5tydzień ciąży a praca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-14, 18:04   #1
2016051109231
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 670

5tydzień ciąży a praca


Z góry przepraszam jeśli taki wątek już był ale szukałam i nic nie mogłam znaleźć. A więc mam takie pytanie jestem w 5tygodniu ciąży za niecałe dwa miesiące czyli 31.12.2011r kończy mi się umowa o prace chciała bym sie dowiedziec czy jeśli powiem teraz pracodawcy o ciąży to czy ma on obowiązek przedłużyć mi tą umowe? Wiem że gdybym była w 3miesiącu to maja taki obowiązek ale czy w mojej sytuacji mam jakies prawa?
2016051109231 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 18:57   #2
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: 5tydzień ciąży a praca

Jeśli umowa kończy ci się po upływie 3 miesiąca ciąży, to automatycznie przedłużana jest do dnia porodu.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )





Edytowane przez lutien
Czas edycji: 2011-11-14 o 18:58
lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 19:27   #3
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: 5tydzień ciąży a praca

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Jeśli umowa kończy ci się po upływie 3 miesiąca ciąży, to automatycznie przedłużana jest do dnia porodu.
a dokładniej z ostatnim dniem 12 tygodnia ciąży

wcześniej to wyłącznie dobra wola pracodawcy
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 19:50   #4
2016051109231
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 670
Dot.: 5tydzień ciąży a praca

No to zostałam bez niczego Pracuję tam 3lata ale na rękę to oni mi na pewno nie pójdą
2016051109231 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 20:22   #5
eseska
Zakorzenienie
 
Avatar eseska
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 086
Dot.: 5tydzień ciąży a praca

Cytat:
Napisane przez ryba871019 Pokaż wiadomość
No to zostałam bez niczego Pracuję tam 3lata ale na rękę to oni mi na pewno nie pójdą
A musisz sie przyznawać ze jesetes w ciązy? bo jak sie dobrze czujesz, nie pracujesz w szkodliwych warunkach, nie jestes na zwolnieniu (bo tam pisze ze ciazowe) to sie nie przyznawaj jak Ci już przedłuża to sie przyanasz.

Ja niestety byłam w podobnej sytuacji - byłam w 6 tyg i niestety musiałam być w szpitalu na zwolnieniu było info ze jestem w ciązy i zapytali który tydzien. Nie było wymaganych 3 m-cy i mi nie przedłuzyli!

Mam nadzieje ze u CIEBIE bedzie inaczej - tj dobrze i tego Ci zycze!!!!!!!!!!
__________________
] Kubuś 16.09.2011 (8 tc)
Tyś dał....Tyś wziął.....
a serce płacze....

ZOSIA
eseska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 20:28   #6
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: 5tydzień ciąży a praca

Cytat:
Napisane przez eseska Pokaż wiadomość
A musisz sie przyznawać ze jesetes w ciązy? bo jak sie dobrze czujesz, nie pracujesz w szkodliwych warunkach, nie jestes na zwolnieniu (bo tam pisze ze ciazowe) to sie nie przyznawaj jak Ci już przedłuża to sie przyanasz.

Ja niestety byłam w podobnej sytuacji - byłam w 6 tyg i niestety musiałam być w szpitalu na zwolnieniu było info ze jestem w ciązy i zapytali który tydzien. Nie było wymaganych 3 m-cy i mi nie przedłuzyli!

Mam nadzieje ze u CIEBIE bedzie inaczej - tj dobrze i tego Ci zycze!!!!!!!!!!
A ja zamiast kombinować spróbowałabym podejsc do sprawy uczciwie i pogadac z szefem. W końcu to tez człowiek,a po takim kombinowaniu nawet jesli sie uda,dziewczyna w tej firmie bedzie juz spalona.

Ja miałam taką sytuację rok temu. Umowa kończyła mi się w 8 tygodniu i wiedziałam,ze szef ma zamiar mi ją przedłużyć. Wiedziałam też ,ze jestem w ciąży,czułam się coraz gorzej. I nie wyobrażałam sobie sytuacji,ze zwijam do ręki nową umowę i idę na L4... Powiedziałam prosto z mostu,dostałam umowę na kilka lat.Szef skwitował to krótko "uczciwość za uczciwość".
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 20:34   #7
eseska
Zakorzenienie
 
Avatar eseska
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 086
Dot.: 5tydzień ciąży a praca

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
A ja zamiast kombinować spróbowałabym podejsc do sprawy uczciwie i pogadac z szefem. W końcu to tez człowiek,a po takim kombinowaniu nawet jesli sie uda,dziewczyna w tej firmie bedzie juz spalona.

