Psychiatra - cz. 2 - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-15, 10:03   #3511
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Psychiatra - cz. 2

dziekuje loretto.

oczywiscie bede starala sie rozluznic i uspokoic, ale trudno bedzie. no i boje sie tej pustki w glowie. jak szlam po antydepresant to sobie wypisalam wszystko w podpunktach, ale jak to zrobic na rozmowe z terapeuta? na dodatek leki mnie wyciszaja i czasem wydaje mi sie ze problemu juz nie ma

nie wiem czy to bedzie tylko jedna rozmowa.... wiem tylko tyle, ze moj lekarz skierowal mnie na terapie. ostrzegal, ze beda do mnie dzwonic i ze pierwsza rozmowa taka jakby "przydzielajaca" odbedzie sie przez telefon. no i wczoraj dzwonili umowic sie na ta pierwsza rozmowe. co bedzie dalej - nie wiem. zapewne bedzie to zalezalo od tego, co oni uznaja za stosowne wedle jakichs ichniejszych wewnetrznych regul. wierze jednak w to, ze nie zostawia mnie samej w moim stanie i beda sie starali pomoc w miare ich mozliwosci. mam nadzieje na spotkania w cztery oczy, ale naprawde nie wiem jak to dalej bedzie wygladalo....
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 10:12   #3512
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
dziewczyno, troche zrozumienia co?
nie mozesz pojac, ze w innych krajach nikoniecznie wszystko odbywa sie jak w polsce?
tak, maja tu terapie telefoniczna, maja majlowa i maja nawet chaty i co? technika idzie do przodu, specjalistow z prawdziwego zdarzenia malo, to pewnie lepiej wogole nie pomagac tym, co maja daleko, niech sie potna czy skocza z dachu, tak?
zastanow sie przez chwile nad tym, co piszesz.

i nie, nie place za terapie. pierwsza rozmowe mam przez telefon bo TAKIE SA PROCEDURY W MOIM REJONIE. zeby bylo smieszniej za leki tez nie place. aha i to terapeuta bedzie do mnie dzwonic. na komorke. na ich koszt niepojete, prawda?

a teraz, czy ktos moglby sie zainteresowac moim PROBLEMEM a nie czepiac procedur, na ktore i tak nie mam wplywu? nie potrzebuje kolejnych jazd i wkretow, wystarczy mi to, co mam.
Nie wiem jakie procedury są w Twoim kraju. Wiem co jest w Polsce. Jest mnóstwo pseudoterapeutów, którzy prowadzą terapię przez internet lub telefon. Nie są oni jednak specjalistami z prawdziwego zdarzenia. Trzeba sprawdzić czy dany specjalista jest wpisany na listę certyfikowanych terapeutów. W przeciwnym wypadku można bardzo żle trafić. Podobnie powinno być w kraju w którym jesteś. Być może to jest tylko wstępna rozmowa telefoniczna a nie terapia. Jeśli potem spotkania są osobiste to oki.

Dla zainteresowanych moge podac stronkę gdzie mozna sprawdzic czy terapeuta jest wpisany na Listę certyfikowanych psychoterapeutów.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2009-10-15 o 10:18
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 10:20   #3513
Loretta8
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 919
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
dziekuje loretto.

oczywiscie bede starala sie rozluznic i uspokoic, ale trudno bedzie. no i boje sie tej pustki w glowie. jak szlam po antydepresant to sobie wypisalam wszystko w podpunktach, ale jak to zrobic na rozmowe z terapeuta? na dodatek leki mnie wyciszaja i czasem wydaje mi sie ze problemu juz nie ma

