Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-17, 10:15   #991
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Takie dałyby stężenie ok. 10%.

Podałam Ci link do przykładowych objętości, które pozwalają uzyskać małe porcje roztworów peelingujących.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php...9#post29 942049
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 23:00   #992
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post29942049


Lui, nie wprowadzaj, proszę, w błąd. PH roztworu glukonolaktonu obniża się stopniowo w miarę hydrolizy do kwasu glukonowego. Jeszcze raz podaję link do wykresów przedstawiających spadek pH (s. 6): http://www.pmpinc.com/Documents/gdl-brochure.pdf; jak widać, jest on drastyczny nawet w przypadku roztworu 1%, przy stężeniu 5% pH spada do ok. 2, przy 10% - poniżej 2.

Spotkałam się już z przypadkami, gdy ktoś źle tolerował tonik z glukonolaktonem ze względu na niskie pH, którego nie był świadom ("podstępna" hydroliza). Na pewno nie poleciłabym toniku o tak niskim pH osobom z cerą wrażliwą, naczynkową, skłonną do rumienia, a właśnie takie osoby często interesują się PHA. Pamiętam też relacje Wizażanek, które obserwowały u siebie zmiany guzkowe (potocznie zwane gulami) w trakcie przygód z nieustabilizowanym glukonolaktonem.

Weź pod uwagę, że sama dodajesz wodorowęglan sodu w dość znacznym stężeniu - to zmienia postać rzeczy. Osobiście polecam łączyć glukonolakton z mleczanem sodu (jeśli nie mamy ciekawszej alternatywy), korzyść dla skóry większa, a przy okazji świetnie stabilizuje glukonolakton. Nie widzę żadnych zalet sody poza łatwą dostępnością i niską ceną, nic nie przemawia za jej stosowaniem w kosmetykach.
Sorki, bo ja tak z własnych doswiadczen Fakt ze kada cera inaczej reaguje.

Robiłam 8% tonik z glukonolaktonem, zainspirowana filmikiem na youtubie gdzie autorka twierdziła ze ph jest ok przytakim stezeniu.
Faktycznie sama zrobiłam i było ok. (byc moze to przypadek)
Natomiast podrazniło mnie przy wiekszym stezeniu, a wodorowęglan kupiłam gdyż doradzono mi,ze cera naczynkowa (moja) niezbyt sie lubią z mlecznem sodu, no i pomna tego podraznienia uzywam go za kazdym razem do wyzszego stezenia PHA w tym toniku.
Wogdorowęglan faktycznie ma małe działanie, jedynie ciut przciwbakteryjne, a najchetniej to wogole bym go nie uzywała.

Co do dodania wodorowęglanu to wyczytałam ze jego stezenie ma być od 2-4%... 2% to za duzo? Lorri, a ile powinno go być?

---------- Dopisano o 00:00 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
przygód z nieustabilizowanym glukonolaktonem.


Przeczytaj opis na stronie EcoSpa, da Ci wyobrażenie o tym, czym jest solubilizator i do czego możesz go stosować (nie tylko do środków myjących).

Guma ksantanowa nie jest surfaktantem, nie połączy trwale oleju z wodą.

Nie używałam solubilizatora z EcoSpa. Solubilizatory z ZSK stosuję przeważnie w wodach micelarnych, piankach i żelach do mycia. Glukozyd k/k w niskich stężeniach dobrze sprawdza się w płynach do demakijażu (również oczu - ma wysokie pH), wadą jest specyficzny zapach. Mgiełek nie robię. Tutaj masz przykładową recepturę z P-4C: http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Mgi...awilzajaca/150.

