Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-18, 19:07   #1021
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Dodałam poki co ok.20 kropel mleczanu i ph prawie się nie zmienilo. Czy musze odczekac jakas ilosc czasu by reakcja zaszła?
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 20:20   #1022
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Dodałam poki co ok.20 kropel mleczanu i ph prawie się nie zmienilo. Czy musze odczekac jakas ilosc czasu by reakcja zaszła?
Musisz dodać więcej.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 22:10   #1023
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Witam.
Podpowiedzcie mi - czy kosmetyki, np. tonik lub krem można zrobić na wodzie termalnej?
Kupiłam świetną termalkę, ale musiałam ją przetransportować do innej butelki, oczywiście odkażonej. I tak się teraz zastanawiam - skoro są kremy na wodzie termalnej to może nie ma przeciwskazań, żeby samemu taki ukręcić ?
__________________
Instagram
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 08:19   #1024
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez martha22 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
Od dłuższego czasu Was podglądam i korzystam z Waszej wiedzy aż teraz nadszedł czas, żeby coś napisać
Chcę ukręcić serum wyszczuplające, silnie drenujące. Mam kofeinę (czystą), wyciąg z zielonej herbaty, hialuron oczywiście i olejek grejfrutowy. Pomyślałam, żeby na początek, wymieszać to w małym stężeniu z alkoholem, po czym dodać do olejku z Alterry. Nie chcę mieszać balsamu, tylko taki eliksir jakby. Myślicie, że się uda? nie poparzę skóry?

.
Poparzyć to Ci nie poparzy, napewno
Ja sobie uzywam ten olejek z Alterry (chodzi o ten na celulit zapewne), nie wiem czy to dobra baza... Olejek jest do bani wg mnie, tłusci, słabo sie wsiaka, wg mnie strasznie słaby... No i wydajnosc beznadziejna. Pewnie, ze ten olejek sie nada jako baza.
Ja osobiscie bym tego ojejku nie uzywała, ale najlepszy wg siebie balsam wymieszałabym z tymi składnikami, o ktorych piszesz.

Albo.. to do czego sama sie przymierzam moze masło shea z olejem + emulgator naturalny + hydrolat i te składniki- samemu sobie machnąć balsamik?
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 09:33   #1025
martha22
Raczkowanie
 
Avatar martha22
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 67
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Bardzo dziękuję za odpowiedź


Pomyślałam o olejku, bo go mam. Nie chcę dodawać emulgatorów i konserwantów. Dodałabym hialuron, jako nośnik i spirytus, jako konserwant i dla lepszego przenikania. Dodać do balsamu? Mam Nivea, Q10 Plus, ujędrniający żel antycellulitowy. Myślisz, żeby rozrobić kofeinę farmaceutyczną (proszek) i herbatę (też proszek), tzn. rozpuścić w spirytusie i z tym pomieszać?

Dość mam obietnic producentów, że coś zmniejszy mój cellu (mam okropny ). Sama sobie zrobię serum i już!
__________________
Wiecznie na diecie
73 kg / 168 cm

Edytowane przez martha22
Czas edycji: 2013-06-19 o 09:40
martha22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 18:26   #1026
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez martha22 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za odpowiedź


Pomyślałam o olejku, bo go mam. Nie chcę dodawać emulgatorów i konserwantów. Dodałabym hialuron, jako nośnik i spirytus, jako konserwant i dla lepszego przenikania. Dodać do balsamu? Mam Nivea, Q10 Plus, ujędrniający żel antycellulitowy. Myślisz, żeby rozrobić kofeinę farmaceutyczną (proszek) i herbatę (też proszek), tzn. rozpuścić w spirytusie i z tym pomieszać?

Dość mam obietnic producentów, że coś zmniejszy mój cellu (mam okropny ). Sama sobie zrobię serum i już!
Wiesz co, a moze jesli ten olejek Ci bardzo bardzo odpowiada to uzyj jego.
Jesli o mnie chodzi to noszę sie i noszę z zamiarem zrobienia masło shea, emulgator naturalny + olej, hydrolat czy woda+ te suche ekstrakty , naturalnie w odpowiednich proporcjach.

