Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-06-27, 07:41   #4441
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Minimalizm w zyciu

Nooooo. To ja z tego samego teamu, nie chomikuję, nie trzymam nieużywanych sprzętów ale odcinam ładne guziki. Dobre sznurówki też się wyjmuje. Wiecie jaki jest problem, jak się czegoś specjalnie szuka?
Ja schudłam niespecjalnie, wtedy takie odkładane kilka lat ciuchy były w sam raz. Ale trzymam tylko te ładne, fajne, i w ogóle, na kilka wersji wagowych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-27, 07:45   #4442
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Na pewno, zwłaszcza za małe ubrania do których przez x lat nie udało się schudnąć i nigdy już nie uda czy po prostu paskudne buty które kiedyś były kupione z musu a teraz nikt nawet nie chce na nie patrzeć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja miałam ostatnio taką sytuację. Miałam spódnice ołówkowe, dobrej jakości kupione pod koniec liceum. Później mi się trochę przytyło, a one tak leżały. Jakiś czas temu schudłam, robiłam ostatnio przegląd szafy, a one leżą na mnie jak ta lala, idealne do pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-27, 08:53   #4443
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Ja miałam ostatnio taką sytuację. Miałam spódnice ołówkowe, dobrej jakości kupione pod koniec liceum. Później mi się trochę przytyło, a one tak leżały. Jakiś czas temu schudłam, robiłam ostatnio przegląd szafy, a one leżą na mnie jak ta lala, idealne do pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
też tak kiedyś miałam, ale miałam wtedy ok. 27-33lata, teraz jestem po dwóch ciążach i ostatnio takie spódnice wyrzuciłam, zeby się nie stresować, jak schudne to ok, jak nie to juz tak zostanie
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-27, 09:07   #4444
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Minimalizm w zyciu

Ja już raz się przejechałam na pochopnym wyrzuceniu ubrań "bo już w nie nigdy nie wejdę". Wyrzuciłam worek ładnych ubrań w dobrym stanie bo gwałtownie przytyłam ponad 15kg i myślałam że już nie schudne i nie chciałam się dołować patrząc na nie po czym nieoczekiwanie schudłam ponad 10 w ciągu niecałego roku i musiałam kupić dosłownie wszystko na kolejny sezon. Teraz będę jednak chomikować ubrania jeśli znowu zmieni mi się rozmiar.
Ostatnio Joanna glogaza wrzuciła posta na bloga i filmik jak poradzić sobie z szafą ze zmieniającym się rozmiarem ciuchów. Nic odkrywczego ale można obejrzeć.

Ale za to nie trzymam nieużywanych sprzętów czy kosmetyków które mi nie podeszły - wszystko to wymieniam na facebookowych grupach wymiankowych
Teraz powoli obczajam vinted
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-27, 14:28   #4445
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Ja miałam ostatnio taką sytuację. Miałam spódnice ołówkowe, dobrej jakości kupione pod koniec liceum. Później mi się trochę przytyło, a one tak leżały. Jakiś czas temu schudłam, robiłam ostatnio przegląd szafy, a one leżą na mnie jak ta lala, idealne do pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szczerze zazdroszczę, ja w liceum miałam kompletnie inną sylwetkę i choćbym się do anoreksji doprowadziła to raczej bym nie wcisnęła tyłka w spódnicę ze studniówki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-28, 18:20   #4446
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Ja miałam tak kiedyś, że po ślubie schudłam około 14 kg, ale sylwetka była taka, że zaczęłam chodzić w ciuchach z liceum sprzed 6 lat i tą sylwetkę utrzymałam dosyć długo bo tak na dobre to dopiero kilka lat później w ciąży przytyłam. Fajnie tak jest znaleźć stare ulubione ciuchy i zacząć w nich znowu chodzić. Teraz już nie chciałbym chodzić w ciuchach z liceum bo nie ten gust już ale mam kilka par spodni sprzed mojej drugiej ciąży które chciałabym jeszcze założyć.