nie wiem czy to bedzie tylko jedna rozmowa.... wiem tylko tyle, ze moj lekarz skierowal mnie na terapie. ostrzegal, ze beda do mnie dzwonic i ze pierwsza rozmowa taka jakby "przydzielajaca" odbedzie sie przez telefon. no i wczoraj dzwonili umowic sie na ta pierwsza rozmowe. co bedzie dalej - nie wiem. zapewne bedzie to zalezalo od tego, co oni uznaja za stosowne wedle jakichs ichniejszych wewnetrznych regul. wierze jednak w to, ze nie zostawia mnie samej w moim stanie i beda sie starali pomoc w miare ich mozliwosci. mam nadzieje na spotkania w cztery oczy, ale naprawde nie wiem jak to dalej bedzie wygladalo....
Niepotrzebnie się tak stresujesz. Jak będziesz mieć pustkę w głowie to się nie martw. Terapeuta pewnie będzie zadawał Ci pytania, Ty będziesz na nie odpowiadać. On zrozumie Twój stres podczas rozmowy.

Problem nadal jest, tylko przez leki jesteś wyciszona, gdybyś przestała je brać problem, by powrócił z dwojoną siłą..

Pierwsza rozmowa będzie stresująca, ale każda następna (o ile ona będzie) będzie już łatwiejsza, mniej stresująca, w końcu będziesz umiała się z czasem rozluźnić.
Naprawdę nie przejmuj się tak tym, będzie dobrze, zobaczysz
__________________


Loretta8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 10:23   #3514
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Nie wiem jakie procedury są w Twoim kraju. Wiem co jest w Polsce. Jest mnóstwo pseudoterapeutów, którzy prowadzą terapię przez internet lub telefon. Nie są oni jednak specjalistami z prawdziwego zdarzenia. Trzeba sprawdzić czy dany specjalista jest wpisany na listę certyfikowanych terapeutów. W przeciwnym wypadku można bardzo żle trafić. Podobnie powinno być w kraju w którym jesteś. Być może to jest tylko wstępna rozmowa telefoniczna a nie terapia. Jeśli potem spotkania są osobiste to oki.
wlasnie - nie wiesz, ale czepiasz sie i to na dodatek czegon najmniej istotnego.
postaw sie na moim miejscu.
mieszkasz za granica, jezykowo sobie radzisz nienajgorzej. dopada cie depresja, stany lękowe. wszystko sie nasila i w koncu postanawiasz ratowac siebie i swoja rodzine. nie chcesz by twoje dzieci patrzyly na ciebie w takim stanie, sluchaly twoich krzykow. nie chcesz by sie ciebie baly, by cie nienawidzily.
idziesz do lekarza. do lekarza pierwszego kontaktu. i on ci przepisuje antydepresanty. i kieruje na terapie. dziwne, prawda? lekarz pierwszego kontaktu nie jest przeciez psychiatra, no nie? no wlasnie. taki tu maja system. lekarz pierwszego kontaktu jest i gastrologiem i psychiatra i ortopeda czy dermatologiem. dopiero gdy nie radzi sobie zupelnie lub przypadek nalezy do ciezkich - pacjenta kieruje sie do specjalisty. tak to tutaj dziala. albo poddasz sie systemowi albo lecz sie prywatnie (nie ma tu tylu prywatnych gabinetow co w polsce a wizyta nie kosztuje grosze).
wiec jesli mowia mi, ze pierwsza rozmowa w zwiazku z terapia bedzie przez telefon to mam do wyboru: poddac sie procedurom i sie leczyc lub zrezygnowac, no bo czemu przez telefon, to nic nie da a ja sie boje telefgonow. a po jakims czasie pobawic sie moimi tableteczkami i moze wreszcie efektywnie zejsc z tego swiata.
dla mnie wybor jest jeden.

