Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-20, 18:51   #1381
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agnb Pokaż wiadomość
Deborah100,

Własnie skończyłam farbowanie, trzymałam Ciemny Brąz Khadi 1,5 h, zalałam wcześniej wrzątkiem i :





uprzedzam, że zdjęcia były robione w sztucznym świetle i w zielonej kuchni rano wstawię w naturalnym świetle. Włosy się nie błyszczą, ponieważ po farbowaniu nie myje włosów szamponem i nie nakładam odżywki przez dwa dni - podobno henna wnika lepiej we włosy

zdjęcie w dziennym świetle - ciemny chłodny brąz

Dziękuję za zdjęcia Już widzę, że kolor jest super Tylko ciekawe jak długo będzie się trzymać, bo tam są różne komentarze.

Jestem tylko ciekawa czy 100g wystarczy, mam taką samą długość jak Ty, z tym, że moje są grube, ale widzę, ze też masz bujną czuprynę, wystarczyło jedno opakowanie ?


Na pewno sobie kupię
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-21, 10:49   #1382
MalaAtakaDuza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 13
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cześć Dziewczynki

Otóż zakupiłam ost. hennę ELD Basma i Burgund rubina. Nigdy wcześniej nie farbowałam swoich włosków tego typu mazidłami, więc chcialam się dopytać 'co w trawie piszczy ' Chciałam żeby kolor był trochę ciemny z czewonymi refleksami, więc myslę że te dwa kolorki powinny być dobre...tylko że ok. miesiaca temu miałam położoną farbę z l'oreala ciemna intensywna czerwień bodajże , ale bardzo szybko zchodzi i już kolor jest w opłakanym stanie ;p Także prosze Was bardzo poradźcie czy moge w ogóle połączyć te 2 kolorki ?

Pozdrawiam ślicznie
__________________
``Bo Trzeba Się Śmiać, Wariatkę Grać,Szczęśliwym Być I z Życia Drwić``
MalaAtakaDuza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-21, 19:59   #1383
agnb
Przyczajenie
 
Avatar agnb
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Dziękuję za zdjęcia Już widzę, że kolor jest super Tylko ciekawe jak długo będzie się trzymać, bo tam są różne komentarze.

Jestem tylko ciekawa czy 100g wystarczy, mam taką samą długość jak Ty, z tym, że moje są grube, ale widzę, ze też masz bujną czuprynę, wystarczyło jedno opakowanie ?


Na pewno sobie kupię
Wystarczyła mi połowa, tylko dałam trochę więcej wody. Tylko ja nie mam grubych włosów

Przed chwilą umyłam włosy pierwszy raz po farbowaniu, całe indygo chyba zeszło, woda miała intensywny niebieski kolor i chłodny, bardzo ciemny brąz zamienił mi się w zwykły ciemny brąz..... a miałam prawie czekoladę...
__________________
Moda przemija, styl pozostaje. - Coco Chanel

Edytowane przez agnb
Czas edycji: 2009-09-21 o 22:28
agnb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-21, 22:41   #1384
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Farbuję włosy henną od wielu lat i nauczyłam się, że ta sama henna na różnych włosach może zachowywać się całkiem inaczej, ale jednak - pewne ogólne zasady na ogół pozostaja niezmienne.

Co prawda moje hennowe doświadczenia ograniczają się wyłącznie do prochów z ELD (które mają b. krótki skład: "ziele lawsonii"), ale czasem sobie to urozmaicam, żeby mi się nie nudzilo. Na ogół dodaję do henny różnych rzeczy, tudzież nakłdam na włosy coś przed i po, a w ramach wielkich szaleństw np. kupilam sobie raz basmę, a raz śliwkę (która się przedatowała, bo nie odwazyłam się jej uzyć chyba z 5 lat).

Ostatnio jednak naprawdę zaszalałam - kupilam sobie hennę blond! Ma ona w składzie poza zielem lawsonii kurkumę i koszyczki rumianku.

Postanowiłam sprawdzić, jak to na moich włosach będzie wyglądać, jednak wg opakowania ta henna zalecana jest do włosów blond, a moje nie są blond. Kiedyś chyba były czymś na pograniczu b. ciemnego blondu, ale raczej jaśniejszego brązu - trochę szarawego... Przyznaję, że pamiętam to jak przez mgłę, bo było to strasznie dawno... Od tamtej pory moje włosy są własnie farbowane henną z ELD w kolorze chna, a odrostów staram się nie zapuszczać, więc trudno mi okreslić kolor...

