Chemiczne prostowanie włosów - wątek zbiorczy - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-15, 12:23   #3931
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Cytat:
Napisane przez voodoodolly Pokaż wiadomość
Ms Tse Tse - UREA to jest zastępcza nazwa formaldehydu, nazwa pełna UREA FORMALDEHYDE - więc jest tak jak mówiłam, picują na wodę, że formaldehydu nie ma, a tak naprawdę jest tylko pod inną nazwą

Ehinokokus - może masz rację, jak robiłam Coppolę to mi fryzjer mówił, że lepsze są efekty na włosach naturalnych, i że nie gwarantuje, że moje będą proste. A są. Wnioskuję więc, że na włosach naturlanie kręconych efekt jest podobny, a może i lepszy. No ale to tylko moje zdanie.

Co do zakupu Coppoli na eBayu podaję link:

http://cgi.ebay.co.uk/COPPOLA-KERATI...item27afa693aa

Nie jest to opakowanie oryginalne tylko przelane do mniejszego, ale ma starczać na włosy do ramion. Ja już kupiłam i w kwietniu sobie zrobię, bo uważam że ten zabieg jest rewelacyjny.
moze wyszlo Ci dobrze bo mialas wczesniej robiona trwala?prostowanie na bazie keratyny najlepiej nadaje sie do wlosow zniszczonych i po zabiegach.ja mysle ze brazilian keratin i coppola daja podobne rezultaty bo oba dzialaja na bazie keratyny.
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-15, 13:21   #3932
karolcia017
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 225
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Tak w ogóle po co się zastanawiać co jest w tych zabiegach, jaki skład itp. Wiadomo , że nie powinno nic Nam się stać bo gdyby któregoś składnika było za mało lub za dużo produkt by nie był wypuszczony. A czy zastanawiacie się czego i ile jest w chipsach ? Bo podobno też chipsy są rakotwórcze, bardzo niezdrowe i nawet psom im się nie powinno dawać a każdy je je i jakoś nie patrzy w sklepie z czego one są zrobione
karolcia017 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-15, 13:36   #3933
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Cytat:
Napisane przez karolcia017 Pokaż wiadomość
Tak w ogóle po co się zastanawiać co jest w tych zabiegach, jaki skład itp. Wiadomo , że nie powinno nic Nam się stać bo gdyby któregoś składnika było za mało lub za dużo produkt by nie był wypuszczony. A czy zastanawiacie się czego i ile jest w chipsach ? Bo podobno też chipsy są rakotwórcze, bardzo niezdrowe i nawet psom im się nie powinno dawać a każdy je je i jakoś nie patrzy w sklepie z czego one są zrobione
ci,co sie czepiaja o takie drobiazgi pewnie sa zazdrosni,bo ktos moze sobie wlosy wyprostowac
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-15, 16:44   #3934
karolcia017
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 225
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

hahhah dobre ;D ale szczerze mowiac wszystko szkodzi i wszystko trza z umiarem ;d
karolcia017 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-15, 18:23   #3935
ge mini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Ja dowiedzialam się od fryzjerki, ze lepiej farbować przed po pozniej nie mozna . A tak wogule najpierw idę na darmowy pokaz w poznaniu w salonie na kilku modelkach)) będę miala okazję na zywo zobaczyć jak to będzie wyglądać))
ge mini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-15, 20:56   #3936
dominie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 21
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

wreszcie znalazłam trochę czasu, żeby tutaj napisać.

Koniec końców z wielkim bólem serca odłożyłam w czasie zabieg keratynowy.
Między innymi, dlatego, że do ślubu planuję lekko upięte, naturalne lekkie fale i grube loki. I dosłownie na dzień przed zrobienie zabiegu widziałam się ze swoją fryzjerką. Razem doszłyśmy do wniosku, ze po prostowaniu, gdy włos mi się zrobi grubszy może być problem z utrzymaniem ładnych, kształtnych loków przez całą noc.

Myślałam, że tego nie przeżyję, czułam się jakbym za szybą widziała wór cukierków i nie mogła spróbować

Ale jednak nie będę eksperymentować, nie mam zniszczonych włosów mam bardzo miękkie i błyszczące, chwilę wytrzymam.

