Przeczucie śmierci. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-09, 13:24   #1
PerfectPicture
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 12

Przeczucie śmierci.


Moja Przyjaciółka oznajmiła mi wczoraj coś, co zmroziło mi krew w żyłach. Powiedziała, że czuje, że nie dożyje do matury, że już niedługo zginie w wypadku samochodowym.

Miesiąc temu zmarł jej kuzyn. Zmarł w wypadku. Przyszedł do niej i powiedział, że zda prawo jazdy. Żeby się nie martwiła, bo on przy niej będzie. Dodam, że wcześniej zdawała 2 razy, miała ogromny stres i brak opanowania. Zdała za 3 podejściem. Mówi, że czuła jego obecność. Idąc na egzamin była przekonana, że zda, że to była tylko formalność. Wyznała, że wcale się jednak z tego nie cieszy, gdyż przeczuwa, że za śmiercią jej kuzyna i że za jej zdanym prawkiem kryje się coś jeszcze, coś złego. I że w niedługim czasie to nastąpi.

Patrzę jej w oczy i widzę coś dziwnego. Jakiś niesamowity spokój. Ona sama mówi, że ten spokój ją przeraża. Do tego mówi, że oddaje swoje życie w ręce Boga.

Co o tym myślicie?
PerfectPicture jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 13:28   #2
Milka199
Raczkowanie
 
Avatar Milka199
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 396
Dot.: Przeczucie śmierci.

Cytat:
Napisane przez PerfectPicture Pokaż wiadomość
Moja Przyjaciółka oznajmiła mi wczoraj coś, co zmroziło mi krew w żyłach. Powiedziała, że czuje, że nie dożyje do matury, że już niedługo zginie w wypadku samochodowym.

Miesiąc temu zmarł jej kuzyn. Zmarł w wypadku. Przyszedł do niej i powiedział, że zda prawo jazdy. Żeby się nie martwiła, bo on przy niej będzie. Dodam, że wcześniej zdawała 2 razy, miała ogromny stres i brak opanowania. Zdała za 3 podejściem. Mówi, że czuła jego obecność. Idąc na egzamin była przekonana, że zda, że to była tylko formalność. Wyznała, że wcale się jednak z tego nie cieszy, gdyż przeczuwa, że za śmiercią jej kuzyna i że za jej zdanym prawkiem kryje się coś jeszcze, coś złego. I że w niedługim czasie to nastąpi.

Patrzę jej w oczy i widzę coś dziwnego. Jakiś niesamowity spokój. Ona sama mówi, że ten spokój ją przeraża. Do tego mówi, że oddaje swoje życie w ręce Boga.

Co o tym myślicie?
po raz pierwszy odjęło mi mowę po przeczytaniu postu... Jedyna rada to taka żebyś się nie przejmowała farmazonami swojej przyjaciółki i tyle. Niby dlaczego miała byś umrzeć w ciągu najbliższego miesiąca? Tego przecież nikt nie jest w stanie przewidzieć nawet Twoja przyjaciółka...

Edytowane przez Milka199
Czas edycji: 2012-04-09 o 13:41
Milka199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 13:39   #3
erusimilus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 99
Dot.: Przeczucie śmierci.

Padłam
erusimilus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 13:42   #4
UserOne
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 511
Dot.: Przeczucie śmierci.

Myślę, że śmiech to zdrowie .
A tak na poważnie, to osoby w tym wieku mają skłonność do dramatyzowania, zwłaszcza w sytuacji stresogennej (prawko + matura) i wymyślają różne rzeczy.
UserOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 13:44   #5
EsTeLL25
Zakorzenienie
 
Avatar EsTeLL25
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 9 340
Dot.: Przeczucie śmierci.

no tak...

__________________
Razem od 20.10.2010
Zaręczeni 06.12.2015


EsTeLL25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 13:49   #6
Kaja-ja
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaja-ja
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 481
GG do Kaja-ja
Dot.: Przeczucie śmierci.

