie do domu żeby zjeść obiad. A potem płacz, bo 'mam dziecko i to mnie ogranicza żeby iść na siłownię'.

Zwroce Ci tylko uwage na jeden drobny szczegól - jezeli pracuje na typownym etacie do 15 czyli parce zaczyna +- o 7 tak? Idac tym tropem musi mlodego odstawic do zlobka/przedszkola po 6 mniej wiecej. Wiec mi sie wydaje ze dla takiego dziecka to bardzo dlugo, zważywszy ze ,ma chyba bardzo male dziecko?) i tak, a jakby doliczyc do tego minimum 1,5 ha na silownie mamusi...
zresztą po co matce jeść obiad?

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;5612129 8]Szczerze? Czasem traci.



[/quote]
No wreszcie...
[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;5612129 8]

Przypomnial mi sie wizazowy hejt na izabele, ktora kiedys napisala, ze nie lubi spacerow i nie wychodzi z corka na stricte spacery.
Sama nie przepadam za typowa zabawa na dywanie, moze dlatego mam dwojke, zeby sami sie bawili?
Rozgryzlas nas konspiracjo
[/quote]
wiem że przejaskrawilam
ale serio sa przypadki ludzi ktorzy nie tylko spacery czy zabawa na dywanie- spędzanie czasu razem w ogole , no nie lubia dzieci...
Albo przypadek tatusia no maskara - z malymi nie lubial bo male, on sie nie umie z takimi bawic, teraz ma jednego chlopaka 12 lat i dalej nie wie co z nim robić, kontakt z ojcem zerowy. Na wakacje dzieci pod miasto do babci - rodzice sami na wyjazd. Pewnie bedą mieli trzecie...


[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;5612129 8]
Bardzo trafna uwaga. Nie ma sie co oszukiwac, ze wszystko jest tak samo przy dwojce/trojce jak przy jednym dziecku. Oczywiscie, ze nie i czasem proza zycia codziennego zmusza nas do redukcji tego 1:1.[/QUOTE]
I wszystko w temacie.



Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Kazdy ma tyle dzieci ile chce/ na ile go stać ale wmawianie osobom które pracują w normalnym wymiarze czasu/ ponad normalny czas pracy że jak się chce to da się wszystko jest według mnie nieporozumieniem. Diba ma 24 godziny i nic tego nie zmieni ;-)
Dokładnie. I najbardziej mnie smieszą wyliczanki typu : umyłam 15 okien, 4 łazienki i ugotowalam obiad z 6 dań. Do tego chodze na kurs i ucze sie dwoch jezykow. Można? Można
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 09:05   #321
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to byl dobry wybor?

Tak jeszcze w temacie tej nieszczęsnej siłowni. Dla mnie abstrakcją jest zostawianie 2-3 razy w tygodniu maleńkiego dziecka w żłobku do godziny 17-18, bo się ma ochotę na fitness wyskoczyć. Jakoś zawsze było dla mnie naturalne, że jak się pracuje 8 godzin (doliczając jeszcze czas na dojazdy), robi się wszystko, żeby spędzić z dzieckiem chociaż te 3 godziny po południu, zanim pójdzie spać. I bynajmniej nie traktuję tego w kategoriach poświęcenia Ćwiczę jak już dziecko pójdzie spać. Czas dla siebie/męża równie staram się wygospodarować wtedy.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 09:18   #322
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to byl dobry wybor?

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
zresztą po co matce jeść obiad?
Jakbyś czytała ze zrozumieniem, to można by było porozmawiać. A tak, no cóż, pozostaje mi tylko EOT, bo i z kim dyskutować.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 09:31   #323
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to byl dobry wybor?

Zrobiła się napięta atmosfera

Śledzę wątek z zainteresowaniem, bo takie rozkminki bardzo często zaprzątają mi głowę. Zanim urodziłam chciałam mieć dużo dzieci, ale trochę mi się odmieniło Nie mogę się doczekać kiedy córka będzie bardziej samodzielna, a ja wreszcie będę miała trochę czasu dla siebie. Często nachodzą mnie myśli, że musiałaby upaść na głowę, żeby znowu się wpakować w opiekę nad niemowlakiem. Szczególnie teraz kiedy mamy niekończącą się historię z zębkowaniem, a co za tym idzie dzienne marudzenie i nocne nieustanne ssanie. Z drugiej strony sama mam dwie siostry i nie chciałabym córce tej relacji odbierać. Pewnie za kilka lat zapomnę jak to jest trudno z takim maluchem i zafunduję sobie powtórkę z rozrywki
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 10:24   #324
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to byl dobry wybor?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Jakbyś czytała ze zrozumieniem, to można by było porozmawiać. A tak, no cóż, pozostaje mi tylko EOT, bo i z kim dyskutować.
Odpisałam Ci ze zrozumieniem - ja uważam tak jak vretka.
Nigdy bym nie zostawila takiego malucha na 10 h żeby poćwiczyc.
A ćwiczyć lubię, duzo ćwiczę i ćwiczyłam...
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 19:25   #325
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to byl dobry wybor?

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Troche jednak traci,mimo ze zyskue oczywiscie z zamian towarzystwo rodzenstwa. Przeciez kazdy z dzieci potrzebuje pobyc tez z rozdcem sam 1:1. Przynajmniej o tym czytalam i moje kolezanki - jedna mama trojaczkow (! ) o tym mowia... wiec to jest innej jakosci czas - nie lepszy nie gorszy - inny.



