specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stres w wielkim mieście

Notka

Stres w wielkim mieście
Zapraszamy Was do dyskusji i zadawania pytań na tematycznym forum "Stres w wielkim mieście". Od 22 lutego (poniedziałek) do 21 marca na forum co tydzień będzie odpowiadał na Wasze pytania specjalista z zakresu dietetyki, fitnesu, psychologii, stylizacji i dermatologii.

 
 
Narzędzia
Stary 2010-02-22, 08:05   #1
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Question

specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania


Witam

Od tej chwili można zadawać pytania Pani Ewie Ceborskiej, specjalistce dietetyki.

Serdecznie namawiam do zadawania pytań

zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-22, 14:44   #2
karolcia017
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 225
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Witam,
mając 17 lat chciałabym schudnąć ok. 5-6 kg, nie wiem jak się za to zabrać i ile to będzie trwało. Mogłaby Pani coś doradzić Pozdrawiam
karolcia017 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-22, 19:12   #3
neheszta
Zakorzenienie
 
Avatar neheszta
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 633
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Witam,
Normalnie jestem szczupłą osobą, mam szybką przemianę materii. Ale dodatkowo dużo ćwiczę aby wyrzeźbić sobie mięśnie, dlatego prosiłabym o poradę jaka dieta byłaby dla mnie najlepsza
neheszta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-22, 19:58   #4
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

a to w tym wątku te pytania, czy zakładamy osobne wątki ?
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-22, 20:56   #5
blackamor
Zakorzenienie
 
Avatar blackamor
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 868
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Jaka żywność zawiera najwięcej błonnika?
Ile kcal dziennie powinna dostarczać sobie siedemnastolatka, która prowadzi bardziej siedzący tryb życia?
blackamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-22, 21:55   #6
masiolek
Raczkowanie
 
Avatar masiolek
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 171
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Ja jeszcze karmie piersią, choć mój syn skończył już 13 miesięcy. W związku z tym mam pytanie czy mogę przejść, karmiąc na którąś z tych diet: Dukana lub South Beach? Jeśli tak, to którą by Pani polecała?
masiolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 07:06   #7
ar22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: częstochowa
Wiadomości: 270
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

witam

mam problem...wychodze z okropnej diety...baaardzo redukcyjnej...

i stad pyatnie: aby przytyc lepiej przeskoczyc od razu z dnia na dzien na duza ilosc kalorii? czy zwiększac stopniowo np. o ok.100 kcal tygodniowo...

musze przytyc ok 5 kg... by odzyskac okres a chce przytyc w zdrowy sposób...bez słodyczy itp. tylko na zdrowym jedzonku

pozdrawiam
ar22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-23, 09:32   #8
7of9
Raczkowanie
 
Avatar 7of9
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: enetrprise
Wiadomości: 445
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Witam, mam 36 lat i choruję na niedoczynność tarczycy. W ciągu roku przybyło mi dużo kilogramów. Co powinnam włączyć a co wyrzucić z diety aby schudnąć ok 12 kg? Zaznaczam, że nie powinnam jeść produktów o charakterze wolotwórczym typu brukselka, kapusta...Jaki rodzaj wysiłku fizycznego włączyć?
__________________
Proud to be yellow Drużynowy Mistrz Polski Na Żużlu 2014
7of9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 15:06   #9
Ewa Ceborska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 13
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Witam serdecznie,

Odchudzanie to przede wszystkim długotrwała zmiana swojej diety. Trzeba więcej energii wydatkować niż się przyjmuje - różnica powinna wynosić około 600-700kcal w zależności od przypadku.

Pierwsza zasada: jemy to samo co kiedyś, ale mniej. Wykluczamy jedynie śmieciowe jedzenie, np. fast foody, dania garmażeryjne, przekąski, większość słodyczy. resztę jemy, ale w odpowiednich ilościach.

Druga zasada: ćwiczymy!!! Bez ćwiczeń nie można właściwie mówić o zdrowym odchudzaniu. 3x tydz. po 1h to minimum

Trzecia zasada: pijemy wodę. Trzeba wypić te 1,5l wody dziennie + herbaty zielone, czerwone, owocowe i inne (czarnej nie wliczamy do tej puli).