Do ekspresowych płynnych emulsji bez dodatku zagęszczaczy (chyba coś takiego masz na myśli) będzie się nadawać naturalna lecytyna sojowa (nie wymaga podgrzewania). Jeśli stabilność emulsji nie ma znaczenia, to jest to wg mnie najlepszy wybór. Możesz się inspirować recepturami koncentratów na stronie Mazideł. Pod rolkę robiłabym świeże jednorazowe porcje na wodzie do iniekcji z ampułek.
Acha, bo ja czytałam tylko na stronie ZSK. Ten z ekospa ma nieco szersze działanie.
Mgiełek czy płynow do mycia robic nie będę na razie.
Chciałam przymierzyc sie do mleczka do ciała pod rolkę na cellulit, ale teraz to juz sama nie wiem czysie za to brać. Piszesz , ze najlepiej samemu robic jednorazowe porcje....( a ja wykombinowałam sobie jedno mleczko zrobic i siegac po nie raz na tydzien )
A tu kolejny problem bo bladego pojecia nie mam jakie składniki (tu by sie moze uzbierało bo jest osobny watek o tym) ale jakie receptury to juz
zupelnie nie wiem.... Na mazidłach raczej takich receptur nie ma.

A co do tej wody w ampułkach, to nie chcieli mi sprzedac bez recepty w zadnej aptece, az znajoma dentystka mi podarowała kilka ampułeczek

Lorri, napisałas ze emulsja bedzie mniej stabilna jesli nie doda sie gumy ksantanowej, tylko sam emulgator naturalny. Mozesz mi wyjasnić co oznacza w zasadzie tu pojecie mniej stabilna (czy tak jak z wit C, czesc składnikow nie bedzie skutecznych czy ulotni sie, czy chodzi o cos innego?).
Troche sie pogubiłam

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2013-05-18 o 23:04
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 02:26   #993
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
a ja wykombinowałam sobie jedno mleczko zrobic i siegac po nie raz na tydzien
Musiałabyś je zakonserwować.

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Lorri, napisałas ze emulsja bedzie mniej stabilna jesli nie doda sie gumy ksantanowej, tylko sam emulgator naturalny. Mozesz mi wyjasnić co oznacza w zasadzie tu pojecie mniej stabilna (czy tak jak z wit C, czesc składnikow nie bedzie skutecznych czy ulotni sie, czy chodzi o cos innego?).
Troche sie pogubiłam
Niestabilność emulsji polega na tym, że faza wodna i olejowa zaczynają się rozdzielać. W przypadku jednorazowych preparatów pod rolkę przygotowywanych tuż przed aplikacją, nie miałoby to znaczenia. Można by się nawet obyć bez emulgatora, jednak warto go dodać dla zwiększenia przenikania substancji czynnych. Nie widzę sensu stosowania Olivemu, który trzeba by podgrzewać, rozpuszczać w odpowiednim oleju. Lecytyna jest emulgatorem w pełni naturalnym, o świetnych właściwościach kosmetycznych, można na niej robić emulsje z udziałem wrażliwych olejów roślinnych. Przejrzyj receptariusz Mazideł. Są koncentraty z lecytyną, są sera ekspresowe. Inspiracji nie brakuje. Kilka substancji wystarczy, żeby zrobić preparat pod rolkę. Prościej być nie może.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 09:59   #994
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Czy macie jakiś przepis na tonik 2% z kwasem salicylowym, ale bez gliceryny i innych paskudztw?Taki najprostszy,ale żeby jednocześnie nie zniszczył mi twarzy alkoholem, bo wiem,że salicyl nie rozpuszcza się w wodzie.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 20:50   #995
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Zrobiłam dziś tonik z glukonolaktonem z mazideł 5%.Ile dni mam czekać aż pH się ustabilizuje(glukonolakto n podobno hydrolizuje)?Nie dodawałam jeszcze mleczanu sodu.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 07:07   #996
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Zrobiłam dziś tonik z glukonolaktonem z mazideł 5%.Ile dni mam czekać aż pH się ustabilizuje(glukonolakto n podobno hydrolizuje)?Nie dodawałam jeszcze mleczanu sodu.
Sprawdź dzisiaj i daj znać, ile wynosi pH. Robiłaś na wodzie pomarańczowej?
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 14:22   #997
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Sprawdź dzisiaj i daj znać, ile wynosi pH. Robiłaś na wodzie pomarańczowej?
Tak, a można na jakims innym hydrolacie/wodzie? Próbnie napackalam na kawalek twarzy i nie czuje zadnego podrażnienia.
Zmierzyłam pH, na moje oko jest ok.2(patrząc na ten obrazek ktory wrzucilam), ale nie mam wzornika;/ Tylko porównalam z internetu, mam papierki z mazideł.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ph-strips.jpg (47,0 KB, 6 załadowań)
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467