boisz sie, bo telefon, bo jezyk, bo rozmowca moze miec ciezki akcent albo rozmowa moze byc bardzo cicha, albo jakies zaklocenia. boisz sie, bo w glowie masz pustke, a przeciez chcesz sie przygotowac i uspokoic jakos. przychodzisz na forum, piszesz posta proszac o pomoc a zamiast tego ktos sie czepia formy tej pierwszej rozmowy

no i powiedz mi, jak to odbierasz hm?
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 10:41   #3515
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
wlasnie - nie wiesz, ale czepiasz sie i to na dodatek czegon najmniej istotnego.
postaw sie na moim miejscu.
mieszkasz za granica, jezykowo sobie radzisz nienajgorzej. dopada cie depresja, stany lękowe. wszystko sie nasila i w koncu postanawiasz ratowac siebie i swoja rodzine. nie chcesz by twoje dzieci patrzyly na ciebie w takim stanie, sluchaly twoich krzykow. nie chcesz by sie ciebie baly, by cie nienawidzily.
idziesz do lekarza. do lekarza pierwszego kontaktu. i on ci przepisuje antydepresanty. i kieruje na terapie. dziwne, prawda? lekarz pierwszego kontaktu nie jest przeciez psychiatra, no nie? no wlasnie. taki tu maja system. lekarz pierwszego kontaktu jest i gastrologiem i psychiatra i ortopeda czy dermatologiem. dopiero gdy nie radzi sobie zupelnie lub przypadek nalezy do ciezkich - pacjenta kieruje sie do specjalisty. tak to tutaj dziala. albo poddasz sie systemowi albo lecz sie prywatnie (nie ma tu tylu prywatnych gabinetow co w polsce a wizyta nie kosztuje grosze).
wiec jesli mowia mi, ze pierwsza rozmowa w zwiazku z terapia bedzie przez telefon to mam do wyboru: poddac sie procedurom i sie leczyc lub zrezygnowac, no bo czemu przez telefon, to nic nie da a ja sie boje telefgonow. a po jakims czasie pobawic sie moimi tableteczkami i moze wreszcie efektywnie zejsc z tego swiata.
dla mnie wybor jest jeden.

boisz sie, bo telefon, bo jezyk, bo rozmowca moze miec ciezki akcent albo rozmowa moze byc bardzo cicha, albo jakies zaklocenia. boisz sie, bo w glowie masz pustke, a przeciez chcesz sie przygotowac i uspokoic jakos. przychodzisz na forum, piszesz posta proszac o pomoc a zamiast tego ktos sie czepia formy tej pierwszej rozmowy

no i powiedz mi, jak to odbierasz hm?
Pytasz jak odbieram Ciebie?
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 10:46   #3516
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Pytasz jak odbieram Ciebie?
nie.
pytam co czujesz bedac na moim miejscu i w jaki sposob (bedac na moim miejscu) odebralabys to, co tu mialo miejsce przed chwila.

nie musze wiedziec jak mnie odbierasz, nie jest mi to potrzebne.

ps. w polsce tez istnieje terapia telefoniczna, mailowa czy przez gg. platna. i chetni sa.

nie rozumiem co zlego jest w takich formach terapii?
czy osoba niewidoma nie powinna byc terapeuta? no bo dla niej terapia to jak rozmowa przez telefon przeciez. nigdy nie zobaczy rozmowcy.
a dzieci w australii powinny przestac sie uczyc jesli maja za daleko do szkoly i ucza sie droga internetowo/radiowo/telewizyjna, tak? no bo co to za nauka, jak nauczyciel nie moze nad toba stanac nie?
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.

Edytowane przez witchwq
Czas edycji: 2009-10-15 o 10:49
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 10:51   #3517
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
nie.
pytam co czujesz bedac na moim miejscu i w jaki sposob (bedac na moim miejscu) odebralabys to, co tu mialo miejsce przed chwila.
Sądzę,że mi zaufalaś ponieważ nie odpowiedzialam Ci agresywnie. Sądzę też, że mimo prezentowanej na zewnątrz twardej postawy w środku jesteś bardzo samotna , wrażliwa i rozpaczliwie potrzebujesz ciepla i akceptacji. I bardzo byś chciala zeby nikt Cie tu nie zranil mowiąc o Tobie źle.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-15, 10:55   #3518
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Sądzę,że mi zaufalaś ponieważ nie odpowiedzialam Ci agresywnie. Sądzę też, że mimo prezentowanej na zewnątrz twardej postawy w środku jesteś bardzo samotna , wrażliwa i rozpaczliwie potrzebujesz ciepla i akceptacji. I bardzo byś chciala zeby nikt Cie tu nie zranil mowiąc o Tobie źle.
bardzo ladny zestawik stereotypow. kazda dziewczyna przychdzac na ten watek cierpi i potrzebuje zrozumienia o ktore zazwyczaj trudno u najblizszych.