Dokładne ilości powinniśmy mieć sprecyzowane na podstawie dokładnych pomiarów przemiany materii oraz wywiadu dietetycznego.

I jeszcze jedno: określamy realny cel i umieszczamy go w czasie. Chudnięcie powinno odbywać się 0,5-1kg/tydz.
Powodzenia

EC

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:55 ----------

Cytat:
Napisane przez blackamor Pokaż wiadomość
Jaka żywność zawiera najwięcej błonnika?
Ile kcal dziennie powinna dostarczać sobie siedemnastolatka, która prowadzi bardziej siedzący tryb życia?
Błonnik to przede wszystkim pełnoziarniste produkty zbożowe, warzywa i owoce (najlepiej surowe). można wspomóc się otrębami owsianymi lub pszennymi, ale trzeba dużo pić płynów, aby jelita dobrze pracowały i sie nie zapchały

17-latka: około 2150 kcal dziennie

---------- Dopisano o 16:01 ---------- Poprzedni post napisano o 15:59 ----------

Cytat:
Napisane przez masiolek Pokaż wiadomość
Ja jeszcze karmie piersią, choć mój syn skończył już 13 miesięcy. W związku z tym mam pytanie czy mogę przejść, karmiąc na którąś z tych diet: Dukana lub South Beach? Jeśli tak, to którą by Pani polecała?
Witam,
Obie diety mają swoje plusy, ale niestety także ogromne minusy. Radziłabym ograniczyć energetyczność w sposób zrównoważony wg zasad zdrowego żywienia (piramida żywieniowa). Ew. może Pani zastosować ostatnia fazę z diety South Beach.

jeśli jednak chciałaby Pani utrzymać laktację przez jakiś czas to lepiej "przytrzymać" obecne ilości i zwiększyć aktywność fizyczną.

Pozdrawiam
EC

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------

Cytat:
Napisane przez ar22 Pokaż wiadomość
witam

mam problem...wychodze z okropnej diety...baaardzo redukcyjnej...

i stad pyatnie: aby przytyc lepiej przeskoczyc od razu z dnia na dzien na duza ilosc kalorii? czy zwiększac stopniowo np. o ok.100 kcal tygodniowo...

musze przytyc ok 5 kg... by odzyskac okres a chce przytyc w zdrowy sposób...bez słodyczy itp. tylko na zdrowym jedzonku

pozdrawiam
Witam,

Trzeba zwiększać raz na tydzień energetyczność posiłków o jakieś 200kcal. Jeśli zauważy Pani jednak jakieś nieprawidłowości trzeba zgłosić się do specjalisty. Z dietami bardzo restrykcyjnymi niestety nie ma żartów.

Pozdrawiam
EC

---------- Dopisano o 16:06 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------

Cytat:
Napisane przez 7of9 Pokaż wiadomość
Witam, mam 36 lat i choruję na niedoczynność tarczycy. W ciągu roku przybyło mi dużo kilogramów. Co powinnam włączyć a co wyrzucić z diety aby schudnąć ok 12 kg? Zaznaczam, że nie powinnam jeść produktów o charakterze wolotwórczym typu brukselka, kapusta...Jaki rodzaj wysiłku fizycznego włączyć?
Witam,

Może Pani jeść inne warzywa (wszystkie z wyjątkiem rodziny kapustnych), których w sumie powinno być około 600g.

Powinna Pani zastosować dietę rzędu: 1200kcal.

Najlepsza aktywność fizyczna: długotrwała o umiarkowanej intensywności - np. marsz bez zadyszki przez 40-60min. , jazda na rowerze bez zadyszki około 1h itd.