Przykro mi było bo się bardzo napaliłam, ale trudno teraz lepiej nie ryzykować Za to po ślubie mam dwa wolne dni przed wyjazdem w podróż poślubną i zrobię na 100%

Tak więc zestaw encanto sobie stoi w szafce i czeka. Zastanawiam się czy go nie sprzedać, komuś kto jest zdecydowanyni mu sie przyda od razu, ja moge kupic w każdej chwili.

Co do formaldehydu...

Studiowałam chemię, pracę magisterska pisałam o katalitycznym utlenianiu lotnych związków organicznych i między innymi formaldehydu. Przez rok przeczytałam dziesiątki publikacji naukowych na ten temat, na obronie miałam pytania dotyczące toksykologii związków którymi się zajmowałam.

Na podstawie mojej wiedzy moge stwierdzić, że nie przeraża mnie zrobienie sobie zabiegu przy pomocy środka zawierającego formaldehyd.
Wiadomo, że lepiej byłoby go nie używać, ale cały problem tych związków polega na tym, że najczęściej wykazują działanie rakotwórcze, kiedy organizm narażony jest na długotrwałe działanie minimalnych ilości.

Wtedy są najbardziej niebezpieczne.

W przeciętnym świeżo umeblowanym biurze, stężenie formaldehydu w powietrzu jest już niebezpieczne, meble z drewnianej sklejki, zwłaszcza taniej potrafią podnieść stężenie metanalu do poziomu wielokrotnie przekraczającego normy.Proponuję poczytać o sick building syndrome.

Stomatolodzy wtykają watkę z formaliną do leczonych zębów, formaldehyd jest produktem rozkładu metanolu, obecnego w każdym burbonie, czerwonym winie czy rumie.

Wtedy pojawia się w organizmie w samiuśkim środku i jakoś nie słyszałam nigdy w życiu, żeby ktokolwiek z tego powodu odmówił sobie lampki czerwonego wina

Metanal jest rozkładany przez dehydrogenazę aldehydową do kwasu mrówkowego. Naprawdę nasz organizm radzi sobie z ogromna ilością toksyn.
Jasne, że lepiej mu nie dokładać kłopotów, ale ludzie szkodzą sobie znacznie bardziej paląc papierosy, mieszkając w miastach, pijąc alkohol, colę light czy inne płyny z aspartamem.
Albo np łykają chrom na odchudzanie czego ja jako chemik, nigdy ale przenigdy nie zrozumiem.

Moja decyzja jest taka i nie zamierzam nikogo namawiać i przekonywać każdy po prostu musi podjąć swoją.
Tylko warto ja oprzeć na rzetelnych źródłach, nie tylko na forach, wiadomo, ze ludzie mają tendencję do przesadzania

Wybaczcie, ze się tak rozpisałam
dominie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-15, 21:43   #3937
cotka
Zadomowienie
 
Avatar cotka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 962
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

dominie, a moglabys rozwinac temat chromu (np na PW zeby nie offtopowac ), bo nie dokonca wiem o co chodzi- czy chodzi o to ze nie ma on zupelnie zadnego znaczenia jako suplement diety wspomagajacy odchudzanie czy o to, ze jego nadmiar moze byc szkodliwy (zakladam ze to nie ejst chrom VI wartosciowy)?
z reszta sie zgadzam. nie nalezy popadac w skrajnosci.
Daj znac po zabiegu keratynowym, jak sie wlosy maja,bo bardzo mnie on zaciekawił
__________________
It always seems impossible... until it's done
cotka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-15, 22:20   #3938
Ehinokokus
Zadomowienie
 
Avatar Ehinokokus
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Dominie słusznie prawisz ja aktualnie zajmuję się badaniami naukowymi (troszkę inna dziedzina) i to co krąży w świadomości ludzi, a to co jest faktem - to często 2 różne rzeczy.
Dobrze Tobie doradziła fryzjerka - loki czy upięcia raczej długo by się nie utrzymały - włosy są 'śliskie' i wymykają się spod kontroli wsuwek
Ehinokokus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-15, 23:12   #3939
dominie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 21
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Ehinokokus, dobrze więc , że się wstrzymałam.
Gdyby nie ten ślub to już dawno byłabym po Jednak w welonie i całej reszcie nie będzie mi dobrze z prostymi włosami.