Teraz wysłałam jednego syna do rodziców i jak mi młodszy da to będę robiła segregację rzeczy do wyrzucenia i zabawek do schowania. Mój syn ma jakieś 6 pudeł zabawek na nasze 40 mkw i jak próbuję je posegregować przy nim to nagle on chce się wszystkim bawić.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-28, 18:25   #4447
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

To ja z kolei nie żalowalam ani jednego pozbytego się ciucha. Nie mam żadnych sentymentów w tej kwestii i nie chciałabym się znowu ubierać tak jak 20 lat temu. Nie miałam wtedy gustu za grosz i nie stać mnie było na ubrania, które by mogły ptrzetrwac lata.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-30, 19:55   #4448
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 681
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Tak sobie was podczytuję w sprawie ciuchów. Ciągle mi czegoś brakuje, ciągle się czegoś pozbywam ... i tak w kółko. Nie mam dużo rzeczy. Nie mam idealnej szafy. Posiadam za to zbyt wiele par butów. Niektórych z nich nie nosiłam w ostatnich dwóch latach. Już dwie pary oddałam. Myślę czy by jeszcze się czegoś nie pozbyć. Z jednej strony mi szkoda bo są to buty skórzane i trochę za nie zapłaciłam ale z drugie strony to nie lubię zagracać przestrzeni i mieć zbyt wiele rzeczy. Będę musiała to jeszcze przemyśleć, dokładnie je przejrzeć, zobaczyć z czym mogłabym nosić. Ostatnio doszłam do wniosku, że fajnie jest mieć jakiś wybór ale chyba wolę mieć mniejszą ilość ubrań i dodatków, kupować je częściej niż mieć pełną szafę i z wielu z nich nawet nie korzystać.
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-30, 23:36   #4449
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
Ja miałam tak kiedyś, że po ślubie schudłam około 14 kg, ale sylwetka była taka, że zaczęłam chodzić w ciuchach z liceum sprzed 6 lat i tą sylwetkę utrzymałam dosyć długo bo tak na dobre to dopiero kilka lat później w ciąży przytyłam. Fajnie tak jest znaleźć stare ulubione ciuchy i zacząć w nich znowu chodzić. Teraz już nie chciałbym chodzić w ciuchach z liceum bo nie ten gust już ale mam kilka par spodni sprzed mojej drugiej ciąży które chciałabym jeszcze założyć.



Teraz wysłałam jednego syna do rodziców i jak mi młodszy da to będę robiła segregację rzeczy do wyrzucenia i zabawek do schowania. Mój syn ma jakieś 6 pudeł zabawek na nasze 40 mkw i jak próbuję je posegregować przy nim to nagle on chce się wszystkim bawić.


klasyka!
lepiej segreguj bez potomka...ewentualnie po prostu schowaj czesc , druga zostaw a za jakis czas zrob na odwrot- daj mu schowane i wynies aktualne.
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-01, 06:36   #4450
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

buty- mam niewiele, ale wszystkie sportowe-firmowe, inne skórzane
teraz kupiłam jakieś łapcie na lato
mam zasadę butową- nosze do zdarcia, ale po 2 ciążach noga mi szersza się zrobiła! i
2 pary pantofli aż serce się kraje muszę wyrzucić, a praktycznie sa nowe!!!!!!!!!skórzane, cena ok.300zł/para
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-01, 06:51   #4451
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Minimalizm w zyciu

Buty można też wystawić na Vinted. Zwłaszcza jak nie są zjechane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-01, 08:16   #4452
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
[/B]
klasyka!
lepiej segreguj bez potomka...ewentualnie po prostu schowaj czesc , druga zostaw a za jakis czas zrob na odwrot- daj mu schowane i wynies aktualne.

Wierz mi próbowałam mu zamieniać zabawki w taki sposób. Było fajnie do puki młody sobie nie przypomniał że miał jeszcze samochodzik Zygzaka a teraz go nie ma, albo że liczba Hot weels się nie zgadza albo on nie zaśnie jak nie ma przy sobie czegoś co akurat miało pecha się znaleźć w danej chwili w drugiej części. A jak wyciągam żeby poszukać to zaraz ciekawskie łapki idą za mną. A potrafi sobie przypomnieć nawet po kilku miesiącach że on miał taki i taki samochód i gdzie on jest.