Cytat:
Napisane przez PerfectPicture Pokaż wiadomość

Co o tym myślicie?
Myślę, że ktoś powinien znaleźć solidną ścianę, założyć porządne buty i robiąc dość długi rozbieg rąbnąć o nią łbem...
Kaja-ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 13:50   #7
Ostre wasabi
Zadomowienie
 
Avatar Ostre wasabi
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Szczecin :D
Wiadomości: 1 733
Dot.: Przeczucie śmierci.

Może to co widzisz w jej oczach to są sławne kur.iki i leci na Ciebie
Ostre wasabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-09, 14:53   #8
CytrynowaPannica
Zadomowienie
 
Avatar CytrynowaPannica
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 825
Dot.: Przeczucie śmierci.

A ja nie wiem czy tu rzeczywiście jest się z czego śmiać. Owszem, można podważać prawdziwość tej historii, bo nie wiadomo, czy autorka nie chciała nas wyłącznie sprowokować, ale ludzie, którzy przeczuwają swoją śmierć naprawdę istnieją. Z kilkoma miałam do czynienia.

Nie byli to ludzie, którzy mówili wprost jak i kiedy umrą. Po prostu, przeczuwali, że dużo im życia nie zostało.

Nie potrafię tego wyjaśnić, nie powiem Wam jakim cudem Oni to wiedzieli, ale wiedzieli, czuli i mówili o tym.

__________________
CytrynowaPannica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 16:18   #9
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Przeczucie śmierci.

Cytat:
Napisane przez CytrynowaPannica Pokaż wiadomość
A ja nie wiem czy tu rzeczywiście jest się z czego śmiać. Owszem, można podważać prawdziwość tej historii, bo nie wiadomo, czy autorka nie chciała nas wyłącznie sprowokować, ale ludzie, którzy przeczuwają swoją śmierć naprawdę istnieją. Z kilkoma miałam do czynienia.

Nie byli to ludzie, którzy mówili wprost jak i kiedy umrą. Po prostu, przeczuwali, że dużo im życia nie zostało.

Nie potrafię tego wyjaśnić, nie powiem Wam jakim cudem Oni to wiedzieli, ale wiedzieli, czuli i mówili o tym.


Pewnie, że istnieją. Mojej mamy znajoma (którą i ja znałam dobrze, mówiłam do niej ciociu ) przeczuwała, że umrze.
Jej mama zmarła, gdy ona miała zaledwie 3 lata. Wychowywała się u swojej ciotki, skończyła szkołę, znalazła pracę i męża. Miała 35 lat, gdy zaszła w ciążę (moja mama miała 40 lat, a ja 9 lat, aczkolwiek to nie jest za bardzo istotne, prócz tego, że dobrze ją pamiętam, bo byłam już starszym dzieckiem) pod koniec ciąży, która przebiegała prawidłowo zwierzyła się mojej mamie, że ma przeczucie, iż jej matka zabierze ją do siebie po porodzie. Mamie szczęka opadła i próbowała jakoś pocieszyć ją i wytłumaczyć, że to tylko głupie i irracjonalne uczucie. Ona stwierdziła ze spokojem, że jest tego pewna, wie, że nie wychowa swojego dziecka, tylko dołączy do matki.

Cóż było robić, mama jeszcze raz ją pocieszyła, a temat został zmieniony i zapomniany. Przyszło rozwiązanie, urodziła córeczkę. Wszystko było w porządku, chociaż wykonano cesarskie cięcie. Dwa dni po porodzie koleżanka zmarła, bo wdało się jakieś zakażenie.

Nie wiem czy temat to prowokacja czy nie. Być może sytuacja faktycznie miała miejsce, dziewczyna się przejęła wyznaniem koleżanki i jest wystraszona.

Nie wiem co ja bym w takiej sytuacji zrobiła. Prawdopodobnie pomyślałabym, że koleżanką śmierć kuzyna strasznie wstrząsnęła i dlatego stwierdziła, że teraz jej przydarzy się coś strasznego.