Taki podstawowy przepis zanlazłam na youtubie gdzie dziewczyna przedstawia naturalny emulgator z naturalne piekno. Robi balsamy, toniki, kremy.
Tu jest ten emulgator :
http://www.naturalne-piekno.pl/index...&Itemid=100093

A gdybyś sama nie mogła znalesc filmikow tej Pani to poszukam i dam Ci linka.
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 20:13   #1027
Namiju
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 9
Kwas hialuronowy z dodatkami

Witam,jestem nowa w tym temacie. Przepraszam jeśli zaśmiecam forum,ale potrzebuje pomocy w ukręceniu czegoś.Posiadam:
żel hialuronowy 1,5%
mocznik
d-pantenol 75%
alantoina
wyciąg z aloesu-koncentrat zatężony 10x
Czy ktoś doświadczony mógłby doradzić czy coś da się zrobić z tych półproduktów i jak to zrobić? Będę bardzooo wdzięczna za pomoc. Jeszcze raz przepraszam jeśli tylko zaśmiecam forum.
Namiju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-21, 07:39   #1028
martha22
Raczkowanie
 
Avatar martha22
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 67
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Wiesz co, a moze jesli ten olejek Ci bardzo bardzo odpowiada to uzyj jego.
Jesli o mnie chodzi to noszę sie i noszę z zamiarem zrobienia masło shea, emulgator naturalny + olej, hydrolat czy woda+ te suche ekstrakty , naturalnie w odpowiednich proporcjach.

Taki podstawowy przepis zanlazłam na youtubie gdzie dziewczyna przedstawia naturalny emulgator z naturalne piekno. Robi balsamy, toniki, kremy.
Tu jest ten emulgator :
http://www.naturalne-piekno.pl/index...&Itemid=100093

A gdybyś sama nie mogła znalesc filmikow tej Pani to poszukam i dam Ci linka.
Znam ten film, znalazłam, obejrzałam, ale to nie to.

Podjęłam dwie próby ukręcenia czegoś ale od razu widać, że chemię miałam dawno w szkole myślę, że trzeci raz będzie lepszy, a postąpię tak: rozpuszczę kofeinę w wodzie do iniekcji, dodam ekstrakt z herbaty (może), spróbuję wmieszać olejek + hialuron lub tylko balsam nivea. Próby podejmę na łikendzie, dam znać, co mi wyszło
Wcześniej pomieszałam wszystko jak popadło i w efekcie wywaliłam wszystko do zlewu - teraz się przygotuję
__________________
Wiecznie na diecie
73 kg / 168 cm
martha22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 07:48   #1029
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

martha22
ja jako baze do antycelulitowego serum stosuje macerat z kawy na akurat słonecznikowym oleju, do tego ekstrakt z kofeiny, olejek grejfrutowy i olejek romzarynowy. Planuje cynamonowy jeszcze dodać, ale jakoś nie moge się zebrać kupić.
macerat z kawy to zdecydowanie dużo tańsza opcja niż olejek alterry



Mam pytanie odnosnie pilingów kwasowych. Chciałam sobie potraktować plecy jakimś pilingiem i znalazłam przepis na piling na bazie kwasu mlekowego. Dałam 1ml kwasu, 1ml kwasu hialuronowego i 2 ml wody do iniekcji. Wg przepisu miałbyć to piling 20%. Tylko że nie zrobił zupełnie nic. Nałozyłam potem na twarz to co zostało , bo stwierdziłam ze moze na plecach gruba skóa, ale też żadnych efektów. Mogłaby się któraś podzielić recepturą na dobrze działajacy piling? najlepiej na bazie kwasów AHA lub kwasu mlekowego, ale jeśli są słabe, to moge kupic jakiś inny
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 08:55   #1030
martha22
Raczkowanie
 
Avatar martha22
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 67
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Bardzo, bardzo, bardzo proszę Cię o podanie ilości i kolejności w jakiej to mieszasz może mi życie tym "przepisem" uratujesz
Jak się robi macerat z kawy? chyba gotowy do kupienia, tak?
__________________
Wiecznie na diecie
73 kg / 168 cm
martha22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 22:54   #1031
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez martha22 Pokaż wiadomość
Znam ten film, znalazłam, obejrzałam, ale to nie to.

