Dzieci kwietniowo-majowe oraz ich mamy II - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-17, 19:10   #1291
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe oraz ich mamy II

Wszystkiego najlepszego z okazji 2 urodzin dla Mai , dużo uśmiechu i słonka i samych radości, życzą Ewelina i Kaja.

Kaja dziękuje za życzenia.

Wczoraj robiłam sobie zdjęcie do nowego dowodu i przy okazji pan fotograf powiedział, że zrobi też gratisowo zdjęcie Kai. Wyszło całkiem fajne zdjęcie, byłam mile zaskoczona. Gdybym miała skaner, to bym Wam pokazała, no chyba, że zrobię fotkę zdjęciu...hmmm zobaczymy.
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 20:21   #1292
joasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 472
GG do joasia
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe oraz ich mamy II

Słodziutkie życzonka dla Mai i Kai. Rośnijcie dziewczynki zdrowe i pogodne : cmok:

Aneta pisz co znaczy to słowo, ty to lubisz być zagadkowa Ja też życzę powodzenia w sprzedaży mieszkania.

Kamila no to nieźle, już dziurka w zębie. Ja sobie nie wyobrażam jak bym miała pójść z Kuba do dentystki, on jak tylko widzi biały fartuch to jest bek, tak jest zrażony do lekarzy.

Kuba je swoim widelcem stałe pokarmy a do zupy też się rwie ale większość rozlewa więc dajemy na dwie łyżki, jedną on sam a druga ja. Sam łyżką je danonki. Ślicznie już sam pije ze szklanek i kubków, trzyma i nie rozlewa.

Co do dziwnych słów, zgadniecie co oznacza słowo DZIO w wykonaniu Kuby?
joasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 21:05   #1293
Aatena
Zadomowienie
 
Avatar Aatena
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 019
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe oraz ich mamy II

Buena, koniecznie pokaż zdjęcia was obydwu.

Joasia, a podpowiedź gdzie?
Na razie skojarzyło mi się z wio (koniku)

Dobra, oto rozwiązanie: patek komenićny to po prostu płatek kosmetyczny

No to kolejne zagadki:
Kategoria: ubranie
psioki,
ponde

I kategoria: pojazdy
motonija

A dziś jedna pani pyta Tosię, jak się nazywa, a ta odpowiada: Nie wiadomo
Aatena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 21:29   #1294
joasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 472
GG do joasia
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe oraz ich mamy II

U mnie podpowiedz, jest to warzywo Ja osobiście żebym nie wiedziała o co mu chodzi to bym w życiu nie zgadła.

Mi się kojarzy tak:
psioki- śpiochy
ponde-spodnie
motonija- lokomotywa
joasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 21:39   #1295
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe oraz ich mamy II

Aska nie mam pojecia na co moze mowic -dzio ,wczesniej myslalam ze to moze dziadzio

Co do slowek Tosi to ja podobnie kojarze jak Aska

A Amelka teraz mowi do mnie tak:
-Mama,masz tatuaz?-ja sie upewniam czy na pewno dobrze ja rozumiem:rolley es:
-Ewa ,ma tatuaz ,a Amelka czemu nie ma?
-bo jest malym dzieckiem i tak brzydko
-ojoj

Dodam ze kolezanka zrobila ten tatuaz na Boze narodzenie a mala moja teraz takie teksty ,ma pamiec.
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 21:44   #1296
Aatena
Zadomowienie
 
Avatar Aatena
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 019
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe oraz ich mamy II

No to jak warzywo to obstawiam groch.
Joasia ubrania zgadłaś, z tym, że dokładnie psioki to śpioszki

Ale o pojeździe jeszcze trochę pomyślcie
Aatena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 21:53   #1297
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe oraz ich mamy II

Wielkie buziaki dla Kai od Mai.

Dziękujemy też za żyzenia.

Napiszę coś ale nie dziś, po prostu nie dam fizycznie rady.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-17, 22:09   #1298
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe oraz ich mamy II

Kaja bardzo dziękuje raz jeszcze.

motonija to może motorynka?
dzio, hmmmm..., może pomidor?