Edytowane przez Claire91
Czas edycji: 2013-05-23 o 16:22
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-03, 12:43   #998
medrosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 16
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Czy mocznik można stabilizować mleczanem sodu (60% wodny roztwór soli sodowej kwasu L-mlekowego) z ZSK? Jeżeli tak, to jakie mają być proporcje?
medrosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 16:03   #999
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Witam Czy któraś próbowała może stworzyć maskę glinkową z dodatkiem kwasów? Natchnął mnie gotowiec - douglasowy GlamGlow, ponoć daje boskie efekty ( w składzie oprócz (różnych) glinek i ekstraktów ma kwasy: glikolowy, azaleinowy (???), mlekowy, pirogronowy i salicylowyego; no i sporo innych rzeczy oprócz tego
Jakos nie daje mi to spokoju - po pierwsze - zawsze myślałam, że glinki i kwasy nie są zbyt kompatybilne a kwasy i ekstrakty to już w szczególności....
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 17:10   #1000
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Tak, a można na jakims innym hydrolacie/wodzie? Próbnie napackalam na kawalek twarzy i nie czuje zadnego podrażnienia.
Zmierzyłam pH, na moje oko jest ok.2(patrząc na ten obrazek ktory wrzucilam), ale nie mam wzornika;/ Tylko porównalam z internetu, mam papierki z mazideł.
Woda pomarańczowa jest stabilna w dość szerokim zakresie pH, dlatego nadaje się do kosmetyków z kwasami. Nie mam teraz do niej dostępu, więc nie sprawdzę, czy rzeczywiście ma właściwości buforujące. Glukonolakton rozpuszczony w wodzie destylowanej obniża pH do ok. 2 i mocznik niewiele tu zmienia. Hydrolizę można przyspieszyć podgrzewając roztwór w temp. ok. 70°C przez 5-10 minut.

Cytat:
Napisane przez medrosia Pokaż wiadomość
Czy mocznik można stabilizować mleczanem sodu (60% wodny roztwór soli sodowej kwasu L-mlekowego) z ZSK? Jeżeli tak, to jakie mają być proporcje?
Mleczan sodu ponosi pH, a to mocznikowi nie jest potrzebne, bo sam jest lekko zasadowy. Mleczan możemy dodać, gdy tworzymy kompleks mocznika z kwasem (np. mlekowym) i pH mamy zbyt niskie. Napisz, jaki kosmetyk chcesz zrobić i z jakim stężeniem mocznika, to podpowiem proporcje.

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Witam Czy któraś próbowała może stworzyć maskę glinkową z dodatkiem kwasów? Natchnął mnie gotowiec - douglasowy GlamGlow, ponoć daje boskie efekty ( w składzie oprócz (różnych) glinek i ekstraktów ma kwasy: glikolowy, azaleinowy (???), mlekowy, pirogronowy i salicylowyego; no i sporo innych rzeczy oprócz tego
Jakos nie daje mi to spokoju - po pierwsze - zawsze myślałam, że glinki i kwasy nie są zbyt kompatybilne a kwasy i ekstrakty to już w szczególności....
Innego pH wymagają dla skuteczności kwasy, innego glinki. Można pójść na kompromis i obniżyć nieco pH maski (w przypadku glinek jest to przeważnie powyżej 6), ale w takim wypadku nie należy się spodziewać efektywnej eksfoliacji chemicznej (glinki neutralizują kwasy), a i potencjał oczyszczający glinek może się zmniejszyć. Tak bogaty zestaw kwasów w GlamGlow świadczy raczej o zabiegu marketingowym niż konkretnych stężeniach, do tego cała litania innych super-składników (ciekawe jaką czcionką wydrukowali skład INCI ). Nie ma nic złego w połączeniu kwasów z ekstraktami, o ile tylko te drugie tolerują określone pH.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-06-04 o 17:24
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 18:12   #1001
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość


Innego pH wymagają dla skuteczności kwasy, innego glinki. Można pójść na kompromis i obniżyć nieco pH maski (w przypadku glinek jest to przeważnie powyżej 6), ale w takim wypadku nie należy się spodziewać efektywnej eksfoliacji chemicznej (glinki neutralizują kwasy), a i potencjał oczyszczający glinek może się zmniejszyć. Tak bogaty zestaw kwasów w GlamGlow świadczy raczej o zabiegu marketingowym niż konkretnych stężeniach, do tego cała litania innych super-składników (ciekawe jaką czcionką wydrukowali skład INCI ). Nie ma nic złego w połączeniu kwasów z ekstraktami, o ile tylko te drugie tolerują określone pH.
Dzięki Miałam właśnie takie przeczucie o tej neutralizacji kwasów przez glinki... natomiast co do ekstraktów, to mam wrażenie, że są delikatne i że szkoda ich dodawać do kwasu

W każdym razie - w masce GlamGlow Sodium Hydroxide jest na czwartym miejscu w składzie, wiec pewnie zawarte w niej kwasy dużo nie zdziałają, prawda? (naczytałam się w necie opinii o super działaniu tej maski... a 30 ml kosztuje dwie stówy, więc hmmm....
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-05, 20:52   #1002
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Woda pomarańczowa jest stabilna w dość szerokim zakresie pH, dlatego nadaje się do kosmetyków z kwasami. Nie mam teraz do niej dostępu, więc nie sprawdzę, czy rzeczywiście ma właściwości buforujące. Glukonolakton rozpuszczony w wodzie destylowanej obniża pH do ok. 2 i mocznik niewiele tu zmienia. Hydrolizę można przyspieszyć podgrzewając roztwór w temp. ok. 70°C przez 5-10 minut.
Dzięki za odpowiedź.Nie podnosiłam pH mleczanem, zaczęłam używać po kilku dniach i nic mnie nie podrażnia( w przeciwieństwie do tego toniku z BU, po nim miałam buraka, a to różnica zaledwie 1% w stężeniu glukonolaktonu).
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 10:48   #1003
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

a ja dziś ukręciłam rozświetlacz z zastosowaniem produktów z kolorówki i jest piękny ale... twardy jak kamień ;(;(;( nie wiem co zrobiłam źle...
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 17:25   #1004
Diolana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Witajcie Dziewczyny Czy zdarza się Wam użyć czasem jakiegoś surowca po terminie ważności? Chodzi mi konkretnie o niacynamid.
Diolana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 17:38   #1005
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Burbery Pokaż wiadomość
a ja dziś ukręciłam rozświetlacz z zastosowaniem produktów z kolorówki i jest piękny ale... twardy jak kamień ;(;(;( nie wiem co zrobiłam źle...
Utrwalałaś alkoholem?
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 22:43   #1006
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

oczywiście rozrabiałam w alkoholu
chyba doszłam do przyczyny bo rozrobiłam jeszcze raz i do połowy tego co było dodałam proszki i juz jest lepiej. czyżby przelałam glicerynę

Ale róż i rozświetlacz wyszły mi fenomenalne :O moje KWC na chwilę obecną, tak wymarzonego różu o chłodnym niebieskim blasku jeszcze nigdy nie miałam
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 23:48   #1007
Avenna
Raczkowanie
 
Avatar Avenna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 51
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

napisz, proszę z jakich mik robiłaś rozświetlacz?

właśnie się zbieram do zamówienia i chciałabym zrobić taki delikatny na lato, taflę wody niemal.
w sklepie zaproponowali mi pięć na wszystkie jednak mnie nie nie stać, a na wiżażu nikt nie jest skory do doradzenia, więc...
Avenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 21:47   #1008
Aiwe
Raczkowanie
 
Avatar Aiwe
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 45
GG do Aiwe
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Nie wiem czy pisze w dobrym miejscu, ale bardzo proszę o radę. Chciałabym zrobić swoje pierwsze serum. Mam cerę wrażliwą, trądzikową i dużą skłonność do naczynek. Kombinuje żeby ukręcić coś lekkiego, dobrze nawilżającego i jednocześnie działającego na naczynka. Wymyśliłam coś takiego, ale nie wiem czy dobrze. Coś trzeba zmienić, poprawić? Potrzebny jest tutaj jeszcze jakiś emulgator?