Cotka, tu nie ma się nad czym rozwodzić, ja po prostu uważam, że suplementowanie diety metalami ciężkimi nie wyjdzie nikomu na zdrowie dlatego ich nie łykam, ale nie robię kampanii w internecie, każdy ma swój rozum
Mam nadzieję, że mnie moderator nie wywali za OT. Chciałam tylko zamknąc wątek.
dominie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-16, 07:56   #3940
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

niespodzianka wczoraj zamowilam sobie encanto
myslicie,ze przed wielkanoca da rade przyjsc?wy ile czekalyscie na przesylke?
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-16, 10:43   #3941
teken020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 180
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

ja czekałem ponad 3 tyg ;/
teken020 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-16, 12:01   #3942
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Cytat:
Napisane przez teken020 Pokaż wiadomość
ja czekałem ponad 3 tyg ;/
tzn ze juz masz?robiles juz postowanie?
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-16, 13:26   #3943
teken020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 180
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

nie robiłem, bo nie mam prostownicy.
teken020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-16, 16:49   #3944
ge mini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

wygląda mi to na ściemę kupujesz 2 raz wszystko wiesz i polecasz a nie robisz dziwne po za tym odżywka i szampon po globalu mają keratynę w składzie.
ge mini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-16, 18:29   #3945
dominie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 21
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Cytat:
Napisane przez ge mini Pokaż wiadomość
wygląda mi to na ściemę kupujesz 2 raz wszystko wiesz i polecasz a nie robisz dziwne po za tym odżywka i szampon po globalu mają keratynę w składzie.
przyznam, że nie mam zielonego pojęcia o co chodzi


ja na przesyłkę czekałam uwaga, uwaga! 4 dni robocze
dominie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-16, 19:16   #3946
trillinka
Rozeznanie
 
Avatar trillinka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 815
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

dziewczyny znacie moze jakies odzywki do stosowania po prostowaniu, jezeli tak to prosze was o podanie nazwy.
interesuje mnie takze czy jakis spray ochronny przed sloncem (nie w olejku) bedzie mozna stosowac na wlosy po tej keratynie.?


evelinarav gratuluje zakupu wstaw zdjecia po prostowaniu
__________________
mezatka od 20.09.2008

zapuszczam wlosy stan obecny (19.02.11r.) 54cm
trillinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-16, 23:09   #3947
teken020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 180
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

są odżywki coopoli za 100 zł ;p
na włosy po keratynie nie używa się żadnych sprayów, szampon bez sls nie zmyje tego. słońce chyba nie zaszkodzi włosom po prostowaniu.
teken020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 07:43   #3948
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

trillinka, pisz jak najszybciej jak dotrze do Ciebie zestaw!!

zrób foto włosów takich bez prostownicy czyli naturalnych ;p
no i tych po keratynie oczywiści

pozdrawiam
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 12:25   #3949
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Cytat:
Napisane przez dominie Pokaż wiadomość
przyznam, że nie mam zielonego pojęcia o co chodzi


ja na przesyłkę czekałam uwaga, uwaga! 4 dni robocze
a mialas wysylke normalna czy ekspresowa?
Cytat:
Napisane przez trillinka Pokaż wiadomość

evelinarav gratuluje zakupu wstaw zdjecia po prostowaniu
mam nadzieje, ze bedzie sie czym pochwalic...
jeszcze bede musiala sobie nowa prostownice kupic,bo moja za slabo grzeje.bede musiala poszukac takiej z grzebykiem
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-17, 12:53   #3950
dominie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 21
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

miałam przesyłke zwykła.
dominie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 21:38   #3951
ge mini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6
Talking Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Bylam dzisiaj w salonie fryzjerskim na pokazie global keratin
i normanie rewelacja dwie dziewczyny długie czarne wlosy i kręcone szopy takie, że głowa boli a po globalu?
proste gladkie lśniące szok piękne muszę to mieć
w poniedziałek będę sobie robić)))
rewelacja naprawdę ponoć ma być jakiś produkt dla dziewczyn które mają kręcone i chcą mieć takie nadal ale chcą aby były gładkie zdrowe a nie szopy
super sprawa
a te produkty o których wy piszecie i zamawiacie
to wiecie dlaczeko nie są normalnie sprowadane do europy?
bo szkodzą
i te formadechydy czy jak tam, mają taki wysoki procent,
że unia nie wyraza zgody na sprowadzanie.z taką zawartością.
A wiecie do jakich włosów to się stosuje?
te z formadechy...
dla ludzi o ciemnej skórze, ponieważ oni mają bardzo mocny skręt
i gruby włos, nasze włosy poprostu przy tym produkcie się palą powodzenia z experymentami na własną rękę
ja wolę iść do salonu i mieć pewność , że będę miala fachową obslugę a nie słyszałam, że to należy tak siaki owak a później jestem łysa bo mnie nie bylo stać na fryzjera
jeszcze raz powodzenia
ge mini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 21:46   #3952
teken020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 180
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