Juz chcialam napisac - zapytaj dziecko... ale Ty to przezylas - to nie wiem, ja nie bylam, ale wydaje mi si e ze to nie nalezy do przyjemnosci...



Proponuje nowy watek : Dwojka dzieci - wybor idealny?


No wlasnie...
Moim zdaniem trzba liczyc sily na zamiary...


Mam takie samo zdanie.

W niektorych przypadkach wydaje mi sie to wrecz przejawem ogromnego egoizmu...
Mierzyć siły na zamiary - czyli co, w ogóle nie powinni mieć dzieci?
Idąc tym tokiem rozumowania kierowcy zawodowi, marynarze, etc. z założenia powinni być bezdzietni.

Napisałam, że relacje w tamtej rodzinie są bardzo bliskie, to że podświadomie mi jest trochę szkoda dzieci nie oznacza, że naprawdę jest ku temu powód.

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;5612129 8]Szczerze? Czasem traci.





Coz, tak to wlasnie bywa na forach internetowych, wizaz czy tez MzK nie rozni sie jakos szczegolnie od innych w tej kwestii.

Idac tym tropem to w watku powinny wypowiadac sie nasze mamy i babcie, ktore mialy tylko po jednym dziecku. One moga spojrzec na cale swoje zycie i powiedziec czy byl to dobry wybor.


Fantastyczny, duzo dajacy wpis w watku


Przypomnial mi sie wizazowy hejt na izabele, ktora kiedys napisala, ze nie lubi spacerow i nie wychodzi z corka na stricte spacery.
Sama nie przepadam za typowa zabawa na dywanie, moze dlatego mam dwojke, zeby sami sie bawili?
Rozgryzlas nas konspiracjo


Bardzo trafna uwaga. Nie ma sie co oszukiwac, ze wszystko jest tak samo przy dwojce/trojce jak przy jednym dziecku. Oczywiscie, ze nie i czasem proza zycia codziennego zmusza nas do redukcji tego 1:1.[/QUOTE]

Moim zdaniem zawsze zyskuje.
Ale piszę z własnego doświadczenia z perspektywy wychowania w rodzinie z dwojgiem dzieci z wzorcowymi relacjami, w oparciu o które buduję własną rodzinę.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 19:28   #326
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to byl dobry wybor?

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Mierzyć siły na zamiary - czyli co, w ogóle nie powinni mieć dzieci?
Idąc tym tokiem rozumowania kierowcy zawodowi, marynarze, etc. z założenia powinni być bezdzietni.

Napisałam, że relacje w tamtej rodzinie są bardzo bliskie, to że podświadomie mi jest trochę szkoda dzieci nie oznacza, że naprawdę jest ku temu powód.
Jak to możliwe, że rodzice i dzieci są w takiej bliskiej relacji, skoro prawie się nie widują? Ja wiem, że liczy się nie tylko ilość, ale też jakość czasu spędzanego z dzieckiem. Ale oni, z tego co zrozumiałam, tego czasu dla dzieci praktycznie nie mają, więc dla mnie to trochę dziwne.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 19:32   #327
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to byl dobry wybor?

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Jak to możliwe, że rodzice i dzieci są w takiej bliskiej relacji, skoro prawie się nie widują? Ja wiem, że liczy się nie tylko ilość, ale też jakość czasu spędzanego z dzieckiem. Ale oni, z tego co zrozumiałam, tego czasu dla dzieci praktycznie nie mają, więc dla mnie to trochę dziwne.
Też się nad tym zastanawiam, od czasu, gdy wika to napisała. Kiedy oni te bliskie relacje tworzą?
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 19:35   #328
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to byl dobry wybor?

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Jak to możliwe, że rodzice i dzieci są w takiej bliskiej relacji, skoro prawie się nie widują? Ja wiem, że liczy się nie tylko ilość, ale też jakość czasu spędzanego z dzieckiem. Ale oni, z tego co zrozumiałam, tego czasu dla dzieci praktycznie nie mają, więc dla mnie to trochę dziwne.
Codziennie jedzą wspolną kolację podczas ktorej są skupieni tylko na sobie bez rozpraszaczy w stylu telefony, tv itp., w weekendy czas spędzany razem jest święty i wszystkie wyjazdy na narty, wakacje, pobyty u dziadków etc.

Idąc tokiem myślenia Konspiracji równie dobrze ja mogę napisać, że bardzo mi żal dzieci będących be rodziców 9 h dziennie, bo ja wracam do mojego po 6.
Z takiego punktu widzenia moich dwoje będzie mialo "lepiej" niż jedynacy.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...

Edytowane przez wika82
Czas edycji: 2016-02-22 o 19:37
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 19:41   #329
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to byl dobry wybor?

Ale twoj jest jeszcze mały. Całe życie bedziesz pracować 5 godz + dojazd?
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 19:48   #330
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Tylko jedno dziecko. Czy to byl dobry wybor?

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Ale twoj jest jeszcze mały. Całe życie bedziesz pracować 5 godz + dojazd?
Nie, ale nikt mi nie wmowi, że dwoje dzieci jest pokrzywdzonych w stosunku do jedynakow.
Jedynacy też rosną i nie potrzebują skupienia rodzicow wyłącznie na sobie.
I oczywiście wcale tak nie myślę, to byl tylko trochę ironiczny przyklad, ktorego punktem wyjścia bylo to, że nie tylko tryb życia determinuje model rodziny.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-24 06:09:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:58.