Podjęłam dwie próby ukręcenia czegoś ale od razu widać, że chemię miałam dawno w szkole myślę, że trzeci raz będzie lepszy, a postąpię tak: rozpuszczę kofeinę w wodzie do iniekcji, dodam ekstrakt z herbaty (może), spróbuję wmieszać olejek + hialuron lub tylko balsam nivea. Próby podejmę na łikendzie, dam znać, co mi wyszło
Wcześniej pomieszałam wszystko jak popadło i w efekcie wywaliłam wszystko do zlewu - teraz się przygotuję
No tak ale jak polaczysz te fazy wodna i olejową ze sobą? Własnie po to emulgator potrzebny...

A co do chemii to tu tylko procentowo dodajesz.. jak masz 100 g kremu to 2% to 2 gramy dodajesz np kofeiny i juz, jak masz 5 % to 5 gr dodajesz na 100 gram kremu. Tylko zera przesuwasz jak mniej tego kremu. Do gotowego balsamu tez procentowo musisz dodac by nie przesadzić..
Ja swojego czasu na oko sobie supnęłam wyciagu z kasztanowca, przesadziłam Tonik sciągał mi skórę jak nie wiem Tonik wylałam oczywiscie)

Jest jeszcze 3 opcja- sprzedaja na e-naturalne bazy gotowe. Mozesz tez skorzystać z takiej bazy i dodać tak jak piszą swoje składniki... no ale i tak procenty muszą byc zachowane.
Parę razy przeliczysz i bedziesz smigać

---------- Dopisano o 23:51 ---------- Poprzedni post napisano o 23:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
martha22

macerat z kawy to zdecydowanie dużo tańsza opcja niż olejek alterry


Znalazłam olej z zielonej kawy na mazidłach ale maceratu nie ma...
Sama tworzysz?
Bo ta ten wyciag z kawy jest w proszku, z olejem sie nie wymiesza...

-

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-06-22 o 01:02 Powód: OT
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-22, 05:28   #1032
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez martha22 Pokaż wiadomość
Bardzo, bardzo, bardzo proszę Cię o podanie ilości i kolejności w jakiej to mieszasz może mi życie tym "przepisem" uratujesz
Jak się robi macerat z kawy? chyba gotowy do kupienia, tak?
Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
No tak ale jak polaczysz te fazy wodna i olejową ze sobą? Własnie po to emulgator potrzebny...

A co do chemii to tu tylko procentowo dodajesz.. jak masz 100 g kremu to 2% to 2 gramy dodajesz np kofeiny i juz, jak masz 5 % to 5 gr dodajesz na 100 gram kremu. Tylko zera przesuwasz jak mniej tego kremu. Do gotowego balsamu tez procentowo musisz dodac by nie przesadzić..
Ja swojego czasu na oko sobie supnęłam wyciagu z kasztanowca, przesadziłam Tonik sciągał mi skórę jak nie wiem Tonik wylałam oczywiscie)

Jest jeszcze 3 opcja- sprzedaja na e-naturalne bazy gotowe. Mozesz tez skorzystać z takiej bazy i dodać tak jak piszą swoje składniki... no ale i tak procenty muszą byc zachowane.
Parę razy przeliczysz i bedziesz smigać

---------- Dopisano o 23:51 ---------- Poprzedni post napisano o 23:44 ----------



Znalazłam olej z zielonej kawy na mazidłach ale maceratu nie ma...
Sama tworzysz?
Bo ta ten wyciag z kawy jest w proszku, z olejem sie nie wymiesza...

