OKULARY z filtrem UV - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-12, 17:12   #181
gogo4444
Raczkowanie
 
Avatar gogo4444
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 73
Dot.: OKULARY z filtrem UV

pewnie maja. z tego co widze to nawet na allegro okulary za 5zl maja filtry i certyfikat CE, wiec ogolnie rzecz biorac mysle ze sie placi za firme i tyle
gogo4444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 21:43   #182
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Filtry w takich okularach z bazarku zazwyczaj nie są nic warte.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 13:09   #183
Martaaa_S
Przyczajenie
 
Avatar Martaaa_S
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez lafigue Pokaż wiadomość
też właśnie ciekawi mnie, czy te okulary są bezpieczne bo w tym roku chciałam mieć dobre okularki i kupiłam je w porządnym sklepie sportowo-turystycznym (nie w takim typu decathlon czy go sport ) - podobno na 100% mają filtry, ale kosztowały 110zł i już są w rozsypce, chociaż noszę je w dołączonym twardym etui stały się jakieś takie chybotliwe poprostu a tak co półtorej miesiąca wywalać ponad stówę na okulary to jednak dla mnie nieco zbyt dużo... więc chętnie kupiłabym właśnie w jednym z takich sklepów, bo wzornictwo mają fajne
To pewnie nie kwestia jakości okularów, ani tego w jakim etui je nosisz, tylko tego jak je traktujesz mając je na nosie...

Okulary zakłada się i zdejmuje oburącz, bo jak będziesz to robić tylko jedną ręką, to je powykrzywiasz i będą "chybotliwe", jak to ujęłaś...

A co to był za sklep? Jakiś internetowy?
Martaaa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 22:24   #184
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Ja w zeszłe lato kupiłam 3 pary okularów, bo jedna po drugiej mi się rozpadła po kilku dniach używania. Niewątpliwie miały filtry, a jedne to nawet i tą całą polaryzację, co można rozpoznać po tym jak pada światło słoneczne prosto w oczy, to wtedy polaryzacja rzuca taki żółtawy cień na szkła i odbija promienie, ale co mi z tego, skoro albo pękła oprawka, albo obluzowały czy uchwyt się złamał w miejscu mocowania śrubek uchwytów, albo po prostu idąc nagle wypadło mi szkło z oprawki. Jedna z par to w ogóle nie chroniła przed słońcem, a objawiało się to po prostu bólem oczu.

W końcu zmuszona i spłukana i bez żadnych okularów kupiłam zwykłe Sunozony w Rossmannie za 25 zł i wiecie co? Noszę je do dziś już rok czasu i to codziennie, bo jako kierowca muszę mieć okulary. Są rewelacyjne, bardzo solidne, oczy nie bolą, nie mrużę ich nadmiernie, szkła są duże, więc ochronę widać, bo skóra powiek jest jaśniejsza od policzków i nosa, które już zdążyły się przyrumienić. Polecam z czystym sumieniem. A mam porównanie z okularami droższymi w przedziale od 50- 150 zł. Fajny wybór i kolory oprawek, poza tym okulary te mają metki z certyfikatami, hologramem i dokładnym opisem oznaczeń.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-07-27 o 22:29
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 15:29   #185
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: OKULARY z filtrem UV