Prawdopodobnie próbowałabym na nią wpłynąć, by mimo zdanego prawa jazdy nie wsiadała do samochodu.

Edytowane przez Black Rainbow
Czas edycji: 2012-04-09 o 16:19
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 16:30   #10
Ostre wasabi
Zadomowienie
 
Avatar Ostre wasabi
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Szczecin :D
Wiadomości: 1 733
Dot.: Przeczucie śmierci.

Dla mnie mimo wszystko jest to nadal strefa zabobonów
Ostre wasabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 23:01   #11
just_me
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 101
Dot.: Przeczucie śmierci.

Ja tez uwazam ze nie ma z czego się śmiac. Mojemu dziadkowi pewnego dnia przyśniła się zmarła babcia. Powiedziała mu "dzisiaj zabiore cie do siebie". Dziadek tego dnia widzial sie jeszcze z tatą i mu to powiedział. Wieczorem dostał zawału i zmarł. I wtedy mojemu ojcu sie przypomniały słowa mojego dziadka. Wiedział, że tego dnia umrze. Nieraz niektorzy ludzie potrafią to poczuć.
__________________
"Mężczyźni są jak alkohol:
wyrzekanie się ich jest ascezą, która niesie ze sobą rozgoryczenie,
rozkoszowanie się nimi jest sposobem na życie, który rozjaśnia dzień powszedni,
uzależnianie się od nich jest... głupotą."


co Cię ujęło/ujmuje w TŻ?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=497112
just_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-09, 23:27   #12
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Przeczucie śmierci.

Cytat:
Napisane przez Ostre wasabi Pokaż wiadomość
Dla mnie mimo wszystko jest to nadal strefa zabobonów
Nawet jeśli, to czy trzeba się z tego naśmiewać?
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 02:38   #13
atatoja
Rozeznanie
 
Avatar atatoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 937
Dot.: Przeczucie śmierci.

mojej babci przyśniła się data jej śmierci moja siostra zapisała ją sobie w jakimś pamiętniku, który po jej śmierci specjalnie szukała, bo pamiętała, że babcia podawała jakąś datę. No i trafiła idealnie.
Osobiście mimo wszystko z dystansem podchodzę do takich rzeczy. Koleżanka prawdopodobnie mocno przeżyła śmierć kuzyna itp.
__________________
Jeśli chcesz tęczę, musisz pogodzić się z burzą
atatoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 07:14   #14
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Przeczucie śmierci.

ee, podświadomość działa, czasem ma się jakis wolny strumień świadomości a potem to się spełni bo się do tego dąży
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 09:22   #15
Dopefiend
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Heaven and Hell
Wiadomości: 347
Dot.: Przeczucie śmierci.

Cytat:
Napisane przez atatoja Pokaż wiadomość
mojej babci przyśniła się data jej śmierci moja siostra zapisała ją sobie w jakimś pamiętniku, który po jej śmierci specjalnie szukała, bo pamiętała, że babcia podawała jakąś datę. No i trafiła idealnie.
Osobiście mimo wszystko z dystansem podchodzę do takich rzeczy. Koleżanka prawdopodobnie mocno przeżyła śmierć kuzyna itp.
Przypadkiem nie nazywała się Vanga?
Śmiać się nie ma z czego, takie rzeczy się zdarzają ale jednak to mało prawdopodobne, zeby zgineła w wypadku w najbilższym miesiącu...
Ilu ludzi mówi, ze nie dlugo umrze a ilu tak na prawdę ginie?
W większości wypadków to po prostu zbieg okoliczności.
__________________
"Marzenia motywuja, marzenia daja sile,
Marzenia sa wyjatkowe - jesli w miare mozliwe,
Realizowac kazde - wlasnie tego pragne"
ALE
"Lepiej za dużo nie marzyć - marzenia mogą sparzyć
Gdy nigdy się nie zdarzy to co sobie wyobrazisz"
Dopefiend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 10:48   #16
gumisia18
Raczkowanie
 
Avatar gumisia18
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Tam gdzie brakuje Ciebie
Wiadomości: 412
Dot.: Przeczucie śmierci.