a w Europie mieszkają sami biali, z cienkimi włosami...
teken020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 22:44   #3953
JuStYsCk2
Zadomowienie
 
Avatar JuStYsCk2
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 368
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Cytat:
Napisane przez monis9 Pokaż wiadomość
Hey
zaniedługo będę zamawiać zestaw ten co :Ehinokokus
bo jestem nim zachwycona
Tylko jeszcze nie wiem dokładnie jak tam trzeba zamawiać .
Jak by ktoś zamawiał chętnie się dołączę .
Chyba że sama dojdę to tego jak zamawiać , to chętnie zamówię więcej aby przesyłka była niższa
Cytat:
Napisane przez tulula1227 Pokaż wiadomość
Jeżeli będą chętne dziewczyny z Poznania na zakup global keratin to z przyjemnością dołączę do zamówienia
Cytat:
Napisane przez Neni1984 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem bardzo chętna na zakup tego kreatynowego zestawu na e-bay. Może zrobimy jakieś zbiorowe zamówienie żeby te 150 zł za przesyłkę podzielić na klika osób?? Jest tylko problem, że nie jestem użytkownikiem e-bey i nie wiem, jak to się załatwia. Ktoś jest chętny na takie zbiorowe zamówienie??
Cytat:
Napisane przez agusiajnw Pokaż wiadomość
właśnie ja też o tym samym myślałam, tylko podobniejak Ty kompletnie się na ebayu nie znam czemu na allegro tego nie ma


dziewczyny ja rowniez jestem baaaaaardzo chetna na zamowienie wlasnie rozdzielmy przesylke na kilka osob - wyjdzie taniej.
Generalnie nie chodzi mi o wyprostowanie (chodź sie nie obraze) ale o zregenerowanie bo znów wydam kase na cudowne loreale, k-paki, waxy i oleje kokosowe i nic nie działa
JuStYsCk2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 22:57   #3954
ge mini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Ale chodzi o wlosy slowiańskie bo z tego co mi dzisiaj przedstawicielka globala mówiła to tylko oni mają pozwolenie na sprowadzanie
A to że różni ludzie po calym świecie się kręcą to nie o to tu chodzi ale o przepisy ktore dotyczą nas a nie przyjezdnych. Ale widze , że ty ostro walczysz, ty to sprzedajesz albo płacą Ci za to czy jak bo naprawdę nioe rozumiem twojego nastawienia naciągasz ludzi na coś czego nie znasz tzn , że mogą sobie spalić wlosy bo ten produkt jest za mocny
ge mini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 23:20   #3955
Ehinokokus
Zadomowienie
 
Avatar Ehinokokus
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Cytat:
Napisane przez ge mini Pokaż wiadomość
Ale chodzi o wlosy slowiańskie bo z tego co mi dzisiaj przedstawicielka globala mówiła to tylko oni mają pozwolenie na sprowadzanie
A to że różni ludzie po calym świecie się kręcą to nie o to tu chodzi ale o przepisy ktore dotyczą nas a nie przyjezdnych. Ale widze , że ty ostro walczysz, ty to sprzedajesz albo płacą Ci za to czy jak bo naprawdę nioe rozumiem twojego nastawienia naciągasz ludzi na coś czego nie znasz tzn , że mogą sobie spalić wlosy bo ten produkt jest za mocny
Można trochę bardziej kulturalnie?

Rozumiem, że cię bardzo cały GK i jego ekipa zauroczyła, to jest forum i dyskutujemy o różnych metodach.
Oczywiście TYLKO GK jest bezpieczny, dobry dla naszych włosów i zgodny ze wszystkimi atestami Unijnymi .
A nie wydaje się Tobie, że bez żadnego krytycyzmu powtarzasz toczka w toczkę to, co wbiły do Twojej głowy osoby sprzedające usługę GK? Po Twoich wypowiedziach wnioskuję, że niezbyt się orientujesz w chemii - nie ma czegoś takiego jak "formadechyd".