15% olej z pestek malin
10% kwas hialuronowy 1%wy
3% ekstrakt liposomowy na naczynka ZSK
5% niacynamid
2% hydromanil
3% d-pantenol
0,5% alantoina
61,5% aqua pro injectione
Aiwe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 23:21   #1009
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Avenna Pokaż wiadomość
napisz, proszę z jakich mik robiłaś rozświetlacz?

właśnie się zbieram do zamówienia i chciałabym zrobić taki delikatny na lato, taflę wody niemal.
w sklepie zaproponowali mi pięć na wszystkie jednak mnie nie nie stać, a na wiżażu nikt nie jest skory do doradzenia, więc...
Ja dałam blush base tak około 1/4 a reszte dopełniałam... mieszanką tego co kupiłam. na pewno większość to było satin gold albo silk gold, odrobina extra bright... Wyszła tafla a la bobbi brown shimmer brick . ciężko oddać jego kolor na zdjęciu ale jest bardziej taki jak na tym trzecim niż pierwszym (pierwsze jest zrobione jak odbija światło słoneczne)

Dodatkowo zrobiłam sobie dziś rozświetlacz zimny z niebieskimi mikami (silkblue, winter rose, odrobina ivory lace) ale ten zdecydowanie będzie lepszy na zimę.
No ale największym hitem jaki mi wyszedł to róż z zimnymi mikkami z niebieskim blaskiem.... Cudo

Załączam zdjęcia: rozświetlacz na lato, rozświetlacz na zimę, rozświetlacz razem z moim pięknym różem, rozświetlacz na twarzy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0895-1.jpg (197,2 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0901-1.jpg (121,7 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0900-1.jpg (119,7 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0898-1.jpg (109,2 KB, 56 załadowań)

Edytowane przez Burbery
Czas edycji: 2013-06-12 o 23:27
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-13, 01:58   #1010
Avenna
Raczkowanie
 
Avatar Avenna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 51
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

dzięki ci piękne! ;*

rzeczywiście cudnie to wyszło, brawo brawo!

Edytowane przez Avenna
Czas edycji: 2013-06-13 o 02:10
Avenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 09:34   #1011
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Burbery Pokaż wiadomość
Ja dałam blush base tak około 1/4 a reszte dopełniałam... mieszanką tego co kupiłam. na pewno większość to było satin gold albo silk gold, odrobina extra bright... Wyszła tafla a la bobbi brown shimmer brick . ciężko oddać jego kolor na zdjęciu ale jest bardziej taki jak na tym trzecim niż pierwszym (pierwsze jest zrobione jak odbija światło słoneczne)

Dodatkowo zrobiłam sobie dziś rozświetlacz zimny z niebieskimi mikami (silkblue, winter rose, odrobina ivory lace) ale ten zdecydowanie będzie lepszy na zimę.
No ale największym hitem jaki mi wyszedł to róż z zimnymi mikkami z niebieskim blaskiem.... Cudo

Załączam zdjęcia: rozświetlacz na lato, rozświetlacz na zimę, rozświetlacz razem z moim pięknym różem, rozświetlacz na twarzy
Jakie śliczne! Aż mam ochotę sama coś stworzyć, a że szykują się zakupy na kolorówce...
A robiłaś z jakiegoś gotowego przepisu?
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 14:38   #1012
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Jakie śliczne! Aż mam ochotę sama coś stworzyć, a że szykują się zakupy na kolorówce...
A robiłaś z jakiegoś gotowego przepisu?
w sumie to nie ale skorzystałam z rad z tego bloga:

http://klasycznie.blogspot.com/2013/...-la-bobbi.html

Z tym że u mnie dodanie jakiejkolwiek ilości gliceryny robi twardą masę, trzeba baaardzo uważać aby nie przelać (dosłownie jedna kropla)
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 15:15   #1013
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Burbery Pokaż wiadomość
w sumie to nie ale skorzystałam z rad z tego bloga:

http://klasycznie.blogspot.com/2013/...-la-bobbi.html

Z tym że u mnie dodanie jakiejkolwiek ilości gliceryny robi twardą masę, trzeba baaardzo uważać aby nie przelać (dosłownie jedna kropla)
Dzięki za linka
Jestem pod naprawę ogromnym wrażeniem efektu. Mam ochotę również sprasować swój idealny, chłodny bronzer, ale że nabyłam jakiś czas temu róż nyx taupe, to nie sięgam po niego aż tak często, tym samym na chwilę obecną sypka forma aż tak mi nie przeszkadza. Ale jak wezmę się za rozświetlacz, pewnie hurtem będę prasować
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 18:08   #1014
panna lucy
Raczkowanie
 
