Pasemka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-08-07, 08:59   #1
herka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 27

Pasemka


Mam prośbę, w przyszłym tygodniu wybieram sie do fryzjera, w tej chwili mam włosy w kolorze polisander i miedziane pasemka, ale źle sie w nich czuję. Chciałabym taki kolor jak ma modelka na zdjęciu. Może orientujecie się jakie to kolory, chodzi mi o jej podstawowy kolor i pasemek.
herka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-07, 08:59   #2
herka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 27
Pasemka

Mam prośbę, w przyszłym tygodniu wybieram sie do fryzjera, w tej chwili mam włosy w kolorze polisander i miedziane pasemka, ale źle sie w nich czuję. Chciałabym taki kolor jak ma modelka na zdjęciu. Może orientujecie się jakie to kolory, chodzi mi o jej podstawowy kolor i pasemek.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg plus_p23.jpg (15,0 KB, 22 załadowań)
herka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-07, 14:23   #3
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Pasemka

myślę, że najlepiej będzie jak wydrukujesz zdjęcie i pokażesz fryzjerce. kolor kolorowi nie równy [a raczej nazwa nazwie]. jak dla mnie to niebieska_czerń i rubin, ale każda firma ma swoją nomenklaturę [nie mówiąc już o tłumaczeniach ]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-07, 14:23   #4
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Pasemka

myślę, że najlepiej będzie jak wydrukujesz zdjęcie i pokażesz fryzjerce. kolor kolorowi nie równy [a raczej nazwa nazwie]. jak dla mnie to niebieska_czerń i rubin, ale każda firma ma swoją nomenklaturę [nie mówiąc już o tłumaczeniach ]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-07, 19:55   #5
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Pasemka

Hi!
najprawdopodobniej czarny i czerwone pasemka.moze byc tez bakłazan, lub ciemny braz
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-07, 19:55   #6
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Pasemka

Hi!
najprawdopodobniej czarny i czerwone pasemka.moze byc tez bakłazan, lub ciemny braz
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-30, 12:42   #7
sfixi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 150
pasemka...

Czesc dziewczyny

Macje jakies fotki jasnych blond pasemek, na naturalnych blond wlosach... prosba o wklejenie tutaj
sfixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-08-30, 12:42   #8
sfixi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 150
pasemka...

Czesc dziewczyny

Macje jakies fotki jasnych blond pasemek, na naturalnych blond wlosach... prosba o wklejenie tutaj
sfixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-30, 18:29   #9
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: pasemka...

ciezko bedzie bo w katalogach raczej sa fotki z bardziej wyszukanymi kolorkami ale moze dziewczyny cos maja? pozdrowionka
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-30, 18:29   #10
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: pasemka...

ciezko bedzie bo w katalogach raczej sa fotki z bardziej wyszukanymi kolorkami ale moze dziewczyny cos maja? pozdrowionka
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-01, 09:57   #11
sfixi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 150
Re: pasemka...

odswiezam watek, moze ktos ma jakies fotki...
sfixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-09-01, 09:57   #12
sfixi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 150
Re: pasemka...

odswiezam watek, moze ktos ma jakies fotki...
sfixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-23, 22:55   #13
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Pasemka

Pół roku temu zrobiłam sobie jasne pasemka. Niedawno zauważyłam, że mam "pourywane" włosy. Po farbowaniu stosowałam szampony i odżywki do włosów farbowanych. Znowu chciałam zrobić sobie pasemka, ale boję się, że zostanę łysa. Wymyśliłam sobie tak, że pasemka zrobię sobie na włosach niepofarbowanych. Czy tak można lub lepiej nie ryzykować? Ile powinno się trzymać farbę? Za pierwszym razem fryzjerka trzymała mi 20 minut i wszystko było ok, a za drugim razem 40 minut.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-24, 13:51   #14
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
Re: Pasemka

oj...wiesz co?ja na twoim miejscu dalabym odpoczac wloskom.ale jesli chcesz nadal robic pasemka to rob je tylko na odrostach!z tego co wiem niemozna robic czesto pasemek na calej dlugosci wlosow bo potem sa wlasnie popalone tak jak w twoim przypadku.na twoim miejscu zmienilabym fryzjera!mi kiedys fryzjerka zrobila takie pasemka ze polowa wlosow mi wypadla.naszczescie mam ich duzo wiec niemusialam chodzic w czapce na glowie ani ich scinac
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-24, 14:21   #15
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: Pasemka

Szczerze powiedziawszy wlos zjezyl mi sie na glowie jak to przeczytalam. Co miesiac regularnie chodze do fryzjera, farbuje wlosy, podcinam. I nigdy nie miala zadnych problemow z wlosami. Oczywiscie w domu stosuje szampony, odzywki i maski do wlosow farbowanych. A chodzac do fryzjera rzadko robie tylko odrosty bo naczesciej mam na glowie takie kolory, ktore trudno powtorzyc. Mysle, ze dlugosc 'trzymania farby na wlosach' zalezy zarowno od farby, jak i checi uzyskania odpowiedniego koloru.
Mysle, ze wiekszosc 'waszych' problemow, to wina nieodpowiedniego 'doboru' fryzjera i uzywanych przez niego kosmetykow.

