Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11 - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Czy kolejną część robimy na odchowalni ??
tak 22 57,89%
nie 16 42,11%
Głosujący: 38. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-29, 11:55   #2461
830b3402b90be91bee3a8a4ac8547146eb396896_6583840e13f22
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 702
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez patrycjja Pokaż wiadomość
Mnie jeszcze czeka zdejmowanie szwów, czego boje sie panicznie - dziwny typ ze mnie, na partych żartowałam z położnymi i gadałam z tesciowa "obok" mnie i mama przez telefon, a boje sie bolu przy szwów zdejmowaniu
za zdjęcie szwów. Wszystko będzie dobrze

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Dziewczyny odkryłam sposób na dopranie kupy
Czasem nie mam jak od razu zaprać jak coś uciapie i wówczas w pralce się nie dopierało. W rosmanie kupiłam mydełko do odplamiania (takie szare). Przed wrzuceniem do pralki zapieram tym mydłem (nawet nie jakoś bardzo dokładnie), wrzucam na swój program (u mnie 40 stopni, program delikatne) i wyjmuję czyściutkie
I dziękuję za rady a propo tych chusteczek chroniących przed farbowaniem! rewelacja!
Natomiast rzeczy które pofarbowały odeprały się po specjalnym proszku do odplamiania też z rosmana.
Co to za magiczne mydełko i chusteczki? Zaraz wysyłam męża do sklepu
830b3402b90be91bee3a8a4ac8547146eb396896_6583840e13f22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 11:57   #2462
niebieska2323
Raczkowanie
 
Avatar niebieska2323
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 66
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Wizaż i fb moim sposobem na nudę
A serio to nie nudzę się nigdy.







Super
Dziewczyno Ty masz trójkę do ogarnięcia i dom na głowie jak dla mnie to jesteś mistrzynią ja się boję że sobie z jednym nie poradzę szczególnie jak będzie takie niedobre jak ja kiedy byłam mała a dla Ciebie ogromny szacun

Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Juz nawet moj pies patrzy na mnie takim wzrokiem i mówi " daj mi spokój kobieto"
Załącznik 5560642


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Świetny ten Twój pies

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Jeszcze cała odchowalnia przed nami napiszesz się z nami do woli

OMG!!! Trzeba to gdzieś zgłosić

Jeszcze nie. Póki co gapi się, śmieje, wodzi wzrokiem. Jesli zagrzechocze to przypadkiem, ale myślę że do tego już bliżej niż dalej

No własnie...umiar...to jest dobre słowo
W sumie masz rację Em ma
niebieska2323 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 11:57   #2463
cherubinka
Zadomowienie
 
Avatar cherubinka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 030
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez niebieska2323 Pokaż wiadomość
[/B]
Jak piszesz o tej kupie to przypominają mi się teksty z Przepisu na życie słodkiej żabci Beatki do Kornelci
Hi hi... zabawnie przerysowana postać ...zawsze mnie rozwalała na łopatki

Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Jakbyś sie jednak zdecydowała to ja ruskie poprosze (...)
Dołączam się do zamówienia

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
(...) Dziewczyny odkryłam sposób na dopranie kupy (...)
Notuję sprawdzony sposób. Przydają się Wasze rady, doświadczone mamuśki A o tych szmatkach do prania kolorów wspomniałam ostatnio mamie i już dorwała w sklepie robiąc zapas dla siebie i od razu dla mnie Za nią nie nadążę

Cytat:
Napisane przez jin Pokaż wiadomość
(...) Odnośnie komentowania ciąży, to ja ostatnio usłyszałam w sklepie tekst sprzedawcy ,,patrz jak pojadła'', ludzie chyba nie wiedzą skąd się dzieci biorą.


Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
(...) OD DZISIAJ JESTEŚMY DONOSZENI !!!!
Super

Cytat:
Napisane przez niebieska2323 Pokaż wiadomość
Mam kuzynkę która do swojego dziecka od kiedy się urodziło mówiła zdrobnieniami w stylu nio cio tam Pawełku itp. (...)
Jejku dziewczyny jak ja żałuję że od początku tak z Wami nie pisałam.
Moi znajomi też tak zdrabniali ...z identycznym skutkiem ciężkiej mowy syna. Powiedział im to specjalista, ale i tak trochę im zajęło zanim sami oduczyli się tak zwracać do niego. Ja też nie mogłam zrozumieć, że oni do 6-7 letniego dziecka tak się "pieszczą" ...masakra.

Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Juz nawet moj pies patrzy na mnie takim wzrokiem i mówi " daj mi spokój kobieto" (...)
...ale cudny futrzak
W ogóle miałam wcześniej napisać, że zachwyciła mnie kotka Magnusi i jeszcze jeden taki cudny kudłacz, co tak siedział jak lord z pilotem (nie pamiętam czyj) Zwierzęta są urocze
__________________
laparo, PCO 3xIUI
52 cykl starań ... cud ...córeczka
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać. JP II

Edytowane przez cherubinka
Czas edycji: 2014-01-29 o 12:00 Powód: literówki
cherubinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 11:57   #2464
guapissima
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 315
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Inw pwoodzenia



Zawsze jak ktoś mówi w ten sposób to czekam na tekst "narobiliśmy w pieluchę"



"Zaraz jak Ci bączusia puszczę prosto w..."



Wychodzi na to że musisz siedzieć na wizażu dopóki młody się nie obudzi



Ciekawe co na to mąż tej koleżnaki. I jak tam kondycja ich związku po 3 latach czegoś takiego



Prądy w kosmosie nie te, to się dzieci nie nauczyły poprawnie mówić. Niestety, głupi ludzie też mają wydolne gonady i prawa człowieka, mogą się mnożyć i wychowywać na swój obraz i podobieństwo

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------


Niektórzy ludzie przywłaszczają sobie np. rowery czy samochody, inni przywłaszczają sobie portfele, a Twój TŻ akurat dziecko sobie przywłaszczy, i ta skołonność wynika z jego "niepolskiego" pochodzenia? Jak meblościankę sobie dziecko przywłaszczy Dziecko to nie rzecz, nie należy ani do matki ani do ojca
Kto Ci walnął tym tekstem o przywłaszczeniu dziecka?

Kolezanka, poniewaz stwierdzilam, ze na poczatku wyrobimy Leonowi tylko paszport fr. bo bedzie szybciej. O obywatelstwo tez nie wystapie od razu, bo z tym jest troche zamieszania, poniewaz Polska nie uznaje podwojnego i wolalabym to zalatwic w kraju, a nie przez ambasade, bo mam kilka pytan
Wiec uslyszalam, ze jestem nieodpowiedzialna itp.itd.

Czy ktoras z was cierpi na hemoroidy ? Przy porannym prysznicu zauwazylam cos co mi na nie wyglada Tylko o tym marzylam na tydzien przed terminem porodu!Co ja mam z tym zrobic????Ani nie boli, ani nie przeszkadza, ale nie chce tego tam miec!!
guapissima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 11:58   #2465
iwantyou99
Zadomowienie
 
Avatar iwantyou99
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 775
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Kurcze, nie miałam pojęcia że to wogóle możliwe
Możesz coś napisać więcej o tym przeziebieniu cycków? Czym to się objawia itd?
Wiesz co ja nie wiele wiem. Wiem tylko ze przewijanie powoduje zapalenie piersi i trzeba z tym uważać.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
iwantyou99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 12:00   #2466
jin
Raczkowanie
 
Avatar jin
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 243
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Doris w zupełnosci mi wystarcza za 5 lat bede sie wysypiac

a pod jakim wzgledem szkoda ci jedynaka? ja tam przez 10 lat byłam jedynaczka i dobrze ten czas wspominam
Wszystko zależy od dziecka, mój bardzo chciał mieć rodzeństwo i często nudził, widziałam że z zachwytem patrzy na młodsze rodzeństwo rówieśników, pewnie mu się to jeszcze odwidzi
Po kilku latach zaczyna czegoś brakować, ja nadal uważam że bycie rodzicem jedynaka jest bardzo wygodne, ale odwrotu już nie ma.
jin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 12:05   #2467
830b3402b90be91bee3a8a4ac8547146eb396896_6583840e13f22
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 702
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
OD DZISIAJ JESTEŚMY DONOSZENI !!!!
Super!! GRATULACJE!!

Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Juz nawet moj pies patrzy na mnie takim wzrokiem i mówi " daj mi spokój kobieto"
Załącznik 5560642

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Swietny piesio
830b3402b90be91bee3a8a4ac8547146eb396896_6583840e13f22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-29, 12:09   #2468
vacuity
Rozeznanie
 
Avatar vacuity
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 712
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

MAGNUSIA GRATULACJE, ADAŚ JEST PIĘKNY!