Zrobiłam segregację. Wszystkie duże zabawki które kupili dziadkowie a o które najczęściej tylko się potykaliśmy wylądowały w pudle do schowania, tylko parę mu zostawiłam na balkon. Na prawdę nie chcę tego widzieć, bo młody to tylko rozrzuca, nie bawi sie tym a każdy się potyka. Ostatnio jak teściowa wymyśla coraz to większa zabawkę to jej mówimy że może kupić ale zabawka zostaje u nich i tam się niech nią bawi. Moi rodzice nie kupują mu takich dużych ale zdarzy się że jakaś ciotka z mojej strony kupi i oni nawet tego nie przywożą do nas bo wiedzą, że się będę wkurzać. Zostawiają u siebie żeby się tam miał czym bawić.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-01, 15:52   #4453
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
Wierz mi próbowałam mu zamieniać zabawki w taki sposób. Było fajnie do puki młody sobie nie przypomniał że miał jeszcze samochodzik Zygzaka a teraz go nie ma, albo że liczba Hot weels się nie zgadza albo on nie zaśnie jak nie ma przy sobie czegoś co akurat miało pecha się znaleźć w danej chwili w drugiej części. A jak wyciągam żeby poszukać to zaraz ciekawskie łapki idą za mną. A potrafi sobie przypomnieć nawet po kilku miesiącach że on miał taki i taki samochód i gdzie on jest.



Zrobiłam segregację. Wszystkie duże zabawki które kupili dziadkowie a o które najczęściej tylko się potykaliśmy wylądowały w pudle do schowania, tylko parę mu zostawiłam na balkon. Na prawdę nie chcę tego widzieć, bo młody to tylko rozrzuca, nie bawi sie tym a każdy się potyka. Ostatnio jak teściowa wymyśla coraz to większa zabawkę to jej mówimy że może kupić ale zabawka zostaje u nich i tam się niech nią bawi. Moi rodzice nie kupują mu takich dużych ale zdarzy się że jakaś ciotka z mojej strony kupi i oni nawet tego nie przywożą do nas bo wiedzą, że się będę wkurzać. Zostawiają u siebie żeby się tam miał czym bawić.
znam to z autopsji, jak dobrze,że mam dwóch tej samej płci, jednak ilośc zabawek mnie przeraża, mimo,że dużo oddaję, rozdaję
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 14:22   #4454
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez bronchipret Pokaż wiadomość
Hey,

Jak udało Wam się wprowadzić minimalizm w życie?

Chciałabym być minimalistką, bo na razie to jestem takie skąpiradło oszczędzające. Niby.
Mam gdzieś w głowie, ze muszę łożyć na dom, niby mój. I dlatego chce oszczędzać bardziej.
Chce kupować mniej gazet, kosmetyków.
Z tym mam główny problem.
Z gazetami i czasopismami mam spokój od kilkunastu lat chyba. Odkąd mam Internet nie potrzebuję papierowych wydań. Poza tym nie mam gdzie tego trzymać, co z tym później zrobić. I jak się policzy to suma całkiem niemała się uzbiera w ciągu roku na coś co jest ważne tylko tydzień czy miesiąc.

Z kosmetykami jest tak, że nie kupuję nic na zapas. I zauważyłam, że dla skóry nie robi różnicy ile kosmetyków używam i z jakiej półki cenowej więc staram się mieć jak najmniej. Patrzę tylko na składy.

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Tez mi szkoda tej wywalonej na próżno kasy.Fajny podział na kategorie.Ogólnie sprzedają się słabo. Raz na jakiś czas coś mi pójdzie na olx. Na vinted tylko jedna rzecz mi sie sprzedała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlatego ja od paru lat się wycwaniłam z ciuchami:
1. mam zasadę, że mogę mieć 2-3 rzeczy z danej kategorii i mogę kupić nową tylko jak jakaś stara nie nadaje się już do niczego albo się zniszczy.

2. kupuję tylko rzeczy jednokolorowe i raczej bez wzorów i nadruków. I mam tylko kilka kolorów w mojej szafie - biel, beż, szary, niebieski i czarny. Teraz chcę odejść od błękitów wszelakich więc nic nowego w tym kolorze nie kupuję poza jeansami. To samo z czarnym. Jednak człowiek przez całe życie uczy się w jakich kolorach mu dobrze.

3. Na lato mam zdecydowanie mniej ubrań niż na resztę roku. W Polsce trwa ono krótko i nie widzę sensu zaopatrywania się w mnóstwo ciuchów kiedy będą używane tylko przez 2 miesiące. Tak samo z ubraniami na specjalne okazje - mam 1 spódnicę, 1 bluzkę i 1 sukienkę, które nadają się też na codzień.