Pozdrowienia,
Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-25, 13:32   #16
KARINCIA
Raczkowanie
 
Avatar KARINCIA
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Warszawka
Wiadomości: 335
GG do KARINCIA
Re: Pasemka

Ja też tak kiedyś miałam
Popalone i pokruszone włosy.
Myśle że po pierwsze fryzjerka za długo trzymała Ci farbe a po drugie użyła zbyt silnej wody utlenionej.
Lepiej podaruj sobie te pasemka.

Pozdrawiam
KARINCIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-03, 14:17   #17
kaśkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 14
Pasemka.

Witam. Od kilku lat robie blond pasemka, sęk w tym że znudził mi się juz ten sam odcień blondu (naturalne mam ciemny blond). Szukam zdjęc z różnymi kombinacjami kolorów, bo mam ochotę zaszaleć, ale nie drastyczie. Jeśli macie jakieś zdjęcia pomóżcie. Będę wdzięczna za pomoc.
kaśkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-05, 22:04   #18
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Pasemka.


postaram sie cos znalezc, ale zdjecie nie zawsze oddaje rzeczywistosc, proze o cierpliwosc
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-07, 21:19   #19
kaśkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 14
Re: Pasemka.

Będę ogromnie wdzięczna. Dodam tylko, że mam długie włosy, ale to chyba nie jest ważne bo poszukuje różnych kolorów a nie fryzury.
kaśkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-12-11, 08:05   #20
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Pasemka.

Kasiu, przypomnij się za jakiś czas - teraz Grażynka ma bardzo goracy okres i Twój watek może ujść jej pamięci

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-11, 14:22   #21
kaśkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 14
Re: Pasemka.

Dzięki. Będę o tym pamiętać i będę się przypominać. Zostało mi juz niewiele czasu, za tydzień wybieram się do fryzjera...
kaśkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-12, 16:18   #22
Circe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2
Pasemka.Proszę o pomoc!!!!

Pani Grażyno i inne Wizażanki!!!
Chciałabym prosić o pomoc bo jestem przerażona tym co się dzieje z moimi włosami. W czym problem?
Mianowicie od 1,5 roku co ok 3 miesiące mam robione pasemka(jasne i ciemne).Moje włosy od jakiś ostatnich 2 wizyt są w fatalnej kondycji -a i wczesniej nie były w najlepszej. Kiedyś w czasach "przedpasemkowych"mia łam grube,zdrowe włosy w bardzo dużej ilości.Ich stan dzisiejszy jest opłakany.Cześć pasemek mi się wykruszyła-dosłownie. Od głowy wyrastają mi pasma 3cm z wczesniej wykruszonych. Nawet ciemne pasemka są sztywne a wlosy zniszczone-rodzaj siana.
Wiem , ze każde pasemka niszczą włosy ale ja naprawde wolę siebie w pasemkach(włosy mam długie i wolałabym żeby takie zostały)-problem natury psychologicznej
moja ciocia również była u tej samej fryzjerki i strasznie narzekała. Wczoraj była u innego fryzjera który ją "skrzyczał" ( a powinien fryzjerkę bo to ona narobił szkód).Powiedział ,że każdy fryzjer używa innego rozjaśniacza. Na pytanie cioci o to jakiego on używa powiedział "tajemnica zawodowa".
Pani Grażyno, jako ekspertka wie Pani najlepiej jak to jest. Może jeszcze napiszę moje przemyślenia na temat pasemek. Mianowicie rozjaśnienie mi włosów zajmuje ok 2,5h siedzenia z folią na głowie!!! Wcześniej nie miałam aż takich problemów z włosami - możliwe(idąc tropem nowego fryzjera cioci)że moja fryzjerka zmieniła rozjaśniacz na tańszy.
Fianł historii jest taki , ze mam zniszczone włosy , pokruszone, i strasznie rozdwajają mi się końcówki. Staram się je ratowac , róznego typu odżywkami ale wykruszonych pasemek mi one nie zwrócą
Zastanawiałam się nad użyciem maski WAX. Może szybciej odrosną mi włoski. Co robić ,Pani Garżyno i Koleżanki!!!???
Może ktoś poleciłby mi także dobrego i przy tym niedrogiego fryzjera w Poznaniu który mógłby mi robić pasemka (mam nadzieje , ze te dwa przymiotniki się nie wykluczają-bo zywot studentki łączy się w moim przypadku ze skromnym budżetem). Czym teraz ratować włoski??? Doszło do tego , ze nawet jak czesze włosy to staram się robić to jak najbardziej deliktanie-żeby nie wypadł kolejny włos
Pani Grażyno. a jaki rozjaśniacz Pani poleca i może ma Pani jakieś rady dla mnie?
Rozpisałam się , ale na prawde potrzebuję Waszej pomocy- włosy z których jeszcze nie tak dawno mogłam być dumna wyglądają fatalnie
Z góry dziękuję za wszystkie Wasze rady. Jestem bardzo wdzięczna. Pozdrawiam serdecznie

