PROBLEM Z CERĄ. PROSZE. Możecie mi pomóc? WAŻNE I PILNE - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-30, 17:00   #1
Nunyslaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5
Unhappy

PROBLEM Z CERĄ. PROSZE. Możecie mi pomóc? WAŻNE I PILNE


wszystko przedstawione na zdjęciu , na szyi to podrażnienia po goleniu które też niestety występują a na policzku jest właśnie to co chciałbym usunąć ale nie wiem jak
http://imageshack.us/f/545/3zi4.jpg/
Nunyslaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 17:46   #2
kawaiipolish
Przyczajenie
 
Avatar kawaiipolish
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 8
Dot.: PROBLEM Z CERĄ. PROSZE. Możecie mi pomóc? WAŻNE I PILNE

Cytat:
Napisane przez Nunyslaw Pokaż wiadomość
wszystko przedstawione na zdjęciu , na szyi to podrażnienia po goleniu które też niestety występują a na policzku jest właśnie to co chciałbym usunąć ale nie wiem jak
http://imageshack.us/f/545/3zi4.jpg/
Prawdopodobnie masz trądzik :/ Póki nie jest jakiś zaawansowany, to udaj si do dermatologa/kosmetyczki (taaaak, faceci też chodzą! ). Nie drap, nie wyciskaj! Kup jakiś peeling (polecam garniera, bodajże "czysta skóra active") i myj delikatnie jak szybko i systematycznie będziesz działał, to zejdzie! Powodzenia
kawaiipolish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 20:04   #3
RomantiQ
Przyczajenie
 
Avatar RomantiQ
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Śrem
Wiadomości: 15
Dot.: PROBLEM Z CERĄ. PROSZE. Możecie mi pomóc? WAŻNE I PILNE

Niekoniecznie zwykły trądzik. Może on wychodzić w wyniku podrażnień po goleniu lub nadwrażliwości na któryś z kosmetyków do golenia albo niedokładnie oczyszczona maszynka. Proponuje balsam łagodzący po goleniu oraz na pojedyncze zmiany Sudocreme który wiem że większości osób pomaga na wszelkie zło.
RomantiQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 22:33   #4
rdzaf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 90
Dot.: PROBLEM Z CERĄ. PROSZE. Możecie mi pomóc? WAŻNE I PILNE

Znam mężczyzn, którzy nie mają problemu z trądzikiem, a po goleniu się pojawia. To po prostu podrażnienie skóry i na przyszłość warto zastosować jakiś balsam łagodzący. Dokładnie tak jak napisała RomantiQ. Jeśli masz problemy z trądzikiem poza goleniem to wtedy warto pójść do dermatologa lub kosmetyczki.
rdzaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 07:57   #5
Nunyslaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5
Dot.: PROBLEM Z CERĄ. PROSZE. Możecie mi pomóc? WAŻNE I PILNE

mam balsam łagodzący po goleniu
http://www.iperfumy.pl/nivea/sensiti...=gogle-product

a maszynki używam jednorazowe, pianka do skóry wrażliwej
Nunyslaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 10:50   #6
RomantiQ
Przyczajenie
 
Avatar RomantiQ
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Śrem
Wiadomości: 15
Dot.: PROBLEM Z CERĄ. PROSZE. Możecie mi pomóc? WAŻNE I PILNE

Niestety problem z kosmetykami jest taki, że nie zawsze mają takie działanie jak piszą na opakowaniu Trzeba zwracać uwage na skład i obserwować reakcje skóry.
RomantiQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 08:30   #7
vampirowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 38
Dot.: PROBLEM Z CERĄ. PROSZE. Możecie mi pomóc? WAŻNE I PILNE

Co do podrażnień po goleniu to proponowałabym używać po prostu tzw. ''szarego mydła'' i nic poza tym
Podrażnienie może występować np. z powodu uczulenia na któryś składnik kosmetyku, którego używasz, a szare mydło nie uczula, więc polecam wypróbować, może akurat zda egzamin
vampirowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-01, 11:40   #8
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: PROBLEM Z CERĄ. PROSZE. Możecie mi pomóc? WAŻNE I PILNE

Cytat:
Napisane przez RomantiQ Pokaż wiadomość
Sudocreme który wiem że większości osób pomaga na wszelkie zło.
Niech Cię ręka Boska broni od tego specyfiku! Sudocrem zawiera mnóstwo PARAFINY która jest wielkiem wrogiem cery trądzikowej. Zatyka pory co skutkuje powstawaniem nowych krost i zaskórników. Zatkane pory=pryszcze.