i nie, nie ufam ci. chocby dlatego ze zamiast zajac sie problemem z ktorym przyszlam - ty skupiasz sie na zupelnie nieistotnej, nie majacej zadnego znaczenia w mojej sytuacji sprawie pobocznej.

a kompletnie juz odrzuca mnie protekcjonalny ton i teksty nie znoszace sprzeciwu. dzieckiem juz od bardzo dawna nie jestem.
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.

Edytowane przez witchwq
Czas edycji: 2009-10-15 o 10:58
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 11:03   #3519
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
bardzo ladny zestawik stereotypow. kazda dziewczyna przychdzac na ten watek cierpi i potrzebuje zrozumienia o ktore zazwyczaj trudno u najblizszych.

i nie, nie ufam ci. chocby dlatego ze zamiast zajac sie problemem z ktorym przyszlam - ty skupiasz sie na zupelnie nieistotnej, nie majacej zadnego znaczenia w mojej sytuacji sprawie pobocznej.

a kompletnie juz odrzuca mnie protekcjonalny ton i teksty nie znoszace sprzeciwu. dzieckiem juz od bardzo dawna nie jestem.
Bardzo bardzo potrzebujesz,żeby ktoś nie odpowiedzial Ci agresją i Ci pomógl. Tego brakuje Ci u najblizszych.
Jak piszesz o "kazdej dziewczynie" to nie musisz pisac wtedy,że to TY tego potrzebujesz.
Ty skupilas się na nieistotnej sprawie zeby odwrocic uwage od tego co naprawde sie w Tobie dzieje.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 11:10   #3520
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Bardzo bardzo potrzebujesz,żeby ktoś nie odpowiedzial Ci agresją i Ci pomógl. Tego brakuje Ci u najblizszych.
Jak piszesz o "kazdej dziewczynie" to nie musisz pisac wtedy,że to TY tego potrzebujesz.
Ty skupilas się na nieistotnej sprawie zeby odwrocic uwage od tego co naprawde sie w Tobie dzieje.
jak na razie to tylko tobie mam ochote odpowiedziec agresja.
drugie dna we wlasnych myslach i wypowiedziach przerabialam na poczatku moich zaburzen, kiedy to chcialam pomoc sobie sama. przyjmij wiec do wiadomosci, ze moje slowa sa tylko tym, czym sa i daruj sobie przekrecanie kota ogonem w poszukiwaniu drugiego dna bo uderzasz kula w plot.

bardzo sie ciesze ze moja antypatia wzgledem ciebie wzbudza twa radosc.

taaaak.... skoro nic nie znaczaca rozmowa na forum potrafi mnie wyprowadzic z rownowagi to znaczy ze faktycznie potrzebuje terapii. w domu przy 2 dzieci w wieku szkolnym na porzadku dziennym sa sytuacje o wiele bardziej stresujace.

no, teraz masz powod do radosci - dzieki sprzeczce z toba "cos" sobie uswiadomilam.
dla mnie eot, bo dochodze do gornej granicy tolerancji na stres. na przeciaganie sprzeczki juz nie odpowiem, bo nie mam ochoty punktow zarobic - a mila juz nie bede.
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 11:15   #3521
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
jak na razie to tylko tobie mam ochote odpowiedziec agresja.
drugie dna we wlasnych myslach i wypowiedziach przerabialam na poczatku moich zaburzen, kiedy to chcialam pomoc sobie sama. przyjmij wiec do wiadomosci, ze moje slowa sa tylko tym, czym sa i daruj sobie przekrecanie kota ogonem w poszukiwaniu drugiego dna bo uderzasz kula w plot.