Avatar panna lucy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 260
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Dziewczęta, mam problem Postanowiłam zrobić sobie tonik wg przepisu Lorri, o ten: http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Ton...B3-by-Lorri/51
Bardzo mnie korciło, zaczęłam przygodę z BHA z BU, ale skóra średnio reaguje (sądzę, że to przede wszystkim wina alkoholu w składzie). Mam taki kłopot, że zaskórniki, które nadto wysuszę (kiedyś słońce, ale ostatnio działo się to też przez np. Duac), zmieniają się w stany zapalne i cera jest jeszcze gorsza. Ale nie o tym. Przez ZSK nie mogłam zamówić hydrolatu różanego, bo akurat go nie mają: http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Hyd...y-bulgarski/80, a że nie chciałam robić zakupów w osobnych sklepach, wpadłam na pomysł złożenia zamówienia na e naturalnie. Tyle, że tam jest taki hydrolat: http://www.e-naturalne.pl/pl/p/Woda-...iej-ECOCERT/99. I tu pytanie: czy użycie tego hydrolatu z e naturalnie wpłynie jakoś na ten tonik? Czy ten hydrolat się nadaje, czy trzeba będzie coś kombinować? Lorri pisze przy recepturze toniku, że przy użyciu innego hydrolatu albo wody trzeba sprawdzić stężenie :/ Co mi się średnio uśmiecha, bo po jestem kompletnym laikiem, poza tym dodatkowe koszta... Próbowałam porównywać składy z pomocą Kosmopedii, okazuje się, że w hydrolacie z zsk są imitujące kompozycje zapachowe alkohole. Różnią się też substancje konserwujące, no i w hydrolacie z e naturalnie jest jeszcze dodatkowo Citric Acid, czyli znowu AHA (a tonik ma mieć już w składzie kwas mlekowy)... Zgłupiałam. Nie chcę sobie zrobić krzywdy, sok z aloesu też mam z BU, mam nadzieję, że się nada. Oj, co robić, dziewczyny? Znacie się, pomożecie? Z góry dziękuję za rady mądrych ludzi

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-06-14 o 03:31 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
panna lucy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 20:01   #1015
Aiwe
Raczkowanie
 
Avatar Aiwe
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 45
GG do Aiwe
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

oki już sama doszukałam że trzeba dodać SLP i ewentualnie szczypte gumy ksantanowej :P trzeba dużo więcej czytać
Aiwe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 05:08   #1016
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez panna lucy Pokaż wiadomość
Dziewczęta, mam problem Postanowiłam zrobić sobie tonik wg przepisu Lorri, o ten: http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Ton...B3-by-Lorri/51
Bardzo mnie korciło, zaczęłam przygodę z BHA z BU, ale skóra średnio reaguje (sądzę, że to przede wszystkim wina alkoholu w składzie). Mam taki kłopot, że zaskórniki, które nadto wysuszę (kiedyś słońce, ale ostatnio działo się to też przez np. Duac), zmieniają się w stany zapalne i cera jest jeszcze gorsza. Ale nie o tym. Przez ZSK nie mogłam zamówić hydrolatu różanego, bo akurat go nie mają: http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Hyd...y-bulgarski/80, a że nie chciałam robić zakupów w osobnych sklepach, wpadłam na pomysł złożenia zamówienia na e naturalnie. Tyle, że tam jest taki hydrolat: http://www.e-naturalne.pl/pl/p/Woda-...iej-ECOCERT/99. I tu pytanie: czy użycie tego hydrolatu z e naturalnie wpłynie jakoś na ten tonik? Czy ten hydrolat się nadaje, czy trzeba będzie coś kombinować? Lorri pisze przy recepturze toniku, że przy użyciu innego hydrolatu albo wody trzeba sprawdzić stężenie :/ Co mi się średnio uśmiecha, bo po jestem kompletnym laikiem, poza tym dodatkowe koszta... Próbowałam porównywać składy z pomocą Kosmopedii, okazuje się, że w hydrolacie z zsk są imitujące kompozycje zapachowe alkohole. Różnią się też substancje konserwujące, no i w hydrolacie z e naturalnie jest jeszcze dodatkowo Citric Acid, czyli znowu AHA (a tonik ma mieć już w składzie kwas mlekowy)... Zgłupiałam. Nie chcę sobie zrobić krzywdy, sok z aloesu też mam z BU, mam nadzieję, że się nada. Oj, co robić, dziewczyny? Znacie się, pomożecie? Z góry dziękuję za rady mądrych ludzi
Sprawdzić trzeba nie stężenie, tylko pH; można to zrobić za pomocą papierków wskaźnikowych. Gdyby było zbyt niskie, musiałabyś dodać jakąś substancję zasadową, np. wodorowęglan sodu (soda oczyszczona).