Ps.Nie znam sie na "savoir-vivrze fryzjerstwa" ale gdybym przyszła z poleconym przez Was płynem do rozjaśniania i z farbą to czy fryzjerka mogłaby się poczuć urażona?
Circe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-14, 11:49   #23
kaśkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 14
Re: Pasemka.

Podciągam!
kaśkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-15, 21:39   #24
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Pasemka.Proszę o pomoc!!!!


po "mojemu" to:
1. użyła nowego rozjasniacza , nie znaczy to ze tanszego lecz to ze nie zna jego dzialania
2. użyla za mocnego oxydantu
3. naklada henne na odrost , ale jednoczesnie "przeciąga" na konce, co jest powodem pekania wloskow
Prawdą jest , ze fryzjer uzywa to co uwaza za stosowne , a "czasem" tego co najlepsze dla wlosa( podkreslam ze zawsze powinien uzywac tego co najlepsze!!!!)
Prawda jest ze kazdy fryzjer ma swoje sposoby i tajemnice( ja tez takowe mam, i nikomu ich nie zdradzę, no chyba mojemu synusiowi, ktory ma zaczatki fryzjera ,
Wax - mozesz go uzywac , azeby wzmocnic cebulki, raz w tygodniu, ale do odbudowy wlosa musisz uzyc regenerujacych luske wlosa, W salonach Reneee Blanche, Wella, Loreal.
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-17, 22:05   #25
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Pasemka.

Kasiu!
mam dla Ciebie kilka zdjec ale bardzo trudno znaleźć cos bardziej interesujacego
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fryz13.jpg (29,0 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Kopia nu4.jpg (39,0 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mat1.jpg (21,0 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w5.jpg (16,1 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg t3.jpg (16,5 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg u1.jpg (21,0 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg x6[1].jpg (46,6 KB, 3 załadowań)
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-18, 08:41   #26
Reese
Zakorzenienie
 
Avatar Reese
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 792
Re: Pasemka.

A może takie...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fryzka4.jpg (26,6 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fryzka14.jpg (43,1 KB, 2 załadowań)
__________________

Reese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-18, 08:41   #27
Reese
Zakorzenienie
 
Avatar Reese
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 792
Re: Pasemka.

A może takie...
__________________

Reese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-18, 09:14   #28
kaśkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 14
Re: Pasemka.

Dziękuję bardzo. Na pewno coś wybiorę.
kaśkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-22, 16:40   #29
Circe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2
Re: Pasemka.Proszę o pomoc!!!!

Dziękuję bardzo za odpowiedź. A dziekuję dopiero teraz ponieważ miałam gorący okres na studiach i dopiero zjechałam do domku.
Jeszcze raz wielkie dzięki!
Circe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-25, 09:38   #30
Trishy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 228
Pasemka- prosze o rade.

Wlasnie przymierzam sie do zrobienia sobie pasemek u fryzjera, w zwiazku z tym mam pytanie do wizazanek
o co mam pytac fryzjera zanim sie zdecyduje na jakis salon? ktore z farb sa najtrwalsze? (planuje blond pasemka- lub jakis jasny odcien blond) czy lepiej jak robia pasemka na czepek czy folie?

aha no i czy pasemka tu i tam, tak bardzo nie regularnie, beda wygladac naturalnie? nie chce miec bardz duzej ilosci pasemek, i raczej bardzo cieniutkie.
bardzo prosze o rady bo chce sie popytac w salonach i nie wiem co jest ok w przypadku pasemek.

czy moze jest gdzies strona w internecie gdzie mozna obejrzec kolory farb profesjonalnych?
Trishy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:37.