bardzo sie ciesze ze moja antypatia wzgledem ciebie wzbudza twa radosc.

taaaak.... skoro nic nie znaczaca rozmowa na forum potrafi mnie wyprowadzic z rownowagi to znaczy ze faktycznie potrzebuje terapii. w domu przy 2 dzieci w wieku szkolnym na porzadku dziennym sa sytuacje o wiele bardziej stresujace.

no, teraz masz powod do radosci - dzieki sprzeczce z toba "cos" sobie uswiadomilam.
dla mnie eot, bo dochodze do gornej granicy tolerancji na stres. na przeciaganie sprzeczki juz nie odpowiem, bo nie mam ochoty punktow zarobic - a mila juz nie bede.
To pogrubione jest ważne. Nie śmieję się z Ciebie. To uśmiech sympatii.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2009-10-15 o 11:17
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-15, 11:21   #3522
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
To pogrubione jest ważne. Nie śmieję się z Ciebie. To uśmiech sympatii.
przyszlam tu po wsparcie a nie po analize.
zagrywki rodem z serialu "mental" to chyba wolno praktykowac tylko na pacjentach hospitalizowanych lub wyrazajacych na to zgode. ty mojej zgody nie masz, wiec przestan mnie analizowac z laski swojej.
a teraz ide cos rozwalic w ramach odstresowania.
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 11:22   #3523
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
przyszlam tu po wsparcie a nie po analize.
zagrywki rodem z serialu "mental" to chyba wolno praktykowac tylko na pacjentach hospitalizowanych lub wyrazajacych na to zgode. ty mojej zgody nie masz, wiec przestan mnie analizowac z laski swojej.
a teraz ide cos rozwalic w ramach odstresowania.
Muszę Ci przyznać rację. To nie miejsce. To internet. Przez internet nie wolno nikogo leczyć.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 11:26   #3524
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Muszę Ci przyznać rację. To nie miejsce. To internet. Przez internet nie wolno nikogo leczyć.
dziekuje. a wiec eot.
szkoda ze ta rozmowa zaczela sie tak a nie inaczej, bo wlasnie ten poczatek skazal ja na taki a nie inny przebieg. gdyby tylko mogla zaczac sie jak zwyczajna spokojna dyskusja, z mila checia wymienilabym sie z toba pogladami. jednakze tylko na zasadzie jak rowny z rownym. relacja pacjent - lekarz jest nie na miejscu. zwlaszcza bez wyrazenia zgody.
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 11:29   #3525
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
dziekuje. a wiec eot.
szkoda ze ta rozmowa zaczela sie tak a nie inaczej, bo wlasnie ten poczatek skazal ja na taki a nie inny przebieg. gdyby tylko mogla zaczac sie jak zwyczajna spokojna dyskusja, z mila checia wymienilabym sie z toba pogladami. jednakze tylko na zasadzie jak rowny z rownym. relacja pacjent - lekarz jest nie na miejscu. zwlaszcza bez wyrazenia zgody.
Cieszę się również, ze zgadzamy się co do jednego. Telefon i internet nie jest miejscem na terapię. Możesz nie wyrazic zgody na tego typu terapię. Możesz wybrac osobisty kontakt.
Nie odebralam tej dyskusji jako nierównej i nie chciaabym zebyś Ty to tak odebrala.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2009-10-15 o 11:31
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 11:33   #3526
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Cieszę się również, ze zgadzamy się co do jednego. Telefon i internet nie jest miejscem na terapię. Możesz nie wyrazic zgody na tego typu terapię. Możesz wybrac osobisty kontakt.
no i wrocilysmy do punktu wyjscia.
nie widzisz roznicy w analizowaniu kogos na sile na podstawie 2-3 postow a terapii internetowej z pelna zgoda i otwartoscia pacjenta?

zastanow sie co lepsze - terapia telefoniczna/internetowa (cokolwiek, co mi zaproponuja) czy brak terapii? innego wyboru NIE MA.
myslalam ze byc moze da sie z toba normalnie pogadac. pomylilam sie, przepraszam.