a co sądzicie o oksach Ray Ban?
rzeczywiście mają taki wysoki filtr?
Zastanawiam się nad zakupem i nie wiem
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 12:03   #186
Cremonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 67
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez menazka Pokaż wiadomość
Właśnie szukam tanich okularów ale z dobrym filtrem UV. Co myślicie o firmie Polaroid. Wydają się, że mają bardzo dobre i bezpieczne jakościowo szkła. Na allegro można spotkać tanio - podobno - oryginałki
Jakie znacie dosyć tanie firmy, które produkują okulary rzeczywiście chroniące oczy?
Ja po miesiącu używania mogę polecić Polaroidy. Kupowałam u optyka, cena taka jak w sklepie internetowym. W samochodzie przy słońcu świecącym prosto w twarz dotarło do mnie ,że to był super wybór. W końcu nie piekły mnie oczy, żadnych objawów zmęczenia jak przy wcześniej noszonych okularach. Okulary nie przekłamuja barw , zróbcie test: tanie okulary i okulary od optyka -spójrzcie na coś kolorowego i coś w głębokim cieniu.Różnica w tym co widać jest ogromna.Ja przeżyłam szok.Nie wiem czy to efekt szkieł, lepszego filtra czy polaryzacji ale jest ogromna róznica.
Cremonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 07:42   #187
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Podnosze watek.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-08, 10:19   #188
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Rok temu kupiłam sobie na wiosennej wyprzedaży w salonie taki model marki Nordic by Bergman KLIK. Jestem z niego zadowolona, ale w codziennym użytkowaniu nie widzę różnicy pomiędzy tymi okularami a takimi za 50-80 zł z sieciówek typu Bijou Brigitte czy jakichś sportowych, które kupowałam przez poprzednie lata. Nie wiem też czy te sieciówkowe mogą być tak samo sfałszowane jak te najtańsze z targu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 12:42   #189
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Rok temu kupiłam sobie na wiosennej wyprzedaży w salonie taki model marki Nordic by Bergman KLIK. Jestem z niego zadowolona, ale w codziennym użytkowaniu nie widzę różnicy pomiędzy tymi okularami a takimi za 50-80 zł z sieciówek typu Bijou Brigitte czy jakichś sportowych, które kupowałam przez poprzednie lata. Nie wiem też czy te sieciówkowe mogą być tak samo sfałszowane jak te najtańsze z targu.
Hmm wydaje mi się, że nie.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 13:03   #190
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Hmm wydaje mi się, że nie.
Moje wątpliwości biorą się z tego, że co jakiś czas pojawiają się doniesienia o przekłamanych parametrach czy to kremów z filtrem (miałam nawet taki marki Piz Buin i niestety na własnej skórze odczułam, że filtr SPF na pewno nie jest tak wysoki, jak deklaracja na opakowaniu) czy to ciuchów. I to wcale nie są to te najtańsze marki. Więc kto tam wie, czy okulary popularnych sieciówek spełniają deklarowane parametry?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 13:56   #191
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Myślę, że taki marki jak Polaroid czy Carrera nie mogłyby sobie pozwolić na tego typu uchybienia Więc jak kupisz okulary marek, które specjalizują się w takich rzeczach to wydaje mi się, że na 99% będą to szkła z właściwymi filtrami i odpowiednią ochroną. Mam okulary Carrery i jestem zadowolona, teraz chcę kupić właśnie Polaroida z antyrefleksem nie są jakoś wyjątkowo drogie, myślę że warto zainwestować
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-08, 14:54   #192
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Myślę, że taki marki jak Polaroid czy Carrera nie mogłyby sobie pozwolić na tego typu uchybienia Więc jak kupisz okulary marek, które specjalizują się w takich rzeczach to wydaje mi się, że na 99% będą to szkła z właściwymi filtrami i odpowiednią ochroną. Mam okulary Carrery i jestem zadowolona, teraz chcę kupić właśnie Polaroida z antyrefleksem nie są jakoś wyjątkowo drogie, myślę że warto zainwestować
Nie mam wątpliwości co do okularów kupowanych u optyka, ale tych z popularnych sieciowek za 50 zl, które miałam wcześniej. Bo jak do tej pory było głównie okulary z bazarku za 10 zl kontra profesjonalne marki za ponad 150. Ale co z tymi po środku - to mnie ciekawi.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 14:58   #193
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Dla mnie te z sieciówek nie różnią się niczym od tych z bazaru płacisz głównie za markę, która niewiele ma w tym przypadku wspólnego z jakością. Nie sądzę żeby jakąś Bershka czy inne firmy robimy porządne okulary.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 18:08   #194
EarthWarrior
Przyczajenie
 
Avatar EarthWarrior
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Ja się szarpnęłam w tym roku na porządne okulary u optyka przeciwsłoneczne ze szkłami korekcyjnymi i najchętniej non stop bym w nich chodziła, tylko mi głupio...
__________________
I'm warrior, earth warrior, fighting for the earth
EarthWarrior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-31, 08:11   #195
Marta978
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Ja podchodzę z dużą rezerwą do tych bazarowych Rozlatują się szybko, a sezon bywa dłuugi. Latem przemierzam ok. 50km dziennie rowerem, więc tanie okulary nie wchodziły w grę. Zdecydowałam się na zakup tego modelu - xxx Sprawdza się znakomicie przy każdej pogodzie

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-08-10 o 09:33 Powód: link, relama
Marta978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 15:37   #196
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 895
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Ja sobie kupiłam bodajże 3 lata temu okulary u optyka marki Solano i jestem z nich bardzo zadowolona. Nic się z nimi nie dzieje. Nadal wyglądają jak nowe. Myślę czy by w następnym roku nie kupić sobie kolejnej pary. Ale tylko dlatego iż te co mam są brązowe, a chciałabym też mieć czarne. Kupowałam akurat pod koniec zimy i nie było zbytniego wyboru. Nigdy nie kupię już okularów w sieciówkach.
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-01 16:37:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:25.