Już miałam zrobić ów eksperyment, kiedy przyszło mi do głowy, że może jednak nie powinnam, bo wyjdzie coś dziwnego? A w najbliższym czasie nie mogę sobie pozwolić na szaleństwa w rodzaju zielone włosy. Stąd mam pytanie: Czy ktoś z tu obecnych stosował może hennę blond (z ELD lub inną - może to też będzie jakaś wskazówka?) na ciemne wlosy?

Od razu zaznaczam, że przeczytałam wątek i padło w nim pytanie o farbowanie włosów henną na blond i przewidywane rezultaty, ale odpowiedź wydała mi się nieco zbyt ogólna ("henna nie rozjaśnia, tylko przycienia jaśniejsze blondy" - to wiem), no i o ile zrozumiałam, chodziło o hennę "w tubce" i nie było mowy o własnych doświadczeniach, a zastanawiam się, czy ktoś takie ma?

^Jeśli nie, może sie przełamię i będę tą pierwszą ofiarą (opowiem wrażenia;P), ale jeśli ma mi wyjść zgniła zieleń albo w ogóle wszystkie włosy - to chyba lepiej najpierw zapytać...
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-22, 02:11   #1385
nerla
Zadomowienie
 
Avatar nerla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 191
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Wątpię żeby cokolwiek było widać jak nałożysz blond na ciemne. Może jakiś refleks ewentualnie.
__________________
Niemożliwe jest możliwe
nerla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-22, 11:38   #1386
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nerla Pokaż wiadomość
Wątpię żeby cokolwiek było widać jak nałożysz blond na ciemne. Może jakiś refleks ewentualnie.
Właśnie o takie refleksy mi chodzi, ewentualne delikatne podbarwienie "siwków". Tylko zastanawiam się, czy te refleksy nie mogą się okazać jakieś zielonkawe czy inne "nienaturalnie wyglądające"... Kurkuma w składzie też jest lekko niepokojąca (jej kolor...
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-22, 13:29   #1387
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Siwki po takiej mieszance mogą wyjść żółciutkie jak kurczaczek
Narin jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-22, 15:41   #1388
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Może mi ktoś podać dostępne kolory firmy ELD
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 12:47   #1389
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Narin Pokaż wiadomość
Siwki po takiej mieszance mogą wyjść żółciutkie jak kurczaczek

Ta kurkuma...

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Może mi ktoś podać dostępne kolory firmy ELD
Listę znajdziesz tutaj.
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 13:57   #1390
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A ja oczekuję na paczuchę z Mazideł

Zamówiłam dodatkowo odżywkę Eclipta (http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27). Nigdy nie używałam, jeszcze nie mam pomysłu jak ją nałożę, ale może to będzie TO w kategorii odzywek ?

Kurcze, szkoda, że odrosty są bo z koloru jestem nadal bardzo zadowolona mimo dawnego farbowania kolor jest nadal intensywny, miedziano-rudy, nie marchewkowy, taka miedź właśnie - z czego się niezmiernie cieszę.
Tylko odrosty wyglądają u mnie jakbym siwiała
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 15:10   #1391
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dobra, jutro wielki dzień: Moje pierwsze farbowanie henną

Mam 150 g henny do tego myślę, że dodam ok. 100g indygo i 50g amli. Jak myślicie mogę spodziewać się brązu ?
Zaznaczam, że jest to henna z mieszanką amli, artihi i shikakai, miał z tego wyjść ciemny brąz ale w praktyce wyszedł kasztanowy.


Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-23, 15:35   #1392
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Plurabelle dzięki
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-23, 19:11   #1393
margalit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ok. Warszawy
Wiadomości: 60
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Moje Drogie, czy któraś się może orientuje, który z odcieni henny SIPA to jest czysta chna?
Będę bardzo wdzięczna za informację (:

Edytowane przez margalit
Czas edycji: 2009-09-23 o 19:14
margalit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 09:27   #1394
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez margalit Pokaż wiadomość
Moje Drogie, czy któraś się może orientuje, który z odcieni henny SIPA to jest czysta chna?
Będę bardzo wdzięczna za informację (:
Z tego co pamiętam naturalny jest tylko czarny a reszta kolorów ma jakieś inne dodatki. Kiedyś znalazłam spis składników dla poszczególnych kolorów, jak odszukam stronkę to zamieszczę w wątku.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 11:35   #1395
margalit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ok. Warszawy
Wiadomości: 60
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Czarny? O, to dziwne.. Ja w ogóle słyszałam, że wszystkie są ponoć naturalne a miedź to czysta chna, ale nie mogę się doszukać źródła tej informacji i chciałabym się upewnić.
Więc czekam na tę stronkę
margalit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 13:52   #1396
milk
Rozeznanie
 