Kaja za cholere nie może wymówić poprawnie clliford, zawsze woła pliford!!! słodkie to jest, hihihih.

Byłyśmy dziś na bilansie 2 -latka. Kaja waży 11,400 i mierzy 85 cm, z tym, że się przygarbiła i nie chciałą ładnie prosto stanąć. Wszystko byłoby super, gdyby nie stópki, babka zauważyła, że coś lekko jest nie tak, ale mamy nadzieję, że samo przejdzie.
Była dziś wyjątkowo rozgadana i zadowolona na bilansie, jak nigdy.
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 22:46   #1299
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe oraz ich mamy II

Beuna czy stopki Kaja zakreca jak chodzi do wewnatrz czy o cos innego chodzilo lekarce?
bo my mamy taki problem ,Amelka tak chodzi ,choc jak jej mowie aby stawiala nozki prosto to potrafi isc dobrze ale zaraz spowrotem krzywi do wewnatrz ,bardzo mnie to martwi

no dobra to i ja mam zagadke -zgadnijcie o jaka bajke chodzi w wykonaniu Amelki -Bejbi nie mam pojecia skad ona wziela sobie taka nazwe
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 08:42   #1300
beauty
Raczkowanie
 
Avatar beauty
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 358
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe oraz ich mamy II

Wszystkiego najlepszego dla wczorajszych jubilatek Kai i Mai
i dla dzisiaj świetującego Kubusia równiez moc buziaków


Wczoraj do 1 w nocy robiłam torta, nawet przypomina auto, wiec w miare jestem zadowolona , ciekawe jak Szymek zareaguje.
Rano dostał już prezent i mam go z głowy siedzi caly czas w aucie

Joasia, ja obstawiam ziemniaka

Ja też mam zagadke: Co to jest pipa??
__________________
album
beauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 12:13   #1301
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe oraz ich mamy II

U nas dziś impreza, o dostanie Maja już wiemy. Od moich rodziców wspominany znikopis FP, od drugich dziadków farmę Little People i jakąś zabawkę do wanny ze świnka, od chrzestnego zabawki do wanny z Little People chrzestna szablony do rysowania z Myszką Miki, Adam dokupił jej jeszcze dziś zestaw 30 pisaków zmywalnych wodą. Same fajne rzeczy, wszystko się będzie bardzo podobać. Bohaterka uroczystosci siedzi jeszcze u babci, my mamy posprzątać i przygotować zarło.

Ponieważ dziecięcia nie ma w domu poszliśmy do centrum handlowego, Adam kupił sobie buty, marynarkę i koszulę a ja dostałam fajne wysokie obcasy na lato. Zrekompensowaliśmy sobie poświęcany Mai czas.

Zmykam, sprzątamy.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-18, 12:17   #1302
bebe97
Wtajemniczenie
 
Avatar bebe97
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 192
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe oraz ich mamy II

Dla Szymka oraz spóźnione dla Kai i Mai życzenia najlepszości, uśmiechów i nieustającej energii oraz buziaków cała moc

Marzena pochwal sie tortem. Chciałabym umiec robić takie rzeczy, ale wypieki to zdecydowanie dla mnie za trudne (no i zwyczajnie mi się nie chce)

Wczoraj byliśmy po południu umówieni do lekarza poradzić się względem kaszlu Marcela. Jako, że miałam dyżur aresztancki, oczywiście musiał się zdarzyć areszt właśnie wtedy. Artur pojechał sam z Marcelem. A tu się okazało, że pediatra przy okazji zrobiła bilans dwulatka! a mnie przy tym nie było poczułam się okropnie. Może to śmieszne, ale dla mnie ważny moment i chciałabym przy tym być Artur w miarę swoich możliwości powtórzył co i jak, ale to nie to samo.
Lekarka była zaskoczona rozwojem mowy u Marcela, zwłaszcza słowami które używa i nie były to dzięki Bogu "ojeju mać" Mówiła, że jest trochę drobny w stosunku do wzrostu chociaż wcale mało nie waży (89 cm i 13 kg) ale nie ma się czym przejmować, skoro dużo je i jest taki ruchliwy. Mi w domu zawsze wychodzi 90 cm co do minimetra, może sie tam jej wiercił.
No i zaleciła nam napletkowe czynności o nie, sceduję to na Artura, nie tykam się, to męskie sprawy. Marcel wczoraj poskarżył się, że pani doktor dotykała siusiaka