(po raz ostatni) EOT
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.

Edytowane przez witchwq
Czas edycji: 2009-10-15 o 11:35
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 11:48   #3527
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
no i wrocilysmy do punktu wyjscia.
nie widzisz roznicy w analizowaniu kogos na sile na podstawie 2-3 postow a terapii internetowej z pelna zgoda i otwartoscia pacjenta?

zastanow sie co lepsze - terapia telefoniczna/internetowa (cokolwiek, co mi zaproponuja) czy brak terapii? innego wyboru NIE MA.
myslalam ze byc moze da sie z toba normalnie pogadac. pomylilam sie, przepraszam.

(po raz ostatni) EOT
Tak. Jest mi niewypowiedzianie przykro,że nie mamy innego wyboru i nie możemy się spotkać osobiście i normalnie pogadać. Życzę Ci żeby Ci się udalo i żebyś znalazla kogos odpowiedniego kto Cię zrozumie.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 12:21   #3528
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez Loretta8 Pokaż wiadomość
Niepotrzebnie się tak stresujesz. Jak będziesz mieć pustkę w głowie to się nie martw. Terapeuta pewnie będzie zadawał Ci pytania, Ty będziesz na nie odpowiadać. On zrozumie Twój stres podczas rozmowy.

Problem nadal jest, tylko przez leki jesteś wyciszona, gdybyś przestała je brać problem, by powrócił z dwojoną siłą..

Pierwsza rozmowa będzie stresująca, ale każda następna (o ile ona będzie) będzie już łatwiejsza, mniej stresująca, w końcu będziesz umiała się z czasem rozluźnić.
Naprawdę nie przejmuj się tak tym, będzie dobrze, zobaczysz
dziekuje loretta
musze to jakos wywalic z glowy bo przez najblizsze 2 tygodnie osiwieje totalnie...
no i trzeba to sobie jakos poukladac, co mowic itd. mam nadzieje ze beda mnie ciagnac za jezyk... obym tylko nie zaczela sie wycofywac utrzymujac ze wszystko jest "ok"....
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 16:45   #3529
ameliataka
Rozeznanie
 
Avatar ameliataka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 521
GG do ameliataka
Dot.: Psychiatra - cz. 2

witam dziewczyny
jak tam sie trzymacie?
ja mam sie lepiej,biore tabsy regularnie,szukam pracy,jutro mam 2 rozmowy.do szkoly pojde od lutego zapewne,teraz sie nie udało..za pózno sie zerwałam
buziaczki
__________________
gdy jest mi dobrze moja dusza mruczy
ameliataka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-15, 17:14   #3530
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez Loretta8 Pokaż wiadomość

Ja też całe dnie w piżamie jestem Można wiedzieć do jakiego szpitala idziesz?

Ręka boli, cały czas, krew się trochę z niej sączy. Za 9 dni idę na zdjęcie szwów.
Szpital jest koło Bełchatowa nazywa się Wolmed.Polecił mi go psychiatra,podobno mają dobrych specjalistów,warunki są inne niż w normalnym psychiatryku.Wstydzę się pokazywać tam ludziom,będę tam z ludzmi na okrągło..nie wyobrażam sobie tego.nienawidzę jak ktoś na mnie patrzy,przygląda mi się.
Mam obsesję na punkcie swojego wyglądu,ale nie mam urojeń..kiedy wyglądałam lepiej cieszyłam się z tego..a teraz -małe oczka i puculasta twarz+nos kartofelek.nienaiwdzę się i mogłabym się zabić z powodu wyglądu.moje oczy wiecznie wyglądają na zaspane,jakieś nieprzytomne,przez to ,że są małe i głęboko osadzone,a poliki mam wielkie
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 17:57   #3531
fossa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: na prawo od wisły
Wiadomości: 1 876
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się. Ona tego nie widzi naprawdę.Oko odbiera obraz u każdego tak samo. Nie może widzieć deformacji, bo jej nie posiada.Ona tylko myśli,że to widzi. To są tylko urojenia jakby błedy spostrzegania, które produkuje mózg. Nie może widzieć czego co nie istnieje. To jej myśli na swój temat stanowią o tym co ona przeżywa i dlaczego się tnie.
Zgadza sie.
Oko odbiera obraz, ktory roznie jest interpretowany przez mozg - to w duzym uproszczeniu.


