prosze o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-22, 17:29   #1
alicja000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 10

prosze o pomoc


Witam. Mam problem z którym nie moge się uporac. Otóż od bardzo dawna mam zapalenie pochwy, objawy: białe upławy, ból podczas stosunku, bardzo mnie tam swędzi oraz ciągle mam taki biały osad na zewnątrz :/ myslalam ze to grzybica i przez rok leczyłam się pod tym kontem ale efektu.. Mój ginekolog stwierdzil ze ciągle mam tam jakies zapalenie i zlecił mi badania mikrobiologiczne które wykluczyły grzybice itp. zato wykazały liczne leukocuty i liczne nabłonki.. Zrobiłam również badania na mycoplasmy, chlamydia oraz HPV i równiez wyszło ujemne. Czy moze ktos wie skąd to zapalenie i co je może powodowac?bo ja juz nie mam pomyslu i moj lekarz równiez bardzo prosze o jakąkolwiek pomoc
alicja000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 17:32   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: prosze o pomoc

Cytat:
Napisane przez alicja000 Pokaż wiadomość
Witam. Mam problem z którym nie moge się uporac. Otóż od bardzo dawna mam zapalenie pochwy, objawy: białe upławy, ból podczas stosunku, bardzo mnie tam swędzi oraz ciągle mam taki biały osad na zewnątrz :/ myslalam ze to grzybica i przez rok leczyłam się pod tym kontem ale efektu.. Mój ginekolog stwierdzil ze ciągle mam tam jakies zapalenie i zlecił mi badania mikrobiologiczne które wykluczyły grzybice itp. zato wykazały liczne leukocuty i liczne nabłonki.. Zrobiłam również badania na mycoplasmy, chlamydia oraz HPV i równiez wyszło ujemne. Czy moze ktos wie skąd to zapalenie i co je może powodowac?bo ja juz nie mam pomyslu i moj lekarz równiez bardzo prosze o jakąkolwiek pomoc
a partnera leczylaś?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 18:05   #3
MAGDA1704
Zakorzenienie
 
Avatar MAGDA1704
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: irgendwo in Polen
Wiadomości: 3 111
GG do MAGDA1704
Dot.: prosze o pomoc

miałam podobny problem jak Ty, poszłam do ginekologa który stwierdził alergiczne zapalenie pochwy, brałam globułki przeciwzapalne (nie pamietam już nazwy, pamietam że konieczne było przechowywanie ich w lodówce) i dostałam maść (żeby nie swędziało) i rzeczywiści mi przeszło od ręki...okazało się że plyn do higieny intymnej (znanej reklamowanej marki)wywołał u mnie uczulenie....

może Ty też masz jakies alergiczne zapalenie skoro grzybek to nie jest to co to może być

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

odnośnie partnera to..też proponuje przebadać..na pewno nie zaszkodzi mu badanie bo moze sie wzajemnie czymś zarażacie?????

a do lekarza chodzisz ciagle tego samego? czy moze sie konsultowałas w tej strawie z innym medykiem??? jesli ciagle chodzisz do jednego, proponuje przejsc sie do kogoś innego...może ktoś inny będzie bardziej kompetentny???
MAGDA1704 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 18:33   #4
alicja000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 10
Dot.: prosze o pomoc

hmmm co do partnera to chyba nie bo zabezpieczamy sie odkąd zaczęłam się leczyc.. no a lekarzy juz odwiedziłam mnóstwo i dopiero ten zlecił mi badania mikrobiologiczne i cala reszte bo poprzedni leczyli na grzybice co nie przynosiło efektu takze juz sama nie wiem :/
alicja000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 18:52   #5
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: prosze o pomoc

Cytat:
Napisane przez alicja000 Pokaż wiadomość
hmmm co do partnera to chyba nie bo zabezpieczamy sie odkąd zaczęłam się leczyc.. no a lekarzy juz odwiedziłam mnóstwo i dopiero ten zlecił mi badania mikrobiologiczne i cala reszte bo poprzedni leczyli na grzybice co nie przynosiło efektu takze juz sama nie wiem :/
ja bym jednak była za przebadaniem faceta
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 08:59   #6
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: prosze o pomoc

a jak z pH, bakteriami, hormonami, poziomem cukru i tarczycą?
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 09:33   #7
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: prosze o pomoc