4. Staram się jak najwięcej ubrań nosić przez cały rok np. topy, które noszę latem robią mi za podkoszulkę zimą. Getry do chodzenia po domu czy do ćwiczeń noszę pod spodniami w chłodne dni.

5. Zastanawiam się 100 razy zanim kupię coś nowego - ponoc rzeczy tracą ok. 80% swojej wartości w dniu zakupu.

6. Ciuchy mieszczą mi się w szafie o szerokości 70 cm i większość wisi na wieszakach. Reszta typu bielizna, piżamy, legginsy, rzeczy po domu w szufladzie, którą codziennie otwieram. Czyli tak zorganizowane żeby widzieć co mam.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Ja dziś wzięłam się za porządki w ramach Minimalist Challenge. Do ciuchów jeszcze nie dojrzałam, ale dziś w ruch poszły książki i DVD.

Dużą różnicę też robi mi to, że lepiej podeszłam do pielęgnacji- nie kupuję kremów do twarzy, bo mi nie służą.
Mam to samo z kremami.

Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
dużo ludzi ma ten problem, w tym ja, często kupuje w second hendach i mam 2 szafy ubrań,ale luzem,
a znajoma zakupoholiczka ma szafę, w której ubrania wiszą jak żyletki ściśnięte i też co sezon robi sprzątanie, wyrzuca i to rzeczy z galerii szkoda,że różnimy się rozmiarami
Jak ja sobie pomyślę jak kiedyś marnowałam ubrania i pieniądze to normalnie ...
Uff, dobrze, że jest minimalizm.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 14:54   #4455
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
5. Zastanawiam się 100 razy zanim kupię coś nowego - ponoc rzeczy tracą ok. 80% swojej wartości w dniu zakupu.
Wystarczy popatrzeć w jakich cenach chodzą ciuchy z drugiej ręki, nawet te z metkami. Jest ich po prostu za dużo, mody za szybko się zmieniają i producenci za dużo ich wypuszczają. Dlatego ja kupuję prawie wyłącznie w second-handach, ceny w sieciówkach wydają mi się absurdalne w stosunku do tego, jak mało wartościowe są przeważnie te ciuchy.

Dzięki za pomysł z wykorzystywaniem resztek warzyw do zrobienia zupy. Pyszna pomidorówka mi wyszła, a z przypraw dodałam tylko sól i pieprz. Bardzo mi się podoba ta metoda nadania smaku zupie, zwłaszcza że nie używam czosnku i cebuli, które są jednymi z najbardziej aromatycznych dodatków.

Kupiłam też pierwsze majtki okresowe, planuję ich używać raczej tylko na noc.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 15:15   #4456
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość
W domu moich rodziców identycznie. A bo może kiedyś się przyda, szkoda wyrzucać

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Taa... Nie przydało się przez ostatnie 20 albo 30 lat, ale może rzeczywiście za kolejne 20 będzie potrzebne i wtedy nie trzeba będzie wydać 20 zł 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Ale wiesz jak to jest... Zrobisz porządki i wyrzucisz/oddasz, to następnego dnia rzeczywiście będzie potrzebne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
Aż mi się przypomniało jak porządkowała z mamą piwnice u niej. I stare buty wywalilam do kosza. A ojciec wyjal z kosza u sznurówki zabrał bo przeciez są dobre.



Poszło u mnie ostatnio 7 worków 120 litrowych. Z czego 5 z pościelą, ręcznikami starymi kocami. Planowałam oddać do schroniska te koce, ale pani powiedziała że mną dofinansowania i nie ma potrzeby. Więc stały z 3 miesiące i miejsce zajmowały. W końcu jakaś fundacja zbiórkę robiła odzieży i tekstyliów, więc oddane im zostało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ech, rozumiem Was dziewczyny. U mnie jest to główny powód, dla którego zostałam minimalistką. Nie chcę mieszkać w takim syfie i graciarni jak moja mama.