Powodzenia
EC
Ewa Ceborska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 15:11   #10
kowal178
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 32
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Witam mam 24 lata. Chciałbym przytyc od5-10 kg ile kcal powinienem dziennie dostarczac ? Dodam ze mam bardzo szybka przemiane materii a waze 75 kg przy wzroscie 187
kowal178 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 16:07   #11
winniethepooh_69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Witam. Mam 17 lat 1.70 cm wzrostu i ważę 65 kg. Brak motywacji, na stres reaguję jedzeniem. Organizm nie pozwala także na większość ćwiczeń, jestem pod stałą opieką poradni neurologicznej. Na dodatek zima, chlapy. Latem to lepiej walczyć z brzuszkiem, bo lubię rower i spacery. Tendencja do brzuszka to raczej rodzinna. Proszę o pomoc

Edytowane przez winniethepooh_69
Czas edycji: 2010-02-23 o 16:10 Powód: istotna pomyłka w pisowni
winniethepooh_69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-23, 16:45   #12
Mariolcia =P
Zakorzenienie
 
Avatar Mariolcia =P
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 001
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Co Pani sądzi o diecie dr Dukana? Pisała pani o plusach i minusach tej diety, proszę to rozwinąć.
__________________

Mariolcia =P jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 17:07   #13
komicznie
Wtajemniczenie
 
Avatar komicznie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: łdz/wro
Wiadomości: 2 361
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Witam

Jakie produkty jeść, a które odrzucić ab w te szare dni być pełnym energii i rześkim?
__________________
Gdy palec wskazuje na niebo, tylko głupiec patrzy na palec.
komicznie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 17:14   #14
rani27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 12
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Witam, jestem młodą nastolatką i mam zaburzenia żywieniowe, nie wiem jak sobie z tym poradzic
Dziękuje
__________________
"Wczoraj jest historią. Jutro jest tajemnicą. Dziś jest darem."
rani27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 18:06   #15
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Witam,
czy spotkała się Pani może z tą publikacją http://www.allegro.pl/item873063632_...a_wys_0zl.html
i czy ma Pani swój pogląd na tą dietę?
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 19:31   #16
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

witam serdecznie,
mam 24 lata, pracuję w fabryce w systemie trzy zmianowym. odżywiam się zdrowo. rano zawsze jem owsiankę z jabłkiem i chudym twarogiem lub naturalnym serkiem homogenizowanym. w trakcie pracy mam tylko jedną 15 min. przerwę. podam przykład I zmiany: wstaję o4.30 śniadanie jem o 5.00, pracę zaczynam o 6.00, przerwę mam o 9.30 i wtedy jem zazwyczaj sałatkę z orzechami polaną olejem rzepakowym lub węglowodany złożone z czymś białkowym. obiad jem dopiero ok.15.00, potem ok. 17.00 ćwicze (skakanka interwałowo lub trening siłowy) po 18.00 jem węgle i białko i to zazwyczaj jest ostatni lub przed ostatni posiłek. chcę zgubić 6kg. cz mogę w ramach przekąski zjeść w pracy ok. 7.30 jabłko lub inny owoc, a po 12.00 wypić kefir lub sok z butelki typu Kubuś, Pysio? mam wielki problem z tymi posiłkami w pracy.
proszę o radę, pozdrawiam.

p.s. czy takie przekąski jak LU Go! czy owsianki "w proszku" gotowe do spożycia po zalaniu wrzątkiem i inne tego typu, nadają się na redukcję?
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia


Edytowane przez Asilos Magdalena
Czas edycji: 2010-02-23 o 19:36
Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 20:13   #17
Katlin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 92
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Witam,
ostatnio zaczął chorować mój żołądek (refluks, przepuklina, nadżerki w żołądku i dwunastnicy) i nie wiem jaka dieta byłaby dla mnie odpowiednia, aby pozbyć się tych problemów. Oczywiście stosuję leki i unikam pewnych rzeczy, ale nie wiem co jeść na dłuższą metę.
Pozdrawiam i dziękuję
Katlin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 21:41   #18
Santa0700
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 48
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Witam bardzo serdecznie!
Mam 17 lat i przy 164 cm wzrostu waze 52,7 kg. Odkad zainteresowalam sie zdrowym zywieniem schudlam w ciagu miesiaca 3 kg, wczesniej sie nie wazylam, musialabym naprawde duzo przytyc zeby poczuc jakakolwiek roznice po rozmiarze ubran... Staram sie zdrowo odzywiac: na sniadanie 0 7:00 jem najczesciej kasze gryczana z mlekiem (ostatnio pokochalam owsianke z orzechami i cynamonem), potem jestem w szkole i mam zawsze przy sobie wafle ryzowe, ktore jem co 3 godziny, czasami biore rowniez jogurt naturalny, mleko w opakowaniu po jogurcie pitnym lub salatke zrobiona w domu (koniecznie z jajkiem, uwielbiam!), jednak niestety mlodziez w szkole jest naprawde zdziwiona takim widokiem... W domu jestem dopiero o 16, wtedy jem jakas typowa polska zupe (moja ulubiona to zupa pomidorowa z brazowym ryzem) lub warzywa z mrozonki. O 18 jem jeszcze tylko jakiegos owoca, poniewaz nie jestem glodna po "obiedzie". Do tego pije bardzo duzo plynow, nawet do 4 litrow wody dziennie, lubie zielona herbate, czerwona, miete, rumianek, pije wiele ziol a takze 3 razy w tygodniu szklanke soku z marchwii i jablek. Do tego kocham sporty, staram sie regularnie chodzic na silownie a jesli mi sie to nie uda z radoscia cwicze w domu. Moja mama martwi sie o mnie, mowiac ze przesadzam i powinnam jesc "normalnie" czyli bialy chleb, pizze itp., "tak jak wszyscy" i jest mi bardzo trudno tyle razy tlumaczyc swoje racje, szczegolnie ze rozumiem jej strach o moje zdrowie (kilka lat temu ze wzgledu na milosc do zwierzat nie jadlam miesa, jajka, sery, mleko-to wszystko i owszem, do tej pory za tym przepadam, jednak miesa nie jadlam w ogole i przez to mialam dosc powazne problemy zdrowotne. Obecnie czerwone mieso spozywam raz na tydzien). Niestety wiem, ze nie da sie tego wyposrodkowac, chorej wizji mamy i mojej-jeszcze niewielkiej-wiedzy na ten temat. Czy moglaby mi Pani powiedziec jaki blad popelniam w mojej diecie? Bylabym bardzo wdzieczna, nie chcialabym aby cokolwiek z nieprzyjemnych wydarzen sie powtorzylo, jednoczesnie chcialabym utrzymac wage na stalym poziomie...
Z gory bardzo serdecznie dziekuje za odpowiedz!
Santa0700 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-23, 23:03   #19
Morfina
Rozeznanie
 
Avatar Morfina
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szafa pełna wspomnień...
Wiadomości: 626
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Witam Panią serdecznie!

Moim problemem od dłuższego czasu (ok 3-4miesięcy) są notoryczne wzdęcia. Po prostu nie mogę z nimi wytrzymać... są bardzo silne, boli mnie brzuch, czuję rozpieranie, przelewanie ect. Dodatkowo po posiłku często odczuwam ból żołądka. Byłam u lekarza, biorę esputicon 6 tabletek na dobę oraz 3 tabletki leku na florę bakteryjną jelit oraz lek na zmniejszenie wydzielania soku żołądkowego. Jednakże poprawa jest tylko niewielka chciałabym zapytać Panią co zmienić w swojej diecie? Nie jem fastfoodow i słodyczy. Unikam kapusty,fasoli.kalafioru bo podobno powodują wzdęcia. Odżywiam się naprawdę zdrowo... Obecnie chcę schudnąć. Czy to, że nie jem mięsa od 2,5 roku może mieć wpływ na wzdęcia? Chorowałam na zaburzenia odżywiania i bardzo restrykcyjne diety powodowały u mnie np. brak wyprozniania czasem przez półtorej a nawet dwa tygodnie. Czy to też może mieć wpływ na obecne wzdęcia?

mój przykładowy jadłospis:
śniadanie: owsianka na wodzie z kilkoma rodzynkami, migdałami i orzechami, kromka chleba razowego z serkiem kanapkowym, 2 kiwi
2śn: activia naturalna, pomarańcza
obiad: groszek z marchewką, kotlety sojowe, buraczki ćwikłowe
podwieczorek: serek wiejski z warzywami

herbata czerwona/zielona/kawa zbożowa z mlekiem/woda z cytryną

Bardzo prosze o pomoc!
__________________
„Ponieważ drogi jesteś w moich oczach, nabrałeś wartości i Ja cię miłuję” ( Iz.43,4)

Aparat stały góra i dół 25.11.09r.