Oglądałam wczoraj film "Przeczucie" Ciekawostka taka
__________________
Sztuką jest mieć w*y*j*e*b*a*n*e nawet wtedy, gdy pęka Ci serce
gumisia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 12:51   #17
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: Przeczucie śmierci.

Cytat:
Napisane przez Dopefiend Pokaż wiadomość
W większości wypadków to po prostu zbieg okoliczności.
I samospełniająca się przepowiednia. Ktoś sobie złamał nogę i sobie przypomni, że kiedyś tam przy obiedzie myślał o złamanej nodze. Ergo skoro ją złamał, to to przewidział.

Moja ciotka sobie ostatnio przypomniała, że jej się śniła kiedyś babcia w ciemnym pokoju. Z tego wywnioskowała, że to była przepowiednia śmierci babci. Babcia zmarła dwa lata po tym "proroczym" śnie...

Kwestia stresu i różnych podświadomych strachów z dzieciństwa (i nie tylko). I prób wytłumaczenia sobie pewnych zjawisk. Jedni sobie z tym radzą w racjonalny sposób, inni się odwołują do myślenia magicznego. Albo specjalnie, acz nie do końca świadomie, dążą do celu.

Radzę się zastanowić przed oglądaniem "Przeczucia", "Blair Witch" czy innego "Przeznaczenia 118", bo jak ktoś to traktuje jak film dokumentalny, to potem wypisuje o jakimś abrakadabra, bo mu zegar spadł ze ściany. Znaczy wuj Stefan woła do siebie...
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"



Edytowane przez Vilqa
Czas edycji: 2012-04-10 o 12:55
Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 13:58   #18
girl99
Zakorzenienie
 
Avatar girl99
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 030
Dot.: Przeczucie śmierci.

Nie jestesmy w stanie okreslic prawdziwosci tej historii, ale ludzie zazwyczaj czuja, ze umra.

Ale oczywiscie w tym wypadku moze byc to szok po smierci kuzyna, stres i przyjaciolka troche koloruje : D
__________________
W walce zjednoczeni!!!


Vamos España
girl99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 15:18   #19
UserOne
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 511
Dot.: Przeczucie śmierci.

Cytat:
Napisane przez CytrynowaPannica Pokaż wiadomość
ale ludzie, którzy przeczuwają swoją śmierć naprawdę istnieją. Z kilkoma miałam do czynienia.
Cytat:
Napisane przez girl99 Pokaż wiadomość
ludzie zazwyczaj czuja, ze umra.
Jeżeli ktoś jest chory, ale zamiast to leczyć, to nic nie mówi i tłamsi to w sobie, to wiadomo, że czuje jak pogarsza się jego stan zdrowia i taki ktoś przeczuwa swój koniec.
Cytat:
Napisane przez just_me Pokaż wiadomość
Mojemu dziadkowi pewnego dnia przyśniła się zmarła babcia. Powiedziała mu "dzisiaj zabiore cie do siebie". Dziadek tego dnia widzial sie jeszcze z tatą i mu to powiedział. Wieczorem dostał zawału i zmarł.
Sen spowodował u Twojego dziadka mocne przeżycie emocjonalne, co w połączeniu ze stanem zdrowia spowodowanym wiekiem mogło poskutkować zawałem.
UserOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-11, 16:14   #20
atatoja
Rozeznanie
 
Avatar atatoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 937
Dot.: Przeczucie śmierci.

