Rude na rudo... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-31, 13:09   #1
zlota lenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Exclamation

Rude na rudo...


Witam,
To mój pierwszy post na tym forum, szukam pomocy i czytając różne wątki mam nadzieję, że uzyskam poradę

Mam naturalnie rude włosy od dziecka wciąż się zmieniają. Najpierw byłam "pomarańczą", potem w przedszkolu zmieniły się na kasztanowe i od tego czasu wciąż mi bledną ;( Zapomniałam wspomnieć, że są kręcone.

Obecnie (chyba też przez to, że używałam jakiś czas prostownicy) mam właściwie słomkowy blond (jedna pani fryzjerka określiła go jako "sarni blond"-podobno takie nazwy funkcjonują) z rudymi refleksami. I chciałabym ożywić trochę ten kolor - nie chcę robić się miedziana czy też kasztanowa... myślę, że odcienie złoto-pomarańczowego były by spoko. No i chciałabym zapobiec blaknięciu ;(

I teraz w końcu pytanie. Czego mogę użyć by otrzymać efekt. U mnie w rodzinie są rude ciocie etc. i wszystkie straciły swój rudy kolor (odrastał im szary) gdy zaczęły farbować, więc bardzo chciałabym uniknąć farb. Może jakieś płukanki? Maseczki? Szamponetki?

Chcę go raczej ożywić niż zmienić... Bardzo proszę o jakieś sugestie
zlota lenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 13:21   #2
zlota lenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Exclamation Rude na rudo...

Witam,
To mój pierwszy post na tym forum, szukam pomocy i czytając różne wątki mam nadzieję, że uzyskam poradę

Mam naturalnie rude włosy od dziecka wciąż się zmieniają. Najpierw byłam "pomarańczą", potem w przedszkolu zmieniły się na kasztanowe i od tego czasu wciąż mi bledną ;( Zapomniałam wspomnieć, że są kręcone.

Obecnie (chyba też przez to, że używałam jakiś czas prostownicy) mam właściwie słomkowy blond (jedna pani fryzjerka określiła go jako "sarni blond"-podobno takie nazwy funkcjonują) z rudymi refleksami. I chciałabym ożywić trochę ten kolor - nie chcę robić się miedziana czy też kasztanowa... myślę, że odcienie złoto-pomarańczowego były by spoko. No i chciałabym zapobiec blaknięciu ;(

I teraz w końcu pytanie. Czego mogę użyć by otrzymać efekt. U mnie w rodzinie są rude ciocie etc. i wszystkie straciły swój rudy kolor (odrastał im szary) gdy zaczęły farbować, więc bardzo chciałabym uniknąć farb. Może jakieś płukanki? Maseczki? Szamponetki?

Chcę go raczej ożywić niż zmienić... Bardzo proszę o jakieś sugestie
zlota lenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 13:23   #3
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Rude na rudo...

Jeśli nie chcesz zmieniać koloru, a tylko ożywić to myślę, że szamponetka będzie odpowiednia niestety nie polecę Ci firmy itp bo sama nie używam
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 13:31   #4
Quarrel
Raczkowanie
 
Avatar Quarrel
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 153
Dot.: Rude na rudo...

Cytat:
Napisane przez zlota lenka Pokaż wiadomość
I teraz w końcu pytanie. Czego mogę użyć by otrzymać efekt. U mnie w rodzinie są rude ciocie etc. i wszystkie straciły swój rudy kolor (odrastał im szary) gdy zaczęły farbować, więc bardzo chciałabym uniknąć farb. Może jakieś płukanki? Maseczki? Szamponetki?

Chcę go raczej ożywić niż zmienić... Bardzo proszę o jakieś sugestie
W takim razie może warto udać się do fryzjera, wywalić parę groszy, ale oddać się w ręce dobrego specjalisty?
Quarrel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 13:39   #5
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Rude na rudo...

może pomoże Ci henna, albo płukanki ziołowe ?
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 14:16   #6
denq
Raczkowanie
 
Avatar denq
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 355
Dot.: Rude na rudo...

pewnie łatwiej by Ci było uzyskać rzeczową i rzetelną odpowiedź, gdybyś dała to zapytanie na pytaniach do fryzjerki? może ktoś przeniesie..? ja też obstawiałabym płukanki ziołowe, tylko nie wiem jakie, bo one są właśnie dobre, jeśli chcesz podtrzymać/ nadać odcień czy refleksy, a ja zawsze byłam fanką diametralniejszych zmian
__________________
Jestem piękna i rozrzutna.
(Czyli pracuję nad cerą i staram się nie kupować nadprogramowych kosmetyków- projekt denko trwa!)
denq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 14:19   #7
natrix
Rozeznanie
 
Avatar natrix
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 640
Dot.: Rude na rudo...

Witaj

Ja mam co prawda włosy brązowe z rudawymi refleksami i używam szamponów podkreślających kolor włosów (miałam Venitę, albo z wyciągiem z łupiny orzecha włoskiego, albo z henną - ze sklepu fryzjerskiego, Timotei z henną i Ives Rocher z chinowcem). Jestem bardzo zadowolona z efektów, jakie otrzymałam na włosach Jest on bardzo subtelny, absolutnie nie zmieniły mi te szampony barwy włosów, ale nadały im takich ładnych refleksów i podkreśliły naturalny odcień

Może też spróbuj na początek czegoś takiego? Jeśli rezultat Cię nie usatysfakcjonuje, zawsze możesz sięgnąć po coś "mocniejszego"
__________________
CODE UNDER - mój zespół http://www.myspace.com/codeunder - nowy kawałek

KREW I MLEKO - mój 'blady blog' http://krewimleko.wordpress.com

Zapraszam
natrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-31, 14:58   #8
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Rude na rudo...

Przede wszystkim- zadbaj o włosy. Nawilżone i odżywione na pewno będą miały bardziej intensywny i nasycony kolor.
Po drugie- jeżeli nie musisz to nie prostuj włosów. To zawsze źle na nie wpływa.

A jeżeli chodzi o płukanki do włosów to możesz próbować płukać włosy naparem z korzenia rzewienia (rabarbaru). Jednak do końca nie można przewidzieć jaki dokładnie odcień wyjdzie po takich płukankach. Rabarbar rozjaśnia i barwi na rudo/rudawo włosy.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 15:07   #9
gingerbabe
Raczkowanie
 
Avatar gingerbabe
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 150
Dot.: Rude na rudo...

mozesz sprobowac plukaniki z łupin cebuli, lub szmaponetki kolor rudy fiermy Delia-dostepna w Rossmann
gingerbabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 21:51   #10
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: Rude na rudo...

Z szamponetek, które na pewno się spierają (żeby uniknąć odrostów) najbardziej polecam Delię, wyprzedają ją już z Rossmanna, można jeszcze znaleźć resztki, był tam własnie jedne czy 2 odcienie rudego (zobacz na KWC, ja używam kawowego brązu). Szamponetka Joanny też się spiera, ale chyba nie ma rudości. Marionowa mocno wchodzi we włosy.
__________________
"Wy macie tą Waszą solidarność Wizażanek, że dwadzieścia lat temu to WY byście obaliły komunizm"
złota męska myśl
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:47.