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość
Ja skutecznie oduczylam się gromadzenia niepotrzebnych rzeczy dzięki wyjazdowi za granicę. W przeciągu 1,5 roku musieliśmy się 3 razy przeprowadzać i własnie wtedy zrozumiałam że im wiecej gratów tym wiecej problemów przy ewentualnej przeprowdzce. Teraz wszystkie rzeczy których nie używam albo wyrzucam albo oddaję komuś/sprzedaję.
klask i:

W punkt. W ogóle życie z mniejszą ilośćią przedmiotów jest jakies takie lżejsze.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Na pewno, zwłaszcza za małe ubrania do których przez x lat nie udało się schudnąć i nigdy już nie uda czy po prostu paskudne buty które kiedyś były kupione z musu a teraz nikt nawet nie chce na nie patrzeć.
Najbardziej mnie wkurzyło jak w zeszłym roku moja mama miała remont kuchni. Wybrałam jej pod wymiar meble z Ikei, z mnóstwem wyposażenia które miało jej pomóc uporządkować szafki wewnątrz. A ona i tak zamiast przejrzeć i część gratów wyrzucić to wszystko poupychała byle jak, bez organizacji. Aż mnie trzęsie jak czasem czegoś szukam i otwieram szafki. Mogła mieć fajnie urządzoną i uporządkowaną kuchnię a nadal ma dziadostwo tyle że lepiej ukryte.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja mama to samo - zero organizacji. I jej to nie przeszkadza. Tak samo jak bałagan.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To samo.

Tylko mają duży dom i wiele skrytek.

Wiec i ja się tam upycham.

Trochę się boję, bo latami wynajmowałam i siłą rzeczy miałam tych klamotów mniej, żeby nie musieć tego przewozić.

A teraz kupiłam mieszkanie i... no nie mam łatwego argumentu "bardzo potrzebuję tej patelni do robienia omletów w kształcie serca, chociaż nie lubię omletów, ale nie będę potem sie z tym wozić..."
Ja jak mnie najdzie na kupowanie jakichś bzdur to pytam sama siebie: kto to potem będzie sprzątał? Kto przekładał z miejsca na miejsce jak będzie się po mieszkaniu walało? Czy będzie mi się chciało bawić potem w oddawanie/sprzedawanie tego jak mi się znudzi albo okaże nieprzydatne?

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Nooooo. To ja z tego samego teamu, nie chomikuję, nie trzymam nieużywanych sprzętów ale odcinam ładne guziki. Dobre sznurówki też się wyjmuje. Wiecie jaki jest problem, jak się czegoś specjalnie szuka?
Ja schudłam niespecjalnie, wtedy takie odkładane kilka lat ciuchy były w sam raz. Ale trzymam tylko te ładne, fajne, i w ogóle, na kilka wersji wagowych
Ja trzymam dodatkowe guziki i nitki dołączane do ciuchów. Parę razy mi się przydały.


Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Tak sobie was podczytuję w sprawie ciuchów. Ciągle mi czegoś brakuje, ciągle się czegoś pozbywam ... i tak w kółko. Nie mam dużo rzeczy. Nie mam idealnej szafy. Posiadam za to zbyt wiele par butów. Niektórych z nich nie nosiłam w ostatnich dwóch latach. Już dwie pary oddałam. Myślę czy by jeszcze się czegoś nie pozbyć. Z jednej strony mi szkoda bo są to buty skórzane i trochę za nie zapłaciłam ale z drugie strony to nie lubię zagracać przestrzeni i mieć zbyt wiele rzeczy. Będę musiała to jeszcze przemyśleć, dokładnie je przejrzeć, zobaczyć z czym mogłabym nosić. Ostatnio doszłam do wniosku, że fajnie jest mieć jakiś wybór ale chyba wolę mieć mniejszą ilość ubrań i dodatków, kupować je częściej niż mieć pełną szafę i z wielu z nich nawet nie korzystać.
klask i: Nic dodać nic ująć.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 17:41   #4457
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

przybornik z kolorowymi nitkami- za ok.10zł to mój hit, mam pełno guzików- często mi się przydają! tego nie wyrzucam
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-05, 17:41   #4458
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Dawno dawno temu w odległych dziejach PRL moi rodzice brali ślub, dostali to co wtedy było na czasie dostawać z takiej okazji - poszewki, komplety ręczników, pościeli, zestawów sztućców. Moja mama miała podejście - nie używamy niczego z tych rzeczy dopóki stare się nie rozlecą. Z takim podejściem mijały lata, mój tata już dawno odszedł do wieczności nie używając w ogóle tych rzeczy