Cytat:
Napisane przez Dopefiend Pokaż wiadomość
Przypadkiem nie nazywała się Vanga?
Śmiać się nie ma z czego, takie rzeczy się zdarzają ale jednak to mało prawdopodobne, zeby zgineła w wypadku w najbilższym miesiącu...
Ilu ludzi mówi, ze nie dlugo umrze a ilu tak na prawdę ginie?
W większości wypadków to po prostu zbieg okoliczności.
eeee..? jak? miała na imię Stanisława ;P
__________________
Jeśli chcesz tęczę, musisz pogodzić się z burzą
atatoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 16:50   #21
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Przeczucie śmierci.

Na milion osób, które mówią, że umrą w ciągu następnego miesiąca, zawsze się trafi taka, która umrze. A już jej znajomi rozdmuchają sprawę. To czysta statystyka i tyle. Dzieło przypadku. Można trafić, wierzę w takie trafienia od kiedy wiem, że trafić szóstkę w totolotka można z takim samym prawdopodobieństwem obstawiając kombinację 1,2,3,4,5,6, jak każdą inną. Takie same pewnie szanse mam, mówiąc, że umrę w wypadku, jak dzisiaj wsiądę do samochodu. Ale jak się trafi, to wszyscy powiedzą wszystkim i już wiadomo - są przeczucia śmierci - Kalincia miała i zginęła.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 17:04   #22
sarajoanna
Raczkowanie
 
Avatar sarajoanna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Południowa Polska
Wiadomości: 309
Dot.: Przeczucie śmierci.

Moim zdaniem dziewczyna przeżyła za duży stres i teraz pod jego wpływem, wygaduje takie rzeczy. Powinna iść do psychologa, albo sięgnąć po tabletki uspokajające, bo egzamin na prawko, matura (dużo stresu, chociaż nie warto kompletnie) , do tego śmierć kuzyna. Polecam przyjaciółce pomóc.
sarajoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 17:19   #23
Kohnelia20
Zakorzenienie
 
Avatar Kohnelia20
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8 499
Dot.: Przeczucie śmierci.

"Negatywne myśli przyciągają negatywne zdarzenia, z czasem mogą być samą spełniającą się przepowiednią"
Kohnelia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 20:10   #24
Navika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 277
Dot.: Przeczucie śmierci.

Według mnie, jeżeli to nie jest prowokacja, to wcale nie jest śmieszne.
Ja sama miałam w życiu dwa "przeczucia". Nie dotyczyły wprawdzie czegoś ważnego- raz dostania listu od dawno nie widzianej przyjaciółki, raz spotkania ważnej dla mnie osoby. Było to zupełnie nieracjonalne, po prostu wiedziałam, że tego dnia to się zdarzy, nawet tego nie analizowałam, nie zastanawiałam się, nie myślałam, że to głupie, po prostu wiedziałam. Gdybym miała coś takiego odnośnie własnej śmierci to też nie pozostałoby mi nic innego, jak na nią czekać i zdać się na Boga (jeżeli On istnieje). A wierzcie mi, że na ogół jestem bardzo racjonalnie myślącą osobą i w ogóle całe moje podejście do spraw wiary, duchowości itp. jest racjonalistyczne tzn. nie przyjmuję niczego za pewne, bo uważam, że człowiek nie ma odpowiednich narzędzi, aby poznać prawa rządzące tym światem. Tylko, że to nie jest na poziomie myślenia, ale gdzieś pomiędzy czuciem a wiedzą, nie umiem tego nawet dookreślić ani wytłumaczyć.
Wiem też, że moja babcia, chociaż nie mówiła tego nikomu, wiedziała, że umrze w najbliższym czasie, bo w ostatnim tygodniu zrobiła wszystko, co chciała zrobić jeszcze przed śmiercią, w tym odwiedziła swoją siostrę (a bardzo chciała zobaczyć jej małego wnuczka), poszła do fryzjera (a nigdy nie chodziła, tylko prosiła moją mamę o obcięcie) i pojechała do kościoła wyspowiadać się z całego życia (kto się nie orientuje- zazwyczaj się spowiada z czasu od ostatniej spowiedzi). Powiedziała też sąsiadce, że ona już nie boi się śmierci i że ufa Bogu (podobnie jak ta koleżanka autorki wątku). Od tego czasu wierzę, że ktoś może przeczuwać własną śmierć.
Inna sprawa, że moja babcia była chora już od dłuższego czasu i być może, jak ktoś wyżej napisał, czuła się coraz gorzej i dlatego się przygotowywała na odejście. Natomiast to, co mnie dziwi w "przeczuciach" tej dziewczyny to przeczucie odnośnie sposobu odejścia z tego świata. Bo skoro twierdzi, że zginie w wypadku to faktycznie może u niej zadziałać mechanizm "samospełniającej się przepowiedni" - skoro w to uwierzyła to podświadomie będzie robić tak, aby doprowadzić do wypadku. Wydaje mi się, że może być tak, że śmierć kuzyna spowodowała u niej szok, myśli o śmierci, być może pierwszy raz w życiu się zetknęła ze śmiercią kogoś bliskiego, młodego i uświadomiła, unaoczniła sobie, że nikt nie żyje wiecznie, zaczęła o tym myśleć, skoro dopiero zrobiła prawo jazdy to być może czuje sie jeszcze niepewnie za kierownicą i wszystkie te lęki przybrały u niej taką a nie inną postać. I dobrze byłoby jej uświadomić, że czasami nasza psychika reaguje w taki dziwny sposób na lęki, szok, stres i że wcale nie musi to oznaczać, że tak będzie. Być może lepiej by dla niej było, gdyby na jakiś czas nie prowadziła samochodu, do czasu aż jej te myśli miną, bo faktycznie może podświadomie zachowywać się nieracjonalnie na drodze.
Navika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 21:16   #25
Dopefiend
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Heaven and Hell
Wiadomości: 347
Dot.: Przeczucie śmierci.