Avatar milk
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 760
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

dziewczyny, ponieważ doszłam do wniosku, ze rudy jest przepiękny ale nie na mnie, to mam do wymiany mazidłową hennę, jak ktoś sie zainteresuje to wkleje zdjęcia i dokłandie policze ile tego zostało ale około 200g bo 2 paczki chyba, trzymam w lodówce, kupowałam z 4 miesiące temu. jak coś to na pw, może potem założę wątek wymiankowy ale jesli mam znaleźć chętną to pewnie tutaj. pozdrawiam/ nieaktualne

Edytowane przez milk
Czas edycji: 2009-09-26 o 21:20
milk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 17:47   #1397
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Właśnie siedzę z henną na głowie Mieszałam wszystko na oko, nie wiem co to wyjdzie
Moja siostra miała tylko problemy z nakładaniem ale jakoś sobie poradziłyśmy.
Czy dla Was później ta henna zasycha na włosach? Bo widzę, że zachowuje się podobnie jak amla.
Na początek potrzymam 2-2,5 godzinki, bo obawiam się końcowego efektu.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 07:03   #1398
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość

Czy dla Was później ta henna zasycha na włosach? Bo widzę, że zachowuje się podobnie jak amla.
.
I co wyszło?
U mnie zasycha tylko to, co przypadkiem znalazło się poza folią i takie zaschnięte pasma potem trudniej spłukać.
Narin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-25, 09:33   #1399
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Narin Pokaż wiadomość
I co wyszło?
U mnie zasycha tylko to, co przypadkiem znalazło się poza folią i takie zaschnięte pasma potem trudniej spłukać.
U mnie tak samo było ale bałam się, że będzie zaschnięta skorupa.

Zdjęcia:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...fe389a434.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...93d539c8d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...dc6d71d2a.html


Hmm.... z moich obserwacji wyszło, że Indygo Sipa wcale nie zabarwiło, kolor wyszedł praktycznie taki sam jak wtedy gdy robiłam test na kosmykach. Możliwe, że wyszło tak bo henna i indygo są z różnych firm....sama nie wiem.

Może indygo nie zadziałało, bo nie dodawałam wody tylko napar z czarnej herbaty. Podobno herbata ma przyciemnić włosy ale nie wiem czy przypadkiem nie wydobywa rudego koloru Co o tym sądzicie ?


Na moje oko to kasztanowy brąz, pewnie podczas zmywania się farby będzie więcej rudości.

Kolor jest podobny do Farby Loreal Casting odcień: Czekolada

Nawet jestem zadowolona, tym bardziej, że mama i siostra twierdzą, że pasuje mi taki kolor Dobrze, że nie mam jasnej karnacji, bo z takim kontrastem śmiesznie bym wyglądała.


No ciekawe jak długo utrzyma się kolor
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-25, 12:36   #1400
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość

Na moje oko to kasztanowy brąz, pewnie podczas zmywania się farby będzie więcej rudości.
Bardzo mi się podoba kolor, który Ci wyszedł.
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 16:12   #1401
margalit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ok. Warszawy
Wiadomości: 60
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Słuchajcie, a jestem ciekawa jak pielęgnujecie włosy zaraz po zmyciu henny. Opinni jest prawie tyle co farbujących i już sama nie wiem co robić. Jedni mówią, że nawilżać od razu, inni, że w żadnym wypadku, że już lepiej umyć szamponem a jeszcze inni, że szamponu nie należy tykać przez 3dni od zafarbowania. I bądź tu człowieku mądry..
A, i jeszcze jedno.. Znacie może jakiś naturalny (ziółka, płukanki itp.) sposób na lekkie rozjaśnienie i nadanie rudawych refleksów brwiom? Bo zrobiłam sobie teraz miedź a brwi mam ciemne i nie chcę żeby się gryzły..
margalit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 17:46   #1402
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez margalit Pokaż wiadomość
Słuchajcie, a jestem ciekawa jak pielęgnujecie włosy zaraz po zmyciu henny. Opinni jest prawie tyle co farbujących i już sama nie wiem co robić. Jedni mówią, że nawilżać od razu, inni, że w żadnym wypadku, że już lepiej umyć szamponem a jeszcze inni, że szamponu nie należy tykać przez 3dni od zafarbowania. I bądź tu człowieku mądry..
A, i jeszcze jedno.. Znacie może jakiś naturalny (ziółka, płukanki itp.) sposób na lekkie rozjaśnienie i nadanie rudawych refleksów brwiom? Bo zrobiłam sobie teraz miedź a brwi mam ciemne i nie chcę żeby się gryzły..
Ja trzymam się tego, żeby nie myć włosów przez 3 dni i przez pierwsze trzy-cztery mycia stosować płukankę octową. Po farbowaniu nie stosowałam żadnego olejku, dopiero teraz przed ponownym umyciem włosów nawilżę olejkiem kokosowym.
Szampony i tak mam wszystkie naturalne, więc o to nie muszę się martwić. Zamierzam sobie sprawić maski do włosów Vatika, bo zauważyłam, że wprowadzili nowe.
A odnośnie odżywek to stosuję tylko te z "przyjaznym" składem.
Osobiście nie zmieniam radykalnie kosmetyków do włosów.