-

tak sama robie macerat z kawy bezpośrednio przed zalaniem miele kawe ziarnistą, nie używam takiej zwykłej paczkowanej
co do proporcji serum to nie pomoge, bo ja to jednak na oko robie, piluje tylko zeby olejków eterycznych nie było za dużo w sumie.
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 23:32   #1033
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
tak sama robie macerat z kawy bezpośrednio przed zalaniem miele kawe ziarnistą, nie używam takiej zwykłej paczkowanej
co do proporcji serum to nie pomoge, bo ja to jednak na oko robie, piluje tylko zeby olejków eterycznych nie było za dużo w sumie.
a jak juz zmielisz kawe to co z olejem? zalewasz? podgrzewasz to? destylujesz?
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 06:08   #1034
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
a jak juz zmielisz kawe to co z olejem? zalewasz? podgrzewasz to? destylujesz?
zalewam olejem, odstawiam na 3 tygodnie, co 2 dni mieszam słoikiem i po 3 tygodniach filtruje przez gaze
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 23:03   #1035
Marryska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cześć dziewczyny, przejrzałam cały temat, ale nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie, a więc: czy niacynamid (powiedzmy z 5%) rozpuszczony w hydrolacie, np. oczarowym czy z kwiatu kocanki, zaburzy w znaczący sposób jego pH, by mieć wątpliwości co do jego stabilności?
Marryska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 22:14   #1036
Inkarnatka
Wtajemniczenie
 
Avatar Inkarnatka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 294
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Witajcie

Chcę przygotować preparat odstraszający komary na bazie olejku cytronellowego (lub geraniowego), jednak mam pewne wątpliwości odnośnie bazy, jakiej powinnam użyć i stąd moje zapytanie do Was, jako ekspertek

Myślałam o zwykłej wazelinie, ale wazelina jest gęsta i może pozostawiać tłusty film na skórze (a poza tym taki odstraszacz byłby trochę niewydajny i niewygodny do nakładania - ile musiałabym się smarować a chodzi o to, żeby było szybko i wygodnie).

Drugi pomysł to, żeby użyć gliceryny rozcieńczonej wodą. Gliceryna znajduje się w składach wielu kosmetyków do pielęgnacji skóry, nawilża ją, a poza tym wydaje mi się, ze szybko się wchłania i nie pozostawia lepiącej się warstwy - czy nada się?
Chciałam wkroplić do takiej bazy (gliceryna + woda) olejek a następnie przelać do buteleczki z atomizerem. Czy to ma sens? A jeśli tak, to w jakiej kolejności powinnam mieszać składniki: glicerynę do wody, a potem olejek czy olejek do gliceryny, a na końcu woda? (czy ma to znaczenie czy nie koniecznie?)

Trzeci pomysł był taki, zeby olejek wymieszać ze zwykłym, bezzapachowym balsamem/mleczkiem do ciała , ale nie przychodzi mi do głowy żaden bezzapachowy (w miarę tani i łatwo wchłaniający).
Możecie coś polecić?

Proszę o pomoc
__________________
Nakarm pieska...
www.pustamiska.pl

Inkarnatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 11:29   #1037
Alioth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 224
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Inkarnatka Pokaż wiadomość

Chciałam wkroplić do takiej bazy (gliceryna + woda) olejek a następnie przelać do buteleczki z atomizerem. Czy to ma sens?
Nie ma sensu, bo nie rozpusci sie.
Najlepiej wymieszaj olejek eteryczny z olejem i psikaj atomizerem.
Alioth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 23:36   #1038
Inkarnatka
Wtajemniczenie
 
Avatar Inkarnatka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 294
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Alioth Pokaż wiadomość
Nie ma sensu, bo nie rozpusci sie.
Najlepiej wymieszaj olejek eteryczny z olejem i psikaj atomizerem.
Ok, dzięki

A jaki olej byłby najlepszy? Tzn. chodzi o taki, który byłby najmniej tłusty... W miarę dobrze się wchłaniał...
__________________
Nakarm pieska...
www.pustamiska.pl

Inkarnatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 17:09   #1039
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Inkarnatka Pokaż wiadomość
Ok, dzięki

A jaki olej byłby najlepszy? Tzn. chodzi o taki, który byłby najmniej tłusty... W miarę dobrze się wchłaniał...
Leciutki jest kokos
__________________
Mój raczkujący blog o woskach zapachowych
http://woskomania.blogspot.com/
https://www.facebook.com/woskomania/
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-29, 18:31   #1040
viki79
Zakorzenienie
 
Avatar viki79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 7 296
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

witajcie, dzisiaj dostalam paczke z kupsobiekrem i zrobilm serum do wlosow oraz tonik z dodatkiem elastyny (plynnej).

zastanawiam sie co moglabym jeszcze zrobic z elastyny na przyklad, bo otwarta moze sie popsuc w lodowce.

czy znacie moze jakies ciekawe przepisy lub mozecie mi powiedziec do czego jeszcze elastyna (w plynie) moze sie nadac?
__________________






viki79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 19:49   #1041
Namiju
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 9
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cześć dziewczyny,doradzicie czy mogę do oleju ze słodkich migdałów dosypać sporo mocznika? Chciałabym stosować olejek na ciało i wspomóc go jakoś 20-30% mocznika.Ładnie się w nim rozpuści?
Namiju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 20:03   #1042
Aiwe
Raczkowanie
 
Avatar Aiwe
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 45
GG do Aiwe
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Namiju Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,doradzicie czy mogę do oleju ze słodkich migdałów dosypać sporo mocznika? Chciałabym stosować olejek na ciało i wspomóc go jakoś 20-30% mocznika.Ładnie się w nim rozpuści?
Nie rozpuści się. Mocznik nie rozpuszcza się w tłuszczach.
Aiwe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 21:54   #1043
Namiju
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 9
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Dziękuje bardzo za odpowiedz.
W takim razie da się w ogóle jakoś połączyć ten olej ze słodkich migdałów z mocznikiem czy się nie da w żaden sposób? Może najpierw rozpuścić w czymś mocznik a potem ten roztwór zmieszać z olejem?
Namiju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 05:59   #1044
Sensualitka
Raczkowanie
 
Avatar Sensualitka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Tychy/Pomorze
Wiadomości: 137
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Namiju Pokaż wiadomość
Dziękuje bardzo za odpowiedz.
W takim razie da się w ogóle jakoś połączyć ten olej ze słodkich migdałów z mocznikiem czy się nie da w żaden sposób? Może najpierw rozpuścić w czymś mocznik a potem ten roztwór zmieszać z olejem?
Na dobrą sprawę cały wątek traktuje o tym, że jakoś się da

Przy specyfikacji produktów zazwyczaj pisze w czym się rozpuszczają. Wodne w wodzie, tłuszczowe w tłuszczach. Wodne nie rozpuszczą się w tłuszczach a tłuszczowe w wodzie. Woda i substancje aktywne w niej rozpuszczone nie połączą się na stałe z tłuszczem i substancjami aktywnymi w nim rozpuszczonymi, jak wstrząśniesz taką mieszankę to na chwile się pomiesza lecz zaraz oddzieli. Bez emulgatora ani rusz. Co to emulgator - pytaj wujaszka google
Sensualitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 13:51   #1045
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Mocznik rozpuszcza się zupełnie w wodzie, ale do olejów także można go dodać - otrzymamy w ten sposób zawiesinę. Nawet w takiej postaci mocznik może działać skutecznie.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 12:49   #1046
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez viki79 Pokaż wiadomość
witajcie, dzisiaj dostalam paczke z kupsobiekrem i zrobilm serum do wlosow oraz tonik z dodatkiem elastyny (plynnej).

zastanawiam sie co moglabym jeszcze zrobic z elastyny na przyklad, bo otwarta moze sie popsuc w lodowce.

czy znacie moze jakies ciekawe przepisy lub mozecie mi powiedziec do czego jeszcze elastyna (w plynie) moze sie nadac?