59.58.57.56.55.54.53.52.5 1.50kg
Włosy [08.2010] ->63cm ...[?]... ->100cm
paznokcie; włosy; skóra
cellulit; tłuszcz; rozstępy

Edytowane przez Morfina
Czas edycji: 2010-02-23 o 23:12
Morfina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-24, 08:47   #20
waiting for love
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 3
Question Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Witam,
mając 18 lat chciałabym schudnąć i to nawet sporo, a raczej zmienić swoje nawyki żywieniowe, bo to podobno najlepszy sposób na zgubienie kilogramów ;], nie wiem jak się za to zabrać. Mogłaby Pani coś doradzić Co powinno się jeść, o jakich porach, ile posiłków, czy jakieś herbaty ziołowe są wskazane, jakie ćwiczenia są najlepsze i jak taką zmianę nawyków połączyć ze szkołą (najczęściej od 7 do 16 jestem w szkole)

Pozdrawiam
waiting for love jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 09:17   #21
Ewa Ceborska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 13
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Cytat:
Napisane przez kowal178 Pokaż wiadomość
Witam mam 24 lata. Chciałbym przytyc od5-10 kg ile kcal powinienem dziennie dostarczac ? Dodam ze mam bardzo szybka przemiane materii a waze 75 kg przy wzroscie 187
Witam,
Zakładając, że ma Pan niską aktywność fizyczną (raz, dwa razy w tygodniu jest jakiś sport o umiarkowanej intensywności) oraz siedzącą pracę to trzeba byłoby dostarczyć około 2500kcal.

Pozdrawiam
EC

---------- Dopisano o 09:52 ---------- Poprzedni post napisano o 09:48 ----------

Cytat:
Napisane przez waiting for love Pokaż wiadomość
Witam,
mając 18 lat chciałabym schudnąć i to nawet sporo, a raczej zmienić swoje nawyki żywieniowe, bo to podobno najlepszy sposób na zgubienie kilogramów ;], nie wiem jak się za to zabrać. Mogłaby Pani coś doradzić Co powinno się jeść, o jakich porach, ile posiłków, czy jakieś herbaty ziołowe są wskazane, jakie ćwiczenia są najlepsze i jak taką zmianę nawyków połączyć ze szkołą (najczęściej od 7 do 16 jestem w szkole)

Pozdrawiam
Witam,
Pani podejście do odchudzania jest bardzo dobre. Sęk w tym, aby na trwałe zmienić nawyki żywieniowe, a nie na chwilę wprowadzić restrykcyjną dietę.
Śniadanie jemy zawsze po wstaniu - nie dłużej niż 1,5h, a następnie kolejne posiłki co 3-4godziny aż do kolacji, która powinna się pojawić na 2-3h przed snem.
Do szkoły w zależności od dnia trzeba zabrać nawet 3 posiłki - np. II śniadanie i dwie przekąski jeśli jest długi dzień poza domem.
Herbatki stanowczo odradzam - wystarczy sama dieta + woda mineralna.

Aktywność fizyczna: co drugi dzień, o umiarkowanej intensywności (tak, aby nie było zadyszki) jak najdłużej np. 1h marszu, jazdy na rowerze itd.

Powodzenia
EC

---------- Dopisano o 10:00 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Morfina Pokaż wiadomość
Witam Panią serdecznie!