Produkt nie jest 'za mocny' i napewno włosy się nie palą hehe również nie wypadają w zwiększonej ilości Czego żywym dowodem jestem ja ( i nie tylko)

Edytowane przez Ehinokokus
Czas edycji: 2010-03-17 o 23:26
Ehinokokus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 23:24   #3956
teken020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 180
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

haha, jasne, wystawiam aukcje na ebayu i sam na nich kupuje
nikogo nie naciągam <jakie masz podstawy aby mi jakieś oszczerstwa zarzucać?> i nie namawiam, już to pisałem.

to co twoich teorii spalania włosów keratyną, to widać ze mało wiesz o tym zabiegu. Spalić włosy można trwałą, goldwellem czy innymi zabiegami które ingerują w strukturę włosa. Żaden zabieg keratynowy nie narusza wewnętrznej struktury włosów.
teken020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 07:01   #3957
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Cytat:
Napisane przez ge mini Pokaż wiadomość
Bylam dzisiaj w salonie fryzjerskim na pokazie global keratin
i normanie rewelacja dwie dziewczyny długie czarne wlosy i kręcone szopy takie, że głowa boli a po globalu?
proste gladkie lśniące szok piękne muszę to mieć
w poniedziałek będę sobie robić)))
rewelacja naprawdę ponoć ma być jakiś produkt dla dziewczyn które mają kręcone i chcą mieć takie nadal ale chcą aby były gładkie zdrowe a nie szopy
super sprawa
a te produkty o których wy piszecie i zamawiacie
to wiecie dlaczeko nie są normalnie sprowadane do europy?
bo szkodzą
i te formadechydy czy jak tam, mają taki wysoki procent,
że unia nie wyraza zgody na sprowadzanie.z taką zawartością.
A wiecie do jakich włosów to się stosuje?
te z formadechy...
dla ludzi o ciemnej skórze, ponieważ oni mają bardzo mocny skręt
i gruby włos, nasze włosy poprostu przy tym produkcie się palą powodzenia z experymentami na własną rękę
ja wolę iść do salonu i mieć pewność , że będę miala fachową obslugę a nie słyszałam, że to należy tak siaki owak a później jestem łysa bo mnie nie bylo stać na fryzjera
jeszcze raz powodzenia

śmieszna jesteś... bez kitu!!


phhhi...
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 09:02   #3958
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Cytat:
Napisane przez ge mini Pokaż wiadomość
Ale chodzi o wlosy slowiańskie bo z tego co mi dzisiaj przedstawicielka globala mówiła to tylko oni mają pozwolenie na sprowadzanie
A to że różni ludzie po calym świecie się kręcą to nie o to tu chodzi ale o przepisy ktore dotyczą nas a nie przyjezdnych. Ale widze , że ty ostro walczysz, ty to sprzedajesz albo płacą Ci za to czy jak bo naprawdę nioe rozumiem twojego nastawienia naciągasz ludzi na coś czego nie znasz tzn , że mogą sobie spalić wlosy bo ten produkt jest za mocny
a mi sie wydaje,ze to ty ostro walczysz.co cie obchodzi,to co inni sobie klada na glowe?zajmij sie soba i uwazaj zebys nie wyszla lysa od fryzjera-tam tez nie wiadomo co ci moga na glowe polozyc
nie chodzi o to czy kogos stac na fryzjera czy tez nie.ja wole wydac 100euro na zestaw+nowa prostownica (zestaw na 2-3razy)niz 200euro na jeden raz u fryzjera.przynajmniej fryzjerzy beda sie niezle finansowac dzieki takim osobom jak ty

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

taken a Ty wspolpracujesz z Encanto ? ile Ci placa za namawianie nas?

e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 11:03   #3959
dokopota
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Cytat:
Napisane przez dominie Pokaż wiadomość
wreszcie znalazłam trochę czasu, żeby tutaj napisać.