Po pierwsze zaprowadź partnera do lekarza.
Po drugie,może rzeczywiście masz odczyn alergiczny na płyn do higieny intymnej? Ale,że aż upławy... Nie wydaje mi się.
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-23, 09:45   #8
alicja000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 10
Dot.: prosze o pomoc

wykonalam juz badania chyba na wszystkie bakterie - kosztowalo mnie to majatek.. PH ok, poziom cukru tez a reszty nie sprawdzalam :/ a czy to mogło by mniec jakis zwiazek? hehe a co do płynu to nie sądze bo za kazdym razem kiedy skoncze zmieniam na inny z mysla ze moze to pomoze ale ciagle to samo. Chyba jedna trzeba bedzie skupic sie na partnerze heh
alicja000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 11:40   #9
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: prosze o pomoc

Stan zapalny moze być nieinfekcyjny. Przykre objawy może powodować otarcie, odparzenie, reakcja uczuleniowa (np. na zapachową wkładkę higieniczną) obecność ciała obcego (np. krążka antykoncepcyjnego), nadżerka.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 16:50   #10
AnikZgr
Wtajemniczenie
 
Avatar AnikZgr
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Zgierz/ Łódź
Wiadomości: 2 976
Dot.: prosze o pomoc

a może używasz wkładek hhigienicznych ?
u mnie np. masakryczne swędzenie i zapalenia wywoływały wkładki higieniczne. ;/
dodam ,ze też znanej marki.
__________________
Zapuszczam włosy
obecnie; 65 cm (1.02.2013)
cel : 65 cm zdrowych włosów



Buty
AnikZgr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 18:36   #11
alicja000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 10
Dot.: prosze o pomoc

hmmm no wlasnie wkładek używam sporadycznie, prawie wogole. chyba ze moze na proszek ale czy to mozliwe ze zapalenie utrzymuje sie tak długo przez jakies uczulenie. a fakt faktem lekarz robiacy badania mikrobiologiczne zasugerowal ze to moze byc zapalenie nie wywolane zadnymi bakteriami tylko czyms innym.... w kazdym bądz razie dzięki za każdą podpowiedz która w moim przypadku jest na wage złota hihihi
alicja000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-23, 20:53   #12
MAGDA1704
Zakorzenienie
 
Avatar MAGDA1704
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: irgendwo in Polen
Wiadomości: 3 111
GG do MAGDA1704
Dot.: prosze o pomoc

powiem Ci tyle że alergie w okolicach intymnych wystąpuja najcześciej z proszku do prania, płynu do płukania, chlorowych wybielaczy itp...
w rodzienie mam przypadek że kuzynka wykryła u swojego synka (prawie 3letniego że mu klejnociki ropieją)poszła z tym do lekarza i zabronił jej prac rzeczy dziecka w proszu do prania bo to z tego, kazał prać w szczególnosci "gatki" w szarym mydle bo jest najdelikatniejsze z detergentów do prania i odkąd pierze dziecku rzeczy w sz.mydle nie ma już tych problemów....
swoją drogą moja gin twierdzi że dziewczyny tylko patrza za reklamami kosmetyków kupuja nowinki, a potem masowo przychodzą do niej leczy infekcje...generalnie to moja ginekolog jest zagorzała przeciwniczką: perfumowanych wkładek i podpasek, podpasek z siateczką(twierdzi że podrażniają skóre i są siedziskiem bakterii), barwionych perfumowanych kosmetyków, uważa że tylko te w białych opakowaniach i z biała substancją w środku z napisem antyalergiczne są ok, a i nie znosi donestosów i innych chlorownych detergentów....

nie wiem czy jej opinia jest prawdziwa, ja jej zawsze przytakuje żeby atmosfera była miła podczas wizyty bo z lekarzami nie chce sie kłocić...zawsze jak mi sie coś działo jakaś infekcja to leczyła błyskawicznie z tego wychodzi ze w moim przypadku jej diagnozy były trafne....

tak jak ci pisałam to dzięki niej dowiedziałam się, że płyn do higieny intymnej mnie uczula, a ja szłam z myślą i głebokim przekonaniem że mam początki grzybicy, albo inne okropieństwo

Edytowane przez MAGDA1704
Czas edycji: 2010-06-23 o 20:53 Powód: literówka
MAGDA1704 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 10:11   #13
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: prosze o pomoc

Ja np. dostaje strasznych upławów bo wkładkach perfumowanych ale nie wszystkich (np. po descreet i naturelli tak a po belli nie).
Za to brak jakiejkolwiek wkładki powoduje swędzenie, chyba to wina proszku (bieliznę noszę tylko bawełnianą).
Zauważyłam też, że zbytnie skrócenie włosów powoduje obcieranie sromu o bieliznę i straszne pieczenie.

No i polecam na takie dolegliwości jak najczęstsze chodzenie w spódnicy.
Jest o niebo lepiej
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:29.