Cytat:
Napisane przez niebieska2323 Pokaż wiadomość
Też zakupię ten octanisept. Już koleżanka mi coś kiedyś o nim wspominała.
Ja kupiłam. Octanisept jest dobry i do szpitala zamiast tantum rosa - łatwiej sobie popsikać niż robić te roztwory w butelkach. A potem przyda się w domu


Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Dziewczyny odkryłam sposób na dopranie kupy
Dzięki za info, na pewno skorzystam. Wczoraj nawet oglądałam to mydełko i koniec końców kupiłam tylko te chusteczki do farbowania, więc po mydełko jeszcze wrócę.


Cytat:
Napisane przez katarzyniak Pokaż wiadomość
Vacuity - z tego co mi wiadomo szew będę miała zdejmowany w dniu cc. Wczesniej to chyba nawet nie pozwolilabym na to....zdjeli by mi szew a porod na drugi dzien ...tak to ja nie chce
Rozumiem. U mnie lekarz wyciąga pessar w poniedziałek - dwa tygodnie przed terminem, ale ja mam rodzić SN, ciało ma się przygotować. Myślałam, że przy CC zasada jest podobna - że skoro i tak jesteś w szpitalu, to najpierw zdejmą Ci szew, żeby akcja mogła sama się zacząć i wtedy cc. W niektórych szpitalach tak robią, bo po cc wymuszonym akcją ponoć jest łatwiej chociażby o laktację. Ale co szpital to obyczaj



Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
OD DZISIAJ JESTEŚMY DONOSZENI !!!![/B]

Witamy w klubie


Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
ja dzis makaron gotuje od godziny bo mała ciagle chce cycka
Jeśli od godziny, to mam nadzieję, że na razie gotujesz samą wodę, bo nie wiem jakby ten makaron po godzinie wyglądał


Cytat:
Napisane przez guapissima Pokaż wiadomość
ja jeszcze bardzo lubie cwiczenia z Mel B na tylek i brzuch
Ja też uwielbiam sposób motywacyjny Mel B Chodakowska wydaje mi się taka flegmatyczna, a Mel B jest pełna życia. Od razu mi się humor poprawia jak gada o pośladkach
__________________
18.05.2013 - Żona - zapnij pasy Kochanie, przed nami wyboista droga
vacuity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 12:13   #2469
AgatkaL
Wtajemniczenie
 
Avatar AgatkaL
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna/Warszawa
Wiadomości: 2 935
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
Oto Adaś, jeszcze nie kąpany i trochę brudny
Adaśko śliczny! Gratuluję i zazdraszczam, że już jesteś PO


A mi chyba właśnie wypadł kawałek czopa Takie coś mocno galaretkowatego, ciemnożółtego...zlokalizo wałam na papierze toaletowym podczas sikania.
__________________
Nie wszystko wychodzi tak, jak marzyliśmy...czasem bywa lepiej !!!


Jesteśmy zaręczeni !!!
http://s8.suwaczek.com/201102120926.png

♥NASZ ŚLUB♥ 03.09.2011
http://s5.suwaczek.com/20110903580113.png
AgatkaL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 12:18   #2470
kukurydzianaa
Rozeznanie
 
Avatar kukurydzianaa
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 535
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Sting uwielbiam go moje muzyczne bożyszcze
Ja dostałam orgazmu muzycznego na koncercie Stinga, który grał razem z brytyjską królewską orkiestrą symfoniczną.... Oddam wszystkie pieniądze (no dobra, bo mam ich niedużo ) za powtórkę tego co przeżyłam!

Cytat:
Napisane przez jin Pokaż wiadomość
Też tak mówiłam, ale szkoda mi było mojego jedynaka, teraz żałuję że będzie taka duża różnica wieku Strasznie trudno zdecydować się na kolejne dziecko, nie mogę napatrzeć się na mamy, które dają radę z kilkoma maluchami.
Nas była czwórka dzieci w domu i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tak skrzywdzić moje dziecko, żeby nie miało wcale rodzeństwa.... Nie ma to jak siostra, nie ma to jak brat! I choć czasami do rodziców był/jest żal za nierówne traktowanie, tak rodzeństwa bym nie zamieniła
__________________
Krzysztof, pierworodny mój
kukurydzianaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 12:24   #2471
Ważka
Raczkowanie
 
Avatar Ważka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 479
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Hej dziewczyny ja tak na szybkiego

Gratulacje dla Nemezis i Magnusi !

Dla Seleny-poetki

Ja zmykam do gina na oględziny bo jutro mój termin a tu cisza

Pozdrowionka
__________________
Porównując się z innymi, możesz stać się próżny lub zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz gorszych i lepszych od siebie
Ważka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-29, 12:26   #2472
ejani
Zadomowienie
 
Avatar ejani
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 584
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez niebieska2323 Pokaż wiadomość
Właściwie to witam Was dziewczyny w kolejny śnieżny dzień. Macie może jakieś pomysły co na obiad???

u mnie dziś grochówka, której się boję i kotlet o którym marzę (ale już jadłam i wiem, że nie szkodzi).