Cytat:
Napisane przez atatoja Pokaż wiadomość
eeee..? jak? miała na imię Stanisława ;P
Aaaaaaaaaaa mysłalem, ze to ta slynna babka wrozbitka ze tak dokladnie okresilila date smierci
__________________
"Marzenia motywuja, marzenia daja sile,
Marzenia sa wyjatkowe - jesli w miare mozliwe,
Realizowac kazde - wlasnie tego pragne"
ALE
"Lepiej za dużo nie marzyć - marzenia mogą sparzyć
Gdy nigdy się nie zdarzy to co sobie wyobrazisz"
Dopefiend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 22:14   #26
Bagatela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2
Dot.: Przeczucie śmierci.

Kiedy tylko przeczytałam pierwsze zdania poczułam, że muszę się wypowiedzieć, mimo że w sumie z konta na forum nie korzystam, jak narazie. Moja wypowiedź może być nieskładna, przepraszam, ale piszę pod wpływem silnych emocji.

Kilka tygodni temu sama miałam założyć na jakimś forum podobny temat ponieważ przeżyłam najgorsze chwile swojego życia - położyłam się późno spać, ponieważ oglądałam film (żaden horror, nie było tam ani śmierci ani refleksji nad życiem) i tyle co zamknęłam oczy uderzyły w moich myślach słowa "umrę za kilka dni". Byłam absolutnie przerażona, nie mogłam zasnąć. Następnego dnia chodziłam jak w amoku - kilkanaście razy rozglądałam się przed przejściem przez ulicę, starałam się unikać wszelkiego potencjalnego niebezpieczeństwa. Po południu byłam całkiem uspokojona, ale kiedy wróciłam do domu ze szkoły znowu się zaczęło. Tym razem do tych starsznych myśli doszły duszności, zawroty głowy - musiałam w ekspresowym tempie otworzyć szeroko okno i wypić dużo wody, żeby się uspokoić.
To były dwa ataki, po których obiecałam sobie, że nie będę rozmyślać ani wierzyć przeczuciu. I nawet mi się to udawało, aż kilka dni później po przebudzeniu usłyszałam skrawek rozmowy rodziców o zabezpieczeniu na przyszłość, o bezmyślności w rozporządzaniu pieniędzy bo gdyby "w razie czego...", ojciec dorzucił "co ma się stać to i tak się stanie" - tyle wyłapałam, a później wchodzi do pokoju matka i mówi "miałam straszny sen, musisz na siebie uważać" (druga sprawa, że mojej mamie śnią się same koszmary). Możecie sobie wyobrazić jak mnie to przeraziło. A jestem osobą wyjątkowo poddatną na wszelkie stresy i jeszcze niedawno nie mogłam się uporać ze stanami lękowymi, atakami paniki w skupiskach, gdzie byli ludzie. Kiedy już myślałam, że mi przeszło to widocznie całe napięcie i stres od tego czasu musiały się skumulować i dały popis w postaci tych myśli. Wiem, że ogromną rolę mogły tu odegrać wiadomości o chorobach, śmierciach innych osób, a takie dostawałam do tego czasu codziennie - czy to z mediów, czy od rodziców, że znajomy znajomego...