Moim problemem od dłuższego czasu (ok 3-4miesięcy) są notoryczne wzdęcia. Po prostu nie mogę z nimi wytrzymać... są bardzo silne, boli mnie brzuch, czuję rozpieranie, przelewanie ect. Dodatkowo po posiłku często odczuwam ból żołądka. Byłam u lekarza, biorę esputicon 6 tabletek na dobę oraz 3 tabletki leku na florę bakteryjną jelit oraz lek na zmniejszenie wydzielania soku żołądkowego. Jednakże poprawa jest tylko niewielka chciałabym zapytać Panią co zmienić w swojej diecie? Nie jem fastfoodow i słodyczy. Unikam kapusty,fasoli.kalafioru bo podobno powodują wzdęcia. Odżywiam się naprawdę zdrowo... Obecnie chcę schudnąć. Czy to, że nie jem mięsa od 2,5 roku może mieć wpływ na wzdęcia? Chorowałam na zaburzenia odżywiania i bardzo restrykcyjne diety powodowały u mnie np. brak wyprozniania czasem przez półtorej a nawet dwa tygodnie. Czy to też może mieć wpływ na obecne wzdęcia?

mój przykładowy jadłospis:
śniadanie: owsianka na wodzie z kilkoma rodzynkami, migdałami i orzechami, kromka chleba razowego z serkiem kanapkowym, 2 kiwi
2śn: activia naturalna, pomarańcza
obiad: groszek z marchewką, kotlety sojowe, buraczki ćwikłowe
podwieczorek: serek wiejski z warzywami

herbata czerwona/zielona/kawa zbożowa z mlekiem/woda z cytryną

Bardzo prosze o pomoc!
Witam,

Wzdęcia faktycznie mogą bardzo utrudniać życie. Brak mięsa w diecie nie powinnomieć wpływu na Pani problemy. Restrykcyjne diety raczej też nie to, że Pani nie chodziła regularnie do toalety było prawdopodobnie związane z tym, że mało Pani jadła.
Co można zrobić? Może Pani kupić a każdej aptece test na obecność bakterii Helicobacter pylori. Są to bakterie, które mogą powodować podobne objawy. jednocześnie są one odpowiedzialne za powstawanie wrzodów żołądka, więc dobrze byłoby je ew szybko wyleczyć. Jeśli test wyjdzie pozytywnie trzeba będzie się zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu na leczenia.
Aby przewód pokarmowy lepiej sobie radził z trawieniem trzeba jeść jednak więcej warzyw gotowanych (lub lekko podduszonych) oraz jogurty naturalne (w żadnym wypadku słodkie). Trzeba wykluczyć z diety na jakiś czas słodycze, bardzo słodkie owoce (np. winogrona), napoje gazowane. ważna jest też regularność spożywania posiłków.

Pozdrawiam
EC

---------- Dopisano o 10:17 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Cytat:
Napisane przez rani27 Pokaż wiadomość
Witam, jestem młodą nastolatką i mam zaburzenia żywieniowe, nie wiem jak sobie z tym poradzic
Dziękuje
Witam,
Zaburzenia żywieniowe to bardzo poważny problem - szczególnie u młodych kobiet. Anoreksja, bulimia czy kompulsywne objadanie się są to choroby, które wymagają specjalistycznego leczenia. Leczenie takie prowadzi cały zespół - lekarz, psycholog, czasami psychiatra oraz dietetyk. Jeśli zauważa Pani u siebie niepokojące objawy radziłabym się jak najszybciej zgłosić o pomoc. Bo nieleczone zaburzenia są bardzo niebezpieczne.
Powodzenia
EC
Ewa Ceborska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 09:48   #22
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Witam
Jestem na diecie 1100kcal pod opieką dietetyka. Okazało się, że jestem w ciąży. Ile kalorii więcej jeść, żeby nie zaszkodzić dziecku? W przyszłym tygodniu wybieram się na wizytę do swojego dietetyka, ale nie wiem, jak do tego czasu się odżywiać.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 10:37   #23
Prying girl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 9
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Witam
Mam 18 lat, wzrost 168 cm i ważę 51 kg. Chciałabym przytyć gdzieś z 5 kg (masa mięśniowa), trening już zaczęłam ale kompletnie nie wiem jak zabrać się do diety, ile powinnam i czego spożywać, jak w ogóle wyglądać taka dieta. Efekt jaki chce uzyskać to wysportowana sylwetka przy wadze mniej więcej 56-57 kg. Z góry dziękuje za odpowiedz.
Prying girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 10:52   #24
Morfina
Rozeznanie
 