Cytat:
Napisane przez niebieska2323 Pokaż wiadomość
Też zakupię ten octanisept. Już koleżanka mi coś kiedyś o nim wspominała
U mnie się jeszcze przydał do wietrzenia- poradziła mi to położna I muszę przyznać, że od tego czasu wreszcie czuję poprawę


Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Dziewczyny co Wy robicie w domu?? Bo ok ja zajmę sie małym posprzatam ugotuje i sie nudzeee. Przeczytałam juz co fajniejsze tytuły. Siedzę na farmie seriale mam na bierzaco.

ja na razie jeszcze jestem na etapie ogarniania małego (jednak dziś znów marudny) I swoich podstawowych potrzeb (w tym co najmniej jednej dziennie drzemki - Wy też tak macie?)




Cytat:
Napisane przez niebieska2323 Pokaż wiadomość
Mam kuzynkę która do swojego dziecka od kiedy się urodziło mówiła zdrobnieniami w stylu nio cio tam Pawełku itp. Efekt tego taki że dziecki ma 7 lat, ogromną wadę wymowy gdyż nauczył się od mamy i mówił tylko tak. Chodzą z nim do logopedy a dzieci w szkole niestety mu dokuczają, a ta kuzynka twierdzi że nie wie skąd mu się to wzięło... ehhh...
Najczęściej rodzice nie dopuszczają do siebie nawet najmniejszej myśli, że to ich wina a często właśnie tak jest

I to mnie przeraża. Nie chciałam pisać jak rozstrząsałyśmy co przytrafiło się LadyAdze, ale jest tyle rzeczy, które możemy zrobić źle-zobaczcie tu-taka błaha sprawa jak pieszczotliwie mówić do dziecka, nie podtrzymać mu wystarczająco główki (gwałtowne ruchy przy odbijaniu mogą skutkować problemem z kręgosłupem w przyszłości), a ile rzeczy jest niezależne od nas?
__________________
Na tak wiele rzeczy nie mamy wpływu...
ejani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 12:29   #2473
kukurydzianaa
Rozeznanie
 
Avatar kukurydzianaa
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 535
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Dziś jest dzień mojego terminu z OM, z usg minął tydzień temu... Powiem Wam, że już od dawna nie czułam się tak zupełnie nieprzygotowana, nienastawiona i taka niechętna do rodzenia jak dziś
__________________
Krzysztof, pierworodny mój
kukurydzianaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 12:33   #2474
AgatkaL
Wtajemniczenie
 
Avatar AgatkaL
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna/Warszawa
Wiadomości: 2 935
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Ja zaraz się biorę za robienie kotletów z ziemniaków...mniamiii
__________________
Nie wszystko wychodzi tak, jak marzyliśmy...czasem bywa lepiej !!!


Jesteśmy zaręczeni !!!
http://s8.suwaczek.com/201102120926.png

♥NASZ ŚLUB♥ 03.09.2011
http://s5.suwaczek.com/20110903580113.png
AgatkaL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 12:34   #2475
iwantyou99
Zadomowienie
 
Avatar iwantyou99
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 775
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez kukurydzianaa Pokaż wiadomość
Ja dostałam orgazmu muzycznego na koncercie Stinga, który grał razem z brytyjską królewską orkiestrą symfoniczną.... Oddam wszystkie pieniądze (no dobra, bo mam ich niedużo ) za powtórkę tego co przeżyłam!


Nas była czwórka dzieci w domu i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tak skrzywdzić moje dziecko, żeby nie miało wcale rodzeństwa.... Nie ma to jak siostra, nie ma to jak brat! I choć czasami do rodziców był/jest żal za nierówne traktowanie, tak rodzeństwa bym nie zamieniła
Ej no bardzo prosze sie powstrzymać odrobinkę. Krzywdzenie to by było jakbyśmy biły dzieci ale nie jeśli bedzie jedynakiem.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
iwantyou99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 12:35   #2476
sharey
Raczkowanie
 
Avatar sharey
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 274
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez guapissima Pokaż wiadomość

Czy ktoras z was cierpi na hemoroidy ? Przy porannym prysznicu zauwazylam cos co mi na nie wyglada Tylko o tym marzylam na tydzien przed terminem porodu!Co ja mam z tym zrobic????Ani nie boli, ani nie przeszkadza, ale nie chce tego tam miec!!
Ja odkryłam go wczoraj i też się wnerwiłam Więc podłączam się z pytaniem, bo wizytę mam dopiero we wtorek.
sharey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 12:38   #2477
poczatkujaca-dagmara
Wtajemniczenie
 