Edytowane przez bebe97
Czas edycji: 2009-04-18 o 12:18
bebe97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 18:25   #1303
Aatena
Zadomowienie
 
Avatar Aatena
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 019
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe oraz ich mamy II

Wszystkiego najlepszego dla Szymka. od narzeczonej
Dziś urodziny Agaty. Spędza je w szpitalu z Szymkiem, może w poniedziałek wyjdą.
Z mamą i bratową zrobiłyśmy jej niespodziankę i pojechałyśmy z tortem. Weszłyśmy do sali, zaśpiewałyśmy Sto lat. Widać było, że się wzruszyła.

Kamila, a odnośnie zagadki, to może Teletubisie? Zresztą ja mało oglądam, więc mogę nieskojarzyć.

Marzena, a od Ciebie proszę podpowiedź.

Motonija ewaluowała w języku Tonki na motojontę. Może łatwiej będzie wam się domyślić, co to motojonta?
Aatena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 20:43   #1304
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe oraz ich mamy II

Aneta ja od razu wiedzialam, że to motorynka ale zapomniałam napisać.

Impreza skończyła się o 2000, Majkę wykąpano w towarzystwie nowych, wannowych zabawek, zjadła zupę (bo zupy je na śniadania i kolacje, kanapkami gardzi) i śpi od 15 minut.

Urodziny były udane, pochwalono moje potrawy (ja też się chwalę, że mnie doceniono). Najbardziej się cieszę, ze smakowało mojemu ojcu, nawet mi sam powiedział, ze wszystko było super, bo jemu trudno dogodzić kulinarnie i z reguły wybrzydza. Majka nie zjadła nawet własnego tortu, dopiero kiedy wszyscy poszli, dobrała się do resztek greckiej sałatki.

Była kosmicznie grzeczna, ogromnie zaaferowana nowymi zabawkami oraz zabawą z dziadkami. Chrzestna oprócz szablonów przyniosła jej stempelki, szalenie się jej podobały, tak jak i reszta zabawek.

My obydwoje padamy z nóg, Adam dziś się nasprzątał za wszystkie czasy, nawet pozmywał po rodzinie. Zaraz zrobię kilka kanapek i spadamy wyciągnąć się do łóżka i obejrzeć jakiś serial z kompa.

Acha, chciałam wam polecić ciekawą zupę. Dziś do zwykłej szpinakowej z pieczarkami zamiast jajka, dodałam pokrojona w grubą kostkę mozzarellę. Po prostu niebo w gębie, serek sie lekko rozciągnął w gorącym płynie, delikatny smak mozzarelli świetnie kontrastował ze zdecydowanym aromatem zupy. Polecam.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 21:39   #1305
Aatena
Zadomowienie
 
Avatar Aatena
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 019
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe oraz ich mamy II

Gośka, to nie motorynka.
Aatena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 22:45   #1306
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe oraz ich mamy II

Aneta to motolotnia

A co do bajki to nie sa Teletubisie

Jestem na maksa wykonczona wiec jutro napisze wiecej

dobranoc
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 20:31   #1307
pyciaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 385
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe oraz ich mamy II

Spóźnione, lecz szczere życzenia dla Lenki, Mai, Kai i Szymka oraz dzisiejsze dla Kuby- duuużo zdrówka, uśmiechu i słodyczy Laura z mamą Wam życzy.