"Krem nawilżający
Odmierzamy
  1. dwie płaskie łyżeczki (10ml) bazy kremowej z kolagenem i elastyną
  2. 2,5 ml olejko avocado + 2,5 ml olejku jojoba
  3. 10ml wody + 5g mocznika + 5ml wyciągu z aloesu + 1g (1/3 płaskiej łyżeczki) Vit.C
  • Garnuszek i łyżeczkę do mieszania a także łyżeczkę miarkową i ew. strzykawkę do odmierzania płynów przelewamy wrzątkiem
  • Do bazy kremowej dodajemy tłuszcze i oleje. Jeśli to konieczne lekko ogrzewamy dla uzyskania odpowiedniej miękkości. Po uzyskaniu jednolitej masy dodajemy zmieszane składniki fazy 3. Gęstość kremu możemy regulować, dodając nieco mniej lub więcej wody, ew. zwiększając zawartość bazy kremowej. Na końcu możemy dodać substancję zapachową (kilka kropli olejku eterycznego lub wody toaletowej)
  • Uzyskamy około 30 ml gotowego kremu. Można go przechowywaćw temperaturze pokojowej przez ok. 3 miesiące.
Krem na rozstępy
  1. 10 ml (2 płaskie łyżeczki) bazy kremowej z kolagenem i elastyną
  2. 10 ml masła oliwkowego
  3. 10ml wody+ 1 łyżeczka (5g) mocznika + 10ml gliceryny
  • Wyparzamy przyrządy przeznaczone do użycia
  • Do bazy kremowej dodajemy miękkie masło oliwkowe
  • Po dokładnym rozmieszaniu dodajemy glicerynę oraz mocznik rozpuszczony w wodzie.
  • Gotowego kremu będzie 40ml. Można go przechowywać max. 3 miesiące"
źródło: http://www.zdrowekosmetyki.com/cms.php?id_cms=7
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 15:04   #1047
Namiju
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 9
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Przepraszam,że znowu męczę pytaniami,ale czy można ze sobą bezpiecznie połączyć te półprodukty?
żel hialuronowy 1,5%
mocznik
mleczan sodu
d-pantenol 75%
alantoina
wyciąg z aloesu-koncentrat zatężony 10x
wit A
Chciałabym to wszystko dodać do żelu hialuronowego w odpowiednich ilościach,ale zastanawiam się czy takie eksperymenty nie zaszkodzą cerze.
Namiju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 19:15   #1048
Inkarnatka
Wtajemniczenie
 
Avatar Inkarnatka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 294
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Burbery Pokaż wiadomość
Leciutki jest kokos
Dziękuję
__________________
Nakarm pieska...
www.pustamiska.pl

Inkarnatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 23:03   #1049
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Chciałam ukrecić sobie kremik ( taki nawilzacz-natluszczacz),masło shea+neturalny emulgator z oliwy+ jakis olej, potem do tego fazę wodna- jakis hydrolat i dodać do tego ekstrakt np z kofeiny.
Problem w tym ze kofeina jest w proszku. Jak to wmieszać w krem??
Rozpuszczać w fazie wodnej czy dodać na samym koncu po połaczeniu fazy tlustej z wodną?
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 07:01   #1050
Aiwe
Raczkowanie
 
Avatar Aiwe
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 45
GG do Aiwe
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Chciałam ukrecić sobie kremik ( taki nawilzacz-natluszczacz),masło shea+neturalny emulgator z oliwy+ jakis olej, potem do tego fazę wodna- jakis hydrolat i dodać do tego ekstrakt np z kofeiny.
Problem w tym ze kofeina jest w proszku. Jak to wmieszać w krem??
Rozpuszczać w fazie wodnej czy dodać na samym koncu po połaczeniu fazy tlustej z wodną?
Jeśli to sama kofeina w proszku to rozpuścisz w fazie wodnej. Jeśli ekstrakt liposomowy z kofeiną to dodajesz dopiero po połączeniu emulsji w temp nie przekraczającej 40 stopni.
Aiwe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-31 15:16:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:31.