Koniec końców z wielkim bólem serca odłożyłam w czasie zabieg keratynowy.
Między innymi, dlatego, że do ślubu planuję lekko upięte, naturalne lekkie fale i grube loki. I dosłownie na dzień przed zrobienie zabiegu widziałam się ze swoją fryzjerką. Razem doszłyśmy do wniosku, ze po prostowaniu, gdy włos mi się zrobi grubszy może być problem z utrzymaniem ładnych, kształtnych loków przez całą noc.

Myślałam, że tego nie przeżyję, czułam się jakbym za szybą widziała wór cukierków i nie mogła spróbować

Ale jednak nie będę eksperymentować, nie mam zniszczonych włosów mam bardzo miękkie i błyszczące, chwilę wytrzymam.

Przykro mi było bo się bardzo napaliłam, ale trudno teraz lepiej nie ryzykować Za to po ślubie mam dwa wolne dni przed wyjazdem w podróż poślubną i zrobię na 100%

Tak więc zestaw encanto sobie stoi w szafce i czeka. Zastanawiam się czy go nie sprzedać, komuś kto jest zdecydowanyni mu sie przyda od razu, ja moge kupic w każdej chwili.

Co do formaldehydu...

Studiowałam chemię, pracę magisterska pisałam o katalitycznym utlenianiu lotnych związków organicznych i między innymi formaldehydu. Przez rok przeczytałam dziesiątki publikacji naukowych na ten temat, na obronie miałam pytania dotyczące toksykologii związków którymi się zajmowałam.

Na podstawie mojej wiedzy moge stwierdzić, że nie przeraża mnie zrobienie sobie zabiegu przy pomocy środka zawierającego formaldehyd.
Wiadomo, że lepiej byłoby go nie używać, ale cały problem tych związków polega na tym, że najczęściej wykazują działanie rakotwórcze, kiedy organizm narażony jest na długotrwałe działanie minimalnych ilości.

Wtedy są najbardziej niebezpieczne.

W przeciętnym świeżo umeblowanym biurze, stężenie formaldehydu w powietrzu jest już niebezpieczne, meble z drewnianej sklejki, zwłaszcza taniej potrafią podnieść stężenie metanalu do poziomu wielokrotnie przekraczającego normy.Proponuję poczytać o sick building syndrome.

Stomatolodzy wtykają watkę z formaliną do leczonych zębów, formaldehyd jest produktem rozkładu metanolu, obecnego w każdym burbonie, czerwonym winie czy rumie.

Wtedy pojawia się w organizmie w samiuśkim środku i jakoś nie słyszałam nigdy w życiu, żeby ktokolwiek z tego powodu odmówił sobie lampki czerwonego wina

Metanal jest rozkładany przez dehydrogenazę aldehydową do kwasu mrówkowego. Naprawdę nasz organizm radzi sobie z ogromna ilością toksyn.
Jasne, że lepiej mu nie dokładać kłopotów, ale ludzie szkodzą sobie znacznie bardziej paląc papierosy, mieszkając w miastach, pijąc alkohol, colę light czy inne płyny z aspartamem.
Albo np łykają chrom na odchudzanie czego ja jako chemik, nigdy ale przenigdy nie zrozumiem.

Moja decyzja jest taka i nie zamierzam nikogo namawiać i przekonywać każdy po prostu musi podjąć swoją.
Tylko warto ja oprzeć na rzetelnych źródłach, nie tylko na forach, wiadomo, ze ludzie mają tendencję do przesadzania

Wybaczcie, ze się tak rozpisałam
Dominie, napisałam na priv.
pozdrawiam
dokopota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 13:13   #3960
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: chemiczne prostowanie włosów

taken a Ty wspolpracujesz z Encanto ? ile Ci placa za namawianie nas?



spokojnie. przecież on nikogo nie namawia. wczytajcie się w treści jego postów...
zamówił zestaw dla siebie ale go odsprzedał, zapytajcie się może najpierw czemu go odsprzedał....

po drugie wysyłki jednego zestawu to 26usd na głowę
a wysyłka np 6 zestawów to koszt 42 lub 46usd (już nie pamiętam) paczką ekspresową czyli 46usd/6os = ok 7usd (ew koszty rozsyłki zestawów)

więc ja ma się 26usd do 7usd na osobę?????

przestańcie do każdego mieć jakieś żale, jak ktos nie jest zainteresowany zbiorczym zamawianiem to w ogóle niech nie wypowiada się na ten temat.
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-28 21:05:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:01.