A co do balsamu którego używasz też może niestety zawierać parafinę gdyż większość produktów tej firmy zawiera ją w składzie. Nie wiem jaki masz rodzaj cery, ale najlepiej używaj delikatnych żeli do mycia twarzy przeznaczonych do trądzikowej cery (najlepiej bezzapachowych), do tego polecam maseczki z zielonej glinki na takie malutkie krostki jest świetna i na pewno sobie z nimi poradzi. Co do peelingu polecam drobnoziarnisty, ale można go używać tylko wtedy gdy na twojej twarzy nie ma żadnych stanów zapalnych, w przeciwnym wypadku przeniesiesz bakterie na całą twarz. Przydałaby się także jakaś maść. Najlepiej byłoby gdybyś napisał co używasz i z jakim skutkiem. Dodam jeszcze że niektóre paianki do golenia również zawierają parafinę dlatego bardzo ważne jest przyglądanie się wszystkim kosmetykom jakich używasz do twarzy.
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 10:49   #9
Nunyslaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5
Dot.: PROBLEM Z CERĄ. PROSZE. Możecie mi pomóc? WAŻNE I PILNE

używam co jakiś czas na zmiane maść Alantan Plus oraz kremu Nivea zwykłego w takim pudełeczku płaskim z niebieską pokrywką, a pianka do golenia to Gilette Sieries dla skóry wyjątkowo wrażliwej a maszynki do golenia to jednorazowe to Wilkinson Sword extra precision 2
Nunyslaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 12:13   #10
RomantiQ
Przyczajenie
 
Avatar RomantiQ
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Śrem
Wiadomości: 15
Dot.: PROBLEM Z CERĄ. PROSZE. Możecie mi pomóc? WAŻNE I PILNE

No to mamy winowajców. Oba kremy których używasz są niezwykle komedogenne. Przeżuć się na coś lżejszego te są zdecydowanie za ciężkie. A co do sudocremu to oczywiscie nakładany na zmiany skórne a nie na całą twarz. Mój wcześniejszy post mam nadzieje nikomu tego nie zasugerował
RomantiQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 07:16   #11
Nunyslaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5
Dot.: PROBLEM Z CERĄ. PROSZE. Możecie mi pomóc? WAŻNE I PILNE

czyli co mogę używać bo się nie orientuje w kosmetykach, kremach itp
Nunyslaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-03, 15:15   #12
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: PROBLEM Z CERĄ. PROSZE. Możecie mi pomóc? WAŻNE I PILNE

Unikaj kremów z takim składnikiem jak: paraffinum liquidum, olej mineralny, parafin, mineral oil. Za tymi wszystkimi nazwami które umieściłam wyżej kryje się te paskudztwo czyli PARAFINA. Zawierają ją m.in: kremy dla dzieci (np. bambino, sudocrem), większość kremów nivea (uniwersalny z niebieską pokrywką, nivea soft), niektóre fluidy kryjące. Co do pianek to nie wiem, które mogą zawierać parafinę, po prostu musisz czytać uważnie skład. Nawet pianki do skóry b. wrażliwej ją zawierać.

Co do nawilżania, używaj kremów lekkich przeznaczonych do cery trądzikowej najlepiej o beztłuszczowej konsystencji. A na noc przydałaby ci się jakaś maść która wysuszyłaby wszystkie krostki.
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 17:05   #13
Nunyslaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5
Dot.: PROBLEM Z CERĄ. PROSZE. Możecie mi pomóc? WAŻNE I PILNE

a możesz mi coś zaproponować z takich kremów jak mówiłaś że powinienem używać? bo niestety nie znam się na tym wgl
Nunyslaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 15:16   #14
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: PROBLEM Z CERĄ. PROSZE. Możecie mi pomóc? WAŻNE I PILNE

Siarkowa moc firmy barwa, cetaphil firmy gardena (używałam dość dawno, wspominam dobrze ten krem podobno może zapychać pory chociaż nie zawiera w składzie parafiny mnie osobiście nie wyrządził żadnych szkód) zamierzam także spróbować bazy dermatologicznej z tlenkiem cynku firmy ziaja, ale jakoś nie mogę doszukać się składu tego kremiku a niestety nie ma go na kwc. Obecnie używam kremu niemieckiej marki jean d'arcel (do cery tłustej) niestety jest on trudno dostępny można zamówić w internecie ja kupiłam na wakacjach u mojej kosmetyczki.

Znalezienie odpowiedniego kremu tym bardziej do cery problematycznej jest trudne i wymaga cierpliwości. Oczywiście nie można też liczyć na to że krem pomoże zwalczyć trądzik.
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:39.