Gosia, zupka brzmi smakowicie, ale ja poproszę jeszcze przepis na tą "zwykłą" szpinakową z pieczarkami - przypominam że ze mnie kulinarny antytalent.
__________________
Laurka

album

Edytowane przez pyciaczek
Czas edycji: 2009-04-19 o 20:37
pyciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 21:12   #1308
mimi764
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 414
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe oraz ich mamy II

Gorace zyczenia urodzinowe dla Leny, Mai, Kai, Szymona i Kuby
oraz dla wszystkich mam .

Az ciezko uwierzyc ze mamy juz 2 latki.
mimi764 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 09:53   #1309
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe oraz ich mamy II

Rowniez przyłączamy sie do zyczeń dla Lenki,Szymka i Kubusia,wielkie buziaki

Mimi bylo napisac cos wiecej co u was?

Spokojnie cos u nas na watku,co tak malo dziewczyny piszecie

Ja urodzinki Amelki dopiero zrobie na początku maja ,w sumie czas tak szybko leci ze sie nie obejrze a to okaże sie juz .

Kupilam po raz chyba 3 pieluszki Hugiess i po raz trzeci okazuja sie do niczego ,odparzyly malej pupe, ma cala czerwona ,w ogóle one nie zbieraja tak jak pampresy ,gdzie nawet pieluszka nasiusiana jest sucha a ta cala mokra choc po nocy wcale duza nie byla ,ach pokusilam sie cena.
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-20, 21:24   #1310
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe oraz ich mamy II

Życzenia dla Kuby i Szymona, spóźnione ale szczere.

U nas najwyraźniej idzie kolejna piątka, bo Maja mało jadła a wieczorem dostała 39 stopni gorączki, zbitej juz Ibumem. Teściowa ma zapalenie oskrzeli więc jutro wezmę wolne na małą, nie mam wyjścia. Młoda jak się źle czuje to chce tylko do mnie, rano płakała Adamowi godzinę po moim wyjściu, tak jak przy innych tego typu wydarzeniach.
_________________________ _________________________ _______________________
Patrycja ta zwykła szpinakowa jest smaczna, zdrowa i prosta. Możesz ją zrobić na kostce rosołowej jak ci się nie chce szmącić przy garach, wtedy do ok. 1-1.5 litra wywaru wrzucasz paczkę rozdrobnionego szpinaku z mrożonki (do dostania bez problemu w każdym sklepie).

Dalej z 10 dużych pieczarek pokrojonych na grubsze talarki, ząbek czosnku (u nas tego nie daje bo Adam nie znosi czosnku i cebuli) i gotujesz z 25-30 minut. Zaprawiasz śmietaną lub jogurtem żeby złagodzić smak (ze 3 łyżeczki), pieprz do smaku. Niektórzy mieszają śmietanę/jogurt z łyżką, dwiema mąki (wtedy zupa się zagęszcza) ale to już wola kucharki.

Przed podaniem, do misek wkładasz ową mozarellę, pokrojoną na grubą kostkę.

Jeżeli ci się nie spieszy zupę gotujesz na rosole, czyli wrzucasz do wody np. skrzydełka kuraka, do tego marchew, porę, seler, sól, pieprz, liść laurowy oraz ziele angielskie i wtedy dodajesz podane wcześniej składniki.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Znikam, Majka mnie trochę wymęczyła psychicznie tą gorączką.

Edytowane przez gosik79
Czas edycji: 2009-04-20 o 21:27
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 15:08   #1311
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe oraz ich mamy II

Majka złapała jakiś wirus w piaskownicy, ma ostrą biegunkę i temp. którą oczywiście zbijam. Byłyśmy u jej pediatry, mamy leki i jeżeli jej nie przejdzie, kontrolę w czwartek.

Rano aż miała drgawki od gorączki, dzwoniłam nawet na pogotowie ale się nie chcieli pofatygować i kazali zadzwonić do przychodni po wizytę domową. Zaczęłam się też wybierać do szpitala dziecięcego, bo blisko nas jest sporo przypadków zakażenia meningokokami, nawet pobliska gmina wprowadziła darmowe szczepienia, niestety nie w Szczecinie. Na szczęście po dawce przeciwgorączkowego leku, temperatura trochę spadła. A na meningokoki i tak będziemy szczepić jak wyzdrowieje, szkoda nerwów.