Jak kilka lat temu zaczęłam wyciągać te rzeczy i używać to też usłyszałam "po co, na co" Odpowiedziałam "A kto ma tego używać? Twoje wnuki?" Plus tekst "rzeczy są dla ludzi, nie odwrotnie"


Po śmierci dziadków też zostały różne rzeczy ale bez przesady, kontenera nie musieliśmy zamawiać Dobra chwila na zastanawianie się co po nas zostanie, czy nic nie warte śmieci, pełne szafy "nadmiaru"czy inne cuda.
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 07:47   #4459
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Dawno dawno temu w odległych dziejach PRL moi rodzice brali ślub, dostali to co wtedy było na czasie dostawać z takiej okazji - poszewki, komplety ręczników, pościeli, zestawów sztućców. Moja mama miała podejście - nie używamy niczego z tych rzeczy dopóki stare się nie rozlecą. Z takim podejściem mijały lata, mój tata już dawno odszedł do wieczności nie używając w ogóle tych rzeczy

Jak kilka lat temu zaczęłam wyciągać te rzeczy i używać to też usłyszałam "po co, na co" Odpowiedziałam "A kto ma tego używać? Twoje wnuki?" Plus tekst "rzeczy są dla ludzi, nie odwrotnie"


Po śmierci dziadków też zostały różne rzeczy ale bez przesady, kontenera nie musieliśmy zamawiać Dobra chwila na zastanawianie się co po nas zostanie, czy nic nie warte śmieci, pełne szafy "nadmiaru"czy inne cuda.
Ja mam w domu pełno bawełnianych ręczników z lat 80, zwoltex, nakupowane przez moją mamę w czasach jej dobrobytu. Oczywiście do dzisiaj nie pozwala nam ich używać, może ma do nich sentyment i miłe wspomnienia i nie chce żeby i to zostało zniszczone?

Co do vinted, to ja zaczęłam tak trochę szperać. Niestety widzę, że rzeczy z sieciówek ludzie sprzedają drożej niż zdarzały się one na wyprzedażach. Przykład: znalazłam na vinted bluzkę, którą w zeszłym roku w Reserved kupiłam za 20 zł. Na vinted "nowa bez metek" (tutaj zawsze mam pewne wątpliwości czy na pewno nienoszona) po 30 zł + koszty transakcji i dostawy ~11 zł bodajże. Tyle ta bluzka kosztowała przed wyprzedażą. Reserved - wiadomo w każdej galerii handlowej, a i ta bluzka była dość popularna. No moim zdaniem dobrze by było, gdyby te rzeczy na vinted były trochę lepiej wycenione.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-06, 10:06   #4460
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Ja muszę sie zebrać i worki ciuchów z garażu wynieść do sh


Z chęcią bym siebie i dzieci ubierała w sh ale te najfajniejsze które odwiedzałam zostały zamknięte.
Ja muszę ciuch zobaczyć, dotknąć.
Ze sklepu da sie oddac. A kupujac używane online juz nie bardzo.

Ja nie bawię sie w sprzedawanie. Wspieram sh który przekazuje jakaś cześć na konie.


Przez to kupuje tylko nowe ciuchy dla dzieci i siebie.
Ale dzieciom nie duzo.
Tak minimalnie. Chodza najcześciej w mundurku do szkoły.
Potem ciuch domowy (dresy). Nie widze sensu aby miały po 4 pary spodni :

Edytowane przez f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Czas edycji: 2020-07-06 o 10:09
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 10:11   #4461
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm w zyciu

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87980365]Ja muszę sie zebrać i worki ciuchów z garażu wynieść do sh


Z chęcią bym siebie i dzieci ubierała w sh ale te najfajniejsze które odwiedzałam zostały zamknięte.
Ja muszę ciuch zobaczyć, dotknąć.
Ze sklepu da sie oddac. A kupujac używane online juz nie bardzo.