W tym momencie mogę śmiało powiedzieć, że to moje 'przeczucie' było związane ze stresem i lękiem przed śmiercią, który zwiększył się po serii informacji o chorobach, zgonach. Zresztą - te objawy jak np. duszności, to typowa sprawa w przypadku właśnie napadu lęku, czy ataku paniki. W sumie parę dni temu też dostałam takiego napadu - wydawało mi się, że nie mogę oddychać, ale już bez TYCH myśli.

W każdym razie coś się we mnie zmieniło od tej nocy kiedy miałam 'przeczucie' - postanowiłam z większym optymizmem patrzeć na każdy dzień i za każdym razem gdy się budzę, jestem coraz szczęśliwsza, że żyję i mogę tyle fajnych rzeczy dziś zrobić. Mam nadzieję, że nie zapomni mi się o tym podejściu ale wiem jedno - nigdy nie chciałabym poczuć tego samego, co wtedy. Naprawdę fatalna rzecz, totalne przerażenie i poczucie bezradności.

PerfectPicture nie wiem czy cokolwiek pomogłam swoją historią, chyba nie. Ja też powiedziałam przyjaciółce o tym przeczuciu, ale dopiero tydzień później kiedy byłam pewna, że było fałszywe. Była zszokowana, wiem że może wolałaby tego nie słyszeć, ale ja strasznie chciałam się tym z kimś podzielić. A przecież rozmowa z mamą nie wchodziła w grę. To, czym sytuacja Twojej Przyjaciółki różni się od mojej to to, że Ona jest spokojna. Ja nie mogłam sobie znaleźć miejsca, byłam roztrzęsiona. Nie wiem, czy jakiekolwiek słowa tutaj mogłyby pomóc. Pozostaje liczyć na to, że to fałszywe przeczucie, może spowodowane zbytnim nagromadzeniem myśli?
Bagatela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 22:26   #27
patrysiowa_
Zakorzenienie
 
Avatar patrysiowa_
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 25 563
Dot.: Przeczucie śmierci.

przeczuwam, że pojutrze będzie ogórkowa na obiad. jestem spokojna, lubię ogórkową.

a poza żartami, to nie dramatyzujmy, śmierć może przyjść w każdej chwili do każdego
__________________
mogę mieć świat u stóp, ja nie przypuszczam - ja to wiem
mogę mieć takie życie, jaki inni mają sen!
patrysiowa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 07:23   #28
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Przeczucie śmierci.

obawa przed smiercia jest jednym z etapów załoby.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 10:58   #29
Clood
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 160
Dot.: Przeczucie śmierci.

kto wie...
__________________
Żonka

Clood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 17:00   #30
izolcia
Rozeznanie
 
Avatar izolcia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 609
Dot.: Przeczucie śmierci.

nic tylko oszukać przeznaczenie...
izolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-25 17:22:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:27.