Cytat:
Napisane przez Loretta8 Pokaż wiadomość
Czyli mogę mieć urojenia jezeli chodzi o tą deformację ? Tylko co zrobić, żeby ich nie było, leki ?
Twoja deformacja istnieje tylko w Twojej glowie, my nie widzimy jej cienia.
Wyobrazam sobie co bedziesz przezywac/przezywalas do zdjecia do dowodu bo tam bedzie prawy profil.

Ps.W obrazku na dole mozesz zobaczyc dwie kobiety w jednym - mloda i stara -taka iluzja optyczna.
fossa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 18:11   #3532
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: Psychiatra - cz. 2

ja widzę tylko młodą chyba mam coś nie tak z którąś półkulą
edit: a nie, jednak widzę

Edytowane przez KawaMarcepanowa
Czas edycji: 2009-10-15 o 18:12
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 18:18   #3533
Lena_20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec :D
Wiadomości: 20 712
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez KawaMarcepanowa Pokaż wiadomość
ja widzę tylko młodą chyba mam coś nie tak z którąś półkulą
edit: a nie, jednak widzę
haha,ja też na początku widziałam tylko młodą.. po 5 minutach intensywnego przyglądania się gdzie ta stara,w końcu ją zauważyłam.. ale ciężko było
__________________


Lena_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 18:18   #3534
Loretta8
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 919
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
dziekuje loretta
musze to jakos wywalic z glowy bo przez najblizsze 2 tygodnie osiwieje totalnie...
no i trzeba to sobie jakos poukladac, co mowic itd. mam nadzieje ze beda mnie ciagnac za jezyk... obym tylko nie zaczela sie wycofywac utrzymujac ze wszystko jest "ok"....
Uwierz, nie ma co się zamartwiać, będą zadawać Ci pytania, Ty będziesz na nie odpowiadać, poradzisz sobie
Cytat:
Napisane przez ameliataka Pokaż wiadomość
witam dziewczyny
jak tam sie trzymacie?
ja mam sie lepiej,biore tabsy regularnie,szukam pracy,jutro mam 2 rozmowy.do szkoly pojde od lutego zapewne,teraz sie nie udało..za pózno sie zerwałam
buziaczki
Dobrze, że jest z Tobą lepiej Ze mną tak średnio, raczej gorzej niż lepiej, ręka się goi, ja już nie myślę o cięciu, bynajmniej staram się...

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
Szpital jest koło Bełchatowa nazywa się Wolmed.Polecił mi go psychiatra,podobno mają dobrych specjalistów,warunki są inne niż w normalnym psychiatryku.Wstydzę się pokazywać tam ludziom,będę tam z ludzmi na okrągło..nie wyobrażam sobie tego.nienawidzę jak ktoś na mnie patrzy,przygląda mi się.
Mam obsesję na punkcie swojego wyglądu,ale nie mam urojeń..kiedy wyglądałam lepiej cieszyłam się z tego..a teraz -małe oczka i puculasta twarz+nos kartofelek.nienaiwdzę się i mogłabym się zabić z powodu wyglądu.moje oczy wiecznie wyglądają na zaspane,jakieś nieprzytomne,przez to ,że są małe i głęboko osadzone,a poliki mam wielkie
Hmm rozumiem, że jest Ci ciężko, ja sama drugi raz do psychiatryka bym nie poszła, zresztą tez nie wytrzymałabym tego jakby ktoś miał na mnie wciąż patrzeć.
Mam nadzieję, że tam choć trochę Ci pomogą.
Trzymaj się
Cytat:
Napisane przez fossa Pokaż wiadomość
Zgadza sie.
Oko odbiera obraz, ktory roznie jest interpretowany przez mozg - to w duzym uproszczeniu.