Avatar Morfina
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szafa pełna wspomnień...
Wiadomości: 626
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Dziękuję Pani bardzo!
Pędzę po ten test do apteki
__________________
„Ponieważ drogi jesteś w moich oczach, nabrałeś wartości i Ja cię miłuję” ( Iz.43,4)

Aparat stały góra i dół 25.11.09r.


59.58.57.56.55.54.53.52.5 1.50kg
Włosy [08.2010] ->63cm ...[?]... ->100cm
paznokcie; włosy; skóra
cellulit; tłuszcz; rozstępy
Morfina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 14:48   #25
Asilos Magdalena
Zadomowienie
 
Avatar Asilos Magdalena
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 588
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Cytat:
Napisane przez Asilos Magdalena Pokaż wiadomość
witam serdecznie,
mam 24 lata, pracuję w fabryce w systemie trzy zmianowym. odżywiam się zdrowo. rano zawsze jem owsiankę z jabłkiem i chudym twarogiem lub naturalnym serkiem homogenizowanym. w trakcie pracy mam tylko jedną 15 min. przerwę. podam przykład I zmiany: wstaję o4.30 śniadanie jem o 5.00, pracę zaczynam o 6.00, przerwę mam o 9.30 i wtedy jem zazwyczaj sałatkę z orzechami polaną olejem rzepakowym lub węglowodany złożone z czymś białkowym. obiad jem dopiero ok.15.00, potem ok. 17.00 ćwicze (skakanka interwałowo lub trening siłowy) po 18.00 jem węgle i białko i to zazwyczaj jest ostatni lub przed ostatni posiłek. chcę zgubić 6kg. cz mogę w ramach przekąski zjeść w pracy ok. 7.30 jabłko lub inny owoc, a po 12.00 wypić kefir lub sok z butelki typu Kubuś, Pysio? mam wielki problem z tymi posiłkami w pracy.
proszę o radę, pozdrawiam.

p.s. czy takie przekąski jak LU Go! czy owsianki "w proszku" gotowe do spożycia po zalaniu wrzątkiem i inne tego typu, nadają się na redukcję?
bardzo proszę o pomoc. chodzi mi o zdrowe przekąski. co mogę jeść? wszędzie czytam, że "jabłko to nie posiłek", ale ja nie mam możliwości zjadać co 3 godz. pełnego, zbilansowanego posiłku
__________________
Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!
K.V.
odzyskuję serce do życia

Asilos Magdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 16:00   #26
karadka
Zadomowienie
 
Avatar karadka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 890
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

witam, chcialabym dowiedziec sie co Pani sadzi o diecie dukana? czy moze nam ona zaszkodzic i czy sa jakies przeciwskazania?
__________________
DUKAN od 15 luty 2010 88,4 - 67,4
obżarstwo 67,4 - 74.4
DUKAN od 7 marca 2011 74.4 - 73.9 - 73 - 72 - 71 - 70 - 69 - 68 - 67
karadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 20:27   #27
Ewa Ceborska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 13
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Witam
Jestem na diecie 1100kcal pod opieką dietetyka. Okazało się, że jestem w ciąży. Ile kalorii więcej jeść, żeby nie zaszkodzić dziecku? W przyszłym tygodniu wybieram się na wizytę do swojego dietetyka, ale nie wiem, jak do tego czasu się odżywiać.
Witam,

Radziłabym jak najszybciej podnieść energetyczność diety do około 1900kcal. warto też wiedzieć czego nie wolno jeść przez cały okres ciąży:
- alkohol
- surowe mięso, np. tatar, sushi
- surowe jaja np. w koglu moglu
- napoje energetyzujące
- serki pleśniowe (w tym camembert)
- produktów które budzą jakiekolwiek wątpliwości dotyczące świeżości.