Odnośnie płukanek ziołowych to rumianek podobno delikatnie rozjaśnia włosy ale jeśli masz kolor miedziany to nie wiem czy będzie się nadawał...

Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-26, 18:30   #1403
margalit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ok. Warszawy
Wiadomości: 60
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ok, dziękuję Ci bardzo za odpowiedź, Deb
Chociaż u mnie to chyba niemożliwe żeby tych włosów nie myć w ogóle, bo kiedy zmywam hennę po 4 godzinach to muszę użyć szamponu żeby ją dokładnie spłukać.. Ale to naturalny, pokrzywowy szampon więc mam nadzieję, że nie poczynił żadnego spustoszenia na włosach.
margalit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 09:18   #1404
Symonaa
Raczkowanie
 
Avatar Symonaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 95
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

No i henna zeszła mi po tygodniu. Co zrobiłam źle ?
Symonaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 10:34   #1405
Deszcz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
Przepis na hennę blond

Znalazłam w internecie taki oto przepis na uzyskanie koloru blond stosując hennę do spółki z innymi specyfikami:

- kolor złoty blond: 2 części henny, 2 części korzenia rzewienia, 1 część basmy,

Czy któraś z was go wypróbowała ? Jakie macie wrażenia ? Rzeczywiście wyszedł wam blond ?
Dodam że mój naturalny odcień włosów to właśnie blond i nie chce go zmieniać, jednak moje włosy są cienkie i matowe więc szukam czegoś co poprawi ich kondycję.
Deszcz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 10:47   #1406
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Przepis na hennę blond

Cytat:
Napisane przez Deszcz Pokaż wiadomość
Znalazłam w internecie taki oto przepis na uzyskanie koloru blond stosując hennę do spółki z innymi specyfikami:

- kolor złoty blond: 2 części henny, 2 części korzenia rzewienia, 1 część basmy,

Czy któraś z was go wypróbowała ? Jakie macie wrażenia ? Rzeczywiście wyszedł wam blond ?
Dodam że mój naturalny odcień włosów to właśnie blond i nie chce go zmieniać, jednak moje włosy są cienkie i matowe więc szukam czegoś co poprawi ich kondycję.
Nie mam pojęcia co to ten korzeń, ale basma to ciemny odcień, więc nie wiem jak w połączeniu z rudą henną miałby wyjść blond
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 11:00   #1407
Deszcz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
Dot.: Przepis na hennę blond

Cytat:
Napisane przez *Insane Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia co to ten korzeń, ale basma to ciemny odcień, więc nie wiem jak w połączeniu z rudą henną miałby wyjść blond
Też się nad tym zastanawiam ;] ale znalazłam ten przepis na wydawałoby się wiarygodnej i ciekawej stronie: http://www.ziola-leki.pl/doc/wlosy.html Dlatego właśnie pytam czy ktoś ma z taką mieszanką doświadczenie.

Edytowane przez Deszcz
Czas edycji: 2009-09-27 o 11:03
Deszcz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 11:18   #1408
LaylaDamment
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 579
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

W lutym farbowałam się,ale potem żałowałam i chciałabym wrócić do naturalnego koloru.Postanowiłam zapuszczać włosy i ścinać odrosty,ale wygląda to okropnie,bo obecnie sięgają mi do ucha.Żeby nie niszczyć więcej włosów chcę je pofarbować henną Venity-ale czy to chwyci moje zniszczone farbą i prostowaniem włosy?
LaylaDamment jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 11:36   #1409
Deszcz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

O ile wiem Venita produkuje farby z dodatkiem ekstraktu z henny a nie samą hennę, także myślę że możesz spokojnie farbować.
Deszcz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-27, 13:58   #1410
milk
Rozeznanie
 
Avatar milk
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 760
Dot.: Przepis na hennę blond

Cytat:
Napisane przez *Insane Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia co to ten korzeń, ale basma to ciemny odcień, więc nie wiem jak w połączeniu z rudą henną miałby wyjść blond
czarodziej google twierdzi , że rzewień to rabarbar ale wątpię by można było uzyskać takim sposobem jasny blond, może jakis ciemny, bardzo ciemny, basma ma pewnie zniwelować rudość.
milk jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:00.