Ja nie bawię sie w sprzedawanie. Wspieram sh który przekazuje jakaś cześć na konie.[/QUOTE]

Ja kupuje tylko z opcja darmowego zwrotu, bo u mnie sa takie second-handy on-line. Bardzo rzadko zdarza mi sie kupowac cos, czego zwrocic nie mozna, chociaz duzo jest u mnie takich stron, ale jest to jednak spore ryzyko i dlatego rzadko na nie zagladam.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 10:34   #4462
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Wyniosłam właśnie worek ze szkłem ( do wina, szampana, kufle do piwa - wszystko nieużywane, raz na sylwestra ) - czuję się dużo lepiej mimo że to tylko niecała półka w kuchni



Rzeczy dzieciaków mamy b. dużo, spodni syna chyba z 10 par nie przyznam się ile córka ma legginsów Dziewczęce rzeczy idą do młodszej kuzynki, z tym nie ma problemu. I otworzyła się u nas podzielnia, jest rzut beretem od naszego domu, jest w niej też punkt z jadłodzielnią (?) Chciałabym tam coś podrzucić
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 10:46   #4463
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja kupuje tylko z opcja darmowego zwrotu, bo u mnie sa takie second-handy on-line. Bardzo rzadko zdarza mi sie kupowac cos, czego zwrocic nie mozna, chociaz duzo jest u mnie takich stron, ale jest to jednak spore ryzyko i dlatego rzadko na nie zagladam.

U nas takich nie ma. Albo ja nie znalazłam
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 11:03   #4464
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm w zyciu

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87980480]U nas takich nie ma. Albo ja nie znalazłam [/QUOTE]

No ja nie wiem, co bym zrobila bez mojego ulubionego second-handu. Wiekszosc ubran mam od nich i zostawiam u nich srednio 100 euro na miesiac.
Nie zaplacilabym regularnych cen. Zreszta mialam nauczke, chyba pisalam na watku o kosmetykach naturalnych. Kupilam koszule COS w ich normalnym sklepie, w ktorej po pierwszym przepraniu calkiem puscil dolny szew. W moim second-handzie koszule tej marki sa za 1/4 ich regularnej ceny.

Zreszta ja sie nie ludze, ze moglabym byc ciuchowa minimalistka i kupowac 2 razy na rok. Lubie mode i nie rajcuje mnie posiadanie 3 par identycznych spodni i 5 t-shirtow, bo wtedy wszystko do siebie pasuje. To sie u mnie nie zmieni. Tylko pilnuje sie, zeby nie kupowac ciuchow, ktore sa ladne, ale wiem, ze nie bede ich miec gdzie nosic, nie skladowac nienoszonych ciuchow, pozbywac sie regularnie i racjonalnie tzn jesli sie da sprzedawac, zeby ciuchy dostaly jakies (kolejne) zycie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 14:32   #4465
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Minimalizm w zyciu

U mnie second handy zaczęły się mega cenić. Za zwykła bluzkę 40 zł, sukienka ok 80. Dla mnie to już normalne ceny sklepowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 14:39   #4466
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
U mnie second handy zaczęły się mega cenić. Za zwykła bluzkę 40 zł, sukienka ok 80. Dla mnie to już normalne ceny sklepowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie też tak jest, albo ceny na wagę typu 99zl/kg w dniu dostawy.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 14:43   #4467
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
U mnie second handy zaczęły się mega cenić. Za zwykła bluzkę 40 zł, sukienka ok 80. Dla mnie to już normalne ceny sklepowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ceny sklepowe ale z tanich sieciowek, a ciuchy sa jednak drozszych marek raczej sredniopolkowych. Tak to przynajmniej u mnie jest. Bluzka w H&M kosztuje 15-20 euro, w second-handzie w takiej cenie sa bluzki z COS, Boden czy Scotch&Soda, ktore wyjsciowo kosztuja 60-70 euro.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 16:08   #4468
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Minimalizm w zyciu

Ja ostatnio upolowałam śliczny sweterek w tkm z lnu i bawełny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 16:09   #4469
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Minimalizm w zyciu

Załącznik 7721087
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-06, 16:16   #4470
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
U mnie second handy zaczęły się mega cenić. Za zwykła bluzkę 40 zł, sukienka ok 80. Dla mnie to już normalne ceny sklepowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ceny sklepowe ale z tanich sieciowek, a ciuchy sa jednak drozszych marek raczej sredniopolkowych. Tak to przynajmniej u mnie jest. Bluzka w H&M kosztuje 15-20 euro, w second-handzie w takiej cenie sa bluzki z COS, Boden czy Scotch&Soda, ktore wyjsciowo kosztuja 60-70 euro.
ale ParoleParole nie napisała jakich marek ciuchy są u niej w sh
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-12 11:28:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:52.