Avatar poczatkujaca-dagmara
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 120
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Jestem w szpitalu powiatowym, w okolicy(100 km) szpitale zaden szal... Lezalam tu w grudniu i bylo o niebo lepiej, zmiany lepsze trafialam. Mam nadzieje ze o 19 zmiana bedzie lepsza. Badanie na fotelu okropne, bolało bardzo. skurcze zaden szal 60-70. Brzuch boli caly czas. Maz moj przyjedzie i zrobi porzadek ,przywiezie mi obiadek
poczatkujaca-dagmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 12:39   #2478
niebieska2323
Raczkowanie
 
Avatar niebieska2323
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 66
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez AgatkaL Pokaż wiadomość
Adaśko śliczny! Gratuluję i zazdraszczam, że już jesteś PO


A mi chyba właśnie wypadł kawałek czopa Takie coś mocno galaretkowatego, ciemnożółtego...zlokalizo wałam na papierze toaletowym podczas sikania.
AgatkaL omal się nie udławiłam czytając Twój szczegółowy opis i jednocześnie zajadając obiad ale przynajmniej wiem czego się mogę spodziewać podczas wizyty w wc

Cytat:
Napisane przez ejani Pokaż wiadomość
u mnie dziś grochówka, której się boję i kotlet o którym marzę (ale już jadłam i wiem, że nie szkodzi).





U mnie się jeszcze przydał do wietrzenia- poradziła mi to położna I muszę przyznać, że od tego czasu wreszcie czuję poprawę





ja na razie jeszcze jestem na etapie ogarniania małego (jednak dziś znów marudny) I swoich podstawowych potrzeb (w tym co najmniej jednej dziennie drzemki - Wy też tak macie?)






Najczęściej rodzice nie dopuszczają do siebie nawet najmniejszej myśli, że to ich wina a często właśnie tak jest

I to mnie przeraża. Nie chciałam pisać jak rozstrząsałyśmy co przytrafiło się LadyAdze, ale jest tyle rzeczy, które możemy zrobić źle-zobaczcie tu-taka błaha sprawa jak pieszczotliwie mówić do dziecka, nie podtrzymać mu wystarczająco główki (gwałtowne ruchy przy odbijaniu mogą skutkować problemem z kręgosłupem w przyszłości), a ile rzeczy jest niezależne od nas?
Ja w ramach lenistwa zrobiłam tylko makaron z brokułami, parówkami i sosem z serków topionych - coś ala carbonara pychaaa. A grochówka hmmm... chyba mam pomysł na jutro dzięki
niebieska2323 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 12:42   #2479
jin
Raczkowanie
 
Avatar jin
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 243
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Dziewczyny duże macie lub miałyście walizki do szpitala, bo mi się pampersy nie zmieszczą i nie wiem czy wyciągać większą, nie chce wyjść na dziwoląga.

Na jak długo wystarczają wam baterie w gadżetach dla dzieciaczków, ja mam karuzelę i bujaczek na baterie R20, i coś mi się wydaje że będzie to drogo wychodziło.

Edytowane przez jin
Czas edycji: 2014-01-29 o 12:50
jin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-29, 12:46   #2480
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
mądra córa . w ogóle Gosiu masz sliczną rodzinkę ! Wiki jest tak strasznie do Ciebie podobna !

Dziękuję



Cytat:
Napisane przez kukurydzianaa Pokaż wiadomość

Nas była czwórka dzieci w domu i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tak skrzywdzić moje dziecko, żeby nie miało wcale rodzeństwa.... Nie ma to jak siostra, nie ma to jak brat! I choć czasami do rodziców był/jest żal za nierówne traktowanie, tak rodzeństwa bym nie zamieniła
Nie uważam tego za krzywdzenie
Krzywdą byłoby narobić sobie dzieci i nie mieć warunków by wychowywały się godnie.
W Polsce nie planowałam więcej dzieci jak jedno,bo mnie stać na to nie było,a zawsze marzyłam o dużej rodzinie.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 13:00   #2481
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

[1=830b3402b90be91bee3a8a4 ac8547146eb396896_6583840 e13f22;44866389]
Co to za magiczne mydełko i chusteczki? Zaraz wysyłam męża do sklepu [/QUOTE]
mydełko wstawiałam wyzej, a chusteczki:

Cytat:
Napisane przez niebieska2323 Pokaż wiadomość
W sumie masz rację Em ma
a jak
Cytat:
Napisane przez cherubinka Pokaż wiadomość
Notuję sprawdzony sposób. Przydają się Wasze rady, doświadczone mamuśki A o tych szmatkach do prania kolorów wspomniałam ostatnio mamie i już dorwała w sklepie robiąc zapas dla siebie i od razu dla mnie Za nią nie nadążę
hehe. bardzo sie takie rady przydają ja o tym mydełku znalazłam gdzies na innym forum
Cytat:
Napisane przez jin Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od dziecka, mój bardzo chciał mieć rodzeństwo i często nudził, widziałam że z zachwytem patrzy na młodsze rodzeństwo rówieśników, pewnie mu się to jeszcze odwidzi
Po kilku latach zaczyna czegoś brakować, ja nadal uważam że bycie rodzicem jedynaka jest bardzo wygodne, ale odwrotu już nie ma.
a ja tez bardzo chciałam...a potem wyłam jak siostra podarła wiekszosc moich ksiazek i niszczyła ukochane lalki
Cytat:
Napisane przez vacuity Pokaż wiadomość
Jeśli od godziny, to mam nadzieję, że na razie gotujesz samą wodę, bo nie wiem jakby ten makaron po godzinie wyglądał
Opiszę sytuację:
wyjęlam garnek,
syrena
postawiłam przy zlewie
syrena
nalałam wody
syrena
postawiłam na kuchence
syrena
woda się zagotowała 1
syrena (wyłączyłam)
woda się zagotowała 2 raz...
syrena (wyłączyłam)
woda zagotowała się 3 raz-osoliłam, wrzuciłam makaron, zamieszałam
syrena...
zamieszałam
syrena...
zamieszałam
syrena..
wyłączyłam
syrena
makaron stoi w gorącej wodzie...
wreszcie udało sie! polałam zimną wodą
całosc zajeła dokładnie godzine 20
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 13:00   #2482
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez sharey Pokaż wiadomość
Ja odkryłam go wczoraj i też się wnerwiłam Więc podłączam się z pytaniem, bo wizytę mam dopiero we wtorek.
Hmmm tylko czopki jak na razie. Nie chce Was straszyc ale jesli macie porody sn, to to dziadostwo wychodzi 100 razy gorsze i bolesne, wiec najlepiej sie zaopatrzcie w jakas dobra masc. Mnie pomogla masc Avenoc, bo zadne czopki nie dawaly rady, ale juz jest ok.
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 13:04   #2483
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Witam sie ze szpitala. Nadaje z tel. Wybaczcie przekrecone słowa jak coś. Jest ekstremalnie bo grzejniki na salach są zapowietrzone i zimno jest na maxa. Masakra. Jestem po usg, ktg, pobrali mi krew, stwierdzili po badaniu na fotelu, ze "poród sie pcha" cokolwiek mieli na myśli. Ordynator trzymając moje skierowanie od kardiologa w ręce pytał czy sie szybko mecze. Mówię, ze tak. Poszedł skonsultować moje badania kardiologiczne ze swoim szpitalnym kardiologiem :/ strach sie bac na co mądrego oni wpadną. na informacje. Jak będą chcieli ryzykować pn w moim przypadku to raczej sie stąd wypisze, bo kurze strach ryzykować...
Rany jak tu zimno na tym oddziale. Jak tak może być w szpitalu...
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 13:07   #2484
kukurydzianaa
Rozeznanie
 
Avatar kukurydzianaa
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 535
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Ej no bardzo prosze sie powstrzymać odrobinkę. Krzywdzenie to by było jakbyśmy biły dzieci ale nie jeśli bedzie jedynakiem.
Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Nie uważam tego za krzywdzenie
Krzywdą byłoby narobić sobie dzieci i nie mieć warunków by wychowywały się godnie.
W Polsce nie planowałam więcej dzieci jak jedno,bo mnie stać na to nie było,a zawsze marzyłam o dużej rodzinie.
Spokojnie, to jest krzywdzenie w moich oczach. Ja po prostu nie chciałabym, żeby moje dziecko miało gorzej niż ja. U nas w domu, mniej więcej tak do końca mojego gimnazjum zawsze brakowało kasy, ale nigdy nie przyszło mi do głowy obwiniać za to rodziców, a już tym bardziej mieć do nich żal, że mam jeszcze dwie młodsze siostry.