Twoja deformacja istnieje tylko w Twojej glowie, my nie widzimy jej cienia.
Wyobrazam sobie co bedziesz przezywac/przezywalas do zdjecia do dowodu bo tam bedzie prawy profil.

Ps.W obrazku na dole mozesz zobaczyc dwie kobiety w jednym - mloda i stara -taka iluzja optyczna.
Ja zdjęcie do dowodu miałam robione z lewego profilu, specjalnie o to poprosiłam, więc udało się.


Widzę i młodą i starą
__________________


Loretta8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 18:30   #3535
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Hmm. Tu są fotki złudzeń optycznych, ale w schizofrenii to nie chodzi o złudzenia optyczne. To są raczej omamy wzrokowe, słuchowe czy węchowe. To jest na poziomie emocjonalnym i związane jest z raczej z wyobrażeniami. To nie ma nic wspólnego z okiem i złudzeniem optycznym. Choć przy złudzeniach optycznych też nasz mózg w jakimś sensie dostaje kociokwiku, ale dzieje się tak na skutek obrazu który do niego dociera.
W schiz. obraz nie ma nic wspólnego z tym co osobie się wydaje, choć ponoć to występuje bardzo rzadko jesli chodzi o obraz, bardziej słuch.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2009-10-15 o 18:39
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 18:32   #3536
Lena_20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec :D
Wiadomości: 20 712
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez Loretta8 Pokaż wiadomość
Ja zdjęcie do dowodu miałam robione z lewego profilu, specjalnie o to poprosiłam, więc udało się.
no ale przecież zdjęcia do dowodu są robione z lewego profilu... No chyba,że coś się zmieniło?
__________________


Lena_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 18:46   #3537
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Psychiatra - cz. 2

majreg nie obraź się, ale też uważam że za bardzo trzymasz się wyuczonych formułek i próbujesz nas w ten sposób sklasyfikować, próbujesz zinterpretować to co mówimy na ich podstawie, ale tak się nie da..

Dziewczyny polecam serial In Treatment, ja wpadłam po uszy :-O!
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 19:03   #3538
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
majreg nie obraź się, ale też uważam że za bardzo trzymasz się wyuczonych formułek i próbujesz nas w ten sposób sklasyfikować, próbujesz zinterpretować to co mówimy na ich podstawie, ale tak się nie da..

Dziewczyny polecam serial In Treatment, ja wpadłam po uszy :-O!
Poddaję się w takim razie.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 19:13   #3539
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Psychiatra - cz. 2

ja nie widze żadnej kobiety!
eh to moj czwarty pobyt w psychiatryku..
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 19:28   #3540
fossa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: na prawo od wisły
Wiadomości: 1 876
Dot.: Psychiatra - cz. 2

Cytat:
Napisane przez Lena_20 Pokaż wiadomość
no ale przecież zdjęcia do dowodu są robione z lewego profilu... No chyba,że coś się zmieniło?
Tak? to ja juz sama nie wiem - myslalam ze "prawe ucho" ma byc

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
majreg nie obraź się, ale też uważam że za bardzo trzymasz się wyuczonych formułek i próbujesz nas w ten sposób sklasyfikować, próbujesz zinterpretować to co mówimy na ich podstawie, ale tak się nie da..

Dziewczyny polecam serial In Treatment, ja wpadłam po uszy :-O!
A mi sie wydaje ze Lorecie przyda sie zarowno nasze wsparcie jak i proba zrozumienia/poznania jej chorob(y).

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
ja nie widze żadnej kobiety!
eh to moj czwarty pobyt w psychiatryku..
Przypatrz sie
Jeszcze w kolorze
I druga podobna.
3maj sie

Edytowane przez fossa
Czas edycji: 2009-10-15 o 19:37
fossa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:14.