Toniki z kwasami polecam robić na wodzie destylowanej/dejonizowanej (najlepsza będzie woda do iniekcji z apteki, dostępna w ampułkach 5 i 10 ml). Jeżeli chcesz, mogę Ci podać prostą recepturę z wodorowęglanem sodu. W wyniku reakcji sody z kwasem powstanie mleczan sodu - bardzo dobry humektant. Napisz, czy odpowiada Ci stężenie kwasu 10%, czy chciałabyś niższe.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 13:16   #1017
panna lucy
Raczkowanie
 
Avatar panna lucy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 260
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Sprawdzić trzeba nie stężenie, tylko pH; można to zrobić za pomocą papierków wskaźnikowych. Gdyby było zbyt niskie, musiałabyś dodać jakąś substancję zasadową, np. wodorowęglan sodu (soda oczyszczona).

Toniki z kwasami polecam robić na wodzie destylowanej/dejonizowanej (najlepsza będzie woda do iniekcji z apteki, dostępna w ampułkach 5 i 10 ml). Jeżeli chcesz, mogę Ci podać prostą recepturę z wodorowęglanem sodu. W wyniku reakcji sody z kwasem powstanie mleczan sodu - bardzo dobry humektant. Napisz, czy odpowiada Ci stężenie kwasu 10%, czy chciałabyś niższe.
Dziękuję za zainteresowanie i przepraszam, że z przyzwyczajenia wtrąciłam się nie na ten topic.

Tak, tak ph, jasne... Kto by pomyślał, że kiedyś tak bardzo zacznę żałować, że nie wykształciłam się w kierunku biochemicznym. Czytam, czytam, ale ze mnie chyba zbyt roztrzepany człowiek, jeśli chodzi o te wszystkie receptury.
Gapa jestem, mogłam najpierw zapytać, potem zamawiać A zamówienie już poszło: http://www.e-naturalne.pl/pl/p/Witam...niacynamid/328, http://www.e-naturalne.pl/pl/p/Kwas-L-mlekowy-80/240, http://www.biochemiaurody.com/sklep/hydrolataloe.html, http://www.e-naturalne.pl/pl/p/Woda-...iej-ECOCERT/99. Jak się na to zapatrujesz, Lorri? Jestem naprawdę durakiem, jeśli o te sprawy chodzi; czy jeśli zmienię ten hydrolat na hydrolat z róży bułgraskiej z zsk, to nie będę już musiała kombinować z tym ph? Cholernie się tego lękam, nie mam nawet tych papierków Nawet kwestie "g" na e naturalnie i "ml" na zsk są dla mnie problematyczne... Czy mam porzucić zupełnie pomysł z tym konkretnym tonikiem i zrobić coś hmm łatwiejszego, czego będę pewna? Czy to nie jest tak, że taki tonik na wodzie destylowanej będzie mocniejszy niż taki na hydrolacie? Jeśli chodzi o stężenie, to sama nie wiem... Trochę jestem zdesperowana i stąd moje spontaniczne zakupy; niebawem będę kończyć tonik z BHA 2% z BU. Wysusza, ale też "wyciąga" i "wysypuje". Jeśli chodzi o inne przygody z kwasami, to miałam robiony zabieg migdałowy u kosmetyczki- ale tylko raz i ciężko stwierdzić, jak zadziałał. Żadnego łuszczenia przy BHA nie mam. No i stosowałam jeszcze ten krem: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...em-na-noc.html. Na początku trochę "wysypał", ale wygładzał cerę, była bardziej promienista. Odstawiłam go jednak w końcu, bo podejrzewam, ze olej jojoba mi nie służy. To tyle, jeśli chodzi o moje przygody kwasowe. Zależy mi na pozbyciu się zaskórników zamkniętych na policzkach- to w szczególności, nawilżeniu cery i wyrównaniu kolorytu... No i tak naszło mnie na ten tonik, moja idolka jeśli chodzi o pielęgnację- Italiana też chwali bardziej mleczan i migdał niż salicyl, więc może i u mnie by się lepiej sprawdził mleczan
Proszę o wyrozumiałość
panna lucy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 06:56   #1018
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Hej Ilepowinnam dodac mleczanu sodu, do ok. 50ml tego toniku?
http://www.mazidla.com/receptariusz/...aktonem-5.html