Ja chciałabym mieć trójkę dzieci, ale zobaczymy jak wyjdzie. Ortopeda powiedział mi kiedyś, żebym nie nastawiała się na więcej niż jedno. Ok, rozumiem, bo ja już czuję się stara i wierzę w jego zapowiedzi, że mając 35 lat będę miała kolana 70-latki. Także mimo (mam nadzieję chwilowych) problemów finansowych i słabego zdrowia liczę na to, że co najmniej dwójkę uda mi się mieć....
__________________
Krzysztof, pierworodny mój
kukurydzianaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 13:09   #2485
iwantyou99
Zadomowienie
 
Avatar iwantyou99
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 775
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Witam sie ze szpitala. Nadaje z tel. Wybaczcie przekrecone słowa jak coś. Jest ekstremalnie bo grzejniki na salach są zapowietrzone i zimno jest na maxa. Masakra. Jestem po usg, ktg, pobrali mi krew, stwierdzili po badaniu na fotelu, ze "poród sie pcha" cokolwiek mieli na myśli. Ordynator trzymając moje skierowanie od kardiologa w ręce pytał czy sie szybko mecze. Mówię, ze tak. Poszedł skonsultować moje badania kardiologiczne ze swoim szpitalnym kardiologiem :/ strach sie bac na co mądrego oni wpadną. na informacje. Jak będą chcieli ryzykować pn w moim przypadku to raczej sie stąd wypisze, bo kurze strach ryzykować...
Rany jak tu zimno na tym oddziale. Jak tak może być w szpitalu...
Nie chce Cię martwić ale moja babcia tez wlasnie jest w szpitalu i uwaga uwaga ma swój grzejnik elektryczny
Mam nadzieje ze niebeda robic cyrkow! Trzymaj sie


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

Cytat:
Napisane przez kukurydzianaa Pokaż wiadomość
Spokojnie, to jest krzywdzenie w moich oczach. Ja po prostu nie chciałabym, żeby moje dziecko miało gorzej niż ja. U nas w domu, mniej więcej tak do końca mojego gimnazjum zawsze brakowało kasy, ale nigdy nie przyszło mi do głowy obwiniać za to rodziców, a już tym bardziej mieć do nich żal, że mam jeszcze dwie młodsze siostry.

Ja chciałabym mieć trójkę dzieci, ale zobaczymy jak wyjdzie. Ortopeda powiedział mi kiedyś, żebym nie nastawiała się na więcej niż jedno. Ok, rozumiem, bo ja już czuję się stara i wierzę w jego zapowiedzi, że mając 35 lat będę miała kolana 70-latki. Także mimo (mam nadzieję chwilowych) problemów finansowych i słabego zdrowia liczę na to, że co najmniej dwójkę uda mi się mieć....
No to bede miała skrzywdzone dziecko no cóż ...
Em ma dzwon do opieki! Teraz to dopiero wyrodna jestem


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
iwantyou99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 13:11   #2486
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez kukurydzianaa Pokaż wiadomość
Ja dostałam orgazmu muzycznego na koncercie Stinga, który grał razem z brytyjską królewską orkiestrą symfoniczną.... Oddam wszystkie pieniądze (no dobra, bo mam ich niedużo ) za powtórkę tego co przeżyłam!

Nas była czwórka dzieci w domu i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tak skrzywdzić moje dziecko, żeby nie miało wcale rodzeństwa.... Nie ma to jak siostra, nie ma to jak brat! I choć czasami do rodziców był/jest żal za nierówne traktowanie, tak rodzeństwa bym nie zamieniła
dobrze ze doris lubi stinga desert rose moze leciec non stop

a z ta krzywda przesadzasz mozna byc zarówno szczesliwym jedynakiem jak i nieszczesliwym posiadaczem rodzenstwa-nie ma to reguły
Cytat:
Napisane przez jin Pokaż wiadomość
Na jak długo wystarczają wam baterie w gadżetach dla dzieciaczków, ja mam karuzelę i bujaczek na baterie R20, i coś mi się wydaje że będzie to drogo wychodziło.
Póki co ciagle mamy te same. Najszczesciej korzystamy z hustawki i tu baterie juz faktycznie ledwo zipia czas na nowe
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 13:15   #2487
Muminek1991
Rozeznanie
 
Avatar Muminek1991
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 787
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

em ma- dziękuję za zdjęcie, już znalazłam u nas to mydełko . Warto wiedzieć czym można sobie ewentualnie pomóc .

upadly_aniol00- a to ci zrobił kupkowata niespodziankę hehehe


guapissima- o co chodzi ,że polska nie uznaje podwójnego obywatelstwa ? Ja co prawda w De więc może tu inaczej, ale u nas jak się mały urodzi będzie mieć z automatu oba obywatelstwa.Niemieckie po ojcu i polskie po mnie .