Powodzenia
EC

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Prying girl Pokaż wiadomość
Witam
Mam 18 lat, wzrost 168 cm i ważę 51 kg. Chciałabym przytyć gdzieś z 5 kg (masa mięśniowa), trening już zaczęłam ale kompletnie nie wiem jak zabrać się do diety, ile powinnam i czego spożywać, jak w ogóle wyglądać taka dieta. Efekt jaki chce uzyskać to wysportowana sylwetka przy wadze mniej więcej 56-57 kg. Z góry dziękuje za odpowiedz.
Witam,
jeśli zależy Pani na zwiększeniu masy mięśniowej konieczna jest i dieta i odpowiedni trening. Trzeba byłoby zwiększyć ilość białka w codziennym jadłospisie. Nie radziłabym przyjmowania odżywek białkowych, ale warto zwiększyć białko z 0,8g na kilogram masy ciała do 1,2 - 1,5g/kg/m.c.
Konieczne jest spożycie minimum 3 porcji mlecznych w ciągu dnia oraz pełnowartościowego białka z chudego mięsa, np. kurczak, indyk, ryby.

Jeśli chodzi o energetyczność: trzeba jeść o 200kcal więcej niż Pani zapotrzebowanie. Jeśli więc ma Pani 1700kcal trzeba zastosować dietę 1900kcal.
Pozdrawiam
EC
Ewa Ceborska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 20:30   #28
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Witam
Mam 17 lat i od paru tygodni na diecie. W związku z tym moje pytanie: Jak bardzo drobne wpadki typu ciasto, frytki przy regularnym chudnięciu wpływają na jego szybkość?
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 20:37   #29
Ewa Ceborska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 13
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Cytat:
Napisane przez Asilos Magdalena Pokaż wiadomość
bardzo proszę o pomoc. chodzi mi o zdrowe przekąski. co mogę jeść? wszędzie czytam, że "jabłko to nie posiłek", ale ja nie mam możliwości zjadać co 3 godz. pełnego, zbilansowanego posiłku
Witam,
Nie każdy posiłek musi się składać ze wszystkich składników diety. Jako posiłek możemy potraktować:
- jabłko pokrojone w kawałki + jogurt naturalny + szczypta cynamonu do smaku
- ciasteczko pełnoziarniste + szklanka kefiru
- kanapka z liściem sałaty + szynka + ogórek kwaszony
- pomidorki koktajlowe całe opakowanie lub mini marcheweczki + jogurt mały owocowy

Przekąski w czasie nocy mogą - a nawet muszą być mniejsze. W pracy zmianowej warto natomiast dbać o wypijanie ciepłych napojów, np. kawa zbożowa na mleku, gorąca herbata z cytryną itd.

Pozdrawiam
EC

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

Cytat:
Napisane przez mircia14 Pokaż wiadomość
Witam
Mam 17 lat i od paru tygodni na diecie. W związku z tym moje pytanie: Jak bardzo drobne wpadki typu ciasto, frytki przy regularnym chudnięciu wpływają na jego szybkość?
Witam,

frytek, ciastek z kremem niestety nie możemy zaliczyć do drobnych wpadek dietetycznych. Są to produkty wysokoenergetyczne i bogate w tłuszcz. W prawidłowej diecie odchudzającej powinno być około 25% energii z tłuszczu. Jedząc przykładowo średnie frytki w diecie na 1200kcal mamy już tę wartość przekroczoną.
Jeśli ma się pojawić jakaś wpadka to lepiej wykorzystać coś jednak co niesie za sobą jakąś wartość odżywczą, np. szarlotka, ciasto drożdżowe z owocami czy pieczone ziemniaki z masłem czosnkowym. Smaczniejsze i zdrowsze.

Pozdrawiam
EC
Ewa Ceborska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 20:42   #30
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: specjalistka na forum: dietetyk odpowiada na Wasze pytania

Dziękuję za odpowiedź
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stres w wielkim mieście


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:40.