Wracam do mojej pipy.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 15:18   #1312
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe oraz ich mamy II

Gosia, oby Mai szybciutko przeszło i nie były to mieningokoki, zdrówka dla Małej a dla Ciebie siły.

Spóźnione życzenia dla Szymka i Kuby, Sto lat chłopaki!!!

Kai też idą 5-ki i nie wiem, czy to one są winne jej zachowaniu od kilku dni, czy to foch, czy cholera wie co. Na mieście jest strasznie upierdliwa, chce na ręcę albo co chwilę chce się przytulić - kombinuje wtedy, jakby się na mnie wdrapać, a przed drzwiami domu zanosi się, bo nagle jej cos odbija!!! A ja zamiast być spokojna to aż mnie nosi, bo nie potrafię zrozumieć, jak tak bez powodu można zacząć się drzeć, no nie rozumiem tej dzieciny. A potem w domu jest róznie czasem dalej jęczy a czasem przechodzi jakby ręką odjął...
Czasem zastanawiam się, czy nie przyfasolić jej małego klapsa, żeby ją otrzeźwić, ale za chwilę dochodzi do mnie głos rozsądku, że to jednak nie jest dobre wyjście.
Kończę, bo pindka nie śpi i jęczy.
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 20:18   #1313
pelsonik
Raczkowanie
 
Avatar pelsonik
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 356
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe oraz ich mamy II

Dla Lenki, Mai, Kai i Szymka, Kuby najgorętsze uściski i najlepsze życzenia składa Pelsonikowa mama z Mejką.

Majeczko, wracaj do zdrowia - atakuj wirusa!

"Pipa" to może piłka? lub piła? Nie wiem. U nas to słowo określa to co się kojarzy na pierwszy rzut oka

U nas znowu bieganina na maxa. Adaś będzie podawał piłki teraz na meczu Radwańskiej więc mamy kupę dodatkowych treningów. Mejka weszła w etap tłumaczenia głośnego swoich przemysleń lalkom i misiom i jest z tego niezły ubaw "agatko, jutro psiyjdzie dziadek, pojedzieś na plazie. Ale weźmiemy łapatkę, nie trzeba luszać ląćkami. Helbatke napije sie. Nie tsieba lusiać ląćką gazów, może być wtedy ogien" itd. Idzie na ostro tłumaczenie zasad. Fajne to bo widzę, że jej to potrzebne, żeby sobie to poukładać w głowie.

Nie wiem czy pisałam ostatnio ale u nas jest mega miłość pomiędzy moimi dzieciakami. Niby 9 lat różnicy ale widać, że to rodzeństwo. Zupełnie inne relacje między nimi panują niż pomiędzy dorosłym a Mejką. Czubią się ale wszystko jest takie słodkie. Muszę powiedzieć, że to najpiękniejsze chwile w moim życiu jak na nich patrzę!
Ale się wywnętrzyłam
__________________
PSZCZOŁA
pelsonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 21:16   #1314
mimi764
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 414
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe oraz ich mamy II

karinaa nic nie napisalam wiecej bo czuje sie niezrecznie, tyle czasu mnie nie bylo.

Jakos tak ostanio intensywnie. W koncu mielismy chrzest Oliviera, zaraz kolejny u mojego brata wiec szykuje sie wyjazd na dlugi weekend
Olivier prawie caly czas mowi, glownie po polsku, ma w tym jezyku tez wieszy zasob slow, lepiej buduje zdania, chce go zapisac po wakacjach do przed przedszkola, na 2 razy w tygodniu.
Przeraza mnie jego milosc do slodyczy, od rana o nie pyta, "mama a ciasto jest?", " mama daj ciasto, Olivier lubi ciasto", "ciasto ciasto ciasto!!!0000", gdy mowie ze nie ma: "jest tam jest, wysoko, daj"
A z pieknych rzeczy: mowi "mamusia" a ja miekkne.
Zna nasze imiona i swoje. Ma problemy z nazwiskiem.
Zdiecia lasucha.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg AP4213063.jpg (12,0 KB, 8 załadowań)