AgatkaL - i za czopusia


Ważka- za wizytę


Cytat:
Napisane przez kukurydzianaa Pokaż wiadomość
Dziś jest dzień mojego terminu z OM, z usg minął tydzień temu... Powiem Wam, że już od dawna nie czułam się tak zupełnie nieprzygotowana, nienastawiona i taka niechętna do rodzenia jak dziś
No to nie ródź dzisiaj , powiedz swojemu smerfikowi ,że jak chce wychodzić to jutro dopiero, jak cię ochota najdzie.
__________________
14.05.2012 - Razem
15.06.2013 - II kreski
06.11.2013 - Ślub
02.03.2014- Benjaminek
Muminek1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 13:16   #2488
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez jin Pokaż wiadomość
Dziewczyny duże macie lub miałyście walizki do szpitala, bo mi się pampersy nie zmieszczą i nie wiem czy wyciągać większą, nie chce wyjść na dziwoląga.

Na jak długo wystarczają wam baterie w gadżetach dla dzieciaczków, ja mam karuzelę i bujaczek na baterie R20, i coś mi się wydaje że będzie to drogo wychodziło.
Ja mialam dwie, jedna dla mnie, druga dla Alka (mniejsza), ktora maz przywiozl na drugi dzien po porodzie. Pampersow nie bralam calej paczki, cos ok.25szt, zawsze moze ktos przywiezc.

A co do baterii, to najlepiej kupic akumulatorki i ladowarke, jednorazowy wydatek ok.150zl, ale ie oplaca
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 13:17   #2489
niebieska2323
Raczkowanie
 
Avatar niebieska2323
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 66
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Witam sie ze szpitala. Nadaje z tel. Wybaczcie przekrecone słowa jak coś. Jest ekstremalnie bo grzejniki na salach są zapowietrzone i zimno jest na maxa. Masakra. Jestem po usg, ktg, pobrali mi krew, stwierdzili po badaniu na fotelu, ze "poród sie pcha" cokolwiek mieli na myśli. Ordynator trzymając moje skierowanie od kardiologa w ręce pytał czy sie szybko mecze. Mówię, ze tak. Poszedł skonsultować moje badania kardiologiczne ze swoim szpitalnym kardiologiem :/ strach sie bac na co mądrego oni wpadną. na informacje. Jak będą chcieli ryzykować pn w moim przypadku to raczej sie stąd wypisze, bo kurze strach ryzykować...
Rany jak tu zimno na tym oddziale. Jak tak może być w szpitalu...
Matko co za szpital. Przeważnie w szpitalach jest tak gorąco że się wytrzymać nie da a tam zimno. Ciekawe czy na noworodkach też mają takie warunki. Brrr...

Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Nie chce Cię martwić ale moja babcia tez wlasnie jest w szpitalu i uwaga uwaga ma swój grzejnik elektryczny
Mam nadzieje ze niebeda robic cyrkow! Trzymaj sie


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------



No to bede miała skrzywdzone dziecko no cóż ...
Em ma dzwon do opieki! Teraz to dopiero wyrodna jestem


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nie no hit ze swoim kaloryferem do szpitala???

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
mydełko wstawiałam wyzej, a chusteczki:


a jak

hehe. bardzo sie takie rady przydają ja o tym mydełku znalazłam gdzies na innym forum

a ja tez bardzo chciałam...a potem wyłam jak siostra podarła wiekszosc moich ksiazek i niszczyła ukochane lalki

Opiszę sytuację:
wyjęlam garnek,
syrena
postawiłam przy zlewie
syrena
nalałam wody
syrena
postawiłam na kuchence
syrena
woda się zagotowała 1
syrena (wyłączyłam)
woda się zagotowała 2 raz...
syrena (wyłączyłam)
woda zagotowała się 3 raz-osoliłam, wrzuciłam makaron, zamieszałam
syrena...
zamieszałam
syrena...
zamieszałam
syrena..
wyłączyłam
syrena
makaron stoi w gorącej wodzie...
wreszcie udało sie! polałam zimną wodą
całosc zajeła dokładnie godzine 20
Świetny przepis na makaron wg Doris
niebieska2323 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 13:18   #2490
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Em ma dzwon do opieki! Teraz to dopiero wyrodna jestem .
juz zapowiedzieli kontrole
Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
em ma- dziękuję za zdjęcie, już znalazłam u nas to mydełko . Warto wiedzieć czym można sobie ewentualnie pomóc .
moj maz myje sobie tym mydłem rece po smarach i tez pomaga
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-09 19:17:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:12.