Co zrobić, by włoski 'fruwaly'? :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-15, 15:05   #1
Habisia
Przyczajenie
 
Avatar Habisia
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4
Exclamation

Co zrobić, by włoski 'fruwaly'? :)


Witajcie.
Może zaczne od opisu moich włosów. Więc, mam wlosy gęste, dość grube, pocieniowane. Sa one trochę zniszczone farbowaniem ( nie rozjasniałam nigdy). Włosy są trochę za ramiona.
Bardzo staram sie dbać o włosy, ale mój problem polega na tym, że często sa one przyklapnięte. Nie zrezygnuję z masek ani odżywek do włosów, niestety, ale nie potrafiłabym.

Moje pytanie brzmi: co zrobić by woski były takie lekkie, jakby sie unosiły a w dodatku były miekkie? Moja znajoma ma włosy takiej długosci jak ja, lekko krecone, praktrycznie falowane i jej sie tak jakby unosza, są takie lekkie. jak uzyskac taki efekt? nie lubie włosów takich przyklapniętych przy głowie
Czy znacie jakieś szampony, odzywki, po prostu jakieś sposoby aby coś takiego uzyskać? Prosze o rady!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg screen-shot-2012-01-10-at-31550-pm_large.jpg (41,7 KB, 216 załadowań)
Habisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 01:28   #2
PannaLokowana
Raczkowanie
 
Avatar PannaLokowana
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk/Płock
Wiadomości: 439
Dot.: Co zrobić, by włoski 'fruwaly'? :)

jest taka metoda suszenia włosów, opisana tutaj:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...2&postcount=25
odkąd zawijam tak włosy po myciu a potem pozwalam im wyschnąć samym są dużo bardziej puszyste
PannaLokowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 11:13   #3
Hadassa
Rozeznanie
 
Avatar Hadassa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Małe miasto :)
Wiadomości: 525
Dot.: Co zrobić, by włoski 'fruwaly'? :)

Co prawda mam kompletnie inny gatunek włosów, ale o przyklapniętej fryzurze wiem dużo...bo jestem jej posiadaczką. Aby zlikidować ten problem suszę włosy (gdy praktyczni są już suche a wilgotne tylko przy skórze głowy) schylając się głową w dół i jazda z suszarką. Najlepszy efekt utrzymuję gdy jeszcze na mokre/wilgotne włosy nakładam piankę i od razu suszę (ale koniecznie w tej pozycji). Tylko akurat tą metodą posługuję się bardzo rzadko, bo wiadomo, że suszarka nie sprzyja naszym włosom.
Poza tym może powinnaś pomyśleć o zmianie maski i odżywki? Być może są za ciężkie. Ja jestem zadowolona z odżywki wellli pro series repair - mam wrażenie, że włosy są lżejsze niż piórko (pewnie lepszy efekty przyniosłaby volume).
Hadassa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 17:36   #4
ekheme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 4
Dot.: Co zrobić, by włoski 'fruwaly'? :)

Cytat:
Napisane przez Hadassa Pokaż wiadomość
Najlepszy efekt utrzymuję gdy jeszcze na mokre/wilgotne włosy nakładam piankę i od razu suszę (ale koniecznie w tej pozycji). Tylko akurat tą metodą posługuję się bardzo rzadko, bo wiadomo, że suszarka nie sprzyja naszym włosom..
Otóż muszę powiedzieć, że nie jest prawdą, co tu piszesz Włosy wcale nie niszczą się od suszarki, ba! wręcz przeciwnie! Kiedy suszymy włosy suszarką do dobrze działa na naczynia krwionośne, ponieważ od ciepłego powietrza się rozszerzają, dzięki czemu skóra głowy jest bardziej ukrwiona, a co za tym idzie - mamy ładniejsze włosy. Ten mit jest bardzo popularny, ponieważ kiedyś suszarki naprawdę niszczyły włosy, po prostu je ,,paliły'', jednak to juz za nami
ekheme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 15:58   #5
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Co zrobić, by włoski 'fruwaly'? :)

Cytat:
Napisane przez ekheme Pokaż wiadomość
Otóż muszę powiedzieć, że nie jest prawdą, co tu piszesz Włosy wcale nie niszczą się od suszarki, ba! wręcz przeciwnie! Kiedy suszymy włosy suszarką do dobrze działa na naczynia krwionośne, ponieważ od ciepłego powietrza się rozszerzają, dzięki czemu skóra głowy jest bardziej ukrwiona, a co za tym idzie - mamy ładniejsze włosy. Ten mit jest bardzo popularny, ponieważ kiedyś suszarki naprawdę niszczyły włosy, po prostu je ,,paliły'', jednak to juz za nami
chyba nie zastanowilas sie nad tym co napisalas do konca
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 05:54   #6
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Co zrobić, by włoski 'fruwaly'? :)

Cytat:
Napisane przez ekheme Pokaż wiadomość
Włosy wcale nie niszczą się od suszarki, ba! wręcz przeciwnie!

Popieram stanowisko caskady . Przemyśl raz jeszcze to co napisałaś .
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 08:45   #7
Hadassa
Rozeznanie
 
Avatar Hadassa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Małe miasto :)
Wiadomości: 525
Dot.: Co zrobić, by włoski 'fruwaly'? :)

Nie niszczy o ile suszymy chłodnym powietrzem. Gorące przesusza strukturę włosów i otwiera łuski....i myślę, że nie ma większego znaczenia czy suszarka jest hiper ultra nowoczesna czy nie - gorące powietrze to gorące powietrze.
Hadassa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-21, 13:26   #8
sawusia49
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 145
Dot.: Co zrobić, by włoski 'fruwaly'? :)

No ja mam ten problem,że nie dosyć,że proste to i klapnięte.W tym ręcznikowaniu widziałam kobietki o włosach kręconych,A jak pognieść włoski proste?
sawusia49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 22:28   #9
marika05
Raczkowanie
 
Avatar marika05
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 85
Dot.: Co zrobić, by włoski 'fruwaly'? :)

witaj.wypróbuj odżywkę z serii dove repair therapy. ja po nałożeniu jej , rozczesuje włosy i dopiero po dokładnym rozczesaniu spłukuję ją z włosów. nie wiem jak będzie w przypadku twoich włosów ale moje są właśnie takie lekkie mieękkie i byszczące i jestem pewna że to zasługa właśnie tej odżywki.pozdrawiam
marika05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:31.