Edytowane przez mimi764
Czas edycji: 2009-04-26 o 20:27
mimi764 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 22:33   #1315
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe oraz ich mamy II

https://mamotoja.pl/kalendarz_rozwoj...year=&cac_no=3 to dla Eweliny

Przepraszam ale nic nie napisze, jestem zmęczona psychicznie.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 14:38   #1316
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe oraz ich mamy II

Wszystkiego najlepszego dla Amelki, dużo zdrowia i słodyczy Ewelina i Kaja życzy.

Gosia dzięki za linka. Kaja to jest mała buntowniczka i to najczęściej bez powodu. Kiedy jej to przejdzie? Zastanawiam się, jak długo może trwać bunt dwulatka....
Jak Maja?
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 16:06   #1317
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe oraz ich mamy II

Dla Amelki samych śliczności i słodkości

Majka właśnie zasnęła mi na kolanach podczas jedzenia budyniu. W nocy się poryczałam z nerwów bo miała dreszcze.Na szczęście gorączka już minęła, zostało trochę rozwolnienia więc na pewno boli ją brzuch i dupsko. Ma lekko zaczerwieniony odbyt po dwudniowej sraczce, muszę uważać żeby się nie zrobiło odparzenie, ale poza tym dziś już zachowywała się normalnie.

Nie spała w dzień wczoraj ani dziś, w nocy miała sporą przerwę przez te dreszcze stąd jej wczesny sen. Pewnie i tak wstanie przed 23.

A ty Mimi nie chrzań koleżanko, wszystkie na ciebie czekałyśmy. Oli jest fantastyczny.

Edytowane przez gosik79
Czas edycji: 2009-04-22 o 16:09
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 16:46   #1318
mimi764
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 414
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe oraz ich mamy II

Zdrowka dla Majki, mam nadzieje ze to juz ostatnie symptomy choroby. Na odparzone dupsko super dziala Bepanten masc. Jak nic juz nie pomagalo to to ona pomogla.

Dla Ameki duzo milosci!!!
mimi764 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 18:40   #1319
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe oraz ich mamy II

wstała o 1830 po serii pierdów, zjadła spaghetti bolognese w wersji dziecięcej i ogląda clifforda
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 20:17   #1320
pelsonik
Raczkowanie
 
Avatar pelsonik
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 356
Dot.: Dzieci kwietniowo-majowe oraz ich mamy II

Po pierwsze Amelko nasza słodziutka: żyj 100lat i korzystaj z angielskiej kultury . Poza tym samych uśmiechów.

Po drugie zakochałam sie w Olivierze! Jest przecudny. Dawno nie wiedziałam tak słodkiego dzieciaczka. Chyba juz synowa jest na wątku...

P{o trzecie, nie dziwię się Gosia, że się trzęsłaś o Majkę w nocy. Oby już wyszło to .... z niej.

A my dziś na placu zabaw. Śmieszna ta moja Mejka jest, dużo czasu "marnuje" na oglądanie innych dzieci a mniej na zabawę. Strasznie ją ciekawią wszystkie dzieciaczki, obserwuje je tak uważnie...
A potem całą drogę opowiada i przeżywa.
Dziś jej sąsiadka powiedziała, żeby uważała przy zamykaniu drzwi na palce. W sumie tak normalnie to powiedziała (nie że rozkazująco czy coś). A Mejka w taki żałosny płącz uderzy ła, cały wieczó to przeżywała jeszcze popłakując. Wrażliwa jest strasznie. Zauważyłam, że bardzo dziwnie (tj tak jak opisałam) reaguje na zwrócenie jej uwagi przez kogoś obcego. Na swoich normalnie...ale się ogólnie słucha, bo z natury jest ostrożna w takich akcjach.
__________________
PSZCZOŁA
pelsonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-24 14:27:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:39.