Ja miałam taką sytuację rok temu. Umowa kończyła mi się w 8 tygodniu i wiedziałam,ze szef ma zamiar mi ją przedłużyć. Wiedziałam też ,ze jestem w ciąży,czułam się coraz gorzej. I nie wyobrażałam sobie sytuacji,ze zwijam do ręki nową umowę i idę na L4... Powiedziałam prosto z mostu,dostałam umowę na kilka lat.Szef skwitował to krótko "uczciwość za uczciwość".
Widocznie masz lepsze doswiadczenie! Ja nie ukrywałam przed pracodawca ze jestem w ciązy i skończyło sie jak pisałam. Ps miałam taka sytuacje w dwóch miejscach i w obu skończyła sie tak samo niestety!
__________________
] Kubuś 16.09.2011 (8 tc)
Tyś dał....Tyś wziął.....
a serce płacze....

ZOSIA
eseska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-14, 20:57   #8
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: 5tydzień ciąży a praca

Cytat:
Napisane przez eseska Pokaż wiadomość
Widocznie masz lepsze doswiadczenie! Ja nie ukrywałam przed pracodawca ze jestem w ciązy i skończyło sie jak pisałam. Ps miałam taka sytuacje w dwóch miejscach i w obu skończyła sie tak samo niestety!
współczuję...
mozliwe,ze trafiłam na wyjątkowego szefa,po prostu nie przejechałam się jeszcze na tym,ze próbowałam załatwic coś uczciwie..
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 04:56   #9
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: 5tydzień ciąży a praca

moim zdaniem na pierwszym miejscu jest opłacalność. jeżeli pójdziesz im na zwolnienie, zablokujesz im etat i będą musieli płacić podwójny zus za Ciebie i za osobę na zastępstwie. może im się nie opłacać przedłużać z Tobą umowy, jeżeli powiesz o ciąży. ja bym nie mówiła, tym bardziej że nie masz obowiązku. po porodzie pójdziesz na macierzyński, dojdą godziny na karmienie, więc pracodawcy w małej firmie napewno nie będzie to się opłacać. a i duże firmy nie chcą generować kosztów. Stokrotka trafiła na wyjątkowego pracodawcę, albo jest na tyle dobrym pracownikiem że warto zainwestować. im większa specjalizacja, tym bardziej firma dba o takiego pracownika.
ja bym nie mówiła do czasu przedłużenia umowy. a jak jesteś 3 lata, to jest szansa na przedłużenie.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 07:12   #10
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: 5tydzień ciąży a praca

Ja też uważam, że mówienie o ciąży to za duże ryzyko. Ja też byłam w takiej samej sytuacji i niestety w dniu, w którym kończyła mi się umowa zostałam poinformowana, że jutro mam już nie przychodzić (a wcześniej szef mnie zapewniał, że przedłużą mi umowę).
Uczciwość uczciwością, ale za coś trzeba żyć a kobity z brzuchem nikt nie zatrudni.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 07:16   #11
2016051109231
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 670
Dot.: 5tydzień ciąży a praca

Musiała bym pracowac do 15stycznia a koleżanka od 1 chce iść na urlop dla mnie to oznacza ze od pon do soboty przez 2tygodnie bede musiała być w pracy przez 8godzin. Na razie czuje się dobrze ale nie wiem jak będzie wtedy. Poza tym jakos nie mam odwagi tak czekać i nastepnego dnia wręczyć im zwolnienie... Na dodatek jest tak że oni na wszystko majączas i ostatnią swoją umowę dostałam dopiero pod koniec lutego chociaż pracowałam normalnie po prostu szef nie miał czasu jej wypisać a jak teraz zaczne bardzo nalegać to i tak pewnie sie zoriętuja i specjalnie bedą to przeciągać. Wydaje mi się że to nie ma sensu szczególnie że co prawda pracuję na cały etet a w papierkach mam tylko pół.
2016051109231 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-16, 19:39   #12
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: 5tydzień ciąży a praca

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
współczuję...
mozliwe,ze trafiłam na wyjątkowego szefa,po prostu nie przejechałam się jeszcze na tym,ze próbowałam załatwic coś uczciwie..
Tylko o jakiej uczciwości mówimy skoro dziewczyna juz teraz planuję że na drugi dzień po przedłużeniu pójdzie na zwolnienie
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 20:43   #13
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: 5tydzień ciąży a praca

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Tylko o jakiej uczciwości mówimy skoro dziewczyna juz teraz planuję że na drugi dzień po przedłużeniu pójdzie na zwolnienie
ano tak...
Chociaz,ja ubiegając się o przedłużenie umowy tez wiedziałam,ze bede musiała isc na zwolenienie niedługo,czułam się coraz gorzej,nie wiedziałam,ze do końca ciąży,liczyłam,ze dopóki wymioty nie miną...no ale sie przeliczyłam.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:16.