Tutaj pisze, że do ok 100g toniku dodajemy 5 g mleczanu sodu.
http://www.kolorowka.com/340,zestaw-...a-6-110-g.html


wychodzi na to, że 100ml toniku to 100g mniej więcej. Zatem na oko, powinnam dodać do mojego 50ml toniku ok. 2,5 ml mleczanu sodu?Potem sprawdziłabym papierkiem,jakie ma pH ostatecznie.Czy dobrze to wymyślilam?
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467

Edytowane przez Claire91
Czas edycji: 2013-06-17 o 16:42
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 11:05   #1019
martha22
Raczkowanie
 
Avatar martha22
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 67
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Hej Dziewczyny
Od dłuższego czasu Was podglądam i korzystam z Waszej wiedzy aż teraz nadszedł czas, żeby coś napisać
Chcę ukręcić serum wyszczuplające, silnie drenujące. Mam kofeinę (czystą), wyciąg z zielonej herbaty, hialuron oczywiście i olejek grejfrutowy. Pomyślałam, żeby na początek, wymieszać to w małym stężeniu z alkoholem, po czym dodać do olejku z Alterry. Nie chcę mieszać balsamu, tylko taki eliksir jakby. Myślicie, że się uda? nie poparzę skóry?

Może ktoś próbował zmajstrować takie cudo? Nigdzie nie znalazłam info, a chciałabym ukręcić coś silniejszego, co pomoże mi porządnie wydrenować uda i pośladki.
__________________
Wiecznie na diecie
73 kg / 168 cm
martha22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 14:41   #1020
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez panna lucy Pokaż wiadomość
czy jeśli zmienię ten hydrolat na hydrolat z róży bułgraskiej z zsk, to nie będę już musiała kombinować z tym ph? Cholernie się tego lękam, nie mam nawet tych papierków
Nie ma powodów do obaw, wystarczy zamoczyć papierek i porównać kolor z wzornikiem. Bez papierków nie powinno się robić kosmetyków z kwasami, o ile nie mamy w recepturze podanych stężeń substancji zasadowych. Nie jestem w stanie Ci powiedzieć, czy użycie tego hydrolatu zapewni odpowiednie pH. Dlatego zaproponowałam, że mogę przygotować recepturę toniku na wodzie z wykorzystaniem sody. Tonik miałby odpowiedni odczyn, nie musiałabyś samodzielnie regulować.

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Hej Ilepowinnam dodac mleczanu sodu, do ok. 50ml tego toniku?
http://www.mazidla.com/receptariusz/...aktonem-5.html

Tutaj pisze, że do ok 100g toniku dodajemy 5 g mleczanu sodu.
http://www.kolorowka.com/340,zestaw-...a-6-110-g.html
W recepturze jest jeszcze inny kwas (laktobionowy) i inna zasada (niacynamid). Nie wyliczysz na tej podstawie.

Skoro masz papierki, to po prostu dodawaj mleczan porcjami i sprawdzaj pH.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-06-18 o 14:46
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-31 15:16:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:03.